Fiks lichtpunt in Leids korfbal Stunt van MVKV bij Sleutels 8 Leython kansloos in bekerduel Sport UYS-jeugd blijft goed meedraaien vna en Leidsche Boys delen in burenstrijd Leidse Courant maandag 2 november 1992 VOLLEYBAL -I - - k KZ Leiden speelde tegen koploper Phoenix een goede wedstrijd maar verloor toch met 5-6. De Leidse korfbalclubs verlangen duidelijk naar de zaal. De prestaties op het groene gras laten immers dit seizoen duidelijk te wensen over. TOP, De Algemene, De Danaïden en Velocitas verkeren in acute degradatienood terwijl de overige clubs het etiket middenmoter dragen. Fiks vormt het enige lichtpunt en staat na de winst op Avanti in de top van het klassement. Leiden De korfbalclubs uit de Leidse regio hebben het le lijk laten afweten op de laatste volledige speeldag van het eer ste gedeelte van de veldcompe- titie. Fiks was de enige van de acht ploegen die tot een goed re sultaat kwam. De formatie van Daan Vreeken won met 16-18 van Avanti en eindigde daar door als eerste in het tussen- klassement. De overige verenigingen verlo ren allemaal, wat voor TOP, De Algemene, De Danaïden en Ve locitas vergroting van degrada tiegevaar met zich meebracht. Tempo en Crescendo kwamen in het geheel niet in actie omdat de velden onbespeelbaar waren. TOP had weinig in te brengen tegen landskampioen Rohda, zoals verwacht kon worden ge zien het grote verschil op de ranglijst. De ploeg van Theo Korporaal kon zeker in de eer ste helft weinig uitrichten om dat goed schieten en afvangen nauwelijks mogelijk was door het sterke verdedigen van de lijstaanvoerder. Zij raakte dan ook na 2-1 (Sandra Rookhui- zen) 9-1 achterop en daarmee was de strijd na zeventwintig minuten eigenlijk al voorbij. Uiteindelijk eindigde het duel tussen de koploper en de hekke- sluiter van hoofdklasse A in 14- 7, waarbij Gerco Langelaan (3), Chantal van Duyn, Tim van der Horst en Aad Wiegerink de res terende goals vervaardigden. Somber „Je kunt zeggen dat de geluk kigste heeft gewonnen," stelde coach Janko Bréedveld van Pernix ietwat somber vast met betrekking tot het 13-12 verlies tegen KIOS. Casper de Rooy (3), Erika Velders (2), Lian Tie- leman, Erick Lepelaar en Je roen Waijenberg hadden im mers tot 7-8 het scoreverloop gedicteerd. Zijn selectie kwam VOETBAL Leiden De regionale jeugd van UVS blijft het uitstekend doen en won met 2-1 van Haar- Minder positieve berichten ko men vanuit Katwijk en Leiden Noord waar Quick Boys en Roodenburg zonder punten vanuit Amsterdam terugkwa men na nederlagen tegen res pectievelijk DWS en AFC. UVS-Haarlem2-1 De thuisploeg domineerde de gehele wedstrijd, hetgeen na twintig minuten al resultaat opleverde. Na een aanval over rechts schoot Michael van Wieringen de bal achter de Haarlemse kee per, na een voorzet van Barry Dubbeleman. Vlak voor rust maakte Haarlem de gelijkma ker. Na tien minuten in de tweede helft bekroonde de uit stekend spelende Mohammed Boulgrine een lange solo met een lob over de keeper, 2-1. UVS kreeg hierna nog enkele kansen, maar ze kon deze niet meer benutten. DWS-Quick Boys 1-0 Quick Boys speelde één van de betere wedstrijden van het sei zoen, maar moest toch een ne derlaag incasseren. Dit was het gevolg van een fout van keeper Louis Vink, waardoor een DWS-aanvaller de winnende treffer kon maken. De lat, de DWS-keeper en de pech weer hielden Quick Boys uiteindelijk van de gelijkmaker. AFC - Roodenburg 3-0 In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd. Twee mi nuten voor rust kwam AFC ech ter toch