/oorbereiding portcomplex lode Molen eel te traag Leiden Omgeving Wassenaar maakt eind aan inlijving bermen Plan Landelijk Gebied Voorhout vastgesteld I REGIOJOURNAAL Hartol mag zomerhuizen bouwen in Langeraar Voorhout wil cadeautje niet zo maar hebben B O Leidse Courant v vrijdag 16 oktober 1992 u an wordt uit uto geslingerd (EMADE Een 35-jarige automobilist Sittard is gisteravond gewond geraakt bij aanrijding op de rijksweg A4 ter hoogte Nieuwe Wetering. De man slipte in een «lbui en kwam dwars over de weg te n. Een andere automobilist reed hem in flank aan. Het slachtoffer werd uit zijn geslingerd en werd door twee andere be- irders overreden. Daarbij liep hij een dub- beenbreuk op. De Limburger is overge- ;ht naar het Academisch Ziekenhuis Lei- Een passagier in één van de betrokken j's liep rugletsel op vanwege de noodstop, auto's die tegen elkaar botsten werden to- vernield. Het verkeer liep enige vertra- op totdat de ravage was opgeruimd. Vrachtwagen ramt auto en lichtmast ALPHEN AAN DEN RIJN - Een met slachtkippen geladen vrachtauto heeft vannacht om half drie op de Steekterweg ter hoogte van Zwammerdam een personenauto, een lichtmast en verkeerslichten geramd. De chauffeur, een 30-jarige inwoner van Oudewater, reed door rood licht juist togn van links een 34- jarige inwoner van Woubrugge met zijn personenauto de weg op reed. Zijn auto werd geschept en vervolgens schoof de vrachtwa gen door tegen het verkeerslicht en de lichtmast. Beide bestuur ders bleven ongedeerd. WASSENAAR Wassenaar gaat met name in de villawijken De Kieviet en Groot Haesebroek een eind maken aan het ongevraagd afbakenen van gemeentelijke grasbermen door omwonenden. Langs onder meer de Konijnenlaan, Nachtegaallaan Schouwweg en de Groot Haesebroekseweg verhinderen bewoners met (al of niet wit geverfde) palen, zwerfkeien, houtblokken en boomstron ken dat de bermen beschadigd worden door parkerende auto's. Met dat afperken wordt door diverse bewoners voorts de indruk gewekt dat de berm bij de naastgelegen villa hoort. In een enkel ge val is dat ook zo, maar dan nog blijft de gemeente als wegbeheerder verantwoordelijk. Wethouder A. Pruijs (WD, ruimtelijke orde ning) is daarom vastbesloten (vooral waar de verkeèrsveiligheid in het gedrang komt) een eind aan die situatie te maken. Hij betitelt enkele van de meer dan vijfendertig versperringen als 'cowboy-pa lissades'. De gemeente zal de bewoners eerst vragen om die voor zieningen weg te halen en komt dat binnenkort anders zelf doen. Katwijks kruispunt tijdelijk afgesloten KATWIJK Katwijk gaat gestaag door met het verbeteren van gevaarlijke kruispunten. Na het knooppunt tussen de op- en afrit van de Sl met de Am- bachtsweg en de Hoorneslaan nadert ook de reconstructie van het kruispunt Industrieweg-Karei Doormanlaan-Rog- straat de voltooiing. Maandag wordt aan de tweede fase van de aanleg begon nen. Daarvoor wordt het kruispunt 3 weken volledig afgesloten voor al het ge motoriseerd verkeer. Alleen voetgan gers en (brom)fietsers zullen de krui sing nog kunnen blijven gebruiken. In dien het weer het toelaat zal het knoop punt op 6 november zijn omgebouwd tot een verkeersveiligere minirotonde. Meer inbraken in Rijneveld en Zoeterwoude RIJNEVELD/ZOETERWOUDE - Het aantal inbraken in Rijneveld is het eerste halfjaar van dit jaar toege nomen. Vonden vorig jaar in totaal 76 inbraken plaats, in de eerste helft van dit jaar waren het er al 53. Dat blijkt uit het halfjaarverslag van de politiegroep Rijneveld/Zoeterwoude. Het aantal vernielingen in vergelij king met de eerste helft van 1991 nam af in zowel Rijneveld als Zoeter woude. Het totaal aantal misdrijven bedroeg in de verslagperiode 358. Hiervan werden 45 zaken opgelost. In vergelijking met voorgaande pe riodes is dat laag. Een verklaring hiervoor kan zijn dat de groep was be last met omvangrijke en tijdrovende onderzoeken. Zo vonden er twee bankovervallen plaats, een