Lucian Ilie: geen spijt van vlucht Homerun houdt Blue Jays van titel af Jonge garde berooft Sport Interpolistoernooi van smaakmakers Feyenoord wacht uitspraak UEFA af LeMond lonkt naar de Spelen in Atlanta Oranje straft arrogantie af Voetballer door rechter veroordeeld Leidse Courant i k vrijdag23oktober 1992 li9 ssure van Gerald ïenburg valt mee |rop - Uit een echografie, ji Geldrop van het gebles- je rechter dijbeen van Ge- I Vanenburg is gemaakt, t de blessure van de PSV-er te vallen. Vanenburg viel sdagavond voor de Euro beker voor landskampioe- tegen AEK in Athene na een kwartier uit. Ge il werd voor een ernstige scheuring. Vandaag werd handeling van Gerald Va- urg voortgezet. alist Torino kansloos n - Vorig jaar nog finalist Ajax, dit seizoen in de le ronde van de UEFA Cup bij uitschakeling. Het Ita- se Torino moet vrezen de return tegen Dynamo ou. Torino verloor gister- 1 voor eigen publiek de wedstrijd met 1-2. Ka- )v bracht Dynamo op 0-1. na de rust maakte Torino ankzij Timofiev. Maar Si- inkov scoorde 1-2. il Grobbelaar leidt es Liverpool in ou Het wegsturen van e an Bruce Grobbelaar Liverpool in de tweede I rijd voor de tweede ronde (e Europa Cup II duur te De Engelse sluitpost e n Moskou zeven minuten tijd bij 2-2 weggestuurd 1(,hij Dimitri Radsjenko in n stien metergebied ten val P jebracht. De strafschop II loor Karpin achter verde- 3ave Burrows geschoten. 3ws nam de keeperstrui Jjan Grobbelaar. Hij werd linuut voor tijd opnieuw jeerd door Ledjakov, 4-2. JldSpelbos valt Heerenveen e!nven Het bestuur van '>divisieclub Heerenveen liet in op de wensen van M Spelbos. De oud-inter val was, bij de Friese club %i de gegadigden de func- Hn de ontslagen trainer ■Korbach over te nemen. imers 23ste in serste training Jta - Jan Lammers heeft rentree in de formule I ïte tijd geklokt tijdens de i training voor de Grote _van Japan. De 36-jarige ir bestuurde op het cir- ejui Suzuka de March van 'Spstenrijker Wendlinger, r{ in de laatste twee races d |t seizoen vervangt. Lam- 2ggde de 5859 meter lange 11 kf in 1 minuut en 44,075 je. Snelste man was we- itinpioen Nigel Mansell in >0, die in zijn Williams de -pielde snelheid van iej8 kilometer per uur be- iDe 26 snelsten gaan zon- Jl|i start. J Spassky gt rustdag lo De 24ste partij in .ktweekamp tussen Bo- uhijssky en Bobby Fischer is ïgjeld omdat Spassky kou ü®pvat. Het is de derde keer partij op verzoek van wordt uitgesteld. Vol- Me regels mag hij nog HC]een keer om uitstel vra- 23ste partij eindigde in Fischer staat voor met ten vier gewonnen par- Winnaar van de twee 's de eerste speler die tien J1 heeft gewonnen. jitter De Jong "jij Den Bosch arapsch Rinus de Jong het einde van dit bas- iizoen na een voorzit- van 21 jaar op als eer bij de negenvoudige Impioen EBBC Den De 58-jarige De Jong geruime tijd met ge- 5. Jdsproblemen. Het be- in de club heeft inmid- tales Spijkers, een 43-ja- irnalist, een opvolger )kken. Spijkers is be- a°t bestuurslid techni- tèn en zal na de play- Tejnei de voorzittershamer lp flong overnemen, i eij I erlanders in ER!ltoernooi squash ^Pfam Raymond Schef- en lichael Vertogen bereik- jjkil hoofdtoernooi van het rdtfutch Open in Amster- g Nederlandse vertegen- ing kwam daarmee op Lucas Buit kwam op ing binnen. Hij moet otHe eerste ronde tegen de jfgepde geplaatste Chris nder Poel ialië Wielrenner Adri van (33) is onderdak. Hij diè'iï een eenjai"ig contract se formatie Mer- Het wil dit seizoen maar niet vlotten met FC Groningen. Toch beweert Lucian Ilie: „Het is het beste team waarin ik ooit heb gespeeld". De Groningse Roemeen acht zijn ploeg morgenavond tegen koploper PSV