Hockeydames Alecto tonen Kruideniers-mentaliteit Leiden Omgeving Frank Scheffer evenaart Ej record in Zuid-West E SPORTPROGRAMMA Fancy Fair in Oud Ade regiojournaal Zwaan en Otte blijven op schema 2 FLeidse Courant I VRIJDAG 6 NOVEMBER 1992 I*doqr ■PETER KLEIN LEQ5EN De dames van Alqcfcp beschikken over een ectjfo, Kruideniers-mentali- te&JÖp een andere wijze laat de koppositie van de jeugdige hpckeyploeg uit Leiderdorp in de overgangsklasse zich niet verklaren. Toegegeven de meeste zeges worden met marginale winstmarge be haald, maar na zes speelzon- dagen is het hoogst spelende Leidse damesteam nog zon der puntverlies. Het is de verdienste van coach Rob bert Kruidenier zijn jonge meiden die knokkersmenta liteit te hebben bijgebracht. Toch wil Robbert Kruidenier nog niet echt denken aan een kampioenschap en daarmee aansluitend promotie naar het hockeywalhalla, de NCM-com- petitie-. „Ik was vorig jaar be hoorlijk optimistisch met mijn uitspraak, dat we met Alecto wellicht in twee jaar tijd zouden kunnen doorstoten naar de hoofdklasse", licht de succes volle-cioach toe. „Na onze pro motie uit de tweede klasse had den we vorig jaar ook bepaald geen slechte start. In het twee de,-gedeelte van de competitie kregen we echter een terugval. Ddt is iets, wat je bij een jonge ploeg-als de onze ook kan en moet'verwachten. Al ik moet zeggen, dat we wel een team hebben gekregen, dat voor elke mgtér knokt. Met die mentali- teit*" hebben we de afgelopen zohdagen steeds met het kleinst mogelijke verschil ge wonnen. Nee pas na zondag, als we ook tegen de nummer twee van de afdeling, Oranje Zwart, hebben gewonnen, ga ik pas denken aan een eventueel kam pioenschap. Dat moet ik dan trouwens wel." Horde Afgelopen zondag nam Alecto in Ede al een belangrijke horde in de race om de titel in de op één na hoogste klasse van Ne derland, de overgangsklasse A. „Ede had pas twee punten ver speeld", licht Kruidenier toe. „Wij speelden met een onerva ren ploeg, dat Alecto toch is en met twee invallers tegen een zeer ervaren team. Ede heeft maar één speelster onder de twintig jaar en een aantal bo ven de zesentwintig. Een team dus, dat fysiek en taktisch ster ker is. Dan komen we ook nog 1- 0 achter te staan en gaan de kopjes hangen. Maar vervol gens komt die knokkersmenta liteit weer terug, herstellen we ons, en maken we twee doel punten. Als je dan bedenkt, dat we tijdens de voorbereiding met liefst 4-0 van Ede hebben verlo ren, dan kan ik onze hoge plaats in de rangschikking toch nog niet helemaal verklaren." Zondag om 12.45 uur wacht Alecto de volgende te nemen horde, Oranje Zwart. Een zege levert de Leiderd.orpsen een voorsprong van tenminste drie punten op op de dan naaste con currenten. „Spelen in de hoofd klasse zou voor Alecto een uni cum zijn", meent Robbert Krui denier. „Maar ik moet natuur lijk ook aan de konsekwenties voor de vereniging bij een der gelijke promotie denken. Op dat nivo zullen we de represen tatie en andere zaken beter moeten gaan aanpakken en dat heeft voor de club de nodige fi nanciële gevolgen. Ook voor de speelsters gaat dan het nodige veranderen. We hebben name lijk een heel jonge ploeg, die het in de fysiek, en qua speltempo sterke hoogste klasse alleen nog maar zwaarder gaat krijgen. Een spitsspeelster als Tessa van Dijk stond met haar zes tiende jaar al in dames I. Zij heeft vorig jaar de toen de voor spelde terugval inderdaad ook gekregen. Sylvia Karres, ons nieuwe megatalent van 15 jaar, die dit jaar als vaste speelster werd opgesteld, gaat iets derge lijks ook meemaken. Die meis jes kunnen niet meer onbevan gen en intuïtief spelen, maar krijgen