Katwijk blaakt van zelfvertrouwen Quick Boys pakt periodetitel FC Lisse: 'the best of the rest' RCL toont karakter tegen Leiden Sport 6! Leidse Courant I maandag 2 november 1992 Katwijk nam de laatste hindernis voor de derby tegen Quick Boys met glans. In het verleden hadden de oranjehemden veel moeite met ploegen van het kaliber Vitesse Delft maar dit seizoen blaakt de Lagendijk-equipe van zelfvertrouwen. De ruime 5-0 overwinning vormde daarvan het overtuigende bewijs. Katwijk blijft hierdoor koploper Quick Boys op de voet volgen en dat geeft de onderlinge confrontatie van volgende week extra kleur. door Kees van Kesteren Katwijk Katwijk lijkt dit sei zoen definitief af te rekenen met het etiket 'de kampioen van de gelijke spelen' dat de ploeg de afgelopen jaren kreeg opgeplakt. Het steunen op de hechte defensie leverde de oranjehemden de laatste jaren steevast een plaats in de kop van het klassement op maar een bezoek aan het sportpark De Krom stond te weinig garant voor een sprankelende voetbal middag. Trainer Arie Lagendijk ergerde zich vaak aan deze kritiek maar moest toch te vaak constateren dat zijn pupillen het in aanval lend opzicht af lieten weten. In zijn laatste seizoen lijkt hier aan een einde te komen. Met een doelsaldo van 22-5 blijkt Katwijk niet alleen te kunnen verdedigen maar ook te kunnen scoren. Het aantrekken van schutter Hans Zwaan (acht doelpunten) blijkt na zeven wedstrijden een gouden greep van Lagendijk. „Hij is in staat om een wedstrijd open te bre ken. En aan zo'n speler hadden we behoefte", gaf de Leidse oe- fenmeester als voornaamste re den om de afgeschreven spits een nieuwe kans te geven.Maar niet alleen Zwaan is verant woordelijk voor de productieve opleving van Katwijk. Het hele team blaakt van zelfvertrofc- wen en lijkt zich er terdege van bewust dat dit seizoen de kans op de titel reeël aanwezig is. Inzet Vitesse Delft werd daarvan het slachtoffer. De ploeg van trai ner Peter van Velzen had zich de afgelopen weken met zeven uit zeven een redelijke positie op de ranglijst weten te creeër- en maar moest in Katwijk con stateren dat het verschil tussen de top in de eerste klasse en de achtervolgers dit seizoen wel erg groot is. De Delftenaren toonden wel veel inzet maar konden deze goede wil niet ver talen in enig technisch of tac tisch vernuft. Dit tot groot on genoegen van de in get profmi lieu gelouterde trainer Van Vel zen die met aantal zeer cyni sche opmerkingen het onver mogen van zijn ploeg aan de kaak stelde. Katwijk (zonder Johan de Kroon en Dennis Jan Mieras) liet vanaf beginsignaal merken dat men via de beproefde wa pens: veel druk en een hoog tempo Vitesse op de knieën wil de krijgen. Dat lukte uitstekend want na vijf minuten stond de 1-0 al op het scorebord. Vitesse Delft-doelman Hans Schot kreeg een vrije trap van Edwin Verhoogt niet onder controle en Marco de Ridder tikte de ope ningstreffer binnen. De wed strijd werd door deze flitsende opening zeer aantrekkelijk. Rode kaart De Delftenaren moesten im mers al vroeg de verdedigende stellingen verlaten waardoor het duel een open karakter kreeg. Scheidsrechter Kalland deed daarbij nog een flinke duit in het zakje door binnen vijf mi nuten twee spelers Wilfred Kwestro van Katwijk en Leo Paauwe van Vitesse) de rode kaart te tonen vanwege het neerleggen van de tegenstan den. En dat leverde vooral op het middenveld de nodige ruim te op. Bekwaam Katwijk profiteerde bekwaam van deze situatie en na een half uur soleerde Hans Zwaan door de Delftse-defensie en tikte de 2-0 achter Schot. Vitesse gaf echter de moed niet op en bleef jagen op de aansluiting. Tever geefs want de thuisploeg stelde na rust binnen tien minuten orde op zaken via Kees Kraye- fotoHenkSnaterse Edwin Verhoogt heft de handen na de vijfde treffer van Katwijk in het duel tegen Vitesse Delft. noord en Pim Langeveld: 4-0. Na deze productieve opleving trok Katwijk de handrem wat steviger aan en beperkte zich tot het volspelen van de negen tig minuten. Dat leverde overi gens nog wel een schitterend doelpunt