Vier ton extra voor groen onderhoud in Alphen 10 Clemens Wisse bespeurt 'Onheil in de Veenstreek' Leiden Omgeving Troubadours zorgen voor een bont operettefestijn Idoor ANTOON KOCH De liefde voor de operette zit bij 'De Troubadours' in Oegsgeest heel diep. Een jaar lang bereidden de leden de uitvoering van Emmerich Kalman's operette 'Die Zirkusprinzessin' voor. Het verhaal van een vorstin die haar hart schenkt aan een geslaagde artist van het Zirkus Stanislawski en een prins een blauwtje laat lopen. Puur operette waar het brede toneel van aula van het Rijnlands Lyceum te Oestgeest zich vrijdag- en zaterdaga vond uitstekend voor leende. Het talrijke operetteminnende publiek, kreeg het volle pond aan zang, dans, mu ziek, kleurrijke taferelen en zelfs acroba tiek. Dit laatste onderdeel werd verzorgd door leden van het jeugdcircus Atleta uit Warmond. In de hqofdrollen de gastzanger Sjaak Lutz en Toos Cozijn die tevens de regie voerde. Zij droeg het geheel met groot en thousiasme. Toos Cozijn is een getalen teerde zangeres die ook het acteren in het bloed zit. Marja Schrama liet in een dub belrol haar stem ook zuiver klinken in 'Die kleiner maderln in tricot'. Een gele genheidsorkestje onder leiding van alge meen muzikaal leider Erik van Balen be geleidde de vocalisten en het koor. 'Ein- mal im Leben schlagt jedem die Stunde', 'Zwei Marchenaugen' en 'Wo ist der Him- mel so blau wie in Wien': Kalman compo neerde en schreef verrukkelijke melodiën en liederen en het publiek had voor de uit voering daarvan menig open doekje over. Met name daar waar koor, solisten en or kest gezamelijk voor een muzikale climax zorgden waren De Troubadours voortref felijk op dreef. Er vielen ook wel enige zwakke momenten te noteren zoals het niet goed inzetten van de zang of het nu en dan ontbreken van geloofwaardigheid bij een van de optredenden. Dit laatste was overigens zeker niet het geval met het echtpaar Barend en Dorien Franke die al jaren bij De Troubadours optreden. En voor Cock Gret, een struise hotelhoudster gingen zelfs adelijke personen opzij... Kortom: een genoeglijk avondje uit in Oegstgeest. IJspegeltrofee voor Ter Aarse surfclub TER AAR De Ter Aarse Surfclub heeft zondag beslag weten te leggen op de zogenaamde ijspegeltrofee. De seizoenafsluitende wedstrijd werd in Ter Aar gehouden. Surfers uit de hele regio deden er aan mee. Totaal win naar werd Fabian Otto uit Ter Aar die alle vier de manches met over macht op zijn naam schreef. Tweede werd John Kortekaas uit Noordwijk terwijl het brons ging naar Woerde naar Ricardo de Ruiter. Bij de junio ren was het Tom Versteeg uit Alphen aan den Rijn die het goud opstreek. Hij eindigde als eerste voor Eveline Otto uit Ter Aar en Marco van der CDA Nieuwveen betreurt 'falende voorlichting' NIEUWVEEN Bestuur en fractie van het CDA in Nieuwveen hebben in een brief ernstige kritiek geuit over het optreden van GBS-wethouder J. Aartman. Deze zou tijdens een bijeenkomst over het nieuwe industrieterrein in Nieuwveen verkeerde voor lichting hebben verstrekt. De aanwezigen bij de voorlichtings avond op 20 oktober hebben aangenomen dat de eerste paal op het terrein al in mei van het volgend jaar de grond in zal gaan. Die ze kerheid is volgens het CDA echter op nog geen enkele wijze te ge ven. De onderhandelingen over de grondaankopen zijn nog steeds niet afgerond. Inmiddels heeft ook Aartman erkend dat het nog al lerminst zeker is dat de bouw volgend voorjaar zal starten. Hij gaf deze verklaring tijdens de raadsvergadering van afgelopen donder dag. Volgens het CDA is door het warrige