Zwembad en tennisvelden verplaatst voor station Hazerswoude-Rijndijk GS Zoeterwoude zet SJZ voor het blok li 101 Leiden Omgeving Houtbewerkingsbedrijf beperkt geluidhinder Bromfietser gewond Aardam wordt Ter Aar Kritiek op bouwplannen Gemeentenieuws blijft toch in Hazet Koerier WAAROM U MAAR BETER VOOR EEN DOORLOPEND KREDIET VAN DE GKB KUNT KIEZEN GOED VOOR UW LENING Ficus genoemd naar eerste vrouwelijke veilingmeester DEN HAAG/NOORDWIJKERHOUT - De kans is groot dat de hinderwetvergun ning voor het houtbewerkingsbedrijf van B. Willems aan de Kerkstraat in Noord- wijkerhout wordt aangescherpt. Dit zou betekenen dat er strengere geluidsvoor schriften komen voor het bedrijf. Giste ren behandelde de geschillenafdeling van de Raad van State het beroep dat twee omwonenden instelden tegen de hinder wetvergunning die de gemeente Noord- wijkerhout aan het bedrijf gaf. De omwo nenden zijn bang dat ze door de volgens hen te soepele voorschriften straks opge zadeld worden met lawaaioverlast. In het kader van de beroepsprocedure heeft een onafhankelijke milieu-adviseur de zaak ter plekke onderzocht. Hij vindt dat de vergunning aangescherpt moet worden. De gemeente Noordwijkerhout zei giste ren tijdens de hoorzitting in Den Haag dat ze bereid is de geluidsvoorschriften aan te scherpen om zodoende tegemoet te komen aan de eisen van de omwonenden. Ook voor het bedrijf, zo bleek, veroorza ken de strengere voorschriften weinig probemen. Een definitieve uitspraak van de Raad- van-State rechters volgt over enkele we- NOORDWIJKERHOUT Een 21-jarige bromfietser uit Noordwijkerhout is gisterochtend gewond geraakt nadat hij tegen een 45-jarige fietser, was gebotst. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat met de Zeestraat in Noordwijkerhout. De bromfietser kwam uit de Zeestraat en verleende geen voorrang aan de fietser die uit de Dorpsstraat kwam. De bromfietser is voor onderzoek overgebracht naar het AZL. Bewoners zien inbrekers wegvluchten LISSE De bewoners van een woning aan de Van Bön- ninghausenlaan in Lisse werden bij hun thuiskomst gisteravond rond acht uur onaangenaam verrast door ongewenst bezoek. Ze zagen nog net dat twee jonge mannen hun huis verlieten. Het tweetal bleek geld, sie raden, cd's, videobanden en een fototoestel te hebben gestolen. Ze waren het huis binnengekomen door een keukenraam open te breken. TER AAR Het college van b en w van Ter Aar stelt voor om de kern Aardam officieel de naam Ter Aar te geven. De commissie Openbare Werken heeft inmiddels positief geadviseerd over het plan. De benaming van de kern Aardam is niet juist. Dat zegt de ANWB. De gedragscode van de ANWB luidt namelijk dat de bewijzering van de ANWB borden aansluiten op de naam van de plaats, vermeld op de bor den langs de weg die de ingang van de dorpskern aangeeft. Bij binnen komst van Ter Aar staat Aardam aangegeven. Dat houdt volgens de ANWB in dat ook op borden buiten de gemeente de benaming Aardam gebezigd moet worden, en niet Ter Aar, zoals nu het geval is. De commissie Openbare werken besefte gisteravond wel degelijk wat dat voor gevolgen heeft. De naam Ter Aar zou dan ook verdwijnen uit wegenkaarten en atlassen en zelfs mogelijk uit telefoonboeken. Dat vond de commissie niet wenselijk. In de volksmond zal Aardam wel ge bruikt blijven worden. Ook de onlangs geplaatste borden op de krui sing T20 zullen wijzigingen ondergaan. De kosten zullen niet extreem hoog zijn. Er hebben meer verplaatsingen van borden plaats dan aan schaf van nieuwe. Middelland 3 in ontwikkeling TER AAR Binnenkort zullen de eerste metingei*p verricht worden op de nieuwe bouwlocatie van Mid delland 3 in Ter Aar. De commissie financien steldé1 gisteravond bijna tienduizend gulden beschikbaajbu voor de eerste meetwerkzaahèden op het voormalig«tef terrein van Oudshoorn en Kapteyn. In het gebied za|P° volgens de planning volgend jaar na de bouwvakva're: kan tie begonnen worden met de bouw van 20 huur'u' flats, uitgevoerd in drie bouwlagen en 22 woningen. 