Nieuwbouw raadhuis n Oegstgeest de leste oplossing neer contact net voormalig )ostblok dphen presenteert milieubeleidsplan met 132 actiepunten Woningbouw op scholenlocaties in Vlietwijk Leiden Omgeving intig bekeuringen Leidschendam jegens blokkeren Van der Hoeven lid van verdienste SJZ Eindconclusie adviesbureau: 3ï [DSCHENDAM De politie van Leidschendam ft gisterochtend in een half uur tijd twintig auto- k bilisten op de bon geslingerd, u politie was rond half negen bezig met een rood <m it-controle op de kruising van de Koningin Julia- /eg en de J.S. Bachlaan, toen niet het door rood en, maar een andere massaal begane verkeers- l rtreding de aandacht opeiste. Op de drukke route een file ontstaan, waarbij veel automobilisten gewoon door groen reden, maar vervolgens de ising volledig blokkeerden. Zij werden zonder in don bekeurd, omdat zij volgens de politie beter op ;eri situatie moeten anticiperen en hadden moeten ppen. ZOETERWOUDE Gerard van der Hoeven Ezn is gisteravond tijdens de al gemene vergadering van de Zoeterwoud- se voetbalvereniging SJZ tot lid van ver dienste benoemd. Van der Hoeven was ruim 25 jaar geleden betrokken bij de bouw van het clubhuis op het toenmalige veld aan de Loethe. Later was hij club huisbeheerder op Haasbroek, barmede- werker, lid van de jeugdcommissie, grensrechter en scheidsrechter. De ver sierselen werden hem opgespeld door voorzitter Leo van der Geest. Op het bestuurlijke vlak werd afscheid genomen van Piet Roessen en Leen van den Berg. Hun plaatsen worden ingeno men door Leen van der Hoeven en Erris Plooij. Laatstgenoemde zal als secretaris gaan optreden. Zijn voorganger, Guus de Koning, verwisselt het secretariaat voor de functie van tweede penningmeester. Nieuw in de jeugdcommissie is Hans van Oosten. Het is bij SJZ traditie dat een dame die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt binnen de club, wordt onderscheiden. Gisteravond viel die eer zelfs te beurt aan twee dames. Anneke van der Geest en Anneke Zaal-Wensveen, beiden iedere maandag actief met het schoonmaken van het clubhuis, werden daarvoor in de bloemetjes gezet. Bij de rondvraag werd in het bijzonder aandacht gevraagd voor het begeleiden van junioren die de over stap naar de senioren maken. Ook werd gesproken over een facelift van het club huis. Meer asielzoekers naar Voorschoten VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten gaat haar best doen om medio 1994 aan 45 asielzoekers huisvesting te bieden. Deze toezegging deed wethouder M. Breunesse (PvdA, welzijn) gisteravond tijdens de algemene beschou wingen en de behandeling van de begroting voor volgend jaar. Momenteel zijn er negen woningen met 25 mensen reeds in de gemeente gehuisvest. Dit komt overeen met één promille van het totale inwonerstal van Voorschoten. Om aan de voorgenomen twee promille te komen in 1994 zullen nog zes woningen beschikbaar moeten komen. CDA'er W. Valkenburg zei binnen de grenzen van redelijkheid geen bezwaar te hebben tegen het beschikbaar stellen van gel den voor dit doel. Ook S. Harlaar (Groen Links) was van mening dat financiële ruimte geen belemmering mocht zijn. De PvdA-fractie vroeg burgemeester en wethouders woningbouwcorporaties en particuliere verhuurders op hun verantwoordelijkheid in deze te wijzen. Inwoners Alkemade doen mee aan marathon van New York ALKEMADE Vijf Oude Weteringers en drie inwoners van Roe- lofarendsveen vertrokken gisteren naar New York. Zondag doen zij mee aan de wereldberoemde marathon van die stad. Het zijn Je roen Landman, Brord van der Meer, Léon Hoogenboom, José Hoo- geveen en Jan Borgers, allen uit Oude Wetering en Hein Hooge- boom en Martien en Maija Hogenboom uit Roelofarendsveen. Laatstgenoemde is lid van de Leidse Atletiekvereniging De Bata ven en de overigen van de Alkemadese Loopvereniging Plantans. Volgens Els Koek van Plantaris streeft Léon Hoogenboom ernaar de 42 kilometer en 195 meter van de marathon binnen drie uur af te leggen. De overigen doen mee „voor de sensatie". „Ze willen een stukje met Willem-Alexander oplopen". De start van de marathon is op de Verazano Bridge, een één kilometer lange brug over de Hudson. De tocht gaat onder meer door Manhattan en Harlem. De finish is in Central Park. De marathon is een enorme happening met miljoenen belangstellenden langs de kant. De verwachting is dat er dit jaar tegen de 28.000 lopers aan zullen meedoen. Opening IT00N KOCH -JGSTGEEST - Hethuidi- raadhuis van Oegstgeest te klein en te inefficiënt. Ruwbouw is de beste oplos- fe. Tot die conclusie komt l adviesbureau uit Wou- jberg dat in opdracht van I gemeentebestuur een on- hoek heeft verricht naar lunbtelijke huisvesting. t bureau is uitgegaan van jr de gemeente voorgelegde fes, namelijk het bouwen een nieuw raadhuis annex iotheek aan de Oegstgees- Lijtweg of het onderbrengen de gemeentelijke huisves- zowel in het huidige raad- als de oude Jelgersmakli- In laatstgenoemde optie dt het gehele raadhuis ge- ikt voor zowel representa tieve functies als huisvesting. In de oude 'Jel' kunnen de afde lingen komen die het meest pu- blieksgevoelig zijn. Om te kun nen bepalen wat het beste vol doet hield het onderzoeksbu reau rekening met de stede- bouwkundige en ruimtelijke or deningsaspecten en de gebrui kersvriendelijkheid. Factoren als bereikbaarheid, de onderlin ge afstand tussen de verschil lende afdelingen, mogelijkhe den voor intern goederentran sport, energiebeheer en bouw en investeringskosten werden meegewogen. Cijfer Een speciaal berekeningssys teem gaf het onderzoeksbureau de kans om aan de voorgelegde opties een eindcijfer te geven. Nieuwbouw scoort overduide lijk het hoogst met 7.81. Raad huis en bibliotheek dienen in één pand te worden onderge bracht. De huisvesting in het huidige raadhuis en de oude Jelgersmakliniek werden be oordeeld met cijfers als 5,85 en 5,67. In de gemeenteraad zal de dis cussie over de ambtelijke huis vesting nu weer opnieuw op laaien. Er zijn nogal wat Oegst- geestenaren die vinden dat het Wilhelminapark en omgeving het 'bestuurscentrum' van de gemeente moet blijven. Zij pro fileerden zich deze zomer als de groep 'verontrusten'. Op dins dag 10 november houdt de ge meente een informatieavond in het gemeentecentrum aan de Lijtweg. De aanvang is acht uur. Van 29 oktober tot vrijdag 20 november kan iedereen schrif telijk zijn mening over ge noemd onderzoek indienen. Vanaf vandaag ligt het rapport ter inzage. plechtigheid werd de burgemeester rondgeleid door het nieuwe gebouw. foto: henk van den ende r h PHEN AAN DEN RIJN - college van burgemeester vethouders van Alphen wil romende jaren een preven- I en integraal milieubeleid Iren. Dit blijkt uit het ont- •p-milieubeleidsplan dat ^houder W. de Jong gisteren ft gepresenteerd. Het plan ifieeft betrekking op de periode 1993-1996 en omvat 132 actiepunten om de leefom geving te verbeteren. Uitgangs punt van het ontwerp-milieu- beleidsplan is het Nationaal Mi lieubeleidsplan (NMP) zo goed mogelijk wordt uitgevoerd. Kernpunten in het plan zijn een adequate uitvoering van de tra ditionele gemeentelijke milieu taken, de zogenaamde Bugm- taken en een duidelijk en actief beleid op het gebied van bodem en afval. Ook het terugdringen van het autogebruik en het sti muleren van het openbaar ver voer en de fiets vormt een van de kernpunten. Preventie zal eveneens meer aandacht krij gen in de vorm van het inventa riseren van activiteiten die risi co's opleveren en het opstellen van veiligheidsplannen. De totale kosten van het ont- werp-milieubeleidsplan worden geraamd op incidenteel 610.000 gulden en structureel 873.000 gulden. De structurele kosten hebben met name betrekking op de 9,5 extra formatieplaat sen. In totaal bedraagt de per sonele capaciteit 17,5 formatie plaatsen. In 1994 verwacht Alphen een tekort van 200.000 als gevolg van de uitvoering van het plan. Vermoedelijk zal dat tekort worden ingelopen door lasten verhogingen. Op woensdag 18 november houdt de gemeente een voor