Machinist kon nog op tijd waarschuwen Passagiers met de schrik vrij Verbod Vomar- vestiging zegen voor Oude Haven Leiden Omgeving Aanranding in toelofarendsveen Schade kan in de miljoenen lopen 1 die knappe E'ers, ik neb gewoon lenoten' Provincie dreigt gemeentewerf Voorhout te sluiten L B 9 Leidse Courant ."4 donderdag 22 oktober 1992 tf OELOFARENDSVEEN - Naar nu pas ■kend is geworden, werd op zaterdaga- jnd 10 oktober omstreeks kwart voor tien 18-jarige vrouw uit Leimuiden door een op heden onbekende man lastig geval- De vrouw reed op een bromfiets over schoolplein van de basisschool De Scha- aan de Rembrandt van Rijnsingel in lelofarendsveen toen zij werd gepakt door man. Door hevig verzet van het slachtof- sloeg de man op de vlucht. De man is ssen de 25 en 35 jaar oud, heeft een dun stuur, kort steil haar en droeg een don- rkleurige broek, voorzien van een lichte eep over de zijkant van de broek. De poli- zoekt getuigen, telefoon: 01713-14400. Dodelijk ongeval in Zoeterwoude ZOETERWOUDE-RIJNDIJK - De 46-jarige mevrouw C.H. uit Zoeter- meer is gistermiddag rond half drie om het leven gekomen bij een onge val op het industrieterrein Grote Pol der in Zoeterwoude-Rijndijk. Op de kruising Industrieweg/Energieweg haalde zij op de bromfiets een vracht wagen rechts in. Vrachtauto trok op dat moment open sloeg rechtsaf de energieweg in. De vrouw werd door de rechtervoorkant van de vrachtau to geraakt. Zij liep ernstig hoofd- en nekletsel op en overleed ter plaatse. De politie in Hazerswoude vraagt of eventuele getuigen zich willen mel den, tel: 01714-15300. Hersenschudding na aanrijding OEGSTGEEST - Een 73- jarige automobiliste uit Leiden is gisteravond licht gewDnd geraakt bij een aanrijding met een auto op de Irislaan. De vrouw ver leende geen voorrang aan een auto, die kwam van de Kennedylaan. De bestuur der, een 40-jarige Noord- wijker liep geen letsel op. De vrouw is met en hersen schudding overgebracht naar het ziekennhuis. Bei de auto's werden zwaar be schadigd en moesten wor den weggetakeld. Mislukte overval door gemaskerde mannen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee mannen die hun gezicht onder kap pen hadden verborgen hebben dins dagochtend rond kwart voor zes vroeg op de Doornenburg in Alphen gepro beerd een 42-jarige inwoner van die plaats te beroven. De overvallers be dreigden de man vermoedelijk met een vuurwapen en eisten zijn attaché koffer op, waarin zich een geldbedrag bevond. De Alphenaar wist zijn bela gers op de vlucht te jagen door met de koffer te slaan. De politie zoekt getui gen van het voorval. Zij kunnen zich melden via 01720-84555. Slaperige vrouw raakt van de weg NOORDWIJK - Vermoe- delijk omdat ze overmand raakte door slaap is een 21- jarige vrouw uit Waddinx- veen gisteren met haar auto van de weg geraakt. Dat gebeurde 's middags rond half vier toen ze bij Noordwijk van de provinci ale weg de Van Berckelweg opreed. Ze reed door de bos- sages en de auto kwam uit eindelijk op zijn kant tot stilstand in een sloot. De vrouw is met hoofdletsel naar het Academisch Zie kenhuis Leiden gebracht. Auto uitgebrand WASSENAAR Vermoedelijk door een defect aan de gastank is gistermiddag in de Dirk de Raetlaan in Wassenaar een auto volledig uitgebrand. De ei genaar, een 38-jarige Voorhouter, had zijn wagen net gestart, toen er rook uit het motorcomparti ment kwam. Even later stond de wagen in lichter laaie. De politie denkt aan een lekkage van de gas tank in de ongeveer tien jaar oude auto, die overi gens onlangs APK-gekeurd was. WD-kamerleden in Leiderdorp LEIDERDORP In verband met het 30-jarig be staan van de WD-afdeling Leiderdorp houden de Tweede Kamerleden Erica Terpstra en Hans Dijk stal morgenavond een spreekbeurt over de actuele politiek. De bijeenkomst vindt plaats in party-cen trum 't Oude Dorp, Hoofdstraat 12 te Leiderdorp. De aanvang is acht uur. 