'NeVoBo moet snel expertise inhuren' Jan Wouters: Ajax moet oppassen Sport HELEEN CRIELAARD ZIET OVERLEVINGSKANSEN PSV lijkt nu immuun voor kritiek Romario 'Autoriteit scheidsrechter aangetast' Leidse Courant zaterdag 7 november 1992 efan Pettersson kent jaar bij isterdam Ajacied Stefan jtersson heeft zijn contract aan het einde van het voet- peizoen afloopt met nog een r verlengd. Ajax heeft tevens i optie voor nog een volgend koen. Pettersson, die aan- "^kelijk terug wilde naar zijn oorteland Zweden, is sinds 18 actief in De Meer. Is/9et "ia Eclberg fester halve finale Forget heeft zich )aagi koste van Stefan Edbergbij vjaatste vier geschaard in het bijna 3,7 miljoen gulden ge- jaégerde tennistoernooi in de van Bercy: 6-7, 7-6, Becker, Ivanisevic en Hla- «w; plaatsten zich eveneens »r de halve finale van het ^0|rnooi in Parijs. Becker ver- jjj eg Jim Courier. Basten verlengt n Milan-contract laan Marco van Basten 'zijn contract met AC Milan [lengen tot eind 1995. De 28- ige voetballer bereikte met club een principe-overeen- jnst en tekent binnenkort (i nieuwe contract. Het oude itract - waarmee Van Basten ar verluidt bijna 3,5 miljoen Iden per jaar verdient - loopt a het eind van dit seizoen af, i als de overeenkomsten van ank Rijkaard en Ruud Gullit, I nog onderhandelen met AC lan. ajicek in asters-toernooi Iversum Richard Krajicek, [gisteren bij de Open Parijse loorkampioenschappen uit- •jchakeld door Goran Ivanise- neemt deel aan de nationale tsubishi Masters, die van 18 en met 22 november in Am- irdam worden gehouden, ik Michiel Schapers doet mee n dit tennistoernooi. lid-Afrika: >elen2004 apulco Zuid-Afrika heeft innen om zich kandidaat te illen als gastland voor de ympische Spelen van 2004. i keuze zal gaan tussen de ste- n Johannesburg, Kaapstad I Durban, zei Sam Ramsamy. 'rika is het enige werelddeel I \ar nog nooit Olympische kelen zijn gehouden. bestuur KNHB ïn Haag Het bestuur van Koninklijke Nederlandse ückey Bond (KNHB) heeft - Ouffoep aangetekend tegen het sluit van de strafcommissie Daifelman Frank Leistra voor je competitieduels van zijn lb Tilburg te schorsen. Frank istra kreeg de straf omdat hij dens de Olympische Spelen n Barcelona na afloop van n laatste wedstrijd als inter- j tional om het brons tegen Pa- 5tan de bal tegen het been van Belgische scheidsrechter in Beneden gooide. Het ndsbestuur kaartte de zaak If aan bij de strafcommissie, - aar is het niet eens met de rmenging van schorsingen or interlands en clubs. De NeVoBo verkeert in financiële nood en wanbeleid is de oorzaak. Heieen Crielaard ziet een oplossing. De spelverdeelster van Oranje kan het weten. De psychologe heeft reclame en marketing als specialismen. door Gijsbert Spierenburg Den Haag Het vuur smeult tussen de puinhopen. Geen voorzitter, geen penningmees ter, geen beleid, geen sponsor, geen geld, geen topsport. Krap drie maanden na de olympische medaille van het mannenteam in Barcelona en de verrassende zesde plaats aldaar van de vrou wen is de Nederlandse volley - balbond een ruïne. Op het hoofdkantoor in Woer den wappert de vlag halfstok. Achter de bestuurstafel ademt de stilte. Uitgerekend in het feestjaar een tekort van niet minder dan negen ton op een jaarbegroting van amper twee miljoen gulden. De situatie is even schrijnend als illustratief voor de incompetentie van het hoofdbestuur. 