op (lob van Edwin Verhoogt) maar de verder wer den alle krachten uiteraard ge spaard voor de voetbalkraker tegen Quick Boys die voor vol gende week op het programma staat. Opstelling: Katwijk: Van Duyvenbode, Van Zeist, Pouw, Langemaat, Kwe stro, Langeveld (Marei), Ver hoogt, Van der Plas, Kraye- noord, Zwaan, De Ridder (De door Carole Massee Leiden RCL leverde in de derby tegen Leiden een uitste kende prestatie door een 0-2 achterstand om te buigen in een 2-4 overwinning. Ter Leede blijft het in de derde klasse uit stekend doen en won met 2-0 van DVO'32. Oegstgeest won de topper in de vierde klasse tegen Sporlust (2-1) terwijl KRV de aansluiting behoudt door de 1-0 winst tegen TAW. Woudenberg - Zevenhoven 2-4 (1-3) Woudenberg werd met name in de eerste helft totaal wegge speeld. Zevenhoven was in top vorm en liet de thuisploeg alle hoeken van het veld zien. Ruud Bos, Theo de Boer en Leo Lipps maakten de drie treffers. Op slag van rust trof Woudenberg doel. Tien minuten voor tijd kwam de thuisploeg nog terug tot 2-3. René Bon scoorde ech ter de vierde goal voor de gas ten. Daarna miste Zevenhoven nog driemaal voor een leeg doel. Leiden-RCL2-4 (2-2) RCL had de eerste twintig mi nuten niets in te brengen tegen Leiden, dat via treffers van Maurice van Berkel en Koos Siera de leiding nam. Daarna zakte de thuisploeg steeds ver der terug. Robert Planje teken de voor de aansluitende goal voor RCL. Met de gelijkmaker hielp Leiden een handje. Kee per Peter Seriier werkte de bal in zijn eigen doel. Erwin Nieu- wenhuizen bracht de Leider- dorpse formatie na de rust aan de leiding, gevolgd door een treffer van Edwin Grooten- dorst. DV0 '32 -Ter Leede 0-2 (0-0) In de eerste helft golfde het spel wat heen en weer zonder dat één van beide ploegen echt ge vaarlijk werd. Tien minuten na de thee kwam Ter Leede goed weg. Een schot van DVO be landde op de paal. De gasten na men het initiatief, wat na een kwartier resulteerde in een doelpunt van Peter Natzeijl. DVO drong wel aan, maar de verdediging van de Sassen- heimse formatie liet zich niet passeren. Grossman bracht de tweede goal op zijn naam. KRV-TAW 1-0 (0-0) Het publiek kreeg een bijzon der slechte wedstrijd te zien. Beide ploegen speelden duide lijk onder de maat. Kansen wa ren er nauwelijks. Een minuut Leiden Zwart Wit'28 uit Rot terdam is tot inkeer gekomen. Na de negatieve publiciteit uit de laatste weken speelde Zwart Wit een sportieve wedstrijd af gelopen zaterdag tegen lands kampioen Quick Boys. De Kat- wijkers wonnen met 1-0 en zijn daarmee officieus in het bezit van de eerste periode. ARC trok met 1-2 aan het kortste eind te gen Excelsior Maassluis, terwijl Noordwijk met 4-0 ten onder ging bij DOVO. Rijnsburgse Boys wist zelfs tegen hekkeslui- ter Serooskerke niet tot winst te komen. De ploég van Arie Kurver verloor met teleurstel lend met 3-1. Zwart Wit'28 - Quick Boys 0-1 (0-0) Met het wakende oog van de KNVB op de tribune is bij Zwart Wit het besef doorge drongen dat alleen fair voetbal e club van haar slechte naam kan zuiveren. Quick Boys en Zwart Wit bestreden elkaar dan ook met louter sportieve midde len. De Katwijkers hadden wel iswaar een veldoverwicht, maar kregen nauwelijks kansen te gen de stugge Rotterdamse ver dediging. Alleen Gert Aande- wiel was met een kopbal in de eerste helft dichtbij een doel punt. In de tweede helft bleef Quick Boys het spel domineren. Van der Zee bracht zijn gouden wis sel Leen van der Plas in stel ling. Het was Van der Plas, die met een voorzet Martin Steen voorden bereikte. De lange Am sterdammer scoorde vanuit de draai de enige goal van de wed strijd. Na de winst tegen Zwart Wit zijn bij Quick Boys alle ogen gericht op de wedstrijd van aan staande zaterdag, waar 6.000 toeschouwers worden ver wacht. Serooskerke - Rijnsburgse Boys 3-1 (2-1) De bom staat op barsten bij Rijnsburgse Boys na het verlies tegen Serooskerke. De voorte kenen hiervan waren al voor de wedstrijd te zien. Martin de Louw heeft na zijn misdragin gen op de trainingen, waar hij een poging deed zijn