ook niet kansloos. „Vergeet niet dat PSV Athene nog in de benen heeft". DoorAndrëVenema Groningen De zomer van 1989 was heet en lang. Lucian Ilie (25) weet er alles van. Die periode staat voor eeuwig in het geheugen van de Roemeen ge- grift. Het was de zomer waarin hij, samen met twee vrienden, zijn vaderland definitief vaarwel zei en zijn toevlucht zocht tot Zwe den. Op zoek naar een nieuw bestaan in de vrije westerse we reld, ver weg van'Nicolai Ceau- cescu, dictator in ruste. Zijn besluit huis en haard te verlaten was voor Ilie, geboren in Dimbouita, getogen in Boe karest, de moeilijkste beslissing uit zijn leven. „Absoluut", be vestigt hij in feilloos Engels. Maar ja, hij was jong en wilde wat. „We wisten niet echt goed wat we deden. Natuurlijk had den we er met ons drieën vooraf wel veel over gepraat", blikt Ilie terug, „en vervolgens namen we gewoon het risico. Ik had het niét naar m'n zin in Roemenië. Het systeem stond me niet aan, je kon helemaal niets zeggen. Nee, ik heb totaal geen spijt van mijn vlucht". Jongensboek Hij kent nog steeds elk detail van zijn vlucht en heeft er geen problemen mee het verhaal, goed voor een spannend jon gensboek, te vertellen. „We speelden met mijn toenmalige club, Rapid Boekarest, voor de intertoto-competitie tegen het Zweedse Orgrite. 's Avonds, na de wedstrijd,- ging iedereen uit. Wij ook, alleen kwamen wij niet terug. Toen waren we vrij. Ver volgens hebben we in 0rgrite een Roemeense toeschouwer gevraagd of hij ons naar Malmö wilde brengen, waar we iemand kenden". Aldus geschiedde. Toch had hij geen idee wat hem in het kapitalistische westen te wachten stond. Daar wenste Ilie, zielsgelukkig met zijn ver worven vrijheid, zich ook niet al te druk over te maken. „Het le ven begon voor mij opnieuw. Op het nulpunt. Ik h^d niets. Geen geld, geen huis, echt niets. ïk moest alles wel op het voetbal gooien". Wat volgde waren maanden van wachten. Wach ten op een verblijfsvergunning. „Dat was een afschuwelijke pe riode", verklaart Ilie, sinds drie jaar bezig aan zijn 'tweede' le ven. In Zweden werd hij, nadat alle formaliteiten geregeld waren, opgenomen door Jörköping-Sö- dra. Bij de amateurclub speelde hij een half jaartje, maar hij werd aanvankelijk niet vrijge geven door de Roemeense voet balbond. „Jörköping hielp mij met van alles. Ze investeerden nogal wat geld in mij, dat moest ik de club later weer terugbetalen. Toch ben ik Jörköping dankbaar vöor wat ze allemaal voor mij gedaan hebben". Invaller KV Mechelen werd het volgen de station voor Ilie. De toenma lige interim-trainer van de Bel gische provincieclub, Fi van Hoof, zag wel iets in de Roe meen. Maar aan zijn verblijf in Mechelen bewaart de midden velder die het spel graag voor zich ziet geen prettige herinne ringen. „Ik speelde nauwelijks in het eerste", vertelt hij, „af en toe mocht ik opdraven als inval ler. Ik snap nu nog steeds niet waarom Van Hoof me toen ei genlijk gehaald heeft". Exit Mechelen derhalve na een seizoen vol teleurstellingen. Wageningen was de volgende tussenstop op weg naar Gronin gen. „Pim Verbeek wilde me graag hebben", legt hij uit. „Hij Lucian Ilie: 'Het leven begon voor mij opnieuw, op het nulpunt'. had me al eens eerder zien spe len toen hij nog trainer bij Feye- noord was". Het duurde even voor Ilie speelgerechtigd was, maar de Roemeen liet al snel zien een aanwinst te zijn voor de eerste divisionist, die aan het einde van het vorige seizoen zijn laatste adem uitblies. „De aanpassing verliep vrij soepel, want in Zweden was ik gewend geraakt aan fysiek stevig voet bal". „Groningen is het beste team waar ik ooit in gespeeld