B Sticky Fingers desnoods met politiedwang dicht VIRGIN Mi Breestraat-bewoonster in clinch met Minerva en Hotel de Ville Miss Blanche weggegeven aan industrie Krakers snel uit boerderij B3 Prince Polly is de koning te rijk B4 leatersport DeX Open dag chemie bij universiteit en AZL Verkeer rond Stationsplein vanaf november overhoop Slimme EHBO-kit CcidócSoutmit iMiiiunnwniimumiiM I1 EN OMGEVING LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 OKTOBER 1992 In cultureel Cen- i De X, Haarlemmer- 52, wordt aanstaande theatersport bedre- leidse Theatersportvereni- jMoeders Mooiste vaardigt Ie teams af, die met elkaar jjveren om de gunst van het lek en de jury. Theater- L leeft bij de gratie van de ies uit het publiek. Dat be de personages, het ver- de emoties, het plot en de p. De jury stelt eigenlijk voor: die geeft extreem of extreem lage cijfers om publiek te provoceren. 20.30 uur. Entree: ALLERLEIDS ipen en beren staan morgen >t middelpunt van de be itelling in motel Het Haag- Schouw, Haagsche uwweg'14. Tussen 10.30 en wordt ery een poppen- en beurs gehouden. Alles de poppenmaker is aanwe- naast meubeltjes en kle- Men kan poppen en beren taxeren, er is een poppen- een tentoonstelling antieke poppen. Entree: 01 f4,- (65+)/f 1,- (kinde- LEIDEN - Coffeeshop Stic ky Fingers aan de Manden makerssteeg, achter V en D tussen Aalmarkt en Bree- straat, moet als het aan de gemeente Leiden ligt des noods met politiedwang dicht. De vestiging van Stic ky Fingers is in strijd met het bestemmingsplan. Boven dien wil de gemeente de toe name van het aantal coffees hops waar hasj wordt ver kocht een halt toeroepen. Sticky Fingers is tegen de drei gende sluiting inmiddels in beroep gegaan. Dat beroep wordt volgende week behan deld. Volgens G. Schramm van de afdeling ruimtelijke orde ning en stadsbeheer van de ge meente wordt Sticky Fingers puur op grond van het bestem mingsplan aangepakt. „In de Mandenmakerssteeg mag vol gens het bestemmingsplan al leen een restaurant worden ge vestigd. Voordat Sticky Fingers er kwam, zat die-er ook, de Sa lad Bar". Volgens Schramm zijn al meer dan een jaar geleden gesprek ken aangeknoopt met de eige naar van Sticky Fingers. „Toen werd aangekondigd dat Sticky Fingers een restaurant zou worden. Later is een café- vergunning aangevraagd en die is afgewezen, omdat dat daar niet is toegestaan. Door de poli tie wordt de zaak nu beschouwd Ongewenst Schramm wil niet ingaan op de suggestie dat Sticky Fingers ook dicht moet omdat de ge meente de opkomst van de cof feeshops ongewenst vindt. Ze benadrukt dat het wat haar af deling betreft puur gaat om een kwestie van ruimtelijke orde ning. Maar het ontkennen doet ze het ook niet. Een woordvoerder van Sticky Fingers geeft geen commentaar omdat de eigenaar van de zaak degene is die dat zou moeten doen. En die is onbereikbaar in het buitenland. LEIDEN De universiteit en het Academisch Ziekenhuis ho ren tot de instellingen die vol gende week zaterdag meedoen aan de landelijke Open Dag Chemie. Tijdens die dag houden bedrijven en instellingen die ac tief zijn op chemisch gebied open huis. Bij het Academisch Ziekenhuis Leiden doet het Centraal Kli nisch Chemisch Laboratorium mee aan de dag. Van 10.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers een kijkje nemen in het labora torium. Er worden demonstra ties gegeven van onderzoek en apparatuur en er worden films vertoond over de plaats van het laboratorium in het ziekenhuis. Het Gorlaeuslaboratorium van de universiteit, aan de Ein stein weg 5, bij de Wassenaarse- weg, is die dag ook te bezichti gen. Elk half uur worden daar uiteenlopende demonstraties gegeven. Zowel van typisch technische werkzaamheden als van wetenschappelijke proe ven. Het gaat daarbij bijvoor beeld om glasblazen, elektro- nenmicroscopie, het verwijde ren van zware metalen uit af valwater, het werken met plan ten die via genetische manipu latie zijn ontstaan en onder zoek naar het ontstaan van en de bestrijding van kanker. Prof. A. van der Gen verzorgt om 12.00 uur een 'populaire' lezing over smaak- en geurstoffen. Voor de bezoekers zijn er twee rondleidingen, om 11.30 en om 14.00 uur, door het gebouw. Be langstellenden kunnen dan on der deskundige begeleiding alle tien verdiepingen en de kelder van het laboratorium bezichti gen. In het gebouw is die dag kinderopvang georganiseerd. Het programma van demon stratieprojecten omvat behalve de