'Nooit zoiets angstwekkends meegemaakt' IENS K0LDENH0F jSE Het treinongeval id even voor half zes plaats de spoorwegovergang bij de tionsweg en Delfweg in Lis- Een vrachtwagen met aan- iger van C&A, onderweg van irdwijkerhout naar het ma- ijn in Lisse, bleef op de over ig steken doordat de rem- n van zijn aanhanger blok- rden. ■haalde pogingen om weg te ïen faalden. Toen de spoor- ïen dicht gingen voor de itrein van Hoorn naar Den ig CS had de chauffeur, een jarige Amsterdammer, geen lere keus dan uit zijn cabine pringen. iwel de machinist al ruim- oots voor de overgang, het jaar onderkennend, een idstop inzette, was een bot- jj niet te vermijden. Wel zag kans de passagiers in het irste treinstel te waarschu- n voor de naderende klap, zo- deze zich nog tijdig in veilig- d konden brengen. De trein irde zich met een snelheid kilometer per uur in de ichtwagencombinatie. De p was zo groot dat een deel de wagen enkele honderden iters meegesleurd werd en de achtwagencabine half op het rron van het voormalige sta in werd geslingerd. Ook ont- loovde het voorste treinstel en verdhet gedeeltelijk opengere ten. Dat daarbij geen doden of (wonden vielen is volgens een 'itiewoordvoerder een won- De gestrande passagiers •den na twintig minuten met speciale trein via het vrijlig- ide spoor afgevoerd naar Lei- Anderen werden per bus Haarlem gebracht. Reizi- die op de stations in Haar- en Leiden strandden wer- via bussen naar de plaats bestemming vervoerd. De ircitytreinen werden omge- over de Schiphollijn naar den. Ook het verkeer over de Dat het een vrachtwagen van een kledingconfectiegigant betrof, was na de botsing duidelijk te zien. De rekken met truitjes, broekjes en rokjes staken dwars door de wagons. foto: wim van noort Delfweg en Stationsweg in Lis- se werd omgeleid. Pas na mid dernacht slaagde een speciaal team van de NS erin het trein stel weer op de rails te krijgen. Het werd op een zijspoor in Lis- se gezet, waar het vanmorgen provisorisch hersteld werd om te worden afgevoerd. Om 6.07 was het treinverkeer weer vrij wel volledig hersteld. Alleen een defect aan de spoorweg overgang in Lisse zorgde nog voor enkele minuten vertra ging. De omvang van de schade ten gevolge van het treinongeval in Lisse was vanmorgen nog onbekend. Volgens W. Land stra, proces manager van de NS, zal het echter om een aan zienlijke schade gaan. „Er is een treinstel kapot, lichte schade aan het baanvak en forse schade aan de overgang en de kabels. Met name dat laatste loopt vaak in de papie ren". C&A -woordvoerder J. Remarque schatte de scha depost voor zijn bedrijf van morgen op „een paar ton tot 1 of 2 miljoen gulden. De vracht wagen is total loss, dat is dui delijk en voor het overige moet de verzekering uitzoeken of we aansprakelijk zijn voor de schade aan de trein en het baanvak". Volgens Remarque is het nog onduidelijk hoe het ongeval heeft kunnen gebeu ren. „Onze wagens worden zeer goed onderhouden. Toch lijkt een technisch manke ment aan de remmen de oor zaak van het ongeval". Tech nici van de politie zijn van morgen begonnen met een on derzoek van de combinatie. LISSE „Ik heb nog nooit zoiets angstwekkends mee gemaakt". De heer Nijenhuis uit Leiden staat een half uur na de klap nog een beetje ver dwaasd op het Lissese per ron. Hij heeft door alle con sternatie met nog wat andere passagiers de speciale trein naar Leiden gemist. In af wachting van nieuw trans port slaat hij de activiteiten op het spoor gade. Brandweerlieden hebben een keten gevormd waarlangs nog bruikbare kleding in een ijlings aangerukte vrachtwagen van C&A wordt geladen. De recla mekreet 'De kortste