Dusan Bajevic is de held van Athene I l Wilco Zeelenberg opnieuw zoekende Rob Clerc levert tegen de kampioen kansen in liman en Piket geschakeld iurg Grootmeester Jan iman en landskampioen Je- i piket zijn in de derde ron- van het Interpolis-schaak- nooi in Tilburg uitgescha- Timman verloor van de Svjesnikov. Piket, die de te partij had verloren, m tegen Kortsjnoi niet ver- dan remise. Timman heeft elijk problemen met zijn entratie. De manier waar- ai verloor was daarvan het ijs. Nederland is door het vallen van Timman en Pi- niet meer vertegenwoor- in Tilburg. Zij waren de ste twee van de veertien genoten in het toernooi. urier en Becker InaarMünchen lichen Boris Becker en Courier hebben afgezegd het toernooi om de Grand n Cup, dat van 8 tot en met ecember in München wordt luden. Voor hen komen de njaard Emilio Sanchez en ustraliër Wally Masur in de ts. Becker besloot na zijn re nederlaag van gisteren in 10 tegen de Zweed Henrik m (1-6 2-6) niet naar Mün- i te komen. Courier, num- één van de wereld, gaf geen in op voor zijn afzegging. Richard Krajicek wil wel r München. leling wereldgroep «is Cup-toernooi den - De Verenigde Staten hiitsland zijn gedeeld eerste aatst vpor de wereldgroep het toernooi om de Davis van komend jaar. Daarna en Zweden en Zwitserland eeld derde), Frankrijk en nje (gedeeld vijfde), choslowakije en Italië (ge- d zevende). Nederland, dat is geplaatst, zal 20 oktober onden een van deze acht te- itanders voor de eerste ron- oten. De Internationale Fe- atie bepaalde dat Rusland in ilaats komt van het GOS. rsteeg moet bij (echt blijven echt John Versteeg moet seizoen bij Utrecht blijven ockeyen. Heerenveen, dat Nederlandse international 1de inlijven, heeft de tegen de ederlandse IJshockey Bond pgespannen arbitragezaak rloren. waardering van itiektitels Haag De Koninklijke rlandse Atletiek Unie LU) gaat het behalen van nationale titel opwaarde- Nederlandse kampioenen den komend jaar afgevaar- I naar de strijd om de we- Ititels, die van 13 tot en met lugustus in Stuttgart wordt Duden. Zij dienen echter wel Ben 1 april en 25 juli te heb- i voldaan aan de internatio- 5limiet. Van de afvaardiging de nationale kampioen kan en worden afgeweken wan- r drie of meer atleten heb- voldaan aan de eis (A-li- t). die de KNAU zelf stelt r uitzending naar de strijd de wereldtitels. onsors en ploegen |en verschuiving irid Spaanse wielerploè- i en hun sponsors zijn tegen verschuiving van de Ronde Spanje van het voorjaar rhet najaar. De organisatie, public, bereikte tijdens het tin Spanje met de UCI (In- ïationale Wielren Unie) een icipe-akkoord om de Vuelta april/mei naar september erplaatsen met ingang van '5. Het veto werd gisteren in Irid gestaafd met een rap- t van de marketingmana- 3 van de belangrijkste spon- i van wielerploegen. asski wint intigste partij frado - Boris Spasski heeft 13 zetten de twintigste partij de schaaktweekamp tegen •by Fischer gewonnen, •sski, die in Belgrado met wit &lde, bracht zijn achter- nd terug tot 7-4. De eerste ^er, die tien partijen op naam brengt, is vijf miljoen den rijker. De 21ste partij dt zaterdag gespeeld. ir duels straf Maaskant n Haag De tuchtcommis- van de KNVB heeft de vol- ïde spelers een schorsing op- egd: vier wedstrijden: Maas- it (FCZwolle); drie wedstrij- l: Vreman (De Graafschap); 'wedstrijd: Stroes, Den Turk