Katwijk is heer en meester op Nieuw Zuid ARC kiest voor zekerheid aansluiting kwijt Sport Arie Kurver gaat weg bij Rijnsburg FC Lisse raakt 61 Leidse Courant maandag 9 november 1992 De tribunekaartjes waren vorige week maandag al uitverkocht en de Katwijkse Zuid Boulevard oogde als op een mooie dag in juli. Ruim vijfduizend toeschouwers waren naar sportpark Nieuw Zuid gekomen voor de voetbalkraker tussen Katwijk en Quick Boys. Een bezoek waar ze geen spijt van zullen hebben gehad want de confrontatie in de kustplaats had alles in zich. Spanning, bij vlagen goed voetbal en een spectaculair scoreverloop. Katwijk trok uiteindelijk met 3-2 aan het langste eind en presenteerde zich als een serieuze kandidaat voor de titel. door Kees van Kesteren Katwijk De weg naar de top is vaak lang en vaak vol met on verwachte valkuilen. Katwijk lijkt dit seizoen de meeste hin dernissen te hebben overwon nen. Een conclusie die met een gerust hart kan kan worden ge trokken na de 3-2 zege in de voetbalthriller tegen Quick Boys. Want op sportpark Nieuw Zuid liet de ploeg van trainer Arie Lagendijk een zeer goede indruk achter en liet bij vlagen het onaantastbaar geachte Quick Boys alle hoeken van het veld zien. Op de overwinning viel dan ook niets af te dingen. Katwijk con troleerde vanaf het beginsig- naal de wedstrijd en toonde zich geen moment geïmponeerd door de indrukwekkende staat van dienst van de tegenstander. In eerdere edities van de derby gaven de oranjehemden nog wel eens blijk van het nodige ontzag maar het zelfvertrouwen is dit seizoen enorm gegroeid. De tac tiek waarmee Lagendijk zijn ploeg het veld instuurde was daar een duidelijk bewijs van. Zonder libero en met drie man dekkers gaf de Leidse oefen- meester aan dat Katwijk geen enkele concessie wilde doen aan de spelstijl waar men dit sei zoen mee speelt. De blufpoker van Lagendijk („Als je van Quick Boys wil winnen is de enige manier omdat te bereiken risico's te nemen) pakte goed uit. Quick Boys kon geen moment het normale niveau halen en werd door het directe combina tiespel en de goed gekozen diep gang in een ondergeschikte rol gedwongen en dat was even slikken voor een ploeg die nor maal gewend is om de lakens uit te delen. De flitsende start in de competi tie en het opgebouwde imago van onaantastbaarheid had uit eindelijk een verlammende werking op Quick Boys. Want in de eerste confrontatie met een tegenstander van kaliber bleven de blauw-witten te lang met het hoofd in de wolken lo pen en Katwijk strafte deze hautaine houding meedogen loos af. Op Nieuw Zuid staat men echter hierdoor weer met beide benen op de grond en dat is waarschijnlijk het enige pos- tieve wat trainer Hans van der Zee uit deze wedstrijd zal weten te halen. Risico's Voor het publiek had de Kat wijkse derby echter alle ingre diënten voor een zinderende voetbalmiddag in zich. Twee aanvallende ploegen die de risi co's niet schuwden rekenden af met het negatieve imago dat de laatste tijd rond de derby's in de eerste klasse hing. Katwijk kwam het beste uit de start blokken en kreeg via Hans Zwaan en Marco de Ridder di rect al twee uitstekende moge lijkheden om de score te ope nen. Eerste klap Quick Boys deelde echter na zes minuten de eerste klap uit. Knullig balverlies van Pim Lan- geveld werd door Floor van Duyn direct afgestraft en de kleine middenvelder leverde een voorzet af die door Fred Kanbier fraai achter Katwijk doelman Teun van Duyvenbode werd geschoten. De algemene verwachting dat deze snelle openingstreffer een voorbode zou zijn voor een superieur Quick Boys kwam echter niet uit. Katwijk herstelde zich knap en kwam steeds beter in de wedstrijd en slaagde erin het sterke punt van de thuisploeg, het gevarieerde positiespel, te ontkrachten. De tactische zet van Arie Lagendijk om Marco de Ridder te koppelen aan de re gisseur van Quick Boys, Gert Aandewiel, pakte goed uit. De Martin Steenvaarden komt voor de volgepakte tribunes niet los van zijn bewaker Henk Langemaat. Quick Boys-libero kwam nau welijks aan zijn opbouwende ta ken toe en kon te weinig het middenveld ondersteunen. Kat