Mtolo en Ondieki gelijk beloond Sport Lewis mag nu wereldkampioen uitdagen Jv3.H1S0V1C 1H tOT3VOriTl Nieuwe lichting zit oude garde op hielen Bongers. Titel ter afwisseling Spijkers geeft zich nog niet gewonnen Leidse Courant i py maandag 2 november 1992 t/ Honkballer Crouwel terug bij Nicols Santpoort Honkballer Mi- i chael Crouwel keert komend jaar terug naar Haarlem Nicols. De 24-j^rige ex-international j heeft een jaar gespeeld in de or ganisatie van de Philadelphia Phillies. Juist voor het verstrij ken van de overschrijvingster mijn, zaterdagnacht, heeft de Amsterdammer zich bij zijn oude club gemeld. Marcel Joost zal het komend seizoen uitko men voor Kinheim. Kinheim versterkte zich tevens met pit cher Patrick van Doorn van HCAW-Tijgers. Judoka Chantal Han stopt er mee Maassluis Chantal Han I heeft de Judobond Nederland meegedeeld haar actieve wed strijdloopbaan te beëindigen. Zonder succes deed de judoka uit Maassluis deze zomer aan de Olympische Spelen in Barce lona mee. Han (26) veroverde in 1987 in Parijs de Europese titel in de klasse tot 61 kg. Drie jaar eerder was ze tijdens de wereld titelstrijd in Wenen op 18-jarige leeftijd tweede geworden. Haar overgang naar de categorie tot 66 kg bracht minder succes. Fischer en Spasski houden zich rustig Belgrado Bobby Fischer en Boris Spasski hielden dit week einde in Belgrado een wapen stilstand. Zowel de 27ste partij van zaterdag als het 28ste duel van gisteren eindigde zonder al te veel strijd in remise. Daar door bleef Fischer met 9-5 lei den. De 29ste partij staat voor woensdag op het programma. Zege tegenstander Regilio Tuur Cayenne Jacobin Yoma, de komende tegenstander van Re gilio Tuur om de Europese titel in het zwaarvedergewicht, heeft in Cayenne zijn laatste voorbereidingspartij gewon nen. De Fransman versloeg Da- nilo Cabrera uit de Domini caanse Republiek door opgave in de zesde ronde. Yoma, die pas één nederlaag heeft geleden, treft Tuur 3 december in Ahoy'. De twee stonden eerder in New j York tegen elkaar in de ring. Dat gevecht eindigde onbeslist. Jan Nouwen wordt voorzitter NSkiV Den Haag Jan Nouwen is tij dens de jaarvergadering van de jubilerende Nederlandse Ski j Vereniging (65 jaar) met alge- I mene stemmen gekozen tot de I nieuwe voorzitter van het be stuur. De 60-jarige Nouwen, tot I voor kort directie-voorzitter van Sijthoff Pers, volgt Ben Verkerke op. Verkerke was vier jaar praeses van de NSkiV. Hij trad op eigen verzoek af wegens te drukke werkzaamheden. De Vredeskoers gaat niet door Berlijn Het bestuur van de Duitse wielerbond (BDR) heeft bekend gemaakt, dat de Vredes koers in 1993, althans op Duits grondgebied, niet doorgaat we- 1 gens geldgebrek. Dat besluit is meegedeeld aan de mede-orga nisatoren in Warschau en Huisman tweemaal de snelste op Zandvoort Zandvoort Marlboro-rijder Patrick Huisman boekte tij dens races op het circuit van Zandvoort een dubbele over winning. Eerst ging hij teamge noot Cor Euser vooraf in een anderhalfuurs-race en vervol gens was hij de snelste in een in terlandwedstrijd Nederland- Bëlgië. Iers succes in Millstreet Millstreet Aan de Neder landse hegemonie in de wereld bekercyclus van de springrui ters is gisteren in het Westierse plaatsje Millstreet een einde ge komen. Dat had overigens al leen met de desinteresse van de vaderlandse toppers te maken, die Jumping Amsterdam zien aankomen. De Ierse amazone Jessica