ames Alecto en Forescate tellen koppositie veilig Bassets vervolgen sterke inhaalrace Sombere tijden oor De Algemene Sport Veglo en Dynamo delen de punten Bastiaan Heus imponeert in Flora Cross B I Leidse Courant maandag 9 november 1992 i BADMINTON Door Peter Klein Leiden In de tweede klasse van de landelijke competitie badminton boekte de BC Lisse een fel bevochten en uiterst nuttige overwinning op Flash uit Alkmaar. Flair 1 verloor bij koploper Hoorn 2, maar Flair 2 en ook Vlietwijk kwamen tot een gelijkspel. In de streekder- by in de derde klasse tussen Ve glo en Dynamo Sassem werden de punten eveneens gedeeld. Wassenaar won, maar de drie Merenwiek-teams leden een ne- De BC Lisse speelt in de tweede klasse in een afdeling, waarin elk puntje telt. Achter koploper Hoorn 2, waar Flair 1 met 6-2 van verloor, komen alle ploegen nog in aanmerking voor de twee degradatieplaatsen. De over winning op Flash uit Alkmaar kan als uiterst nuttig omschre ven worden en kwam tot stand door enkelspelwinst van Erik Mesman en Christien van San ten in drie fel bevochten games. Witte tornado Angela Conijn haalde met 11-2, 11-1 'als een witte tornado' uit. Na een verloren herendubbel en een met 17-15 in de derde game gewonnen damesdubbel, zorgden Van Santen en Bert de Gier voor het vijfde punt en de eindzege. Cees-Jan van Vliet was met winst in single en he rendubbel met Ronald van der Meer goed voor de twee gewon nen punten bij Flair 1. Flair 2 speelde gelijk tegen Hoorn 3. Bas en Natasja van Zeist teken den voor de zeges in de enkel spelen, maar Bianca Dijkstra en de na drie weken blessure leed weer in het team terugge keerde Martin Voskuilen slik ten een nederlaag. Het heren- dubbel en de gelijknamige mixed Van Zeist met John Roessink wonnen in drie ga mes. Het damesdubbel ging in de verlenging verloren. Bij Vlietwijk kwamen de vier pun ten bijna per traditie van het herenduo Patrick Kraan en Jo- wan Zonneveld. Na de singles en het herendubbel, sleepte Kraan met Marian Voogt ook de mixed voor het gelijkspel tegen SIO 2 uit het vuur. De streekderby in de derde klasse tussen Veglo uit Leiden en Dynamo Sassem leverde bei de tegen degradatie vechtende ploegen een winstpunt op. Thuisspeler Randy Thepas moest na drie zware delen bui gen voor Jan Klein, maar Luuk Willems herstelde door Bert Kemner in twee games te klop pen. Judy Mantel klopte Myrna van Reisen in twee games, maar Monique Borsboom was met 3- 11 en 11-12 niet opgewassen te gen Petra van Dam. Het heren dubbel was voor Veglo, maar de winst in het damesdubbel ging naar Dynamo. Petra en Jacco van Dam waren niet opgewas sen tegen het koppel Borsboom- /Thepas, maar Myrna van Rei sen en Jan Klein stelden met 17-14 in de derde game in ieder geval het gelijkspel veilig. Was senaar stond met 2-5 tegen en bij Eridos 2 toen het licht uitviel en moest worden afgebroken. Margret van Bourgondiën en invalster Simone Turk trokken de driegames nederlagen van John van Egmond en Richard Remmerswaal recht. Ook de dubbels, met Léon van Leeu wen, als derde heer konden pas na drie games in Wassenaars voordeel beslecht worden. De drie teams van Merenwiek le den alle een nederlaag. Het eer ste dolf bij de onbetwiste koplo per, Let It Be, met 6-2 het on derspit. Bert van Eijck en Dan ny Plug wonnen hier het heren dubbel, Corinne Kortekaas en Rob Burgerjon de mixed. Team 2 scoorde zelfs drie punten te gen Duinwijck 6, die alle op naam kwamen van Jeannette Peerdeman. De single, het da mesdubbel met Saskia de Mos en verrassend de mixed met Paul Roelantse. Team 3 verloor met 8-0 bij Duinwijck 5. Onvolledig In de vierde klasse boekte de BC Leiden de grootste overwin ning. Tegen een onvolledig Nivo 2 werd door Jan Slinger land (in de single nog 100%), Jan Slats, Bram en Annelies Se- gijn, Thea Turk en Nora de Ko ning geen partij afgestaan. Vol gende week wacht het duel met koploper Delft 4, dat zich slechts moeizaam langs de Spotvogels