Van der Sar: Ik weet dat ik het aankan Ton Smit stapt uit het bestuur ADO Den Haag Wetemans komt sterk terug Marcel Valk mag naar andere club Sport ir Wilco Zeelenberg terug in team van Jan Huberts Leidse Courant dinsdag 20 oktober 1992 aid Spelbos kan iach opvolgen ■nveen Heerenveen in de voormalige tweede »r van FC Twente Ronald os (38) een opvolger te m gevonden voor de ont- i Fritz Korbach. De Friese iad gisteren een gesprek ipelbos en bood hem aan ikorte termijn stage te ko- [open bij de huidige Hee- en-trainer Foppe de I die hij als cursist coach ]d Voetbal als docent we- s ontmoet. Na een korte jeriode zou de in Veenen- ïonende Spelbos vanaf ja- Igaan functioneren als as- pcoach. Hij zou dan in [993 hoofdcoach worden, ér Simon Kistenmaker ;e bekend aan hat einde t seizoen De Graafschap en verlaten. Breukelen zal jjn verbijten ie Ondanks twee ge ne vingers aan de rechter- dens de warming-up voor dstrijd tegen Willen II - lans van Breukelen mor- het PSV-doel voor de Eu- kip-wedstrijd tegen AEK e.„Voor deze wedstrijd alles aan de kant, ik bijt sl door de pijn heen. Des- neem ik injecties". |r Bosz moet weg eyenoord »orn Peter Bosz (29) yenoord aan het einde ;t seizoen moeten verla- echnisch directeur Wim liet de Apeldoorner we- zijn contract niet wordt ;d. De middenvelder volgens Feyenoord te Dp de begroting. Gillhaus Sunderland :en Hans Gillhaus, de re PSV-spits die het voor het Schotse Aber- itkwam, tekent binnen- ïn contract bij Sunder- Iat in de een na hoogste ie divisie thans zesde van in staat. Met de transfer bedrag van 1,1 miljoen Stanley Menzo is dezer dagen toch met Ajax mee naar Portugal. De ongelukkige doelman die zondag zijn duim brak, staat zijn vervanger Edwin van der Sar bij in de uren voor de UEFA Cup-wedstrijd tegen Vitória Guimaraes. man en Short r EIEscorial Xg - De finale-tweekamp I Jan Timman (Ned) en phort (Eng) in het kader kandidatentoernooi om t schaken wordt in El Es- Jgespeeld. De eerste van totaal veertien partijen .;ende wedstrijd is 8 janu- lle Spaanse stad. De win- in het duel verwerft het wereldkampioen Gary [ov uit te dagen. I. te sterk e Rozet tfiendam Het Leid- imse ZWL won in de landelijke klasse zaal- t| met 8-4 van De Rozet, iwfers van Jan van Rijn. oefent vanavond op ei- 'Id tegen ODB. inning voor iemerink - Tennisser Jan Sie- bereikte de tweede ron- fenen. Hij klopte de Duit- Ibacher: 6-1 6-4. Michiel 's werd in Lyon uitge- e|d door een andere Duit- ffccke bleek te sterk: 6-3, tb urs stopt met soring ruiters s«dam Optiebeurs l&n het einde van dit jaar ej sponsoring van spring- pi Het bedrijf fungeerde e»r als geldschieter voor ttknderen Jos Lansink en bRay makers. Daarnaast rde Optiebeurs twee iij.ruiters (Becker, Sloot- f pn twee Belgische (Bla- door Gijsbert Spierenburg Oporto Eens, nog niet zo lang geleden, stond er een heu se 'beer' (Piet Schrijvers) in het Ajax-doel. Even is er onder de lat ook nog plaats geweest voor een 'gentleman' (Hans Galjé) en de laatste jaren is dat, met al z'n ups en downs, de 'zwarte panter' uit Duivendrecht (Stanley Menzo). Maar wat ons morgenavond in de Hel van Guimaraes met Edwin van der Sar te wachten staat, is voorals nog een vraagteken. Eén ding is zeker: over stalen zenuwen be schikt de 'naald' uit Voorhout niet. Daags voor zijn Europa Cup-de buut gieren de zenuwen de in valler door de keel. Als de NOS- televisie hem uitnodigt voor een interview, bedankt hij voor de eer. ,,Of ik zenuwachtiger ben dan anders?", antwoordt de 21-jarige doelman uit Voor hout. „Nee, ik dacht het niet. Ik wil gewoon rust. Anderhalfjaar ge leden, toen ik Stanley ook van de ene op de andere