Treffers (Eindhoven), rspuij (Excelsior), De Vries e Graafschap), Huizinga torenveen), Roumans, Ver- fJJ (Helmond Sport), Van !nDungen (NAC), Lok (NEC), indriksen (RBC), Syahaila- a (RKC) en Tevreden (Tel- ar). I LeidseCourant pc UI UIV1 vrijdag 16oktober 1992 t/ AEK Athene, volgende week woensdag de tegenstander van PSV in de tweede ronde van het Europa Cup-toernooi voor landskampioenen, heeft grote ambities. President Melisanides streeft naar de top-acht van Europa. De spreekwoordelijke Dusan Bajevic, de supporters drinken water op zijn WIELRENNEN VOETBAL Vijfde zege van Poolse pers: gelukkig gelijkspel DoorGep Leeflang Eindhoven President Dimi- tris Melisanides heeft grootse plannen met zijn voetbalclub AEK Athene. Het voorbeeld van het AC Milan van Berlusco ni hoeft de Griekse landskampi oen wat hem betreft niet hele maal te evenaren, maar een vaste plaats te veroveren bij de beste acht clubs van Europa is zijn nadrukkelijk wens. Tegen de Nederlandse lands kampioen PSV (een club met een soortgelijk ideaal) kan ko mende woensdag in Athene een belangrijke stap worden gezet naar de laatste acht in het sei zoen '92-'93. De man die het al lemaal moet realiseren is een Joegoslaaf. Als trainer wordt hij in AEK-kringen bijna veraf good. Aan de vooravond van het Europa Cup I-duel AEK-PSV een portret. Dusan Bajevic, 'de held van Athene'. Als actief speler dwong Dusan Bajevic al eens mateloos respect af bij AEK Athene. In 1981 keerde hij echter terug naar Joegoslavië en als assistent- bondscoach en trainer van Ve- lez Mostar vergaten de meeste voetbalfans in de Griekse hoofdstad hem. In 1988 maakte hij er echter zijn rentree. Het ging niet goed in het Nicos Goumas stadion; met weemoed werd terugge dacht aan het laatstbehaalde landskampioenschap in 1979. Volgens goed Grieks gebruik was de zoveelste trainer op straat gezet (in dit geval de Ne derlander Ab Fafié) en het wachten was op een reddende MOTORSPORT door René Dons Bleiswijk De tegenvallende resultaten van Wilco Zeelen- berg dit seizoen op een Lucky Strike Suzuki zijn niet zonder gevolgen gebleven. Het sprookje voor de Bleiswijkse 250cc-coureur lijkt uit. De kans dat hij bij het fabrieksteam kan blijven is tot een minimum ge reduceerd. Het is evenmin zeker of BAT (de firma achter Lucky Strike) de samenwerking met Suzuki voortzet. De laatste blijft actief in de kwartliterklasse en heeft daarvoor al John Kocinski ge contracteerd. Naar verluidt zou deze Amerikaan, afkomstig uit de 500cc-klasse, een clausule in zijn contract hebben waarin staat dat hij voor de 250cc-klas- se de enige rijder zal zijn. ,,Ik heb dat ook van diverse kanten gehoord, maar door BAT Nederland wordt dat cate gorisch ontkend", aldus Wilco Zeelenberg, die dit seizoen met zijn Grand Prix-resultaten ver onder zijn normale niveau bleef. „Het is nog evenmin ze ker dat Lucky Strike weer het 250cc-team zal sponsoren. De tabaksfabrikant wil meer boar ding langs de circuits en wil daarvoor het budget gebruiken dat vorig seizoen aan het 250cc- team werd uitgegeven. Natuur lijk was het seizoen teleurstel lend, maar daar heb ik rekening meegehouden. Suzuki is in de kwartliterklasse lang niet van de partij'geweest. De fabriek is sinds twee jaar terug en nog niet op het niveau van Honda en Aprila'V „Dat werd in de Grand Prix- wedstrijden duidelijk", aldus