DIOK schakelt oncurrent uit Merenwiek houdt de Leidse eer hoog Leidse waterpolo nog zonder succes lood Luck treft mat spelend Velocitas a LOHC deelt de punten Eerste winst voor Sty 11a Manfred le Febre wint Saneco-toernooi Wprvprp LeidseCourant '7 kyl VyIVl maandag 26 oktober 1992 BADMINTON doorGuidoReineveld Leiden LZ en De Zijl pakten beide geen punten dit weekein de. De leidse ploegen hebben na twee competitiewedstrijden nog geen overwinning op hun naam kunnen schrijven. De Zijl verloor zaterdag onnodig van AZ&PC met 5-8.VZC/Double Duty bleek duidelijk een maatje te groot vooor LZ getuige de uit slag 20-3. In de wedstrijd van zaterdaga vond maakte De Zijl/LGB een geïnspireerde indruk. Voor één van de grootste kanshebbers op de landstitel, AZ&PC, was De Zijl een niet te onderschatten tegenstander. Dat bleek al na vijf minuten, de thuisploeg leid de met 2-1. Maar de Amers- foortse international Jan Wage naar scoorde in de laatste dertig seconde nog twee maal en bracht hiermee de stand op 2-3. AZ&PC gooiden in de tweede part nog wat kolen op het vuur en liet binnen twee minuten 2-5 op het scorebord noteren. Daar na scoorden Anton Heiden voor De Zijl 3-5, maar verzuimde 4-5 te maken door een strafworp te missen. In de derde periode probeerde de Leidenaren nog aansluiting te vinden, maar Amersfoort gaf de opgebouwde voorsprong niet meer uit handen. Deze part werd met 5-8 afgesloten. Ondanks vier maal uitsluiting een der spelers werd er in de vierde part niet meer gescoord- .Dit kwam mede door de twee keepers Arie van de Bunt en Martin Nederlof, die beiden goed keepten. Doelpuntenmakers voor De Zijl/LGB: Anton Heiden, Johan KLuivers, Niels Joor, Robby Dubbeldeman, Marco Kerkvliet scoorden allen 1 maal. LZ 1886 kreeg zaterdag in Vee- nendaal een zware nederlaag te verduren. Na het teleurstellen de verlies van vorige week te gen PSV in het 5Meibad' deelde VZC/Double Duty een zware klap uit door met 20-3 te win nen. De Leidenaren misten Frans van de Brink enMirco Zuidweg, maar ondanks dit feit was deze uitslag gewoonweg onnodig. Periodestanden: 5-1,5-1,5-1,5- 0. ■its. m Doelpuntenmakers voor 1886: Willemse 2, Olthof 1. LZ foto Andre van Haasteren Marco Kerkvliet waagt een doelpoging voor De Zijl. De Leidse ploeg verloor echter met 8-5 van AZ&PC. telle. Beide teams zullen naar verwachting in de middenmoot eindigen. Van de drie Merenwiek-teams, die in de derde klasse spelen, zorgde het kopteam voor een uitzondering op de reeks van nederlagen van Leidse ploegen. Swish uit Krommenie werd met 6-2 verslagen, doordat Rob Bur- gerjon en Bert van Eijck bij de heren en Sandra van der Hart bij de dames hun enkelspel tot winst wisten te brengen. Corin- ne Kortekaas, die net als Bur- gerjon het eigen Merenwiek- toernooi in de herfstvakantie winnend wist af te sluiten, kwam jiiet tot een singlezege. Het damesdubbel en de beide mixen werden de volgende drie punten. Het derde team raakte van de hatelijke nul af, waar het tweede team die moest behou den. Arthur de Beer en Bas van de Goorbergh pakten de sin gles, terwijl de laatste met Sjaak Plug, respectievelijk Son- ja de Vrind ook tekende voor ze ges in herendubbel en mixed. Bij de 'reserves' zorgde Jeanet- te Peerdeman, in single en mixed, voor de twee punten bij en tegen Corbulo. In afdeling 10 ging een matig spelend Wassenaar met ook hier de maximale cijfers, 8-0, bij DKC 4 ten onder. De Delftse ploeg is dan ook de gedoodverf