'Wegens drukke werkzaamheden' hebben voor zitter Funk en penningmeester Bakker hun functies inmiddels neergelegd. „Funk en Bakker zijn aardige, goedwillende mensen, maar het ontbrak hen aan voldoende fi nanciële kennis. Bovendien lie ten ze hun oren te veel hangen naar de vier belangrijkste spe lers van het mannenteam. Het is één van de facetten dat geld heeft gekost. Het viertal wilde Brokking niet meer als coach, die affaire is geëscaleerd en heeft de nodige centen gekost. Neem van mij aan dat Selinger en Treibitch het echt niet pro deo hebben overgenomen. Het kan binnen «en bond toch niet bestaan dat spelers het beleid bepalen? In het bedrijfsleven is zoiets toch volstrekt ondenk baar". Als psychologe met reclame en marketing als specialismen heeft de spelverdeelster van het Nederlands vrouwenteam, He- leen Crielaard, ïecht Van spre ken. „In een bond waarin zo veel geld omgaat en topsport wordt nagestreefd, moeten de zaken professioneel worden aangepakt. Daarvoor zijn de be langen te groot. De bestuursle den van de NeVoBo moeten in de eerste plaats organiseren, maar het commerciële werk moeten ze overlaten aan profes sionals. Dat is niet gebeurd. Het bestuur heeft alles steeds in ei- foto theobóhmers Heieen Crielaard: 'Ik weet dat er aanbiedingen liggen van bedrijven die bereid zijn de financiële problemen binnen de NeVoBo op te lossen'. gen beheer gehouden. Met alle gevolgen vandien". Er is, bij voorbeeld, te laat gean ticipeerd op het afscheid van hoofdsponsor Nationale Neder landen, zes jaar lang de finan cier van het Bankras-model. Heieen Crielaard: „Nationale Nederlanden is al die jaren een prachtige sponsor geweest. Het conti'act liep tot en met de Olympische Spelen in Baixelo- na. Maar wie zegt me dat dat bedrijf niet bereid was om het contract te vex-lengen en aan de NeVoBo uiteindelijk misschien .zelfs de voorkeur zou hebben gegeven boven de KNVB?" „Het bestuur heeft de ontwik kelingen op hün beloop gelaten. In mei al, toen het ijzer heet was met de Spelen nog voor de deur, had men met een goed topspoi"tplan naar Nationale Nederlanden moeten stappen. Maar zonder beleid en visie be gint geen enkele sponsor na tuurlijk aan zo'n avontuur". Er is voor Heieen Crielaard geen twijfel mogelijk: volleybal is en blijft een bij uitstek inter essant item voor sponsoring. „Het is een heel aantrekkelijke sport, die het op televisie goed doet. De wedstrijden zijn span nend en er zijn vaak grote eve nementen. De.naam Nationale Nederlanden is tijdens de wed strijden van de mannen in de Woidd League alles bij elkaar zes uur in beeld geweest. Die minuten en uren tellen, los van de boodschap. Garanties heeft een sponsor in de spoi't nóóit. Alleen met de STER-reclame weet hij pi'ecies wat het kost en wat het oplevert. Spoi'tsponso- ring bevat een risico-factor, maar je kunt er ook veel mee vei-dienen. Zie Nationale Ne derlanden". In de ogen van de 25-jarige Haagse hoeven de economische vooruitzichten voor de NeVoBo niet dramatisch te zijn, op voor waarde dat expertise wordt in gehuurd. „Ik heb een beeld voor ogen hoe de bond binnen een aantal jaren weer een winstge vende organisatie kan zijn. Het lijkt me niet zo ingewikkeld, mits