)ranje mist engeltje op de lat 'Dick is hier doodziek van' Frankrijk probleemloos Sport Italië ontsnapt in laatste minuut aan een nederlaag Amerika raakt steeds rder uit beeld' Belgen blijven winnen Voller neemt in stijl afscheid B iP Leidse Courant ry DONDERDAG 15 OKTOBER 1992 I %J In een voor driekwart 1 enoord-stadion heeft het Ne derlands elftal gisteravond een schamele beloning gekregen. Het team van Advocaat, dat met man en macht aanviel, no teerde een op dit niveau uitzon derlijk hoog aantal kansen. De één was nog moeilijker te mis sen dan de ander. Toch gebeur de het. Van Basten (4) en Berg kamp (6) staken elkaar wat dat betreft naar de kroon. Het was werkelijk een wonder dat de Po len onder het spervuur over eind bleven. Complex inje manifesteerde zich tegen de Polen in een Etaculaire, aanvallende bui, maar schoot er al [al niet bijzonder veel mee op: 2-2. Bondscoach icaat ontbeerde het engeltje, dat bij Michels ast op de lat zat. Iijsbert Spierenburg jrdam Bondscoach Ad- »t kan zich na gisteravond eetje voorstellen hoe colle- an Gaal zich zo vaak bij voelt. Machteloos toezien ijn ploeg de ene na de an- kans verprutst. Oranje 'esteerde zich tegen Polen i spectaculaire, aanvallen- i, maar schoot er al met al ijzonder veel mee op (2-2). ndscoach ontbeerde in de «loze Kuip het engeltje, ij Michels steevast op de t. Het nationale elftal ont- e dankzij een opmerkelij- erkracht zelfs aan een af- nadat het halverwege de helft sensationeel met 0- achtergekomen. raat: „De vedetten hebben rond laten zien nog niet neten te zijn. Stuk voor ïebben ze bewezen graag Nederlands elftal te wil- elen". gdie uiteindelijk moet lei aar de eindronde van het Ikampioenschap in Ame- s er niet eenvoudiger op den. In poule 2 beschikt ormalig Europees kam- na twee wedstrijden over hamel punt. Het is duide- it de nationale trots zich l of geen misstappen meer veroorloven. Advocaat: we zestien punten halen laatste acht wedstrijden n we ons doel bereikt", uk op Oranje groeit met g. Medio december moet Deg al weer op reis naar je. In Izmir wacht het on- feld een warm onthaal, irken, die in september in met 1-0 onderuit zijn ge- zullen beseffen niet bij aat kansloos te zijn. De tsverschillen zijn trou- gering in deze groep, zoals wegen gisteravond in Lon tegen Engeland ten over- le nog heeft aangetoond. In het geval van Van Basten kan zo langzamerhand van een Oranje-complex worden ge sproken. In de laatste veertien interlands heeft de topscorer van AC Milan niet meer dan één doelpunt gemaakt. Zijn missers beginnen stilaan ontluisteren de vormen aan te nemen. Op zijn inzet was gisteravond ge lukkig niets aan te merken en dat is tegenwoordig al heel wat. Stanley Menzo was in z'n zesde interland zo vriendelijk de Po len een handje toe te steken. De doelman van Ajax liet in de 20ste minuut een schot van Ko- secki glippen, waarvan Ko- zminski profiteerde. Ook bij de tweede Poolse treffer, een kop bal van Kowalczik, ging de Am sterdammer niet vrijuit. Het was gisteravond niet voor het eerst dat hij het in een belang rijke wedstrijd liet afweten. Bij Ajax weten ze er inmiddels alles van (tegen Malmö, Austria Wienen PSV). De entree van de Feyenoorder De Goey kan niet lang meer op zich laten wachten. De bonds coach ontzag z'n doelman gis teravond