in Rijne veld en een in Benthuizen. Hét on derzoek naar beide overvallen is nog niet afgesloten. Daarnaast speelde ook de politie-reorganisatie een rol. Diverse mensen van de politiegroep Rijneveld namen deel in projectgroe pen en overlegstructuren. Heraantal verkeersongevallen nam fors toe. Vonden er in de eerste helft vorig jaar 183 ongevallen plaats, in de. eerste helft van dit jaar waren het er 204. Van de ongevallen in Rijneveld en Zoeterwoude betrof het in respectie velijk 22 en zeven gevallen een onge val met één of meer gewonden. In Rij neveld verloor één bestuurder van een personenauto bij een botsing het leven. letbalclubs zijn ontevreden argrit tibboel ISENHEIM - De leden de voetbalverenigingen Leede en Teylingen zijn evreden over de moeiza- vooruitgang bij de voor- eidingen voor de aanleg de voetbalvelden in de de Molenpolder. przitter W. van Ginhoven Ter Leede sprak gister- md tijdens een commissie- jadering waar de plannen ter discussie stonden mede nens zijn collega van Teylin- „Onze beide verenigingen iben onlangs een algemene mvergadering gehouden, •haaldelijk werd ons de con té vraag gesteld wanneer de aanleg van het sport- iplex wordt begonnen? urt het nog lang? Volgens de emeen 'heersende opinie on- de leden van de voetbal- ,ubs is de gemeente weinig tgvaardig", was de voorzitter van Ter «de niet erg tevreden over de nier waarop de gemeentelij instanties reageren op voor- len of verzoeken van de ver ingen. Van Ginhoven: de zomer hebben we al ge- jd of we de kantine, de tri en de kleedkamers in ei- beheer mogen bouwen.We iben echter nog steeds niets oord. We hebben eveneens zocht over financiële midde- te mogen beschikken om i architect opdracht te geven ontwerp te maken. Ook aanleiding van deze aan- ag kregen we geen respons", endien stelde Van Ginho- vast dat de voorliggende men voor realisering van complex niet op 3 november ir de raad goedgekeurd zul- worden maar pas op 22 de- iber. ..Teylingen en Ter Lee- zijn er klaar voor", conclu- rde hij, „maar nu moet de gemeente nog komen en nan- tuurlijk de benodigde grond. U heeft ons in 1989 een voortva rende aanpak toegezegd". Snelle actie Ook TOP-voorzitter R.de Graaff drong aan ep snelle actie van de gemeente om zo spoedig mogelijk tot verwezelijking van de plannen te komen. De korf balvereniging die aan de Men- neweg zal blijven moet op nieu we velden wachten tot de ver huizing van de voetbalvereni gingen achter de rug is. Burgemeester H. de Jonge be vestigde dat het streven de plannen op 3 november door de raad te laten goedkeuren niet haalbaar bleek. „Pas op 22 de cember is er meer duidelijkheid over de benodigde kredieten". Over de tijdsduur van de pla nontwikkeling legde de Jonge uit dat de gemeente het nieuwe bestemmingsplan na een kwar taal afgerond kan hebben. Maar waarschuwde hij: „We zijn afhankelijk van veel in stanties". Bijval De aanwezige raadsleden gaven de sprekers van de sportvereni gingen bijval door het college van B en W aan te sporen meer vaart te zetten achter de pla nontwikkeling. De leden waren het er wel unaniem over eens dat het nu nogal, hachelijk is een voorstel voor een voor keursmodel goed te keuren ter wijl de financiële consequenties nog niet te overzien zijn. De Jonge was daar minder somber over. „We brengen u dit voor stel niet in de trant van: 'God zegene de greep', want we zijn er van overtuigd dat dit voor de gemeente' financieel haalbaar is". Uiteindelijk werd ermee inge stemd 150.000 gulden uit te trekken voor de voorbereiding van de werkzaamheden. Lisse uit z'n bol voor lasers Geen 'close encounter' van welke 'kind' dan ook maar de belangstelling was er- niet minder om. Een lasershow van ruim een half uur luidde het begin van drie dagen winkel vertier in. Onder de noemer 'Lisse uit z'n bol' vindt dezer dagen in het bollendorj} de Na tionale Bloembollenmarkt plaats. De plaatselijke middenstand voegt daar in de vorm van allerlei