Engeland stopt zegereeks Noorwegen Nederlander Gisbers heeft internationale ploeg rond Aad Mansveld-tribune in het Zuiderpark Nederlaag Jeroen Piket tegen clubgenoot Kortsjnoi Leidse Courant donderdag 15 oktober 1992 Napoli wil ontbinding contract Maradona Napels Napoli, dat eind vori ge maand na interventie van de FIFA instemde met een over gang van Diego Maradona naar het Spaanse Sevilla, wil ontbin ding van de overeenkomst. De Italianen vinden dat de transfer ongeldig is omdat de Spanjaar den het eerste deel, drie miljoen dollar, van de overeengekomen transfersom nog niet hebben betaald. Ook is de bankgarantie voor het resterende bedrag nog niet afgegeven. Boze vader steekt voetbalcoach dood Tokio Een boze vader stak in de Japanse plaats Kokubunji- cho de coach van het voetbal team van zijn zoon dood. De va der, Shuzo Kunikoshi, was in razernij ontstoken over het feit dat zijn zoon na driejaar buiten de ploeg was gelaten. Hij zocht de coach, Yasuhiro Kajihara, op bij diens huis en bracht hem met een mes dodelijke verwon dingen in nek en borst toe. De politie trof Kunikoshi met het mes nog in de hand aan. Herbert Waas gaat naar FC Zürich Zürich Oud-internationaal Herbert Waas verruilt HSV voor FC Zürich. HSV had de aanvaller veertien maanden ge leden geleend van Bologna, maar verlengde de huur niet. Bologna vroeg 850.000 mark voor de speler. Bij Zürich teken de de Spits voor twee s Mark Koevermans uitgeschakeld Tel Aviv Mark Koevermans is in de tweede ronde in Tel Aviv uitgeschakeld. Hij won te gen de Portugees Cunha-Silva de eerste set met 7-5, verloor de tweede in de tiebreak met 5-7 en de derde met 3-6. FV Snoekie in zaal op schot Den Haag De zaalvoetballers van FV Snoekie waren gisteren tegen het Zandvoortse Nihot op schot: een 6-1 zege. Frank Roosa nam drie doelpunten voor zijn rekening. Alter Boys won ook. Tegen koploper RGC werd het 6-5. Basketbalclub EBBC t bestaan Noorwegen blijft het goed doen in de groep van Nederland. Na een boeiende krachtmeting werd Engeland op Wembley op 1-1 gehouden. Meest opvallende speler in de opstelling van Engeland was Paul Gascoigne. Londen Engeland heeft een einde gemaakt aan de zege reeks van Noorwegen, de koplo per in de 'Nederlandse' groep 2 van de kwalificatiestrijd voor het eindtoernooi om de wereld titel. De Britse ploeg kwam op Wembley in de eerste wedstrijd op 1-1 uit. Beide doelpunten in de boeien de krachtmeting vielen na de rust. Platt gaf Engeland in de 55ste minuut een voorsprong. Met een fraaie volley voorkwam Rekdal een kwartier voor de tijd de eerste nederlaag voor Noor wegen in de vierde groepswed strijd. De Noor opende vorige maand uit een strafschop de score in het gewonnen duel te gen Nederland (2-1). Meest opvallende speler in de opstelling van Engeland was Paul Gascoigne. De kleurrijke middenvelder maakte uitgere kend zijn rentree op het veld, waar hij ruim anderhalfjaar ge leden tijdens de Engelse beker finale een zware knieblessure opliep. Pas eind vorige maand werd 'Gazza' bij zijn nieuwe club Lazio Roma in de A-selec tie opgenomen. Gascoigne speelde voor de interland op Wembley slechts een drietal wedstrijden, die hij geen van alle voltooide. Tegen