wist te werken. Voor de Leiderdorpse ploeg scoorde Mariet van de Krogt de drie punten, het enkelspel, het damesdubbel met Trudy Koets en de mixed met Mark van Bek- kum. De op één na grootste zege kwam op naam van Lisse 2, dat zich daarmee in de strijd om de koppositie gaat mengen. Liset- te van Schie liet Duinwijck 8 de eer redden. Apollo Roelofsa- rendsveen daarentegen ziet zijn kansen op een titel door het ver lies tegen Martinus 2 danig slinken. Tegen de Amstelve- ners waren Rolf Driessen in de single, en Carol van Oyen met Michiel Zwaan in de mixed suc cesvol. Vlietwijk 2 was in Den Haag niet opgewassen tegen SIO 4. Radboud Mutsaers en Remco Romeijn wonnen de en kelspelen, maar daarbij bleef het. ATLETIEK door Gert Velthuizen Leiden Opnieuw was AAV junior Bastiaan Heus de beste in een regionale cross. In Bos koop zorgde hij voor het enige aansprekende regionale succes na zijn winst in Alphen vorig week. Over het hele land ver spreid bleven diverse regionale atleten net naast de ereplat- forms. In de Flora cross van AV'47 was Bastiaan Heus de beste junior A. In de eerste ronde over het snelle parkours bleef hij nog in het groepje met Hans van Beek, Mare Brand en Michiel Mooi- broek, maar daarna was het duidelijk dat ook Van Beek de snelle Alphenaar niet bij kon benen. Hollander Michiel Mooi- broek streed lang met thuislo- per Brand om de derde plaats, VOETBAL Roodenburg- jeugd boekt ruime winst Leiden De regionale jeugd van Roodenburg boekte een verrassende winst (4-1) tegen Spijkenisse. UVS hield aan de verre reis naar Emmen twee punten over terwijl Quick Boys de punten deelden met Spijke nisse. Emmen-UVS 1-4 (1-2) De wedstrijd begon slecht voor UVS, want de ploeg van trainer Fred Filippo keek al na twee mi nuten tegen een achterstand aan. UVS was meteen wakker geschud en na een half uur be kroonde Barry Dubbeldeman een lange solo met de gelijkma ker. Vlak voor rust kopte Mark Eikens uit een corner de 1-2 in het Emmense net. Na rust scoorde uitblinker Dubbelde man nog twee keer. Verder wa ren Marko Akerboom en Teun Parrel de meest opvallende UVS-spelers. Olympia - Quick Boys 2-2 (1-0) De thuisclub had de 2-0 zege ei genlijk al öp zak, maar liet in de laatste tien minuten de teugels vieren. Hier profiteerde Quick Boys slim van, door doelpunten van Hicham Rbii en Nico Guyt. Het had zelfs nog 2-3 kunnen worden, maar Ronald Pronk kopte de bal net naast het Olympia-doel. Roodenburg - Spijkenisse 4-1 (1-1) Een verdiende overwinning van Roodenburg. Al na vijf minuten stond het 1-0 door een doelpunt van Ramon Paardekoper. Vlak voor rust kwam Spijkenmisse op gelijke voet, toen keeper Pa trick van der Wiel een fout maakte. In de tiende minuut van de tweede helft zette Ra mon Hoogendam de thuisclub weer op een voorsprong. Hierna kwam deze nauwelijks meer in gevaar en maakten Nourri Es- saoui en Hoogendam de 3-0 en 4-0. maar in de laatste meters be sliste de Boskoper de strijd in zijn voordeel. Bij de dames won Sonja Klein in haar eerste wed strijd als seniore overtuigend, met Elise Zijderlaan op een tweede en de verrassende Mari anne Vlasveld op de derde plaats. De Oud Adese Bataven atlete is onder invloed van haar nieuwe langlauf trainer aan een zwaar trainingsprogramma be zig, waarin veldlopen een be langrijk onderdeel zijn. Achter haai- presteerde Tineke van Gerven (uitkomend voor NSL en getraind door Bataven le gende Lambert van den Berg) goed net als Mirjam Brugman (een al even legendarisch Bata ven lid). Ondanks de marathon van Etten Leur kwam de 45+ veterane tot een notering bij de eerste tien in het totaal klasse ment. Derde Bij de veteranen werd de enige Spartaan in Boskoop, Jan Laan, fraai derde. Jan Cammeraat en Bert Koppendraaier waren te ver weg voor de slecht ziende Laan, Mart Spruit was een per- kete prooi. Bataaf Bertus Kerk vliet werd derde bij de heren 50+ terwijl Hollander Isaac Florijn tweede werd bij de heren 60+. In de negen