heb", vervolgt Ilie als zijn huidige werkgever aan de orde komt. Met Verbeek en 'het systeem' had hij geen moeite ('dat is het zelfde als bij Wageningen'), wel om te acclimatiseren en zijn rit me te vinden. „Ik dacht vooraf dat het veel zwaarder zou zijn bij Gronin gen, maar dat was niet zo. Mijn visie was wat dat betreft niet goed. Ik heb daardoor zelf pro blemen gecreëerd die er niet waren". Inmiddels komt Ilie steeds meer tot wasdom. „We gaan nog een hoop plezier aan hem HONKBAL beleven", vult directeur Henk Nienhuis aan. Ilie: „Ik weet niet of Groningen mijn top is. Voorlopig wel. In Roemenië dacht ik dat Rapid mijn top was, maar dat bleek niet zo te zijn". Op gemak Voorlopig voelt hij zich in Gro ningen, waar hij veel met Erik van Kessel optrekt, op zijn ge mak. Ilie bewoont een rijtjeshuis in Zuidlaren, waar vorig seizoen Andrej Zigmantovitsj zijn in trek had. „Laten we hopen dat SCHAKEN FOTO HlLDEBRAND DIJKHUIZEN elke vergelijking daar ook mee ophoudt", grapt de Roemeen, die nog één grote wens heeft: de hereniging met zijn vriendin. „Daar zijn we nu al drie maan den mee bezig. Ik hoop dat ze binnenkort een visum krijgt voor Nederland. Dan zullen we hier ook snel gaan trouwen. Misschien laat ik me wel natu raliseren tot Nederlander als ik hier een nieuw contract krijg. Waarom niet? Ik ben niet trots op mijn afkomst, voel me geen patriot. Mij zien ze voorlopig niet terug in Roemenië". Toronto Lonnie Smith heeft de World Series teruggeslagen naar Atlanta. Met een grand slam homerun in de vijfde in ning beroofde hij de Toronto Blue Jays vooralsnog van de wereldtitel honkbal, de eerste ooit in 122 jaar Amerikaans honkbal die door een ploeg bui ten de Verehigde Staten zou zijn behaald. Door zijn uithaal hield hij de At lanta Braves in de strijd. De Braves wonnen de vijfde wed strijd in de best-of-seven met 7- 2 in de uitpuilende Sky Dome (50.268 toeschouwers) van To ronto. De Blue Jays behielden de leiding in de Series (3-2), maar wedstrijd zes en even tueel zeven worden morgen en zondag gespeeld in Atlanta. Smith, 36, een ex-junkie en de schlemiel van de Braves, ver scheen in de vijfde inning met twee man uit als aangewezen slagman in het slagperk. Jack 'Morris, de werper van de Blue Jays, had David Justice daar voor een vrije loop gegeven. Justice had in de vierde innings een solo-homerun geslagen. Met Justice waren de honken vol. Nixon bereikte het eerste met een honkslag, Pendleton sloeg hem met een tweehonk- slag naar het derdë. „Ik was", vertelde Smith, „nij dig op Morris. Hij toonde wei nig respect. Hij gaf Justice op zettelijk een vrije loop en wilde de derde nul over mijn rug bin nenhalen". De agressie vertaal de Smith in een homerun in het rechtsveld. „Ik raakte de bal UITSLAGEN VOETBAL Europa Cup voor be kerwinnaars: Spartak Moskou (Rus)-Liverpool (Eng) 4-2 (1-0). 10. Pisarev 1-0, 68. Wright 1-1, 70. Karpin 2-1, 80. MacMana- man 2-2, 84. Karpin 3-2 (straf schop), 89. Liedakov 4-2. Toe schouwers: 55.000. Rode kaart: 84. Grobbelaar (Liverpool). Uefa-beker, tweede ronde, eer ste wedstrijd: Frem Kopenha gen (Den)-Zaragoza (Spa) 0-1 (0-1). 12. Poyet 0-1. Toeschou wers 2852. Torino (Ita)-Dyna- mo Moskou (Rus) 1-2 (0-1). 45. Kazoemov 0-1, 55. Timofiev 1-1 (e.d.), 68. Simoetenkov 1-2. Toeschouwers: 30.000. Zagreb: Kroatië-Mexico 3-0 (1- 0). 