dag moest vervangen, kreeg ik alles en ie dereen over me heen. Radio, te levisie, een interviewtje hier, een interviewtje daar. Ik kan dat op dit moment allemaal niet aan mijn hoofd hebben. Nor maal vraagt niemand wat aan me en nu vragen ze me plotse ling het hemd van m'n lijf. Door mijn mond te houden kan ik niets verkeerds zeggen". Daar heeft hij gelijk in. Door zijn kaken op elkaar te houden, voorkomt Van der Sar het risico een boete te krijgen, zoals zijn ploeggenoot Marciano Vink na een openhartige bui in Nieuwe Revu a raison van 1500 gulden overkwam. Maar wat zou Ed win van der Sar, bij Ajax sinds juli 1990 de reserve-doelman achter Stanley Menzo, nu ei genlijk kunnen uitroepen dat de toets der kritiek niet kan doorstaan en de irritatie van de leiding kan opwekken? Edwin zou tussen neus en lip pen door hooguit kunnen op merken dat het zo langzamer hand de hoogste tijd is dat hij een kans krijgt onder de lat. Maar wat zegt hij na aankomst op de luchthaven van Oporto? „Ik weet niet of jullie het in de tweede helft tegen Cambuur ook hebben gehoord, maar op de tribunes schreeuwen ze me al in Oranje. Zo gaat het tegen woordig. Als je als keeper één goede bal vangt, sta je al bijna in het Nederlands elftal". De Ruiter In zijn nog jonge carrière droeg Edwin van der Sar al het Oran je-shirt, in het olympisch elftal. Tegen Portugal (0-0), tegen Ita lië (1-0 verlies) en tegen Polen (1-1). Het waren de schaarse momenten dat hij op een be langrijk podium in actie kwam. Toen het voor de nationale jeugdploeg in het kwalificatie toernooi ernst werd, gaf bonds coach De Ruiter onverwacht de voorkeur aan de Volendammer Zoetebier. Van der Sar: „Zoetebier speelde met Volendam wekelijks in de eredivisie. Ik kan me voorstel len dat de bondscoach daarom aan hem de voorkeur gaf. Het was een kwestie van ritme. Dat kom ik als reserve nu eenmaal tekort. Ik speel om de veertien dagen in het tweede elftal en verder zit ik wekelijks op de bank bij het eerste" Is het een positie die hem in zijn ontwikkeling remt? Van der Sar: „Als keeper leer je ontzet tend veel door wedstrijden te spelen. Wat ik nu doe, is trainen met de top van Nederland. Scherper kun je, dacht ik, niet trainen. Ajax is de beste club van Nederland nietwaar. Maar aan spelen kom ik jammer ge noeg nauwelijks toe". Vorig seizoen zag de lange doel man (1.97 meter) vanuit de dug-out tandenknarsend toe. In de slotfase van het seizoen 1990-1991 verscheen hij voor het eerst ten tonele, om de ge blesseerde Menzo gedurende negen wedstrijden te vervan gen. Zijn debuut, met knikken de knieën tegen Sparta, herin nert hij zich nog als de dag van gisteren. „Ajax stond nog twee punten achter op PSV. De druk was groot. Mentaal betekende dat een hele omschakeling voor me. Het was mijn eerste jaar in de selectie. Ik was behoorlijk ze nuwachtig. Ik moest duidelijk nog wennen. In de wedstrijd te gen Roda maakte ik een blun der, die geen consequenties had. Na de derde wedstrijd was ik over mijn drempelvrees heen". „Ik kan me herinneren dat ik FOTO EPA Ajax arriveert in Porto. Terwijl reserve John van Loen de handen in de zakken heeft, duwt Edwin van thuis tegen Feyenoord een pri ma partij keepte. Ook uit tegen FC Twente hield ik stand. Maar ik ben nu anderhalfjaar vérder. Ik weet van mezelf dat ik het aankan". Stress Of coach Van Gaal daar ook ge rust op is, valt te betwijfelen. In de teambespreking, gisteren voor het vertrek naar Portugal, werd Van der Sar meegedeeld dat Menzo de reis zou meema ken om hem in de moeilijke uren voor het cruciale duel bij te staan. Met de duim in het gips meent de Oranje-goalie het nodige voor zijn