Chesney was met haar paard Diamond Exchange in de barrage iets sneller dan haar in ternationaal even onbekende en onervaren landgenoot Fran cis Connors. De Belg Peter Pos telmans eindigde als derde. Lyle winnaar Schotse playoff Sotogrande De Schot Sandy Lyle heeft gisteren op de golf baan Valderrama in Sotogran de het Volvo Masters gewonnen in een playoff tegen zijn landge noot Colin Montgomerie. De be slissing viel al op de eerste extra hole. Lyle maakte een par-4. Montgomerie sloeg de slechtste drive uit zijn profloopbaan. Hij raakte met zijn afslag een tak. Daardoor kwam zijn bal slechts vijftig meter ver. De 23ste marathon van New York werd voor twee deelnemers de revanche voor de Olympische Spelen. Willie Mtolo, de Zuidafrikaanse winnaar bij de mannen, miste Barcelona doordat hij ziek was bij de Zuidafrikaanse selectiewedstrijden en Lisa Ondieki-Martin uit Australië haalde de finish in het Olympisch stadion op de Montjuic niet. New York De winnaars van de marathon van New York, Mtolo en Ondieki, werden in New York een bedrag van ruim 80.000 gulden alsmede een sportauto ter waarde van ruim 60.000 gulden rijker. Het was de eerste maal in de geschiede nis van de bekendste marathon ter wereld, dat de mannen en vrouwen gelijk werden beloond. Ondieki incasseerde bovendien een bonus van ruim 50.000 gul den omdat zij het parkoersre cord scherper stelde. Voor Willie Mtolo, een 28-jarige Zoeloe die als bankbediende werkt in Durban, was het de tweede overwinning in een ma rathon buiten zijn eigen land. In Zuid-Afrika won hij van elf marathons er zes en eindigde hij vij f keer als tweede De Zuidafrikaan, die in april de marathon van Rotterdam wilde lopen maar dat niet mocht om dat Zuid-Afrika nog niet op nieuw als lid van de Internatio nale Amateur Atletiek Federa tie was erkend, maakte zijn eer ste buitenlandse optreden op 21 juni in de Twente Marathon in Enschede, waar hij met grote voorsprong zegevierde in 2.13.39. In New York, waar ruim 25.000 deelnemers uit 91 landen van start gingen, was Mtolo opnieuw ongenaakbaar. Bijna vijf kilometer voor de fi nish in Central Park nam Mtolo met een tussensprint afstand van de Mexicaan Andres Espi- noza, die in de slotfase bijna an derhalve minuut achterstand opliep. Mtolo finishte na 2.09.29, die tijd is officieus om dat een aantal lopers bij de start te vroeg was vertrokken. Op 3 mei 1986 liep Mtolo in Port Eli- saberh zijn beste tijd: 2.08.15. Deze prestatie is echter nooit officieel in de ranglijsten opge nomen omdat het parkoers in de Zuidafrikaanse stad een gro ter verval heeft dan is toege staan. Mtolo had tevoren niets van een rol als favoriet willen weten. „Ik hoop onder de 2.10.00 te lo pen en bij de eerste vijf te eindi gen", had hij op een persconfe rentie enkele dagen voor de wedstrijd verklaard. Kopgroep Tot halverwege de wedstrijd werd het mannenveld aange voerd door een groep van ruim tien atleten. Kort na het passe ren van de 21,1 kilometer viel de groep uiteen. Espinosa en de Keniaan La- meck Aguta ontsnapten uit het groepje en liepen ruim vijf kilo meter zij aan zij. De 29-jarige Espinosa, vorig jaar in New York tweede (2.10.00) achter landgenoot Salvador Garcia (2.09.28), kwam na ruim 30 ki lometer alleen op kop. Bijna vijf kilometer hield hij die positie vast. Toen werd hij ingehaald door Mtolo. De Zuidafrikaan bleef ruim anderhalve kilome ter bij zijn tegenstander en