'Hier zoekt de bond nog contact met zijn leden' Heropening van Meerzicht opgeluisterd door topsporters Al?OFMrVK\\\Hv Leiden Omgeving 75 jaar Bouw- en Houtbond in Rijneveld Auto botst tegen wegrijdende bus Jaap Noordman-toernooi houdt traditie in ere 2r:? Leidse Courant i dinsdag 20 oktober 1992 Winkelcentrum bijna gereed Wind speelt strontrace parten Het in aanbouw zijnde winkelcentrum aan de Meerkreuk in Oude Wetering nadert zijn vol tooiing. Medio november vindt de totale ople vering van de bedrijfsruimten plaats. Diezelfde maand nog zullen de eerste winkels hun deu ren voor het publiek openen. In het centrum zullen zich definitief de Bondsspaarbank, een videotheek (Video View) en een cafetaria annex lunchroom van Cozijn vestigen. De in Rijpwete- ring woonachtige slager Zandbergen opent er een grote slagerij. Over de verkoop of verhuur van vijf winkels is nog geen overeenstemming bereikt. Volgens de heer R. Cozijn van de Oude Weteringse winkeliersvereniging MCOW is er echter voldoende belangstelling voor de be drijfsruimten. „We moesten van het gemeente bestuur echter eerst de lokale belangstelling grondig onderzoeken". foto-wim van noort WORKUM - Onder redelijke belangstelling zijn gistermidt deelnemers aan de traditionele Strontrace gestart in Workuni vankelijk zorgde een matige tot krachtige zuidenwind voor eei te start. Het Soal was rustig dus de toeschouwers konden m pen met jagen. Sommige schippers zetten toch wat zeil bij om zuchtje bruikbare wind te benutten. Dit pakte ook wel verkeerd uit, waardoor enkele schepen in de wal kwamen vaart er opnieuw ingetrokken moest worden. Eenmaal buitei de wind af en draaide al snel naar west 2 tot 3 en later nog mini soms geheel windstil. De laatste Beurtveerschepen waren t u uur 's middags vertrokken. Het grootste deel van de Strontrac de route over Enkhuizen naar Amsterdam. Vijf schepen koze de Houtribsluizen. De eerste Beurtveerschepen zijn vann vroeg in Amsterdam aangekomen. Zij zullen morgenochtei 10.00 uur opnieuw starten vanaf De Ruiterkade. Standen: Enkhuizen-route, Zware klasse: 1 Voorwaarts, Peter Glas, 2 Vlietf broek, 3 Alida. Tom Lamsma. Lichte klasse: 1 De Lege Walden. Pyt Kams Smeltekop. Rob de Gooier. 3 Lytse Sipke. Frits de Vries Houtribroube, Zware klas» Verwachting. Henk Oosterhott. 2 Ebenhaezer Jelmer van der Meyden Lichte klasw baarheid. Johannes Hobma. 2 Alve Steden. IJsbrand Zwart, 3 Ebenheazer. Yvon Zeeg WASSENAAR - Een 64-jarige Leidenaar is gisteren met zijn auto op de Deylerweg in Wassenaar tegen een wegrijdende NZH-bus gereden. De bus, bestuurd door een 25-jarige Leidenaar, reed weg bij de halte Rozen- plein toen de automobilist naderde. Deze stopte niet, maar wilde om de bus heenrijden. Daarvoor was niet genoeg ruimte en er ontstond een aanrijding. Beide be stuurders bleven ongedeerd. Een half uur eerder speelde zich op dezelfde plek, bij d§ kruising Deylerweg-Rozenweg nog een aanrijding af. Toen verleende een 42-jarige Duitser die op de Deyler weg reed geen voorrang aan een 46-jarige Wassenaarse die vanaf de Rozenweg van rechts naderde. Beide au to's liepen forse schade op. De Duitser kon niettemin zijn weg vervolgen. Het voertuig van de Wassenaarse moest worden afgevoerd. Niemand raakte gewond. Zoeterwoude de bres voor vluchtelinge ZOETERWOUDE - Zi 1 24 oktober wordt in Zoet de-dorp een bliksemak houden onder het mott f terwoude op de bres vooi telingen'. Het is een hu huis inzameling van go voor de vluchtelingen kampen in en rond het v r lige Joegoslavië. De aktii1 initiatief van de kerken in het dorp. Tussen 12.00 en 14.00 den zaterdag busjes v J Lubbe