de kampioen. Dropshot 5 deed met een 6-2 overwinning de laatste plaats' in deze afdeling over aan het bezoekende Dyna mo Sassem. Voor de Sassenhei- mers, die Mart Klein wegens spit en sportvrouwe van het jaar, Petra van der Wiel wegens een hardnekkige schouderbles sure moesten missen, scoorde Petra van Dam de punten. De single en de damesdubbel met Myrna van Reisen. Dynamo deelt de rode lantaarn met Ye- glo, dat met dezelfde cijfers niet tegen Eridos 2 was opgewassen. Randy Thepas won het enkel spel, Judy Mantel en Frits Eul- derink de mixed. Vierde klasse Net als de hogere twee teams werd Flair 3 met een pijnlijk verlies geconfronteerd. De 5-3 nederlaag bij Zijderveld 9 bete kent een lelijke streep door de kampioenskansen, waar De Vliegende Shuttle uit Hoofd dorp thans de belangrijkste kandidaat voor is. De BC Lei den deelde de punten met On der Ons. Thea Turk behield haar 100% met winst in single, damesdubel met Wilma Breijer en mixed met Jan Slats. De laatste partij pas in de derde game via de tussenstanden 14- 8, 14-16 en 17-16. Jan Slinger land zorgde, alleen, voor het vierde punt. In de vooruitge- speelde wedstrijd tegen Nivo 2 bleven de Spotvogels uit Lei derdorp met 6-2 aan de goede kant van de score. De vier sin gles van Mark van Bekkum, Mark Gritter, Mariette van de Krogt en Trudy Koets leverden zeges op, evenals het dames dubbel en de eerste mixed. Lisse 2 werkte in de herfstva kantie twee extra duels af, die onder meer vanwege het Peper noten jeugdtoernooi op 28 en 29 november vervroegd moesten worden. Vierpunten Met het duel van gisteren mee, werden vier punten aan het to taal toegevoegd. Tegen Marti- nus uit Amstelveen kwam de eindstand 5-3 op het scorebord. Paul van der Hulst, Robbert Dedding en Sandra Bon waren de sterkeren in de singles. Het herendubbel en de mixed van Bon en Dedding maakten de vijf punten vol. Gisteren tegen Slo- termeer 4 moest alleen het qla-„ mesdubbel worden afgestaén voor een 7-1 eindzege. De voor- - uitgespeelde regioderby tegen Apollo Roelofsarendsveen ging met 3-5 naar de bezoekers. Van der Hulst klopte Michiel Zwaan, maar de vervanging van het duo Bon en Dedding door invallers pakte verkeerd uit. Bij een 1-5 achterstand gaven de beide mixen de score nog een draaglijker aanzien. Gisteren speelde Apollo gelijk tegen Duinwijck 8. Alle enkelspelen gingen verlo ren, maar toen hervonden de Veners zich en grepen de winst in alle dubbels. HOCKEY Door Peter Klein Leiden - In de door veel afgelas tingen getroffen landelijke hoc- keycompetitie deelde LOHC in Veghel de punten met Geel Zwart. Forescate volgde het voorbeeld van LOHC tegen Cartouche. Mannen Geel Zwart - LOHC Leiden 1-1 In een emotinele wedstrijd deel de LOHC de punten met Geel Zwart. De Leidenaars opende te laconiek, een feit, dat door de ploeg uit Veghel met een treffer werd afgestraft. In de laatste minuut voor rust zorgde Eelco Leeuwenburg voor de gelijkma ker. In de tweede helft ging LOHC er duidelijk forser tegen aan. In plaats van doelpunten leverde dit gele kaarten voor Dirk-Jan Oomens en Jeroen Dubbeld op: De negen tegen elf situatie werd echter bekwaam doorstaan. Een volgend hand gemeen, vijf minuten voor tijd, leidde tot uitsluiting via een rode kaart van Bert Bonsing en een speler van Geel Zwart. De TAFELTENNIS ruststand werd ondanks een handvol kansen aan beide zij den tevens de eindstand. Forescate - Cartouche 1-1 „Wij hebben een punt