E D L E Y D E N. E. Af. i8iu; A F F H E S, et ADVE?R TEN TIEN, AANKONDIGINGEN B E R I G T E N ANNONCES AVIS DIVERS D E LUNDI LE 7 DECEMBRE. C 1 K®. 147- 'E N VAN MAANDAG DEN 7 DECEMBER. •NOUVELLES de MER et de COMMERCE. Bordeaux, 15 Novenibre. Notre département-comme les départements voisins de notre villese ressentent des encou ragements que S. M. a donnés iunotre commerce maritime. On se fait peu d'idée de l'activité des affaires depuis envi r'on un an, comparativement a ce qu'elles étaient précé- uemment. 'Les vins, les eaux-de-vin, les fruits, en un mot toutes lés productions de notre sol susceptibles d'être exportées reprennent leur ancienne valeur et les propriétaires bér.is- sent la main paternelle qui vivivie l'agriculture et rend peu a peu les biens a leur valeur réelle. Les importations raniment de même le commerce des pro ductions ctrangères. Sur quatorze grosses eargaisons venues d'outre merdepuis le mois d'Aoutet quatre moindres venues des Etats-Unis, a peine reste-il a vendre le quart des marchandises qui les composaient. Cette rapidite d'é- coulement tourne au profit de toutes les enrrervnises-j—le- commerce intérieur et les manufactures s'en ressentent de même. Graces soient rendues au génie supérieur qui h jeté les bases d'uu commerce qui sera désormais balancé par les productions de notre sol de notre industrie et de nos arts. Le Conseiller d'État, grand-croix-de l'ordre Impérial de la Réunion l'un des commandans de la légion - d'honneur intendant - général des finances et du trésor impérial en Hol- lande, vü la loidu 22 Floreal an 7, portant: Art. 5. Les arrérages dus pour rentes perpetuelles L seront payés au porteur de l'extrait d'inscription au grand- livre sur la representation qu'il en fera." II en donnera son acquit au payeur." Art. 6Les arrérages de la dette viagère et des pensions seront payés de ménie au porteur de l'extrait d'inscription ou du brévet de pension." 44.11 en donnera également son acquit au payeur." 44 II sera rapporté h l'appui un cirtificat de vie du rentier vinger ou pensiomtaire." Art. 7. II ne sera plus re^u a l'avenir, d'opposition au Ge ei id est applicable qtdaux inscriptions au grand livre de la dette publique de VEmpire qui se tiei.t a Paris. ZEE- en HANDEL - T YD IN GE N. Bordeaux den 15 November. Ons Departement als mede de nabuurige Departementen van onze Stadhebben gevoel van de aanmoedigingen welke Z. M. aan onzen Zeehandel heeft ge- geeven. Men kan zich weinig een denkbeeld maaken van de levendigheid van zaaken federt omtrent een Jaar in vergelijking van het geen zij bevorens waren. De Wynen de Brandewijnen de Vrugten met één woord alle de voortbrengzelen van onzen grond, die voor uitvoer vatbaar zijn, herneemen hunne oude waarde, en de Eigenaars zegenen de vaderlijke hand, die den Landbouw verlevendigd, en langzamerhand de goederen tot hunne wezenlijke waarde terug brengt. Insgelijks verlevendigen de invoeren den'Koopbandel van de buitenlandfche Producten. Van 14 groote Laadingen federt de rmund Augustus van over Zee gekomen, en van vier mindere gearriveerd uit de Vereenigde Staaten is naauwlijks de vierdepart van de Koopwaaren die zij inhielden onverkogt. Die fneihcid van afzetting keert ten voordeele van alle onder neemingen de binnenlandfche handel en de fabrieken hebben er insgelijks gevoel van. Dank zij het verheven Genie, het welk de grondflagen gelegt heeft van eeneti Koophandel, die voortaan zal opgewogen worden door de Producten van Onzen grondvan onze nijverheid en van onze.kunsien. De Staatsraad, Grootkruis van de Keizerlijke Orde der Reünie, een der Commandanten van het Legioen van Eer, Intenciant - generaal der Financien en van.de Keizerlijke Schat kist in Holland, gezien hebbende de Wet van den 22 Floreal 7de Jaar, houdende: 44 Art. 5. De verfchenen Renten van de doorloopende 44 Schuld (7) zullen worden betaald aan den Houder van het extract van infdirijviqg in het Grootboidc, o-p vertoon van 44 hetzelve." Deze zal aan den Betaalmeester quitantie geven.-" 44 Art. 6. De verfchenen Lijfrenten en Peniioenen zulleft 44 insgelijks betaald worden aan den Houder van het extract van infehrijving of van het brevet van penfioen." 44 Deze zal mede daarvoor aan den Betaalmeester quitantie geven."; 44 Bij de ontvangst zal worden overgebragt eene attestatie 44 de vita van den Lijfrentheffer of den Gepenfioneerden." 44 Art. 7 Er zal voortaan geen arrest op de-voorCchrevea Dit is alleen applicabel op de inschrijvingen in het Grootboek der publieke Schuld van het Rijk te Parijs gehouden woidvude.

Leydse Courant | 1812 | | pagina 1