<>er Zonnebloem Sassenheim viert zilveren jubileum 7,9 Leiden Omgeving Nu u eindelijk het ideale huis hebt gevonden, wilt u natuurlijk ook een ideale hypotheek. HörtfV Vënduhuis da-Notarissen 41 Leidse Courant i zaterdag 31 oktober 1992 Trage mars Langzaam schuifelen ongeveer duizend studenten door Utrecht. Ze protesteerden gisteren met een langzame mards tegen de instelling van de zogenomede tempobeurs en andere bezuinigingsplannen van onderwijsminister Ritzen. Het verkeer in de Utrechtse binnenstad raakte op vitale kruispunten vast door de actie. REGIOJOURNAAL Virgin Brides De Alphens-Leidse Rock Band 'Virgin Brides' houdt vanavond een presentatie van hun eerste cd 'Drive'. Dat gebeurt in Het Kasteel, Concert weg 1 in Al phen aan den Rijn. De zaal gaat om negen uur open. De entree bedraagt 7,50. Reggae De Leidse reggaeband The Vibe treedt vanavond op in de Veense jongerensociëteit Splotsz. Om tien uur gaat de zaal aan het Sportpad in Roelofarendsveen open. De entree bedraagt 7,50. Kaasproeven De jaarlijks keuring van boe renkaas in Zoeterwoude vindt maandagavond plaats in Don Bosco. De keurmeesters zullen in de loop van de middag hun nauwkeurige beoordeling doen. Nieuw in het programma van de kaasdagcommissie is dat de makers van boerenkaas van 18.45 tot 20.25 uur 'open huis houden. Dat wil zeggen dat be langstellenden zich kunnen la ten informeren over het maken van boerenkaas en uiteraara ook de kaas kunnen proeven. Vanaf 21.00 uur zal de uitslag van de keuring bekend worden gemaakt waarna het uitreiken van de prijzen zal plaatsvinden. Virgin Brides. SASSENHEIM - „Je zult maar continu aan huis ge bonden zijn, de meeste tijd in een rolstoel doorbrengen of bedlegerig zijn. Dan kun je nooit genoeg bezoek krijgen, want in zo'n geval duren de dagen lang en dank je de he mel voor een beetje aflei ding". Joop van Berkel, voor zitter van de jubilerende Zonnebloem afdeling Sassen heim, onderstreept het be lang van de eerste taak van zijn organisatie; het opzoe ken van langdurig zieken, li chamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen. Van Berkel hanteert al 18 jaar de voorzittershamer van de Zonnebloem. Van meet af aan volgde hij de ontwikkelingen in Sassenheim op de voet. „Er is veel veranderd in de laatste de cennia. Vanzelfsprekend krij gen wij steeds vaker te maken met oudere mensen. Het is op vallend dat de mensen die zo'n 20 jaar geleden de bejaardente huizen bevolkten zelf veel actie ver waren dan tegenwoordig. Je kwam er vitale dames en heren tegen die met veel enthousias me van alles regelden: van fan cy fair tot biljart-toernooi. Te genwoordig zijn de bewoners door de band genomen ouder, afhankelijker en tonen door gaans weinig initiatief'. De vrijwilligers van de Zonne bloem zijn dan ook graag gezie ne gasten in de Bernardus en de Schutse. Ook al omdat er door de bezuinigingen in de gezond heidszorg steeds minder tijd over blijft voor iets meer dan de noodzakelijkste verzorging. Wat extra aandacht en belang stelling is dan ook welkom. Er is in de kwart eeuw dat de Zonnebloem afdeling Sassen- Onderscheiding voor Joop van Berkel Zonnebloemvoorzitter Joop van Berkel ontving gistermiddag in het gemeentehuis een koninklijke onderscheiding. De eremedaille in zilver werd hem behalve voor zijn werk voor de Zonnebloem uit gereikt vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij de overheid. Van Berkel, die tevens afscheid nam als ambtenaar bij de dienst open bare werken, is bovendien actief geweest in verschillende plaatse lijke verenigingen. Zo was hij tien jaar lang presentator van de car navalsvereniging De Saksen. Ook was hij nauw betrokken bij het katholiek onderwijs in de gemeente. heim bestaat een vast jaarlijks programma tot stand gekomen met hier en daar ruimte voor wat variatie. Zowel op landelijk als regionaal nivo wordt voort durend contact onderhouden over de aard van de activiteiten. „Je neemt veel van elkaar over", stelt de 58-jarige van Berkel vast, die ook al sinds jaar en dag opereert in het regionaal bestuur van de Zonnebloem. Hoewel roomskatholiek van oorsprong staat de Zonnebloem open voor iedereen. „Het mag dan zo zijn ,dat we van origine katholiek zijn, maar dat houdt niet in dat wij er uitsluitend voor die geloofsgemeenschap zijn. Als ik aan iemand vraag of hij belangstelling heeft voor onze vakantieweek, boottoch ten of winkeldagen krijg