de juiste mensen op de juiste plaatsen worden gezet en voldoende vakmanschap in huis woi-dt gehaald. Ik weet dat er aanbiedingen liggen van be drijven die bereid zijn om de problemen binnen de bond op te lossen. Er liggen commercië le plannen klaar die voorzien in het binnenbrengen van geld en het opzetten van een nieuwe structuur. De_beslissing is aan het hoofdbestuur. Het pro- bleem is alleen dat niemand weet wie er op het ogenblik bin nen de bond aan de touwtjes trekt-. Van de tien leden van het HB zijn er nog maar zes in func tie". Carrière In onzekerheid over haar spor tieve toekomst met Oranje bi vakkeert de spelverdeelster van WC uit Vught thans serieus op de drempel van een carrière in VOETBAL egeleidingsteam jckeyers is rond mnik Bert Bunnik is giste- n benoemd tot assistent-trai- r van Roelant Oltmans bij de jtionale mannenhockeyploeg. mnik is ti'ainer van de man- n van Pinoké in Amsterdam van de nationale selectie van |igens A. Voorts is benoeming lx Koos Formsma, oud-speler |n onder meer HDM en Bloe- pndaal, tot manager bekrach- d. Het begeleidingsteam pft in principe aan tot en met I wereldtitelstrijd van eind (94 in het Australië. rotest van Umira Wacker }n eve Admira Wacker jeft de UEFA gevraagd de re- fn tegen FC Antwerp voor de i-jeede ronde van het toernooi Ipr bekerwinnaars opnieuw ijst te stellen. Volgens de Oos- ■inrijkse club zijn de afmetin- ■ïi van de doelen in stadion De f suil niet juist. De lat zou bij I verouderde goals, nog van jut gemaakt, een aantal centi- •èrs te 1 ommissie JBN: nderzoek doping ?n Haag De Judobond Ne erland stelt een ondei-zoek in xar de beschuldigingen van m Spijkers over doping. De :èderlandse kampioen heeft jzegd zeker te weten dat er in j subtop verboden middelen ïirden gebruikt. Het bestuur in de JBN heeft de uitspraken jorgelegd aan de medische §|rnmissie van de bond. De JBN 'geschrokken' door de be schuldigingen, laat woordvoer- ;r Robbert van der Geest we- 000r onze sportredactie Den Haag Jan Wouters voor spelt Ajax in de derde ronde van het UEFA Cup-toernooi tegen FC Kaiserslautern een aanzien lijk lastigere opgave dan vorig seizoen in de finale tegen Tori no. „Het wordt de moeilijkste Europese wedstrijd voor Ajax van de laatste twee jaren", zegt de voor Bayern München uitko mende ex-Ajacied. Meer dan de Italianen zullen de Duitsers gebruik maken van hun fysieke kracht, vermoedt Wouters. „Technisch en posi tioneel hoeft Ajax van Kaisers lautern weinig te vrezen. Maar de fysieke inbreng is groot. De tactiek 'is simpel: ïecht-toe, recht-aén, zo snel mogelijk naai de andere goal. De ploeg speelt typisch, op ai-beid en loopwei'k gebaseerd Duits voetbal. Daar naast beschikt het ook over het Engelse opportunisme. Ik ver moed dat ze zich in Amsterdam tot ver op de eigen speelhelft zullen laten terugvallen en op de counter zullen gokken". Wouters kent deze Duitsers. Eén van zijn huidige ploeggeno ten bij Bayern München, Mar cus Schupp, speelde vorig sei zoen nog in Kaiserslautern. „Marcus en ik zijn in München vi'ienden geworden. Pas zijn we nog samen naar Wenen ge weest. Als ik wil kan ik via hem tot in détail alles over Kaisers lautern te weten komen. Als Van Gaal wil, mag hij me bel len". FC Kaiserslautern was in 1991 nog Duits kampioen. In het Eu