Reconstructie Noordeinde roept nog veel vragen op Schade Van der Mey stijgt tot zeven miljoen „De bollenstreek kan er een diamant bij krijgen" Leiden Omgeving Bezwaren tegen verkoop boerderij Laatste waarschuwing eigenares pit-bull JE MIST NOOIT DE BOOT /ojk goed voor uw lening 2 b Leidse Courant woensdag 11 november 1992 VOORSCHOTEN De dierenarts C. G. Westgeest, die zijn praktijk aan de Leidseweg heeft, is er fel op tegen dat zijn collega R. Koster uit de Narcisstraat de vervallen en gekraakte boerderij 'Wie kan keeren, de hand des heeren' aan het Nico- laespad koopt. Westgeest meldde dat deze week tijdens een vergadering van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening. De dierenarts, wiens praktijk op een steenworp afstand van de boerderij ligt, is bang dat in de boer derij zich vijf dierenartsen gaan vestigen en is bang voor concurrentie. Hij pleitte er voor dat het pand (nu nog gemeentelijk ei gendom) aan een andere gegadigde wordt verkocht. Wethouder F. ten Have (CDA, ruimtelijke ordening) merkte tijdens die vergadering op dat dierenartsen vrij zijn zich te vestigen en er formeel geen bezwa ren tegen de verkoop bestaan. Inspreekster Begeer wees op de te ver wachten parkeerproblemen op het terrein bij de boerderij. Volgens haar voldoet de toegangsweg (een fietspad) absoluut niet aan de eisen. Verder was ze van mening dat de vestiging van een dierenartsenprak tijk in strijd is met het bestemmingsplan. Ook de commissieleden waren niet alle maal gelukkig met de verkoop van de boer derij. S. Harlaar (Groen Links) pleitte er voor bij de verkoop niet alleen naar de for mele kant van de zaak te kijken maar te proberen veel narigheid te voorkomen en eventueel tot verkoop aan een andere be langstellende te besluiten. De overige com missieleden wachten eerst een standpunt van het college af. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 41-jarige Alphense is gis teren aangehouden omdat ze haar ongemuilkorfde pit-bull terriër uitliet in de omgeving van Batestein. De hond ge droeg zich agressief tegen voorbijgangers onder wie scholie ren. De vrouw was al een aantal keren door de politie ge waarschuwd dat er zou worden ingegrepen als ze het dier nog langer ongemuilkorfd op straat Tiet. Ook was door de gemeente een muilkorfgebod uitgevaardigd voor de hond. Toen bleek dat ze zich daar niet aan hield, is gisteren inge grepen. Daar moest een ervaren hondegeleider van de poli tie aan te pas komen om het dier mee te kunnen nemen. De vrouw heeft een bekeuring gekregen. Hoewel de hond in eerste instantie in beslag werd genomen, kreeg ze het dier na overleg met justitie wel weer terug. Maar dat ging ge paard met een laatste waarschuwing. Een volgende keer wordt de hond wel definitief in beslag genomen. Bouwvereniging Kunstwerk dwingt klapbankje af vernield WASSENAAR „Kinderachtig", noemen WD, CDA, WASSENAAR Een ke- D66 en PvdA het verzoek van de Wassenaarsche Bouw- ramieken beeld dat deel vereeniging (WBVom een klapbankje in een lift te ver- uitmaakte van een exposi- goeden. Bewoners van de 47 ouderenwoningen aan de tie in Raadhuis De Paauw Dr. Weederlaan, waar de lift dankzij rijkssubsidie wordt in Wassenaar is naar nu ingebouwd, wilden dolgraag zo'n zitje en een sleutel pas bekend is geworden voor de bediening. De WBV heeft nu de rekening van het afgelopen weekeinde 1660 gulden bij de gemeente gepresenteerd met als ar- door vandalen vernield, gument dat anders de ouderen deze kosten, via een klei- Het twee meter hoge ne huurverhoging, moeten betalen. Alle leden van de beeld Dionysus stond ach- raadscommissie voor woonzaken noemden het gister- ter het raadhuis opge- avond 'flauw dat een bouwvereniging met zulke giganti- steld. Een keramieken bal sche financiële reserves meteen met huurverhoging die deel uitmaakte van gaat dreigen'. De fracties vinden dat de gemeente zich al het werk is kapotgesla- ruimschoots heeft ingezet om de lift daar te krijgen. Om gen. De waarde van het de ouderen niet de dupe te laten worden adviseerde de vernielde deel commissie om de 1660 gulden toch maar te betalen. 