B.V. door de striP bellen vrijwilligers aan vragen of de mensen hu 'a aan de aktie willen gevi j5 is de bedoeling zoveel n winterkleding, wanten sen, shawls, laarsen. schoenen, houdbare levi delen, conserven in blr: olie, zeep, wasmiddelen doeken, koffie en thee i melen. Mensen die nie zijn maar toch willen n n ken kunnen hun bijdrag tasje of doos doen en bij zetten. Om aan te geven pakje voor de actie is b kan de groene folder overal is verspreid vestigd worden. Het transport naar de vluchtelingenkampen e tributie ter plekke w< zorgd door de stichting] in Nood en Dorkas Hi nationaal uit Andijk. ren die de vele vrijwillj terdag inzamelen wori kaasboerderij Rustdai teerd en tijdelijk opj Ook daar zijn vrijwil! welkom. Mensen die hebben te helpen kuni takt opnemen met mw] repaal, tel. 01715- mw. C. de Bruijn, tel. 2448. Man rijdt tegen boom ALPHEN AAN DEN Een 41-jarige automoq| Alphen aan den Rijn i| middag met hoofdiets nomen in het Rijnoord huis. Vlak na één uur dags was hij met zijn gen een boom geredei Antonie van Leeuwf weg. Hij raakte met zi tervoorband waarschij trottoirrand, en verloi macht over het stuur. Kostganger mag blijven ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 21-jarige man uit Alphen, die inwoont bij een 82-jarige- Alphenaar, mag bij zijn hos pes blijven wonen, ook al be stal hij hem. De jongeman bleek enkele girobetaalkaar ten te hebben gestolen en geïnd. Daardoor werd de be jaarde man voor 475 gulden benadeeld. Hij heeft echter over zijn hart gestreken en blijft zijn dief onderdak verle nen. fot Gijs Radijs Wie wil schatzoeken m Radijs kan donderdags terecht in Tripodia in K De komische jeugdvi ling begint om twee kinderen kunnen zelf ken met kindertheater Broer'. Een kaartje kost Vesper Morgen is er in de Dol aan de Hoofdstraat in l heim een vesperdien dienst begint om 19.1 Voorganger is ds. G bregt. Het Oecumenisch koor verleent zijn mi king. Idoor PETER KLEIN LEIDEN Speelverbod voor de selectiejeugd van het district Leiden en een slechte weers voorspelling of niet, tennisclub Unicum houdt op haar banen aan de Haarlemmertrekvaart Het traditionele Jaap Noord man jeugdtoernooi met verve in ere. Thuisspeler Robbert-Paul Hartwijk en LC D-Master Mu riel Kengen zijn de hoogst ge plaatste spelers in de categorie tot en met 17 jaar. Reinier Hamming verkreeg in twee leeftijdsgroepen liefst drie maal een beschermde stek. Met schema's van 64 deelne mers bij de jongensenkelspelen 12, 14 en 16 jaar krijgt de wed strijdleiding van het Jaap Noordman-toernooi, bestaande uit Lies Klumper, Carla Dirkse, Maureen Meijer en Henriëtte de Wolf, het gelijk aan haar zij de. Het jeugdevenement over- lëefde op één jaar na alle aan slagen, zoals een speelverbod voor jeugd opgenomen in de se lectie van het tennisdistrict Lei den of het door strenge nacht vorst onbespeelbaar zijn van de banen, en neemt thans per tra ditie een vaste plaats in in de week van de herfstvakantie. Cachet Thuisspeler Robbert-Paul Hartwijk en de kersverse LC D- Master in de D-afdeling van dit jaar, Muriel Kengen, geven aan het Leidse jeugdevenement in de groep tot en met 17 jaar het benodigde cachet. Beide verkre gen op de lijst van deelnemers dan ook de eerste positie. Rei nier Hamming van het Alphen- se TEAN volgt de Leidenaar op de voet, maar lijkt met Patrick van Hal op plaats drie en Wou ter van Tongeren op vier in deze groep wellicht te hoog in geschaald. Hamming neemt te recht wel de eerste plaats bij de veertienjarigen in, waarbij Wal ter van Schie de grootste be dreiging moet gaan vormen, maar ook de op eigen grond spe lende Marijn Kuiper en