lichtingsavond in de raadszaal van het Stadskantoor. De aanvang is acht uur. jBO zoekt ng ANKEES FAAS fSE Tijd om stil te an bij haar 75-jarig be an heeft het Laborato- tn voor Bloembollenon- ioek nauwelijks. Het p zoekt vandaag en mor- l via een symposium naar gelijkheden om de contac- i met Oost-Europa uit te ■den. Tevens kreeg het 0 toestemming van het listerie van landbouw om '.994 met de nieuwbouw te [innen. laid :teur R. Bogers van het heeft wetenschappers uit verschillenden landen het symposium uitgeno- Alleen van Polen hebben 'oldoende informatie over liveau van hun onderzoek, de overige landen weten we jw enoeg niets. Wel is bekend al deze landen weinig geld rlijn)r onderzoek hebben. Voor zij een proef starten is er al 1 wat creatief denkwerk aan penteel hebben al een aan- wetenschappers uit het n Igere Oostblok bij het LBO nt fcrkt. „We profiteren graag de kennis uit het buiten- J. Zo heeft bij ons een jaar A een Bulgaar gewerkt, die ïveel heeft bijgebracht over •CTiderzoeksmethoden in zijn borteland". wetenschappers uit Oost- jopa krijgen tijdens het sym- ium een uitgebreid pro- Inma aangeboden, waarin tlei zaken de revue passeren te maken hebben met de Ne- landse bloembollensector en het onderzoek. Bogers: „Het doel van het symposium is om in de toekomst vormen van sa menwerking aan te gaan met landen in Oost-Europa. Op deze manier stimuleren wij het we tenschappelijk onderzoek in Oóst-Europa en kan de Neder landse bloembollensector mee profiteren van een groter on derzoeksveld". Aaltjesziekte De geschiedenis van het LBO begon in 1917, nadat de eerste directeur E. van Slogteren het 'aaltjesziekte'-probleem wist op te lossen. Tot aan de Tweede Wereldoorlog lag het accent op het ziektenonderzoek, terwijl na 1945 de nadruk kwam te lig gen op het teeltonderzoek. De laatste jaren heeft het LBO zich vooral laten leiden door wegen te vinden, die het gebruik van bestrijdingsmiddelen kunnen terugdringen. Op dit moment is bijna tachtig procent van de on derzoekscapaciteit van het LBO gericht op de milieupro blematiek. Hierbij wordt sa mengewerkt met de Hoge school van Wageningen, de uni versiteit van Leiden en de proefstations in Naaldwijk, Le lystad en Aalsmeer. De komen de jaren zal het LBO zich met name richten op onderzoek op het gebied van de veredeling, weefselkweek en DNA. VOORSCHOTEN - Een voor stel van de CDA-fractie van de Voorschotense gemeenteraad om woningen te bouwen op de locaties van gesloten scholen in de Vlietwijk, is gisteravond in goede aarde gevallen bij wet houder F. ten Have (CDA, ruimtelijke ordening en finan ciën). CDA'er W. Valkenburg lanceerde gisteravond tijdens de algemene beschouwingen door de gemeenteraad het voor stel om dertig gesubsidieerde koopwoningen te bouwen op de locatie van de voormalige basis school Het Palet. Op de plaats van de voormalige Laurentius- school kunnen naar zijn me ning ongeveer honderd wonin gen in de gesubsidieerde huur sector worden gebouwd. Bij deze huisvestingsmogelijkheid denkt de CDA-fractie met name aan de ouder wordende inwo ners die dicht bij het centrum van Voorschoten willen blijven wonen. Een bescheiden dien stencentrum behoort daar dap bij te worden gesitueerd. PvdA- 'er P. Dordregter pleitte voor een buurthuis op de plaats van de Laurentiusschool. Wethouder Ten Have reageer de positief, hoewel hij nog niet wilde vooruitlopen op een con crete invulling van deze loca ties. Hij legt de nadruk op het belang zorgvuldig om te gaan met het plannen van bouwvoor- zieningen in Vlietwijk. Eensgezind was de raad van mening dat de Papenwegsepol- der tussen Voorschoten en Wassenaar niet mag worden be bouwd. Dit waardevolle na tuur- en cultuurgebied moet volgens de PvdA-fractie worden gezien als een bufferzone tus sen Leiden en Den Haag. Vanwege haar 75-jarig bestaan, hield het Laboratorium voor Bloembollenonderzoek in Lisse gisteren open huis. foto: henk van den ende Nieuwbouw Om al haar plannen voor de toe komst te verwezenlijken heeft het LBO