verloren", stelt trainer, coach en speler Wouter Eikenhout. „En zij heb ben er dus één gewonnen." Na tien minuten benutte Gert-Jan Egberink een strafbal. Een tweede push ging er op miracu leuze wijze niet in. De rust stand is dus 1-0. Kort erna werd het onverdiend 1-1. Forescate drong nadrukkelijk aan, maar verder dan een afgekeurde tref fer kwam de ploeg uit Voorscho ten niet. Eikenhout had daar mee een terechte conclusie. Het in dezelfde afdeling spelende Roomburg zag haar wedstrijd vroegtijdig afgelast. Noordwijk - Maarn 4-0 „Dat Maarn had een matige ploeg", is het commentaar van Sjoerd Brouwer op de wedstrijd van Noordwijk. „Ons nieuwe veld was ondanks de regen in prima conditie. Voor rust stonden we al op 3-0. Na de pauze hebben we de wedstrijd gecontroleerd en nog een maal gescoord. De doelpunten kwamen op naam van Frank Holst uit een straf- corner, Erno Lockhorst, Ronald Menger en nogmaals Holst." Leidse Studs reisde voor niets naar Krimpen, waar het veld to taal onbespeelbaar bleek. De studenten blijven ondanks de vergeefse reis koploper. Vrouwen Forescate - Myra 0-0 De da mes van Forescate kwamen evenals vorige week in het in- haalduel tegen Weesp, nu in de ontmoeting met Myra niet ver der dan een droef 0-0 gelijkspel.. Vorige week was het missen van een strafbal de reden, dat een punt moest worden ingele verd. Tegen de Amsterdamsen werd twee maal voor open goal gemist. Twee dure punten der halve in de strijd om de kopposi tie, die promotie naar de eerste klasse inhoudt. De wedstrijden van Alecto en Roomburg wer den afgelast. LOHC kon wegens blikseminslag in de nabijgele gen zendmast na tien minuten alweer de kleedkamers opzoe ken. Door Peter Klein Leiden - Scylla heeft de eerste winst in de eredivisie van de landelijke tafeltenniscompeti- tie te pakken. De 7-3 zege zater dag op Middelburg-Zuid, werd echter zondag gevolgd door een 0-10 nederlaag tegen Sloun In terieurs. Zaterdag mocht invaller Jos de Wekker in de enkelspelen het zoet der overwinning niet sma ken. De reserve had echter met Jeroen Koudstaal wel het dub belspel tot winst gebracht. Een inspiratiebron voor zijn part ner, die daar twee singlezeges aan toevoegde. Huis- en team genoot Patrick van Meverden volgde het goede voorbeeld van Koudstaal en scoorde ook 100% Dubbelpartner Martin Groenewold boekte een deel score. Kwijt Bij Pecos raakte Rob Turk te gen opponent Erwin Andries- sen zijn ongeslagen status in de competitie kwijt. Het over kwam de Oegstgeester kopman tegen Veldhoven bij liefst een 14-0 tussenstand. Ted van den Berg en Friso Reitsma zorgden ieder voor vier enkelspelzeges en samen voor dubbelwinst. Herman van der Broek stond evenals Turk een singele af. De Pecos-dames speelden net als uit in Veldhoven ook in de thuiswedstrijd tegen de gelijk namige club gelijk. Iris Sjaarde- ma zorgde voor twee single- punten, Miranda Karsdorp en Mariska de Haas elk voor één tje. Het dubbelspel bracht de draw op de uitslagenlijsten. Door Peter Klein Leiden - Het kopteam van Me renwiek vormde dit weekeinde de enige uitzondering in de reeks van nederlagen en gelijke spelen, die de Leidse teams in de landelijke competitie bad minton moesten slikken. De Merenwijkers klopten in de ei gen Broekpleinhal Swish met 6- 2, het derde team pakte het eer ste punt middels een gelijkspel tegen Lotus. In de eredivisie moest het team van Lissese Brenda Conijn de koppositie overdoen. De beide hoogste