acties het nodige, zoals de lasershow, aan toe Regen en wind trotserend liep een deel van Lisse gisteravond uit om het spektakel voor de Hobaho-hallen te be wonderen. „De Grachtweg liep op een gegeven moment helemaal vol. De NZH-bussen konden er alleen nog stapvoets tussendoor", aldus een tevreden organisator Henk van Dongen. De poelier had de laatste dagen zijn hart vast gehouden vanwege het slechte weer. „En het was ook niet best, maar de mensen waren zo enthousiast dat ze toch kwamen'De show stelde ze niet teleur, maar de natuur had gisteravond toch het laat ste woord. Er gaat tenslotte niets boven een knetterende bliksemschicht gevolgd door een krakende donderslag. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Lisser breekt arm door wind LISSE Een 13-jarige fietser uit Lisse werd gistermorgen het slachtoffer van een wind stoot. De wind greep hem toen hij naast een leeftijdgenoot over de Middenweg fietsten. De twee botsten tegen elkaar en kwamen ten val. Daarbij brak één van hen een arm. Hij werd overgebracht naar het AZL. assa gestolen t garagebedrijf RLANDERVEEN - Een isa met daarin 4000 gulden is ternacht gestolen uit een ga- ebedrijf in Aarlanderveen. dieven kwamen binnen door •achterdeur te forceren. Jdeputeerde start estverbeteringsactie Rijnsaterwoude NSATERWOUDE - Lynde L gedeputeerde van natuur, Ischap en agrarische zaken Zuid Holland geeft donder- het startsein voor een otscheepse actie gericht op verbeteren van de kwaliteit mest op veehouderijbedrij- in West Nederland. officiële start vindt plaats op vleesvarkensbedrijf van de lilie Mocking, in Rijnsater- ude Onder het motto 'be- k de mestafzetkosten door iliteitsverbetering' richt de stverbeteringsactie zich op zend varkens- en pluimvee- hijven in de provincies ord-Holland, Zuid Holland Zeeland. Hierbij werkt de stbank samen met de meng- derindustrie en de vaktech- fhe organisaties uit de var- is- en pluimveesector. fkens en pluimvee in West- erland produceren in totaal 000 ton aan mest. Alleen al morswater te voorkomen reinigingswater efficiënter bruiken, kan deze hoeveel- mest met meer dan 000 ton worden Veiling Muziekvereniging DSS uit Aarlanderveen organiseert morgenavond haar jaarlijkse goederenveiling. Veilingmees ter Wim Klijn uit De Kwakel zal de 300 koopjes aan de man of vrouw brengen. De veiling begint om acht uur en zal plaats vinden in de Spinmill- hal. Abessijnen Voor de derde maal heeft in Noordwijk een show van de Abessijnenclub plaats. De in ternationale show wordt ge houden in De Rank aan de Golfbaan. De entree bedraagt f5,-; kinderen betalen 3,50. Van het Groene- woud Raymond van het Groene- woud en zijn vlaamse Musta fa's treden zaterdag op in Noordwijk. De zingende Belg zal te zien en te horen zijn in Club'71. Van het Groenewoud begint om tien uur, maar de zaal gaat al om half negen open. Een kaartje kost 17,50 in de voorverkoop bij VW Noordwijk Promotie. Aan de zaal moet men twee tientjes betalen. Bach De Amsterdams Bach Solisten openen vanavond het klassieke seizoen in Katwijk. K O heeft de Amsterdammers na een succesvol optreden in het vorig seizoen opnieuw bereid gevonden naar de Dorpskerk in Katwijk aan den Rijn te ko men. Er staan werken van Von Biber, Fasch, Locatelli en Vi valdi op het programma. Het concert begint om acht uur. kaartje a 17,50 zijn vanaf half aacht aan de zaal ver krijgbaar. Cabaret Cabaretier Theo Maassen treedt morgen tussen 21.00 uur en 23.00 uur op in Jonge- rensociëteit Splotsz in Roelof- arendsveen. VOORHOUT Ruim tien jaar en een kwart miljoen gulden heeft het gekost, maar het Voorhoutse be stemmingsplan Landelijk Gebied is nu vastgesteld. Eerder waren al 23 bezwaar schriften behandeld, maar gis teravond waren twee bezwaren aanleiding voor nieuwe discus sie en leidden alsnog tot wijzi gingen. Th. van der Meer aan de Teijlin- gerlaan 66 wil voor zijn paar denfokkerij beschikken over een bebouwingsmogelijkheid van 