OLTC- er Eric Maassen niet kansloos zijn. Met broer Niels, zelf lijst aanvoerder in de leeftijdsgroep tot en met 12 jaar, kréég Rei nier Hamming in het dubbel spel 14 jaar voor de derde maal een beschermde plaats. Lijsten, zoals bij de jongensen kelspelen, van 64 deelnemers komen bij de meisjes niet voor. Muriel Kengen voegt als kers vers LC D-Master van het tien jarige Leidse Courant Tennis Circuit ook hier klasse aan de schema's toe. Esther Kippers- luis is twee maal lijstaanvoer- ster in de groep tot en met 14 jaar, single en dubbel met Deb bie de Groot. Plaatsing Jaap Noordman jeugdtoernooi JE 10: 1. Tommie de Ruiter, 2. Ro nald Verdegaal, 3. Niels van Geer, 4. Bas Hopman. ME 10: 1. Simone van Vliet, 2. Vanessa Leigh. JD 10: 1. HopmarVVerdegaal, 2. Niels van Geer/Roeloffs. JE 12: 1. Niels Hamming. 2. Jeroen Verdegaal, 3. Bernard Delsasso, 4. Jorrit Faassen. ME 12: 1. Margreet de Rooy, 2. Anne-Karin Wilbrink. JD 12: 1. Thijs Fleuren/Taeke Tae- kema, 2. Jorrit Faassen/Michiel Wuisman. MD 12: 1. Margreet de Rooy/Dione de Weger, 2. Sanne Bauman/Maaike van Sterkenburg. GD 12: poule. JE 14: 1. Reinier Hamming, 2. Wal ter van Schie, 3. Marijn Kuiper, 4. Eric Maassen. ME 14: 1. Esther Kippersluis, 2. Brechtje Hodes. JD 14: 1. Nièls Reinier Hamming, 2. Marijn Kuiper/Walter van Schie. MD 14: 1. Debbie de Groot/Esther Kippersluis, 2. Anouk Lauren Sterk. GD 14: 1. Brechtje Hodes/E- ric Maassen, 2. Debbie Schlette- /Arthur Hertsberger. JE 17: 1. Robbert-Paul Hartwijk, 2. Reinier Hamming, 3. Patrick van Hal, 4. Wouter van Tongeren. ME 17: 1. Muriel Kengen, 2. Irene Maassen. JD 17: 1. Robbert-Paul Hartwijk/Sander de Wolf, 2. Men- noe SerlierAVouter van Tongeren. MD 17:2 poules van drie. GD 17:1 Irene Maassen/Frans de Weger, 2. Marloes de Groot/Stefan Sanders. Zwemvierdaagse Wethouder Van der Klaauw gaf gistermiddag in zwembad De Schelft in Noordwijkerhout het startsein voor de zwemvierdaagse. Bijna negen tig kinderen doken gistermiddag het warme water in. Dat zijn er overigens tien minder dan vorig jaar. Maar de organisatie hoopt dat dat aantal nog wordt aangevuld door de volwassenen, die vanavond, donderdag-, zaterdag- en zondagavond een duik kunnen nemen. Vorig jaar de den er 105 kinderen volwassenen mee aan de zwemvierdaagse. foto: henk van den ende LISSE De opknapbeurt van sporthal Meerzicht in Lisse is voltooid. Wethouder D. Stapel zal de hal vrijdag officiéél heropenen. De mees te aandacht zal echter uit gaan naar de komst van een aantal basketball- en bad- mintontoppers. De 25 jaar oude hal is hier en daar ingrijpepd gerenoveerd. Met de werkzaamheden was een bedrag van circa 1 miljoen gulden gemoeid. De meest in het oog springende zaken zijn de vervanging van de verwar- mings- en luchtverversingsin stallatie. Maar ook de wasgele genheden zijn opnieuw bete geld en de plafonds en muren zijn 'van een ander kleurtje voorzien.De kantine is een stuk verschoven en uitgebreid. De vrijgekomen ruimte is benut voor een vertrek waarin verga derd kan worden. Ook is er een EHBO/massageruimte beschik baar. De opening zal vrijdag opgeluis terd worden door een aantal ac tiviteiten van de belangrijkste gebruikers van de hal. Van 12.00 tot 16.00 uur zal basket ballvereniging Lisse een clinic organiseren voor jeugdleden. Daarbij zijn enkele spelers uit de vaderlandse eredivisie uitge nodigd. Woordvoerder Ad van der Vlugt rekent op de komst van Tyrone 'Tree' Marioneaux, L.J.Pipin en Paul Vrind. Deze spelers van Graydon Canadians zullen vergezeld worden door hun coach Jan Willem Jansen. De clinics zullen vanaf volgende week een vervolg krijgen op het