wijk kreeg daardoor steeds meer greep en het duel en het wekte dan ook weinig verba zing dat de Kees Krayenoord de 1-1 achter doelman Tom van der Niet knalde. Vanaf dat mo ment deelden de oranjehemden de lakens uit op Nieuw Zuid. Quick Boys kreeg bijna geen vat op het simpel ogende maar ui terst effectieve spel van de plaatsgenoot. De enige die zich af en toe aan de oranje-over heersing ontrok was Martin Steenvoorden maar hij kreeg te weinig steun van zijn Fred Kan bier en Frenk van der Kley die geen moment los konden ko men van hun bewakers Carlo van Zeist en Johan de Kroon. Beloning Na de pauze trok Katwijk de lijn van de eerste helft door en bleef domineren. Het enige wat nog ontbrak waren de doelpun ten. Henry Pauw zorgde er ech ter na een kwartier voor dat het overwicht zijn terechte belo ning kreeg en met een schitte rende knal zette hij zijn ploeg verdiend op voorsprong. Quick Boys leek hierdoor eindelijk wakker te worden en bleek ein delijk bereid met wat meer vuur de duels aan te gaan. Maar ook dit kreeg de blauwwitte trein niet echt op de rails. De aan valsopbouw was daarvoor te chaotisch en teveel belangrijke spelers (Van der Kley, Otte) za ten absoluut niet in de wed strijd. Een black-out van doelman Teun van Duyvenbode gaf het duel een onverwachte wending. Een slap ingeschoten bal van Martin Steenvoorden werd door de anderse zo betrouwbare ballenvanger compleet verkeerd beoordeeld en de 2-2 was een feit. Quick Boys kreeg echter niet lang de kans om van dit presentje te genieten want nauwelijks vijf minuten latei- rondde Hans Zwaan een perefct door Dennis Jan Mieras en Kees Krayenoord opgezette aanval af. Het wanhopige slo- toffensief van Quick Boys lever de nog een uistekende kans op (Johan de Kroon haalde een in zet van Frenk van der Kley van de doellijn) maar verder kwam de terechte overwinning van Katwijk niet meer in gevaar. Opstelingen: Quick Boys: Van der N Pluimgraaff (Rog), Aandev^ Hoogervorst, Hans van Plas, Jaap van Duyn, C? Floor van Duyn, Van der KF Steenvoorden, Kanbier (li van der Plas). Katwijk: Van Duyvenbode, Zeist, Pouw, Langemaat, 1 Kroon, Langeveld (Verhoot Mieras, Marco van der P| Krayenoord, Zwaan, De Ridé foto Fred Nijs Ed Laros heeft handen en voeten nodig om Bert van der Helm van Vitesse Delft van zich af te houden. door KarlFlieger Delft Wie voor de wedstrijd Vitesse Delft-ARC de 'Vitesse vandaag' opensloeg, kon eigen lijk al vermoeden waar het met het duel in de eerste klasse A naar toe zou gaan. Het blad ver meldde dat beide ploegen een probleem hebben met betrek king tot het maken van doel punten. Een waarheid als een koe, want na negentig minuten voetbal was het aantal geturfde doelpunten 'nul'. Dat het publiek geen doelpun- tenregen te zien zou krijgen, werd eigenlijk' al na een paar minuten duidelijk. Verschillen de Delftse aanvallen werden niet begrepen of door Remco Tuinenburg vakkundig onder schept. Aan de andere kant was het alleen Rob Vermeer die ge vaarlijk dicht bij het vijandelij ke doel kon komen. Zijn werk leverde echter ook geen grote kansen op, ook niet toen René Lammers zich nadrukkelijk met de aanval ging bemoeien. Maar ook voor Lammers gold dat de weg naar het doel te lang en te hobbelig was. Noodrem Overigens was Lammers er in direct de oorzaak van dat Vites se Delft al snel met een gebles seerde Ron Vermeulen werd ge confronteerd. Een duel op het middenveld tussen de twee kemphanen kostte de Delfte naar een verdraaide knie. En wie de rol van Vermeulen bin nen Vitesse kent, weet dat een gevaarlijke angel (onbedoeld) was verwijderd. Beide ploegen speelden met veel mensen achter de bal, zo dat het spel zich eigenlijk op het middenveld afspeelde. En eer lijk is eerlijk, Vitesse had daar het beste van het spel, vooral door toedoen van de uitblinken de linkerspits Harry Garnaat. Verdediger Walter van der Wei den kwam handen en voeten te kort om de Delftenaar in toom te houden. Dat dit lang niet al tijd lukte was geen schande, want Garnaat speelde een per fecte partij. Het siert Van der Weiden dat hij nooit aan de noodrem trok. Met snelle combinaties