de 26-jarige Bleiswijker, die bij zijn sponsor een vorstelijk sala ris verdiende en daarom zelfs mpest uitwijken naar het belas tingtechnisch vriendelijkere België. „In het begin van het seizoen kon ik mij mengen in de strijd om een plaats in de sub top. Als er een paar rijders uit vielen kwamen zelfs de plaat- DAMMEN Toulon Oud-wereldkam pioen Ton Sijbrands heeft zijn voorsprong op een groepje ach tervolgers in de voorlaatste ronde van het wereldkampioen schap dammen behouden. De Nederlander schakelde Gant- warg uit voor een tweede plaats door de Witrus op remise te houden. Wiersma en Baljakin voegden zich door overwinnin gen bij het duo Clerc/Koyfman. Het viertal heeft één punt ach terstand en nog slechts geringe kansen om de Voorstenaar van de tweede plaats te verdringen. De jarige en al zeker van de we- engel. Bajevic nam de loodzwa re opgave op zich om AEK naar de top te loodsen. Met succes. Sindsdien kan hij bij 'Athletiki Esnosis Konstantinoupoleus' Atletiekunie van Constanti- nopel'; AEK ontstond toen Klein-Azië uiteenviel en 2,5 miljoen vluchtelingen naar Griekenland kwamen) niet meer kapot. Al jaren had AEK geen aansprekend resultaat meer weten te boeken. Maar Bajevic haalde direct de landsti tel binnen. En herhaalde dat kunststukje vorig seizoen. Spreekwoord Bajevic is de held van Athene. Om met een Grieks spreek woord te spreken: de suppor ters van AEK drinken water op zijn naam. Het feit dat zijn club tijdens zijn trainerschap een nieuwe president kreeg, had voor Bajevic geen gevolgen. De nieuwe clubbaas stelde zich niet minder positief jegens de trainer op dan zijn voorganger. Dimitris Melisanides kon en wilde niet om Bajevic heen. Wensen van de oefenmeester zijn heilig. Heeft hij een ver langlijstje, dan spelen de kosten om spelers te krijgen amper een rol. Zijn wens is bijna een bevel. Niettemin kocht AEK voor dit seizoen 'slechts' zeven spelers: 61-voudig international Tasos Mitroloulos, zevenvoudig inter national Georges Agorogianis, Helias Atmagidesm Manolis Papadopoulos, Christos Louki- nas, Issak Tosounides en Baje- vics landgenoot Zoran Slisko- vic. In Europees verband heeft de sen vijf en vier binnen mijn be reik, maar echt competatief is de Suzuki nooit geweest. Na As sen, de zevende Grand Prix op de agenda, heeft er geen pro gressie meer ingezeten. Ik kreeg geen nieuwe materialén meer, omdat de fabriek eenvou digweg niets beters kon leve ren. Een flinke afknapper. Ik heb een paar maal de noodklok geluid, maar er was gewoon niets beters". Binnen vijf a zes weken weet BAT of het mogelijk is om de boardingreklame op de circuits uit te breiden. Dat zal geen ge makkelijke zaak worden, want een circuit mag maar door twee tabaksfabrikanten gesponsord worden. „Ik ben bang dat BAT dat niet kan realiseren", legt Wilco reldtitel zijnde Tsjizjov had weinig behoefte zich tegen Clerc nog eens in te spannen. Binnen tien minuten liet ook Clerc merken niet op winst uit te zijn en werden de punten ge deeld. Daarmee accepteerde de Hage naar dat hij zijn kansen op een eventueel gedeelde tweede plaats met Sijbrands inleverde. Sijbrands zelf zorgde voor enige opwinding, omdat hij al snel liet blijken - tegen elke verwachting in - tegen Gantwarg voluit te willen spelen. Het werd een spannend duel, waarin de Ne- club de laatste jaren amper er varing kunnen