Nieuw raadhuis beste oplossing Brand bollenbedrijf was tot in Den Haag te zien •10lksDEASMBER1992 9 I Leiden Omgeving Harambee en Sportief besluiten tot fusie DIENSTVERLE APOTHEKEN - De avonc diensten van de apotheker Leiden worden waargenorr apotheken die ook weekenc ONGEVALLENDIENST Z ZEN LEIDEN - Ongevaller dag Academisch Ziekenhi van dinsdag 13.00 u. tot 13.00 u. (Diaconessenhuii ken tel 155543, afdeling 175639) en van vrijdag 13.( terdag 13.00u. (Elisabeth-zi De Geneeskundige Dien; verhuisd van de Roodenbui Leiden naar de Cronesteinl Leiden VERENIGING BESCHERMI'. BOREN KIND - Hulpverler gewenste zwangerschap vqi en kind. Bel tel. 071-896 897762; 033-620244 (dit la;, mer is dag en nacht bereikba' BEZOEKUREN ZIEKENHUlf aconessenhuis: Bezoekuur van 14.30 tot 15.15 uur en var 19 45 uur. Kinderafdeling dan 10.30 tot 19.00 Niet meer déy zoekers per patiënt Op djj special care kan men terecht, tot 11.00 uur en van 19 00 tof' Voordat de laatste twee afdr zocht kunnen worden dierf1 worden overlegd met de dieij verpleegkundige.» Sint Elisil kenhuis: Volwassenen dagj 14 00-14.45 u en van 18.3G, klasse-afdelingen ook 1l.ll, Kraamafdeling: Naast de na' zoektijden alleen voor „kras. van 19.30-21 00 u. Gynaecr loskunde/urologie van 14 0(?; van 18 30-19.30 uur. Kinde, ouders zijn de gehele dag web van beiden kan, indien men f] of haar kind blijven slapen. Ve tjes, zusjes en andere bezoeL bezoektijd van 15.00 u. tot CCU (hartbewaking) dag. v£ 14.30 u en van 19.00-19 30 uE care. dag. van 14.00-14 45 A 19 00-19 30 u Sport-Medisde centrum. Spreekuur ma 19.3B in het St Elisabeth-ziekenhuijf geest: Di en vr. 1300-14.(b 11.00-12.00 u en 14.00-15.0Q, klasse, de gehele dag Jelg niek: Jongerenteam. za. en 17 00 u. Opname: werkdag? 17.45 u., za. zo en feestd£i 11.30 en 14.00-16.30 u. TearS D: dag. tot 21.00 u. met uitijl van behandeltijden en eterrp Academisch Ziekenhuis: Vojc tienten (behalve kinderen) zi_ zoekuren als volgt: Dagelijl 15.00 u. en 18.30-19.30 u. zoekuur afdeling verloskund. 19.00 u. De Praematurenafde ouders en familie is na overleg tiënten doorlopend bezoek Bezoek aan ernstige patiënlp neer .aan ernstige patiënterJn pend bezoek wordt toegestaj,, hoofdverpleegkundige hiervcx Ie kaarten verstrekken. Kind zalen voor peuters, kleuters si kinderen 15.15-17.00. babpc boxenafdeling, volgens afspQ' het verpleegkundig hoofd. Fe den kinderafdelingen voor oi opgenomen kinderen na ovi^ verpleegkundig hoofd. Voor ar zoekers van kinderen: Keel-,!| oorheelkunde en neurologiu 15.00 en 18.30-19.30. Oogh en heelkunde' 14.15-15.00 19.00. Rijnoordziekenhui3 lijks 14.30-15 15 u en 18.30/o Kraamafdeling: vaders, brotrz zusjes zijn de gehele dag wi/il overleg met het hoofd van ddO Kinderafdeling 14 30-15.30 i«k leg met de verpleging zijn hie dere bezoektijden mogelijk. C? zijn de gehele dag welkom (ifv met het hoofd van de afdeling)^ CENTRALE REGISTRATIE K OPVANG (Koornbrugsteeg 2 Leiden, tel 254810 Informatie^ aanmelden voor kinderopvar» denGeopendma t/m vr dag 9 t ANTI-DISCRIMINATIE CE|jc MELDPUNT LEIDEN Ket6! steeg 10 Ma t/m vr. telefonisóD baar van 10 00 tot 16.00 in 120903. Spreekuur ma 13.00-re do. 18.80-20 30. lu LEIDSE RECHTSWINKEL - Adviesbureau, Ketelboetersstl.1 tel. 130775; afdeling belastiiè" leen op afspraak, klachtenbuc, en do. 18.30-20.30. afdeling vi lingenrecht ma. 13-15 en de-, 20 30, afdeling vrouw: vr. 10-1L Bewoonster oog i, oog met insluipejn1 OEGSTGEEST - Ee» Twee gewonden in Ter Aar TER AAR Een 25-jarige man uit Leimuiden en zijn passa gier, een 12-jarige jongen uit Ter Aar zijn gistermiddag op de kruising van de