maakte toen de versnelling, die hem uiteindelijk de winst bracht. Espinoza hield op het laatste oplopende stuk in Cen tral Park nog maar net de twee de plaats vast in 2.10.53. Eén seconde later werd de Zuidko- reaan Kim Wan-Ki derde. De beste De tengere Lisa Ondieki, echt genote van de Keniaaanse we reldkampioen op de 5000 me ter, Yobes Ondieki, legde de 42 kilometer en 195 meter tussen de Verrazano Narrows brug en Central Park tussen bijna twee miljoen toeschouwers af in 2.24.40. Het was de beste tijd ooit door een vróuw op het Newyorkse parkoers gelopen. De Australische, die van begin af aan leidde, was daarmee vijf tig seconden sneller dan we reldrecordhoudster Ingrid Kristiansen in 1989. De Noorse noteerde destijds een tijd van 2.25.30. In 1981 was de Nieuw- zeelandse Allison Roe welis waar één seconde sneller in New York, maar later is geble ken dat het parkoers in New York in de jaren 1976-1984 155 meter te kort was. De tijd van Ondieki was de tweede van dit seizoen. Alleen de Russin Olga Markova was dit seizoen sneller. Zij won op 20 april de marathon van Bos ton in 2.23.43. Markova kwam in Central Park als tweede vrouw over de eindstreep in 2.26.38. De Japanse Yoshiko Yamamoto, in april tweede in Boston, eindigde als derde in 2.29.58. BOKSEN Lisa Ondieki-Martin verdiende met haar zege niet alleen hetzelfde als Willie Mtolo, ze verzekerde zich middels een parkoersrecord ook van een extra bonus. TENNIS Londen Met verwoestende verrassende zege van Lewis gen zeiden dat hij niet meer zo A Londen Met verwoestende stijl heeft bokser Lennox Lewis uit Groot-Brittannië de reputa tie van de Canadees Donovan 'Razor' Ruddock vermorzeld. Voor eigen, uitzinnig publiek in Londen maakte Lewis al in de tweede ronde een geslagen man van zijn vroegere trainingspart ner. Lewis, voor Canada olympisch kampioen van 1988 in het su perzwaargewicht, mag in 1993 om de WBC-wereldtitel bij de profs in het zwaargewicht bok sen. Tegenstander dan: rege rend wereldkampioen Evander Holyfield of diens uitdager Rid- dick Bowe, van wie hij destijds de olympische finale won. Het gevecht Holyfield-Bowe is op 13 november in Las Vegas. De spectaculaire en toch wel BILJARTEN verrassende zege van Lewis bracht de duizenden toeschou wers in de Earl's Court Arena tot euforie. Velen klauterden over de tribunes naar voren, langs hoogwaardigheidsbekle ders en journalisten, de ring in. De uitsmijters in smoking wa ren kansloos tegen de opdrin gende meute, die Lewis wilde vieren. Voor het eerst sinds 1897 (Bob FitzSimmons) krijgt Engeland mogelijk weer een wereldkampioen in het zwaar gewicht, de meest aanspreken de titel in het boksen. Over de Juicht van Ruddock liepen de meningen uiteen sinds zijn laatste gevecht met Mike Tyson, dat hij in 1991 op punten verloor nadat hij acht ronden met een gebroken kaak in de ring had gestaan. Sommi gen zeiden dat hij niet meer zo hard sloeg als voorheen. Ande ren wezen op zijn fijne tech niek, goeddeels aangeleerd door trainer en voormalig kampioen Floyd Patterson. Zaterdagnacht verbleekte het toekomstperspectief voor Rud dock. De in Jamaica geboren pugilist verliet onmiddellijk na zijn nederlaag de ring en liet het perspraatje aan zijn broer Tobits over. Die vertelde dat Razor geschokt was. „Hij werd geraakt door een stoot en her stelde daar niet meer van". Ho- lyfields trainer Lou Duva was onder de indruk van de Brit. „Hij liep