ropa Cup-toernooi voor lands kampioenen werd het vorig sei zoen uitgeschakeld door de la tere Cupwinnaar FC Barcelona. Na het vertrek van trainer Feldkamp naar Galatasaray heeft FC Kaiserslautern flink aan kwaliteit ingeboet. In de Bundesliga neemt het op het ogenblik een tiende plaats in met niet meer dan elf punten uit twaalf wedstrijden. Volgens Jan Wouters kent als speler van Bayern München de kracht van Kaiserslautern. Wouters moet Ajax vooral be ducht zijn voor de uitwedstrijd. „Kaiserslautern is een ploeg die, met het publiek heel dicht op het veld, erg geslepen is in het halen van voordeel uit over tredingen. Onder die omstan digheden zijn scheidsrechters nogal gauw geneigd voor de te genstander de gele kaart te trekken". Zevende hemel PSV is met zijn plaats bij de laatste acht na de loting echt in de zevende hemel. Tegenstan ders die aanspreken, een pro gramma dat als goed wordt be schouwd. „Het is voor ons geen verkeerd groepje", aldus trai ner Hans Westerhof. „Met het programma ben ik best tevre den. Eerst Porto uit en dan twee thuiswedstrijden tegen AC Milan en Göteborg. Als het een beetje meezit, kun je in de ï'ace blijven". Van de drie tegenstanders is AC Milan de favoriet en Porto de minst bei-ekenbare. „Dat is zo'n tegenstander", stelde Wester hof, „die je in slaap laat vallen, de suggestie wekt dat je weinig te vrezen hebt en dan plotseling toeslaat. Als wij dan toch tegen Porto moeten spelen, laat het dan maar eerst een uitwedstrijd Sterk Bij Feyenoord werd met mengde gevoelens op Spartak Moskou. „Dit is on getwijfeld één van de sterkste ploegen bij de laatste acht", constateerde Wim Jansen. „In sportief opzicht komt de kracht van Spartak voor ons elftal mis schien nog niet eens zo slecht uit. Uit ei'Varing weet ik, dat Feyenoord op Europees niveau geen zachte eitjes moet hebben om op topniveau te spelen. We hebben nog weinig informatie over de club, maar de komende maanden is er gelukkig tijd. ge noeg om die achterstand in te halen". Spartak Moskou schakelde ach tereenvolgens Avenir Beggen (0-0 en 5-1) en Liverpool (4-2 en 2-0) uit. Vooral in de duels met de Engelse bekerhouder maak ten de Russen indruk. „Ik heb de ploeg afgelopen woensdag in de uitwedstrijd op de televisie kort aan het werk gezien", liet trainer Geert Meijer weten. „Zoals vrijwel alle Russische teams speelt het elftal gedisci plineerd, snel en atletisch. Vooral in de counter is Spai-tak levensgevaarlijk. Het wordt een zeer zware opgave voor ons". Spartak Moskou komt in ver band met de invallende winter de komende maanden niet meer in actie. „Het wordt der halve moeilijk het elftal in een hele en serieuze wedstrijd aan het werk te zien", onderkende Meijer. „Misschien moeten we bij Liverpool een paar video banden opvragen. Die lange winterstop kan overigens ook in ons voordeel zijn. In maart beschikt de ploeg wellicht over andere spelers en is de juiste ba lans nog niet gevonden". Fantastisch Herbert Neumann, de trainer van Vitesse, noemde Real Ma drid voor de derde ronde van de strijd om de UEFA-beker, een 'fantastische tegenstander'. De Duitser zei in een eerste ïeac- tie: „Een prachtige loting. Voor de spelers, maar ook en vooral voor de hele club. Real heeft na tuurlijk hele goede spelers". Vi tesse overweegt voor de thuis- wedsti-ijd uit te wijken naar Utrecht of Nijmegen. Programma Europa Cup 1 9 december: Groep A: Marseille - Brugge, Moskou - Glasgow. Groep B: Göteboi'g - Porto, PSV - AC Milan. 