Cruiiff voert dreigement uit "n.™ Van der Laan schaamt zich wekelijks in de eerste divisie Lucienne Ernst wil zich bewijzen, maar moet wachten op de wind Taument en worden zwa* gestraft Leidse Courant i vrudag 6 november 1992 i fj knoeit als een foto Hanrï Verkuilen Harry van der Laan bezig met zijn favoriete hobby golf. 'Ik heb er duidelijk aanleg voor'zegt de topscorer van ADO Den Haag. Met tien doelpunten heeft Harry van der Laan zich bovenaan de lijst van topscorers in de eerste divisie geplaatst. Niet bepaald tot verbazing van de voetballer van ADO Den Haag zelf. Het hadden er nog veel meer kunnen zijn, vindt hij. Krajicek verliest van Ivanisevic Parijs De eerste service van neiGoran Ivanisevic was gisteren tseün de derde ronde van het met nefi,6 miljoen gulden gedoteerde tietennistoernooi in Parijs net iets theter dan die van de twintig-ja- jdarige Richard Krajicek. De Hage- memaar verloor het duel met 4-6,6- )aay (2-7). p el Bobby Fischer spekt ',">ijn bankrekening Belgrado Na dertig schaak- anipartijen in twee maanden is de eefjkmerikaanse zonderling Bobby onfischer ruim vijf miljoen gul- keiflen rijker. In het door een bur- megeroorlog verscheurde Joego- deflavië versloeg Fischer in een j trevanchewedstrijd voor de we- otoreldtitelstrijd uit 1972 zijn te- ge^enstander Boris Spasski met ?kijÏ0-5. De tiende overwinning vaikwam gisteren in Belgrado na bip zetten tot stand, toen de met iscflvit spelende Spasski opgaf, deil Forse uitbreiding "van UEFA-toernooi deipenève De UEFA (Europese ersVoetbalbond) overweegt het a d^antal ploegen in het UEFA-be- dJkertoernooi met 32 uit te brei- intlen van 64 naar 96. De Europe- lin^e voetbalbond heeft een werk- aregr°eP opgericht die de nieuwe dappzet op papier gaat zetten. zaEen en ander heeft te maken lmjnet de veranderde politieke |e]stoestand in Europa. Cees Wolzak directeur —Betaald Voetbal Zeist Cees Wolzak, momen teel algemeen directeur van de TROS, treedt op 1 maart 1993 in dienst van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond r?(KNVB) als directeur Betaald p° Voetbal. Wolzak (52) heeft in Tiet verleden directeursfuncties mbekleed bij onder meer de uitge- envers Intermediair, VNU en 'uaFilmnet. In zijn nieuwe functie £e'zal Wolzak leiding geven aan enhet nieuw te vormen manage ment Betaald Voetbal. su- 'deTelstar pas in de >'g verlenging onderuit aar Rotterdam Sparta ontmas- af kerde gisteren op Het Kasteel 0 .'Telstar als Cup-fighter. Vorig ai"seizoen reikte de ploeg van trai- ner Niels Overweg tot de halve ^"eindstrijd. Deze jaargang werd (de strijdlustige eerste-divisie- c\ub in de derde bekerronde ge stuit. Het lankmoedige Sparta bracht pas in de verlenging het in- klasseverschil tot uitdrukking: 5-1. In de vierde ronde speelt eg Sparta thuis tegen FC Twente. ;r- Fritz Korbach nieuwe e" trainer van Volendam Volendam Fritz Korbach is er- met onmiddellijke ingang aan- ;|k- gesteld tot trainer/coach van de 71" eredivisieclub Volendam. Hij volgt André Stafleu op, die deze ch functie sinds het begin van het '0, seizoen, toen Leo Steegman al." technisch directeur werd, be te. kleedde. Stafleu wordt weer as- B0- sistent-trainer. Korbach was het laatst werkzaam bij de eer- ste divisieclub Heerenveen. 