'er De functie van de Essenlaan stond in de commissii^3 openbare werken ter discussie. De straat is niet direct1 berekend op een hogere verkeersintensiteit. Dat zami de nodige organisatie kosten om de afwikkeling ervai goed te regelen, was de opinie van de commissie.MogéRl lijkheden worden nu nog onderzocht om op de kruigj sing Essenlaan Aardamseweg een verkeerslichtinstal latie op te richten. Met het bouwbudget is er reeds re™ kening mee gehouden, terwijl ook de nodige leidingex"^ op het kruispunt zelf reeds aanwezig zijn. vlf "lei RIJNEVELD Het ziet er naar uit dat het nieuwe NS- station in Hazerswoude- Rijndijk zal worden gebouwd ter hoogte van de tennisvel den. Door verplaatsen van deze sportaccomodatie en van zwembad De Dolfijn, wordt een doorgang ge creëerd voor verkeer van en naar het station. Nabij het station komt dan ook ruimte vrij voor kantoorbebouwing met aansluitend woningen. Dat hebben b en w van Rijne- veld gistermiddag bekend ge maakt tijdens de presentatie van het adviesrapport van ste debouwkundig buro Zandvoort over de herinrichtingsplannen van het centrum van Hazers woude-Rijndijk in de komende tien tot twintig jaar. Het buro heeft, in opdracht van de gemeente, onderzocht hoe de wijk Rhynenburch er in de toe komst moet gaan uitzien. Aan leiding van het onderzoek was de raadsbeslissing in mei dit jaar om het nieuwe gemeente huis van Rijneveld te realiseren door verbouwing van het huidi ge raadhuis. Volgens het ad viesrapport heeft de aanbouw van een nieuwe vleugel aan de noord-oostelijke zijde van het huidige gebouw de voorkeur. De vergroting van het raadhuis heeft ook gevolgen voor de naaste omgeving en aanpassing in dat gebied is ook bekeken door buro Zandvoort in samen hang met andere (mogelijke) ontwikkelingen in de naaste omgeving zoals de aanleg van Rijksweg 11, een nieuw NS-sta- tion, sluiting van zwembad De Dolfijn, en een versterking van de Da Costasingel als winkel centrum. Binnen de kern Hazerswoude- Rijndijk zal de verkeersstroom van en naar de nieuwe Rijksweg door de wijk in goede banen moeten worden geleid. Een juis te herinrichting van de Rijndijk en de aansluitingen daarop vanuit de wijk zijn daarvoor van groot belang. Evenals een goede bereikbaarheid van het nieuwe NS-station. Da Costasingel Voor het versterken van de cen trumfunctie van de Da Costa singel adviseert het rapport een verhuizing van de R.K. basis- De stedebouwkundige visie over de uitbreiding van het ge meentehuis leverde gisteravond tijdens de commissies Ruim telijke Ordening en Financien nogal wat vragen op. Met name de PvdA tekende bezwaar aan tegen de voorgestelde uitbrei ding in noordoostelijke richting. J. Wondergem van deze partij betreurde het dat de aanbouwvariant in zuidelijke richting niet nader onderzocht was. Ook M. Balk (D66) wil hierover nog ruggespraak met haar fractie houden. De meeste commis sieleden betwijfelden bovendien of er voldoende parkeergele genheid zal blijven, waarbij de mogelijkheid van een parkeer garage onder de nieuwe vleugel werd geopperd. Uiteindelijk ging een meerderheid accoord met de voorgestelde visie over uitbreiding van het gemeentehuis aan de oostkant. Bewoners van het Fred, van Eedenplein lieten het college gis teravond weten dat het huidige plan het wooncomfort dras tisch aantast, door