ik dik wijls de reactie: 'dat is niet voor mij, want ik ben niet katholiek'. Onzin natuurlijk", klinkt het resoluut uit de mond van de ad ministrateur openbare werken van de gemeente Sassenheim. „Al ben je van huis uit niks, je kunt bij ons terecht. Eigenlijk heb ik die groep nog het liefst, want die mensen horen nergens bij en vallen dikwijls tussen de wal en het schip". Dat gebeurde de afdeling overi gens ook zelf toen men in het kader van het jubileum een een malige bijdrage van de gemeen te vroeg. „We hebben dit jaar zo'n vijfduizend gulden meer uitgegeven dan gewoonlijk het geval is. Daarom hebben we bij Hoog op het prioriteitenlijstje van de Zonnebloemvoorzitter prijkt de wens dat het huidige ledental van om en nabij de 600 aanzienlijk zal stijgen. Ook het b en w gevraagd om duizend gulden, dat leek ons een haalba re zaak. Tijdens een vergade ring van de commissie Welzijn werd de bijdrage echter perti nent geweigerd. Het werd een voudig weggewuifd onder het voorwendsel dat er geen ju- blieumsubsidie als zodanig be staat". Van Berkel die tijdens de bewuste bijeenkomst een warm pleidooi hield om de com missieleden alsnog te bewegen overstag te gaan, stelt ironisch vast: „De 'jarige'werd aan de kant gezet, omdat ie niet past in het systeem. Gelukkig kregen we van het bedrijfsleven en van particulieren wel respons". Hoewel de afgelopen jaren veel gepresteerd is waar men met te vredenheid op terugkijkt wil men de vereniging de komende periode wat nieuw leven inbla zen. We willen ons wat meer op uitjes, met name ook voor jon geren, gaan richten. Zo zijn we van plan een bezoek aan het Postmuseum in ons activiteite narsenaal op te nemen maar ook een middagje vissen in de Braasemermeer gaat waar schijnlijk tot de mogelijkheden behoren". ALLERLEIDS Bazar Manege Moedig Voorwaarts houdt morgen haar jaarlijkse bazar. De opbrengst komt ten goede aan het ruiterkamp voor gehandicapten dat volgend jaar wordt gehouden in het Belgi sche Poppel. Op de bazar wor den nieuwe en tweedehands spullen verkocht en er draait een rad van avontuur. De bazar wordt gehouden in de manege aan de Wassenaarseweg 525 en' duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Moedig Voorwaarts zoekt vrij willigers die helpen bij de lessen aan gehandicapten. Zij kunnen kennismaken met de manege tijdens de bazar, of telefonisch inlichtingen inwinnen via 071- 155234. in de parochiekerk O.L.Vrouw Hemelvaart en St. Joseph (He rensingelkerk) de eucharistie viering van 11.00 uur opgeluis terd met koorzang uit de liturgie van de Byzantijnse Ritus door het Hoorns Byzantijns Mannen- koort. Voorganger is J.Bol. Dameskoor Morgen viert het dameskoor van de St.Petrusparochie zijn 25-ja- rig bestaan. Dit wordt die dag gevierd met een hoogmis om 10.00 uur in de Petruskerk aan de Lammenschansweg. De mis wordt gecelebreerd door pastoor W. Heyster. Het herenkoor van de Petruskerk brengt Missa Sanctissimae Trinitatis. Na af loop is er koffie. Het dameskoor kan overigens altijd nieuwe stemmen gebruiken. Inlichtin gen: 071-121727. Byzantijns Expositie Morgen, op Allerheiligen, wordt In Galleria Propitia aan de Nieuwe Rijn 93 is vanaf morgen tot en met 6 december werk te zien van de kunstenares Carita Jongert. Basismateriaal van haar kunstwerken zijn papier en houten schermen. De exposi tie wordt om 16.00 uur geopend. Chanson Morgen staat het podium van café The Duke, Oude Singel 2, open voor deelnemers aan het Chanson Noire. Eric Wisse en Martin Aart de Jong brengen Nederlandstalige gedichten en liedjes. Het gastoptreden is een surprise-act. Aanvang: 15.00 Herfstloop Atletiekvereniging De Bataven start haar nieuwe seizoen met de Herfsttrimloop in en om het park De Leidse Hout, Antonie van Duyklaan in Leiden. Aanvang: 11.00 uur. Inschrij ving kost 4,- of 3,-. Afstan den variëren van 1 tot 13 kilo meter. Onder de deelnemers worden prijzen verloot. Metropolis De klassieker Metropolis van Fritz Lang wordt morgen ge draaid in Cultureel Centrum De X, Haarlemmerstraat 52. Aanvang: 16.00 uur. Entree: f7,: HTV-café Het thema van het maandelijks hiv-café is maandag 'religie en aids'. Ds. F. Bromet, pastor in het Elisabethziekenhuis in Lei derdorp, is gastspreker. Adres: De Bakkerij, Oude Rijn 44c. Tijden: 19.30-23.00 uur. Infor matie: 071-615505 (Wijnand Glimmerveen)/071-225570 (Pe ter Verhoeven). Meer asielzoekers naar Wassenaar WASSENAAR - De