3e. Daar werd hij twee weken gele de den op staande voet ontslagen. tl] Wielrenunie gaat met ijn- sponsorgroep werken JE- De Meern De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie wordt volgend jaar financieel gesteund door een groep van =n- vier grote sponsors, waartoe !"j: ook de huidige hoofdsponsor AMEV behoort. De vier (naast 3e- de verzekeraar ook Batavus, lj'P Sachs en Vredestein) leggen :e" een bedrag in van iets meer dan 500.000 gulden. Met materiaal ien andere voorzieningen erbij 3N Ikomt de totale sponsoring uit 1tot op ongeveer driekwart miljoen ch .gulden. 3e- l°A Alleen nog topsporters welkom bij de Spelen ds- Acapulco Voortaan kunnen do. nog slechts atleten deelnemen rd: aan de Olympische Spelen, die ljd: aan internationale kwalificatie- vr eisen hebben voldaan. Dit werd tel besloten in Acapulco, waar het Internationaal Olympisch Co- ^2 mité in vergadering bijeen is. der Vastgesteld werd dat aan de Winterspelen, die volgend sei- zoen in Lillehammer worden gehouden, hooguit 2000 atleten dijk aan de start verschijnen, aor Eerder al werd dit aantal voor u de Zomerspelen vastgesteld op 10.000. )r- Torino doorDinamo Moskou uitgeschakeld 71 - Moskou Ajax is de enige fina- 'or- list van het afgelopen Europees eu" voetbalseizoen die tot de derde ronde is doorgedrongen. Giste ren werd immers ook Torino uitgeschakeld. Torino hield in :N" het UEFA Cup-toernooi Dina- Ügjrao Moskou weliswaar op een om gelijkspel van 0-0, maar de no- overwinning van 2-1 van de "a' Russen in Turijn verhinderde ®n kwalificatie voor de derde ron de. door Dennis Mulkens Den Haag Vraag niet aan Harry van der Laan hoeveel doelpunten hij dit seizoen denkt te maken, want dan wordt hij kwaad. „Dat gepraat over die goals van mij, daar word ik wel eens doodziek van". Zo irriteerde het hem ook dat Kees Jansma in Studio Sport opmerkte dat het scoren Van der Laan thans wat makkelij ker afgaat omdat in de eerste di visie een tempo lager wordt ge speeld. „Kees woont bij mij in de buurt. Ik heb hem er laatst mee geconfronteerd. Hij had het niet zo bedoeld, maar het kwam een beetje rot z'n strot uit. Kees, zei ik, herinner jij je de statistieken niet meer. In de eredivisie heb ik ook regelmatig gescoord. Kees zat een beetje te lachen, hij mompelde dat hij me zou blijven prikkelen, omdat ik dat volgens hem nodig heb". „Goed beschouwd zijn er in Ne derland zo'n vijf, zes spitsen die regelmatig scoren. Romario, Bergkamp, Kieft, Kiprich en ik. Na dat rijtje moet je toch echt diep gaan nadenken. Ik kom ge middeld in de eredivisie aan een halve goal per wedstrijd. In m'n eerste jaar bij FC Den Haag wa ren het er 21, bij Feyenoord wa ren het er negen in een seizoen dat ik lang niet alle wedstrijden speelde, daarna maakte ik er in een rommelig jaar bij Den Haag weer twaalf'. doorGert-Jan Broere Paia 'Ho'okipa beach is met zijn harde en constante wind het mekka voor de windsurfer', staat er met enorme letters op de folder. Sinds deze week is enige aanpassing wel op zijn plaats. De wind is nog steeds constant, maar wel constant te zacht. Minimaal elf knopen hebben de windsurfers nodig, die voor de Peter Stuyvesant Travel Aloha Classic zijn neer gestreken op het Hawaiiaanse eiland Maui, maar de wijzer komt niet verder dan acht of ne gen. Na vijf dagen van windstil te slaat de verveling dan ook flink toe. Een