LOHC blijft overeind tegen Victoria Martina Griekspoor wint jeugdtoernooi Nuttige puntenwinst voor Flair en BC Lisse De Zijl en LZ zonder nog winstpunten Bassets vinden toch de juiste vorm Laura Bosman wint Alphen Noord Cross QdAüT LeidseCourant 0 ui uk 1 maandag2november 1992 it/" BADMINTON foto Andre van Husteren Forescate tracht bij Roomburg een aanval te onderscheppen. DeVoorschotensehockeydames bleven met de 2-1 overwinning koploper in de tweede klasse B. De hockey-vrouwen van Alecto blijven in de overgangsklasse wekelijks hun visitekaartje afgeven. In de streekderby tegen Roomburg werd de zesde overwinning op rij geboekt door de ploeg van coach Robert Kruidenier. Bij de heren behielden de Leidse Studs de koppositie door een zege op Etten Leur. door Peter Klein Leiden Met uitstekend ver dedigend hockey bleef LOHC overeind tegen de nummer twee van de overgangsklasse, J Victoria. De Leidse Studs be- l hielden hun koppositie in de tweede klasse na een zwaar be vochten zege op Etten Leur. Bij de dames boekte overgangs- klasser Alecto haar zesde over winning op rij. Forescate bleef koploopster in de tweede klasse na de 2-1 winst in de regioderby op Roomburg. WATERPOLO LOHC Leiden - Victoria 2-2 De Leids-Oegstgeester hockey- mannen startten met sterk spel. Jeroen Dubbeld kreeg na vijf minuten een riante kans de score te openen, omspeelde ook de Rotterdamse keeper, maar vond het net alsnog niet. Vijf minuten later was het vanuit eenzelfde situatie wel raak, Dubbeld schoof af naar Joost van der Hout, die niet miste. LOHC vergrootte de voor sprong in de vijfentwintigste minuut uit een strafcorner van Friso van Deursen, die Hans Dullaert bekwaam afrondde. Vlak voor rust verkleinde Vic toria tot 2-1. In de tweede helft werden Van Déursen en Mar tij n Haks vervangen door Marc- Jan Drok en Sander Vinken- stein. De Leidenaars zakten echter toch terug, waardoor Victoria de 2-2 stand liet aante kenen. De laatste vijftien minu ten bleef LOHC met uitstekend verdedigend werk netjes over eind tegen de nummer twee van de afdeling. Asvion - Roomburg 1-0 In een grimmig duel moest Roomburg gelaten toezien, hoe het enige doelpunt van Asvion daadwerkelijk tot een overwin ning van de thuisploeg leidde. De Leidenaars verspelen daar mee hun tweede plaats in de af deling aan de gastheren. DSHC Delft - Forescate 1-0 De verhouding in balbezit en het aantal kansen eindigde met 30 tegen 70 procent in het voor deel van Forescate. De Voor- schotensae spitsen waren ech ter niet spits, waar DSHC dat bij de twee maal, dat zij de Fo- rescate-cirkel wisten te berei ken, voor vijftig procent wel was. Leidse Studs - Etten Leur 2-1 De verwachting in Etten Leur een makkelijke tegenstander te treffen kwam voor Leidse Studs in het geheel niet uit. De onder- aanstaande Brabanders speel den fanatiek op de bal, waar het bij de studenten eerder een ga tenkaas leek. Etten Leur miste duidelijk een goede spits, zodat slechts één kans in een doel punt werd omgezet. Daarnaast keepte Bart Orth weer als een koning. De goalie voorkwam twee zuivere doelpunten en stopte zelfs een strafbal. Met uiteindelijk tien man op de Bra bantse helft was het eerst Ste ven van Randwijk, die een aan val over rechts teruglegde op Joost Govaert, die op zijn beurt niet meer kon missen. Uit de laatste corner greep Marc van Pappelendam met een fraaie in dividuele aktie zijn kans op een treffer, de winst van zijn Leidse Studs en het behoud van de koppositie in de tweede klasse A. Ede - Alecto Leiderdorp 1 -2 Alecto was bepaald niet gerust naar Ede afgereisd. Het doelsal do bij de drie thuiswedstrijden van de Gelderse ploeg, 13-0, was dan ook imponerend. Ede startte opnieuw overtuigend, na