meer en meer te maken met opdrachten, die het team moet uitvoeren. Ook in Jong Oranje leer je zulke dingen niet zomaar. Dat kost tijd. Er staat bij Alecto wel tegenover, dat we geen echte sterspeler hebben. Een tegenstandster kan de an gel er dit seizoen niet zo makke lijk uithalen, zoals dat vorig jaar met het uitschakelen van Lydian Mentink nog wel steeds gebeurde." De routinier van de ploeg weet zich nu omringd door knokkers, die haar taken prima kunnen overnemen. Unicum Als de eventuele promotie naar de NCM-competitie voor Alecto een unicum is, dan is het huwe lijk van coach Robbert Kruide nier met de Leiderdorpse club dat eveneens. De vijfendertigja- rige coach startte zijn hockey- loopbaan bij Alecto. Eenmaal trainer begeleidde hij de dames- ploeg van de vierde klasse naar de derde, en van daar uit naar de tweede klasse. Onder Ruud Hartman Kok, de huidige trai ner/coach van Noordwijk, werd de eerste klasse bereikt. Krui denier keerde terug op het 'oude' nest om vorig jaar naar de overgangsklasse door te sto ten. De titel en een promotie naar het hoogste nivo zou de kroon op het werk betekenen. „Toch weet ik nog niet of ik als coach in de hoofdklasse wil op treden", klinkt het nuchter uit de mond van coach Kruidenier „Ik werk nu al weer drie jaar met hetzelfde concept bij Alec to. Ik weet wel, dat we veel doorstroming vanuit de jeugd hebben, dus ook veel nieuwe ge zichten in het team, maar ze ra ken toch vlugger op je uitgeke ken. Als je dat opmerkt, heb je als coach de verantwoordelijk naar de club daar de konsek wenties uit te trekken." Voor Alecto is het dan wel te hopen, dat de Kruideniers-mentaliteit bij de speelsters van dames I be houden blijft. Het zou overigens te ver voeren de succesvolle coach alleen aan te wijzen, als de drijfveer achter de zeer opvallende prestaties. De vereniging Alecto beschikte en beschikt over een fantas tisch jeugdplan, waaruit de hui dige selectie voor een groot ge deelte is voortgekomen. In dit plan werd zeven jaar geïnves teerd. Noorlander Bouw stelde de Leiderdorpse club de afgelo pen drie jaar in staat die jeugd verder op te bouwen, hetgeen voor een bouwbedrijf niet bran chevreemd is. Steef Noorlander trekt zich uit de zaken terug en met hem de genereuze sponso ring. Maar Alecto zat niet stil en vond Verheij, Hendriks en partners bereid de nieuwe part ner te worden. De Leiderdorpse firma verzekert het bedrijf, dat Alecto thans is, ingaande 1993 van de benodigde financiële support. Huwelijk Naast sponsoring weet Robbert Kruidenier zich verzekerd van de voortreffelijke steun van te ammanager Ron Engel, die het unicum van Alecto in de hoofd klasse graag van nabij wil mee- Idoor CAROLE MASSEE REGIO Frank Scheffer le verde bij bowling Zuid-West een zeer knappe prestatie. Met een game van 288 pins evenaar de hij het tien jaar oude clubre cord van Jan Correljé. De bow ler van Schildersmarkt zette verder games van 189 en 170 neer en bracht zijn totaal daar mee op 647 pins. Henny van de Werf was met een reeks van 157, 197 en 158 (512) de meest succesvolle dame. In Holiday Inn waren de bow lers goed op dreef. Louis Petit- jean verraste met een game van 278 pins. Daarna ging het min der, waardoor zijn totaal na vier games op 757 bleef steken. Diny de Mooij eindigde via games van 197, 190 en 213 precies op zes honderd. Bij de wedstrijden over vier games behaalde Anja Pieterse een knap resultaat. Met een game van 194 bowlde zij 706 pins om, precies even veel als Pieter Haanstra. Mi- chiel Nubé en Cor Knijnenburg passeerden beiden in drie ga mes de zeshonderdgrens. Via games van 181,246 en 180 zette Knijnenburg een