enkeling, zoals wereldkam pioen Björn Dunkerbeck, doodt de tijd met golfsurfen, maar de meesten wachten in hun auto op het moment, dat de wed strijdleiding van de finale van de World Cup weer een wed strijddag definitief afblaast. De „In de eerste divisie krijg je na tuurlijk nog veel meer kansen om te scoren. De verdedigers zitten feller op je huid, maar er worden meer fouten gemaakt. Ik zit nu op tien^ hoeveel het er straks worden interesseert me niet, maar het hadden er wel al meer moeten zijn. Afgelopen zaterdag had ik er tegen Em- men bij voorbeeld drie moeten maken". Beste aanval Volgens Van der Laan is het niet uitsluitend zijn eigen ver dienste dat hij zo makkelijk de weg naar het doel vindt. „We hebben de beste aanval van de eerste divisie, die zelfs sterker is dan menig eredivisieclub. Onze buitenspelers Danny Hoekman en Jeffrey Talan heb ben zo veel technische kwalitei ten dat ze voor iedere tegen stander onvoorspelbaar zijn. Talan speelt zo maar in een fractie van een seconde drie man voorbij. Daarbij hebben we met Zier Tebbenhof een zeer lepe spits, die mij aan Wim Kieft doet denken. Daar tussen door loop ik dan, de man die moet profiteren en die iets mak kelijker dan de rest scoort". Het is daarom ook een wonder dat ADO Den Haag thans slechts de achtste plaats in neemt. „Schei eens even uit met je achtste plaats. Dat is een vertekend beeld, als we van VW winnen staan we gewoon enigen die zich rot lachen zijn de 'locals', de plaatselijke golfs- urfers. Zij hebben geen wind nodig om de metershoge golven te berijden. Ze moeten ook niets hebben van het Amerikaanse circus dat één keer per jaar neerstrijkt op Maui en 'hun' golven opeist. Drie dagen Voor de windsurfers rest niets anders dan lijdzaam te wachten op de wind, die toch eens moet komen. Het totale evenement duurt tien dagen, maar om tot een fatsoenlijk klassement te komen zijn drie dagen surfen in principe voldoende. In dat geval kan elk onderdeel (course-ra cing, slalom en de wave-perfor mance) in ieder geval één keer gevaren worden. De organisa tie, die voor het totale evene ment werkt met een budget van één miljoen gulden, is dus nog niet helemaal radeloos en ves tigt de hoop op de dag van mor- tweede. Maar we hebben inder daad te veel verliespunten geïn casseerd. Ons geluk is dat de concurrentie met hetzelfde pro bleem zit. Er waren jaren dat de nummer één zo maar achttien punten uit negen wedstrijden haalde. Nu slachten we elkaar af in de eerste divisie. De top is veel breder". Van der Laan speurend naar de mogelijke oorzaken van de stroeve start: „Deze groep heeft een enorme klap opgelopen door de degradatie. We spelen nu uit bij TOP, uit bij Emmen, op accommodaties die aan de amateurtijd doen denken. Ik schaam me elke week rot dat ik op dit niveau loop te voetballen. In de eerste divisie hoor je er ge woon niet bij en daar heb ik een hekel aan. Dit niveau past ook niet bij deze club. Het is daarom zaak dat we zo snel mogelijk promoveren". „Ik zie wel dat het steeds beter gaat. We hebben een nieuwe trainer, een aantal nieuwe spe lers, nieuwe huisregels. We moesten wennen aan elkaar. Maar dat lukt en ik twijfel er niet aan dat het met de week be ter gaat. Het was een goede zaak dat we eens een andere trainer voor de groep kregen. De Ruiter is ten opzichte