tien minuten stond de 1-0 op het scorebord. Alecto kwam meer in haar spel. Jet Kruide nier zorgde voor de 1-1 rust stand door een hoge bal als een tennisvolley in het doel te tik ken. Ook in het begin van de tweede helft was Ede sterker, ondanks veel corners bleef de terechte treffer echter uit. Ly- dian Mentink tekende een kwartier voor tijd voor de zesde Alecto-overwinningop rij. LOHC Leiden - Voordaan 0-2 Tegen koploper Voordaan was de eerste helft gelijkopgaand. Met één verschil, LOHC had een probleem met scoren. De gasten niet, zodat een 0-2" rust stand werd bereikt. In de twee de helft vergrootten de Leidse dames de pressie, maar tot meer dan het voorkomen van Groenekanse doelpunten leidde dit niet. Roomburg - Forescate 1-2 Na twee bloedeloze gelijke spe len zette Forescate haar reeks van overwinning voort. Domi nique Lingeman scoorde al in de eerste minuut, toen een strafcorner door Roomburg slecht werd uitverdedigd en Ro- mee Zwaan de goalgetster in stelling kon brengen. Zwaan zelf vergrootte de stand naar 0- 2. In de tweede helft kregen de Leidse dames meer vat op het spel en werd het de koplopers uit Voorschoten nog knap moei lijk gemaakt. Na een scrimmige leverde dit een treffer op voor Mathilde Albers. TENNIS doorGuido Reineveld Leiden Na de derde competi tiewedstrijd nog steeds geen punten voor de Leidse waterpo loclub. Zaterdag stelde LZ 1886 teleur door thuis te verliezen ZPB/PROFUS (5-6). Maar ook De Zijl/LGB voldeed niet aan de verwachtingen, die de twee voorgaaande wedstrijden bij ie- dereeen had opgeroepen. De Zijl moest in AZC zijn meerdere erkennen (13-9). LZ 1886 kwam zaterdag in het 5-Meibad ZPB/Profus uit Ba- rendrecht tegen. De Leidse de butant in de hoofdklasse stelde wederom teleur. De jonge ploeg van Hans Parrel was gretig en ging het tot het einde van de derde part gelijk op (5-5). Maar na een paar dubieuze beslissin gen van de scheidsrechters, wa ren het toch de gasten die met winst naar huis konden. De Lei- denaren stelde teleur en heb ben niet voldaan aan de progno se van 4 punten uit de eerste drie wedstrijden. Het ziet naar uit dat LZ het dit jaar zwaar gaaat krijgen om zich de hoofd klasse te handhaven. Tussenstanden: 1-2, 3-3, 5-5, 5- 6. Doelpuntenmakers voor LZ 1886: van de Brink 2, Olde 01- thof 1, Meyerink 1, Langer- horst 1. Wat zo een mooie overwinning zou moeten worden, werd een teleurstellende nederlaag. Vol vertrouwen ging de ploeg van Rob Schouten in zwembad De Thermen te water. Het eerste part ging gelijk op (3-3). De Lei- denaren bedienden zich ook in de tweede part van een felle mandekking. Dit kon deAlphe- naren er echter niet van weer houden deze part met 7-5 in hun voordeel te besluiten. Vroeg in de derde part liet Rob bie Dubbeldeman 7-6 op het score-bord noteren. De aanslui ting voor De Zijl binnen hand bereik toen het twee minuten later een man meer situatie cre- eërde. Maar deze kans werd niet benut en even later scoorde Joeri Stoffels 8-6 voor AZC. Met deze stand van gingen beide ploegen het vierde part in, die niet meer dan een formaliteit bleek te zijn. Er werden in to taal nog zeven doelpunten ge scoord, maar AZC trok aan het langste eind (13-9). Doelpuntenmakers voor De Zijl/LGB: Niels Joor 4, Anton Heiden 2, Johan Kluivers 1, Robbie Dubbeldeman 1. RUGBY ooor Peter Klein Leiden Met de 22-8 overwin ning op de Oisterwijk Oysters toonden de Bassets aan de juis te vorm terug te vinden. Of het tijdig genoeg is voor een plaats in de kampioens play-offs valt echter te bezien. DIOK over klaste in Middelburg Oemoe- menoe. De vreugde werd in die pe rouw omgezet bij het bericht, dat rugbyvriend en internatio nal Eric van der Laan door een hartstilstand