vervanger te VOETBAL kunnen betekenen. „Edwin heeft er geen idee van wat er in zo'n Europa Cup-wedstrijd aan stress op hem afkomt. Hij moet ook zo weinig mogelijk naden ken. Eigenlijk moet hij hele maal niet nadenken. Hij moet alleen die ballen tegenhouden". Menzó ziet er niet tegenop zijn jongere concurrent van advies te dienen. „Ik help het team, ik help geen eenling. Ik ben aan wezig voor Edwin en wat ik pre cies voor hem kan doen, valt nu nog niet te zeggen. Hij moet dat zelf aangeven. Misschien is al leen mijn aanwezighfeid voor hem al van belang. Ik heb daar' totaal geen moeite mee. Van na- MOTORSPORT ture ben ik heel sociaal. In juni op het Europees kampioen schap in Zweden heb ik in feite met Van Breukelen niets an- „Ik moet heel eerlijk zeggen dat ik daar Hans ook veel beter heb leren kennen. Als mens is hij anders dan ik me had voorge steld. Ik heb veel levenserva ring via hem opgedaan. Vorige week donderdag, na Nederland- Polen, was Hans ook de eerste die me belde. Stanley, zei hij te gen mij: bedenk één ding, als tweede doelman schijn je het nu eenmaal altijd beter te doen en word je volledig uit de wind ge houden". door Dennis Mulkens Den Haag Ton Smit is met onmiddellijke ingang opgestapt als bestuurslid van ADO Den Haag. Smit kon zich niet langer vinden in de wijze, waarop het bestuur van ADO Den Haag functioneert. Met het vertrek van Smit is het aantal bestuursleden van de eerste divisieclub gereduceerd tot vier. Naast voorzitter Chris Nyqvist hebben vice-voorzitter Woody Louwerens en Cees Oostrom en Jerry van Hees (beiden namens exploitant Al- recon) nog zitting in het college, dat statutair uit vijf bestuur ders moet bestaan. In de praktijk blijkt sinds de zo mer dat het zwaartepunt varf de uitvoerende macht in het Zui derpark in handen ligt van het management-team, dat naast technisch directeur Nol de Rui ter in Cees Oostrom en stadion- manager Danny Damman twee werknemers van Alrecon telt. Het bestuur, zo werd ook bij de presentatie op 3 mei aangekon digd, ziet als een soort van raad van commissarissen toe. „Maar", zegt Smit, die tevens voorzitter is van de aan ADO Den Haag gelieerde stichting Business to Business, „ook aan gelegenheden die in mijn ogen daadwerkelijke beleidszaken waren, werden niet eerst bin nen het bestuur besproken. Ik doel dan op zaken als het toela tingsbeleid en het introduceren van een klantenkaart, waaro ver ik via jullie krant moest worden geïnformeerd". Daadwerkelijk „Ik heb geloof ik tot nu toe twee keer vergaderd. Met het be stuur van de businessclub hou den we er een wat hogere fre quentie op na. Daardoor had ik niet het gevoel dat ik daadwer kelijk bezig was met besturen. Zonder ruzies zijn we uit elkaar gegaan, maar ik had niet langer zin om nog op die stoel te blij ven zitten. Dat was trouwens ook de unanieme mening van het bestuur van de business club. Wij vonden dat onze verte genwoordiger gekend moet worden in bepaalde besluiten". „Zoals we het ook vreemd von den dat ADO Den Haag niet ex pliciet in het openbaar heeft duidelijk gemaakt dat wij als businessclub de garantie heb ben afgegeven voor de ontbre kende drie ton voor de verbou wing van het Zuiderpark. Er is 'Dan is het toch niet vreemd datje dan vindt datje bij bepaalde zaken wel mag worden betrokken', vindt Ton Smit. eerst maanden over gepraat blijkt toch wel onze betrokken hoe dat geld bij elkaar te bren- heid. En dan is het toch niet gen. Binnen een dag stelden le- vreemd dat je dan vindt dat je den van onze businessclub zich bij bepaalde zaken wel mag garant voor dat bedrag. Daaruit worden betrokken door Rene Dons Wassenaar Na een