45. Suker 1-0, 80. Racunica 2-0, 90. Suker 3-0. Toeschou wers: 40.000. TENNIS Wenen. Mannen, 500.000 gulden: Eerste ronde: David Justice van de Braves had er bij de warming-up al vertrouwen in. vol. Ik gokte op een fastball en hij gooide er een. Er zat enig ge luk bij". Het was de 16de grand slam homerun in de historie van de World Series en Smith's eerste. Smith werd in 1988 op de loon lijst van de Atlanta Braves ge- Medvedev (Oek/6)-Gustafsson (Zwe) 6-4 6-4, Tweede ronde: Gilbert (VSt/4)- Naewie (Dui) 6-2 6-3, Anto- nitsch (Oos)-Haarhuis (Ned) 4- 6 6-4 6-3, Pozzi (Ita)-Bruguera (Spa/3) 6-2 6-3, Siemerink (Ned)-Medvedev (Oek) 6-3 7-6 Brighton. Vrouwen, 500.000 gulden: Tweede ronde: Paradis (Fra)- Dahlman (Zwe) 6-4 6-2, Marti nez (Spa/3)-Adams (VSt) 6-0 6- 4, Tauziat (Fra/7)-Magdalena Maleeva (Bul) 6-16-4, Mary Joe Fernandez (VSt/2)-Reinach (ZAf) 6-3 6-0. Lyon. Mannen, 1 miljoen: Tweede ronde: Randall (VSt)- Muster (Oos/4) 7-6 6-4, Rene- berg (VSt)-Steeb (Dui/6) 7-6 6- 3, Boetsch (Fra)-Camporese (Ita/7) 6-4 6-1, Sampras (VSt/l)-Rosset (Zwi) 6-3 3-6 6- 3. SCHAKEN Tilburg: Interpolis- plaatst. Maar niet nadat hij maanden had doorgebracht in een afkickcentrum, en zijn ca paciteiten bewezen had in de minors en in de Puertoricaanse wintercompetitie. Voor zijn en tree bij de Braves had hij al vier keer in de World Series gestaan toernooi. Barragepartijen kwartfinales: Kamski (VSt)- IVantsjoek (Oek) 1-0, Kortsjnoi (Zwi)-Gelfland (WRu) 0-1, Smi- rin (Isr)-Nikolic (Bos) 1-0. Sa menstelling halve finales: Gel- fland-Kamski en Smirin- Adams (GBr). SQUASH Amsterdam. NCM Dutch Open, mannen, tweede ronde kwalificatie, (winnaars naar hoofdtoernooi): Scheffer (Ned)-Van der Wath (ZAf) 13- 15 15-17 15-13 15-10 15-13, Vertogen (Ned)-Possl (Dui) 9- 15 17-14 15-11 1-15 15- 7, Wiens (Dui)-Schreiber (Aus) 15-12 12-1517-1515-13. TRIATHLON Alanya (Turkije). (1500 m zwemmen, 40 km fiet sen, 10 km hardlopen): Man nen: 1. Smith (GBr) 1.50.00, 2. Cook (GBr) 1.50.07, 3. Volc- kaert (Bel) 1.51.00, 4. Van de Bos (Ned) 1.51.29, 5. Bottin bij andere teams. In 1985 werd hij wereldkampioen met de Kansas City Royals. In Atlanta werd hij door de fans beschouwd als een middelmati ge speler. „Allereerst ben ik zwart", aldus Smith, „dus word ik sowieso bekritiseerd. Daar naast zien ze in mij een speler van dertien in het dozijn, dus word ik bekritiseerd". Manager Cox had altijd een andere me ning. „Lonnie heeft al vaker zijn waarde bewezen voor onze club". Vorig jaar werd hij de lachwek kendste speler in de World Se ries. In de zevende en beslissen de wedstrijd tegen de Minneso ta Twins maakte hij de blunder van het jaar door een teammaat in te halen tijdens het honklo- pen. Die onvergeeflijke misser kostte de Braves de wereldtitel, volgens de media. De Twins wonnen de wedstrijd met 1-0 èn de Series. In dat duel stond Morris bij de Twins de volle ne gen innings op de heuvel en Schmoltz bij de Braves. In de Sky Dome stonden de twee in duel vijf wederom te genover elkaar. Morris ver dween na de grand slam home run van Smith. „Ik ben geen su perman", zei hij zachtjes in de kleedkamer. „Al denken vele mensen van wel na de Series van vorig jaar". Schmoltz werd de triomfator. Hij hield de Jays onder controle en stond slechts twee runs toe. In de zevende slagbeurt werd hij afgelost. De relievers Stanton en Berryhill stelden de winst veilig. (Ita) 1.53.37, 6. Jay (Fra) 1.54.38,11. Koks (Ned) 1.56.13, 13. Huntjens (Ned) 1.56.40, 16. Vermaat (Ned) 1.57.55. Vrou wen: 1. Mouthon (Fra) 2.03.07, 2. Sybesma (Ned) 2.03.50, 3. Schafer (Dui) 2.04.32, 4. Lue- tich (Arg) 2.07.41, 5. Heeren (Ned) 2.07.49, 6. Groenendijk (Ned) 2.08.00. BILJARTEN Duisburg. WK bandstoten, eerste dag, eerste ronde: Horn (Dui)-Remond (Fra) 4-2 (75-71 26-75 75-71/5,50-7,00), Grethen (Lux)-Tilleman (Ned) 4-2 (41-75 75-22 75-49/7,64- 5,80), De Backer (Bel)-Bongers (Ned) 4-0 (75-24 75-65/7,89- 4,94), Grimm (Zwi)-Mori (Jap) 4-2 (75-45 61-75 75-71/3,80 3,40), Blondeel (Dui)-Jamad (Arg) 4-0 (75-37 75-8/6,81- 2,14). Tilleman en Bongers uitgescha keld voor de titel. Tilburg Zenuwslopende vluggertjes hebben het Interpo listoernooi beroofd van twee spraakmakende schakers. Voor Viktor Kortsjnoi en Vassili Ivantsjoek is het evenement na de barrages in de kwartfinales voorbij. Gelfand, Kamski, Smi- rin en Adams gaan in Tilburg verder in strijd om de hoofd prijs. De jonge garde is in de Brabant se stad de oudjes in het voor het eerst gehanteerde knock out- systeem de baas gebleven. De gemiddelde leeftijd van de vier overgebleven spelers ligt rond de 22 jaar. Adams was na twee partijen in de. kwartfinales al zeker van een plaats bij de laatste vier. Gisteren voegden Kamski (via Ivantsjoek), Gelfand (Korts jnoi) en Smirin bij de Engels man. Na een dubbele barrage. Kamski kegelde Ivantsjoek uit het toernooi. De jonge Ameri kaan bleek bedreven te zijn in het snel schuiven van de stuk ken. De prijsvechter is in het korte werk koel, stoïcijns. Ivantsjoek, dogr velen gezien als de toekomstige wereldkam pioen, kon in Tilburg niet tegen de tijddruk. In de ochtenduren zocht hij zijn heil op het plein voor het hotel, waar hij uren lang steeds dezelfde honderd meter op en neer liep. De Oekraïner vond echter niet de noodzakelijke rust. Tegen Kamski gebruikte hij veel tijd, waardoor hij in het middenspel en eindstadium in de proble men raakte. Door de zenuwen bracht hij een goede stelling met enkele zwakke zetten om zeep. Met het verlies verdween de speler met de hoogste ELO- rating uit het toernooi. Kortsjnoi ontsnapte tegen Gel fand in de eerste barrage. De eerste partij was voor Smirin, die ook in het tweede vluggertje de beste kansen had. Kortsjnoi slaagde er echter met veel geluk in de minderde stand winnend af te sluiten. In de tweede bar rage kon de sluwe vos die pres tatie niet herhalen. Gelfand won beide partijen en treft in de halve finales Kamski. De jonge Smirin verraste Niko- lic. Volgens Gelfand, een jeugd vriend van de winnaar, is Smi rin een goede kandidaat voor de finale. Dan moet de Israëliër eerst van Adams winnen. Te gen Nikolic, die in het treffen zijn winstkansen uit handen gaf door een flinke blunder, be wees hij in de tweede barrage een ijzersterke snelschaker te zijn. Rotterdam Feyenoord stelt zich voorlopig passief op in het onderzoek van de UEFA naar de rode kaart voor John de Wolf in het eerste Europese duel met FC Luzern. De clubleiding wacht de uitspraak van de tuchtcommissie af voordat actie wordt ondernomen. „Op dit moment valt niets meer te doen", gaf technisch direc teur Wim Jansen bij terug komst in Nederland aan. „We kunnen moeilijk beroep aante kenen tegen een straf, die nog niet bekend is". Op last van Jansen meldde Fra- ser zich een half uur na afloop van de .wedstrijd (1-0) met de onschuldige De Wolf bij UEFA- waarnemer Ponnet. De ranke middenvelder gaf toe Het ge wraakte incident met Camen- zind, die vlak voor rust minu tenlang op het veld bleef liggen, te hebben veroorzaakt. Hij ont kende echter een elleboogstoot te hebben uitgedeeld. Volgens Fraser stelde Camenzind zich na een botsing aan en was van een blessure geen sprake. Pon- net heeft de bekentenis van Fraser in zijn rapport opgeno men en de onschuld aangege ven van De Wolf. „Of het allemaal veel helpt of verandert aan de huidige situa tie weet ik niet", zei Jansen. „We wachten nu maar de uit spraak van de tuchtcommissie af. Die kan nog deze week ko men, maar ook pas volgende maand. Bij de UEFA valt daar op gpen peil te trekken". Washington Greg LeMond sluit niet uit dat hij in 1996 aan de Olymische