de Noren maakte hij wel de negentig mi nuten vol. Onder leiding van de herboren vedette bouwde Engeland in de eerste helft aan een groot offen sief. De ploeg van de geplaagde bondscoach dwong vele kansen af, maar de aanvallers Platt, Wright en Shearer waren bij WIELRENNEN het afronden niet scherp ge noeg. Het in het nauw gedreven Noorwegen kon slechts gokken op de counter. De Engelse de fensie speelde echter goed en geconcentreerd. Verder dan twee afstandschoten, in het zij net en in de handen van doel man Woods, kwamen de afge blufte Noren niet. Ook in de tweede helft bleef En geland de betere ploeg. Het of fensief hield aan, maar na de treffer van Platt viel de produk- tie opnieuw stil. Tegen de veld- verhouding in kwam Noorwe gen dank zij een helder moment bij Rekdal op gelijke hoogte. In de slotfase ging Engeland nog wel op jacht naai* de overwin ning, maar de aanvallers lieten het op pijnlijke wijze afweten. Voor Noorwegen was de zwaar bevochten remise het beste re sultaat op Wembley in de histo- Groep 2: Rotterdam: Nederland-Polen 2- 2 (1-2). 19. Kozminski 0-1, 21. Kowalczyk 0-2, 42. Van Vossen 1-2, 48. Van Vossen 2-2. Scheidsrechter: Pezella (Ita). Toeschouwers: 14.500. Gele kaart: Adamczuk. Engeland-Noorwegen 1-1 (0-0). 55. Platt 1-0, 76. Wrekdal 1-1. Toeschouwers: 51.441. Stand: 4 3 1 0 7 15- 2 2 1 1 0 3 3-2 10 10 1 1-1 2 0 111 3-4 1 0 0 1 0 0-1 Noorwegen Polen Engeland Nederland Turkije San Marino 2 0 0 2 0 0-12 De Noorse doelpuntenmaker Wrekdal (links) probeert de Engelse ster Gascoigne af te stoppen. VOETBAL blijft I Den Bosch EBBC blijft be staan. De Eerste Bossche Bas ketbal Club werd gisteren op het nippertje van de opheffing gered. Door de ultieme toezeg gingvan een nieuwe hoofdspon- sör (Canoe Jeans uit Rosmalen) kan dit seizoen worden afge maakt. In de eredivisie is EBBC tweede, in het toernooi om de EC 2 speelt de ploeg in dé derde rónde tegen Zaragoza. Passenier als enige zonder puntverlies Den Haag Titelverdediger Jan Passenier (Select) gaat na twee ronden van het Haags bil jartkampioenschap derde klas kader 38-2 als enige zonder puntverlies aan de leiding. Pas senier behaalde zijn vier match- punten door winst op resp. Jan Neefe 150-50 (11) en Maurice Wink 150-98 (17). Stand na op kop twee ronden: 1. Passenier 4 10.71; 2. Heemskerk 3 10.00; 3. Gelderblom 3 7.69; Tweede zege voor biljarters IBS Den Haag In de landelijke tweede biljartdivisie voor drie bandenteams behaalde IBS 1 zijn tweede zege. In de 's Gra- venhaagsche Biljartclub werd Van'der Looy (Veldhoven) met 6-2 geklopt. Honkbalfinale tussen Toronto en Atlanta New York Amerikaanse profcompetitie honkbal, play offs. American League: Toronto Blue Jays-Oakland Athletics 9- 2. Eindstand: 4-2. National League: Atlanta Braves-Pitts burgh Pirates 3-2. Eindstand: 4-3. Finale World Series: To ronto Blue Jays-Atlanta Bra ves. In Belgrado na 84 zetten remise Belgrado De negentiende partij in de schaaktweekamp tussen Bobby Fischer en Boris Spasski is na 84 zetten in remi se geëindigd. Het duel in Bel grado duurde ruim negen uur. FisCher leidt de match,' waarin slechts overwinningen tellen voor de stand, met 7-3. De Ame rikaan is nog drie