opdoen. Vorig jaar bereikte AEK voor het eerst in de geschiedenis de der de ronde, maar werd in de UEFA-Cup toen uitgeschakeld door Torino (2-2 thuis, 1-0 uit). Dusan Bajevic acht zich tegen PSV echter niet kansloos. „Ik blijf optimistisch", zei hij al vlak voordat hij de wedstrijd PSV-Feyenoord ging bekijken. En na dat in 1-1 geëindigde duel: „Ik acht onze kansen nu groter dan meteen na de loting. PSV is voor een groot deel afge stemd op de acties van Kieft en Romario. Wanneer die worden vastgezet, is PSV uit te schake len". Kieft Bajevic, die in 42 interlands zelf 33 keer scoorde en onder meer actief was tijdens het WK in 1974: „Ons grootste probleem in de thuiswedstrijd zal Kieft zijn. Stelios Manolas (56 inter lands, red.) is geschorst en een andere verdediger die Kieft in de lucht aankan hebben we niet". „Het bereiken van de laatste acht is voor AEK geen vereis te", stelt de coach. „Het is ech ter wel een ideaal. Heel belang rijk ook voor het Griekse voet bal. Van PSV kende ik het spel systeem niet. Wel kende ik een aantal namen. Spelers als Van Aerle, Van Tiggelen, Vanen burg, Van Breukelen en Koe man bijvoorbeeld, allemaal voetballers die maken dat PSV veel meer internationale erva ring heeft dan AEK. Romario? Ken ik die niet van Torino? O nee, ik ben in de war. Romario is die speler die zo vaak gebles seerd is". De kracht van zijn eigen ploeg? Dusan Bajevic laat eindelijk een glimlach verschijnen op zijn strakke gezicht. Hij overlegt dan met de pr-manager die hem Zeelenberg uit. „Marlboro en Rothmans staan bijna overal. Dat is ook de reden dat ik het boek Lucky Strike nog niet he lemaal heb dichtgeslagen. De mensen in Amsterdam, waar ook een vestiging zit, willen graag met mij door. Ikzelf wil ook graag in het team blijven, want ik had een uitstekend con tract en ik heb er vertrouwen in dat er in Japan op dit moment hard gesleuteld wordt om vol gend seizoen wel een goede mo tor te leveren. Maar ik vrees dat ik niet zo lang kan wachten. Er liggen aanbiedingen van Apri- lia en Gilera. Beide fabrikanten willen mij fabrieksmateriaal le veren, maar dat moet ik dan wel leasen. Daarvoor is een kapi taalkrachtige sponsor onont beerlijk". derlander iets makkelijker spel had, maar na vier uur geen win nend voordeel. De puntende- ling betekende voor de Witrus vrijwel zeker uitschakeling voor een hoge klassering. Wiersma en Baljakin profiteer den van die remises door hun tegenstanders te overtroeven. Wiersma deed dat in het vijfde speeluur tegen Foerman in een schitterend stukje eindspel, waar de kenners van genoten. Baljakin kreeg aanvankelijk goede tegenstand van Scholma, die zijn landgenoten een dienst wilde bewijzen. Voor zichzelf vergezelt en besluit niet het achterste van zijn tong te laten zien. „De kracht ligt in het col lectief." De Nederlander Daniël Lima Batista, tot vorig seizoen actief voor AEK, is juist van me ning dat AEK meer een verza meling van individuen is dan een hecht collectief. Bajevic: „Dat zijn zijn woorden. Niet de mijne. Wel is het zo dat indivi duele acties de kracht van je team bepalen". Bosnië-Herzegovina Toen hij in 1988 vanuit Bosnië- Hercegovina de wijk nam naar Athene, was het nog rustig in zijn geboorteland. Vanuit Grie kenland moest de voetbaltrai ner echter lijdzaam toezien hoe een burgeroorlog Joegoslavië verscheurde. „Wat daar ge beurt