optreden van de wethou der onnodig een onduidelijke situatie ontstaan. Men pleit er daar om voor een brief aan alle op de gewraakte voorlichtingsavond aanwezigen te sturen waarin nog eens ondubbelzinnig uit de doe ken wordt gedaan hoe de vork aan de steel zit. REGIOJOURNAAL Concert COV Hosanna geeft woensdag 4 november een concert in de Sint Bonifaciuskerk aan de Para dijslaan in Alphen aan den Rijn. Op het programma staan de Symphonie de Psaumes van Stravinsky en Mis inc-'Grosze Messe'-KV427. De aanvang is 20.15. De toegangsprijs bedraagt 20,- (Pas 65, cjp en scholieren 16,-). Sjapoo Ter gelegenheid van de 500e uitzending van Radio Boter bloem, de omroep voor bejaar den- en verpleegtehuizen in de Bollenstreek, zal woensdagmid dag de cabaretgroep Sjapoo een live-optreden verzorgen voor de radiomicrofoon. De uitzending vindt plaats van uit de Groene Zaal van Huize Bernardus in Sassenheim. Het optreden begint om half drie. Rokazano Zangvereniging Rokazano uit Noordwijkerhout geeft vrijdag haar jaarlijkse concert in de St.Victorkerk in Noordwij ker hout. Het koor zingt onder leiding van Jan Postma werken van Andriessen, Handel en Schu bert. Men begint om kwart over Expositie Aquarellen van Dolly Versloot zijn vanaf vrijdag te zien in het ontmoetingscentrum van De Schel ft in Noordw ij kerhout. Werk van Versloot was eerder te zien in ht Leeuwenhorst Con grescentrum en de biblitheek van Noordwij kerhout. De expo sitie duurt tot het einde van dit jaar. Gregoriaans Bij de Streekmuziekschool Lis- se begint deze maand een cursus Gregoriaans zingen. De cursus wordt gegeven door Fabian Haggenburg, die veel ervaring heeft met het Gregoriaans. De lessen worden gegeven op vrij dagavond van half acht tot half negen, en zullen al deze week be ginnen. Informatie: tel. 02521 - 19543. Speelgoedbeurs Zaterdag wordt in de Ignatius- school aan het Noordeinde in Roelofarendsveen een speel goedbeurs georganiseerd. Het speelgoed kan worden ingele verd tussen 9.30 uur en 11.00 uur. Men bepaalt zelf de ver koopprijs. Twintig procent van de op brengst gaat naar een later te be palen goed doel. De verkoop is 's middags tussen 13.30 uur en 15.00 uur. Het speelgoed dient schoon en compleet te zijn. Ook is het mogelijk om sport- en ver- enigingskleding te koop aan te bieden. Hierbij denken de organisato ren vooral aan voetbalkleding, schaatsen en gympakjes. Even tueel niet verkochte spullen kunnen nog dezelfde dag wor den teruggehaald tussen 17.30 en 18.00 uur. Onderwijsmarkt Een onderwijsmarkt wordt za terdag tussen tien en twaalf uur gehouden in het gebouw van de Chr. Basisschool De Rank, Ar- tesiaplantsoen 9 in Koudekerk. Vertegenwoordigers van circa 20 scholen van hetpost-basison- derwijs uit de regio rond Al phen aan den Rijn en Leiden staan klaar om ouders met kin deren van de groepen 7 en 8 van de basisscholen uit Hazerswou- de, Koudekerk en Benthuizen individuele voorlichting en in formatie over hun school te ge- Let's Quit De zevenkoppige Ska-formatie Let's Quit treedt vrijdagavond op in jongerencentrum Het Kas teel, Concertweg 1 in Alphen aan den Rijn. De zaal gaat om negen uur open. De toegangsprijs bedraagt f8,-. ALPHEN AAN DEN RIJN B en w van Alphen aan den Rijn willen ruim 400 dui zend gulden extra uittrekken voor het groenonderhoud in de gemeente. Dat heeft wet houder W. de Jong van Mi lieu bekend gemaakt. Het gaat om een structurele verhoging van het onderhouds budget met 350 duizend en een besparing elders van 54.000 gulden. Bovendien heeft men een eenmalige bijdrage van 27.500 gulden en 27.000 gulden structureel