na afloop toen hij zei: „Menzo keepte een vrij onge lukkige wedstrijd. Dat kan in het voetballen gebeuren". In zes interlands is de Ajax-doel- man nu al tien irdam Dennis Berg- ihad gisteravond soms het Üat hij niet in het Neder- Ielftal maar bij zijn eigen oetbalde. Het keurkorps ouis van Gaal presteert mers vaak om grote hoe den kansen te verprut- )ranje deed tegen Polen fde. Daarom maakte s Bergkamp die cynische ijking na de ontgooche- 2-2. En hij voegde er aan We hebben eigenlijk heel gespeeld, maar Amerika steeds verder uit beeld", amp dook tegen Polen ze- f keer in kansrijke positie loelman Jarosiaw Bako ?eds ging het mis met de ting. Toch kon de Am- mmer niet aangeven wat iet cruciale moment pre- isging. Sterker nog: voor voel had hij in alle één te- n situaties met de slunge- [e Bako geen enkele fout kt. „Alleen die bal ver niet in het doel. Het is n raadsel waar dat aan heb er gewoon geen ver- g voor. Alle ballen waren igeschoten, maar gingen ast. Noem het maar pure Iets anders kan ik echt edenken. Voor mijn ge- ib ik ook een lekkere wed- [espeeld". aid Koeman 1 Koeman vond dat hij in de gekste wedstrijden n hele carrière had ge- i „We begonnen sterk, i twee prima kansen, twamen wel met 0-2 ach- in weetje niet watje over- Vervolgens controleer- j de hele wedstrijd weer Iden we wel zeven doel- i kunnen scoren. Een 7-2 nning zou echt niet ge- rd zijn geweest", len namen na negentien 1 ïn de leiding door Marek 1 nksi. Hij haalde het volle ent uit een blunder van sland heeft moeite met IJsland :ou - Rusland heeft zijn T1 als zelfstandige voet- p ingeluid met een ma- fge op IJsland. In Moskou F nieuwkomer, de vervan- In de voormalige Sovjet- het opgeheven GOS, de WK-kwalificatiewed- et 1-0. Ipunt kwam in de 64ste op naam van Sergei de aanvaller van Benfi- debuut van Rusland ijgewoond door 12.000 toeschouwers. Voor IJsland was het in groep 5 de derde ne derlaag in de vierde wedstrijd. Met vier punten uit twee duels gaat Griekenland in deze afde ling aan kop. Stand groep 5' Griekenland 2 2 0 0 4 2-0 Hongarije 2 10 12 4-2 Rusland 1 1 0 0 2 1-0 IJsland 4 1 0 3 2 2-4 Luxemburg 1 0 0 1 0 0-3 Eerstvolgende wedstrijd: 28/10: Rusland-Luxemburg. Stormram Peter van Vossen wordt door de Polen Lesiak (links) en Warzycha in de tang genomen. De (bijna) traditionele blunder van Menzo had meteen z'n weerslag op het team. Rijkaard en Wouters veroorloofden zich een aantal foutjes, die ze nor maal gesproken niet maken. Onder die omstandigheden moest Koeman nog een keer op de doellijn redding brengen. Taktisch viel er bij Oranje wei nig op af te dingen. Wie zo zeer de accenten op de aanval legt, calculeert risico's in. Die bleven beperkt. De flitsende Oranje-aanvallen, die op het Poolse doel beukten, stapelden zich in hoog tempo op. Jonk onderscheidde zich als een fenomenale spelmaker. De Volendamse strateeg strooide met voorbeeldige passes en zet- DE COLLEGA'S: te z'n ploeggenoten om het even wie, keer op keer vrij voor het Poolse doel. Aangenomen mag worden dat hij met z'n optreden een vaste plaats heeft geclaimd, net als stormram Van Vossen. De Zeeuw imponeerde in de voortdurende regenbuien met z'n enorme werklust. Hij sleur de van links naar rechts en vice versa. In de slotfase moest hij voor z'n energievretende werk wel