L E Y D S E I T A L I E N. DUYTSLAND cn d'aangrcnzcnde Rykcn. N-r» Vrydagfè Courant V R A. N K R Y - X NEDERLANDEN NAPELS d»n zy Augufty. De Koning heeft met een Exprefle uyt Spanjen tyding ontfangen, dat Haare Katholyke Majeftey- ten de Pretenfien op de allodiale Goederen van Parma en Plaifance hebben afgeftaan, metuytzondering van die, welke door't Huys Farnefe zoo te Romen als in dit Koningryk bezeeten worden en dat de allodiale Goederen die in Toskaanen zyn aan de dispolïtie en toewyzing van den Groot-Hertog zullen blyven. De Graaf van St. Etienne en noch een Geheime Raad hebben verzeekert, dat hier binnen weinige weeken de generaale Vreede gepubliceert ia] worden. Men verftaar, dat de Hertog van Monteleone, weder in gunft des Konings van Span/en getaakt zyndeherwaarts zal keeren, en verworven heeft, om als fsuveteine Prins van Vaprio geconfide- reert te worden en dat de Hertogin zyne Gemaalin in der tyd mee' de met de vereifchte Eer-Ampten aan 't Hof zal worden bekleed. De Koning heeft het Privilegie ingetrokken 't welk de Bedelmonnik- ken in dit Koningryk hadden om Tabak binnen den omtrek van hunne Kloofters te mogen planten. jlOMEN den it Augufty. Dingsdag was de Pater FonfecaMini fter des Konings van Portugal langen tyd in Conferentie eerft met den Kardinaal Corfini en daar na met den Kardinaal PaflariniAudi teur van den Paus zonder dat men van 't verhandelde iets kan ont dekken. Gifter is eene byzondere Congregatie van Kardinaalen we gens d« Zaaken van 't Hof van Spanjen gehouden, zonder dit men tot pofitif befluyr gekomen is,om dat, zoo men verftaat, gem. Hof veele Dinger, eifcht tot Satisfaftie voor den Kardinaal Aquaviva, welke de Pam niet geneegen is toeteftaan zoo dat het Accommodement van die Kroon met dit Hof zoo na by niet is, als men gedagt had. L1VORNO den a+ Augufty. De Hertog van Montemar, die zig nog te Pifa bevind, heeft, op het ontfangen van een Exprefle van zyn Hof, Don Zanone, Generaal van de Marine, den Heer Zillo, Generaal van de Infantery en den Luyt. Generaal Graaf Mariani herwaarts gezon den en zeedert word opentlyk gezegr, dat de Spaanfe Trouppes, die te Pifa, Pontremoli, Aula en Mafla zyn, geembarqueert zullen worden. FLORENCE den 1$ Augufty. Men twyffelc niet, of de Hertog vati Montemar moet geheime Ordres hebben om dit Land te verlaaten, alzoo effe&ivelyk te Livorno alle dispofttien tot de infcheeping van Trouppes gemaakt worden. Eenige Kooplieden, zoo hier, als te Li vorno hebben Brieven van 't Eyland Corfica ontfangen welke zeg gen dat de Heer Rivarola, Commandant van Baftia, aan zyne Repu- blik zouw hebben gefchreeven datindien dezelve Hem ten fpoe- digften geen eonfiderabel Onderftand kwam te zenden Hy genood zaakt zouw zyn de Vefting overtegeeven. PARMA den z« Augufty. Het Keyzerlyk Regiment Dragonders van Wigtendonk is reets in Cremona gekomen, en alles is gereed om de Kevzerfen ook in het bezit van 't Milanees te ftellen 't geen men verzeekert, dat voor den derden September gefchied zal zyn. De Maarfchalk de Noailles heeft aan de tweede Colom zyner Trouppes geordonneert haar Vrankryk te matfeheeren zoo dat de Zaaken in ïtalien