serie van 607 neer. Nubé deed daar nog een schepje bovenop. Via games van 188,220 en 214 eindigde hij met een totaal van 622 pins. Marco Ravensbergen startte zijn serie voortvarend. Na games van 205 en 209 bowlde hij echter een reeks van 155 waardoor zijn to taal op 569 bleef steken. Peter Korenhof behaalde met een game van 222 een persoonlijk succes. In Leiderdorp bleven echt grote successen deze week uit. Frans Warmerdam bowlde de hoogste game. De speler van Zomerzorg behaalde een score van 239 pins. De beste serie kwam op naam van John Hensing. Voor Lugthart bowlde hij een totaal van 783 pins bij elkaar. Piet van Veen leverde in Noord- wijkerhout de hoogste game met een score van 246 pins. Bi§ de dames kwam Marianne vart de Meij net één pin te kort omg de tweehonderd te behalen. Na een gelijkmatige serie eindigde^ Jaap van Breda op een totaal^ van 592 pins. Mirjam van derr Valk was met een serie van 556jl het meest succesvol bij de da-?e mes. Di F Bowlingstanden ln Noordwijkerhout: Maandag^ vroeg: HBE 8-46; Duindam 8-'n 46; Lelies 8-40; Van de Zwart 8-;e 40. Maandag laat: Madero 8-L 54; Van de Berg 8-50; Nissan 8-5e 42. Dinsdag vroeg: Ploegmey 8-je 53; Kraska 8-46; Dragontown^, 8-44. Dinsdag laat: Bergerac 8-j^ 44; Hof van Eden 1 8-40; Brede-L ro 8-38; Huis ter Duin 8-38.L Woensdag: The Champ 8-58;L Van Hal 8-42; André Schilder 8-lp 40. I Holiday Inn: Maandag vroeg:Li V&R 8-110,5; HAK 8-108; RVEb 8-103,5. Maandag laat: Van Eg-.r mond 8-125; HI-21 8-117; V&R^ 8-93. Dinsdag dubbels: V&R 8->c 101; RVE 8-94; Shoes 8-89." Dinsdag trio's: Van de Berg 8-* 132; AAM 8-128; Broekhof 8- j 127. Donderdag: Broekhof 6-.i 117,5; Ex Bob Bon 6-106,5;j! Pins-a-lot 6-102,5. .Q Leiderdorp: Maandag: Jobaak' 8-159,5; Bax/Spendel 8-130,5; tv Huspub 8-126,5. Dinsdag: Bow-q ling Family 8-137; Bukkers 1 8-! 133; BS 8-129. Woensdag: Pros- K hop 8-139,5; TZT 8-136,5; Lugt-jr hart 8-134. F Zuid-West: Maandag vroeg: Kriek 7-22,5; Spies 7-13; Ar- bouw 7-13. Maandag laat: PBS. 7-16; Verboon 7-16; Ladan 7-f 15. Dinsdag vroeg: KMK 7-"" 18,5; Verboon 3 7-17; Bowling Stones 7-15. Dinsdag laat: Van* Hemert 7-18; Van Muiden 7-15; Van Schaik 7-14; Giganten 7- 14. Woensdag vroeg: Van Bos- telen 7-19; Boot 7-17; Van He mert 7-15; Luba 7-15. Woens dag laat: Petites Quelles 7-19,5; Verdegaal 7-19; Schilders- markt 7-17. HOCKEY Overgangsklasse A: Breda - LOHC Leiden. Eerste klasse A: Forescate Voorscho ten - Asvion Amsterdam, Roomburg Leiden - Kieviten Wassenaar. Tweede klasse A: Tempo Bergen op Zoom - Leidse Studs B: Noordwijk - FIT Vrouwen Overgangsklasse A: Alecto Leider dorp - Oranje Zwart. Eerste klasse B: Rood Wit - LOHC Lei den. Tweede klasse B: Forescate Voor schoten - Bennebroek, Weesp - Room burg Leiden. Tweede klasse, afd. 3: BC Lisse 1 Flash Alkmaar 1Hoornse BV 2 - Flair Alphen 1Afd. 4: Flair Alphen 2 - Hoorn- se BV 3. Afd. 5: SIO Den Haag 2 - Vliet- wijk Voorschoten 1 Derde klasse, afd. 7: Spaarnestad '79 Haarlem 1 - Merenwiek Leiden 1Afd. 8: Duinwijck Haarlem 5 - Merenwiek Leiden 3. Afd. 9: Merenwiek Leiden 2 - Duinwijck Haarlem 6. Afd. 10: Eridos Zoetermeer 2 - Wassenaar 1Veglo Lei den 1 - Dynamo Sassem 1 Vierde klasse, afd. 12: Slotermeer 6 - Flair Alphen 3. Afd. 13: Martinus Am stelveen 2 - Apollo Roelofsarendsveen 1, Duinwijck Haarlem 8 - BC Lisse 2 Afd. 14: Nivo Rijswijk 2 - BC Leiden 1, Delft 4 - Spotvogels Leiderdorp 1Afd. 15: SIO Den Haag 4 - Vlietwijk Voor f schoten 2. OUD ADE De traditionele fancy fair van Oud Ade ten bate van het plaatselijke verenigingsleven en de ouderen wordt dit weekend met éïlige spectaculaire attracties weer gehouden in Ons Dorps huis „Twee