was getroffen en was overleden. Bij de Bassets was de wil om te winnen weer nadrukkelijk aan wezig. Gevoegd bij de juiste vorm waren dit de ingrediënten om de op de tweede plaats bi vakkerende Oisterwijk Oysters op een onverwachte nederlaag te trakteren. De derde rij, Jan Schrama, Mare Remon en Peter Tettero stoorde de Brabantse voorwaartsen al heel vroeg, waarna een aantal riante kan sen ontstond. In de derde mi nuut benutte Rob van der Hei den een penalty. Twaalf minu ten later leidde een knappe in terceptie van Ruud Vos tot de eerste try. Van der Heiden con verteerde voor 10-0. In de der tigste minuut was een break met snelle sidesteps van Wilco Meeuwissen, de Oystersdefen- sie te machtig. De try tussn de palen werd uiteraard geconver teerd. Pas op 17-0 konden de Oisterwijkers met een penalty iets terug doen. In de tweede helft werd het duel onvriende lijker. Halverwege die helft werd een Bassetstry afgekeurd, maar uit de scrum scoorde Jan Schrama wederom. Kort voor tijd lieten de Oysters nog een try aantekenen. De onverwachte dood van vriend en collega-international Eric van der Laan van de Hil- versumse Rugby Club over heerste volledig de vreugde bij DIOK om de ruime overwin ning bij Oemoemenoe in Mid delburg. De Leidenaars won nen met 56-11, waarbij Derek McDonald voor de meeste pun ten zorgde. Het tweede DIOK- team de Athletics moest met 10-22 zijn meerdere erkennen in REL uit Etten Leur. Na eer dere nederlagen werd dit tref fen een positieve ontmoeting door peter klein met een negatieve uitslag. In de eerste helft bleef de score gelijk- foto Andre van Haasteren Martine Griekspoor lijkt zich als een nieuw talent in het Leidse tennisdistrict te ontpoppen. Gisteren sloot de jeugdspeelster uit Nieuw Vennep het eerste landelijke A-toernooi van het winterjeugdcircuit met knappe winst af. Trainer Diederik Renardel scoorde op aangeven van Je roen Schuurmans, waarmee een 5-8 ruststand werd bereikt. REL bracht in de tweede helft trainer-coach Pieter Bal in. Te zamen met concentratieverlies bij de Athletics leidde dit tot een 5-22 tussenstand. Renardel zorgde kort voor het eindsig naal persoonlijk ook voor de tweede vijf punten. Leiden Martine Griekspoor sloot het eerste zogenaamde A- toernooi van het landelijk win terjeugdcircuit van de tennis- bond met knappe winst af. De elfjarige Nieuwvennepse klopte in de halve Finale de als tweede geplaatste Dorrit Huppes met 6-2, 3-6 en 6-4. In de eindstrijd bleef de zelf als vierde aan het evenement voor de beste ten- nisjeugd van Nederland gestar te Leidse districtsspeelster de ongeplaatste Martjolein van Dongen met 6-5 en 6-4 de baas. Martine Griekspoor lijkt zich daarmee te gaan ontpoppen als een opvolgster van talent Jolan- da Mens. De Voorhoutse plaat ste zich als eerstejaars in de ca tegorie tot en met zestien jaar via het B-toernooi vorige week wel voor het grote werk, maar ging eervol met 2-6, 5-6 tegen Claudia Reimering ten onder. Bij de twaalfjarige jongens moest Torben van der Voorn, verzekerd van A-deelname na een uitstekend gespeeld B-toer nooi, verlies in de eerste ronde ooor Peter Klein Leiden Flair en Lisse pakten nuttige puntenwinst in hun af deling van de tweede klasse van de landelijke competitie bad minton. Vlietwijk en de Flair- reserves slikten opnieuw een nederlaag. In de derde klasse boekten Merenwiek en Wasse naar monsterscores, terwijl dit in de vierde klasse was wegge legd voor Apollo uit Roelofsa- rendsveen en Dynamo Sassem. In de eredivisie moest het geha vende team van Lissese Brenda Conijn een tweede nederlaag accepteren. Tegen haar oude club, Dropshot, stonden natio naal kampioen Jeroen van Dijk en tweede heer, Joris van Soer- land wel