gewoon op zijn tegen stander in. Wie had dat ge dacht"? Ruddock, die twee keer tegen Tyson bokste, was licht favoriet bij de insiders. Stockholm Goran Ivanisevic heeft in Stockholm zijn vierde toernooizege van dit voor hem bijzonder succesvolle jaar be haald. De 21-jarige Kroaat, die als vierde was geplaatst, won in de finale van het met 2,2 mil joen gulden gedoteerde evene ment in vier sets van de Frans man Guy Forget, nummer acht van de rangschikking. De cij fers waren: 7-6,4-6, 7-6,6-2. Ivanisevic werd de tweede Kroaat in de historie, die het toernooi op zijn naam bracht. In 1969 zegevierde Nikki Pilic. „Ik ben momenteel in grote vorm", zei de verliezend finalist van Wimbledon, die eerder dit jaar won in Adelaide, Stuttgart en Sydney. „Het zijn altijd zwa re wedstrijden tegen Forget omdat we allebei over een ster ke service beschikken".' De Fransman, die deze week zijn titel in Parijs-Bercy verde digt, was de enige in een week tennis, die er in slaagde door de opslag van Ivanisevic te breken. Hij deed dat twee keer. Forget verloor de tiebreaks respectie velijk met 2-7 en 5-7. „Het is al tijd moeilijk terug te vechten als je een tiebreak hebt verlo ren", zei hij. Ivanisevic sloeg in de finale dertig aces, waarmee hij zijn totaal dit jaar op 877 bracht. Bij zijn laatste twee sla gen stond Forget machteloos. In de halve finales won Ivanise vic met 6-4 7-6 van de Zweed Stefan Edberg. Een ronde eerder bedwong hij titelhouder Boris Becker. Pete Sampras verspeelde door zijn nederlaag in de halve finales tegen Forget de kans voor het eerst in zijn loopbaan de eerste plaats van de wereldranglijst in te nemen. In de Braziliaanse plaats Gua- ruja won de Duitser Carsten Arriens voor het eerst in zijn loopbaan een ATP-toernooi. In de finale won hij met 7-6, 6-3 van de Spanjaard Alex Corretja. In de eindstrijd van het invita- tietoernooi in de Zuidfranse plaats Cap d'Agde leed Steffi Graf een nederlaag tegen de Amerikaanse Mary Joe Fernan dez. De Duitse nummer twee van de wereld verloor met 3-6, 7-6,2-6. Baars op kop in veldritklassement Plzen Henk Baars is mede koploper geworden in het klas sement om de Super Prestige- trofee. De Brabantse veldrijder deelt de eerste plaats met Pavel Elsnic, die in Plzen de tweede wedstrijd op zijn naam bracht. Baars finishte als zesde op ruim één minuut van de winnaar Frank van Bakel en Martin Hendriks eindigden respectie velijk op de achtste en elfde plaats. Henk Baars is dit seizoen voort varend van start gegaan. Een maand geleden eindigde de 32- jarige Brabander in Eschen- bach als tweede achter Wabel op vier seconden. Hij miste de overwinning op een haar. Het lijkt dat Baars na twee seizoe nen sukkelen zijn draai weer heeft gevonden. Na zijn wereld titel in Getxo in 1990 ging het hard bergafwaarts. Met de regenboogtrui om zijn schou ders. kende Baars weinig geluk. Hij werd geplaagd door blessu res, veelal veroorzaakt door on gelukkige valpartijen. Baars zegt geen verklaring te hebben dat het de afgelopen twee jaar niet wilde lukken. ,,Ik kwam zelden tot succes. De druk werd steeds groter. Vorig jaar ondervond ik er nog hinder van. Ik heb de indruk dat ik nu weer als in mijn beste dagen rijd", aldus Baars. Aanstaande zondag verdedigt de Nederlander in Gieten zijn eerste plaats op de ranglijst. Daar wordt in het Zwanemeer- bos de derde wedstrijd van de competitie gehouden. Blangé even in ziekenhuis