versierdë landbouwwerktuigen met veel Oud Adese en Rijpweteringse kinderen erop zullen morgenochtend door hun dorpen rijden. Zij kondigen de fancy fair aan met zoveel herrie en muziek als ze kunnen. De instrumenten hebben ze zelf gemaakt. Dq jopgning van de fancy fair morgenmiddag om 14.00 uur wordt als vanouds verzorgd door het Jeugdtoneel van VIOS. Dit keer met het komische toneelstuk 'De Luibakker'. Bydè•traditionele Vakaturebank zijn enige zeer bijzondere aan- biqdfrigen binnen gekomen. Een daarvan heeft betrekking op drie zindelijke jonge katjes, een ander op een dagje achter de schermen van-het Noorderdierenpark in Emmen. Vier motorbezitters bie den ieder een lange motorrit achterop aan. Andere attracties op de fancy fair zijn de gebruikelijke schiettent, grabbelton, touwtje trqkkfcU. snoepwijzer, ringwerpen, schminken, pokerspel, ballen- gopjen en knakietrekken. Voor dit laatste evenement heeft Dam- mie van der Poel jr., zoon van de ontwerper de knakentrekker in vier weken tijds grondig opgeknapt. Ook fabriceerde hij een nieu- wq attractie, de 'Kikkerwipper'. Defoppy fair is zaterdag open van 14.00 tot 24.00 uur. Alleen tus sen 18:00 en 20.00 uur gaat iedereen een hapje eten. Op zondag draait de fancy fair van 's morgens 11.30 uur tot 0.30 uur met we derom een onderbreking tussen 18.00 en 20.00 uur. Expositie Bertie Muller en de Ar ie van Vliet van de Zoeterwoudse amateur schildersvereniging Kameleon exposeren tot 1 ja nuari eigen werk in het ge meentehuis van Zoeterwoude. De expositie in het gemeente huis is op werkdagen tijdens kantooruren te bezichtigen. Ask dr.Ruth De vijfmans formatie Ask dr.ruth" treedt vanavond op in Jongerensociëteit Splotsz aan het Sportpad in Roelof- arendsveen. De groep speelt vooral freaky heavy rock. Om 22.00 uur gaat de zaal open en om 23.00 uur gaat Ask dr.Ruth van start. LEIDEN De Katwijkse derby tussen Quick Boys en Katwijk die morgen op het programma staat is niet al leen van belang voor de rangslijst maar vormt tevens een interessante confronta tie tussen de beide topschut ters Hans Zwaan (Katwijk) en Edwin Otte (Quick Boys). De ranglijst in de KNVB-za- terdag wordt echter aange voerd door René Warmer dam van Kagia met negen doelpunten. In de KNVB- zondag sloeg Peter van der Star (NSV'46) een gaatje tus sen de concurrenten Ed Borst (MMO), Patrick van der Meer (DOSR). topscorers KNVB-zaterdag: René Warmerdam (Kagia) 9; Edwin Otte (Quick Boys) Hans Zwaan (Katwijk) 8; Ronald van Delft (Oegstgeest) Fred Kan bier (Quick Boys); Kees Kraye- noord (Katwijk) Daan Note- boom (KRV); Martin Steen voorden (Quick Boys) 6. Rick Abma (Oegstgeest); Timo Ger- lof (Noordwijk); Rein Grooters (Oegstgeest); Jacques Key (ARC) 5. KNVB-zondag: Peter van der Star (NSV'46) 9; Ed Borst (MMO) Patrick van der Meer (DOSR); Michael Steenbergen (SJC) 7. Björn Canter Visscher (SVLV); San der Fauth (Nieuwkoop) Ronald Jansen (UDWS); Arjan van Koert (NSV'46); Michel Obdam (Alkmania) 6. Niels Karremans (SVLV); Remco Martens (SJC); Richard Smit (SJC); Richard Straver (DOSR); Dennis Stuif zand (Docos); Paul Warmer- dam (WSB) 5. LVB-zondag: Edwin Sassen (Altior) 8; Yacha Farhane (VNA); Michel Schou ten (Warmunda) 6;.Sander van der Hoorn (Altior) 5; Jeroen van Emmerik (Stompwijk); Jan Frederiks (Alphen) Herman Glasbergen (FC Rijnland); Jos van Kampen (Bemardus) Er- win Nieuwboer (Leidse Boys); hutsp0(r)t Omfer- redactie van Jankees Fatas en Kees van Kesteren. Leed Rijnsburgse Boys wordt dit sei- zoefK^ door hartverscheurend le^getroffen. Het begon al in de oefencampagne. 