medespe lers Leon Vonk en Ron de Jager te blesseren, bedankt als lid van Rijnsburgse Boys. Aangezien Hennie Koet definitief gekozen heeft voor het zaalvoetbal is er van de Rijnsburgse dadendrang niet meer veel over. Of Arie Kurver de kerst haalt is dan ook een veelgestelde vraag in Rijns burg. Serooskerke, bepaald geen hoogvlieger in de eerste klasse, profiteerde van de malaise bij Rijnsburg. Aanvankelijk kwam Rijnsburg nog op 0-1 via een schitterende goal van Toon Houtekamer. Voor de rust had Serooskerke al geprofiteerd van de desorganisatie bij Rijnsburg achterin. In de tweede helft werd de score nog uitgebreid tot 3-0. Intussen doen de eerste ge ruchten al de ronde over de eer ste transfers. Zo zou Jan Blan- kespoor rond zijn met FC Lisse D0V0-Noordwijk 4-0 (0-0) Voor de rust gebeurde er met uitzondering van twee kansen voor Martin van Kins niets in Veenendaal. Noordwijk dat be houdens was begonnen ging dan ook tevreden met een blan co score de rust in. In de tweede helft zette DOVO binnen tien minuten de wed strijd op hun kop. De tweede helft was nog geen minuut aan de gang of DOVO was via een afgeketst schot aan de leiding gekomen. Noordwijk moest ri sico nemen en werd daarvoor afgestraft, zodat het negen mi nuten verder 3-0 stond. Uitein delijk werd het nog 4-0. Het naar evenwicht zoekende Noordwijk wordt daarmee met de vreemde situatie geconfron teerd, dat het geen rol kan spe len in de bovenste regionen. ARC-Excelsior M. 1-2 (0-1) Excelsior Maassluis won zater dag verdiend in Alphen. Op het gladde veld domineerde Excel sior het'grootste gedeelte van de wedstrijd. Dit resulteerde in een doelpunt voor de rust van Martin de Waard. Excelsior vergat vervolgens de winst vei lig te stellen. In de tweede rondgang speelde ARC een stuk agressiever. Slecht uitverdedigen door Ex celsior bracht de bal bij Paul Dijkman die de gelijkmaker kön aantekenen. ARC bleef nog een kwartier lang pressie uitoefe nen, zonder tot score te komen. De laatste 25 minuten van de wedstrijd waren weer voor Ex celsior. Faust van der Meer drukte dit met een kopbal uit in de score. foto Henk Snaterse RCL toonde in de derby tegen Leiden karakter door een 2-0 achterstand om te buigen in een 2-4 overwinning. na de rust scoorde Daan Note- boom de winnende goal voor KRV. TAW eindigde de wed strijd met tien man. Jerry van de Zwaan werd vroegtijdig naar de kleedkamer gestuurd. Hazerswoudse Boys - Floreant 2-2(1-1) Voor de rust werd er vooral af tastend gespeeld. Hazerswoud se Boys creëerde enkele kans jes, maar pas vijf minuten voor de rust viel de eerste treffer. Coen Warnau legde terug en Henk Heemskerk schoot raak. Kort daarop was de stand ech- tèr weer gelijk. Direct na de thee bracht Warnau de thuis ploeg weer aan de leiding. Vlak voor tijd miste Warnau voor een leeg doel de kans om de zege veilig te stellen. Floreant be nutte een vrije trap om op de valreep de gelijkmaker te sco ren. Koudekerk - Soccer Boys 0-2 (0-2) Ondanks het veldoverwicht was Koudekerk nauwelijks ge vaarlijk. Het ontbrak de ploeg aan kansen en het nodige geluk. In de eerste minuut al belandde een inzet van Soccer Boys via Koudekerker Bart Nieuwen- burg in het doel. Vlak voor rust hielp Theo Al de Boys aan het tweede doelpunt. De kans op de aansluitende treffer werd door Ronald van Velthoven om zeep geholpen. Hij miste de straf schop. Oegstgeest - Sportlust '46 2-1 (1-0) Beide ploegen lieten zien met recht in de top van de vierde klasse te staan. Het werd een hele goede partij voetbal, waar bij Oegstgeest in de eerste helft en Sportlust in de tweede helft de sterkste was. Op aangeven van Ed Strijk opende Ronald van Delft de score. Halverwege de tweede helft kwam Sportlust weer op gelijke hoogte. Drie mi nuten voor tijd pakte de thuis ploeg alsnog de winst. Van Delft schoot de bal vanaf veertig me ter schitterend in de kruising. Kagia - De Rijnstreek 4-0 (1-0) Kagia hield de gehele wedstrijd de touwtjes in handen, maar had moeite om de kansen om te zetten in goals. Na een vrije trap van René Warmerdam kopte Richard Trompert