winstpartijen verwijderd van de prijs van 3,5 miljoen dollar. Timmer voorzitter club van zijspannen Assen Jaap Timmer keert te rug in de motorsport. De Asse naar is gekozen tot voorzitter van de belangenclub van zij- spancoureurs (ISRA). doorguidobindels Milaan/Den Haag Jan Gis bers heeft zijn wielerteam voor volgend seizoen eindelijk rond. De nieuwe ploegleider van het Spaanse Lotus-Festina gaf gis teravond vanuit Milaan, waar zijn huidige PDM-formatie zich voorbereidt op de Ronde van Lombardije, toe dat de equipe is aangevuld met Thierry Marie en dat het totaal aantal renners daardoor op 24 komt. Van de negen nationaliteiten in het team is Nederland met vier renners (Rooks, Van Poppel, Koerts en Van Aert) vertegen woordigd. Gert Jakobs zou de vijfde kunnen worden, maar Gisbers ziet voorlopig niet hoe hij hem nog aan het toch al zo grote team kan toevoegen. „Het probleem van Jakobs is dat hij na de Ronde van Spanje weinig meer heeft gepresteerd. Toch zou ik hem wel kunnen gebruiken. Om Jean-Paul van Poppel in de etappe wedstrijden te helpen de bergen over te ko men. Maar in principe zitten we vol. Maandag gaan we eerst het programma van alle renners in vullen. Dan pas kunnen we overzien of we nog een gaatje kunnen vinden om alsnog Ja kobs aan te trekken". Probleem Als dat niet gebeurt zit Gisbers volgens zaakwaarnemer André Boskamp met een probleem. Boskamp heeft een schriftelijke overeenkomst tussen Van Pop pel en Gisbers waarin de laatste de renner belooft dat hij Jakobs als ploegmakker mee naar Spanje mag nemen. Mocht dat niet gebeuren, dan zou dat bovendien een indicatie kunnen zijn dat Gisbers' wil en gezag bij Lotus-Festina minder groot is dan hij zelf de buiten wereld wil doen geloven. Naast de vier Nederlanders zul len er vier Fransen voor het Spaanse team gaan rijden: Lino, Virenque, Doijwa en dus Marie. Zij nemen óók een ploeg leider, Bruno Roussel (van het huidige RMO) mee. Opnieuw een aanwijzing over de ware aard van Gisbers' gezag? De Nederlander had tenslotte in de persoon van Manuel Carrera al een ploegleider naast zich. Gisbers: „Carrera is er puur voor de Spaanse wedstrijden. Roussel en ik doen de rest van het Europese programma, maar, geloof me, de eindverant woordelijkheid blijft bij mij lig gen". Het team zal verder bestaan uit twee Belgen (Van Lancker en Vermote), twee Zwitsers (Weg- mueller en Gianetti), twee Ie ren (Kelly en Early), één Oos tenrijker (Maier), één Duitser (Boden), -één Rus (Gairetdinov) en liefst zeven Spanjaarden (Arrieta, Valbuena, Perez, Mar tinez Costa, Olano, Pinero en Torres). door dennis mulkens Den Haag Er komt een Aad Mansveld-tribune in het Zui-| derpark. De Midden Noord-tri bune zal na een verbouwing, die naar verwachting na de winter stop is afgerond, worden ver noemd naar de vorig jaar over leden ex-voetballer van ADO en FC Den Haag. De gemeente Den Haag en de stichting ADO Den Haag be reikten gisteren een definitief akkoord inzake de verbouwing in het Zuiderpark, waar yanaf heden uitvoering zal worden gegeven aan fase I van het plan Haags Voetbaltheater. Beide partijen kwamen tot een over eenkomst nadat de stichting ADO Den Haag zich voor de nog ontbrekende