Cuneo Volleybal-internatio nal Peter Blangé is zaterdag in de Italiaanse competitiewed strijd van zijn ploeg Parma te gen Cuneo na een botsing met een ploeggenoot uitgevallen. De spelverdeler was duizelig, werd in het ziekenhuis onderzocht, maar bleek relatief ongedeerd. De Voorburger, vorig seizoen kampioen met Parma en nu koploper, dook in de tweede set naar een bal. Zijn Braziliaanse teamgenoot en Olympisch kam pioen Carlao deed hetzelfde en botste met zijn schouder tegen het hoofd van Blangé. De Ne derlander raakte even buiten westen, had een snee in zijn voorhoofd en bloedde uit de mond. Hij werd vervangen door de 19-jarige Pistolesi. Parma won met 3-1. „In het ziekenhuis zijn foto's van mijn pijnlijke nek gemaakt en werd gekeken of ik hersen schudding had. Achteraf viel al les mee. Alleen als ik spring, heb ik koppijn". Blangé dient de komende dagen rust te houden. Morgen of woensdag doet hij in Parma een test. Het is de bedoeling dat hij donderdag naar Nederland reist, om twee dagen later met de nationale ploeg naar Japan te vliegen voor deelneming aan het Top Vier-toernooi. JUDO Gent Engels blijft voor hem zelfs na een verblijf van vijfjaar in New York een'taal vol gehei men. Driebanden daarentegen is voor de uit Zuid-Korea af komstige Sang Chun Lee een open boek. Hij speelt geen moeilijke systemen. Het gevoel doet alles. Sang Lee nam in Gent de lei ding in de strijd om de wereld beker over van de afwezige Rini van Bracht door in twee korte, hoogstaande partijen achter eenvolgens Ceulemans en Die lis van het blauwe laken te tik- Ceulemans en Dielis vormen, met de Fransman Bitalis, de oudste lichting van de in 1986 door de Duitser Werner Bayer in het leven geroepen proforga nisatie BWA. In het driebanden zat geld en daar wilden toppers eindelijk weieens iets van zien. Bayer en zijn firma Delsa boden die gele genheid. Vijfjaar maakte de ge vestigde orde, snel aangevuld met de Zweed Torbjörn Blom- dahl, de dienst uit. De jeugd dringt nu echter aan. Tijdens het eerste toernooi van de wereldbekercyclus in Oos terhout faalden de toppers. Het Belgische talent Caudron haal de de finale, waarin hij van de op een wild card toegelaten Rini van Bracht verloor. De Braban der maakte zich daarna onmo gelijk met ongezouten kritiek op Bayer en behoeft de rest van het seizoen nergens meer op te rekenen. In België, waar nog nooit een speler van eigen bodem een we reldbekertoernooi won, werd er een nieuwe aanval op de vastge roeste top ondernomen. Door opnieuw Caudron, gesteund door zijn landgenoot Forthom- me en de Nederlanders Valen- tijn, Havermans en Burgman. De vedetten wankelden in foto epa Sang Lee nam in Gent de leiding in de strijd om de wereldbeker over van de afwezige Rini van Bracht. Gent, gezien het snelle vertrek van Bitalis, de Japanner Como- ri en Blomdahl. De anderen, Dielis, Zanetti en bij voorbeeld Jaspers, bleven moeizaam over eind. „Vijfjaar lang werd de wereld bekercyclus beheerst door een groep van acht man. Die tijd is voorbij. Momenteel zijn er twintig tot dertig spelers nage noeg gelijkwaardig", meende Dielis na de van verrassingen doorspekte seizoenstart. Nerveus Ook Sang Lee maakt nog niet zolang deel uit van de betaalde garde. Vorig jaar bereikte de Aziaat, in New York eigenaar van een biljartzaal, de eind strijd in Gent. Toen stond hij nerveus aan de tafel en zat de door het vreemde speelschema kort daarvoor