herensingelaars, natio naal kampioen en finalist op de Dutch Open, Jeroen van Dijk, die drie weken rust zal moeten houden, en Joris van Soerland waren geblesseerd. De laatste wist zijn enige partij, het enkel spel, zonder te kunnen smas hen nog wel uit het vuur te sle pen. Het dubbel Sonja Mellink- /Paula Rip zorgde voor het tweede punt. Brenda Conijn, die alleen in de singles bij BCO- /Bali uitkomt, ging tegen Caro- lien Glebbeek ten onder. Demonstratie De Lissese verzorgde vrijdag echter wel een prima demon stratie bij de opening van de vernieuwde Meerzichthal in haar woonplaats. Zonder Van Dijk, maar met Paula Rip, Pier re Pelupessy en Michael de Boer werd het publiek enthou siast gemaakt voor het moder ne badminton. De bespelers van de Meerzicht hal, de BC Lisse, slikten de maximale 8-0 nederlaag bij Hoornse BV. „We zijn ge veegd", stelt Angela Conijn, om het leed vervolgens te verzach ten met: „Zij zijn uit de over gangsklasse naar de tweede klasse gedegradeerd, terwijl wij er juist naar gepromoveerd zijn. Maar zo dik verliezen is toch een gekke ervaring." Het in dezelfde afdeling uitko mende Flair verloor bij en te gen Zijderveld 5 met 5-3. Ro nald van der Meer won de single en met Cees-Jan van Vliet h^t dubbelspel. Maaike van den Berg en Eline de Lijster zetten voor de eerste maal het dames dubbel in winst om. Hoorn ste vent in deze afdeling recht op de titel af. Alle andere teams zijn hier in gevecht om degradatie te voorkomen, het verschil tus sen nummer twee en laatst is maar twee punten. Kansloos Het in dezelfde tweede klasse spelende Flair 2 zou ook met de geblesseerde Martin Voskuilen kansloos geweest zijn tegen Zij derveld 4. De Amstel veners wonnen namelijk met 8-0. Ook Vlietwijk liep tegen een neder laag op. Patrick Kraan won zijn single en het dubbelspel met Jo- wan Zonneveld. Het derde punt kwam uit het enkelspel van Es- ^beten gezichten tijdens het duel tussen DIOK en HRC. Peter Klein r' en - Met de 8-3 overwin- I op de Haagsche Rugby n heeft DIOK alle concur- 5 ;n thans op afstand gezet rordt de koppositie in de lasse van de landelijke e letitie alleen ingenomen. e eerste helft van de ont- ing met de Haagsche RC nog van redelijk rugby II te. Ronald Berrevoets zet- ir vijf minuten DIOK op ach- and via een gelukte kick tussen de palen. Het antwoord kwam aansluitend. Mare Mi- •chelsen wist eveneens raak te trappen. De Leidenaars bleven de verdere eerste helft op de helft van HRC, maar meer dan een break van een goede 40 me ter van Michelsen leverde dit niet op. De penalty, die volgde werd door Peter Coenen goed opgevangen en wel in een try omgezet. In de tweede helft werd de con ditie van het DIOK-veld derma te slecht, dat van een echte wed strijd geen sprake meer was. De blubber en de koude en harde wind lieten de kicks mislukken, terwijl een bal vangen of beet houden onmogelijk werd. Voor de Leidenaars ontbrak de mo gelijkheid de enig overgebleven concurrent fors op afstand te zetten. De 8-3 zege is echter ge noeg voor een ongedeelde kop positie, die waarschijnlijk te vens de herfsttitel en de daar aan verbonden bonuspunten voor de kampioens play-offs in houden. rdorp Velocitas heeft in rijd tegen degradatie een grijke slag verloren. De ïklasser uit Leiderdorp het inhaalduel tegen Luck met 6-9 onderuit en ,vv daardoor op de voorlaatste ;s i staan. Voor de bezoekers ^fiddelharnis betekende de 'inning de allereerste in in dit korfbalseizoen, n de kracht van de oppo- lan te geven. ïek er eerst op alsof Vejoci- rP ;t belang van de ontmoe- net Good Luck niet inzag, oeg toonde weinig strijd en schotvaardigheid en e dan ook prompt 0-2 ach- Arjen Bakker maakte vel 1-2, maar bij rust was >e iterstand via 2-4 (Jeroen ez. )riel) tot 2-6 opgelopen. 