80 tot 100 vierkante meter. Dat is volgens het ontwerp-be- stemmingsplan niet mogelijk voor niet-agrariers, de zoge naamde hobbyboeren. B en W wilden daar in zijn geval een uitzondering op maken. Maar daarmee nam CDA-er D. IJdo geen genoegen. „De praktijk leert dat bij het toelaten van een grotere oppervlakte aan bij gebouwen het gevaar ontstaat dat er rond de woningen allerlei activiteiten komen die niets meer van dopn hebben met de eigenlijke woonfunctie". Hij zag bovendien niet in waarom hier een uitzondering gemaakt moest worden. IJdo kreeg daar bij steun van een ruime meer derheid. Van der Meer reageerde zeer te leurgesteld en noemde het standpunt van het CDA onbe grijpelijk. Hij overweegt een be roepsprocedure. Zes bezwaarschriften betroffen de status van een stukje weg vanaf de Loosterweg totaan on geveer het perceel Loosterweg 43a. Het weggetje dat feitelijk geen naam heeft, heeft geen verkeersbestemming. Ook in het nieuwe bestemmingsplan blijft dat zo. Daarom kan er niet worden gebouwd of uitgebreid. IJdo vond dat een merkwaardi ge situatie. „Aan deze weg is een bedrijf gevestigd, er staat een aantal woningen. Het is ei genlijk niet reeel dat vanwege het ontbreken van een ver keersbestemming niet kan wor den gebouwd". Wethouder B. Joon wees erop dat de gemeente Voorhout het weggetje niet onderhoud en dat er waterleiding, noch riolering ligt. „De positie van die weg wordt echt niet anders door er een verkeersbestemming aan te geven". Toch werd met één stem meerderheid anders be sloten. TER AAR Bouwbedrijf Har- tol mag op het voormalige per ceel van Valentijn bij de Grote Brug in Langeraar acht zomer huizen bouwen. De gemeente raad van Ter Aar heeft daar gis teren mee ingestemd. Wel wer den garanties geëist dat dit plan niet ten koste gaat van de 'ge wone' woningbouw. Behalve de zomerhuizen moeten bij de Grote Brug ook een woonhuis, een dubbel woonhuis en kantoren komen. Eerder hadden de raadsfracties al gevraagd om spijkerharde ga ranties dat de zomerhuizen niet in mindering zouden komen van het woningcontingent. Burgemeester P. Verhoef kon daar gisteren niet in tegemoet komen. Het enige wat hij kon mededelen was dat de gedepu teerde hem op dit punt had ge- ruststeld' Bovendien had een soortgelijk plan in een buurge meente geen probleem gegeven op dit punt. hebben op het normale woon- contingent. WD'er E. van der Laan vond dat wel erg mager. Al in juli was om een brief gevraagd. „Zo ga je niet om met commissie en raad", hield hij het college vóór. J. Born (Gemeentebelangen) stelde voor bij het raadsvoorstel een clausule te voegen waarin een keiharde garantie wordt ge vraagd. Het college gaf aan die druk toe, waarna de raad over- E. Kraak van het PAK consta teerde nog dat het zonde is dat het 'huisje van Helling' moet worden opgeofferd. „Dit is het mooiste huisje van Langeraar, is het niet mogelijk om het te verplaatsen of opnieuw op te bouwen als zomerhuisje''. Wet houder P. van Rijn zei dat 'met bloedend hart' besloten was het huisje te slopen. Het zou niet meer te redden zijn geweest. Bekeuringen wegens inhalen WASSENAAR De politie van Wassenaar heeft gistermorgen tijdens een verkeerscontrole 61 automobilisten bekeurd we gens het negeren van inhaal- verboden op de Rijksstraatweg. Het gaat om tijdelijke inhaal- verboden die zijn ingesteld we gens werkzaamheden aan de weg. Wegwerkers hadden bij de politie geklaagd over levensge vaarlijke inhaalmanoeuvres. Aardamseweg wordt niet verkeersluw TER AAR De Aardamseweg in Ter Aar kan niet verkeersluw worden gemaakt omdat ze door de provincie is aangwezen als ter tiaire weg weg en dus toegankelijk moet zijn voor doorgaand ver keer. Daarbij past het niet dat de Ringdijk als alternatieve route wordt aangewezen. Dat antwoordde wethouder P. van Rijn gisteren op vragen uit de raad. Hij wees erop dat de Ringdijk uitkomt op het industriegebeid Bovenland. De bedrijven daar zijn bezorgd dat