uitgetrokken voor de verfraaiing van het stadscen trum. De verhoging is echter nog niet voldoende om Alphen mecha nisch onkruidvrij te houden. Hiervoor is op jaarbasis bijna een half miljoen nodig. Indien de gemeenteraad vast houdt aan het verlangen te borstelen in plaats van het met chemische middelen verwijderen van on kruid, zullen de lasten moeten stijgen, aldus De Jong. De besparing van 54.000 gulden wordt gevonden door het verla gen van de maaifrequentie van bermen langs buitenwegen en het begrazen van terreinen in het recreatiegebied Zegersloot. Ook zullen de Alphenaren ge noegen moeten nemen met een minder dure groenbeplanting. De extra middelen voor het groenonderhoud zullen worden gebruikt voor de aanplant van meer groen in het centrum en de winkelgebieden. Ook zullen ontsluitingswegen en bedrijfs terreinen groener worden. Daarnaast zal geld uitgetrok ken worden voor het op peil brengen van het onderhoud vari waterpartijen in Alphen en zal jonge aanplant meer aandacht krijgen. Bollenstreek korpsen succesvol Drumband Echo der Duinen en de marjorettes van Florinette hebben de Bollenstreek-kleuren met succes verdedigd tijdens het nationaal kampioenschap van de Nederlandse Federatie van Christelijke Muziekverenigin gen in De Schelft in Noordwijker- hout. De Florinettes uit Rijnsburg werden algeheel kampioen in de eredivisie, terwijl de derde groep kampioen werd in de eerste divi sie. Het Noordwijkse Echo der Duinen sleepte de eerste prijs weg in de eerste divisie voor drumbands, terwijl Constatijn Huigens uit Appingendam alge heel kampioen in de eredivisie werd. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Twee onderscheidingen SASSENHEIM Twee werknemers van het Sassenheimse bouw bedrijf Klebert zijn zaterdag koninklijk onderscheiden. De lintjes gingen naar A. Zwetsloot en P. Roelandse. Zwetsloot ontving de eremedaille in zilver. Hij is bijna veertig jaar in dienst geweest als timmerman-uitvoerder, ook was penningmeester voor de missie en 7 jaar actief in het decanale bestuur. Roelandse was ruim veer tig jaar in dienst als timmermaan. Hij ontving de eremedaille in brons. Beiden namen zaterdag afscheid van hun werkgever. Dirigent F. Wesselingh bij afscheid onderscheiden ZOETERWOUDE - Dirigent F.X. Wesselingh is bij zijn af scheid als dirigent van het St. Ceciliakoor van de Zoeterwoud- se kerk Sint Jan onderscheiden. Wegens 16 jaar trouwe dienst ontving Wesselingh de gouden erespeld van de Gregoriusvere- niging. De versierselen werden hem opgespeld door zijn echtge note. Speciaal voor het afscheid had het koor de H.Mis 'Ik Geloof van Ton Le Due ingestudeerd. De uitvoering was erg goed en gaf het laatste optreden van de scheidende dirigent extra glans. De Mis werd opgedragen door pater Wolf van het Diep- gangcentii^m te Hazerswoude. Hij verving pater Van Lieshout die door ziekte is geveld. Wesselingh heeft 16 jaar de lei ding gehad van het St. Cecilia koor. Hij woont in Hazerswou de en is ook in zijn woonplaats aktief als dirigent van het Ber- narduskoor. Na de kerkdienst was er in Don Bosco een bijeenkomst. Daar voerde koorvoorzitter J.Jansen het woord. Hij roemde dirigent Wesselingh. ,,We hebben het aan u te danken dat de sfeer op ons koor zo gemoedelijk is. Dankbaar zijn we dat u zo veel tijd in ons koor hebt willen stoppen. Met een eigen bedrijf en nog een koor in Hazerswou de is dat een hele opgave", al dus Jansen. Als blijk van waardering kreeg de heer Wesselingh een aantal CD's met engelse koormuziek. Namens het parochiebestuur sprak voorzitter Jac. van der Geest tot de scheidende diri gent. Hij bood een wandkuns- twerk - voorstellende een harpspeler - aan. Dries Lans dorp uit Schiedam is de nieuwe dirigent van het Zoeterwoudse kerkkoor. Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE/ALPHEN „'Onheil in de Veenstreek' is een combinatie van een streek roman en een thriller, een streekthriller noem ik dat. Het verhaal heeft weliswaar veel elementen van het boerenleven in zich, maar alles is puur ver zonnen". Aan het woord is Cle mens Wisse. Twee jaar geleden debuteerde hij verrassend met de streekroman De Vlierhoeve, die zich in zijn geboortedorp Oud Ade afspeelde. Inmiddels is er een opvolger; een thriller. Het boek gaat over enige bewo ners van de Veenstreek in de periode tussen de eerste en de tweede wereldoorlog. Het is een schitterend verhaal over de lief de van Nellie Vink, dochter van een daggelder, voor Siem Geurts, zoon van een rijke boer. Het tweetal moet de vergaande intriges en pesterijen van de min of meer gestoorde en zeer wraakzuchtige Annie van Die- men verduren, vooraleer zij ge lukkig met elkaar kunnen wor den. De vriendelijke, grijzende schrijver Clemens Wisse, van beroep manager voorlichting en communicatie bij een Alphense verffabriek, heeft zich met zijn psychologisch inzicht en schrij verstalent opnieuw waar ge maakt. Het manuscript van Onheil in de Veenstreek schreef Wisse in de recordtijd van twee maanden. „Ik raakte zelf door het verhaal zo geboeid dat ik niet meer kon stoppen". Diver se keren heeft hij het manus cript herschreven voor hij te vreden was. „Ik heb getracht er vaart in aan te brengen en ik denk dat de mensen het uitein-"* delijk resultaat graag zullen le zen". Wisse vertelt dat hij zijn boeken gewoon in de huiska mer schrijft zonder dat zijn con centratie daaronder lijdt. „Ik kom uit een gezin met 14 kinde ren en moest vroeger mijn huis werk ook gewoon in de huiska mer maken, waar anderen spel letjes zaten te doen". Augurken In de Simenon-achtige streekt hriller Onheil in de Veenstreek treft Wisse perfect de sfeer op boerderijen in dit gebied. „Ik Clemens Wisse; ,,lk raakte zelf door het verhaal zo geboeid dat ik niet kon stoppen met schrijven". foto: wim van noort heb de sfeer beschreven zoals ik die van vroeger ken en zoals ou dere mensen mij die hebben verteld". De lezer komt in het verhaal bijvoorbeeld tuinders tegen die augurken naar de vei ling varen. Maar buiten die sfeertekening, heeft de auteur geen persoonlijke belevenissen of kennissen in het boek ver werkt. Dat was wel het geval bij zijn vorige uitgave De Vlierhoe ve, waarin hij de persoonlijkhe den van enige karakteristieke inwoners van zijn geboortedorp Oud Ade verwerkte. In zijn nu gepresenteerde boek gebruikt hij de in Alkemade gebruikelij ke familienamen zoals „Koos van Siem van Koze", maar hij heeft het niet aangedurfd het dialect van de Veenstreek te ge bruiken. „Ik beheers dat onvol doende. Van mijn ouders heb ik het nooit gehoord; zij waren geen autochtonen", legt hij uit. Clemens Wisse blijkt een gedre ven schrijver. Het manuscript voor een volgende streekroman is nu al gereed en de contouren voor een daaropvolgende ro man zijn al op twee A-viertjes uitgezet. „Misschien maak ik nog een vervolg op De Vlierhoe ve", mijmert hij. „Ik ga in ieder geval door met deze schrijf trant. Ik voel me erin thuis en ben er herkenbaar in". De Oud Adese Alphenaar heeft lol in zijn schrijfhobby. „Ik schrijf niet voor den brode; als een uit gever het wil uitgeven is dat mooi meegenomen. Ik heb ge luk gehad dat mijn eerste boek direct goed is verkocht. Nu durft mijn uitgever opnieuw in mij te investeren". Wie kennis wil maken met de nieuwste streekthriller Onheil in de Veenstreek van streekge noot Clemens Wisse kan voor 24,90 bij de boekhandel te recht. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en r diensten van de apotheken in de regH Leiden worden waargenomen door c apotheken die ook weekenddienst hetjl ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUj| ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elkj dag Academisch Ziekenhuis behahl van dinsdag 13.00 u. tot woensdal 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinia ken tel 155543, afdeling S.C.U t«L- 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaf terdag 13 OOu. (Elisabeth-ziekenhuis)J^ De Geneeskundige Dienst Leiden verhuisd van de Roodenburgerstraat ui Leiden naar de Cronesteinkade 18a iH Leiden VERENIGING BESCHERMING ONGEl BOREN KIND - Hulpverlening bij on 'n gewenste zwangerschap voor moedel en kind. Bel tel 071-896309: 071. 897762; 033-620244 (dit laatste num| mer is dag en nacht bereikbaar) 2J BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - D»sj( aconessenhuis: Bezoekuur dagelijkj. van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tcl*7 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks van 10 30 tot 19 00. Niet meer dan twee be b£ zoekers per patient. Op de afdelino 22 special care kan men terecht van 10 3Cv£ tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 30 uui Voordat de laatste twee afdelingen be 2\ zocht kunnen worden dient eerst tj worden overlegd met de dienstdoend! verpleegkundige Sint Elisabeth-zie^' kenhuis: Volwassenen dagelijks van O 14.00-14.45 u en van 18.30-19.30 u klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 uk Kraamafdeling: Naast de normale bejvc zoektijden alleen voor ..kraamvadersjg, van 19.30-21 00 u. Gynaecologie/ven-, loskunde/urologie van 14.00-14.45 er van 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling1® ouders zijn de gehele dag welkom Eéijv' van beiden kan, indien men wil, bij zijj Vi of haar kind blijven slapen. Voor broeij m tjes, zusjes en andere bezoekers, is dj re bezoektijd van 15.00 u. tot 19 00 u,j( CCU (hartbewaking) dag van 14 002; 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensivj care: dag van 14 00-1445 u en val™ 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Advies centrum Spreekuur ma 19 30-20 30 in het St. Elisabeth-ziekenhuis Ende geest: Di en vr 13.00-14 30 11.00-12 00 u en 14.00-15 00 u eerst klasse: de gehele dag Jelgersmakli niek: Jongerenteam za en zo 14.0C 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45 17.45 u, za. zo en feestdag. 10 00 11.30 en 14 00-16.30 u. Team A, C D: dag. tot 21.00 u. met uitzondermi van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle p; tiënten (behalve kinderen) zijn de b€ zoekuren als volgt: Dagelijks 14.1" 15.00 u en 18.30-19 30 u Avondbe zoekuur afdeling verloskunde 18 00 19.00 u. De Praematurenafdeling ouders en familie is na overleg mi tiënten doorlopend bezoek mogeiijl Bezoek aan ernstige patiënten neer aan ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan kan d hoofdverpleegkundige hiervoor speci; le kaarten verstrekken Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en g kinderen 15 15-17 00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd Bezoekti den kinderafdelingen: voor ouders opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd. Voor andere b« zoekers van kinderen Keel-, neus- t oorheelkunde en neurologie: 14.1 15.00 en 18.30-19.30 Oogheelkund en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.3C 19.00 Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 Kraamafdeling: vaders, broertjes ei zusjes zijn de gehele dag welkom, ii overleg met het hoofd van de afdelinc Kinderafdeling 14.30-15.30 u In leg met de verpleging zijn hier ook ar dere bezoektijden mogelijk De ouder zijn de gehele dag welkom (in overle met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KINDEF OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231 Leiden, tel 254810 Informatie over e j aanmelden voor kinderopvang in den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAA MELDPUNT LEIDEN Ketelboete steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereil baar van 10.00 tot 16.00 via 071 120903. Spreekuur ma. 13 00-15.00 do 18 80-20 30 LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisc Adviesbureau. Ketelboeterssteeg 1( tel 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau d en do 18 30-20.30, afdeling vreemdi lingenrecht ma. 13-15 en do. 18.3( 20.30, afdeling vrouw vr 10-12 SOS Telefonische Hulpdienst Leide e.o. - Voor een gespre' mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht bt reikbaar. Telefoonnummer achterop d telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - H( rengracht 50, Leiden tel. 123941 01720-72611 Alphen aan den Rijr Spreekuren volgens afspraak DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leidei Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburc Valkenburg, Voorschoten, Warmon en Zoeterwoude. Tel071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - Korei brugsteeg 2, tel 143171 (kantooruren Spreekuren ma., di en wo 11.00-12.0 u .do 18.30-20 00 u GEZINSVERZORGING - Stichting g< zinsverzorging Leiden Aanvragen hul voor bejaarden en langdurige zieke en gezinsverzorging, Rembrandtstra; 17. tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.0 u. en 13.00-14.00 u) KINDER- EN JONGERENTELEFOO Dagelijks geopend van 16.00 t< 20.00 uur. Het nummer is 071 -120611 MAATSCHAPPELIJK WERK - Stic ting Maatschappelijk Werk, Langi gracht 1 b, spreekuur ma. t/m 10.00 en volgens afspraak, tel. 14214 Gezondheidscentrum Merenwijl spreekuur ma. 11 00-12.00 en dt 14 00-15.00, tel. 212195. Gezondheid; centrum Stevenshof, spreekuur d( 10.00-11.00, tel. 311506 Sector Noori Herensingel 53, spreekuur ma. t/m 9.00-10.00, tel. 146041 Sector Zuil Morsweg 83, spreekuur 9.00-10.00 en volgens afspraak, tt 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk val van directe noodsituaties 's nach en in het weekeinde bereikbaar ond nummer: 06-8212141 MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIM NATIE HOMOSEXUALITEIT - 07 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge Rijndi 306, Leiden, tel 071-899375. Kanto^ geopend ma. t/m vr. 9-12 Telefonische informatie over kinderb slag: 8-12 u SOCIALE RAADSVROUW VOOf SCHOTEN - Spreekuren ma. 19.CX 20.00 u. wo. en vr 9.00-10.30 u Leidsi weg 33, Voorschoten. Tel. 3254 SP HULP- EN INFORMATIEDIENST Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 07I 134640 of 071-144600 Hulp matie op medisch, juridisch en miliei gebied, werk, sociale verzekering huurkwesties. Spreekuur elke donde dag van 20.00-21.00 u. STICHTING VRIJWILLIGERS CEf TRALE - Pallasstraat 1, Alphen aa den Rijn. Tel. 01720-33033. Begele ding en opvang van mensen, die welke reden dan ook, tijdelijk hulp rK dig hebben. Bovendien wordt inform, tie verstrekt over andere mogelijkhede van hulpverlening en de bereikbaa heid daarvan MEIDENTELEFOON - .c. 141616, bereikbaar maandag 18 30 20.00, donderdag 19 00-22.00 Le 2

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10