14.000 gulden. ALKEMADE De komende werkzaamheden rond de re constructie van het begin van het Noordeinde in Roe- lofarendsveen roepen nog steeds heel wat vragen en discussies op. Dat bleek gis teravond opnieuw tijdens de raadscommissie ruimtelijke ordening. Uiteindelijk waren er zeven gespreksronden no dig en de belofte van weer een voorlichtingsavond, eer wethouder Nugteren het agendapunt kon afsluiten. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden in januari worden aanbesteed en in maart beginnen. De noodzaak van reconstructie wordt steeds nijpender; open bare werken vreest het kapot vriezen van het wegdek komen de winter. De commissieleden gingen gisteravond in meerder heid akkoord met het aanleg gen van fietsstroken in een af wijkende kleur aan beide zijden van de weg. Dit kost circa 30.000 gulden extra. Ten be hoeve van de leveranciers van winkels wordt een regeling ont worpen om ontheffing te verle nen van het verbod om stil te staan op de fietsstroken. Uit een door de gemeente Alkema de gehouden mini-enquête is gebleken dat volwassenen van boven de dertig jaar over het al gemeen erg blij zijn met de komst van de fietsstroken. Jon geren daarentegen zien het nut er niet van in. De plaatselijke winkeliers en enkele politici van WD, PvdA en Groen Links vinden dat de fietsstroken al leen maar voor „schijnveilig heid" zorgen. Namens de Ka tholieke Ouderen Bond (K.O.B.) liet de heer Kuyper weten dat de stroken hem niet breed genoeg kunnen zijn. Omleidingsweg R. van der Geest van de geza menlijke RAAK-winkeliers zei gisteravond, net als W. Groen van de PvdA, dat het Noordein de beter provisorisch kon wor den opgeknapt in afwachting van de komst van een omlei dingsweg. RAAK rekent erop dat de reconstructie zal worden gevolgd door de aanleg van sier- verliohting en sierbestrating net als bij het gemeentehuis en plan De Watertoren. De commissie ging akkoord met de aanleg van een verkeersheu vel op de Noordhoek en met een verhoging van het wegdek ter hoogte van de T-kruising met het Noordplein. De trottoirs aan beide zijden van de weg zul len worden hertegeld. Ter hoogte van drogisterij Van Ber- kel komt een flauwe bocht in de weg, waardoor het trottoir ter plaatse kan worden verbreed. In de groenstrook komt nieuwe beplanting. Er is gekozen voor een nieuw soort asfalt waarbij een slijtlaag de eerstkomende acht jaar niet nodig zal zijn. Namens het CDA pleitte frac tievoorzitter N. Bakker er gis teravond voor om de woning van Dobbe aan het begin van het Noordeinde te kopen. Het bewuste huisje is als kantine en kantoor van het naastgelegen potgrondbedrijf in gebruik. Bakker verwacht dat met het slopen van het bewuste huisje de opstoppingen op het Noord einde tot het verleden behoren. Ook verwacht hij dat een einde komt aan het beschadigen van het wegdek door zware vracht auto's die dagelijks met veel pijn en moeite de oprit van het potgrondbedrijf op- en afrijden. Bakker pleitte ervoor dat alle bewoners van de westzijde van het Noordeinde tot aan de Noordbrug een strook grond van zestig centimeter verko pen. „Als dat lukt, kan het voet pad aan de westzijde in zijn ge heel breder worden gemaakt, hetgeen de verkeersveiligheid ten goede zal komen". Van den Boogaard (WD) vond het re constructieplan voor het Noordeinde een „gedrocht-op lossing', vanwege „schijnveili- ge" fietsstroken met ontheffin gen, waardoor er door sommige leveranciers van winkeliers toch nog op kan worden gepar keerd. „Zoiets snapt de burger niet" betoogde hij. De rode kleur van het asfalt van de fiets stroken vond hij