de eer ste goal binnen. Warmerdam nam zelf de tweede voor zijn re kening. Ferry Kortekaas kegel de via het hoofd van een De Rijnstreek-speler de derde tref fer binnen. Marcel Westeijn maakte ten slotte de vier vol. Voorschoten - Abbenes 1-0 (0- 0) Abbenes speelde voornamelijk heel verdedigend en maakte het Voorschoten daarmee knap las tig. De thuisploeg kreeg wel een aantal goede mogelijkheden, maar slechts éénmaal was het raak. Perry Berk scoorde de winnende treffer. De formatie van Leo Holl verzuimde de voorsprong uit te breiden. In de slotfase kwam Abbenes nog ge vaarlijk opzetten, maar dit le verde niets meer op. door Jankees Faas Lisse FC Lisse is na de 3-0 overwinning op Hoek in de race voor de derde plaats. Een hoger doel is gezien de suprematie uit het Katwijkese voor het team van Ruud Bröring niet te berei ken. Afgelopen zaterdag speel den de Ter Specke-bewoners op het niveau, dat gezien het aan wezige spelerspotentieel ver wacht mocht worden. Ondanks de vele investeringen is Hoek uit Zeeuws Vlaanderen maar een matige ploeg. Katwijk en Rijnsburgse Boys hadden dit aangetoond. Aangezien ook nog Hoek-vedette Remco van Kee- ken met een knieblessure aan de kant was gebleven stond niets een eenvoudige overwin ning voor FC Lisse in de weg. Bröring kon niet beschikken over de geblesseerde Leon van der Zwet en Robert Vermin. Laatstgenoemde hoort morgen of hij een liesbreuk heeft dan wel een probleem met de aan hechting van een spier. Het wegvallen van een echte links buiten deed FC Lisse met dê spitsen Mark Ens en Jelle Vis ser beginnen met daarachter Radjin de Haan in een Berg kamp-rol. Bert van Duivenbode nam de honneurs waar op het middenveld van Van der Zwet. Scherp De eerste tien minuten had FC Lisse al in de veilige haven kun- foto Andre van Haasteren Leon Hoep deelt zijn vreugde met Carlo de Keizer en Mark Ens na de 3-0 overwinning van FC Lisse. nen zijn. Hoek-keeper Wim Verpoorte maakte echter op mi raculeuze wijze inzetten van De Haan en Ens onschadelijk. Met Ens is meteen de beste speler genoemd aan FC Lisse-kant. Het een aantal weken uit de ba sis laten van de favoriet bij de FC Lisse-supporters heeft Ens scherper en gretiger gemaakt. Ens liet daarbij zien meer te kunnen dan alleen maar sco ren. In de 35ste minuut was het Ens, die met een passeerbewe ging bij de achterlijn Carl de Keizer wist te bedienen, die koppend voor 1-0 zorgde. FC Lisse probeerde vervolgens nog voor de rust de beslissing te for ceren. Vrije trappen van Leon Hoep vlogen een aantal centi meters over het doel en Ens zag zijn lob onder de lat worden weggeslagen door Verpoorte. Hoek kwam in het eerste bedrijf niet verder dan wat schoten van afstand. In de tweede helfft werd de druk op het Hoek-doel nog ver der vergroot. Met name het ver dedigingsduo Marino de Bie en Ritchy Bosma werden met de regelmaat van de klok weggelo pen. In de eerste twintig minu ten van de tweede helft speelde FC Lisse het beste voetbal van dit seizoen. Alles lukte en Hoek kon slechts met behulp van twee gele kaarten de geel-blau- we trein afstoppen. De goals die in het 'Lisser Kwartiertje' vie len waren om in te lijsten. Een wegdraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Emiel Wajer werd door René Ras koppend verzilverd. De 3-0 was er een aan het boekje. Visser en De Haan zette vanaf het midden veld een een-twee op, die door Visser werd afgerond. Kleurloos Met de 3-0 kende de wedstrijd een gelopen koers. Hoek sput terde met een inzet op de paal nog wat tegen, maar aan de stand werd niets meer toege voegd. FC Lisse heeft zich kun nen ontdoen van een leger van de kleurlozen, die beginnend vanaf Vitesse allemaal moeten vechten voor lijfsbehoud. FC Lisse heeft andere zaken aan haar hoofd. Komende zaterdag wacht Excelsior Maassluis. Aan FC Lisse kans een voorschot te nemen op de titel van 'The best I of the rest'. Opstelling: FC Lisse: Veenboer, John Ver meulen, Hoep, Polman, Wajer, Ras, Van Duivenbode, De Kei zer, Ens, De Haan en Visser.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18