gespeelde halve finale nog teveel in zijn armen. Nu bleek de vastheid van Lee toegenomen, nadat hij in de be ginfase van het evenement was ontsnapt tegen Havermans en Caudron (beide keren 3-2). Ceulemans werd in de halve fi nale afgedroogd, moest zelfs een set met 0-15 afgeven. Lee bereikte het hoge gemiddelde van 2,368. In de finale was geen sprake van verval, ook Dielis boog in drie sets. Het moyenne van de winnaar was nu bijna twee: 1,956. Van moeilijke systemen waar mee de Belgische en Nederland se toppers zich bedienen, heeft Sang Lee geen last. De 39-jarige Koreaan met Amerikaans pas poort leeft van bal naar bal, ziet de oplossing niet als een optel som van diamanten op de rand van de tafel. „Ik doe alles op ge voel, ken geen systemen en heb ze ook niet nodig", luidde de in het Engels moeizaam tot stand gekomen, simpele verklaring voor zijn onconventionele speelstijl. Lee is een titelkandidaat, vindt ook Dielis. „Hij is een serieuze bedreiging. Dit seizoen zie ik de gevestigde orde nog als de be langrijkste kanshebbers op de wereldbeker, maar de sport evalueert snel". Wijchen Voor Jos Bongers is bandstoten puur plezier. Soms levert die lol een titel op. Giste ren werd de Nijmegenaar op een steenworp afstand van zijn eigen woonplaats nationaal kampioen. Met als beloning een optreden in hetzelfde dorp in maart bij de Europese titel strijd. Bongers nam de titel over van Harry van de Boogaard door in de finale Jean-PauLde Bruijn met honderd tegen dertien te verslaan. Bongers grossiert jn nationale titels. Het kampioenschap in Wijchen was zijn vijftiende. De Gelderlander blonk in het ver leden uit in de kaderspelen en het bandstoten. De eerste disci pline heeft hij afgezworen. „Valt niet te combi'heren met het driebanden". De laatste spelsoort heeft bok bij Bongers de voorkeur, het bandstoten SCHAATSEN dient ter afwisseling. „Tien maanden alleen driebanden is onmogelijk". Eén week voor de nationale ti telstrijd was Bongers de Neder landse deelnemer aan de we reldtitelstrijd in Duisburg. Daar liep het mis in de eerste ronde tegen de Belg De Backer. „Toch was dat een goede voor bereiding op dit nationaal eve nement. Duisburg was een te genvaller, maar Duitse tafels staan als moeilijk bekend". De beloning voor de Nederland se titel, tegenwoordig Grand Prix geheten, bestaat uit een optreden bij het Europees kam pioenschap in maart. Toevallig ook in Wijchen. „Dicht bij huis, dus leuk. Ik wil toch een keer proberen Europees kampioen te worden in het bandstoten. Maar ook het wereldkampioen schap triathlon in Essen is een leuke uitdaging." Bouma verrast marathonpeloton Haarlem Haico Bouma trad in Haarlem toé tot het gilde van marathonwinnaflrar De 22-jari- ge Friese schaatster, dié al drie seizoenen naar een hoofdprijs in het A-peloton hengelde, veegde in de finale "van de twee de KNSB-wedstrijd al zijn con currenten op een hoop eri werk te de hatelyke nul op zijn ere lijst weg. Bouma wist het peloton één keer te dubbelen. Op een halve ronde achterstand van de supe rieure winnaar eindigden Lex Cazemier en Evert ran Ben- them als tweede en derde. Het duo had vergeefs geprobeerd de eenzame vluchter te achterha len. Oleg Bozjev uit het GOS toonde zich de snelste in dé massa sprint. .