onnodig duur. Hij adviseerde de aanleg van leidingen te coördineren met de Nutsbedrijven. ADVERTENTIE MET EEN LENING VAN DE GKB Natuurlijk gaat u voor uw lening naar een vertrouwd adres. Zoals de GKB Leiden dus. Daar maken ze uw persoonlijke lening of doorlopend krediet prima in orde voor u. Snel, zonder poespas en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30- 19.30 uur. Of bel voor informatie. Gemeentelijke Kredietbank Leiden Pos?bus?1300,2301 EH Leiden tel. 071-254145 De brand bij Van der Mey is waarschijnlijk veroorzaakt door een technisch mankement. I FOTO: WIM VAN NOORT SASSENHEIM - Tussen de 100 en 150 ton vlees is giste ren in een hal van de Sassen- heimse vleeswarengroothan- del van de Gebr. van der Mey aan de Hoofdstraat ver brand. In de loods die volle dig uitbrandde was ook ver pakkingsmateriaal opgesla gen. De smeulende resten zorgden voor een penetrante geur die zich verspreidde tot in de verre omgeving. De schade die het gevolg is van de brand die gistermorgen rond vier uur snel om zich heen greep bedraagt tegen de zeven miljoen gulden. Vertegenwoordigers van politie en brandweer zijn var. oordeel dat er geen brandstichting in het spel is. A. Joosten, trans portplanner bij de ernstig gedu peerde firma die gistermorgen de brand meldde: „Mijn eerste werk was, zoals gewoonlijk, de buiten lopende waakhonden naar binnen te brengen. Al met een toen ik om vier uur het ter rein opkwam signaleerde ik een sterke rookontwikkeling in de poort tussen de gebouwen. Ik ben naar binnen gegaan en bel de onmiddellijk het 06-11-num- mer. Binnen enkele ogenblik ken waren er wagens van de Sassenheimse brandweer die later assistentie kregen van corpsen uit naburige dorpen". Brandweercommandant D. Diekhuis, die er binnen het tijdsbestek van ongeveer 3 da gen ongeveer 20 uur blussen op heeft zitten (bij de brand bij van Diest in Voorhout was hij ook acht uur in functie) heeft alle lof voor het optreden van de tachtig man die het vuur in an derhalf uur tijd bedwongen. In de commando wagen van de re gionale brandweer Rijnland, die tijdelijk op het terrein van van der Mey is gestationeerd vertelt hij dat het begin moei lijk was. „We hadden te kam pen met een stevige bries, ik schat windkracht vijf. Omdat de 'wind uit het zuiden kwam vreesde ik een uitbreiding van de brand naar het hoofdgebouw van de firma waar de admini stratie is ondergebracht en de computers staan. Door het ef fectieve optreden van de korp sen kon dat pand gelukkig be houden blijven". Wel werd be sloten de bewoners van het be lendende huis op Hoofdstraat nummer 18 te sommeren hun woning te verlaten omdat er ge vaar bestond dat de muren van het brandende gebouw in zou den storten. Van meet af aan was volgens de Sassenheimse brandweercommandant duide lijk dat er bij de brand geen schadelijke stoffen vrij zouden komen. „Er werd gemeten op PVC en chloor. De uitslag van het onderzoek was negatief'. Oorzaak Gistermiddag om twee uur ging de technische recherche aan de slag om de oorzaak van de brand te achterhalen. Er wordt vooralsnog uitgegaan van een technisch mankement. Hoewel het de tweede grote brand is in korte tijd, dicht bij de vorige, gelooft Diekhuis niet in brand stichting. „Daar ziet het aller minst naar uit. Bovendien be waken hier s' nachts vier le vensgrote bouviers het ter- Bijzonder tevreden is Diekhuis over de door de politie genomen om het gebied om de brandhaard heen af te zet ten. Het hinderlijke ramptoe risme dat ook bij de recente brand in Voorhout de werk zaamheden bemoeilijkte bleef hierdoor achterwege. Tussen de Oosthoutlaan, de Wasbeker laan en de Jagtlustkade was al les hermetisch afgesloten gedu rende de eerste uren. Ook wachtmeester E. Meyer van de rijkspolitie bevestigde gister middag dat de operatie prima verlopen was. „Natuurlijk werkte het tijdstip van de