kilometer lange cross voor de heren was Michel de Maat bij de start al een van RUGBY Door Peter Klein Leiden Volgens verwachting won DIOK de uitwedstrijd in de ereklasse van de landelijke rug- bycompetitie bij Eemland met ruime cijfers. De zes kandida ten voor de kampioens play-offs zijn hier bekend. In de eerste klasse is de spanning terug, om dat de Bassets hun sterke in haalrace vervolgden met een verrrassende zege op Te Werve. De wedstrijden in de ereklasse zijn voor de rugbyers van DIOK nauwelijks nog interessant. Op het programma staan louter nog ploegen, die bij voorbaat al voor de degradatie play-offs in aanmerking kwamen. Achter het zestal, DIOK, Haagsche RC, Hilversum, AAC Amsterdam, Amstelveen en Castricum, die gezamenlijk om de titel gaan strijden, is een gat ontstaan. Het gat komt ook in de uitsla gen voor. De Leidenaars had den in het matige, onbelangrij ke duel toch geen enkele moeite met scoren. Derek McDonald was hierin de beste met drie try's, Gottfried Bos benutte weer de vele conversies. De eindstand kwam met 5-52 in Leids voordeel. Teleurstellend de grootste favorieten. De Maat bleek inderdaad de beste, hij had slechts 27.52 minuten no dig over de 9000 meter. Bloedneus Beste regionaal atleet werd Hollander Jan Jansen, die zijn uitvallen door een bloedneus in Alphen aan den Rijn revan cheerde. De zesde plaats van Jansen was te goed voor Rob van Schooten die veertien sce- onden meer nodig had. Slechts drie Bataven kwamen bij de eerste 25 lopers binnen, iets wat wel anders is geweest. Ben Kerkvliet (15e in 29.34 minu ten), Hans Ravensbergen (23e in 30.06 en broer Henk (24e in 30.11) gaven het restant van de vroegre zo vermaarde „rode trein" nog enig aanzien. In Helmond scoorde Theo van der Veer een nette vierde plaats in de Zandboscross achter de eerstejaars senior Rene Jacobs. Saskia Engels kwam als eerste jaars dame tot een nette zeven de plaats. In Doetinchem was Ferd Sluijs van Bataven net niet sterk ge noeg om een ereplaats te vero veren. Over de halve marathon had hij een tijd van 1.11.43 uur waarmee hij vierde werd. In Aalsmeer werd Erik Bakker van De Spartaan vijfde in een wedstrijd over 10 kilometer (na 32.29 minuten) in de bloemen veiling. was het zesde achtereenvolgen de verlies van het tweede team, de Athletics. Bij RSRC werd met 20-5 verloren. Evert-Jan van Seggelen drukte de enige try van Leidse zijde. De concen tratie is nu op het voorkomen van de degradatie uit de eerste klasse via succes in de play-offs. De Bassets daarentegen maken de eerste klasse weer spannend door de inhaalrace te vervolgen met een verrassende zege op het sterke en hooggeplaatste Te Werve. In de derde minuut scoorde Rob van der Heiden uit een penaltykick, nadat Ruud Vos bij een royale kans onregle mentair werd gestuit. Tien mi nuten later lag Wilco Meuwis- sen goed op snelheid en was hij ongrijpbaar voor de Rijswijkse verdedigers. Van der Heiden benutte de conversie. Via try's vlak voor rust en één tien minu ten na rust kwam Te Werve tot 10-10 terug. Het was opnieuw Meeuwissen, die aan de onzeke re situatie een eind maakte. Met fraaie sidesteps werden de verdedigers op het verkeerde been gezet en op snelheid was hij wederom niet te kloppen. Van der Heiden zorgde op nieuw voor een rake conversie. Eindstand 17-10. foto Andre van Haasteren to en Oranje Zwart hielden elkaar goed in evenwicht. De kansen, zoals hier op de foto voor Alecto, waren spaarzaam en werden r goed keepsterswerk niet benut. unjiden Het ziet er somber te) voor De Algemene wat de in de eerste Kjfcsse aangaat. De Leidse korf- Spflclub sloot de eerste veldhelft vo^niet een 10-13 nederlaag te- eeih Sporting West. Daardoor idefef zij staan op één punt uit ht wedstrijden, waarmee zij in laatste plaats in haar afde- ig vast in handen heeft. Algemene had zeker hoop Beef1 tegen Sporting West een de ed resultaat neer te zetten. Infainer Wim van Huis en coach rol(iud van Vliet