weg naar de mooiste mode is rechtdoor naar C&A' krijgt tegen het door schijnwerpers verlichte ta fereel een wat merkwaardige bijklank. „Ik forens al ruim veertig jaar en in al die tijd heb ik nog nooit zo'n noodstop meegemaakt", vertelt Nijenhuis zijn verhaal. „Toen ik het gegil van de rem men hoorde ben ik gaan staan om door het raampje te kijken. Ik zag die vrachtwagen op de overgang staan en wist meteen dat we nooit meer op tijd zou den kunnen stoppen. Toen heb ik gauw mijn hoofd naar binnen getrokken en me schrap gezet voor de klap. En die viel eigen lijk nog mee, ik heb er niet veel van gemerkt. Waarschijnlijk omdat ik in één van de achter ste treinstellen zat". Hagenaar Achner heeft niets gezien van het ongeluk. „Toen ik hem zo hard hoorde remmen ben ik in elkaar gedoken met mijn voeten tegen de bank voor me en heb gewacht op de klap". Hij maakt zich drie kwartier na die klap meer zorgen over hoe hij zijn tocht naar Mariahoeve zal kunnen voltooien dan over de gebeurtenissen op het spoor. Even later kan ook hij zijn weg, per taxi, vervolgen. Puinhoop Opperwachtmeester J. Rade- macher van de Lissese politie heeft de coördinatie van de op- ruimactie in handen. „Het is hier een onvoorstelbare puin hoop", laat hij een collega tele fonisch weten. Daarmee is niets teveel gezegd, het baanvak is bezaaid met brokstukken van de vrachtwagen en kleding stukken. Bij honderden slinge ren er toepasselijke reclameslo gans met de kreet 'Opruiming' rond. Burgemeester J. van der Kroft van Lisse is ook aanwezig om de ravage met eigen ogen te aanschouwen. Volgens M. Singels, proces ma nager van de NS en belast met de opruimklus, is het een geluk geweest dat het voorste trein stel vrijwel leeg was. „Puur toe val, maar daardoor was de ma chinist niet alleen in staat de passagiers te waarschuwen, maar konden ze zich ook in vei ligheid stellen". aar oor t j ENS K0LDENH0F )0RDWIJKERHOUT bang? Welnee man, ik gewoon genoten. Het zoiets apegeks en .dan al knappe kerels van de ME. heb ze de hele dag voor nvan koffie met gebak. Er s genoeg in huis, omdat ik g was en de familie en inden er toch niet door n" iden. Ze hebben de blöe- n afgegeven bij de receptie 3eg njn weer vertrokken" nftterien Bronsema is een dag de invasie van Sollasi door politiemacht van tachtig nog ronduit opgetogen. Zo k is er in het doorgaans rus bungalowpark nu ook weer Te t wat te beleven. De klop- c it naar de gewapende over- t da Iers die eerder een bank in issï irdwijkerhout beroofden, daarom voor welkome iding. Katterien is vol lof nee r de werkwijze van de poli- je af voor die jongens, llemaal gesmeerd. Het een hele operatie. Er pre in hier tenslotte meer dan nel Êhonderd huisjes", en idat ze op het moment van ioekactie thuis was heeft ze 'schade opgelopen. Ook en- buren hadden daarom ge- omdat ze over sleutels van ikt< misjes beschikte. „Mijn ach- st luurman had pech. Van hem ik geen sleutel en dus heb- mei ze zijn deur geforceerd. Dat 3en je gisteren zien op het jour- iet; l. Hij heeft behoorlijk wat sdei adeopgelopen", nt; 'inig schade ieli een eerste inspectie van het k blijkt dat de schade wel e valt. Beheerder J. Knotter ■e^t in de stromende regen de 'de met Cor van Rhijn. Veel Idoor RENS KOLDENHQF Parkbeheerder J. Knotten neemt de schade op aan een deurslot van één van de huisjes op Sollasi. fotclwim van noort Buurtonderzoek uitgesteld NOORDWIJKERHOUT - Het uitvoerige buurtonderzoek dat de rijkspolitie vandaag wilde beginnen in de omgeving van bun galowpark Solassi is uitgesteld. Volgens woordvoerder R. Colijn heeft de politie daar te weinig personeel voor beschikbaar, om dat veel mensen vrij zijn in de herfstvakantie. Hij verwacht dat het onderzoek maandag begint. Vandaag is op een nabijgelegen camping