geheel en al zyn afgedaan. PISA den it Augufty. De Graaf van Lamberg Generaal in dienft van den Keyzer, eergtfter hier gearriveerd zynde, begaf zich onmid- deiyk na zyne aankomft by den Hertog van Montemar aan wien Hy zeide, dat, vermits alles tot het vertrek der Franfle en Sardinife Troup. pes uyt het Milanees gereguleert was, en de Graaf van Kevenhuller had verftaan, dat de Koning van Spanjen insgelyks Ordre had gezon den tot de inruyming van Toskaanen Hy hoopte dat gem. Hertog zouw gelieven goedtevinden daar toe met Hem de noodige Maat- reegelen te beraamen. MILAAN den 19 Augufty. Zondag namen de Duytfers bezit van 't Cremoneesen gifter zyn zy binnen Pizighitone getrokken. Men verzeekertdat zy voot den derden September in ons Kafteel zullen zyn, en dat de Spanjaards dan Toskaanen ook zullen inruymen. VENETIEN den eerften September. Van Konftantinopolen word gefchreeven, dat de Groot-Vizir Ordre zouw hebben om in dit Jaar met zyn Leeger maar alleen defenftve tegen de Ruften te ageeren, en ondertuflehen de noodige mefures te neerhen om in den volgenden Veldtogt eene confiderabele Onderneeming te doen als in dien tyd de Vreede tuftchen de Porte en Rusland niet geflooten mogt zyn. WEENEN den eerften september. Men heeft tyding, dat de twaalf duyzend Man Keyzérlyke Trouppes die uyt ïtalien ontboden zyn orti naat Hongatyen te gaan, bereits in Needer-Ooftenryk zyn aange komen, en dat op de Rivier de Saw in Carniole hondertVaartuygen by een worden gebragtom noch andere Keyzerlyke Trouppeswelke uyt Ïtalien over Triefte meede naar Hongaryen ftaan te gaan der waarts te voeren. Aan den Commiflaris van Oorlog, die laft heeft om de noodige dispofttien te maaken tot hetformeeren vaneen Leeger, 't welk omtrent Belgrado verzamelt zal worden, is Ordre gezonden, aldaat een Magazyn van VivreS en Vouragie voor een Arme'e van der tig duyz. Man te Voet en veertig duyz. te Paard opteregien: De Croa- renwelke zich ten getale van 10 duyz. Man onder het Commando Van den Baron van Rau by dar Leeger zullen voegen maaken zich gereed tot den marfch. Dcwyl het voorneemen fchynd te zyn om, ingeval het tot ecnen Ootlog met de Turken mogt komen aan ver- fcheide kanten te gelyk te ageeten, wotd oen groot Corps Trouppes zoo te Voer als te Paard naar Wallaehyen gezonden. Het Regiment van den Prins Alexander van Wurtemberg te Voeten die van Portu gal en Palfi Kuirafiiersnevens dar van Althan Dragondershebben zig meede niar Hongaryen op marfch begeeven. De Princes Vifloria wan Soiffons, Erfgenaame van wylen den Prins Eugenius van Savoyen, heeft beflooten niet alleen de voortreflyke Heerlykheid Htffih Hon- igarycn maat ook d.e van Sittenirunen het prsgtig Paleis 't welk gem. Prins m deeze Stad heeft nagelaatcn, te verkopen. De Princef- le Weduwe van wyleh den Pfins Emanuel van Savoyen, geboore Prin ces van Lichtenftelii e»1 die ecnig Recht op do Nalaitenfchap van den Prins Eugenius beweerd te hebben heeft aargeboden afftand daar van te zullen doen, indien men dat Paleys met de daar in zynde hteilyke Meubilen voot honden en vyftig duyz. Florynen aan Haar Touw willeh verkopen waat tegtn de Pfinces van Soiflons