hadden deze befek gesprekken met indivi- revfele spelers, waarna zij beslo- uith om de dames-koppels te lijlisselen in de hoop dat dit de notvaardigheid van de aan dien zou verbeteren. In de be- hfase leek hun ingreep geen rejsitieve uitwerking te hebben, name omdat hun volgelin- kijn er bij het afvangen te vaak anf gesprongen werden. ^jicces is Porting West had met haar vfrste schot na vijfendertig se- wanden gelijk al succes en stond gnP tien minuten op 2-4 (Jory ankrdijn en Alfred Lambooy). tniarcel van Duyvenbode en Ar- p *)ud Lambooy (strafworp) her telden echter het evenwicht (4-4) en er waren beslist moge lijkheden om een voorsprong te nemen. „Wij zaten op dat mo ment goed in de wedstrijd en we hadden zeker net zulke goede kansen als Sporting West, al leen: wij maken ze niet af. Bo vendien verslapte in die fase net de concentratie in de verde diging, zodat je weer achterop raakt," realiseerde coach Ruud van Vliet zich maar al te goed. Lijdzaam moest hij toezien dat de bezoekers door met name hun dames naar 4-7 (rust) en zelfs 4-10 uitliepen. Diane Hop penbrouwer maakte met haar 5-10 wel een einde aan een pe riode van tweeëntwintig minu ten zonder doelpunten, maar dat bracht geen ommekeer. In de volgende twee minuten kwam de fusieclub uit Amster dam namelijk op 5-12 en daar mee was de strijd beslecht. Het pleitte voor De Algemene dat zij bleef vechten voor een beter re sultaat. Dat kreeg de ploeg dan ook,- want Alfred en Arnoud Lambooy (beiden tweemaal) en Marcel van Duyvenbode brach ten het verschil nog terug tot 10-13. „Wij hebben alle ploegen nu een keer gehad en ik moet zeggen dat die toch een solidere indruk maken. Zij halen con stant een bepaald niveau, ter wedstrijd, hij was al afgestu deerd en moest sowieso de Studs verlaten. Hij kan het niet meer met zijn werk combineren en gaat nu bij HGC in het twee de team spelen. Aan die over schrijving verlenen wij natuur lijk onze medewerking." De Leidse Studs hebben inmiddels vier punten voorsprong opge bouwd op hun achtervolgers. Noordwijk - FIT A'veen 0-2 Noordwijk sprong weer eens veel te nonchalant met de kan sen om, waar FIT uit twee strafcorners wel het doel wist te vinden. De Amstelveners ver deelden de treffers over de bei de helften. Vrouwen Alecto - Oranje Zwart 0-0 „Ik ben tevreden met het gelijk spel", luidt de conclusie van coach Robbert Kruidenier over het treffen van de nog ongesla gen koploper Alecto tegen Oranje Zwart, dat op de tweede plaats van de overgangsklasse A stond. „We houden onze drie verliespunten minder op de concurrentie. Oranje Zwart speelde vorig jaar in de hoofd klasse, dus werd het een stevige pot voor onze meiden. We wa ren zeker niet de betere, maar onze verdediging was moeilijk te passeren. Marieke Lips had twee gave reddingen. Een voor de stand interessante en te rechte uitslag, want beide ploe gen hadden elk ook slechts twee strafcorners." Rood Wit-Leiden 1-1 Het duel tussen de beide mid denmoters in de eerste klasse kreeg de uitslag die het verdien de, een 1-1 gelijkspel. Forescate - Bennebroek 1-0 „Een zeer belangrijke overwin ning", zegt Marja Spreij na af loop van de wedstrijd tussen de nummers één en twee in de tweede klasse. De coach kon moeilijk anders, want vooral in de tweede helft wist Benne broek de pressie hoog op te voe ren. Feitelijk tegen de verhou ding in scoorde Suzan Vos uit een lange corner het enige doel punt. „Het laatste kwartier speelden we bijna paniekhoc- key", sluit de coach van Fores cate af. „Maar we wisten de boel achterin dicht te houden. Volgende week spelen we weer tegen een nieuwe nummer twee, we moeten dan uit naar Groen Geel." De Voorschotense ploeg heeft dan wel drie punten voorsprong. Weesp - Roomburg 1-1 Het belangrijkste wapenfeit uit de eerste helft was het stoppen van een strafpush door Room burg-goalie Dorien Meijer. Mei- ke de Boer opende score voor de Leidsen, maar Weesp kwam tien minuten daarna toch weer