Rijnlands Lyceum in Sassen- heim en het Fioretti College in Lisse. Daar zullen een aantal spelers van Akrides hun op wachting maken in het kader van de voorbereiding op het scholierenbasketball in de kerstvakantie. Het roemruchte toernooi zal vanaf 21 december in het vernieuwde Meerzicht plaats vinden. Van 18.00 tot 20.00 uur is het de beurt aan de badmintonver eniging Lisse. Na een trainings demonstratie met de jeugdle den van Lisse, volgt een demon stratie met enkele topspelers. Vast staat dat nationaal kam pioen Jeroen van Dijk van BCO Bali zal komen met in zijn kiel zog clubgenotes Paula Rip" en nationaal jeugdkampioene Brenda Conijn (een voormalig Lisse-speelster). Mogelijk zal organisator Hans van der Zwet nog voor een vierde topper zor gen. De sportdag wordt tussen 20.00 en 21.00 uur afgesloten met een zaalvoetbalwedstrijd tussen teams van prominenten uit de gelederen van de commissie Re creatie Zaalvoetbal Meerzicht. Waarna wethouder Stapel de officiële opening zal verrichten. RIJNEVELD Het begon ooit met de Katholieke Arbeiders Beweging (KAB). Tot de KAB behoorden destijds de onderde len Willebrordus (voor de in dustrie), Deusdedit (landarbei ders) en Eloy (voor de metaal). In 1965 wprd het de Bouw- en Houtbond NKV (Nederlands Katholiek Vakverbond) en pas daarna werd het FNV. Toch viert de Rijneveldse afdeling van de Bouw- en Houtbond FNV 23 oktober haar 75-jarig bestaan. De naam veranderde immers door de jaren, maar de mensen bleven hetzelfde. C. van Zandbergen, al 21 jaar voorzitter van de bond in Ha- zerswoude, is er één van. De timmerman zit sinds drie jaar in de VUT. „Dat mag ook wel na ruim veertigjaar werken", stelt hij zelf. fcEn keihard werken hoor, want vroeger werden hui zen nog steen voor steen ge bouwd. Als je als timmerman even geen kozijnen kon stellen of zo dan hielp je mee met ste nen sjouwen. Ik heb eens uitge rekend dat ik in mijn loopbaan eigenlijk meer dan veertig ver schillende functies heb gedaan. Tegenwoordig gaat alles veel sneller. Alles wordt prefab gele verd". Maar VUT of niet, Van Zand bergen zit niet stil. Hij besteed veel vrije tijd aan muziek, hij zingt en dirigeert, verzorgt mu ziek voor het kerkkoor en dan is er natuurlijk nog de bond, waarin hij nu ook de gepensio neerden vertegenwoordigd. De bond is ook na 75 jaar nog zeer actief, vindt Van Zandber gen. „Hier in Rijneveld zoekt de bond contact met zijn leden. Als we een geboortekaartje krijgen regelen we een presentje en langdurig zieken worden be zocht en krijgen een fruitmand. Maar er worden ook adviezen gegeven over belastingen en so ciale voorzieningen. Men stelt dat ontzettend op prijs". Hoe zeer blijkt wel uit een groeiend ledental. De bond hoopt bij het 75-jarig jubileum het aantal van 125 leden te bereiken. Vaandel In een speurtocht naar het ver leden blijkt er niet veel bewaard gebleven van de bond, vertelt Van Zandbergen spijtig. „Waar schijnlijk is een hoop verdwe nen bij de sloop van de Zwaant- jeskerk in Groenendijk," ver onderstelt hij. „In die kerk lie pen we vaak met het vaandel tijdens processies. Voor het laatst tijdens de afscheidsdienst kort voor de sloop". Dat vaan del, met de tekst 'KAB Groe nendijk' en het embleem, blijkt wel bewaard gebleven. Het em bleem toont een tandrad, wat de industrie symboliseert, met daaroverheen een hamer, teken voor de bouw, en natuurlijk het kruis als katholiek symbool. Herinneringen heeft Van Zand bergen uiteraard nog volop. Aan de geestelijk adviseur die vroeger optrad bij de bond bij voorbeeld. „Die hield dan altijd tijdens een vergadering zijn ei gen praatje. Maar, dan moesten we er