vyf kon- eert duyz. Florynen eifcht, om dat Faleh aan Haar afteftaan. FRANKFORT den 9 September. De Generaal Major Lesner, die door den Keyzer in Commilfte gezonden is by de Kreytfen van 't Rylt, om dezelve-te disponeeren tot het overdoen van 14 duyz. Man hun ner Trouppes in dienft van zyne Keyz. M.ijt. is hier aangekomen, en heeft aan de Vergadering van de Stenden der Boven-Rhynfe Kreits ver klaard, dat de Keyzer de Trouppes welke zeedert het ophouden van den Oorlog afgedankt zynin zyne Soldy zouw ovetneemen. PARYS den 7 September. Dingsdag heeft de Koning in de Vlakre van St. Denis welke eene der ftaayfte van dit Koningtyk is eenige uuren lang met veel genoegen het vermaak van de Jagt genomen. Al le de Collonels en Officieren hebben Ordre zich naaT hunne Poften te begeeven, om tegenwoordig te zyn by de algemeene Revue, die ovet de Trouppes gedaan zal worden waar na eene tweede Reduftie voorgenomen zal worden van 5 of 6 Man per Compagnie. Het Hof /jVeft een Exprefle over Marfeille naar Konftanrinopolen aan onzen 'rtïftrafladeur aldaar gezonden, om de Porte te beweegen mer Rusland Vreede te maaken. De Heer Trevinbo, Minifter van Spanjen aan dit Hof, zal niet naar Madrid keeren, voor dar de Marquis de Las Minas, die door zyne Kath. Majr. benoemd is om als Ambafladeur aan dit Hof te reftdeeren, hier aangekomen zal weezen. De Prins van Can- timirMinifter van Rusland aan 't Hof van Groor-Britrannien die onlangs van Londen herwaarts gekomen is, heeft hier geene plegtige Vifites gegeeven, nogte ontfangen, en ftaat binnen 7 of 8 dagen naar Londen te keeten. Men heeft tyding van Barcelona, dat de meefté Transportfcheepen, welke in dat Prinsdom in dienft waren geno'men, daar uyt ontflagen waren doch dat m'en echter noch 18 a 10 Trans portfcheepen tot den 20 van deezc loopende Maand in dienft zouvv houden en dat alle de Trouppes daar te Land zich in dcrzelver re1 fpeffive Garnifoenen ftil hielden. Alzoo nu vaftgeftelt is, dat in ïta lien eetftelyk het Gebied van Ctemona vervolgens het Milanees, ert ten laatften het Groor-HerrogdomToskaanen aan de Keyzerfen zuilen worden ingeruymt, word aan de publicatie van den Vreede niet meer getwyffelt en men verzeekert dat de Veftingen Philipsburg, Kehl See. by de overleevering van het Hertogdom Bar meede ingeruymt zullen worden aan het Duytfe Ryk zynde de Keyzer, zoo men aegr} met deeze Kroon overeengekomen op wat wyze en wanneer het Hertogdom Lotharingeh zal worden ingeruymt. P. S. Even voor het vertrek van de Poft srriveerd een Exprefle van den Maarfchalk de Noailles met tyding dat alles tot de inruyming van 't Milanees, welke den 30 of 31 Augufty ftond te gefchieden, ge- teed was, en dat die Generaal weinige dagen daar na herwaarts zouvf vertrekkenftaat maaker.de tuflehen her midden en einde van deezq ioopende Maand September aan ons Hof te zullen zyn Die Maar fchalk heeft veel roem verworven in ïtalien, alwaar Hy getoond heeft geene mindere bekwaamheeden te hebben in de Zaaken van den Oorlog, dan in die van het Kabinet. AMSTERDAM den 12 September. De Prins Willem van Heflen- Kaflel, die zich zeedert voorleeden Maandag in deeze Stad