>y£ Bouma is een produkt van de zomerse versie van het mara- thonschaatsen: het skeeleren. Op het asfalt boekte hij het ene na het andere succes. Het afge lopen seizoen schreef hij zes cri teriums op zijn naam. Bouma heeft het werelduurrecord op de skeeler in zijn bezit en op het eerste officiële wereldkampi oenschap, dat in september in Rome werd gehouden, verover de' hij zilver. Bouma's overwinning kwam dan ook als een verrassing. Bij na alle gokkers hadden hun geld gezet op geroutineerde sprinters als Kramer, Bozjev en Huitema. De naam van Richard van Kempen kwam echter niet in het rijtje voor. Hij kampt met een rugblessure en stond zich langs de baan te verbijten. Den Bosch Al is hij de dertig gepasseerd, Ben Spijkers denkt nog steeds internationaal te kunnen meedraaien. In het gevecht met de tijd dat hij on vermijdelijk verliest, geeft hij zich nog niet gewonnen. Na de olympische desillusie, wenst de beste judoka van Nederland zijn toekomst per jaar uit te stippelen. Spijkers, die gisteren in Den Bosch zijn nationale titel in het middengewicht prolongeerde, acht zich daarbij gedwars boomd door bondscoach Wim Visser, die hem passeerde voor de Europese landenstrijd van vorige week in Leonding. Alex Smeets (22) en Roy Poels(20) waren daar wel aanwezig. Bei den werden in de Maaspoort verslagen door Spijkers. Met Smeets - de partij werd met han-tei beslist - was het oorlog; de finale tegen clubgenoot Poels kende 41 seconden voor tijd het einde door een fraai ip- pon. „Dat betekent dat ik mo menteel eerste kandidaat ben voor EK en WK". Verder wil Spijkers, deelnemer aan drie achtereenvolgende Olympische Spelen niet kijken. De verhouding tussen Spijkers en Smeets is onverkwikkelijk te noemen. Toen Spijkers op eigen benen ging staan en zich van zijn vroegere coach Visser af keerde, verscheen de Limbur ger Smeets op de mat bij Judo Ryu, de club van Visser. Sinds ruim een jaar moet Spijkers niets meer hebben van de harde aanpak, die Visser hanteert. De halve finale moest geruime tijd worden onderbroken nadat Smeets' vinger in Spijkers' lin keroog had geprikt. Dergelijke handelingen worden judotech- nisch niet gewaardeerd, maar kunnen een tegenstander be hoorlijk intimideren. Spijkers had daar in het verleden ook wel een handje van. Bij het ver laten van de mat, was de sfeer niet al te vriendschappelijk. „Steek die spuit maar in je kont", was de aanbeveling van Spijkers, die wees op een do- pingbeschuldiging, maar die hij vervolgens niet nader wilde toe lichten. „Een mooie zege op de bondscoach", luidde het veel zeggende compliment van Spij kers' broer Pim. Spijkers, die overigens van Vis ser een hartelijke gelukwens ontving, zag toe dat drie judo ka's van zijn voormalige club uit Nijmegen drie titels ver overden: Meddie Mug, Peter den Hoedt en Gert Catsburg. Op tribune Halfzwaargewicht Den Hoedt moet normaal gesproken Theo Meijer voorrang verlenen. De winnaar van het brons van Bar celona beperkte zich echter tot een tribuneplaats. Bij een de monstratiesessie had de Amers- foorter een lichte rugblessure opgelopen. Hij bevond zich in het gezelschap van Anthony Wurth, die zeker tot het einde van dit jaar verder kijkt dan de tatami. Hij heeft het uitzendbu reau Content, sponsor van het NOC, benaderd om te onder zoeken wat hij met zijn hts-op- leiding kan doen. „Als je een scholing van twintig jaar in moeten en kunnen presteren hebt gehad, moet je toch inter essant zijn voor het bedrijfs leven", veronderstelt de man uit Maassluis.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17