3 maart: Groep A: Moskou - Marseille, Brugge - Glasgow. Groep B: PSV - Göte borg, Porto - AC Milan. 17 maart: Groep A: Marseille - Moskou, Glasgow - Brugge. Groep B: Göteborg - PSV, AC Milan - Poi'to. 7 april: Groep A: Moskou - Brugge, Marseille - Glasgow. Groep B: PSV - Porto, Göteborg - AC Milan. 21 april: Brugge - Marseille, Glasgow - Moskou. Groep B: Porto - Göte borg, AC Milan - PSV. Loting Europa Cup 2 Feyenoord-Spartak Moskou (Rus), Sparta Praag (Tsj) - Par ma (Ita), Olympiakos Piraeus (Gri) - Atletico Madrid (Spa), Steaua Boekarest (Roe) - FC Antwerp (Bel)/Admira Wacker (Oos). Loting UEFA Cup Ajax (Ned) - FC Kaiserslautern (Dui), Borussia Dortmund (Dui) - Real Zaragoza (Spa), FC Paris St. Germain (Fra) - An- derlecht (Bel), Standard Luik (Bel) - FC A uxerre (Fra), Dy namo Moskou (Rus) - Benfica (Por), AS Roma (Ita) - Galatasa- ray (Tur), Vitesse (Ned) - Real Madrid (Spa), Sigma Olomouc (Tsj) - Juventus (Ita). het bedrijfsleven. „Ik ben vol leybalster van beroep. Met de bond had ik een tijdelijk con tract tot en met de Olympische Spelen. Bij niet-verlenging had men mij dat een maand van te voren moeten meedelen. De bond heeft geen geld meer, maar ik heb tot op de dag van vandaag nog niets vernomen. Sinds augustus verkeer ik in het ongewisse. Gelukkig heb ik een vriendje die in mijn onder houd kan voorzien". Heieen Crielaard is één van de weinige speelsters uit het natio nale team van bondscoach Pe ter Murphy die haar boterham niet in het buitenland verdient. „Op een andere manier, in het bedrijfsleven, kan ik ook een hoop geld verdienen. Eigenlijk, als ik een eerlijk antwoord moet geven, ben ik op dit moment toe aan een nieuwe uitdaging. De kans is groot dat ik als volley balster stop. Ik heb niet voor niets gestudeerd. Een maat schappelijke carrière is niet te Johan Cruijff ontkent vertrek Barcelona Johan Cruijff heeft gisteren tijdens een pers conferentie ontkend dat hij bij Barcelona zal vertrekken in het geval Josep Luis Nunez wordt herkozen als voorzitter. Cruijff: „Ik weet nog niet of ik bij Barcelona blijf, maar die be slissing heeft niets te maken met het al dan niet aanblijven van de voorzitter. Wat ik wel kan zeggen is dat ik dit seizoen in ieder geval zal uitdienen en dat het technisch concept onge wijzigd zal zijn". De Amsterdammer en de Cata laan Nunez strijden al een tijd om de macht bij Barcelona. On langs maakten ze nog ruzie over de premies. Een dag voor de belangrijke en voor Barcelo na fatale wedstrijd tegen CSKA Moskou verklaarde Nunez zich toch herkiesbaar te stellen. Waarop Cruijff donderdag zijn spelers bijeen riep om hen in te lichten over zijn voornemen in dat geval te vertrekken. De inhoud van het gesprek lek te uit, waarna de trainer zich gisteren blijkbaar genoodzaakt voelde te ontkennen wat hij een dag eerder zou hebben opge merkt. Volgens de Spaanse pers zou hij zijn besluit pas aan het eind van het seizoen willen be kendmaken, vandaar. combineren met topvolleybal, waarin je een uurtje of 25 per week moet trainen of soms we ken van huis bent". Op 6, 7 en 8 januari moet het nationale