in de singles opgesteld, maar gaven na enkele slagen op. Topster Sonja Meilink was ver re van fit. De schade bleef ech ter tot 5-6 beperkt. Brenda Co nijn klopte in twee games haar vroegere clubgenote Jeanet de Jong. Tweede klasse Het Alphense Flair sloot de thuiswedstrijd in de tweede klasse met 5-3 winst af en pakte daarmee twee nuttige punten in een afdeling, waar de twee degradanten niet echt zijn aan te geven. Ronald van der Meer en Maaike van den Berg won nen hun singles en samen de mixed in drie games. Cees-Jan van Vliet had voor de één tegen één en het herendubbel met Van der Meer slechts twee ga mes nodig. Het ene punt voor Lisse was eveneens zeer wel kom. Christien van Santen en Angela Conijn wonnen overtui gend, maar Erik Mesman en Bert de Gier hadden te sterke opponenten. De beide ge- mengddubbels werden in deze 'gave' wedstrijd een spannende aangelegenheid. Conijn en Mes man werkten een 4-15 en 1-8 achterstand in de tweede game, alsmede een 1-10 'achterstand in de derde game weg, om met 18-16 alsnog te zegevieren. Van Santen en De Gier haalden een 8-13 achterstand in de derde game tot 13-13 gelijk op, maar verspeelden de laatste twee punten. John Roessink en Bas van Zeist redden voor Flair 2 de eer bij en tegen Pearle 2 in Heerhugowaard. Vlietwijk 1 accepteren. Ruby Pennings ver loor in de leeftijdsgroep tot en met veertien jaar teleurstellend in de tweede ronde. De wisselbekers van het vorig weekeinde verregende Jaap Noordman-jeugdtoernooi wer den een prooi van LC D-Master Muriel Kengen bij de meisjes, en verrassend Reinier Ham ming bij de jongens. De veer tienjarige jeugdspeler van TEAN klopte in de eindstrijd de grote favoriet voor de titel, de op Unicum thuisspelende Rob- bert-Paul Hartwijk. was met 3-5 niet opgewassen te gen Pearle 3 en draagt nu de rode lantaarn. Derde klasse Na vorige week het derde team, is na gisteren ook het tweede team van Merenwiek niet meer puntloos. Het gelijke spel tegen de nummer twee van de afde ling, Aigis, kwam tot stand door winst van Jeanet Peerdeman in het enkelspel, heren- en dames- dubbel, en de mixed van Saskia de Mos en Ad van de Brand. Het kopteam boekte de maximale 8- 0 score bij ABC in Amersfoort. Team 3 kon alleen de mixed van Els Komen en Arthur de Beer, en daarmee de eer winnen te gen Airsport. Monsterscore Wassenaar boekte in afdeling 9 een monsterscore tegen Drops hot 5. Na de singles van John van Egmond en Richard Rem merswaal, winst respectievelijk verlies in drie games, ging het verder van een leien dakje. Met de 5-3 winst op Velo 5 verlaat Veglo de degradatiezone van diezelfde afdeling. Frits Eulde- rink en Judy Mantel gaven zich na drie games gewonnen, maar Luuk Willems en Annelies Smit zorgden voor een gelijke tus senstand. Met Randy Thepas en Monique Borsboom toege voegd in de dubbels, werden drie van de vier tot een goed einde gebracht. Dynamo Sas sem kon tegen de onbetwiste koploper, DKC 4 geen enkele vuist maken. Vierde klasse In de vierde klasse boekten Apollo uit Roelofsarendsveen en de BC Leiden grote 7-1 winstscores. Tegen TYBB moest alleen Mi- chiel Zwaan zijn enkelspel ge wonnen gegeven, maar bleven Rolf Driessen, Carol van Oyen en Tineke Huigsloot op 100% staan. De Leidse dames, Thea Turk, Annelies Segijn en Wilma Breijer bleven, evenals Bram Segijn ongeslagen. Jan Slats en Jan Slingerland verloren tegen Eridos 3 het he rendubbel. Mariëlle Padberg redde voor Flair 3 de alom be kende eer. Vlietwijk 2 slikte haar vijfde achtereenvolgende nederlaag, nu met 2-6 tegen Vijfsluizen. ATLETIEK door Gert Velthuizen Leiden - LEIDEN - De Al phen Noord Cross is bij de da mes gewonnen door Laura Bos man. De Alphense die in Rotter dam atletiek