wat tol betalen, maar toen had hij de buit al binnen. Kort voor en kort na rust had hij suc ces waar zijn gerenommeerde collega's faalden. In z'n tweede interland begon de Anderlecht-crack aanvanke lijk als rechtsbuiten. Met Witschge inplaats van Winter had Advocaat z'n opstelling op het laatste moment gewijzigd. De laatste trainingen hadden hem geleerd dat Bergkamp niet voldoende uit de verf was geko men. Om de Ajacied de ruimte te geven die hij nodig heeft, ver dween Van Vossen naar rechts. En drie minuten voor de pauze weer naar de linkervleugel, na dat Numan het veld had moeten ruimen voor Vanen burg. De mutatie (Advocaat: „Ik wil de de druk op het Poolse doel nog meer vergroten") leidde amper een minuut nadien al tot Oranjes eerste tegentreffer. De aanvoerder van PSV speelde alsof zijn leven ervan afhing. De gave technicus, die het in be- doelman Stanley Menzo, die een schot van Roman Kosecki niet onder controle kreeg. De Ajacied gaf zijn falen volmondig toe. „Mijn fout, die eerste goal. Geen discussie mogelijk". Bij de tweede treffer van Kowalczyk ging Menzo volgens eigen zeg gen wel vrijuit. „Daar kon ik niks aan doen. Ik dekte de paal in de verre hoek af en meer kon ik op dat moment niet doen De 15.000 toeschouwers in de Kuip wezen de doelman van Oranje wel als zondebok aan. Zijn verdere balcontacten wer den begeleid door fluitconcer ten. „Dat gefluit interesseert me geen zier. Maar vlak voor tijd pak ik wel die bal van Smo- larek en dat wordt door het pu bliek dan als heel gewoon erva ren. De mensen doen maar. Ik word niet nerveus als ze me uit fluiten". Gangmaker Bij Oranje was Volendammer Jonk de gangmaker. Met als specialiteit: teamgenoten in vrije positie voor de doelman manoeuvreren. Dat gebeurde een keer of zes. Alleen Peter van Vossen profiteerde er een maal van. Zijn tweede treffer kreeg de Anderlecht-spits op een presenteerblaadje aangebo den door doelman Bako, die op identieke wijze als Stanley Menzo blunderde. Wim Jonk werd na afloop ook geplaagd door tegenstrijdige ge voelens. „Ik heb een goede wed strijd gespeeld, maar daar koop ik nu zo weinig voor. Als je op dit niveau zoveel kansen krijgt, dan moet je er zeker een paar meer inschoppen. Dat is vol gens mij ook het enige wat je het Nederlands elftal vanavond kunt verwijten. Er is veel te slordig met de kansen omge sprongen. Maar het zal nu nog een hele klus worden om Ame rika te halen, dat is gewoon de bittere realiteit. Hoe goed we tegen Polen ook gevoetbald hebben". door Dennis Mulkens Rotterdam De 15.000 kijkers werden in Rotterdam door het Nederlands elftal op een heer lijke voetbalavond getracteerd, maar de fel begeerde overwin ning bleef uit. Het resultaat van 2-2 zal, zo wordt verwacht door in de Kuip ook aanwezige colle ga-trainers van bondscoach Dick Advocaat, in elk geval voer voor de nodige discussies ople veren. „Want zo werkt het nu eenmaal in de voetballerij", zegt trainer Bert Jacobs, die tegenwoordig bij het Spaanse Sporting Gijon zijn brood verdient. „We verlo ren in Noorwegen, leverden vanavond weer een punt in. Het perspectief op een goede eind klassering wordt steeds min der. Die conclusie zal over een aantal dagen worden getrokken als we met z'n allen puur naar de stand kijken en de vele ge miste kansen al weer zijn verge