van Adriaanse een duidelijke verbe tering. Een voorbeeld is de af faire rondom Marcel Valk. Het is opgelost, omdat er is gepraat. Bij Adriaanse had die zaak op slot gezeten". Morrelen De mondige aanvoerder ratelt nog even verder: „Als groep moeten we ons volledig afslui ten voor alle externe factoren die onze prestaties kunnen be- gen. Voor in ieder geval één deelnemer is een extra dag uit stel zeer welkom. Lucienne Ernst werd deze week twee keer onaangenaam verrast toen zij 's ochtends op Ho'okipa beach verscheen. Om niet voortdurend met hun zeilen en boards te moeten slepen, laten de meeste surfers deze spullen achter op het bewaakte strand. Dat kan echter vervelende ge volgen hebben, zo bleek. Eerst werden haar zeilen door het wassende water de zee inge- sleurd en vijftig meter verder op het strand geworpen. Daar bij brak een mast, die nog snel te vervangen was. De schade op woensdag was echter groter, toen haar wave-board bleek ge stolen. De 19-jarige Reeuwijkse ge bruikte de tijd dus om op zoek te gaan naar een ander wave board. Ideaal is het lenen van ander board allerminst, want het materiaal luistert nauw en invloeden. Alles moet gericht zijn op promotie. Ik ben er van overtuigd dat we op de goede lijn zitten. Als anderen willen morrelen moeten ze dat maar doen, maar we mogen ons er niets meer van aantrekken. Ik lees de krant nog wel, maar ik trek me er niets meer van aan. Uit de hoek van oud-spelers hoor ik ook kritieken. Daarom moeten we er zondag tegen Heerenveen gewoon weer staan. Het is een belangrijke wedstrijd, bovendien zijn voor die dag talloze ex-voetballers uitgenodigd. Dat is een mooie gelegenheid te tonen wat we kunnen. Want anders krijg je dadelijk weer die overdreven verhalen dat het vroeger alle maal beter was". Met z'n 28 jaar is Van der Laan na Cor Lems de oudste van de selectie van ADO Den Haag. De binnenkort in Reeuwijk woon achtige ex-zaalvoetbalinterna tional ziet het einde nog niet naderen, maar heeft voor de ze kerheid al vast naast het voet bal een nieuwe hobby gekozen. „Ik ben tegenwoordig gek van golf. Met een bevriende journa list ben ik er in de zomer mee begonnen. Drie keer per week sta ik op de baan. Ik heb er dui delijk aanleg voor, want on langs versloeg ik tijdens een spelletje stroke-play m'n leraar met 5-4. Ik bedrijf het net zo fa natiek als voetbal. Dat zit nu eenmaal in me. Elk spelletje wil ik winnen, het is een drang om de beste te willen zijn. Boven dien kun je langer golfen dan voetballen. Kristen Nygaard, die ooit bij AZ speelde, behoort in Frankrijk nu tot de top vijf. Ik wil daarom zien waar m'n grenzen liggen in het golf is vaak de beslissende factor in de strijd om de eerste plaats, zo bewezen Björn en Britt Dun kerbeck. „Het board, de grootte van het zeil en de vin, het is een combinatie van die factoren, die bepalen of je hard gaat of niet. Ze moeten goed op elkaar afge steld worden en dat kan je al leen bereiken door te trainen", aldus de Nederlandse kampioe ne. Scheveningen In de eerste twee weken van haar verblijf op Maui is Lucien ne Ernst voldoende in de gele genheid geweest om haar mate riaal te testen en om kennis te maken met de metershoge gol ven van Maui. „Het is hier niet te vergelijken met Schevenin gen. Ik heb al meegemaakt dat de golven twee zeilen