op voorsprong. Na rust kreeg Roodenburg weinig kan sen, maar gaf er ook slechts twee weg. Deze werden allebei benut door AFC, zodat de eindstand op 3-0 kwam. zelfs een 11-9 achterstand ge heel te boven en er waren op 13- 12 ook beslist nog genoeg moge lijkheden om het verlies te ver mijden. Amper twintig seconden waren verstreken toen De Danaïden tegen ZKV door Ingrid Slinger land op 1-0 kwam, maar deze droomstart kreeg geen vervolg (2-4). Missers De thuisclub wist ondanks tal van missers, waaronder een strafworp, toch door Heiko Lo cher (2), Sandra Slingerland en Marcel Keijzer tweemaal terug te komen op gelijke hoogte (4-4 en 6-6), alvorens het in de laat ste vijf minuten alsnog falikant misliep: 6-8 verlies. Poulegenoot De Algemene had Kees van Kesteren Leiden MVKV bezorgde Sleutels zijn eerste nederlaag door in een spectaculaire wed strijd met 5-4 te winnen. De spanning is overigens weer he lemaal terug in de afdeling za terdag want ook Alphia verloor met 2-0 van Woubrugge. Val ken '68 blijft goed meedraaien na de 4-1 winst tegen LSW '70 Sleutels-MVKV 4-5 (1-4) De Leidse koploper verkeek zich met name in de eerste helft op de kracht van MVKV. De Katwijkers kenden een uitste kende start en lieten met ver zorgd voetbal de Henskens- equipe alle hoeken van het veld zien. De ruime 1-4 ruststand was dan ook een logisch gevolg van het overwicht en Gijsbert Oudshoon (tweemaal), Chiel Parlevliet en Cees van Rijn drukten dat in doelpunten uit. Marcel Groenendijk zorgde voor het enige Leidse doelpunt. Na de thee pakte de thuisploeg de zaken wat energieker en bouwden op gingen op basis van fysieke kracht op jacht naar de gelijkmaker. Dat leverde drie doelpunten (Ronald Hendrikse, Martin de Jong en Ronald Gul- demeester) en een rode kaart (Ronald Hendrikse) op. Het Katwijkse venijn zat echter in de staart want in blessuretijd zorgde Martin Oudshoorn voor de winnende treffer. Valken '68 -LSW '70 4-1 (2-1) Valken '68 behaalde een ver diende overwinning tegen LSW'70 en nestelt zich daar door in de top van de afdeling. In de eerste helft konden de Leidse studenten het allemaal nog redelijk bijbenen maar na de pauze liepen de Valkenbur gers uit naar de ruime 4-1 winst. Robert Binnendijk en Vincent Zandbergen scoorden voor rust en Kees van der Bosch bepaalde met twee treffers de eindstand op 4-1. Woubrugge-Alphia 2-0 (0-0) Woubrugge greep in het duel te- bij Samos eveneens lang uit zicht op puntenwinst door on dermeer vanaf 2-1 zes strafwor- pen op rij te benutten. Alfred (4) en Arnoud Lambooy (3), en Remco Molloy brachten hun club mede door deze stippen driemaal aan de leiding (6-7, 7- 8 en 8-9) en een tiende treffer hing zeker in de lucht. Basis Deze viel echter niet, sterker nog: de tegenstander scoorde drie keer op rij en legde daar mee de basis voor haar 12-10 overwinning. Coach Steven Tims van Fides Pacta was een teleurgesteld man na afloop van het duel met VEO, want zijn ploeg had met het 9-7 verlies een mooie kans laten liggen zich te distanciëren gen Alphia de kans om de aan sluiting met de koplopers te houden. In de eerste helft zag het daar overigens niet naar uit omdat de Alphenaren de wed strijd domineerden. Dit resul teerde vlak rust in een straf schop maar Woubrugge-doel- man Peter Zoetmuller hield zijn ploeg in de race. Na de thee startte de thuisploeg wat aan vallender en Walter van Zuuren drukte dat in de openingstref- van de onderste plaatsen. De Leidse verdedigers gaven voort durend teveel ruimte aan hun opponenten, terwijl de