ten". „Op dit moment overheerst bij mij alleen maar de herinnering aan een prachtige voetbalwed strijd, waarin het Nederlands elftal soms fantastisch voetbal heeft laten zien. De ploeg maak te in elk geval een veel frissere indruk dan tegen de Noren. Wat dat betreft heeft het dus zeker zin gehad om de ploeg te veranderen. Advocaat heeft Jonk en Van Vossen ingebracht en ze hebben het alle twee heel goed gedaan. Hij kan er natuur- lijk-ook niets aan doen dat zo veel kansen om zeep worden ge holpen. Wat moet je daar nu aan doen als trainer"? „Ik heb tot het laatste moment de indruk gehad dat we die par tij winnend zouden afsluiten", zei naamgenoot Rob Jacobs, trainer van Sparta. „Het is ei genlijk ongelooflijk dat het Ne derlands elftal op dit niveau zo veel kansen heeft weten te scheppen. Dat is zonder meer een knappe prestatie. Daarom is het triest dat deze wedstrijd niet in winst is omgezet". Volgens record-international Ruud Krol, die bij KV Mechelen ondervond dat een enkel tegen vallend resultaat een coach al kan opbreken, kon Nederland slechts ten dele op een geslaag de avond terugzien. „Aanval lend hebben ze het gewoon heel goed gedaan. Maar daar staat tegenover dat het verdedigend niet goed in elkaar stak. Dat lag niet alleen aan de keeper, want je zag ook aan die Poolse doel man dat het.moeilijk was om bellen klem vast te pakken". foto ANP Dick Advocaat verlaat met gebogen hoofd het veld. „Dan doel ik met name op de posities van Frank Rijkaard en Rob Witschge. Rijkaard heeft de kwaliteiten om achterin heel goed te spelen, dat heeft hij in het verleden wel bewezen, maar het is wel een feit dat hij op deze plaats jarenlang niet heeft gespeeld. Daarin moet hij groeien en dat kost tijd. Ik weet niet of het nu het goede mo ment was om hem daar neer te zetten. Het resultaat is in elk geval teleurstellend. Dat vind ik vooral jammer voor de bonds coach, die hiermee natuurlijk wordt geconfronteerd. Zo gaat het nu eenmaal, al vind ik dat in het geval van Advocaat niet te recht". Coach Louis van Gaal van Ajax wilde na afloop van het duel geen mening prijsgeven. Van Gaal, die bij het EK in Zweden wel regelmatig goed was voor ongezouten kritieken: „Ik geef Parijs Frankrijk kreeg in de tweede kwalificatiewedstrijd vrijwel geen tegenstand van Oostenrijk. Voor eigen publiek zegevierden de 'Haantjes' moeiteloos met 2- 0. De povere formatie van bonds coach Ernst Happel was kans loos. Voor Frankrijk, dat met drie debutanten aantrad, was het de eerste zege in de laatste negen interlands. De eerste overwinning in groep 6, met Zweden als aanvoerder, viel veel te klein uit. Liefst vier treffers van Frankrijk werden om uiteenlopende redenen af gekeurd. Topschutter Papin miste een strafschop. De spits van AC Milan schoot ruim over de lat. Binnen drie minuten leidde de thuisploeg in de eenzijdige wed strijd. Cantona bediende Papin op maat, 1-0. Voor de kleine aanvaller was het zijn 23ste doelpunt in het nationale team. Het publiek moest daarna lang wachten op de tweede treffer, het grote overwicht van Frank rijk ten spijt. Dertien minuten voor tijd besliste Cantona de wedstrijd uit een voorzet van invaller Vahirua. Bij Oostenrijk speelde de voor malige Nederlander Frenk Schinkels de eerste helft mee. Na de hervatting werd hij ver vangen door Ogris. Groep 6: Parijs: Frankrijk-Oostenrijk 2- 0 (1-0). 