onderbre king van één seizoen is Wilco Zeelenberg teruggekeerd in het Nederlandse motorraceteam van Jan Huberts. De 26-jarige Bleiswijker beviel uiteindelijk toch niet bij Lucky Strike Suzuki en kwam daar door niet meer in aanmerking voor een nieuw contract. Het team van Jan Huberts heeft volgend jaar de beschikking over Aprilia-fabrieksmateriaal. Het contract met de Italiaanse motorfabrikant is getekend, hoewel de financiering nog lang niet rond is. Jan Huberts heeft tot nu 1,2 miljoen gulden aan sponsoring voor het volgend Grand Prix-seizoen binnen ge haald. Met Wilco Zeelenberg en Patrick van den Goorbergh in de 250cc-klasse alsmede Hans Spaan als 125cc-rijder heeft hij evenwel ruim drie miljoen gul den nodig. Zeelenberg en Van den Goor bergh rijden op een Aprilia. Hans Spaan vormt de uitzonde ring, want de oud vice-wereld- kampioen probeert het op het merk Rumi. Dit eveneens Itali aanse merk was vroeger al ac tief in de racerij en wil terugke ren. Jan Thiel heeft als tuner-con structeur de opdracht gekregen om die wens te verwezenlijken en hij heeft hiervoor de 33-jari- ge coureur Hans Spaan inge schakeld. „Het gaat natuurlijk om een ontwikkelingsprojekt. Voor het materiaal van Hans hoeven wij niet te betalen", aldus Huberts. „Bij Zeelenberg en Van den Goorbergh ligt dat anders. Zeel enberg krijgt een fabrieksfiets. Daarvoor moeten wij diep in de buidel tasten, daar komt zijn salaris nog bij. Maar met hem heb ik meer kans een goede sponsor te vinden, omdat hij wel aanspreekt. Hij is nog jong en talentvol, daarom verwacht ik komend seizoen met goed materiaal veel van hem". Bij zijn zoekaktie wordt Hu berts gesteund door RTL 4. Door een wat vreemde con structie heeft de Hagenaar zich van enkele uren zendtijd verze kerd. „RTL heeft de rechten van de wegrace. Voor dat televi siestation is het erg belangrijk dat er een Nederlander voorin rijdt. Daar heb ik ook baat bij, vandaar dat we elkaar helpen. In mijn onderhandelingen met sponsors kan ik die zendtijd ge bruiken als argument om ons te steunen". „Het is moeilijk om goede spon sors te vinden. Zeker als je een bedrag van drie miljoen gulden nodig hebt, maar Jan Raas kreeg ook ineens een telefoon tje van WordPerfect. En daarbij ging het om nog meer geld. Dus, ik heb goede hoop' ;aJ Plugge literd record npag Op de openingsa- ïiln het Haags biljartkam- telhap eerste klasse drie st kleine tafel leverde Pe- ?ejÊge (Die Haghe) een bij- gfc prestatie. Plugge ver- de eerste ronde René %ians met 30-11 in t twintig beurten, wat a|gemeen moyenne van 'tekende. Daarmee ver- [Jhij het oude Haagse re pt sinds het seizoen '90- irjiaam van Raymond Bus- Beek) stond met dertig 'les in 23 beurten. van Onna Ie in San Diego Wilma van Onna de Arturo Barriosloop neJDiego tweede. De Haag- Ie de tien kilometer minuten en 47 secon- Amerikaanse Coogan jet 32.30 buiten bereik. BOKSEN Den Haag Marcel Valk van ADO Den Haag heeft gisteren te horen gekregen dat hij mag uitzien naar een andere voet balclub. Valk is gisteren door technisch directeur Nol de Rui ter met onmiddellijke ingang teruggezet naar het tweede elf tal. De middenvelder werd zondag in de rust van de wedstrijd te gen TOP in Oss gewisseld na een woordenwisseling met De Ruiter. Al eerder kwam de ex- amateur van UVS op het disci plinaire vlak in aanvaring met de oefenmeester. Valk, die algemeen wordt aan gemerkt als een van de betere spelers in de selectie van ADO Den Haag: „Laat ik zeggen dat het tussen ons niet helemaal botert. Er zijn wat dingetjès voorgevallen, waarover ik ver der liever niet wil praten. Ik speel gewoon vanavond mee te gen Sparta 2. In principe blijf