vrouwenteam in Bre men het kwalificatie-toernooi spelen voor de Grand Prix van medio mei in Zuidoost-Azië. Dat supertoernooi voor de acht beste landen ter wereld is met een prijzengeld van één miljoen dollar de vrouwelijke variant op de World League van de man nen. Twee maanden voor aanvang zit Ox-anje foi-meel nog zonder coach, zonder manager en zonder plan de campagne. Heieen Crielaard: „Peter Mui'phy gaat er vanuit dat zijn contract met de bond, dat in au gustus is verstreken, stilzwij gend is verlengd, maar officieel weet hij nog van niks. Peter heeft zijn plannen klaar. De voorbereiding kan wat hem be treft beginnen. Hij wacht alleen nog op het groene licht van de bond". UITSLAGEN GOLF Madrid, La Moraleja II, wereld beker: Stand na tweede dag: 1. Verenigde Staten 273 slagen (Couples 66 71, Love 68 68), 2. Spanje 276 Rivero 66 70, Jime nez 70 70), 3. Zweden 277 (Forsbrand 68 66, Johansson 74 69), 4. Australië en Wales 278, 6. Zuid-Korea en Nieuw-Zee- land 280,8. Japan 281,9. Cana da 282, 10. Zuid-Afrika 283, 29. Nederland (Smits van Waes- berghe 73 75, Van der Velde 81 71). Individueel: 1. Forsbrand (Zwe) 134, 48. Smits van Waes- berghe 148, 58. Van der Velde 152. TENNIS Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gulden, kwartfinales: Becker (Dui/9) - Courier (VSt/1) 7-6 6- 3, Forget (Fra/11) - Edberg (Zwe/3) 6-7 7-6 6-3, Ivanisevic Kro/6) - Wheaton (VSt) 6-4 6-3, Hlasek (Zwi) - Leconte (Fra) walk over wegens enkelblessu re Leconte. Dubbelspel, kwartfinales: Fitz- gerald/Jarryd (Aus/Zwe) - Nijs- sen/Öuk (Néd/Tsj) 6-2 6-4. Oakland (VSt). Vrouwen, 600.000 gulden, tweede ronde: Fendick (VSt) - Schultz (Ned) 6- 4 6-4. VOETBAL Eredivisie: Roda JC-FC Groningen 4-2 (4-1). 16. Hofstede 1-0, 27. Hofstede 2-0, 35. Meijer 2-1, 42. Hofstede 3-1, 45. Ajah 4-1,88. Van Duren 4-2. Scheidsrechter: Lammers. Toe schouwers: 2500. Duitsland. Achtste finales be ker: Carl Zeiss Jena - MSV Duisburg 3-2 na verlenging, Hertha BSC - Hannover '96 4-3, FC Homburg - FC Nürnberg 0- 0, Nürnberg wint na straf schoppen 2-4. België, twaalfde speeldag van de competitie: Charleroi - FC Luik 2-1. WATERPOLO Amersfoort. Europa Cup II, mannen, eerste ronde, groep D, tweede dag: Jug Dubrovnik (Kro) - CN Barcelo na (Spa) 9-4 (3-2 2-0 2-0 2-2), AZ&PC (Ned) - Graz (Oos) 23-6 (5-2 4-3 6-1 8-0). Doelpunten makers AZ&PC: Wagenaar 8, Issard 4, De Vries, De Groot, Van Luyn en Van der Kolk 2, Lucas, Ten Kate en Van Wijk 1 Odense. Eui-opa Cup landskam pioenen, eerste ronde: Polar Bears (Ned) - Steaua Boe karest (Roe) 9-8 n.v. (3-4 1-2 2-1 2-1, 1-0 0-0). Doelpuntenma kers Polar Bears: Schei'renbui'g 4, Nieuwenburg en Buts 2, Ha- vekotte 1. ZEILEN Maui (Hawaii). Fi nale wereldbeker plankzeilen. Vrouwen: 1. Dunkerbeck (Spa), 2. Hoppner (Dui), 3. Gubel- mann (Zwi), 4. Möller (Dui), 5. Neuburger (MEi). Mannen: 1. Dunkerbeck (Spa), 2. Pendle (Fra), 3. Holmberg (Zwe), 4. McGain Aus), 5. Teri- tehau (Fra). Eindhoven PSV heeft op nieuw een geschil met Romario en de Eindhovense club is voor lopig niet van plan daar een gro te zaak van te maken. Na de ge wonnen wedstrijd tegen AEK leverde de Braziliaan flinke kri tiek op zijn ploeggenoten Ed ward Linskens en Erwin Koe man en coach Hans Westerhof. Voorzitter Ruts probeerde de storm in het glas