van ach teruit drongen de Delftenaren ARC veelvuldig in het nauw, maar echte kansen kwamen daar toch niet uit voort. Alleen tien minuten voor tijd was het bijna raak, toen Garnaat alleen op Remco Tuinenburg afstorm de. Heel ARC zag de bui al han gen, maar de sluitpost hield het hoofd zo ijzig koel als de wind die in Delft de toeschouwers deed kleumen. Tuinenburg stortte zich met hart en ziel op de bal en voorkwam zo een ze kere nederlaag. ARC kreeg even later een dot van een kans op 0-1 toen een door de Delftse verdediging er- keerd gekopte bal René Lam mers vrije doortocht naar het doel bezorgde. Lammers maak te op dat beslissende moment echter zijn eerste fout van de middag. De bal sprong van zijn voet en stuiterde in de armen van doelman Hans Schot. Die twee momenten waren welbe schouwd de enig aantrekkelijke acties voor beide doelen. Zoals gezegd speelden beide ploegen vooral met de bedoeling om toch maar vooral geen neder laag op te lopen en met name ARC werd daardoor nauwelijks gevaarlijk. Alleen Rób Vermeer liet zich met enige regelmaat in de buurt van de Delftse 'zes tien' zien. Opstellingen: Vitesse Delft: Schot, Witten berg, Den Os, De Graaf, Van der Helm, J. Gronsveld, G. Gronsveld, Van Venrooy, Ver meulen (Rosierse), Garnaat, Riemens. ARC: Tuinenburg, Van der Weiden, Bonefaas, Wouters, Hogendoorn, Bloemheuvel, Lammers, Laros, Vermeer, Boer (Van Egmond), Dijkman, Van Hasselaar. door Jankees Faas Leiden Arie Kurver stopt aan het einde van het seizoen bij Rijnsburgse Boys. Deze me dedeling zal de Bergschenhoker vermoedelijk deze week bekend maken aan zijn selectie. De 'vechtmachine' van Rijnsburg bleef zaterdag met gemak over eind tegen Zwart Wit'28 (0-0). Voor Noordwijk breken moeilij ke tijden aan. Hekkesluiter Se rooskerke won met 1-2 op sportpark Duinwetering. Rijnsburgse Boys - Zwart Wit'28 0-0 Arie Kurver haalde met Rijns burgse Boys negen periodeti- tels, werd in 1990 kampioen bij de zaterdagamateurs en wist een keer de districtsbeker voor zich op te eisen. Na een lange periode op Middelmors houdt Kurver het voor gezien. Kurver is momenteel bedrijfsleider bij Sijthoff Pers Computerforms. De directie van Sijthoff wil deze tak afstoten, waardoor voor Kurver de mogelijkheid ont staat de aandelen hiervan over te nemen. Door de tijd die met deze overname gemoeid gaat is het voor Kurver onmogelijk nog trainer te zijn van een voetbal club. De spelers van Rijnsburg voe len er niets om afscheid te ne men van hun trainer via een de gradatie. Dit bleek tegen Zwart Wit. Vanuit een gesloten defen sie, aangevoerd door Huug Aandewiel, werd de Rotterdam se tegenstrever met counters bestookt. Zwart Wit was in geen enkel opzicht te ploeg, die in het begin van het seizoen zo over de schreef was gegaan. Dit heeft mogelijk te maken met het ver nietigende rapport, dat scheids rechter Lampex-t heeft geschre ven na aanleiding van de ge staakte wedstrijd tussen Zwart Wit en Excelsior. Volgens Lam- pert licht de schuldvraag uit sluitend bij Zwart Wit. De tuchtcommissie van de KNVB doet binnenkort uitspraak. Rijnsburg had zaterdag op twee momenten na geen kind aan Zwart Wit. Pure pech voor kwam dat de supporters op Middelmors konden juichen. Zo raakte Ron de Jager voor de rust twee keer de paal en wist Leon Vonk zich in twee geval len geen raad oog in oog met de keeper van Zwart Wit. Een ding is duidelijk bij Rijns burg. Na het zuiveren van de drie 'spijtoptanten' De Louw, Koet en Bodaan lijkt de rust te ruggekeerd op Middelmors. Ge ruchten al zou Jan Blankespoor volgend seizoen verhuizen naar FC Lisse worden door Blankes poor grondig ontkend. Noordwijk - Serooskerke 1-2 (0- 1) John Eelman heeft het lek nog niet boven. Het vervangen van de as Van Dijk, Van Utrecht, Marbus en Scheurwater blijkt moeilijker te zijn dan verwacht. De 'nieuwkomers' van Noord wijk missen momenteel de vorm en de agressie om de kar te trekken voor hun club. Dit bleek ook tegen Serooskerke. De Zeeuwen gokten uitsluitend op de bevliegingen van 'hun spitsen Riemens en Geschiere. Laatstgenoemde maakte in de twintigste minuut een schitte rend