ik ook liever bij ADO Den Haag, maar vandaag zal ik wel de WCS bellen met de vraag of ze misschien een andere club voor me weten". Aanvoerder Harry van der Laan heeft het besluit van De Ruiter om Valk terug te zetten vooralsnog voor kennisgeving aangenomen. „Ik heb begrepen dat dit geen emotionele beslis sing is, die is gebaseerd op een enkel incident. Het is jammer voor de club, de spelersgroep en de speler zelf dat dit moet ge beuren. Ik heb Valk de raad ge geven om via l^et tweede elftal te bewijzen dat hij in het eerste thuishoort". door Henk Ruijl Den Haag Gerry Wetemans heeft gisteravond een uitste kende rentree gevierd tijdens de Zuidhollandse bokskampi oenschappen. De Haagse pugi list versloeg in sporthal Oranje plein zijn maatje Fred Dille- waard in een fraaie partij op punten en won daarmee de Zuidhollandse titel in het half- zwaargewicht in de A-klasse. Het was de eerste keer dat beide A-klassers tegenover elkaar stonden. Dillewaard (Hou- waart) kwam voorheen in het middengewicht uit, terwijl We temans (Houtzagerij) in het halfzwaargewicht zijn slag pro beerde te slaan. Omdat Dille- waard zich beter op z'n gemak voelde met enkele pondjes li chaamsgewicht extra, kon het bokspubliek getuige zijn van een unieke Haagse tweestrijd. Wetemans, die na een half jaar pauze de verleiding niet kon weerstaan en terugkeerde in de wedstrijdsport, leverde daarin vakkundig werk af. Hoewel Dil lewaard aanvankelijk de partij in handen nam, was het halver wege de tweede ronde Wete mans die toesloeg. Met twee rake klappen bracht hij Dille- waard aan het wankelen, zodat de juryscore (3-0) later niet ver rassend was. „Heerlijk", aldus Wetemans, wiens vreugde dramatisch veel verschilde met de treurnis die Dillewaard een kleedkamer verderop beleefde. „Fred is toch m'n maatje, vandaar dat ik best tegen de partij opzag. Hoeveel ste titel dit is? Geen idee, de zes de of zevende. Ik ben de tel kwijt". Vreugde was er ook bij de Hage naar Erik te Pas (C-welter), die aan de tweestrijd met Raymond Contein eveneens een titel overhield. De bokser van Hout zagerij was op punten (3-0) dui delijk sterker dan de Rotter dammer. Gilbert Fraser (Kris- talijn) reikte tot de finale, nadat hij André van der Meer (Schild- kamp) in de tweede ronde tot HONKBAL Vier spelers weg bij ADO Den Haag Vier speiers heb ben landskampioen ADO de rug toegekeerd. Pitcher Tony Ro han, catcher Robert Schouten (beiden naar Nicols) en infiel- der Ludwig Bernadina (Sparta) werden door trainer-coach Ro bert Niggebrugge te verstaan gegeven dat zij naar een andere club konden uitzien, outfielder Arnold Jakoba koos uit eigener beweging voor Sparta. Voorals nog heeft manager Jan Blom- mestein .van de Stichting Top sport ADO nog slechts twee nieuwe spelers aan de selectie kunnen toevoegen. Alexander Spiekerman (ex-Storks en speler van Jong Oranje) werd losgeweekt bij Wassenaar en Thamen raakt de Antilliaan Sandley Reina kwijt aan de Vechtersbaas Minder goed liep het af met de Hagenaars Bert van de Vreede (C-zwaarwelter) en Alain Djood (N-zwaarwelter)*Beiden verlo ren hun finale, waarbij Van de Vreede nog immer te veel een vechtersbaas bleek in plaats van de goede bokser, die hij zich ooit toonde. In de overvolle sporthal viel er voorts nog een goed en een slecht bericht op te tekenen. Het optreden van Martin Lek (A-midden) zorgde andermaal voor consternatie. Nadat de Hagenaar met drie openbare waarschuwingen was gedis kwalificeerd, solliciteerde hij naar een flinke schorsing door arbiter Cees van Sluis doodleuk in de rug aan te vallen. Het bleef bij schijn, maar gênant was het wel. Beter was de mededeling van