driehonderddui zend gulden garant stelde. De gemeente zal als eigenaar van het stadion 2,5 miljoen gulden moeten ophoesten. Ballast Ne- dam fungeert als aannemer. Medio volgende maand zal de Noord-tribune voor het publiek SCHAKEN DAMMEN Tsjizjov prolongeert wereldtitel foto anp Jan Timman observeert zijn tegenstander Svjesnikov bij het begin van de partij die in remise zou eindigen. Tilburg Met een half punt uit twee wedstrijden hebben Tim man en Piket de derde ronde van het Interpolis-schaaktoer nooi' ingezet. Jan Timman re miseerde met wit tegen de theo reticus Svjesnikov en Jeroen Piket verloor van Kortsjnoi. Kortsjnoi kent alle finesses van het spel van Piket. Alle twee spelen ze in de competitie voor Volmac Rotterdam. Met de overwinning van Piket in de tweede ronde op Speelman was Kortsjnoi bijzonder tevreden. Tegen de excentrieke Brit Speelman, ook lid van Volmac, heeft hij een negatieve score. Tegen Piket niet. De jonge Lei derdorper kreeg een variant waarmee de veteraan in het verleden een topper als Bron- stein versloeg. De wedstrijd te gen Piket verliep niet vlekke loos, maar resulteerde dus wel in het volle punt. Lautier ontsnapte tegen Ivantsjoek. De Fransman bezat een paard tegen de Oekraïner paard en toren. In tijdnood hup pelde het paard van Lautier parmantig over het bord, pikte de toren van Ivantsjoek in en was verantwoordelijk voor de remise. De jonge Welshman Adams won met zwart van de Bulgaar Georgiev. Adams is de opvolger van Nigel Short als wonder kind. Hij won in Ter Apel, hij zegevierde in het rapid-toer- nooi met alle toppers in Brus sel. En hij is levensgevaarlijk in Tilburg. Toulon Op overtuigende wij ze heeft Alexei Tsjizjov voor de derde achtereenvolgende keer de wereldtitel dammen vero verd. De Fransman Nimbi liep kórt na de openingsfase in een damcombinatie en kon na bijna twee uur spelen de Rus als eer ste feliciteren. De meeste spe lers volgden dat voorbeeld, maar van het Wit-Russische kamp bleef elke reactie uit. Tsjizjov werd in 1988 in Para maribo voor de eerste keer we reldkampioen. Een jaar later behield hij de titel door een on besliste tweekamp tegen Sij- brands. In Groningen liet hij twee jaar geleden het hele veld opnieuw achter zich en de match tegen Valneris leverde een 22-10 zege op voor de Rus, die gisteren dus voor de vijfde keer wereldkampioen werd. „Voor het toernooj begon, re kende ik op een score van plus dertien. Die heb ik gehaald", stelde de jarige Rus nuchter vast. „Ik heb soms wel wat ge luk gehad", erkende hij, „de eerste toernooihelft was het moeilijkst. Toen moest ik tegen al die oud-Sovjetspelers en die tegenstand was zwaar". Evenals Sijbrands trekt Tsjiz jov zich na een partij veelal te rug op zijn kamer. „Maar niet om me met partijen bezig te houden. Ik analyseer niet tij dens het toernooi. Vooraf doe ik dat wel. Ik bereid me voor door naar muziek te luisteren. Niet voor de concentratie, maar om energie op te doen". Hij hoopt nu op een tweekamp tegen Sijbrands. „Die uitdaging Alexei Tsjizjov. wereldkampioen wil ik graag weer aangaan", al dus Tsjizjov, die niet ontkent dat een dergelijke ontmoeting ook financieel aantrekkelijke kanten kan hebben. De