hoog wa ren. Ja, dan ben je toch wel bang. Op zo'n moment blijf ik toch liever op het strand". Ernst, die dit seizoen met ge- Hij ligt al een hele tijd ove maar nu ziet het er dan to Cruijff zijn dreigement ui Nunez wordt herkozen, si FC Barcelona. vervolg van voorpagina Barcelona Met het besluit van Johan Cruijff om aan het einde van dit seizoen FC Barce lona te verlaten als voorzitter Josep Lluis Nunez herkozen wordt, voert de trainer zijn al eerder geuite dreigement uit. Cruijff heeft zich dit seizoen herhaaldelijk beklaagd over zijn problemen met het bestuur en voorzitter Nunez in het bij zonder. Die wil de oud-Ajacied niet de vrijbrief geven die de trainer eist. Om die reden dien de Cruijff al eerder dit jaar, na de gewonnen Europa Cup-fina le op Wembley, zijn ontslag in. Zijn vertrek werd toen niet door het bestuur geaccepteerd. Cruijff zegt nu dat hij zich 'be drogen' voelt en dat Nunez zijn gedane beloften niet is nageko men. De Nederlander heeft zijn beslissing genomen na de 3-2 nederlaag van woensdag tegen CSKA Moskou, die de uitscha keling van Barcelona in het Eu ropa Cup-toernooi betekende. Johan Cruijff heeft de bestuurs leden van FC Barcelona er her haaldelijk van beschuldigd de sfeer binnen de club te verpes ten. Volgens de trainer worden zijn spelers op de beslissende momenten te veel afgeleid door perikelen die niets met het voetbal te maken hebben. Ove rigens namen Cruijff en zijn spelers wel zelf de schuld van de onnodige nederlaag tegen de Moskovieten op zich. Dramatiek Woorden van dramatiek wer den gisteren gezocht en gevon den om die uitschakeling te be schrijven. Voorzitter Nunez was kort in zijn commentaar. Zeist De tuchtcommissie van de KNVB heeft Gaston Tau ment van Feyenoord en Roma rio van PSV, alsmede de Cam- buur-spelers Lody Roembiak en Jack de Gier zware schorsingen opgelegd. Taument kreeg vier wedstrijden onvoorwaardelijk voor een overtreding op 4 okto ber in de wedstrijd PSV-Feye- noord tegen Jan Heintze, waar voor scheidsrechter Uilenberg hem de gele kaart gaf. Romario staat drie competitiewedstrij den aan de kant. Hij kreeg net als Taument vier duels schor sing, maar één wedstrijd is voorwaardelijk met een proef tijd van één jaar. De Braziliaan werd eveneens in staat van beschuldiging gesteld wegens trappen en wel van Bo- gers in de op 18 oktober in Til burg gespeelde wedstrijd tegen Willem II. Scheidsrechter Reyg- wart had hem daarvoor geen kaart gegeven. Roembiak en De Gier kregen respectievelijk zes en vier wed strijden onvoorwaardelijke schorsing voor hun overtredin gen tijdens de op 11 oktober ge speelde wedstrijd in Kerkrade tegen Roda JC. Roembiak, die geel van scheidsrechter Blom had gekregen, werd extra ge straft vanwege het feit dat hij ook had gespuwd naar een te genspeler. Doelman Joop Hiele van Dordrecht'90 kwam ervan af met een schorsing van één wedstrijd. Hij werd 31 oktober dertien minuten voor tijd tij dens de wedstrijd in Arnhem te gen Vitesse uit het veld ge scheurde enkelbanden een tijd lang uit de roulatie was, is voor al op Maui om te leren. „Dit is pas het eerste seizoen, dat ik vrijwel de gehele Tour mee maak. Alleen in het voorjaar op Hawaii en in Japan heb ik niet meegedaan". Het leverde haar voldoende punten op om op de slalom een tiende plaats in te nemen. In