1int in de eerste helft totaal 11 de wedstrijd. Het was al- m,l erg traag en initiatief- irl ^a rust was er tenminste n inzet, maar het schot is er nteel totaal niet," ver- ePjte coach Wim van Poel- achteraf. Hij hoopte zijn nnil door het inzetten van p. de Ronde en Marieke igsveld nieuwe impulsen en en dat had ook wel ef- eroen van Driel (2), Aijen r en Steven de Ronde in immers op tot 5-7 en 6- ar daar bleef het ook bij. zoekers lieten zich hun weer een gelegenheidteam van Leidse prominenten, bestaande uit oud-topkorfballers, is gefor meerd. Deze mutaties brachten het aantal deelnemers op vijf tien, zodat er ook een andere opzet noodzakelijk werd. Er zijn vier groepen geformeerd, waarbij de winnaars van B, C en D gelijk doorgaan naar de halve finales. De winnaar van groep A wordt daarentegen geplaatst in groep D. Zij kan zich dus enkel in tweede instantie voor de eindstrijd plaatsen. Een tweede nieuwigheid is dat de beste nummer twee van de voorronde ook naar de halve finales gaat. Het programma ziet er als volgt uit: 9 november Groep A in de Noordwijkhal: Crescendo, Fluks, SDO en Vriendenschaar (B); 11 november Groep B in de Wasbeek: Pernix, Tempo, TOP en Velocitas; 12 november Groep C in de Vijf Meihal: De Algemene, Fides Pacta, KZ Lei den en de Leidse Prominenten en 13 november Groep D in de Apollohal: De Danaiden, Fiks, Madjoe en de winnaar van Groep A. De poulewedstrijden van A, C en D beginnen om 19.00 uur en die van B om 18.15 uur. De toegang tot alle sporthallen is foto Henk Snaterse Selma Hulst probeert samen Jeroen van Driel een opening te vinden in de Good Luck-defensie. BOWLING --0.rniet meer ont- 'f en maakten met 6-9 de ïjd uit. 'asfbalbeker a-idse Korfbalfederatie or- 1 fert ook dit jaar weer de om de Leidse Korfbalbe- iet toernooi heeft een ge- ieuwe bezetting gekregen Ons Eiland en Zuider ier fuseerden tot KZ Lei- CNS werd opgeheven en afzag van deelname, ptaat tegenover dat er wel Leiden Manfred le Febre is winnaar geworden bij de sin gles van het Saneco-dubbel- toernooi in Holiday Inn. Samen met partner Michiel Nubé ein digde de hoofdsponsor op de tweede plaats bij de dubbels. Het duo Bekkering veroverde daar de titel. Le Febre, met een handicap van 17, startte als negende in de fi naleronde. Via games van 157, 228, 203, 223 en 190 behaalde de bowler van Holiday Inn uit eindelijk een eindtotaal \an 2200 pins. Jan Botman pakte de tweede plaats met een score van 2135 pins. De nummer drie Ge rard Nauta behaalde een serie van 2112 pins. De beste dame was Mirjam van der Valk. Zij eindigde op de vierde stek met 2104 pins. Het duo Bekkering behaalde bij de dubbels een nipte zege. Hun totaal telde 3299 pins, slechts vijf pins meer dan de score van Michiel Nubé en Le Febre. René Zevenbergen en Jan Mes- semaker volgden met 3275 pins op de derde plaats. De hoogtse game die werd ge bowld tijdens het twee dagen durende toernooi kwam op naam van Koos van de Werf. Met een handicap van 36 werd zijn score 294. Evelien Jansen kwam de eer toe bij de dames. Haar game bedroeg 254 pins met een handicap van 28.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19