'De verlos ser'-voor de verdedigende pro blemen Cees Baas tekende toch maar qen contract bij het kunst- mqjigin leven gehouden Haar lem. Vervolgens besloot Ruud Bopt wegen s pri véproblemen me taf te reizen naar Rijnsburg. In'Mg, competitie ging het on danks de winst tegen Hoek al snel mis. Hennie Koet en Wim Hoaymans weigerden de team- discjpjine uit te voeren en kozen voqr. l\et zaalvoetbal. Laatstge noemde is intussen met hangen de pootjes op zijn schreden te ruggekeerd. De personele problemen zijn de laatste weken nog verder ver groot door het bedanken van Fred Bodaan (motivatieproble men) en Martin de Louw (agres sief gedrag op de training). Een team dat in de hoek zit waar de klappen vallen blijft echter niets bespaard. De blessurelijst van Rijnsburg heeft dan ook abnor- matepormen aangenomen. De vraag is valt Rijnsburg nog te redden van degradatie. De neiging ontstaat om deze vraag met'Jxee te beantwoorden. Tien jaar geleden was Rijnsburg de eerste club in de regio, die spe lers van buitenaf haalde. Intus sen is Rijnsburg op het gebied vdn-Jsponsoring voorbij gelopen door Katwijk, Quick Boys en FC Lisser Gezien de neerwaartse spiraal valt niet te verwachten, dat'-'Mapitaalkrachtigebedrij ven" ln de buidel tasten om Rijnsburg van de ondergang te redden. Om dé toekomst niet al te som ber in: te zien is het voor Rijns- Naast een bestaande verbintenis met hockeyclub Alecto geven damescoach Robbert Kruidenier en jeugdselectietrainster en voormalig na-B' tionaal golfkampioene, Ingrid Janssen zaterdag 28 november ook elkaar het ja-woord. FOTO: henksnatersesï maken. Naast de veteraan van ster van HGC en nationaal golf- behalve vreugde toch een pro- keerd. Robbert Kruidenier ni tennisclub Unicum traint en kampioene een tweede huwelijk bleempje op. De winterstop valt heeft hiervoor nog geen oplos- k' begeleidt Ingrid Janssen de binnen de Leiderdorpse club dit seizoen pas na de huwelijks- sing, maar toont zich positief B jeugdselectie, waar de coach zo aan. Op zaterdag 28 november datum, terwijl ook bij de inhaal- over de afloop. De Alecto-coach ec royaal uit kan putten. Behalve geven Robbert Kruidenier en wedstrijd tegen Deventer het rekent bij zijn'meiden'op de bij VJ een verbintenis met Alecto gaat Ingrid Janssen elkaar het ja- kersverse echtpaar nog niet van hen ingebrachte Kruideniers- 'a de voormalig hoofdklassespeel- woord. Voor Alecto levert dat huwelijksreis zal zijn terugge- mentaliteit. H Slagroom.... burg zinvol om meer aandacht aan de jeugd te besteden. Vers Rijnsburgs bloed kan de vereni ging aan de Middelmors er mo gelijk weer bovenop helpen. Slagroom Een derby is natuurlijk de slag room op de voetbaltaart. Vaak valt er speltechnisch niet veel te beleven voor de liefhebber maar toch blijft de sportieve strijd tus sen dorps-of streekgenoten de zelfde uitwerking hebben als een pot honing voor een zwerm bij en. Voor wie aan deze woorden kraker tussen Quick Boys en Katwijk. En dat is natuurlijk uniek aantal in het amateur voetbal. Voor de Leidse Courant is het de laatste mogelijkheid om deze unieke happening een prominente plaats in de kolom men van de sportpagina 's te ge- FOTO: HENK SNATERSE ven. En dat stemt de samenstel lers van deze rubriek niet echt vrolijk. Het is te hopen dat dit feit voor de hoofdrolspelers bin nen de witte lijnen een extra re den is om flink uit te pakken en voor een onvergetelijke voetbal middag te zorgen. twijfelt moet morgen maar eens een kijkje gaan nemen op de Zuid-Boulevard in Katwijk. De verwachting is namelijk dat ruim vijfduizend toeschouwers de tribunes en de duinen rond om het sportpark Nieuw Zuid zullen bevolken voor de voetbal-

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10