Oostkanaalweg en dé Kerk weg in Ter Aar ge wond geraakt, nadat zij met hun auto tegen de auto van een 41-jarige man uit Assen bot sten. De man uit Assen reed op de Oostkanaalweg. Hij dacht dat hij op een voorrangsweg reed en stak de weg rechtdoor over. Op de Kerkweg reed op dat moment de Leimuidenaar die rechtdoor wilde in de rich ting van de Aardamseweg. De Leimuidenaar en de Ter Aarder zijn met een hersenschudding overgebracht naar het Rij- noordziekenhuis. Later op de avond mochten zij weer naar huis. Beide auto's werden to taal vernield. Aanrijding na overtreding WASSENAAR Een 22-jarige man uit Voorhout heeft gister morgen rond half twaalf op de Rijksstraatweg in Wassenaar een aanrijding veroorzaakt. Bij de verkeerslichten ter hoogte van de Rozenweg wilde hij linksaf slaan, terwijl dat verbo den is. Hij kwam uit richting van Amsterdam en had groen licht, maar het tegemoetko mend verkeer had op hetzelfde moment groen. Het gevolg was dat de Voorhouter in de rech terflank werd geramd door een auto, die werd bestuurd door een 36-jarige man uit Leiden. Hij kreeg samen met zijn vrouw een 'whiplash', en moesten naar het Academisch Zieken huis in Leiden worden ge bracht. Hun kind op de achter bank mankeerde niets omdat het was ingesnoerd in het kin derzitje. Katwijker aangehouden Een 21-jarige man uit Katwijk is zaterdag in Rotterdam aan gehouden. Hij heeft tot nu toe twee inbraken in Oegstgeest bekend. Deze zou hij in juli heb ben gepleegd. woonster van een wonii2 de Prins Bernardlaan in ai geest stond zaterdagifc tussen kwart over vijf ea' zes oog in oog met een I3 per. De man was via if° ming aan de straatzijde ning binnengegaan. De au ker sloeg zonder buit uz vlucht. tf! De elfjarige Maarten va; Hulst uit Oud Ade behaaldit score van 33 bij het pictiorfle nior en behaalde daarmjgj eerste prijs. us foto: wim van 1 Ted Jansen spreekt over Groene Hart ALKEMADE Gedeputeerde Ted Jansen spreekt donderdagavond in Roelofarendsveen over 'Het Groene Hart in de toekomst'. Dit gebeurt tijdens een bijeenkomst van de plaatselijke WD-afdeling in restaurant De Fransche Brug aan het Westeinde. Aan bodkomen het tracé van de Hoge Snelheidslijn, de (on)- mogelijkheid van woningbouw in het Groene Hart en de toekomst van de kleine kernen. Ook wethouder L. Beelen geeft zijn visie hierop. Na de pauze bestaat de gelegenheid tot het stellen van vra gen. De bijeenkomst begint om half negen. Drugsdealers aangehouden KATWIJK Drie inwoners van Katwijk en een inwoner van Den Haag zijn het afgelopen weekend aangehouden voor het handelen in heroïne en cocaïne. Na te zijn getipt, kon de politie zaterdaga vond in een woning in Katwijk een man en een vrouw uit Kat wijk aanhouden. Zij maakten de drugs klaar voor de verkoop en verhandelden het spul vanuit de woning. Dankzij hun verklarin gen, kon de politie gisteravond bij de woning twee leveranciers van de drugs, een Katwijkse vrouw en een man uit Den Haag, in de kraag grijpen. Zanggroep Kameleon geeft een concert HAZERSWOUDE Op uitnodiging van de 30-jari- ge zanggroep Kameleon uit Hazerswoude wordt door de Amateur Beeldende Kunstenaars Kameleon Zoeterwoude in Het Anker in een tentoonstelling in- gericht van etsen, aquarellen en olieverfschilderijen. De tentoonstelling wordt op dinsdag 17 november om half negen geopend door de voorzitter van de Zanggroep Kameleon, mevrouw B. Uylenhoet. De tentoonstelling loopt tot kerstmis. Het Anker is ge vestigd aan de Chopinlaan. Een feestelijk concert wordt op zaterdag 21 november in Het Anker gege ven. Kameleon, onder leiding van dirigent Hans Peil, wordt op de vleugel