aanval op cruciale momenten niet tot scoren kon komen, zodat er na 2-2 aldoor een achterstand was van één of twee punten. Daar door verloren goals van Jan Willem Meijer, René van der Vooren (2), Wendy van Hooven, Conchita Prins en Sander de Haas in de afrekening tenslotte alle waarde. Doordacht Geruime tijd leek KZ Leiden op weg om lijstaanvoerder Phoe nix haar eerste nederlaag in dit seizoen te gaan bezorgen. Het achttal van Henny Piket speel de beheerst en doordacht en be zat met strafworpen van Mar- fer uit. Woubrugge bleef hierna sterker en Leo van der Wete ring schoot zijn ploeg definitief in veilige haven. SVLV-HVZ2-1 (1-0) Bas Homan was bij de Voor schotenaren de belangrijkste man want met twee treffers zorgde hij ervoor dat SVLV de twee punten in eigen huis hield. In de eerste helft lag het initia tiefbij de thuisploeg en beperk- tin Verhorik 2en Aldo Spadon en één veldgoal van Saskia de Roode steeds een kleine voor sprong (3-1 rust en 4-3). In de resterende tweeëntwintig mi nuten liep de aanval echter he lemaal vast en nadat de bezoe kers met twee dubieuze treffers op 4-6 waren gekomen, wist en kel Martin Verhorik met alweer een strafworp nog eens te sco ren: 5-6 eindstand. De beginaanval van Fiks was bij Avanti'juist goed voor een dozijn doelpunten, bijeenge- schoten door Hènrik Hooimeij- er (5), Theo Vreeken (4), Gwen- ny de Best (2) en Marleen Boomgaard. De koploper van 2G speelde desondanks zeer wisselvallig en liet haar oppo nent na 2-7 tot 7-9 (rust) en na 7-14 tot 15-17 terugkomen, te de Heineken-ploeg zich tot verdedigen. Na de productieve opleving van Homan startte HVZ een heftig offensief maar verder dan een doelpunt van Jaco van Staalduinen kwam HVZ niet. Lugdunum -SV0W1-1 (1-1) SVOW verspeelde in de Kikker polder tegen Lugdunum. De ploeg uit Nieuwe Wetering was conditioneel wel beter maar doordat er bij zo'n grote voor sprong ook gelijk weer noncha lance in de verdediging sloop. Toch bleef de ongeslagen status intact, want Theo Vreeken maakte op 15-17 met een straf worp aan alle onzekerheid een einde. Energiek Velocitas verviel tegen Oranje Nassau in de tweede helft (4-5 rust) andermaal in energiek maar improductief spel. Jeroen van Driel, die als enige twee maal raak schoot, en Arjen Bak ker zorgden nog wel voor 5-6 en 6-7, maar in de resterende twin tig minuten kwamen alleen de bezoekers uit Vlaardingen nog tot scoren zodat er uiteindelijk enigszins schlemielig met 6-9 werd verloren. verkeek zich op de routine van de Leidse ploeg. De Kikkers opende na een kwartier de score via een fraai schot van Karake. SVOW bleef moeite houden met de geslepen spelstijl van de thuisploeg en Jaco Colijn werd daarvan met twee gele kaarten het slachtoffer na overtredin gen tegen Daan Kooymans. Timo Snaterse zorgde er echter voor dat SVOW toch nog een punt aan het duel overhield. Frank de Vetten Leiden Afgelopen volleybal- weekeinde stond gedeeltelijk in het teken van de strijd op de be ker. Daarnaast werden enkele inhaalwedstrijden afgewerkt. Tweededivisionist Leython ging in de bekerstrijd ten onder in Groot-Ammers tegen WI- K/OVM (3-1). Gemini/K verloor de bekerwedstrijd tegen Ever Ready (3-0), maar herstelde zich in de competitiewedstrijd tegen WIK/OVM (3-1). In de eerste districtsklasse gaat SKC na de met 3-0 gewonnen inhaal wedstrijd tegen Ariston aan kop. Heren Leython werd in de eerste twee sets in de bekerstrijd tegen WI K/OVM volledig weggeser- veerd. Door het ontbreken van Rick Uiterwijk en Paul-Jacques Verhoeven