kans dat Sijbrands inderdaad tweede wordt, werd gisteren weer iets groter. De Voorstenaar won, zij het moeizaam, van de Pool Chmiel en liep een punt uit op Clerc. De Hagenaar miste eerst een winstvariant tegen Koeperman en mocht in de slotfase met re mise niet ontevreden zijn. Ook Koyfman kon Sijbrands niet bij houden en kwam tegen Schol- ma niet verder dan remise. Wiersma zwoegde ruim zeven uur tegen Mc/giljanski, die zich in een dammeneindspel echter niet liet verschalken, waardoor de kansen van de Fries op een tweede plaats vrijwel zijn ver keken. Jansen ontfutselde de het eindspel niet beheersende Marcos beide punten. worden afgesloten. Aan deze zijde zullen nog louter zitplaat sen komen. Tevens zullen daar de hekken worden verwijderd. Een goot met een diepte van 1,5 meter zal de toeschou wers van het speelveld moeten scheiden. Stewards zullen zich met de bewaking bezighouden. Deze tribunes zijn nog uitslui tend vanaf de achterkant toe gankelijk. De KNVB heeft in middels goedkeuring gegeven aan de plannen. Begroeiing De tribunes aan de beide kopzij- den van het stadion zullen over circa vier maanden, wanneer de Noord-tribune klaar is, worden ontsloten. De overkappingen aldaar blijven gehandhaafd. De treden zullen met grond wor den overdekt,' zodat er op ter mijn begroeiing zal moeten ont staan. Het Zuiderpark heeft na de af ronding van de werkzaamhe den een toeschouwerscapaciteit van 10.000. Managers van atleten eisen premies bij WK Den Haag De toppers in het internationale atletiekcircuit willen hun deel van de inkom sten die de Internationale Ama teur Atletiek Federatie (IAAF) ontvangt door het afsluiten van lucratieve tv-contracten. Hun managers hebben in een lange brief hun eisen uiteengezet. Als de IAAF niet op de eisen in gaat is het niet uitgesloten, dat de toppers hét vierde toernooi om de wereldtitels, van 13 tot en met 22 augustus in Stutt gart, zullen boycotten. „Wij moeten dit dreigement ernstig nemen", aldus August Kirsch, de voorzitter van het or ganisatiecomité in Stuttgart. „Ik v'erwacht overigens niet dat het tot een boycot zal komen. Men kan toch niet aannemen dat atleten van de tweede garni tuur wereldkampioen worden In Londen heeft de IAAF beslo ten het prijzengeld bij de zes tien Grand Prix-wedstrijden van 1993 te verhogen en over meer atleten te verdelen. De managers verenigd in de In ternationale Associatie van At- letenvertegenwoordigers (LAAR), vinden dat een wereld titel moet worden beloond met 100.000 dollar. Voor de finalis ten moeten ook aflopende geld bedragen beschikbaar worden gesteld. Een wereldrecord tij dens de wereldtitelstrijd dient te worden beloond met 100.000 dollar. Een kampioenschapsre cord zou 50.000 dollar moeten opleveren. In totaal verlangt de LAAR voor de deelnemende at leten een aandeel van 10,6 mil joen dollar. VOLLEYBAL Boudrie volgt Selinger naar Cape Capelle aan de IJssel Niet al leen Avital Selinger, maar ook Ron Boudrie maakt zaterdag zijn rentree in het Nederlandse volleybal. De twee internatio nals spelen dan met Capelle de bekerwedstrijd tegen lands kampioen ZVH. Het duo kreeg deze week over schrijving van het Nederlands team naai" de ambitieuze