brand in ons voordeel omdat de mees te inwoners van Sassenheim om die tijd nog in bed lagen", zegt hij. Het nablussen duurde gister middag tot vijf uur. De duidelijk aangeslagen gebroeders Van der Mey, aanwezig bij de resten van het afgebrande bedrijfs pand weigerden ieder commen taar. Voormalige hollenteler schreef boek over Noordivijkerhout Onbekende organisatie bedriegt ondernemers LEIDSCHENDAM - De poli- tie van Leidschendam waar schuwt voor een onbekende or ganisatie, die probeert eigena ren van kleine bedrijven geld af te troggelen. De bedrijven ontvangen een in het Engels gestelde brief waar in hen wordt gevraagd briefpa pier met de firmanaam en gete kende bankafschriften naar een adres in de Nigeriaanse hoofd stad Lagos op te sturen. Men sen die hierop ingaan maken kans een aanzienlijk bedrag (et telijke miljoenen guldens) te ontvangen, zo wordt hen voor gespiegeld. Telkens wordt de deelnemende bedrijven een kleine bijdrage als voorschot of als transfersom gevraagd. Na dat een paar maal een bedrag is gestort vernemen de bedrijven niets meer van de hele affaire. Onlangs is een in Leidschen dam woonachtige ondernemer, die zijn zaak in Voorschoten heeft, op deze wijze benaderd. Hij besloot niet op het aanbod in te gaan maar schakelde de politie in. Een woordvoerder van de Leidschendamse politie zegt dat de initiatiefnemers van deze actie oplichters zijn. „We kunnen echter pas optreden als een ondernemer echt op het aanbod is ingegaan. Maar dat zal niet iedereen aan de grote klok willen hangen", aldus de politiewoordvoerder. IC 1 NOORDWIJKERHOUT „Bij de 'Parel van de bollen streek' is er een 'diamant' te krijgen. Een flinke duinstrook en weilanden vanaf de Ruigen- hoek tot ver achter Vogelen zang kan tot eerste klas bollen- grond worden gemaakt". Stel lig is de voormalige bollenteler J. Warmerdam uit Noordwij- kerhout ervan overtuigd dat „er nergens in Nederland zo'n gebied is te vinden dat beter ge schikt is voor bollenteelt". Zijn overtuiging heeft hij ver woord in een 350 bladzijden tel lend boek 'Verleden, Heden en de Toekomst van Noordwijker- hout en omgeving'. Gisteroch tend overhandigde de 83-jarige schrijver zijn boek in het ge meentehuis aan burgemeester Andel. Actie Half februari begon hij met schrijven, maar in 1950 maakte hij al de eerste aantekeningen. Het boek bestaat uit drie delen. Het eerste deel gaat over de ge schiedenis van Noord wij ker- hout. Warmerdam is goed op de hoogte van Noord wijkerhout in vroegere jaren, te meer omdat hij deel heeft uitgemaakt van de Historische Kring Noortich in den Houthe. Het tweede deel heeft betrekking op het heden, terwijl hij in het derde deel zijn visie geeft op Noord wij kerhout J. Warmerdam uit Noordwijkerhout overhandigde gisteren zijn boek 'Verleden, Heden en de Toekomst van Noordwijkerhout en omgeving' aan burgemeester Andel. FOTO: henk van den ende als bollengemeente in de toe komst. Zijn boek schreef hij in de eerste plaats om iedereen ervan te overtuigen dat de bollenstreek de bollenstreek moet blijven. En ook het nageslacht moet we ten hoe zeer de bollen bij deze streek horen. Warmerdam: „Er gaan stem men Op dat de bollenstreek tus sen Haarlem en Leiden gaat verdwijnen en er woningen moeten komen. Onder voorzit terschap van de directeur van de bloembollenveiling De Hoba- ho, de heer Zwetsloot, is er nu een actie gaande voor het be houd van de bóllen in deze streek. Als ik 30 jaar jonger was geweest, dan zou ik zeker met die actie mee hebben gedaan", vertelt hij. Warmerdam ver wijst naar een actie die hij en ook de LTB in de jaren 50 voer den. Het resultaat was dat 210 hectare grond, dat een andere bestemming dreigde te krijgen, na 92 vergaderingen bestemd werd voor bollenteelt. „En dat gebied werd toen de parel van de bollenstreek genoemd", zegt hij tevreden. Bij die parel is