begeleid door Trees Ver- kley. Het Alphens Mannenkoor onder leiding van di rigent René Fons verleent medewerking aan dit con cert. Het concert begint om half negen. Kaarten a vijf gulden zijn aan de zaal verkrijgbaar. Hervormd Zendingshuis vierde 75-jarig bestaan OEGSTGEEST - Driekwart eeuw geleden werd in Oegstgeest het zen dingshuis aan de Haarlemmerstraatweg in gebruik genomen. Zaterdag werd dit gevierd met een open huis. De talrijke bezoekers konden door middel van rondleidingen kennis maken het de activiteiten op het gebied van de zending over de gehele wereld. Daartoe waren op diverse plaatsen in het gebouw exposities ingericht over de zending in Aziatische en Mid den-Amerikaanse landen. In de grote zaal werd door de groep Minasaru- an ta Waya onder leiding van Halsey Tampi een krijgsdans uitgevoerd. Daarbij luidde de komst van de dames de vrede in. De wereldwinkel van het Zendingshuis persenteerde zich met een groot aantal artikelen. De Indonesische ambassade werd vertegenwoordigd door de heer Lapian. Deze werd onder, meer welkom geheten door de Azië-secretaris Jaspert Slob. Hervormden en gereformeerden in Nederland voeren al lange tijd een samenspraak onder het motto Samen op weg. Komt het tot een over eenkomst, dan zal een herindeling van het onroerend goed daarvan het gevolg zijn. Het is niet zeker of het Zenclingshuis dan uit Oegstg verdwijnen. Mogelijk krijgt het gebouw een andere bestemming. Ensemble Close Enough wint amateur muziekconcours OEGSTGEEST Het ama teurmuziekconcours dat vrij dag in het kader van de Cultu rele Manifestatie Oegstgeest werd gehouden is gewonnen door het ensemble Close Enough. Deze muziekgroep zong in close harmony en a capella enkele lie deren uit de veertiende eeuw, bewerkt door hedendaagse componisten. Ook werden be kende Nederlandse liederen ge zongen. Het concours werd ove rigens slecht bezocht. De voor zitter van de jury, Piet Kunst, gaf niettemin hoog op van de kwaliteit. Hij werd bij de beoor deling van de optredenden bij gestaan door mevr. Albeda en Charles Perquin. De tweede prijs was voor pianist W. van Tellingen die een sonate van Beethoven speelde. In de per soon van Valentina Nejinskaja meldde zich een talentvol zan geres die naast werken van Puccini op indrukwekkende wijze een drietal liefdesliederen van Dvorak vertolkte. Zij werd op de piano begeleid door me vrouw Mojet en deelde samen met de cellist Haakon Brouwer de derde plaats. De winnaars werd aangeboden om de ko mende maanden een koffiecon cert voor K. en O. Oegstgeest te verzorgen. OUD ADE De besturen van de gymnastiekverenigin gen van Rijpwetering en Oud Ade, respectievelijk Haram bee en Sportief komen van avond bijeen voor ophef fingsvergaderingen. Deze worden onmiddellijk gevolgd door een gezamenlijke fusie vergadering. Tijdens deze vergadering kunnen de leden kiezen uit drie nieuwe logo's en zes verenigingsnamen. De keuze zal gaan tussen de vol gende namen: Vita, Onodi, Sa- nitas, de Waag, Gyvero en De Springplank. Vita betekent le ven. Onodi is de naam van een fameus turnster. Sanitas staat voor gezondheid en is tevens een heilwens. De Waag heeft niet alleen betrekking op even wicht, maar ook op waagstuk. Gyvero is een verkorting van Gymnastiek Vereniging Rijp- wetering/Oud Ade. De naam De springplank spreekt voor zich. Aan het eind van de vergade ring worden prijzen uitgereikt aan degenen die het gekozen logo en de gekozen naam had den verzonnen. Het bestuur van Harambee uit Rijpwetering heeft Christa van Amsterdam, Annekè Bollen en Jan Hogenboom voorgesteld zitting te nemen in het bestuur van de nieuwe