glastechniek en de elktro- nenmicroscopie nog een groot aantal andere onderwerpen. Een greep daaruit: de fijnme- chanische afdeling, genetisch gemodificeerde planten, het ontwerpen van biomoleculen, mooi bruin worden in de zon, de chemie van het zien, reacties met licht en chemie van het mi lieu. Tevens worden videofilms vertoond over chemici aan het werk en water en het milieu. Herman Van der Grinten Quartet bij Hothouse LEIDEN - Het Herman Van der Grinten Quartet treedt van avond op bij Jazzpodiüm Hothouse. Het optreden begint om half tien in De Waag aan de Aalmarkt. Het kwartet bestaat uit Maarten van der Grinten (gitaar, gitaar-synthesizer), Ben Herman (altsax), Jos Machtel (contrabas) en Henk Zomer (slagwerk). Maarten van der Grinten ontving in 1991 de Max van Praag Award en Ben Her man de Wessel Ilckenprijs. spanning Ouderen Activiteitencom- ie van de Stevenshof in Lei- koud t morgen een ontspan- sm\ddag voor 55-plussers een optreden van het Leidse 'ekgezelschap De Sleutels. iegangsprijs bedraagt 2,50 m inclusief koffie of thee. liddag wordt gehouden in uurthuis aan de Trix Ter- straat en begint om 14.00 Idag uilvereniging Konings- houdt morgen een ruildag verzamelaars van sigare- stickers, munten, briefkaarten en wat dies zij. Iedereen is welkom in huis 't Spoortje, Ber- Ikade 40, tussen 12.00 en uur. Entree (voor niet-le- 1,50/f 1,-. imelmarkt ifanfare FBL houdt mor en grote rommelmarkt in ubhuis aan de Hazewind- Aanvang: 9.30 uur. De op- st is bestemd voor de aan- van nieuwe instrumenten. iwilligers igverzorging in Diensten- urn Zijloever zoekt vrijwil- Op de dagverzorging ko- maandag en woensdag f ouderen samen. Van de illigers wordt gevraagd an 9-15 uur aanwezig te' m te assisteren bij handen- koffie zetten of gewoon raatje maken. Inlichtin- onnie de Waal, Zijloever, Rijndijk 129, tel: 233208. yvoeding ureau voor natuurvoeding eet verzorgt maandag een natieavond over baby- en rvoeding. Diëtiste Margje eldgaat in op veel gestelde n als: 'Hoe weet ik of mijn voedselallergie heeft' en 'eel melk moet mijn kind enDe avond wordt ge- wm van 20.00 tot 22.00 uur 't Milieu-Informatie Cen- aan de Morsstraat 43 in n. De kosten bedragen ter persoon, inclusief kof- hee en koek. Telefonisch in elden-voor 21 oktober 23 hniek LEIDEN De ordediensten van studentensociëteit Mi nerva en discotheek Hötel de Ville in de Breestraat in Lei den moeten de rust 's nachts op straat nog beter waarbor gen. Tot die voorlopige con clusie kwam staatsraad Van den Berg van de Raad van State gisteren in een geschil tussen de gemeente Leiden en Breestraat-bewoonster Ursula Dierks. De geschillenafdeling van de Raad van State bóog zich over het beroep dat Dierks had aan gespannen tegen de gemeente, die hinderwetvergunningen wil verlenen aan beide gelegenhe den. Dierks vindt dat deze niet mogen worden afgegeven, on der meer vanwege de overlast van bezoekers 's nachts op straat. De aanvraag voor een nieuwe hinderwetvergunning van Minerva heeft te maken met het feit dat Minerva tot voor kort twee aparte vergun ningen bezat, een voor de socië teit en een voor de bijbehorende dancing Hifi. Deze moeten nu worden vervangen door één ge zamenlijke vergunning. Voor discotheek Hotel de Ville gaat het om het verlenen van de eerste hinderwetvergunning sinds de oprichting, hoewel dat al weer tweeënhalf jaar geleden is. Oorzaak van die lange aan- vraagduur is de achterstand in het verwerken van hinderwet zaken bij de gemeente. Fietsgarages De gemeente Leiden vindt dat zowel Minerva als Hotel de Vil le in aanmerking komen voor een vergunning omdat ze er al les aan hebben gedaan om over last te voorkomen. Beide pan den zouden voldoende zijn geï soleerd. Woordvoerder van de gemeente J. Vellekoop gaf wel toe dat de overlast van ronds lingerende fietsen een onoplos baar probleem is, dat alleen zou kunnen worden ondervangen door het bouwen van 'fietsgara1 ges'. De overlast van bezoekers die herrie maken bij het weggaan blijft volgens de gemeente bin nen de perken door de controle van eigen ordediensten waaro ver beide gelegenheden be schikken. Volgens bewoonster Dierks bestaan die ordedien sten echter alleen op papier, maar komt er in de praktijk niets van controle op straat te recht. Vertegenwoordigers van Minerva ontkenden dit: de vijf tien mensen van de eigen orde dienst zouden regelmatig hun neus buiten de deur steken om herriemakers tot de orde te roe pen. Ook