zowel trainer Harry Houwaart als voorzitter van de Zuidhol landse bond Arie de Jong, dat ze de onderlinge ruzie hebben by- Blommestein is nog steeds naarstig op zoek naar een nieu we shirtsponsor, die onder meer het eerste team van ADO in staat moet stellen Nederland te vertegenwoordigen in het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen. Dat toernooi wordt volgend jaar juni in Italië gehouden. Berry Eijgendaal, die als trai ner-coach de voorganger was van Niggebrugge, is de nieuwe voorzitter van het nieuwe be stuur van de vereniging ADO. Eijgendaal volgt in die hoeda nigheid Rob van der Bom op. Het bestuur bestaat verder uit Jan Mol (vice-voorzitter), Jan van der Berg (penningmeester), Ali Grampon (secretaris) en Leen Volkerijk (lid). UITSLAGEN BOKSEN Zuidhollandse kam pioenschappen, sporthal Oran jeplein Den Haag. Finales. N- lichtwelter: Akbulalu (Leiden) walk over Rahouani (Krista- lijn): N-zwaarwelter: Con (Delft) wint door r.s.c.h. van Djood (Kristalijn); C-welter: Te Pas (Houtzagerij) w.o.p. Con tein (Hoboken); C-zwaarwel ter: Overgauw w.o.p. Van de Vreede (Houwaart); Craanen (Alphen) walk over tegen Jan sen (Kristalijn); B-halfzwaar Verkade (Hoboken) walk over tegeh Doulache (Kristalijn); A- halfzwaar: Wetemans (Houtza gerij) w.o.p. Dillewaard (Hou waart). Halve finales. N-welter: Meertens (Boxing '82) w.o.p. De Camos (Boxing '82), Fraser (Kristalijn) wint door opgave van Van der Meer iSchild- kamp); N-halfzwaar: Cairo (Boxing '82) wint door r.s.c.m. van Hey (Gouda), Bastiek (Boxing'82) w.o.p. Groeneweg (Van 't Hof); A-midden: Huizer (Boxing '82) wint na disk. van Lek (Kristalijn). Vrije partij, B- klasse: Verkade (Hoboken) w.o.p. Craanen (Alphen). SCHAKEN Tilburg. Interpolis- toernooi, vierde ronde. Barra ges: Ivantsjoek (Oek)-Seirawan (VSt) 1-0 1-0, Joesoepov (Rus)- Kamski (VSt) 0-1 1/2-1/2, Vy- zmanavin (Rus)-Nikolic (Bos) 0-1 0-1, Smyslov (Rus)-Svesjni- kov (Rus) 1-0 0-1 1/2-1/2 0-1. Programma kwartfinales: Ivantsjoek-Kamski, Gelfand- Kortsjnoi, Nikolic-Smirin, Svesjnikov-Adams. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto nr. 42: Eerste prijs: een winnaar, bruto 666.666,66, tweede prijs: twee winnaars bruto 35.226,80, derde prijs: 46 winnaars bruto 2297,40, vierde prijs 3191 win naars 33,10, vijfde prijs: 48.842 winnaars 5,00. Cijferspel 42 (vaste prijzen): Eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: drie winnaars, derde prijs: 23 winnaars, vierde prijs: 228 winnaars, vijfde prijs: 2339 winnaars. TENNIS Wereldranglijsten: Mannen: 1. Courier (VSt) 3547 punten, 2. Edberg (Zwe) 3254, 3. Sampras (VSt) 3239, 4. Chang (VSt) 2470, 5. Ivanisevic (Kro) 2155, 13. Krajicek 1541, 33. Haarhuis 832, Vrouwen: 1. Seles (Joe) 277,06, 2. Graf (Dui) 245,45, 3. Sabatini (Arg) 194,94, 4. Navratilova (VSt) 181,47, 5. Sanchez-Vicario (Spa) 169,91, 29. Schultz 35,09, 46. Bollegraf25,00. VOETBAL Engeland: Aston Villa - Blackburn Rovers 0-0. Stand aan de kop: 1. Nor wich 12-26, 2. Blackburn 12-25, 3. Coventry 12-22, 4. QPR, Manchester United, Arsenal, Aston Villa 12-20. HANDBAL Goes. Oefeninter land vrouwen. Nederland - Roe menië 23-26 (12-13). Toeschou wers: 500. Scores Nederland: Kleintjes 8, De Kok 4, Borecanu 4, Mouton 4, Wouters 2, Kerssens 1. SCHAATSEN Heerenveen. Ge westelijke A-wedstrijden. Vrou wen, 500 meter: 1. Keulen 44,27, 2. Zonderland 44,70, 3. De Jong 45,40. 1500 meter: De Jong 2.18,73, 2. Zonderland 2.22,66,3. Keulen 2.24,42. Mannen, 500 meter: 1. Ritsma 38,60,2. Zandstra 39,26,3. Oos- terbos 40,57. 1500 meter: 1. Ritsma 1.59,90, 2. Bok 2.06,91, 3. Kok 2.07,00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13