vereniging. Jan Hogenboom stelt zich beschik baar voor de funktie van voor zitter. Ook het bestuur van de Oud Adese gymnastiekvereni ging Sportief heeft enige men sen voorgesteld voor het nieu we bestuur. Het zijn Hanneke Hillebrand, Toos van der Poel, Corrie Uljee en Paulien Zwets loot. 180 leden De nieuw op te richten vereni ging zal in totaal circa 180 leden tellen. Daarvan zijn 32 kleu ters, 45 jeugdleden, 61 trimda- mes, 11 gymdames en 33 vrou welijke aerobic dansers. Van de geschiedenis van de Rijpwete- ringse Gymnastiekvereniging Harambee is weinig meer be kend dan dat de leden jaarlijks de bekende Hanepoelloop op Hemelvaartsdag organiseren. Van de Oud Adese Gymnastiek vereniging Sportief weet de scheidende voorzitster Corrie Uljee veel meer te vertellen. Onder meer dat de club dit jaar haar zilveren bestaansjubileum viert. Al voor de officiële oprich tingsvergadering trainde de gymnastiekvereniging in het toen nog spiksplinternieuwe Dorpshuis van Oud Ade. De grote animator was pastoor Verkleij, die zelf de eerste gym nastiekleraar aantrok. Direct in het eerste jaar telde Sportief al 111 gymnastieksporters; een jaar later was dat opgelopen tot 150. Zij wierpen zich enthou siast op kleutergym, school- gym, bejaardengym en jazz- gymnastiek. Volgens Corrie Ul jee zijn er weinig vrouwelijke inwoners van Oud Ade die niet een poosje lid zijn geweest van Sportief. Vier van hen zelfs al 25 jaar, namelijk Thea van der Fits, Elly Uljee, Gonny de Jong en Petra Hogeboom. Maar Sportief organiseerde ook zogenoemde sportdagen waar bij het hele dorp Oud Ade in competitieverband onderling 'ten strijde trok. De eerste keer was dat in het oprichtingsjaar van Sportief, 1967. Het dorp werd verdeeld in vier wijken, te weten het Lageland, de Zeven huizen/Blijverspolder, Vrouw- venneweg/Zwarteweg en het Centrum. Er werd door zowel dames als heren gestreden op diverse atletieknummers, als hardlopen, estafette, hoog- en verspringen. Het meedoen al leen al leverde punten op voor de eigen wijk en de deelname door jong en iets ouder was al tijd massaal. Er werd gestreden om de beroemde „Jan-van- Dammes-Cup en later om de zo genoemde Schakenbos-Trofee. Tevens kwam er ieder jaar een sportman en sportvrouw van Oud Ade uit de bus rollen. Plaatselijke topsporters van het eerste uur waren Gerard van Seggelen en Bep van Schie Pd. Ook de traditionele kampweek was oorspronkelijk een initia tief van Sportief. Later ging de organisatie over in de handen van de overkoepelende jeugdor ganisatie Drieluik. Behalve al deze aktiviteiten organiseerde Sportief voor geheel Oud Ade ook fietstochten, zelfverdedi gingscursussen en theatera vonden. Het succes van Sportief is vol gens de scheidende voorzitster Corrie Uljee niet alleen te dan ken aan de jaarlijkse fancy fair van Oud Ade, waardoor de con tributie op een laag niveau kon blijven, maar ook aan het ge voel van saamhorigheid in het dorp. „Dat gevoel bestaat niet alleen tussen de inwoners van Oud Ade onderling, maar strekt zich ook uit tot de verenigingen bin nen onze gemeenschap". Idoor FRANK BUURMAN OEGSTGEEST - De ge meente Oegstgeest kan het beste een nieuw raadhuis aan de Lijtweg bouwen. Tot die conclusie komt het bu reau Inbo Consult BV uit Woudenberg in een rapport. Dat rapport over de huisves tingsmogelijkheden voor de gemeentesecretarie is ge maakt in opdracht van de ge meente. Aan het gebruik van de Jelgersmakliniek voor huisvesting van de ambtena ren kleven te veel nadelen, menen de opstellers van het rapport. Het huidige raadhuis aan het Wilhelminapark is te klein ge worden. Een deel van