eigenaar Van Akkeren van Hotel de Ville stelde dat zijn portiers de boel op straat goed in dè gaten houden. Ursula Dierks die zich al jaren druk maakt om de overlast van de uitgaansgelegenheden op de Breestraat, vindt dat studen tensociëteit Minerva uit zijn voegen is gebarsten en daarom eigenlijk op een andere plek, aan de rand van de stad thuis hoort. „Het is een te groot hore cabedrijf op een te kleine plek. Overlast is dan niet te vermij den. Je kunt niet van 2000 be zoekers verwachten dat ze een pleister op hun mond plakken". En discotheek Hotel de Ville moet volgens haar geen officiële toestemming krijgen om zich in de Breestraat te vestigen. „De nieuwe eigenaren zijn op eigen risico met die disco gestart. De gemeente zou pas een hinder wetvergunning afgeven als er geen nieuwe ontwikkelingen zouden zijn. Die zijn er wel, nu de gemeente grote plannen met de Breestraat heeft. Daarin past geen disco", aldus Dierks. Staatsraad Van den Berg doet volgende week uitspraak. LEIDEN Terwijl de een blij is met het herstel van een historische reclame, ziet de ander daar een vorm van reclame onder valse voorwendselen in voor een verwerpelijk produkt. Het gaat daarbij om de gerestaureerde gevelreclame voor Miss Blanche-sigare'tten op de hoek van Heren gracht en Oude Rijn. De restauratie paste in het stre ven van de gemeente naar het herstel van historische reclameschilderingen op Leidse gevels. Omdat de recla me verloren dreigde te gaan zocht de bewoonster van het pand naar een mogelijkheid van herstel. Ze vond die bij de importeur van het nog altijd bestaande sigaret tenmerk die het 10.000 gulden vergende herstel bekos tigde. Met-instemming van de gemeente werd het kar wei uitgevoerd. Een restauratie die landelijk de publici teit haalde. Een van die kranteberichten wekte de^ woede van C. Bakker uit Zaandijk. Hij vindt dat de restauratie in strijd is „met wat algemeen maatschappelijk wordt aanvaard" en indruist tegen het belang van de volksge zondheid. In een brief aan de gemeente wijst hij op de gevaren van het roken. „Leiden bewijst de jeugd een zeer slechte dienst met haar beleid", meent hij. Eerbetoon Volgens het gemeentebestuur is daar echter geen spra ke van. Bij de restauratie gaat het volgens B en W om het herstel van een stukje Leidse historie dat is ontwor pen door de Hongaarse kunstenaar Vilmos Hüzar. Daarmee wordt niet het roken gestimuleerd, maar gaat het om een eerbetoon en herinnering aan het vroegere bedrijfsleven. Met dat antwoord neemt Zaandijker Bakker echter geen genoegen. Hij meent dat Leiden een uitstekende reclame voor 10.000 gulden heeft 'weggegeven' aan een nog steeds bestaand merk sigaretten. Daarvoor had het tienvoudige gevraagd kunnen worden. „Zelden zal de tabaksindustrie voor zo weinig geld een zo imposante reclame hebben mogen maken in nog wel een be schermd stadsgezicht". Bakker wijst er in zijn tweede brief nog eens op dat dit gebeurt terwijl op alle mogelij ke manieren wordt geprobeerd de jeugd van het roken te houden. De gerestaureerde reclame uit 1936, op de hoek \/an He rengrachten Oude Rijn. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Het verkeer rond het Leidse station zal vanaf half no vember geleidelijk overhoop worden gehaald. Dat gebeurt in sa menhang met de bouw van het nieuwe station en vooruitlopend op het 'Leiden Centraal' project. De herinrichting van het plein moet uiteindelijk leiden tot de bouw van tunnels voor het autoverkeer. Volgende maand wordt begonnen met het één voor één verleggen van de rijbanen en met het omleggen van rioleringen, kabels en lei dingen. Eind maart moet het werk zijn afgerond. Dan wordt ook begonnen met de sloop van het oude station. Over de werkzaamheden wordt woensdag door de gemeente een informatieavond gehouden in de school De Twee Sleutels aan het Ballonpad 2. Die bijeenkomst begint om 20.00 uuy. Deze handzame EHBO-kit voor -thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. FTioteer als nieuwe abonnee ingaande: Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: O maand (automatische betaling) f27,00 |Ll kwartaal (automatische betaling) f79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de EHBO-kit naar: 1 Naam: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. JNZ Sticky Fingers in de Mandenmakerssteeg: geen restaurant en dus niet toegestaan. FOTO: WIM VAN NOORT

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9