wel op letten dat de bouw vakkers niet teveel vloekten, want ja, het blijft toch een apart slagmensen". Ook aan veel oud-bestuursle den heeft de huidige voorzitter goede herinneringen.Met name aan penningmeester J. van Ooyen. „Een markant fi guur. Hij bepaalde een hoop dingen jn het bestuur, dat was soms niet makkelijk, maar je kon altijd op hem rekenen. Hij heeft zich vanaf 1952 tientallen jaren voor de bond ingezet. Er is heel wat geld door diens handen gegaan. En vroeger werd alles handje-contantje uitbetaald. Dat is nu ondenkbaar, maar de penningmeester haalde zelf al het geld op om dat thuis weer te verdelen. Hij had dan wel zo'n dag of drie een paar ton in huis. Volgens mij kon hij dan niet sla pen", aldus Van Zandbergen. Maar ook het huidige bestuur mag volgens Van Zandbergen beslist niet onvermeld blijven. „Dat zijn jongens, waar je mee kunt werken", zegt hij doelend op P. Wijfje, de secretaris, pen ningmeester J. Bos en propa gandist J. Hoogeveen. En dan is er nog de feestcommissie die zorgvuldig geheim houdt wat de festiviteiten zullen inhouden. Wel hebben zij bekend gemaakt met de eventuele giften een goed doel, (Van Zandbergen: „Vrouwen op suikerrietplanta ges"), te zullen steunen. Donderdag 23 oktober wordt het 75-jarig bestaan van de Bouw en Houtbond FNV afdeling Rij neveld gevierd met een receptie in 't Anker, Hazerswoude-Rijn- dijk. Zandbergen met het nog bewaard gebleven KAB-vaandel. Het embleem toont een tandrad symbool van de industrie - met daaroverheen een hamer - teken voor de bouw - en natuurlijk het kruis als ka tholiek symbool. FOTO: WIM VAN NOORT REGIOJOURNAAL Film De Chinese speelfilm 'Raise the red lantarn' draait van avond in Lisse. Het Filmhuis tekent voorde voorstelling in 't Poelhuys. De film begint om half negenm. Een kaartje kost 7,50. Puzzles Het stuk Puzzels wordt vrij dagavond op de planken ge bracht door Henriette Tol, Ma rijke Veugelers, Mary-Lou van Steenis, Fréderique Huydts en Elly Weller. Dat gebeurt in het Parktheater, Cornelis Geel- laan 2 in Alphen aan den Rijn. De toegangsprijs bedraagt 29,50, cjp/pas 65+ 27,50). De aanvang is half negen. Rokanzano De Noordwijkerhoutse zang vereniging Rokazano houdt donderdag haar traditionele bingo-avond. In het Victorhuis worden de nummers vanaf acht uur afgeroepen. De toegang is gratis. Types De Types spelen donderdag in het Parktheater, Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. Het programma 'Opge jaagd' begint om half negen. De toegang bedraagt 12,50 (tientjespas 10,-). Speelgoed Het Cultureel Centrum Hoog- De Types, donderdag in het made houdt donderdag een speelgoedmarkt. Deze markt wordt tussen half twee en drie uur gehouden op het pleintje van de peuterspeelzaal in Hoogmade. Bij regenachtig weer wordt uitgeweken naar de peuterspeelzaal, de Stal en het Drieluik. Voor inlichtin gen: 01712-2417. Talencursus Bij voldoende belangstelling wil de Stichting Ouderen Be langen (SOB) in Roelofarends- veen, net als vorig jaar, een be ginnerscursus Engels voor zestigplussers organiseren. Tevens bestaat voor ouderen de mogelijkheid om de Duitse taal beter te leren kennen. Bij voldoende belangstelling kan ook hiervoor een cursus voor beginners worden gestart. Na dere inlichtingen bij Dick Nagtegaal, tel. 01713-12095, van de S. O.B. Rock'n roll De rock'n roti groep Tuxedo Buck treedt op vrijdagavond op in Jongerensociëteit Splotsz in Roelof arendsveen. Zater dagavond wordt in de Veense Jongerensociëteit de film 'The young Einsteingedraaid, voorafgegaan door een film van de Dikke en de Dunne.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10