gem Wassenaar zal binnen afzi re tijd nog één, hooguit woningen extra kunnei stemmen voor asielzo Wassenaar heeft al eerde dat doel vier flats beschi gesteld, die inmiddels w bewoond door gezinnen, houder V. Wensveen huisvesting) meent dat V naar niet veel verder kan „Bij de afweging moeten v rekening houden met het tal woningzoekenden en perkte bouwmogelijkh Jonge mensen die zich lat< schrijven worden hier g fronteerd met een wac van gemiddeld acht jaar", regel dient elke gemeenti evenvèel asielzoekers ond< te bieden als twee promill het totale aantal inwonen basis hiervan zou Wassen; totaal zeventien woninge schikbaar moeten stellen. aantal vrijwilligers zou hij graag uitgebreid zien. „Wat jonge mensen erbij als het kan en liefst ook mannen". Van Berkel vertelt dat het traditio neel geworden patroon dat uit sluitend vrouwen bij deze vorm van dienstverlening betrokken willen worden langzaam maar zeker doorbroken wordt.,,Pri- ma"bekent hij„want veel men sen vinden het wel prettig eens een mannelijke vrijwilliger over de vloer té krijgen. Bovendien is het duwen van een invalide-wa gentje voor een jonge kerel heel wat lichter werk dan voor de oudere vrijwilliger. „Mensen die het eens willen proberen moeten maar contact met ons op nemen". Voor meer informatie kan men terecht bij L. van Ruiten (tel. 02522 - 14174) of T. van Rijn (tel. 02522-14261). Joop van Berkel is zichtbaar ingenomen met de door burgemeester H.de Jonge uitgereikte onderscheiding. foto: henk van den Bel Cebuco 020-6242316 en informeer naar het effect van Co-adverteren Cof Jjjfladverteren Verhoog de werking van uw reclamegulden Utrechtse \teer 22a Leiden BERICHT VAN INZET Notaris Mr. R. Meinders, Rapenburg 43 te Leiden. Tel. 071- 131645. Fax 071-134053 bericht, dat 1het kantoorpand met naastgelegen herenhuis c.a. aan de Oude Singel 188 en 190 te Leiden is ingezet op 360.000.- 2. het appartementsrecht c a. Witte Rozenstraat 42a te Leiden is ingezet op 82.000- 3. de benedenwoning met afzonderlijke bovenwoning c a. aan de Lammermarkt 53 en 53a te Leiden is ingezet op 93.000- 4. het bedrijfspand c.a. aan de Bronckhorststraat 47 te Noordwijk is ingezet op 268.000.- verkoop is belast. EXECUTIE-VEILING De veiling zal plaatsvinden onder de Algemene Veilingvoorwaarden Onroerend Goed 1992 van de Koninklijke Notariële Broederschap, voorzover daarvan op verzoek van de opdrachtgever tot de veiling niet is afgeweken bij Bijzondere Voorwaarden Voormelde Algemene en Bijzondere Voorwaarden liggen vanaf tenminste acht dagen voor de veiling voor een ieder ter inzage ten kantore van na te noemen notarissen openbare verkoop op de maandagen 7 december en 14 december 1992, telkenmale om 19.30 uur, bij inzet en afslag; ten overstaan van Koeken Bakker, notarissen, Van Lennepdreef 1Leiderdorp (postadres: Postbus 80, 2350 AB Leiderdorp) Telefoon 071-899201. Executoriale verkoop krachtens artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek (oud artikel 1223 B W.) van: HET APPARTEMENTSRECHT rechtgevende op het 'uitsluitend gebruik van de op de eerste verdieping van na te noemen flatgebouw gelegen flatwoning met bijbehorende afzonderlijke berging op de parterre van dat gebouw, plaatselijk bekend Statendaalder 9 te Leiderdorp, kadastraal bekend gemeente Leiderdorp, sectie A, nummer 6571 A-47 zakelijke lasten 1992 195.36 achterstallige zakelijke lasten p.m. achterstallige lasten v.v.e. circa 5.078.15 exploit en royementskosten p.m. Het pand wordt door de eigenaar bewoond. De kosten voor ontruiming komen voor rekening van koper Een ieder kan tot veertien dagen voor de inzetveiling bij de notaris schriftelijk een bod uitbrengen, zonder dat de executant gehouden is op dit bod in te gaan Bezichtiging: uitsluitend in overleg met voornoemde notarissen Eén op de drie hypotheken die in Neder land worden afgesloten, is van de Rabobank. En dat is geen toeval. Door rechtstreeks naar de Rabobank te gaan, profiteert u direct van de scherpe tarieven en de grootste keuze aan hypotheekvormen. Bovendien kennen we door onze lokale betrokkenheid de plaatselijke woningmarkt als geen ander. Het resultaat: een betel advies en een complete begeleiding bij de financiering van uw huis. Dus als u op weg bent naar een hypotheek, zorg dan dat zeker de Rabobank op uw pad tegenkomt. RflbobSllk S Rabobank. Aangenaam.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16