het daar zo druk wordt dat er ongelukken kunnen gebeuren als heftrucks de bedrij sterreinen op- en afrijden. Oud-burgemeester voltooit Haaswijk OËGSTGEEST - Oud-burge- meester T. van Eysinga die in dertijd aan de wieg stond van het bestemmingsplan Haaswijk '76, was gisteren even terug in Oegstgeest. Hij bracht een een gedenksteen aan in een com plex van 27 woningwetwonin gen van de woningbouwvereni ging Buitenlust. Daarmee is de wijk officieel voltooid. De toen malige staatssecretaris G. Brockx sloeg in 1980 de eerste paal. In'totaal zijn in Haaswijk rond 2100 woningen gebouwd, waarvan 315 voor Buitenlust. Na het aanbrengen van de eer ste steen vertrok het officiële gezelschap naar de 'Joris de Witte'-lokatie aan de Irislaan. Hier boorde de huidige burge meester Sj. Scheenstra het gat voor de eerste paal voor een project van 29 seniorenwonin gen. Voor de vestiging daar geeft de woningbouwvereni ging als voorrang aan mensen die een goedkopere woning ach terlaten. „Wij willen perse de doorstroming bevorderen", al dus voorzitter P. Olivier. De seniorenwoningen worden medio 1993 opgeleverd. Oud-burgemeester Van Eysinga metselt de gedenksteen in, waar mee hij de laatste hand legt aan de bouwactiviteiten in «Haaswijk FOTO: WIM VAN NOORT Bomen Oostkanaalweg geleidelijk gerooid TER AAR De bomen langs de sen. Dat zei burgemeester P. over vallende takken. Volgens Oostkanaalweg in Ter Aar zul- Verhoef gisteravond in ant- Verhoef wilde de provincie de len geleidelijk worden gerooid, woord op vragen van het raads- bomen reeds twee jaar geleden Eerder heeft de gemeente de lid H. Schouten (CDA). Schou- al vellen. Dat is toen onder druk provincie toestemming gegeven ten stelde zijn vraag naar aan- van de bewoners niet gebeurd, dit jaar zestien populieren te leiding vaan een brief van be- Men was bang voor een kaal- rooien. De rest verdwijnt in fa- woners die zich zorgen maken slag. VOORHOUT, De Voorhoutse gemeenteraad heeft haai' aanvaar ding van een geschenk van 'Het Spectrum' een maand uitgesteld. Het gaat hierbij om een houten gebouwtje, voorzien van twee toi letten, verwarming en elektra met bijbehorende fietsenberging en hekken, dat ligt in het recreatieparkje in de wijk Oosthout. Na het betrekken van het nieuwe bedrijfsgebouw zal Het Spec trum dit onderkomen niet langer meer nodig hebben. Het Spec trum was van plan het gebouw aan de gemeente Voorhout te schenken ten behoeve van het jeugdwerk. Met de Stichting Jeugdraad Voorhout zijn er onderhandelingen gaande omtrent het gebruik van dit gebouwtje. Er zijn plannen om de speel-o-theek 'Ikkedie' in het gebouwtje te vestigen. Hieraan zijn echter financiële consequenties verbonden, omdat het gebouw inwendig rigoreus moet worden opgeknapt. M. Goossens (CDA) stelde gisteren voor het voorstel om de schen king te aanvaarde een maand aan te houden, omdat er nog te wei nig duidelijkheid over was. Wethouder E. van de Laar kon die dui delijkheid ook niet verschaffen. PvdA-er P. Jochemsz meende zelfs dat het wel eens zo zou kunnen zijn dat de gemeente het gebouwtje helemaal niet zou kunnen gebruiken. Geluidmeetpost bij Leimuiden JACOBSWOUDE Er komt een meetpost voor vliegtuigla waai in de Rietlanden bij Leimuiden. De Luchthaven schiphol heeft daarvoor van de gemeente Jacobswoude het recht van op stal verkregen. Raadslid J.van Dam (WD) vroeg gisteren of er met de omwo nenden van de aangewezen lokatie was gesproken. Hij was ver der bezorgd, dat andere instellingen ook zo'n recht van opstal zullen vragen. Wethouder L.Bruins antwoordde dat Jacobs woude zelf om het meetpunt heeft gevraagd. De directe omge ving was volgens hem niet ingelicht. Volgens wethouder A. Kea had de luchthaven 2 lokaties voor gesteld. Het Verlaat en de Rietlanden in Leimuiden. Een spe ciale commissie had de Rietlanden aangewezen. Nadat dé ver gunning was verleend is dat ook gepubliceerd.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11