de ambte naren werkt in enkele woonhui zen in de directe nabijheid van het raadhuis. Inbo Consult heeft de ruimtebehoefte voor de ambtelijke huisvesting bere kend. Daarnaast werd bekeken welke afdelingen onderling de meeste contacten hebben. Aan de hand van die gegevens werd bekeken welke oplossing het meest efficiënt is en uiteindelijk het goedkoopst. t Vervolgens werden cijfers gegeven. De nieuwbouw scoort bijna 8 pun ten, met name als in die nieuw bouw ook de openbare biblio theek, die aan de Homeruslaan met ruimtegebrek kampt, wordt ondergebracht. De huis vesting in het huidige raadhuis en de Jelgersmakliniek scoorde lager dan 6 punten. In het rapport wordt aanbevo len een alternatieve bestem ming te zoeken voor Jelgers makliniek en raadhuis, uit gaande van het behoud van de architectonische waarde. Waar schijnlijk worden de gebouwen verkocht. Morgenavond wordt in het Ge- meencentrum aan de Lijtweg een informatiebijeenkomst over het rapport gehouden. De opstellers zullen daar een toe lichting geven. Tot en met vrij dag 20 november kunnen in spraakreacties worden gezon den. Op 15 december wordt op het raadhuis een speciale com missievergadering over de amb telijke huisvesting gehouden. Het college van burgemeester en wethouders zal dan zijn standpunt naar voren brengen. Overigens is binnen de gemeen teraad van Oegstgeest in feite al een meerderheid te vinden voor nieuwbouw aan de Lijt weg. Met name Groen Links is een voorstander van het ge bruik van de Jelgersmakliniek. De gemeenteraad maakt zich wel zorgen over de hoge kosten van de nieuwbouw, waarvoor mogelijk de lokale belastingen moeten worden verhoogd. Overigens zal de bouw van een nieuw raadhuis waarschijnlijk samenvallen met een totale op knapbeurt van het centrumge- deelte van Oegstgeest dat rond de Lange Voort ligt. Het win kelcentrum wordt verbeterd, de Montessori basisschool moge lijk verplaatst en de verkeerssi tuatie verbeterd. Als de werk zaamheden' zijn afgerond zal Oegstgeest een nieuw hart heb ben. Fancy Fair Oud Ade brengt weer meer op De Fancy fair van Oud Ade bracht dit weekend opnieuw meer op dan ooit tevoren, name lijk bruto 52.000 gulden. De or ganisatoren van het jaarlijkse evenement in Ons Dorpshuis toonden zich gisteravond dolge lukkig bij het bereiken van deze mijlpaal. Vorig jaar bedroeg de opbrengst 47.000 gulden, een recordbedrag. De trekking van de grote loterij werd gisteravond even na tienen verricht door bur gemeester A.H. Meerburg. Hij was het die bekend maakte dat de eerste prijs, een reischecque, was gewonnen door Ina van der Ploeg uit Rijpwetering. De twee de prijs, een zonneheuvel ging naar Riet van der Meer uit Ofwe- gen. De overige prijzen vielen op de nummers 6449, 6172, 657'8, 5003, 6354, 5915, 4058, 6289, 4770, 4808, 6161, 2108 en 4222 De gewonnen prijzen kunnen worden opgehaald bij Cees van der Geest, Leidseweg 30A in Oud Ade. Het meeste geld werd dit week end weer ingezameld via het Rad van Avontuur, waarmee eni ge rasechte Oud Adese rad draaiers op onnavolgbare wijze het geld van de aanwezigen uit de zakken trommelden. Erg veel succes oogsten de Kikkerwipper en de Knakentrekker, twee uit huisvlijt ontstane attributen, waarmee men een gokje kon wa gen. Via de Vakaturebank, met verrassende aanbiedingen, werd eveneens heel wat geld binnen gebracht. Alleen het aanbod van pastpraal werkster Thea Dingjan om een ochtend stekels te trek ken bleek minder in trek dan het zelfde aanbod van voormalig pastoor Nijman vorig jaar. Het meeste geld werd ingezameld voor het aanbod van een boot tocht op de Kagerplassen met Koos Koek. Bij