bevonden heeft, ftaat morgen of overmorgen naar den Haag te vertrekken. Te Venetien waren gekomen Will.Campbe! van Londen, en Jofeph Pail- liet van hier, zynde van daar vertrokken Th. Morgan naar Santévan Barcelona Rich. Rook naar Londen, Will. Smit naar Livorno Scc.en van Cette Kapt.Julien naar Nantes, als meede uyt de Crooswyk Gert. de Jong naar de Ooftzee. Te Bilbao lag Kapt. Juan de la Lofa her waarts zeilre'é. Te Martinico was gearriveerd Jaqu. Gouflïn van Mar feille te Sr. Sebaftiaan Kapt. Juan de la Bodega van Duynkerken te Paflage 9 Scheepen met 39 Viflen uyt de Gioote Baay en ia van Sar- da, uyt de Straat Davidste Orienr Jan Otteren te St. Valety Fokke Homes van hierin de Crooswyk Marr. W. en te Bourdeaux Leend. lanfle, beide uyt de Ooftzee te Petersburg Simon Gregorrof en te Names Jan Janffe van Bourdeaux. In Teflel is binnen Outman Abrams met 4 V. -.90 Quart. zynde dit het laatfte Schip uyt de Straat Davids. ROTTERDAM den 13 September. In Hcllevoerlluys zyn gekomen Johan Sim. van Carolina, de Brittannia-Sloep van Londen, Will. Cuy- leman van Nantes, Jac. Laars van Vanes, John Jekfon en Franc. C°u- lin van Nieuwkafteel George Slyton, Hugo Bell, George Rittenfon, Will. WrigtJohn Wilfon en John Stoon van Sunderland, en Pieter Ruft van Srettyn. Op de Maas zyn gearriveerd J.Taal van Bourdeaux, Alex. Simpfon van Dundee Th. Shorting van Milford Robb. Miller van Wells, John Krjrght van Borrowftone, John Bell, John Dowsborrg en Th. Metkin van Sunderland en vertrokken Simon KI. Swartveld naar Berger, Pieke en Fred. Ructs, Gerrit Atfes, Wietfe Symkes, Ag- ge Wiggers, Luytke Feykes, Jan Melles, Sjoert Fockes, en Syfes Bin- nerts, alle naar Hamburg Th. Skelron naar Nieuwkafteel, en Harvey Medford naar Blcyth. 's GRAVENHAGE den 13 September. De Heeren Staaten van Hol land en Weft-Friesland zyn gifter en heeden vergadert geweeft. Men verftaat, dat Don Louis Da Cunha, Minifter-Plenipotentiaris des Ko nings van Portugal by dcezen Staat, Ordre van zyn Hof heeft ontfan gen, 0111 een keer naar 't Hof van Vrankryk re doen, ten einde aldaar zeekere Commiflïe afteleggen en men wildat gent. Minifter noch. deeze Maand de Reis derwaarts ftaat aanteneemen. Het gerucht wil, dat de Prins en de Princes van Oranjen omtrent den zy deezer Maand van het Loo een keer herwaarts ftaan te doen. Men heeft tyding, dat de Graaf van Monrijo, op exprefle Ordre van zyn Hof, zeedert eeni ge dagen de Reis van Madrid naar Parys heeft aangenomen om zjch vervolgens naar den Koning van Groot-Brittannien te Haqovcr te be- geerem: De Spaanfe Ambafladeui Marquis de St. Gille heeft ten dien einde van de Staaten Generaal Paspoort vèrzogt voor deszelfs Koer- fen en Equipagies, welke uyt Engeland derwaarts ftaan te pafleeren zynde de noodige Paspoorten ten dien einde voor gem. Graaf v*u Monrjjo meede van Brufle! naar Parys afgevaardigten mer. meent, dar zyne Excel!, we! hjéf mogt komen om zyne Reis naai H-nver te vervolgen. De laa'fle Brieven van Parys melden, drt door die eCn Exprefle naar Londen was gepafleert De Heet Tzevirho had meede een Courier van zyn Hof ontfangsr. A'. i7}<-

Leydse Courant | 1736 | | pagina 1