3. Papin 1-0, 77. Canto na 2-0. Toeschouwers: 39.186. Stand: Zweden 2 2 0 0 4 3-0 Bulgarije 3 2 0 1 4 5-2 Frankrijk 2 10 12 2-2 Oostenrijk 1 0 0 1 0 0-2 Finland 2 0 0 2 0 0-4 Israel 0 0 0 0 0 0-0 Eerstvolgende wedstrijd: 28 ok tober: Oostenrijk-Israel. Cagliari Italië ontsnapte aan een nederlaag. In de eerste kwalificatiewedstrijd voor het WK in groep 1 werden de Italia nen in Cagliari bijna verrast door de Zwitsers. Pas in de laatste minuut slaag de middenvelder Eranio erin de gelijkmaker te scoren: 2-2. Zwitserland bleef ongeslagen leider in de poule met vijf pun ten uit drie duels. In Glasgow eindigde het duel tussen Schot land en Portugal in een doel puntloos gelijkspel! Tot zes minuten voor het slot signaal leken de Helveten voor een sensatie te gaan zorgen. Op dat moment had de ploeg een ri ante voorsprong van 2-0 door treffers van Ohrel en Chapuisat in de eerste helft. Drievoudig wereldkampioen Italië dreigde voor 30.000 toeschouwers op ei gen bodem af te gaan. Vooral defensief maakten de Azzurri's nogal wat fouten. In de verdedi ging werd Maldini gemist. De speler van AC Mijan moest ver stek laten gaan wegens een blessure. Baggio zette zes minuten voor tijd Italië weer op het spoor door van twintig meter raak te schieten. De eerste nederlaag in negen wedstrijden onder coach Sacchi leek zich desondanks aan te dienen totdat op slag van tijd Eranio een foutje van Gei- ger niet onbestraft liet en Italië voor een blamage behoedde. Zwitserland heeft ondanks de puntendeling een riant uitzicht om voor het eerst sinds 1966 weer eens te kunnen deelne men aan de eindronde om de wereldtitel in 1994 in de VS. Schotland Schotland wilde in het Ibrox Park gisteren de nederlaag van 1-3 van vorige maand tegen Zwitserland uitwissen, maar liep zich stuk op de hechte de fensie van Portugal met vete raan Antonio Veloso (35) aan het hoofd. De thuisclub mocht zelfs nog van geluk spreken, want de Portugezen hadden de winst voor het grijpen. Balvir tuoos Futre liet in het laatste kwartier drie opgelegde kansen liggen. Verlies zou de definitie ve uitschakeling voor de Schot ten hebben betekend. Door het gelijkspel blijft de weg naar de Verenigde Staten nog open. Groep 1: Glasgow: Schotland-Portugal 0-0. Toeschouwers: 22.583. Cagliari: Italië-Zwitserland 2-2 (0-2). 18. Ohrel 0-1, 21. Chapui sat 0-2, 84. Baggio 1-2, 90. Era nio 2-2. Toeschouwers: 30.000. Stand: Zwitserland 3 2 1 0 5 11-3 Italië 10 10 1 2-2 Portugal 10 10 1 0-0 Schotland 2 0 111 1-3 Estland 1 0 0 1 0 0-6 Malta 0 0 0 0 0 0-0 Eerstvolgende wedstrijd 25 ok tober: Malta-Estland. Denemarken is scoren verleerd langrijke wedstrijden zo vaak laat afweten, was als rechtsbui ten een openbaring. Hij miste de laatste zeventien interlands, maar tegen de Turken op 16 de cember zal hij ongetwijfeld weer van de partij zijn. Opstellingen: Nederland: Menzo; Van Aerle, Koeman, Rijkaard (80. Fraser) en Witschge; Jonk, Bergkamp, Wouters en Numan (39. Vanen burg); Van Vossen en Van Bas ten. Polen: Bako; Adamczuk, Lesi ak, Szweczyk en Czachowski (39. Rzepka); Brzeczek, Warzy cha, Ziober en Kozminski; Ko walczyk (67. Smolarek) en Ko secki. geen commentaar, want ik heb m'n lesje wel geleerd. Dat is me niet zo goed