bedrijft had net zo weinig tegenstand als Bastiaan Heus bij de jongens en Michel Versteegen in korte cross. Theo van der Veer werd tweede in de lange cross, maar won zondag. De dames en de meisjes A ver trokken gelijktijdig over het snelle, echte cross parkours in de Alphen Noord. Na een grote ronde kwam Sonja Kleyn als beste juniore over de streep en mocht Laura Bosman nog een ronde. Die legde de Alphense in stijl af om na 14.27 minuten haar eerste cross af te hebben. Elise Zijderlaan beperkte de schade nog tot 12 seconden, maar meer stelde het bij de da mes niet voor. Direkt met de heren startten de jongens A die na twee grote ronden mochten Finishen. Bastiaan Heus van AAV'36 was probleemloos de beste door 19.09 minuten te la ten noteren. Elf tikken voor op nieuw een Avantri lid: Erik van der Berg. Ook in de korte cross bij de heren was de winnaar al vrij snel bekend. Na het korte rondje op de wei dook Michel Versteegen voor Olaf de Hoop en Mar ij n van de Ploeg (beide Spartaan) de grote ronde in om alleen op de streep af te komen: 6.31 minuten over de twee kilo meter. Van de Ploeg en De Hoop vochten om de tweede plaats die door de jonge steeple loper werd gepakt. Marcel Waaning maakte de laatste dag in oktober uniek door niet al leen te starten (het is heel erg lang geleden dat drie Spartanen in eenzelfde cross meededen), maar ook nog eens een keurige vijfde plaats veroverde. Snelheid Bij de mannen in de lange cross was er wel sprake van een echte wedstrijd. Marcel Kijkuit van Sliedrecht Sport had al vrij snel samen met Theo van der Veer (Holland) de kop in de wedstrijd genomen en hoewel Van der Veer veel meer ervaring heeft en nog steeds over meer dan voldoende 'snelheid beschikt was het toch de jonge Kijkuit die in de laatste ronde toesloeg. Van der Veer had na 28.56 mi nuten over de bijna negen kilo meter slechts negen tellen ach terstand. Eenzelfde verschil was er ook waarneembaar tus sen de nummers drie en vier. Zoetermeerder, Kam iel Maase bleek na zijn bril afgegeven te hebben de betere over Rien van derWildt. Beste veteraan De Clytoneus atleet was wel met meer dan een minuut voor sprong de beste veteraan. Ach ter dit viertal liet Bataaf Fred Sluys zich in de laatste honder den meters nog gek maken. In een alles of niets poging ging hij Jeroen Deen op de streep voor bij om zo vierde te worden bij de heren. Rob van Schooten werd nog net binnen het halve uur achtste. Daar waar Bataven on gekend afwezig was, liet De Spartaan zien toch ook over een aardige lopersgroep te beschik ken. Bij de veteranen werd An ton Hens vierde, Jan Laan on danks zijn slechte ogen zesde en Theo van der Veek achtste. Ba taafse superveteraan Willem Ravensbergen bleef net buiten de top tien van alle veteranen; maar had de pech dat er voor zijn klasse (60 geen apart klassement was. In het koude New York voltooi den een aantal regio atleten de marathon in 'the big apple'. Marja Hoogenboom van de Ba taven eindigde in een tijd van 3.33.18 terwijl Leon Hoogen boom (3.17.33), Jeroen Land man 3.31.26 en Brord van der Meer (3.31.56) lieten noteren. Ekiden In Utrecht heef een damesploeg van Bataven een derde plaats behaald in een estafette mara thon: een zogenaamde Ekiden. Van de loopsters die vijf, tien, vijf, tien, vijf en zeven kilome ter moesten verwerken viel Ma rian van Voorden op door op haar verjaardag te starten en Regina van Duijn door een ster ke 35.21 minuten te lopen over 10 kilometer. In Hilversum deed Theo van der Veer wat in Alphen niet luk te: winnen in een veldloop. De Maple Leaf loop over bijna 10 kilometer was een prooi voor de Leiderdorper na 31.36 minu-

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21