een sporenonderzoek begonnen. De verdachte die dinsdag tijdens de klopjacht op Solassi is aangehouden zit nog steeds vast en blijft voorlopig in hechtenis. Volgens Colijn ko men er steeds meer aanwijzingen dat de man inderdaad betrok ken was bij de overval. SASSENHEIM - Het feit dat de komst van een Vomar-vesti- ging aan de Es§enlaan in Sas- senheim vrijwel zeker van de baan is, betekent een meevaller voor de ontwikkelingsplannen van het Oude Haven-gebied. In het toekomstige winkelgebied is nu ruimte gereserveerd voor een supermarkt zonder dat dit ten koste gaat van het aantal ander soortige winkels binnen het plangebied. Dat blijkt uit de in richtingsstudie 'Oude Havenge bied en omgeving' die gisteren werd gepresenteerd. Met de ont wikkeling van het Oude Haven gebied in Sassenheim hoopt de gemeente de dorpskern van een winkelhart te voorzien. Het hui dige winkelcentrum verdient die naam nauwelijks, omdat het gaat om een uiterst langgerekte winkelstraat. Die wordt ook nog eens regelmatig onderbroken door woningen, kantoren en an dere 'winkelonvriendelijke' ob stakels. Dit voorjaar koos de ge meente in principe voor de Oude Haven. Gisteravond werd een nadere uitwerking van het plan concept gepresenteerd door het Rotterdamse Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Archi tectuur. De inrichtingsstudie voorziet in de komst van een supermarkt van 1200 vierkante meter op het binnenterrein van de Oude Ha ven. Daarnaast is er ruimte voor nog eens 2000 vierkante meter aan nieuwe kleine winkels. Het leeuwedeel daarvan zal ge bouwd worden aan de buiten rand van het winkelgebied. Een kleiner deel komt in de winkel passage die het binnen- en bui tengebied met elkaar moet ver- binden. Zo'n 500 vierkante me ter zal terechtkomen in het mid dengebied van de Hoofdstraat. Het gaat daarbij in hoofdzaak om winkels waarin niet-dage- lijkse artikelen te koop zullen zijn. Naast winkels zal er ook ruimte moeten komen voor woonhuizen. De gemeente geeft er de voorkeur aan woonlagen boven de winkels te bouwen. Daardoor zou het winkelgebied ook een verblijfsfunctie krijgen en is het er na winkelsluitings tijd dus minder stil. Men denkt daarbij aan de bouw van 14 woonhuizen boven winkels in de Kerklaan en 4 aan de Haven. De bestaande woningen aan de Kerklaan (11 stuks) moeten plaats maken voor winkels om een verbinding met het Bosch plein tot stand te brengen. In het nieuwe winkelgebied zou parkeerruimte voor 174 auto's gereserveerd moeten worden. Dat zijn er meer dan strikt nood zakelijk wordt geacht. Hierdoor kan het slecht gelegen parkeer terrein op het binnenterrein 'Vos' worden verkleind. De plannen voorzien ook in een verhuizing van de weekmarkt van de Hoofdstraat en de J.P. Gouverneur laan naar het pleingedeelte tussen de passage en het Kerkplein. Voordeel hier van is dat de markt in het cen trum zou komen te liggen, met aan weerszijden parkeerplaat sen. De vermindering van het aantal parkeerplaatsen tijdens de markt kan worden opgevan gen door parkeerruimte op de Jan van Brabantweg, het Bosch plein en de Concordiastraat. In een later stadium zou ook de huisjes zijn onbeschadigd ge bleven omdat de ME kon be schikken over een groot aantal reservesleutels. Toch is er bij tientallen huisjes schade aan ramen, deuren en sloten. Veel bungalows hebben daarom de hele nacht open gestaan. Het park maakt een wat verla ten indruk, maar hier en daar stuit het tweetal op een bewo ner. Knotter legt hem uit dat hij voor een schadevergoeding te recht kan op het politiebureau. Niet op Sollasi zelf, zoals aan vankelijk was aangekondigd. Een andere bewoner, Marcel Sanders, reageert laconiek op de overlast door het politie-op- treden. „Er lag wat glas toen ik vannacht thuiskwam, maar verder viel het