behoefte aan onder zoek. Reeds in 1988 werd er een programma van eisen opge steld, dat uitging van een totaal bedrag voor nieuwbouw van veertig miljoen gulden. Vier jaar verder blijken de nieuw- bouwplannen uit te komen op vijftig miljoen gulden. Het mi nisterie van landbouw gaf on langs het groene licht de zwaar ste last van de noodzakelijke in vestering te dragen. Het reste rende geld zal moeten komen uit het bedrijfsleven Door de onverwachte steun uit Den Haag kan het LBO in 1994 gaan bouwen. Waar er gebouwd gaat worden is op dit moment onduidelijk. De suggestie van de provincie Noord-Holland om het LBO te verplaatsen richting Den Helder wordt door Bogers en zijn bestuur afgewezen. „Het is niet juist om te denken dat een verplaatsing naar de kop van Noord-Holland goed is voor de werkgelegenheid al daar. Gezien het specialisme van het onderzoekswerk komen onze mensen uit het gehele land. Ze nog verder laten reizen willen we ze niet aandoen". Twee mogelijkheden blijven er zo over. Of nieuwbouw op het huidige perceel aan de Venne- straat met proefvelden aan de Heereweg of het zoeken naar een vestiging buiten Lisse. Bij deze laatste optie komt het tot een vergaande samenwerking tussen glastuinbouw in Naald wijk, de bloemisterij in Aals meer en de bloembollenteelt in Lisse. Bogers: „Vermoedelijk valt de laatst genoemde keuze uit de bus. Aangezien de Bollen streek te weinig ruimte biedt voor een intensieve samenwer king zullen we op zoek moeten naar een centraler gelegen plaats. In pricipe gaat het dan om een gebied dat loopt van Amsterdam tot aan Hoek van Holland". Bogers verwacht dat nog dit jaar de knoop voor de nieuwe lo- katie wordt doorgehakt. „De gesprekken tussen de proefsta tions en het bestuur van het LBO zijn al in een vergevorderd stadium. Voordat het tot sa menwerking komt moeten we het wel eerst voor de volle hon derd procent met elkaar eens worden". REGIOJOURNAAL Toneel (1) De nieuwe komedie van Annie M.G. Schmidt 'We hebben sa men een paard' wordt zaterdag op de planken gebracht van het Parktheater, Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. In de komedie spelen Annet Nieuwen- huijzen, Trudy Labij, Rik Hancké, Genio de Groot en Hugo Haenen mee. De toegang bedraagt 32,50 (cjp/pas 65+ 30,-). De aanvang is half ne gen. Boswandeling De Wandelkring Leiden organi seert zaterdag een bos- en duin wandeltocht in Noordwijker- hout. Er wordt gestart tussen negen en twee uur vanaf Cafe- Restaurant De Duinpoort Lan- gevelderlaan 22. Voor 3,- mag men 25 kilometer lopen; de 40 kilometer kost 4,-. Toneel (2) Het toneelgezelschap Pankras verzorgt zaterdag en zondag een eenakter in De Kleine Engel in De Engel. De voorstellingen be ginnen om acht uur. Een kaar tje kost 5,- Winterconcert De eerste van een serie winter- concerten in het Witte Kerkje in Noordw ijker hout vindt zater dagavond plaats. Opgetreden wordt door Anneke Jansen, or- ganiste in Langeraar, en Rijk Jansen, clavecimbelbespeler van de Kievitskerk in Wasse naar. De toegang bedraagt 5,-. Aanvang kwart over acht. Concours Drum- en marjorettenvereni- gingen uit heel Nederland hou den zaterdag een concours in De Schelft in Noordwijkerhout. Het concours wordt georgani seerd door de Nederlandse Fe deratie van Christelijke Mu ziekverenigingen. De wedstrij den beginnen tien uur 's mor gens en duren tot tien uur in de avond. Koffieconcert Muziekvereniging St.Cecilia uit Voorhout geeft zondagmiddag een koffieconcert, het optreden vindt plaats in 't Wapen van Voorhout. Het concert begint om halfeen. De toegang is vrij. Pannekoekeninstuif De Scoutinggroep Sagara Sa- trya 's (zeeverkenners) houdt za terdag in het gemeentecentrum aan de Oegstgeester Lijtweg 9 in Oegstgeest van twaalf tot zeven uur een pannekoekeninstuif. De opbrengst daarvan komt ten goede aan de bouwaktiviteiten in het troephuis. Dit pand is on langs van een nieuw dak voor zien. De scouting groep telt op dit ogenblik 90 leden.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11