langszij. wijl wij toch wisselvalliger zijn en het veel van de acties van een paar spelers moeten heb ben," maakte Ruud van Vliet de balans op van de eerste veld helft. Mogelijk kan De Algeme ne in de komende zaalcompeti tie de inspiratie opdoen om de tweede veldhelft toch nog voor een ommekeer te zorgen. Vanavond wordt een begin ge maakt aan het toernooi om de Leidse Korfbalbeker. In de Noordwijk-hal komen Crescen do, Fluks, SDO en Vrienden schaar (B) uit voor hun wed strijden in groep A. De winnaar plaatst zich niet voor de eind ronde op Tweede Kerstdag, maar krijgt een plaats in groep D. Zij mag in deze poule tegen De Danaïden, Fiks en Madjoe proberen om alsnog de halve Fi nale te halen. De wedstrijden in Noordwijk beginnen om 19.00 uur en de toegang tot de hal is kosteloos. it doelpuntloos gelijkspel tegen Oranje Zwart S"*ert de dameshockeyploeg van Alecto het eerste rliespunt op in de overgangsklasse. De iderdorpsen behouden de eerste plaats met drie -mjliespunten minder dan hun tegenstandsters gisteren, en dan de teams van Ede en scoiventer. In de tweede klasse gaan Forescate, ook taet drie, en bij de mannen de Leidse Studs met i -jlfs vier punten voorsprong, eveneens riant aan ;lfli je jr Peter Klein ede Meiden - De Scanjdse dameshockeyploeg, girtcto, kon de weinige kansen een treffer niet benutten, idat de Leiderdorpse verde ling evenmin te passeren b, bleef het duel in de over- jigsklasse tegen Oranje art zonder een enkel doel- nt. Bij de heren op hetzelfde <o liet LOHC zich verrassen ftr het met hen gelijkstaande ïda. In de eerste klasse ver- r Roomburg van Kieviten, St lar pakte Forescate een bij- ïder nuttig winstpunt tegen 5 lyion. renl Breda - LOHC Leiden 1 -0 kailt met elkaar gelijk staande ntejHC en Breda speelden een waarin de Leide- rs, zeker in de eerste helft beter waren. Maar juist in die periode viel de Bra bantse treffer. Breda beperkte zich verder tot het verdedigen van de voorsprong. LOHC, zon der de geschorste Bert Bonsing en de dinsdag bij een oefenwed strijd tegen Bloemendaal ge blesseerde Jeroen Dubbeld, was niet bij machte tenminste het gelijkspel af te dwingen. Forescate - Asvion 2-2 „We stonden tot ver in de twee de helft met 0-2 achter", meldt spits Gert-Jan Egberink over de wedstrijd van zijn ploeg, Fo rescate, tegen Asvion. „Die voorsprong was ook terecht. Twintig minuten voor het einde ging onze trainer, speler en coach Wouter Eikenhout in plaats van laatste man in de spits spelen. Tien minuten voor tijd scoorde Alexander van Lief land uit een rebound na een strafcorner. Kort daarna kreeg Wouter zijn eerste kans na een solo. En die benutte hij." Een nuttig gelijkspel voor Foresca te. Roomburg - Kieviten 0-1 In de eerste minuut leverde een aanval over links Kieviten het eerste doelpunt op. Roomburg stond feitelijk nog te slapen. „Een terechte overwinning voor de koploper", licht Lucas van Schaik toe. „Kieviten heeft een technisch zeer goede ploeg en bijna geen zwakke punten. Ons sterke middenveld miste Oscar Snijders, zodat we geen echte kansen hebben gehad." Ook de cornerverhouding was duidelijk in het voordeel van de nog ongeslagen bezoekers. Tempo - Leidse Studs 0-4 „Een stroeve wedstrijd", is het commentaar van trainer, speler en coach Bob-Jan Dietrich. „De scheidsrechters floten heel ak- tief en daar hadden we duidelijk moeite mee. In de eerste helft verprutsten we nogal wat kan sen, maar Tempo deed dat ge lukkig ook. Bart Orth bleef in een aantal 1 tegen 1 situaties weer knap overeind. In de twee de helft liep het als een trein. Tempo ging meer verdedigen, zodat wij het initiatief konden nemen. We scoorden vier maal, de doelpuntenmakers waren Ivo Blois, Houdijn Beekhuis, Steven van Randwijk en Huub van der Meulen. Marc van Pap- pelendam speelde zijn laatste Marcel van Duyvenbode waagt een schotpoging voor De Algemene in het duel tegen Sporting West.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21