het verdwijnen van het uitzicht en een groot aantal zonuren. Zij constateren spijtig dat de gemeente geen gehoor heeft gegeven aan hun bezwaren die zij reeds eerder hebben geuit tegen uitbreiding van het gemeentehuis aan de noordkant. Zij kondigen dan ook aan niet te aarzelen om een bezwaarschriftenprocedure in werking te stellen waardoor ernstige vertraging in de nieuwbouwplannen kan optreden. school 'O.L.V. van Banneux' naar de voormalige Haduard- mavo. Hierdoor komt het ge bouw van de basisschool be schikbaar voor uitbreiding van winkels. Huisvesting van het politieburo in de westvleugel van het ge meentehuis komt volgens Zandvoort ook ten goede aan de centrumfunctie. Het voormalig politieburo, aan de oostzijde van het gemeentehuis, kan dan weer betrokken worden bij de inrichting van een raadhuis plein aan de voorzijde van het gemeentehuis. Door de aanbouw van een noord-oostelijke vleugel aan het gemeentehuis wordt de aan grenzend straat, het F. v.Ee- denplein afgesloten. Daarom wordt een nieuwe aansluiting met de Rijndijk gemaakt ter hoogte van het gebouw 'Het Anker'. Ook ter hoogte van het huidige waterwingebied, nabij de wa tertoren, wordt een nieuwe ver binding met de Rijndijk ge maakt. Dit betekent een ontlas ting van verkeer voor de Potgie terlaan. De waterwinning tei plaatse wordt te kostbaar en zal binnen een paar jaar worden gestopt. Het daardoor vrijko mende terrein zal worden ge bruikt voor woningbouw en in aansluiting op het centrumge bied ook voor winkels en bedrij ven. Bovendien onstaat, door het verdwijnen van een aantal bedrijven achter de winkel straat, de mogelijkheid het hui dige waterwingebied en de Da Costasingel met elkaar te ver binden, wat opnieuw een ver sterking van de centrumfuctie betekent. Zolder uitgebrand Een felle uitslaande brand heeft gistermiddag in de zolder van een woning aan de Rijndijk in Hazerswou-n)j de in de as gelegd. De brand ontstond omstreeks kwart over twee en werd ontdekt door de buren. De be- 9^ woners waren zelf niet thuis. Na een kwartier was de brandweer van Hazerswoude de brand meester. Hel nablussen heeft daarna nog een uur in beslag genomen. Een naastgelegen perceel werd door de politie K, ontruimd. Burgemeester M. Boelen kwam ter plaatse polshoogte nemen. Een oververhit brandend sche- merlampje heeft het vuur vermoedelijk veroorzaakt. De schade wordt geschat tussen de 50.000 en de 60.000 gulden. K: FOTO: WIM VAN NOORT be ne Di ZOETERWOUDE - Het ge meentebestuur van Zoeter woude zet SJZ voor het blok. In 1996 wordt het huidige derde veld afgestoten. SJZ heeft dan de mogelijkheid het veld te huren voor 1500 gulden per jaar en zelf voor het onderhoud te zorgen. De commissie welzijn ging gis teravond in meerderheid ak koord met de opzet het huidi ge vierde veld van sportpark Haasbroek tot trainings-veld te bombarderen. De velden een en twee blijven gehand haafd als speelveld. De WD ging niet akkoord met dat voorstel. Wethouder Hoge- nelst stelde dat in de raadsver gadering van december de defi nitieve beslissing zal vallen. Langer uitstel wordt niet ge duld. Aanvankelijk stelde het ge meentebestuur voor veld twee te renoveren tot trainingsveld. Die keuze was mede bepaald op basis van een rapport van speci alistisch bureau Oranjewoud. SJZ zelf geeft er de voorkeur aan om veld vier als trainings veld te gaan gebruiken. CDA en Progressief Zoeterwoude kun nen zich daarin wel vinden, te meer daar volgens Oranjewoud SJZ met twee speelvelden en een goed trainingsveld voldoen de uit de voeten kan. De voetbalclub zelf deelt die mening overigens niet. Men kreeg alleen steun van de libe ralen. WD-woordvoerster I. Spreij