ontbrak de organi satie in de pass. De sets gingen met 15-10 en 15-11 naar de thuisploeg. In de derde set leef de Leython op met name door goed serveren van Martin Mor- sink en enkele succesvolle blok keringen van Robert Maassen. De 9-15 winst bleek een tijdelij ke opleving. In de vierde set viel de passing bij de Leiderdorpers volledig weg en ging de set ver loren ondanks goed invalswerk van spelverdeler Martin van Rijn (15-12). Gemini/K werkte afgelopen week twee wedstrij den af met gemengd resultaat. Fel De bekerwedstrijd tegen Ever Ready ging ruim verloren. Na twee erbarmelijk slechte sets bracht coach Leon Jungslager zichzelf in. Dit bracht de felheid weer in de Voorschotense ploeg. Ook hij kon niet voorkomen dat de set nipt met 17-16 naar de opponent ging (3-0). In de com petitie ging het de Voorschote naren beter af. Na een regulier gewonnen eerste set tegen WI K/OVM (15-5) verloor Gemini in de tweede set de snelheid in het spel. Zonder middenaanval en combinaties verloor Gemini met 9-15. Bij een achterstand van 3-12 in de derde set pakte de Voorschotense ploeg de draad goed op. De oudjes Kees de Ridder en Nico Klein leidde Gemini naar winst (15-13). De vierde set bracht definitieve winst (3-1). VCS speelde een wisselende bekerwedstrijd te gen Radius 2. In de eerste set namen de Sassenheimers door een goede blokkering een snelle voorsprong en gaven deze niet meer uit handen. Door de lasti ge lichtinval in het nieuwe zaal tje bij Sporthal Wasbeek bleek de andere zijde van het veld moeilijker bespeelbaar. De tweede set ging dan ook verlo ren. De derde set ging aan de LVBZONDAG EdKorffDeGidts Leiden Altior staat na dit weekeinde nog steeds riant aan kop na de 3-0 winst op ASC. FC Rijnland volgt goed (3-2 winst tegen Warmunda). Leidsche Boys pakte haar eerste punt van het seizoen door met 2-2 ge lijk te spelen tegen de buurvere- nigingVNA. Altior-ASC 3-0 (1-0) In de eerste helft tastten beiden teams elkaar zorgvuldig af. Het was Altior-speler Edwin Sasse die na geruime tijd de openings treffer op zijn naam bracht. Na rust kwam Sander van der Hoorn verscheidene malen oog in oog met ASC-keeper Eugène Korf te staan, maar deze hield de bal keer op keer uit zijn doel. Edwin Sasse was hem even la ter echter toch nog twee keer te snel af, zodat de eindstand uit eindelijk 3-0 werd. Alphen - Bernardus 0-3 (0-0) Beide ploegen gaven elkaar in de eerste fase nauwelijks kan sen, zodat de ruststand 0-0 bleef. Na de thee stond er ech ter een herboren Bernardus op het veld. Invaller Arnoud Meer- tens schoot de bal na tien minu ten keihard in het Alphense net. Even later benutte Robert Valk een strafschop, die was ge geven nadat Alphen-keeper Cock Verweij Bernardus-speler Jos van Kampen had aangetikt. Vlak voor het laatste fluitsig naal schoot Van Kampen deze keer zelf een strafschop in, na dat hij opnieuw was neergelegd in het strafschopgebied, 3-0. VNA-Leidsche Boys 2-2 (1-1) Een wat matte derby, hetgeen mede te wijten was aan het groot aantal invallers in beide goede kant van het veld weer gemakkelijk verloren. De vier de ging naar de Goudse gasten. In de vijfde set nam Radius dat onder leiding staat van oud- NOVO-coach Nico Halsema een snelle 1-7 voorsprong en gaf deze niet meer uit handen (2-3). SKC had weinig moeite met het Delftse Ariston. In de eerste set liepen de Leidse studenten met 15-2 over de tegenstander heen. In de tweede set liet SKC Aris ton meer in het spel komen. De Delftenaren bleken echter aan vallend en serverend minder in huis