doet ieder mens pijn", zegt hij met zachte stem. „Mij treft dit natuurlijk extra. Ik heb er nog steeds familie wonen. Ik heb er «mijn vrienden. Zoveel mensen die dood gaan... Dit is onaanvaardbaar. De samenle ving is ontwricht door de aller ergste vorm van burgeroorlog die denkbaar is". „Ik heb nog geen familieleden hoeven missen", vervolgt hij. „Wel vrienden. Vreselijk na tuurlijk, maar op zich doet dat niet ter zake. Het maakt niet uit wie de slachtoffers zijn. Dat er doden vallen is op zich al vre selijk. Het feit dat kinderen en ouden van dagen sterven door een burgeroorlog doet alleen nog maar meer pijn. Ik denk er weieens over of ik in deze tijden eigenlijk niet in Bosnië-Herce- govina zou moeten zijn. Maar dan vraag ik me tegelijk af of ik zou kunnen helpen als ik daar was. Ik denk 't niet. Ik kan me nuttiger maken nu ik hier ben. Nu heb ik tenminste nog eens de mogelijkheid om medicijnen te sturen of zo". Wilco's persoonlijke manager, Jan Huberts, is druk doende pm een nieuw Nederlands team op te zetten. Deze goeroe van de motorsport gaat volgend jaar door met Hans Spaan en Pa trick van den Goorbergh. Wilco Zeelenberg zou dan de fabrieks- rijder moeten worden. Moeilijk „Aan het rijden voor Yamaha hangt een prijskaartje van 1,1 miljoen gulden. Dat bedrag is niet op te hoesten. Jan Huberts doet op dit moment zijn stin kende best om de sponsoring voor een nieuw team rond te 'krijgen, maar vorig jaar heeft hij al gemerkt dat het heel moeilijk is. Met enkele grote be drijven, die toen zeiden: kom volgend jaar maar terug, is hij nu weer in onderhandeling". Bij zijn sponsor, waar Zeelen berg tot 1 januari onder con tract staat, mag er weliswaar nog volop vertrouwen in hem zijn, in Japan lijkt dat bij Suzu ki anders te liggen. De techni sche leiding keek op de helft van het voorbije seizoen raar op toen 500cc-collega Kevin Schwantz op de 250cc-motor sneller in het rond ging dan Wilco. „Ik heb toen de fout ge- maakt om Schwantz op mijn motor te laten rijden. In Spanje vroeg hij of hij een kwartiertje mocht rijden. Hij ging inder daad iets sneller en toen kreeg je de indianenverhalen. Maar men vergat erbij te vertellen dat hij in de trainingsronde meereed in de zuiging van Car los Cardus. Ik heb wel van dit voorval geleerd, want je be grijpt dat ik mijn motor nooit meer aan een ander afsta". Voorlopig is Wilco Zeelenberg in afwachting van wat er verder met hem gaat gebeuren. „Ik train veel en zondag doe ik mee aan de Strandrace in Hoek van Holland. Ik heb een 250cc Ka wasaki, daarmee sta ik op de eerste startrij. Illusies maak ik mij niet, want de echte crossers gaan veel harder dan ik". hoefde de Groninger, die na een goede start steeds verder in het klassement afdaalde, zich niet meer in te spannen. Enige posi tie-verbetering zat er niet meer in. Baljakin moest dan ook ste vig vechten, maar kreeg kort na een enerverende tijdnoodfase toch een winnend eindspel op het bord. Voor Sijbrands was het aange naam dat inmiddels concurrent Koyfman ook een punt had ver speeld. De Israëliër meende Nimbi een schijf te kunnen ont futselen, maar werd verrast door een tegen-damcombinatie. Breukink in mager seizoen Turijn Erik Breukink heeft gisteren de Ronde van Piemont op zijn naam gebracht. De ren ner van PDM, die volgend sei zoen voor de Spaanse formatie Once uitkomt, bleef