merkte op dat er nog steeds sprake is van een achter stand voor SJZ. „Er is achter stallig onderhoud en ik vind het oneerlijk om SJZ daarmee op te zadelen en daarom ben ik tegen het voorstel". Wethouder Hogenelst gaat er van uit dat de voetbalvereni ging zich zal neerleggen bij een democratisch genomen raads besluit. SJZ-voorzitter Leo van der Geest bracht nog naar vo ren dat de velden twee en vier matig van kwaliteit zijn omdat ter plaatse vroeger een sloot heeft gelegen. De gevolgen daarvan zijn nog altijd merk baar. Vakbondsschool begroet recordaantal deelnemers Ga bij een Doorlopend Krediet vooral met over één nacht ijs. Vergelijk de rentetarieven. Éis duidelijkheid. Kijk hoe u behandeld wordt. Met de Gemeentelijke Kredietbank Leiden bent u alles bij elkaar altijd beter af. En vooral ook voordeliger. Onze effectieve rente per jaar behoort tot de allerlaagste tarieven van Nederland. ilil&MilSlfll* bedraagt deze rente momenteel llWwBfrlkkU Verder wordt u heel prettig en persoonlijk geholpen. In een ongedwongen sfeer. En natuurlijk is de GKB Leiden lekker dichtbij. Welkom dus, u zit er zó! Of belt u eerst voor informatie? Gemeentelijke Kredietbank Leiden Breestraat 24, Postbus 11300, 2301 EH Leiden tel. 071 -254145-fax071-120270 De vakbondsschool van het FNV Zuid-Holland loopt als een trein. Gisteravond werd in De Kuip in Noordwijk de 450e deelnemer verwelkomt. Een recordaantal aanmeldingen, waar distriktbestuurder L. Peeters graag een boek voor uit de kast trok. Het cadeautje ging naar H. Koeman. Peeters wijt het succes van de Vakbondsschool aan de laagdrempeligheid. „Bovendien willen mensen steeds meer informatie om mee te kunnen praten. Dat leert men op de Vakbondsschool". FOTO: HENK VAN DEN ENDE RIJNEVELD Burgemeester en wethouders van de gemeente Rijneveld willen de gemeente lijke berichtgeving in de Hazet Koerier toch blijven voortzet ten. Enige tijd geleden was er binnen de gemeente ontevre denheid over de wijze waarop de gemeentelijke berichtgeving werd gepubliceerd. De vormge ving werd weliswaar begin dit jaar verbeterd, toch was dat niet voldoende. De raadsleden waren namelijk ook ontevreden over de 'verpakking' van de be richtgeving, dat wil zeggen de rest van de Hazet Koerier. B en w willen de Hazet Koerier toch blijven gebruiken als medi Ai um voor de berichtgeving omfzo dat het huis-aan-huis-blad vee ke wordt gelezen. Bovendien heeftop de uitgever toegezegd dat er eer ee aantal verbeteringen worden he doorgevoerd. Zo zal de naantve van het blad worden aangepast pi wordt de lay-out verbeterd eBaa wordt er door middel van nieu> we correspondenten alles aaitje gedaan om de vrije nieuwsga-. ring te verbeteren. IC De kosten voor de gemeend D< worden geschat op een bedrag be tussen de 67.000 en de 89.00(jde gulden. De nieuwe presentatiew< gaat op 1 januari in. m jtic Voor 13 mille aan pennen gestolen w. VOORSCHOTEN Inbrekers hebben gisternacht uit een boek handel aan de Schoolstraat in Voorschoten voor 13.000 gulden aai'Kl pennen gestolen. Ze waren de winkel binnen gekomen via een dak q| raam. Ook in een bloemenzaak aan het Treubplein werd ingebro ken. Hier werd 180 gulden gestolen. De inbrekers kwamen binned door een zijdeur open te breken. Verder hebben zij nog tevergeeflsP geprobeerd om een groentezaak aan de Schoolstraat binnen ti^6 gaan. Een woning bij de groentezaak kwamen zij wel binnen. Da'fb deden zij via een lichtkoepel. Hoewel de hele woning is doorzochtJe' wordt niets vermist De politie vermoedt dat de inbraken door de m zelfde mensen zijn gepleegd. aa ,te OUD ADE/AALSMEER - ,,Ik heb een ontzettend leuke baan, waarbij ik de hele week. volop in