bevallen. Blijkbaar ligt het nogal gevoelig als de coach van Ajax z'n mond open doet. Laat de bondscoach maar het woord doen. Dat is voldoen de". Teleurgesteld was ook trainer Jaap Advocaat van de Haagse amateurclub SV'35. Hij is de broer van de bondscoach: „Ik ben niet ontevreden over het spel, want we hebben vanavond een wedstrijd gezien waarin al les zat. Daarom vind ik ook dat we dit positief moeten benade ren. Dick heeft Jonk en Van Vossen opgesteld en beiden hebben ze een uitstekende wed strijd gespeeld. Er zit genoeg toekomst in dit Nederlands elf tal, dat heeft de wedstrijd van vanavond wel bewezen. Het is alleen jammer dat die twee goals op een dergelijke manier moesten vallen. Die eerste was een blunder, die je op dit niveau niet zou mogen verwachten. Je ziet maar hoe zeer je als trainer afhankelijk bent' Jaap Advocaat had in de Kuip meer als de broer van de hier en daar al bekritiseerde bonds coach gekeken dan als rechtge aard voetballiefhebber. „Ik zat op het puntje van m'n stoel. In de ochtend ben ik nog even naar Noordwijk geweest. Ik zag de spanning op al die gezichten. Dick heb ik vervolgens ook nog even telefonisch gesproken. Ik wist hoe zeer hij gebrand was op een overwinning. Want dan heb je gewoon weer een tijdje rust in de tent. Nu krijg je toch weer een situatie dat mensen het weer veel beter menen te weten. Daarom weet ik ook dat hij zeer teleurgesteld is. Dick is hier doodziek van' Kopenhagen Denemarken is het scoren verleerd. De Europe se kampioen bleef in Kopenha gen voor de derde achtereenvol gende keer op 0-0 steken. Na Li touwen en Letland weerstond ook het nog ongeslagen Ierland de schotloze Scandinaviërs, met Heintze (PSV) in de gelede ren. De ruim 40.000 toeschouwers zagen in de stromende regen een snelle en felle wedstrijd, waarin doelkansen niettemin schaars waren. Het befaamde aanvalsduo Povlsen/Laudrup kwam nauwelijks in scorings- positie. De strijdbare Ieren wa ren in aanvallend opzicht even min op dreef. De Poolse arbiter Wojcik had een lastige avond. Hij had drie gele kaarten nodig, waarvan twee voor Ierland, om het pitti ge duel in de hand te houden. Met vijf punten uit drie wed strijden heeft de ploeg van bondscoach Charlton goede vooruitzichten op een ticket voor het eindtoernooi. Spanje Spanje moest in de andere groepswedstrijd tegen Noord- Ierland eveneens genoegen ne men met 0-0. Beide ploegen be hielden met dat resultaat de on geslagen status en kwamen op een totaal van vier punten uit drie wedstrijden. Het was guur en regenachtig in het Windsor Park-stadion van Belfast. Het publiek kon zich niet warmen aan het spel van beide teams. Spanje, met vijf spelers van de olympische kampioensploeg, had een veldoverwicht, maar wist zich geen raad met de kan- De ploeg van bondscoach Cle mente beëindigde het duel met tien man. In de 82ste minuut werd verdediger Toni na een grove overtreding op Hughes van het veld gestuurd. Noord- Ierland kon in de slotfase niet profiteren van de numerieke meerderheid. Groep 3: Kopenhagen: Denemarken-Ier- land 0-0. Scheidsrechter: Woj cik (Pol). Toeschouwers: 40.100. Belfast: Noord-Ierland-Spanje 0-0. Scheidsrechter: Kruge (Dui). Toeschouwers: 8.000. Rode kaart: Munoz (Spa). Stand: Ierland 3 2 1 0 5 6-0 N-Ierland 3 1 2 0 5 5-2 Spanje 3 1 2 0 4 3-0 Litouwen 