na 194 kilo meter in Turijn zes medevluch ters voor. De Ier Stephen Roche werd tweede op vier seconden, voor de Zwitser Zülle en de Ita liaanse favoriet Chiapucci. Het was pas de vijfde overwin ning van Breukink in dit voor hem zeer magere seizoen. Eerder boekte hij twee zeges in tijdritten tijdens de Tirreno- Adriatico. Hij won voorts een tijdrit in de Ronde van Spanje en een nationaal criterium. De beslissing in het voorspel van de zaterdag te houden herfstklassieker Ronde van Lombardije viel op circa 36 kilo meter voor het einde bij de be klimming van de 1715 meter hoge Colle della Maddalena. Alex Zülle gaf de eerste aanzet voor de ontsnapping, waarbij zich zeven renners aansloten. De Italiaan Gianelli viel terug wegens een lekke band. Chiap- pucci kwam als eerste op de top. In Turijn moesten drie ronden van vijf kilometer worden afge legd. Halverwege de slotronde profiteerde Breukink van het feit, dat de anderen elkaar be loerden. Hij sprong weg en sloeg een gat van vijftig meter. Roche probeerde de Nederlan der nog te achterhalen. „Ik was eigenlijk dinsdag in Mi laan - Turijn al iets van plan", zei Breukink na afloop. „Toen kwam er niets van terecht. Daardoor was het vertrouwen voor vandaag eigenlijk wat ge zakt. Maar na zo'n honderd ki lometer voelde ik me nog prima. Toen Roche in de slotfase lang op kop bleef rijden en de ren ners uit de ploegen met twee man in de kopgroep op elkaar letten zag ik mijn kans schoon. Hopelijk breekt er nu een bete re periode voor me aan". Europees kampioen Valneris zag zijn opmars naar een hoge re klassering gestopt door Jan sen. De Let was na afloop van het re mise-duel zeer ontevreden, om dat hij voortdurend het initia tief had maar dat niet in winst had kunnen omzetten. Maar zijn herstel in de tweede toernooihelft, waarin hij maar twee punten minder scoorde dan Tsjizjov, is opmerkelijk. Al leen de weer winnende Ameri kaanse zonekampioen Mogil- janski was nog iets productie ver. Warschau De foolse kran ten zijn het er over eens, dat de nationale voetbalploeg woens dagavond in het natte Feye- noord-stadion gelukkig is weg gekomen met een gelijkspel. „Polen speelde met ambitie en fortuin", schreef de sportkrant 'Przeglad Sportowy' gisteren. „De Poolse spelers waren in grote moeilijkheden maar ze hielden de 2-2 toch vast. Met dank en een drankje voor de coach voor de drie punten in twee WK-wedstrijden". „De uitslag 2-2 in Rotterdam tegen een van de beste ploegen ter wereld mag als een groot succes worden beschouwd", al dus de 'Gazeta Wyborcza'. „Ne derland speelde goed, maar er werd slecht geschoten. Daarom is de uitslag toch rechtvaar dig". 'Rzeczpospolita' weet de lawine aan kansen voor Nederland aan het zwakke spel van de Poolse middenvelders. „Daar zal wat UITSLAGEN BADMINTON Aalborg. Open Deense kampioenschappen: Mannen, eerste ronde: Van Dijk (Ned) - Sgaard (Den) 11-15 15-12 17-14, Chris Bruil (Ned) - Ljungmark (Zwe) 15-6 15-10. Tweede ronde: Sperre (Noo) - Van Dijk 15-10 12-15 17-16. Dubbel: Jensen/Srensen (Den) - Bruil/Michels (Ned) (5-8) walk over. Vrouwen, kwalificatie toernooi, eerste ronde: Gleb- beek (Ned) - Hansen (Den) 11-5 11-5, Moerk (Den) - Conijn (Ned) 11-6 12-11. Tweede ron de: Pedersen (Den) - Glebbeek 12-1011-4. DAMMEN Toulon. WK man nen. 22ste ronde: Traore (Ivo) - Marcos (Bra) 1-1, G. Delmotte (Fra) - Boezinski (Lit) 0-2, N'Diaye (Sen) - Hubner (Bel) 0- 2, Wiersma (Ned) - Foerman (Rus) 2-0, T. Delmotte (Fra) - Mogiljanski (VSt) 0-2, Sij brands (Ned) - Gantwarg (WRu) 1-1, Fofana (Ivo) - Chmiel (Pol) 2-0, Scholma (Ned) - Baljakin (WRu) 0-2, Nimbi (Fra) - Koyfman (Isr) 1- 1, Clerc (Ned) - Tsjizjov (Rus) 1- I, Samb (Sen) - Koeperman (VSt) 1-1, Jansen (Ned) - Valne ris (Let) 1-1. Stand: 1. Tsjizjov 35 punten (wereldkampioen), 2. Sijbrands 30, 3. Clerc, Wiersma, Baljakin en Koyfman allen 29, 7. Gant warg 28,8. Valneris 27,9. Foer man en Mogiljanski beiden 26, II. Jansen en Boezinski beiden 25, 13. Samb 24. 14. Scholma, Koeperman en N'Diaye allen 22,17. Traore 17,18. Chmiel en Fofana beiden 15, 20. G. Del motte en T. Delmotte beiden 12, 22. Nimbi 11, 23. Hubner 10,24. Marcos 8. SCHAKEN Tilburg. Interpolis- toernooi, derde ronde (tweede partij): Ivantsjoek (Oek) - Lau- aan gedaan moeten worden. Noorwegen is nu eerste in de groep, Polen tweede. Laat het maar zo blijven". Ook de 'Nowy Swiat' acht de uitslag een succes voor Polen. „Nederland speelde beter. Maar het geluk was op de hand van onze spelers. Bedankt, vrouwe Fortuna". Volgens de Nowa Europa was de regen van grote invloed op het resultaat. „Daardoor ont stonden het eerste doelpunt van Polen en het tweede van Nederland. De conditie van de Poolse spelers liet te wensen over. Het geluk hielp een hand je". „Twee doelpunten en een punt. Dat is meer dan we hadden ver wacht voor Polen", aldus de 'ZycieWarszawy'. „Polen speel de de laatste drie wedstrijden tegen Finland, Israel en Turkije niet al te best. Nu vielen er in één klap net zoveel doelpunten als in die drie duels bij elkaar". tier (Fra) 1-0 Andersson (Zwe) - Seirawan (VSt) 1/2 - 1/2, Kamski (VSt) - Winants (Bel) 1- 0, Drejev (Rus) - Joesoepov (Rus) 1/2 -1/2, Gelfand (WRu) - Stohl (Tsj) 1-0, Rohde (VSt) - Kengis (Let) 1-0, Piket (Ned) - Kortsjnói (Zwi) 1/2 - 1/2, Tivia- kov (Rus) - Anand (Ind) 1/2 - 1/2, Sjirov (Let) - Vizmanian (Rus) 1/2 -1/2, Nogueiras (Cub) - Nikolic (Bos) 0-1, Smirin (Isr) - Kosten (Eng) 1/2 -1/2, Peturs- son (IJs) - Short (Eng) 1/2 -> 1/2, Serper (Rus) - Smyslov (Rus) 1/2 - 1/2, Svesjnikov (Rus) - Timman ,(Ned) 1-0, Adams (Eng) - Georgiev (Bul) 1/2 - 1/2, Kovalekv (Rus) - Tsjernin (Hon) 1/2 -1/2. TENNIS Tokio. Mannen, 1,7 miljoen gulden: Dérde ronde: Thorne (VSt) - Krajicek (Ned/7) 6-3 7-6 (7-0), Holm (Zwe) - Bec ker (Dui/3) 6-1 6-2, Ferreira (ZAf/6) - Pridham (Can) 7-6 4-6 6-4, Edberg (Zwe/1) - Patrick McEnroe (VSt) 6-2 7-6, Ivanise vic (Kro/4) - Kroon (Zwe) 6-4 6- 2, Lendl (VSt/5) - Masur (Aus) 6-7 6-4 7-6, Volkov (Rus/8) - Matsuoka (Jap) 7-5 6-4, Chang VSt/2) - Stark (VSt) 6-0 6-7 6-0. Dubbelspel, tweede ronde: Jen sen/Warder (VSt/7) - Elting- h/Haarhuis (Ned) 7-6 7-6. WIELRENNEN Turijn. Ronde van Piemont voor profs: 1. Breukink (Ned) 194 km in 4.11.54, 2. Roche (Ier) 0.04, 3. Zülle (Zwi), 4. Chiappucci (Ita), 5. Jeker (Zwi), 6. Hodge (Aus), 7. Millar (GBri, 8. Hamburger (Den) 0.56,9. Spruch (Pol) 1.00, 10. Forconi (Ita), 24. Akker mans (Ned), 29. Marc Siemons (Ned). ZAALHANDBAL Hermes-Olym- pia 23-21; Sittardia-VenL 19- 12; Aalsmeer-Hellas 27-24 foto Peter Molkenboer Wilco Zeelenberg met zijn motor waarmee hij komende zondag de strandrace rijdt: 'Ik doe het louter voor mijn plezier'.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13