Zomerspelen in Atlanta deelneemt. Beroeps renners worden dan voor het eerst toegelaten. Eerst wil de 31-jarige Amerikaan echter nog twee jaar in Europa bewijzen dat hij nog lang niet afgeschre ven is. De drievoudige Tourwinnaar heeft een uiterst matig seizoen achter de rug. Hij viel uit in de Ronde van Frankrijk en nam niet deel aan het wereldkampi oenschap. Zijn erelijst vermeldt slechts twee overwinningen. Een tijdrit en de eindzege in de DuPont-ronde. Een paar weken geleden tekende hij een con tract van twee jaar bij GAN, de opvolger van sponsor Z. „Na die twee jaar overweeg ik terug te keren naar de Verenig de Staten en ga me voorberei den op de Olympische Spelen", verklaarde de Amerikaan giste ren. Het is echter afhankelijk van de resultaten en prestaties de komende twee jaar". De Amerikaan heeft een maand vakantie genomen. Vandaag had hij verplichtingen in Parijs en daarna staat een promotio nele trip in Japan op het pro gramma. Vervolgens reist hij naar de Verenigde Staten waar hij zich gaat voorbereiden op het nieuwe* wielerseizoen. Le Mond zal zijn trainingspro gramma anders indelen. „Om te voorkomen dat ik in juli, zoals dit jaar, opgebrand ben. Ik rijd de Giro en de Tour. Ik zal niet meer de fout maken ook 'Dupont' te rijden. Tussen de Amerikaanse ronde en de Giro zaten slechts zes dagen. Dat was te weinig, is achteraf gebleken", meende LeMond. HANDBAL Schiedam Arrogant begon nen de Noorse handbalsters aan hun derde wedstrijd in Hol- landtoernooi. De Nederlandse ploeg zou een gewillig slachtof fer vormen. Zelfs voor de twee de garnituur uit Scandinavië. Ruim een uur later slopen ze naar de kleedkamer. Oranje sloot het duel met de nummer twee van de Olympische Spelen verrassend af met een minima le overwinning van 15-14. De ploeg van Ton van Linder startte slecht tegen de tweede garnituur van de Noren, die een bikkelharde verdediging neer zetten. Pas na een kwartier scoorde Oranje. Op dat moment bedroeg de achterstand 0-4. In de slotfase van de eerste helft kwam Nederland dichterbij. Via 4-7 werd de ruststand van 4-8 bereikt. De Noorse bonds coach had op dat moment zijn oude garde het veld ingestuurd. In de tweede helft veranderde Oranje van tactiek. De speel sters grepen eveneens naar de botte bijl in verdedigend op zicht. Voorin leidde het agres sievere spel tot meer doelkan sen, die goed werden uitgebuit. Met Carla'Kleintjes en Jolanda de Kok als sterkste troeven in aanvallend opzicht werd het verschil kleiner en kleiner. Ze ven minuten voor het einde kwam Nederland op gelijke hoogte: 13-13. Dertig seconden voor het laatste fluitsignaal wierp Wendy Kerssens de win nende treffer achter de Noorse doel vrouw. Emmen Gunstige getuige nissen van collega-spelers en de trainer van WKE konden de 27- jarige voetballer uit Emmen gistermorgen niet helpen. We gens het mishandelen van voer- stopper Willy Willems van De Treffers uit Groesbeek werd de hoofdklasse-speler veroordeeld tot 250 gulden boete. Politie rechter J.M.C. Obenhuijsen achtte voldoende bewezen dat hij schuldig was aan de mishan deling. De Emmenaar kreeg het in maart van dit jaar met Willems aan de stok in het duel WKE-De Treffers in Emmen. Hij zou zijn opponent een rechtse directe hebben gegeven. Daarbij liep Willems ondermeer een bloed neus en een kapot gebit op. De WKE-speler, die voorheen actief was als betaald voetballer bij Veendam en Emmen,hield vol onschuldig te zijn. Het is nog niet bekend of hij tegen het vonnis in hoger beroep gaat. De opgelegde boete van 250 gulden was conform de eis van de offi cer van Justitie.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13