wel mee. Ik denk dat ik straks maar eens ga zoe ken naar de buit, want die Schij nen de overvallers hier op het terrein achtergelaten te heb ben". VOORHOUT De Voorhoutse gemeentewerf aan de Boerhaa- vestraat moet voor 90.000 gul den worden aangepast. Deze aanpassingen zijn nodig om te gemoet te komen aan de eisen van de, Provincie Zuid-Holland. De werf voldoet niet aan de eisen op het gebied van milieu of ar beidsomstandigheden. Bij controleinspecties van de Diens water en Milieu zijn er al lerlei tekortkomingen aan de ge meentewerf geconstateerd. Op straffe van een dwangsom of zelfs gedeeltelijke of gehele slui ting van de gemeentewerf is de gemeente Voorhout gesom meerd de werf aan de geldende normen aan te passen. Volgens gemeenteambtenaar H. Borkus is er van alles mis met de gemeentewerf. „Voor hout zoekt al jaren naar een an dere lokatie voor de gemeente werf, dus er zijn niet veel inves teringen gepleegd. Qua aanpas singen op milieugebied heeft Voorhout dan ook een achter stand opgelopen, die nu moet worden ingehaald". Voorlopig is er ook geen zicht op de komst van het door de gemeente Voor hout zo vurig gewenste bedrij venterrein. De eventuele ver huizing van de gemeentewerf bedrijfsbebouwing aan de Bijwe glaan plaats moeten maken voor woningen, groen en waterpartij en. In de inrichtingsstudie wordt echter voorgesteld eerst te mikken op het westelijke ge deelte van het plangebied. Eén van de grootste obstakels voor de plannen de aanwezigheid van aardewerkfabriek van Vel- sen lijkt daarbij al bijna geno men. De eigenaar heeft al te kennen gegeven graag te willen vertrekken naar het nieuwe in dustrieterrein Sassenheim Zuid. Een woning en enkele bedrijven aan de Oude Haven, zoals een garagebedrijf, een drankenwin kel en een kantoor/woning, zou den aangekocht moeten worden. daar naartoe kan dus ook nog wel een poosje duren. „De ge meente Voorhout moet nu ook zichzelf de eisen opleggen, die zij de bedrijvén oplegt". Concreet gezien gaat het om aanpassingen op het gebied van milieu, en verbetering van de ar beidsomstandigheden. „De op slag en de stalling van bepaalde stoffen bijvoorbeeld, maar ook vloeistofdichte vloeren. Het is een hele waslijst van eisen'. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst héb ben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendïenst elke dag Academisch Ziekenhuis - behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13 00 u. tot za terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij on gewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar^. BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee be zoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht varr 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 Uur. Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient ,eerst_ .te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige.» Sint Elisabeth-zie kenhuis: Volwassenen dagelijks-van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u klasse-afdelingen ook 1 i.15t12.00'u. Kraamafdeling: Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraarrWadërs" van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/ver loskunde/urologie van 14.00-14.45 en van 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders zijn de gehele dag welkom. Eén van beiden kan, indien men wjl.