het algemeen klasse ment staat ze veertiende. En dat is een positie, waarop geen van de andere Nederlanders kunnen bogen. Daarbij dient wel aangetekend te worden, dat het aantal dames, dat alle wed strijden afloopt aanzienlijk kleiner is dan bij de heren. „Toch merk ik dat de groten al op me gaan letten. Ik ben geen onbekende meer", zegt de jong ste van de klas. Ernst heeft er geen spijt van om voor het profsurfen te kiezen in plaats van een gooi te doen naar de Olympische Spelen. „Het is niet met elkaar te vergelijken. naar uit dat Johan :>ert. Als voorzitter Johan Cruijff zegt dat hij zich 'bedrogen' voelt en dat Nunez zijn gedane beloften niet is nagekomen. „Voor ons is dit een nachtmer rie". Een toonaangevende Ca talaanse krant ging verder: „De kampioen heeft zelfmoord ge pleegd bij het spelen van Russi sche roulette". Tragedie Andere koppen uit Spaanse kranten waren: 'Een tragedie', 'De kampioen k.o.', 'Ont troond', en 'Afgang door de zij deur in de meest trieste nacht sinds de komst van CruijfF. Cruijff zelf analyseerde het ver lies ondertussen nog maar eens vrij nuchter. „Natuurlijk, het is een historische miskleun. Vorig seizoen hebben we een groot succes behaald. Het behoort tot de wetten van het voetbal dat daarop vaak een grote teleur stelling volgt. Zo ook bij ons". Romario, aan de kant. stuurd wegens het vasthouden van Laamers. De straffen: Zes wedstrijden: Roembiak (Cambuur). Vier: De Gier (Cambuur), Taument (Feyenoord). Vier, waarvan één voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar): Romario (PSV). Twee: Wiekens (Veendam). Twee, waarvan één voorwaardelijk (proeftijd 1 jaar): Van den Dun- gen (TOP). Eén: Te Paske (AZ), Sinkgraven (Cambuur), Ver hoeven (Den Bosch), Mulder- Hiele (Dordrecht), Frijns (Eindhoven), Van de Brink, Vink (De Graafschap), Maes, Overmars (Go Ahead Eagles), Eekeres, Scheurwater (Haar lem), Huitema (Heerenveen), Thai (MVV), Van der Linden, Van de Weerden (NEC), Faber (PSV), Van Halst (FC Twente) en Wasiman (Volendam). Olympisch surfen op de Lech- ner lijkt veel meer op zeilen, het is lang niet zo dynamisch als bij voorbeeld de wave-performan ce", aldus de Reeuwijkse, die er direct aan toevoegt dat geld geen rol speelde in haar keuze. En dat is niet zo vreemd, want het profsurfen is slechts voor een enkeling (lees: Dunkerbeck BV en Robbie Naish) echt lucra tief. Het 'gewone volk' is allang blij wanneer het rond kan ko men. Tot die categorie behoort ook Ernst. Haar deelname aan de Aloha Classic hing lange tijd zelfs aan een zijden draadje door het ontbreken van finan ciën. Door het bijspringen van Peter Stuyvesant Travel in de kosten van het ticket kon ze als nog naar Maui afreizen. Voorlopig blijft het dus nog schrapen, maar het kan eigen lijk alleen nog maar beter wor den, beseft Ernst, die op Maui een woning deelt met de andere Nederlanders Olaf van Tol en beginneling Madrid Het Nederlands golf- team is in Madrid het toernooi om de wereldbeker erbarmelijk begonnen. Chris van der Velde en Constant Smits van Waes- berge hadden voor de eerste ronde samen 154 (81 en 73) sla gen nodig en kwamen op de 31ste en voorlaatste plaats te staan. Verenigde Staten, spe lend met Couples en Love, nam de leiding met 134 slagen. Het povere optreden van 'Oran je' mocht grotendeels worden