nu een diamant te verkrijgen, zo staat in het boek van de voormalige bollen teler te lezen. De Duinstrook vanaf de Ruigenhoek tot Zand- voort zijn door afzanding en zo hier en daar door omspuiting tot eerste klas bollengrond te maken. Omspuiten wil zeggen dat de kalkrijke laag dat zo'n vijf meter diep ligt, naar boven wordt gehaald. „Grof en kalk- rijk zand is bijzonder geschikt voor hyacinten en tulpen", weet Warmerdam, die zelf ruim 60 jaar in de bollenvelden heeft gewerkt. Hij heeft al gesproken met diverse grondeigenaren die achter zijn plannen staan. „Dus bloembollenkwekers", zo zou hij ze op willen waarschuwen, „Wees op uw hoede en laat een ander niet beslissen over jouw naaste toekomst omdat je zelf geen tijd hebt voor tegenactie". Hij weerspreekt beweringen dat de bollenteelt wel naar an dere delen in Nederland kan worden verplaatst. „Een goed behandelde bol komt overal op en nog in bloei ook. Maar voor vermeerdering en groei, daér komt wat anders voor kijken", zo spreekt hij uit eigen erva ring. „Een Limburger wreef mij eens heel treffend onder de neus: de bollen moeten de zee ruiken". Het boek 'Verleden, Heden en de Toekomst van Noordwijker hout en omgeving' is voor 55 gulden te koop bij de VW in Noordwijkerhout, Herenweg 14. DIENSTVERLENINl APOTHEKEN - De avond- en i diensten van de apotheken in de Leiden worden waargenomen dc apotheken die ook weekenddiens ONGEVALLENDIENST ZIEKEI ZEN LEIDEN - Ongevallendiens dag Academisch Ziekenhuis be van dinsdag 13.00 u. tot woei 13.00 u. (Diaconessenhuis poli ken tel 155543, afdeling S.C.I 175639) en van vrijdag 13 00 u. 1 terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenf De Geneeskundige Dienst Leu verhuisd van de Roodenburgersti Leiden naar de Cronesteinkade j Leiden. VERENIGING BESCHERMING O BOREN KIND - Hulpverlening t gewenste zwangerschap voor mi en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dac van 14.30 tot 15.15 uur en van 19. 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijk 10.30 tot 19.00. Niet meer dan tw< zoekers per patiënt. Op de af< special care kan men terecht van tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.3i Voordat de laatste twee afdelinge zocht kunnen worden dient eei worden overlegd met de dienstdc verpleegkundige Sint Elisabetl kenhuis: Volwassenen dagelijks 14 00-14.45 u. en van 18.30-19 klasse-afdelingen ook 11.15-12.1 Kraamafdeling: Naast de normal zoektijden alleen voor „kraamva van 19.30-21.00 u. Gynaecologii loskunde/urologie van 14.00-14.4 van 18.30-19 30 uur Kinderafdi ouders zijn de gehele dag welkom van beiden kan. indien men wil, b of haar kind blijven slapen. Voor t tjes. zusjes en andere bezoekers, bezoektijd van 15.00 u. tot 191 CCU (hartbewaking) dag. van 1 14.30 u. en van 19.00-19 30 u. Inte care: dag. van 14.00-14.45 u. er 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Ac centrum: Spreekuur ma. 19.30-20 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. E geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u. 11 00-12.00 u en 14.00-15.00 u„ e klasse de gehele dag Jelgersrr niek: Jongerenteam: za. en zo. 1 17 00 u. Opname: werkdagen 1 17 45 u., za. zo en feestdag 1 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, D: dag. tot 21.00 u. met uitzond van behandeltijden en etenstijdc Academisch Ziekenhuis: Voor all tiënten (behalve kinderen) zijn d< zoekuren als volgt' Dagelijks 1 15.00 u. en 18.30-19.30 u Avon zoekuur afdeling verloskunde 11 19.00 u. De Praematurenafdeling: ouders en familie is na overleg me tiënten doorlopend bezoek mog Bezoek aan ernstige patiënten, neer aan ernstige patiënten do pend bezoek wordt toegestaan ka hoofdverpleegkundige hiervoor sp Ie kaarten verstrekken. Kinderklii zalen voor peuters, kleuters en t kinderen 15.15-17.00, babyzaai boxenafdeling volgens afspraak; het verpleegkundig