te hebben dan de Leidena- ren. De tweede en derde set wa ren via 15-10 en 15-12 voor SKC dat zich na deze winst koploper weet in de eerste klasse. NOVO 2 speelde een spannende west- rijd tegen Rentokil 4. Na een goed gewonnen eerste set zakte de concentratie bij de Noord wij- kers. De Zevenhuizenaren pro fiteerden in de tweede set. De ploeg van coach Frans van der Berg liet de derde set na een 8- 12 voorsprong toch lopen door enkele persoonlijke fouten. Spelverdeler Luuk Bunt die na een langdurige blessure weer speelde, leidde met goed spel de Noordwijkse ploeg in de vierde en vijfde set naar winst (2-3). Gemini/K 2 trof het' gerouti neerde GSC. De ploegën bleken gelijkwaardige tegenstanders. Bij de Voorschotenaren viel jeugdspeler Daan Mijs zeer ver dienstelijk in op de middenposi tie. De ploeg van John Kalmeij- er ging echter met 1-3 ten on- Dames De dames van Leython gehan dicapt door de afwezigheid van Inge Smit bekerden tegen Zo- voc. De eerste set ging door een slechte pass en service naar de Zoetermeerse dames. In de tweede set zette coach Martin Jansen de oude opstelling in: dit werkte goed uit met winst in de tweede set. In de derde set knokten de Leiderdorpse da mes terug van een 10-2 achter stand naar een 11-11 stand. Door enkele ongelukkige fout jes van Leython ging de set naar Zovoc. Door sterk serveren ging de vierde set weer naar Ley thon. In de vijfde set profiteer de Zovoc van de vele foute servi ces van de Leidse dames (3-2). NOVO boekte een nuttige over winning op Riva/Rwk 4. In de eerste set ging het nog volledig mis bij een ongeorganiseerd NOVO. In de tweede set zette coach Rokus Hassefras spelver- deelster Jolanda de Jong in; dit bracht meer rust in de ploeg. Gaandeweg kregen de Noord wijkse dames meer vat op het spel. In een rommelige strijd trok NOVO nipt aan het lang ste eind. De vierde set was met 4-15 duidelijk voor NOVO 1-3), ploegen. Leidsche Boys nam vlak voor rust de leiding door een doelpunt van Erwin Nieu- wenburg, maar moest VNA, langszij laten gaan na een vruchtbaar schot van Peter Teske (1-1). In de tweede helft hetzelfde beeld: Nieuwenburg schoot de bezoekers weer op een voorsprong, maar VNA kwam weer terug op 2-2. Dit ge beurde echter op uiterst for tuinlijke wijze, aangezien Leid sche Boys-speler Kemel Bos in eigen doel schoot. Kickers '69 - Stompwijkse Boys 1-4(0-2) Kickers kwam de hele wedstrijd niet in haar spel, hetgeen zich in de tweede helft uitte in een fors aantal boekingen en het heenzenden van Erwin Molles (twee keer geel). Toen was het echter al 0-2 geworden door een eigen doelpunt van Peter van der Zwaan (na een schot van Stompwijker Rob Doeleman) en een kopbal van Peter Bregman. Stompwijkse Boys had hierna geen moeite met de tien overge bleven Kickers en Bregman en Hans van Benthem maakten het karwei af. Kicker-speler Karl Heuzen redde met een af standschot de eer. FC Rijnland - Warmunda 3-2 (2- 0) Een verdiende overwinning van FC Rijnland. Al snel in de wed strijd tekende Nazid Noerdin 1- 0 aan. Een kwartier later schoot Bert-Jan de Ridder de tweede Rijnlandse treffer in. Na vijfentwintig minuten leek de wedstrijd beslist toen de Rid der opnieuw scoorde. Rijnland kampte plotseling echter met een groot gebrek aan conceni tratie, zodat Warmunda tot twee maal toe kon scoren. .'WS»ara» foto André van Haasteren Een verbeten Ronald Guldemeester op jacht naar de gelijkmaker van Sleutels. Tevergeefs de Leidse ploeg verloor met 5-4.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20