water tot rust te brengen met-de veelzeggende conclusie: „Romario is Roma rio. Hij speelt niet alleen explo sief, hij uit zich soms ook explo sief. Woensdagavond heeft hij een schitterende prestatie gele verd en daar genieten wij nog steeds van. Aan de andere kant wordt hij geconfronteerd met een probleem, hij kan zich nog steeds niet goed aanpassen, wij willen hem daarbij helpen". Romario heeft een oude vete met Erwin Koeman,.hij heeft er ook enigszins moeite mee dat zijn nieuwe coach Hans Wester hof voor geen van zijn spelers een uitzonderingspositie wil scheppen. Westerhof: „Je moet niet altijd de opmerkingen van spelers even zwaar laten we gen. Ik weet zeker dat hij over twee dagen best een heel ande re mening kan hebben. Wij zeg gen in zo'n geval, waarom heeft hij dit dan nu gezegd. Ik heb er niets van gemerkt dat hij nog ergernis over Athene had, ik til ook niet te zwaar aan wat ge beurd, gezegd en geschreven is. Misschien dat ik maandag of dinsdag een woordje met hem wissel. Voor mij is iedere speler belangrijk, ik zal Romario niet centraal stellen omdat hij de 'goals maakt. Hij kan dat doen omdat anderen werken, hun kwaliteiten in het belang van PSV gebruiken". Edward Linskens, één van de slachtoffers in Romario's kri tiek, vindt dat er niets bijzon ders aaii de hand is. „Iedereen weet hoe verstandig Romario op bepaalde punten is. Hij is nu eenmaal een apart mens. Ieder draagt zijn steentjes voor het elftal aan, de zijne zijn wat an ders dan de mijne. Samen heb ben wij woensdag twee doel punten gemaakt en als hij denkt bepaalde dingen te moeten zeggen, dan doet hij het maar. Ik ben bereid voor iedere speler mijn werk te doen, ook voor Romario, want die kan van ontzettend grote waarde voor PSV zijn". Eindhoven De voorzitters van Feyenoord en PSV praat ten gisteren nagenoeg met één mond om hun woede over de schorsingen van Gaston Tau- ment en Romario de Souza Fa- ria naar voren te brengen. Zo wel Jorien van den Herik als Jacques Ruts vond dat bij de strafbepaling van de KNVB met verschillende maten geme ten wordt. Van den Herik stelde dat de tuchtcommissie de autoriteit van de scheidsrechter aantast. „Taument heeft op 4 oktober een overtreding tegen Heintze gemaakt. De scheidsrechter vond daarvoor een gele kaart de passende straf. Na dertig dagen volgt dan de uitspraak dat die bestraffing niet juist is geweest en dan pas komen er maatrege len. Ik wil best toegeven dat in mijn overwegingen meeweegt dat de schorsing van Taument ook de wedstrijd tegen Ajax be treft, maar een feit is dat de speler meer dan vier weken in onzekerheid heeft gezeten, waar anders een uitspraak bin nen een week volgt". Ook Ruts vertelde dat zijn vere niging beroep wilde aanteke nen tegen de schorsing van drie wedstrijden voor Romario. „In deze strafprocedure zit een gro te mate van onrechtvaardig heid. Het strafbeleid wordt mede bepaald door de aanwe zigheid van tv-camera's, maar niet alleen dat. De opnamen van de cameraman, de beslis singen van de regisseur kunnen mede-beslissend zijn, zo blijkt". „Wij willen de handelingen van Taument en Romario niet goed praten, maar wij vinden dat de scheidsrechter in de eerste plaats de verantwoordelijkheid draagt bij een wedstryd".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19