de traditionele fietsverloting werd de fiets dit jaar gewonnen door Eric Zand vliet uit Oud Ade. Bij het pokeren en prijsschieten bleken uiteinde lijk Koert van der Heden uit Oud Ade en Dennis Wolvers uit Rijp wetering de absolute winnaars. Zeehondje aangespoeld José is de naam van het circa vier maanden oude zeehondje dat zaterdagavond is aangespoeld op het strand van Katwijk-zuid. Zaterdagmiddag was het in zee ronddobberende dier al gesignaleerd. Zo rond tien uur 's avonds lag José op het strand en kon ze worden gevangen. Ze had toen al diverse meeuwen- pikken op haar huid. De zeehond is door de dierenambulance opgepikt en meegenomen naar de eerste hulppost in Oegstgeest. In de nacht van zaterdag op zondag werd ze overgebracht naar de zeehonden crèche in Pieterburen. Volgens Hans Raymaekers van de dierenambulance is José wat aan de magere kant, maar verder is haar toestand redelijk. Overigens is het volgens Raymaekers gelukkig geen uitzon dering meer dat zich zeehonden in de Noordzee bevinden. foto: henk van den ende VOORHOUT - De rook van de brand bij Van Diest was tot in Den Haag te zien. Rond tien voor vier was de heer Vergunst de eerste die mel ding maakte van de brand. ,,We hebben meteen de brandweer gebeld dat er brand was. Achter bij de koelcel stond er een stapel pallets in de fik", vertelt hij. Binnen de kortste keren was er geen houden meer aan. In de bedrijfsruimte, waar hou ten pallets, kisten, manden en kartonnen dozen lagen, greep het vuur razendsnel om zich heen. Gevaar voor de volksgezondheid is er niet ge weest. De Voorhoutse brandweer was zeer snel ter plaatse, en werd la ter versterkt met collega's uit Noordwijk en Sassenheim. Zij konden echter weinig meer doen dan het gebouw gecontro leerd te laten uitbranden. Eige naar W. van Diest liep duidelijk vertwijfeld rond over het ter rein. Even is er nog door een groep vrijwilligers geprobeerd om te redden wat er te redden viel van de kantoorinventaris. Daaronder ook de zeer belang rijke administratie van het be drijf. Na korte tijd echter gaf de brandweer het bevel tot onmid- delijke evacuatie. Het vuur was inmiddels al zeer dicht bij de kantoorruimte gekomen. Een hevige explosie blies alle ramen uit de sponningen; het glas werd meters ver weggeslingerd. Vervolgens nam de vuurzee be zit van het gehele gebouw. Voor de omwonenden was het een angstig moment. Bij het timmerbedrijf P. van der Geer werden de gevels al natgespo ten. En N. van Dam, die pal te gen het afgebrande bedrijf woont, hadden de omstandighe den niet gunstiger kunnen zijn. De geringe wind maakte dat er weinig gevaar was voor over slaan van de brand op zijn huis. Wel was er de vrees dat de gevel van van Diest op zijn huis zou vallen. „Ik sta nog te bibberen. We hebben ontzettend in angst gezeten", zegt Van Dam.. Ook burgemeester de Goeij, die al snel ter plekke was, was duide lijk onder de indruk. „Wat ver schrikkelijk, en wat een geluk ook. Stel je voor dat dit gisteren was gebeurd, met die harde wind", aldus de burgemeester. Overigens zal de nieuwe wijk Hooghkamer in de komende ja ren rond de plaats van de brand verrijzen. Het laat zich raden wat de gevolgen van een derge lijke grote brand in een woon wijk waren geweest. Bij de ge meentelijke vertegenwoordi gers onspon zich gisteren dan ook weer een discussie in hoe verre dergelijke bedrijven ge wenst zijn in een woonwijk. De gemeente Voorhout streeft al enige tijd naar een eigen, klein bedrijventerrein buiten de be bouwde kom. Het bollenbedrijf van Van Diest brandde volledig uit.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10