hoofd. Bezo den kinderafdelingen: voor ouders opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd. Voor anderi zoekers van kinderen: Keel-, neus oorheelkunde en neurologie' 1) 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelki en heelkunde: 14.15-15.00 en 11 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u en 18.30-19.3 Kraamafdeling vaders, broertjes, zusjes zijn de gehele dag welkoit overleg met het hoofd van de afdel Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In d leg met de verpleging zijn hier ooK dere bezoektijden mogelijk. De oui zijn de gehele dag welkom (in ovs met het hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE KING OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231' Leiden, tel 254810.) Informatie ove aanmelden voor kinderopvang in den. Geopend ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTR MELDPUNT LEIDEN Ketelboi steeg 10. Ma t/m vr. telefonisch be baar van 10.00 tot 16.00 via l 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.0 do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Jurid Adviesbureau. Ketelboeterssteeg tel. 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau en do. 18.30-20.30, afdeling vreen lingenrecht: ma. 13-15 en do 1f 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Lei e.o. - Voor een gesprek van men mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht reikbaar. Telefoonnummer achteroi telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracht 50, Leiden tel. 123: 01720-72611 Alphen aan den I Spreekuren volgens afspraak DIERENHULP- EN AMBULAN DIENST Hulpverlening in Lei Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsb Valkenburg, Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN - Kc brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoorui Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-1 u.,do 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - Stichtinc zinsverzorging Leiden. Aanvragen voor bejaarden en langdurige zu en gezinsverzorging, Rembrandts 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-1 u. en 13.00-14.00 u.) KINDER- EN JONGERENTELEFt - Dagelijks geopend van 16.00 20.00 uur. Het nummer is 071 -1206 MAATSCHAPPELIJK WERK - S ting Maatschappelijk Werk, Lat gracht 1b, spreekuur ma. t/m vr. 10.00 en volgens afspraak, tel. 142 Gezondheidscentrum Meren* spreekuur ma 11 00-12.00 en 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondhc centrum Stevenshof, spreekuur 10.00-11.00, tel. 311506. Sector No Herensingel 53, spreekuur ma. t/n 9.00-10.00, tel. 146041. Sector 2 Morsweg 83. spreekuur ma. t/m 9.00-10.00 en volgens afspraak, 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk in val van directe noodsituaties "s na en in het weekeinde bereikbaar oi nummer: 06-8212141 MELDLIJN AGRESSIE EN DISCR NATIE HOMOSEXUALITEIT - I 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge Rijr 306, Leiden, tel 071-899375. Kan geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-1i Telefonische informatie over kinde slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VO SCHOTEN Spreekuren: ma 19 20.00 u. wo. en vr 9 00-10.30 u. Lei< weg 33, Voorschoten Tel. 3254 SP HULP- EN INFORMATIEDIENS Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 134640 of 071-144600. Hulp en ir matie op medisch, juridisch en mil gebied, werk, sociale verzekering huurkwesties. Spreekuur: elke dom dag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS C TRALE - Pallasstraat 1, Alphen den Rijn. Tel 01720-33033. Begi ding en opvang van mensen, die welke reden dan ook, tijdelijk hulp dig hebben. Bovendien wordt infor tie verstrekt over andere mogelijkhe van hulpverlening en de bereikb heid daarvan. MEIDENTELEFOON - Tel: 141616, bereikbaar maandag 18 90 00. donderdaa 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10