4 12 14 4-4 Denemarken 3 0 3 0 3 0-0 Letland 4 0 2 2 2 1-6 Albanië 4 1 0 3 2 1-8 Eerstvolgende wedstrijd: 28 ok tober: Litouwen-Letland. Brussel België blijft in groep 4 winnen. De ploeg van bonds coach Pol van Himst boekte gis teravond alweer de vierde ach tereenvolgende zege. Rivaal Roemenië, dat opende met twee triomfen, werd in Brussel met 1-0 verslagen. Smidts maakte in de 27ste minuut de kostbare treffer. De schuiver van de ver dediger was doelman Stelea te machtig. België, zonder topschutter Em mers, kwam met de kleine over winning voor eigen publiek goed weg. Roemenië was zeker niet de mindere van de thuis ploeg, maar de kansen werden niet benut. De improduktiviteit aan Roemeense kant was mede de verdienste van doelman Preud'homme, die vooral in de eerste helft enkele knappe red dingen verrichtte. Na de rust zakte het peil van de wedstrijd. Beide ploegen leden veel balverlies en kwamen nau welijks nog in scoringspositie. België speelde rustig en be heerst de wedstrijd uit. Het pu bliek kon de behoudende tak- tiek van de Rode Duivels en het machteloze spel van Roemenië, met Popescu (PSV) in een bij rol, maar matig waarderen. Re gelmatig werden de spelers uit gefloten. De uiteindelijke over winning vergoedde echter veel voor de 20.000 kritische toe schouwers. Wales In de andere groepswedstrijd kwam Wales tegen Cyprus met dezelfde cijfers met de schrik vrij: 1-0. Zes minuten na de rust maakte Hughes in Limassol het beslissende doelpunt. De aan valler van Manchester United had bijna twee jaar niet ge scoord in het nationale team. Met vier punten uit drie duels blijft Wales kansrijk voor het eindtoernooi. Groep 4: Limassol: Cyprus-Wales 0-1 (0- 0). 51. Hughes 0-1. Scheids rechter: Vagner (Hon). Toe schouwers: 15.000. Brussel: Bélgië-Roemenië 1-0 (1-0). 27. Smidts 1-0. Toeschou wers: 21.000. Stand: België 4 4 0 0 8 7-1 Roemenië 3 2 0 1 4 12- 2 Wales 3 2 0 1 4 8-5 Tsjechosl. 2 10 12 5-2 Cyprus 3 1 0 2 2 2-2 DeFaeröer 5 0 0 5 0 0-22 Eerstvolgende wedstrijd: 14/11: Roemenië-Tsj echoslo wakij e Dresden Rudi Voller is giste ren bij zijn afscheidswedstrijd van het Duitse team tegen Mexico overladen met cadeau's. De geschenken van de Duitse bond en de spelersgroep hadden alle een symbolische betekenis. Het duurste cadeau was een te lefoon met fax-apparaat. „Om in contact met de spelers te blij ven", luidde de verklaring. Van bondscoach Berti Vogts ontving de 85-voudige international een videoband over de Verenigde Staten. De kleine teamchef hoopt Voller nog altijd te bewe gen tot een rentree voor het eindtoernooi om de wereldtitel over twee jaar in Amerika. Voller nam ook nog een Duits- Frans woordenboek in ont vangst. De sluwe aanvaller, aan wie Frank Rijkaard slechte her inneringen bewaart, stapte af gelopen zomer van AS Roma over naar Olympique Marseille. Voller wil tot medio 1994 actief blijven op topniveau. Daarna ambieert hij een functie als ma nager in de voetbalwereld. De spits nam in styl afscheid. Hij maakte in de wedstrijd te gen Mexico 1-1) zijn 44ste doel punt voor Der Mannschafft. In de 67ste minuut kreeg hij de ap- plauswissel. De 28.000 toe schouwers gaven 'Der Rudi' een staande ovatie. Vyf minu ten later maakte Alves voor de Mexicanen gelijk.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13