toegeschreven aan Chris van der Velde. Nederlands beste golfer liep te knoeien als een be ginneling. De omstandigheden waren ideaal; windstil, zon, blauwe hemel en twintig gra den. In de wedstrijd ging er veel, zo niet alles, mis. Vooral op de greens. Op de zevende green had hij clrie slagen nodig om de bal van een meter af stand in de hole te tikken. Op de 18e hole had hij een drie-putt voor twee meter. „Het is een wonder dat ik deze ronde heb beëindigd zonder een stok te breken". UITSLAGEN GOLF Madrid, La Moraleja, wereldbeker: Eerste dag: 1. Verenigde Staten 134 slagen (Couples 66, Love 68), 2. Spanje 136 (Rivero 66 Jimenez 70), 31. Nederland 154 (Smits van Waesberghe 73, Van der Velde 81), 32. en laatste Marokko 162. Individueel klassement: 1. Cou ples (VSt) en Rivero (Spa) 66, 3. Woosnam (Wal) 67, 37. Smits van Waesberghe 73,62. Van der Velde 81. TENNIS Parijs. Mannen, 3,6 miljoen gulden. Derde ronde: Courier (VSt/1)- Stich (Dui) 7-6 6-1, Wheaton (VSt)-Volkov (Rus) 7-5 6-4, For get (Fra/ll)-Boetsch (FRa) 6-2 6-4, Hlasek (Zwi)-Grabb (VSt) 4-6 6-1 6-2, Leconte (Fra)-Ma- sur (Aus) 6-4 7-6, Edberg (Zwe/3)-Rostagno (VSt) 7-6 7-6, Ivanisevic (Kro/6)-Krajicek (Ned/12) 6-4 7-6, Becker (Dui/9)-Gilbert (VSt) 6-2 6-2. VOETBAL UEFA-BEKER Tweede ronde, tweede wed strijd: Dinamo Moskou (Rust- Torino (Ita) 0-0. Scheidsrech ter: Marko (Tsj). Toeschou wers: 20.000. Rode kaart: 48. Annoni (Torino), 53. Simoente- kov (Dinamo Moskou). Eerste wedstrijd 2-1. Dinamo Moskou geplaatst voor derde ronde. KNVB-beker, derde ronde: Sparta Telstar 5-1 n.v. (1-1, 1- 1). 31. Smak 0-1, 45. Van den Berg 1-1, 92. Bogarde 2-1, 100. Vurens 3-1 (strafschop), 115. Bogarde 4-1, 120. Helder 5-1. Scheidsrechter: Reygwart. Toe schouwers: 1500. Gele kaart: Louhenapessy (Sparta), Van der Zwaan, Olde Riekerink (Telstar). VOLLEYBAL Osaka (Jap). Vrouwen, top vier, derde dag. Japan-Cuba 3-1 (15-13 2-15 15- 7 15-10), Verenigde Staten- Rusland 3-1 (15-3 15-13 4-15 17-16). Stand: Cuba 3-4, Japan 3-4, Rusland 3-2, Ver. Staten 3- 2. WATERPOLO Amersfoort. EC 2 eerste ronde, mannen, tweede dag: AZ&PC-CN Marseille 5-3 (2-1 1-1 1-1 1-0). Doelpunten makers AZ&PC: De Groot 2, Van de Kolk, Issard en Mil elk 1. CN Barcelona-ATSE Graz 21-8(8-2 5-3 6-12-2). Stand: 1. CN Barcelona 2-4, 2. AZ&PC 1-2, 3. Yug Dubrovski 1-2, 4. CN Marseille 2-0, 5. ATSE Graz 2-0. ZAALHANDBAL le klasse B (mannen): Noav-Quintus 13- 16. Scheveninger Patrick Bourgon- je. „Ik ben pas negentien, ter wijl de meeste deelneemsters hier 25 zijn. Ik wil zo hoog mo gelijk eindigen, dus dan heb je het over de top drie, maar dat kost tijd. Je moet alleen wel het idee hebben, dat je het niveau aan kunt en dat heb ik. Het stapje naar de subtop moet ze ker mogelijk zyn, de top drie kost meer tijd. Zeker Britt Dun kerbeck is ongenaakbaar, nog meer dan Björn. Ze is zo onge looflijk sterk. Mijn zeil is al een halve meter groter dan de rest, maar zij gebruikt een nog gro ter zeil". Ook tijdens de finale wil Lu cienne Ernst graag bewijzen, dat zij iemand is om wie de ge vestigde orde niet meer heen kan. Juist daarom baalt ze van het wachten op wind. „Maar ach, op het moment dat die wind er eindelijk is en je het wa ter op kunt, ben je dat allang weer vergeten". SURFEN

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13