doelpunt, nadat Noord wijk aanvankelijk een over wicht had. De achterstand deed Noordwijk wegzakken naar een bedenkelijk niveau. Eelman kon de rust dan ook goed ge bruiken om in te praten op zijn team. In de tweede helft wist Noord wijk niet de bakens te verzet ten. Serooskerke sloeg opnieuw via een dodelijke counter toe. Het laatste half uur was het voor Noordwijk uitsluitend de ballen in het strafschopgebied pompen van Serooskei-ke. Sleclits een keer kon de thuis club opveren. Uit een voorzet van de sterk ingevallen Rocky Pitti mocht Kees Smit de eer redden. De 1-2 werd tevens de eindstand. Voor Noordwijk is het te hopen dat het tij zal ke ren, anders wordt het vechten tegen de degradatie. foto Henk Snaterse Leon Vonk probeert een gaatje te vinden in de Zwart Wit '28-defensie. Rijnsburgse Boys bleef echter steken op 0-0. door Jankees Faas Maassluis Paul Veenboer was zaterdag de gebeten hond in Maassluis. Met twee blun ders stond de Haarlemse sluit post aan de basis van de 4-1 ne derlaag tegen Excelsior. FC Lis se is daardoor de aansluiting met de top definitief kwijtge raakt. Een hard gelag voor het ambitieuze team van Ruud Bro- ring. Met het vallen van de bladeren dunt ook de selectie van FC Lis se wekelijks uit. René Ras zat in Maassluis een schorsing van een wedstrijd uit, terwijl bij Ro bert Vermin deze week een lies- bi-euk is vastgesteld. Een vol gende tegenslag voor FC Lisse was het reeds na twintig minu ten afhaken van Jelle Visser met een achillespeesblessux*e. Door al deze mutaties kwamen Ralph Polman en Radjin de Haan op de voor hen onbekende posities van x*echtshalf en links buiten. 'Coming men' Marco de Bruine nam de plaats van Vis ser in op de rechterflank. Snelheid De wedstrijd was in Maassluis nog geen twee minuten oud of de 1-0 stond al op het scorebord. Veenboer beoordeelde een stui tende bal totaal verkeerd, waar na Faust van der Meer simpel het doel kon vinden. Door de snelle voorsprong van Excelsior kreeg FC Lisse de opdracht het spel te maken. Het een tegen een spelen bracht risico's met zich mee, aangezien Bert van Duivenbode en Leon Hoep niet bekend staan vanwege hun snelheid. Nadat Excelsior een drietal kansen om zeep had ge holpen kwam FC Lisse in de 23ste minuut plotseling terug in de wedstrijd. Een pass van Mark Ens kwam bij De Bruine, die het hoofd wist te vinden van Leon van der Zwet. De partijen waren zo weer in evenwicht. Tot aan de rust ging het gelijk op, waarbij het duel op een hoog niveau stond. In de tweede helft was de eerste kans voor FC Lisse. Ens trof voorbereidend werk van \- Duivenbode de lat. Ondar verdere speldenprikken via' Bruine en Van Duivenbf nam Excelsior langzamerha1 het heft weer in handen. Na e fout van John Vermeulen lf Veenboer groter onheil aanvi kelijk nog voorkomen. In de f minuut stond Veenboer ech! aan de grond genageld. Bij misverstand met zijn verde ging reageerde alleen Van d Meer van Excelsior alert, zot de thuisclub weer op vof sprong kwam. Reflex Vanaf dat moment speelde I1 Lisse een verloren wedstrf Excelsior ging nog meer op1 counter spelen en vertrouw achterin op de inzët van mee/1 genloosheid van spelers als B1 veling, Van Duyl en Hazewr dus. FC Lisse werd nog slee? een keer gevaarlijk na een standsschot van De Keizer, f door Van der Broecke met geweldige reflex uit de kruisf Het leed was voor FC Lisse nc te overzien toen De Keizer V Hoeven vasthield binnen 1 '16. Van der Meer kon zo var elf meter voor zijn derde do punt zorgen. In de 44ste e nuut was het alweer Van Meer, die in geheel vrije po si'1 zijn schuttersfaam mocht wa| maken. De malaise was bij Lisse op dat moment zo gró? dat zelfs de onzichtbare f Haan niet in staat was een f naltu te verzilvei'en Het duel met Excelsior he} opnieuw aangetoond, dat Lisse nog niet rijp is voor de i solute top. Meer als een troo prijs in de vorm van een per detitel zit er dit seizoen echl niet in. Opstelling: Veenboer, Jol Vermeulen, Van Duivenbod Hoep (Broekhuizen), Waji Polman, Van der Zwet, De K zer, Visser (De Bruine), Ens) De Haan.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18