de belangstelling sta bij vierhonderd leuke man nen.'Mijn kinderen' noem ik ze wel eens". Aan het woord de vrolijke en doortastende Monique Heemskerk-Nij- land (29), van beroep veiling meester bij de Aalsmeerse veiling. Vanmiddag vindt in het VBA-complex de doop plaats van een naar haar ge noemde ficus met kleine ge krulde bladeren. Donderdag ochtend zal Monique de eer ste partij veilen. Vol trots toont ze een flink, fris groen, exemplaar. „Hij staat bij mij nu drie weken in de venster bank boven de verwarming en er is nog geen blaadje afgeval len". De plant is er kennelijk een van een sterk ras. Dat vond ook Huub van Diemen van Kwekerij De Amstel uit De Kwakel, die de nieuwe ficus ontwikkelde. Hij gaf de plant de naam van zijn favoriete veiling meester, Monique. De doop vanmiddag zal worden begeleid door een speciaal gemaakte film met Monique Heemskerk in de hoofdrol. Daarna zal de cham pagne rijkelijk vloeien, „maar de drank wordt uitsluitend ge nuttigd, niet gegooid", zo wist de veilingmeester gisteravond te vertellen in haar sfeervolle afgelegen woning in het lande lijke dorpje Zevenhuizen onder de rook van Oud Ade. „Ik maak werkweken van veer tig tot vijftig uur. Het is dan za lig om hier thuis te komen om, samen met mijn man Nico, de tuin, drie geitjes, de poes en het hangbuikzwijntje te verzor gen". Monique is geboren en getogen in de grote stad, Den Haag. Pas sinds haar huwelijk woont ze op het platteland. Na de Lagere Tuinbouwschool in Leidschendam, volgde ze de Middelbare Tuinbouwschool in Aalsmeer. Ze deed daar bloe menteelt en bloemsierkunst. „Eigenlijk wilde ik oorspronke lijk een eigen bloemenwinkeltje beginnen, maar toen ik stage liep in een bloemenwinkel, kwam ik er eigenlijk snel achter dat ik meer wilde. Ik werd con- troleuse bij een bloemenexport- bedrijf op het VBA-terrein. Toen ik na verloop van tijd aan mijn baas liet weten dat ik wel Monique Heemskerk bij de naar haar genoemde ficus. iets voelde voor het beroep van inkoopster, luidde zijn ant woord kort en krachtig: 'Geen vrouwen op de tribune'. Vervol gens solliciteerde ik op een an dere, toen nog typische man nenbaan van keurmeester bij de bloemenveiling. Als enige vrouwelijke gegadigde van in totaal 35 sollicitanten werd ik FOTO: WIM VAN NOOORT gekozen. Nadrukkelijk werd daarbij gesteld dat de keuze niets te maken had met mijn vrouw-zijn. Ik had dan ook de zelfde sollicitatieprocedure ge- 01 volgd en dezelfde psychologi'|y| sche tests doorgemaakt als dl anderen". Na een jaar keurmeester te zijilBi geweest, kwam de baan van vei ge lingmeester bij de potplantelba vrij. Dat was vijf jaar geleden' th Monique Heemskerk werd dlvr eerste vrouwelijke veilingmeeslm ter van heel Nederland. Inmidge dels is het pad geëffend voofst; twee vrouwelijke collega'qzii „Het beroep is zwaar, maafvo heel leuk". Iedere morgen orige kwart over zes is ze present ii Aalsmeer. „Vroeg opstaan i best leuk; alles is dan nog don ker en rustig. Ik hoor mijn zwa'** ger dan al de koeien halen om tl D< melken. Hij geeft zo nu en daiva een brul om ze te roepen en zlre fungeert hij tevens als mijlRl wekker. Ik rijd vervolgens doojpi- heel rustige dorpjes, waar vrinl wel iedereen nog in diepe ruswf is. Pas op de A4 nabij de afslaj H; Hoofddorp is het ineens druist: en op de veiling zelf heerst aFi een enorm geroezemoes. Elkfde ochtend weer geniet ik van dl he alles", 's Avonds om tien uur i Fi het voor Monique onverbidde Ei lijk bedtijd. „Vergeet niet dat il w< elke dag voor meer dan tweéTi honderdduizend gulden ver Vi koop. Dan moetje wel je koppi' ar erbij kunnen houden".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10