üij zijn ot haar kind blijven slapen. Voor-brdèr- tjes, zusjes en andere bezoekers, is de bezoektijd van 15.00 u. tot L9.00 „u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19 00-19.30 u intensive care: dag van 14.00-14.45 u. en van 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuisO'Ende- geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakli- niek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45- 17.45 u.; za. zo en feestdag- 10.00- 11.30 en 14.00-16.30 u. TeamA'C'en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn" de be zoekuren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u Avondbe zoekuur afdeling verloskunde: 18.00- 19 00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met pa tiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wan neer aan ernstige patiënten, doorlo pend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor specia le kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, ^leuters en grote kinderen 15.15-17 00. babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor andere be zoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u en 18.30-19.30 u. Kraamafdeling: vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafdeling 14.30:15.30 u. In over leg met de verpleging zijn hier ook an dere bezoektijden mogelijk. De ouders zijn de gëhele dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderopvang in Lei den. Geopend: mat/m vrdag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereik baar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma 13.00-15.00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - juridisch Adviesbureau, Ketelboeterssteeg 10, tel. 130775; afdeling belastingen: al leen op afspraak, klachtenbureau: di. en do 18 30-20.30, afdeling vreemde lingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30- 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Leiden e.o. Voor een gesprek van mens tot mens Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - He rengracht 50, Leiden tel. T23942; 01720-72611 Alphen aan den Rijn. Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rij'risburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 07'1 -1741,41 BURGERRAADSLIEDEN - Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11^0-12.1)0 u., do. 18.30-20.00u. GEZINSVERZORGING - Stichting ge zinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.-00-10:00 u. en 13.00-14 00 u KINDER- EN JONGERENTELEFOON - Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur. Het nummer is 071-L2Q611 MAATSCHAPPELIJK WERK - Stich ting Maatschappelijk Werk,. Uyige- gracht 1b, spreekuur ma. t/m vr. 9.00- 10.00 en volgens afspraak, teLI'42144. Gezondheidscentrum Merenwijk, spreekuur ma. 11.00-12.00' en do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondheids centrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Noord: Herensingel 53, spreekuur mar-t/m vr. 9.00-10.00, tel. 146041. Seéfóf^Zuid: Morsweg 83, spreekuur ma^-t/m"vr. 9.00-10.00 en volgens afspraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk in ge val van directe noodsituaties's nachts en in het weekeinde bereikbaar onder nummer: 06-8212141 MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT - 071- 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hogé Rijndijk 306, Leiden, tel 071 -899375.-.Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u, 14-16 u. Telefonische informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN - Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 g. Leidse- weg 33, Voorschoten. Tel. 3254, SP HULP- EN INFORMATIEDIENST - Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 071- 134640 of 071-144600. Hulprert-infor matie op medisch, juridisch aó milieu gebied, werk, sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke"dónder- dag van 20.00-21.00 u STICHTING VRIJWILLIGERS CEl(- TRALE Pallasstraat 1, Alphen aan den Rijn. Tel. 01720-33033, Begelei ding en opvang van mensen, die om welke reden dan ook, tijdelijk^hulp no dig hebben. Bovendien wordt informa tie verstrekt over andere mogelijkheden van hulpverlening en de bereikbaar heid daarvan.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11