eredi visieclub uit Capelle aan de IJs sel. „Maar zodra er iets voor Oranje op het programma staat, krijgt dat voor ons beiden voorrang. We zijn nog steeds in ternationals, zij het voorlopig even met betaald verlof', aldus Boudrie. Bij Capelle gaat trainer/coach UITSLAGEN Pieter-Jan Leeuwerink, speler van het Nedeiy team, ook weer actief voll len. Eerder werd de nu u tien spelers bestaande s versterkt met de Bulgaar Vitanov. De club, waar B en Selinger al een aanta dagavonden meetrainde aanvankelijk ook geïï J seerd in Martin Teffer,.m koos voor het Franse Canii De voor de Olympische i in Barcelona gepasseerde l nationals Arnold van (ZVH) en Patrick de (VCG) vonden al onderd i een Nederlandse club. 0j ternational Bas Koek spe i middels voor Zwolle. dammen Toulon. WK dam men, 21ste ronde: Marcos (Bra)-Jansen (Ned) 0-2, Boe- zinski (Lit)-Traore (Ivo) 1-1, Hubner (Bel)-G. Delmotte (Fra) 0-2, Foerman (Rus)- N'Diaye (Sen) 1-1, Mogiljanski (VSt)-Wiersma 1-1, Gantwarg (WRu)-T. Delmotte (Fra) 1-1, Chmiel (Pol)-Sijbrands (Ned) 0- 2, Baljakiiï (WRu)-Fofana (Ivo) 2-0, Koyfman (Isr)-Scholma (Ned) 1-1, Tsjizjov (Rus)-Nimbi (Fra) 2-0, Koeperman (VSt)- Clerc (Ned) 1-1, Valneris (Let)- Samb (Sen) 2-0. Stand: 1. en wereldkampioen Tsjizjov 34, 2. Sijbrands 29, 4. Clerc, Koyfman 28, 5. Wiersma, Gantwarg, Bal- jakin 27, 8. Foerman, Valneris 26,10. Mogiljanski, Jansen 24. lotto Duitse midlotto: Trek king A: 3-13-19-37-40-44. Re servegetal: 29. Trekking B: 5- 11-17-35-38-45. Reservegetal: 39. Spel 77:6150805. paardesp0rt Koersen Noot dorp: Eerste koers, 2380 m: 1. Grodino Borsato (Kooyman) 3.25,3-1.26,3, 2. Gamble Again, 3. Earl Spencer. Toto: winnend 3,90 plaats 1,90 2,00 koppel 5,10 trio 55,30. Tweede koers, 2000 m: 1. Gracia Westland (Van Eykelenborg) 2.50,4- 1.25.2, 2. Go On Medo, 3. Grun De Bloomerd. Toto: winnend 3,00 plaats 1,80 6,70 koppel 12,20 trio 84,10. Derde koers, 2000 m: 1. Falco Ees (Stuart Diab) 2.45,0-1.22,5, 2. Edna De Bloomerd, 3. Fatal Buitenzorg. Toto: winnend 2,30 plaats 2,20 3,00 koppel 11,60 trio 84,70. Vierde koers, 1640 m: 1. Eddy Sigero (Van der Wal) 2.14,9- 1.22.3, 2. Count Ken D, 3. Flash Laurelton. Toto: winnend 17,10 plaats 7,30 7,10 koppel 54,20 trio 532,60. Vijfde koers, 2000 m: 1. Debbie van Weert (De Vlieger) 2.48,3-1.24,2, 2. Gijs Holly rood, 3. Peggy Prentiss. Toto: winnend 13,20 plaats 2,90 1,40 koppel 17,90 trio 303,30. Zesde koers, 2000 m: 1. Dennie H (Van Leeuwen) 3.48,6-1.23,1, 2. Evita Kievits hof, 3. Carst Wielinga. Toto: winnend 2,80 plaats 1,80 2,30 koppel 5,50 trio 39,10. Ze koers, 2000 m: 1. Clark B zorg (Post) 2.47,1-1.23,6, ward H, 3. Esprit Nora, winnend 10,70 plaats 4,8 koppel 44,80 trio 1052,70 bel winnend (8/2): 22,50. ste koers, 1640 m: 1. Fie ter dijk (Langeweg) 1.23,3, 2. Fishtrix, 3. E Thijssen. Toto: wil' plaats 1,20 2,10 koppel 6/ 16,90. Negende koers, 2000 m: 1 Vryenesse (Langeweg) 1 1.22,8, 2. Fallon D, 3. do. Toto: winnend 2,00 1,50 1,60 koppel 2,70 trio Tiende koers, 2000 m: 1. Oostland (Van Dooyei 2.40,2-1.20,1, 2. Montai bell, 3. Carlos Netten, winnend 3,20 plaats 1,7 koppel 39,50 trio 301,41" koers, 2000 m: 1. Californ (Wagenaar) 2.40,6-1.20 Elisa Tornado, 3. E" Toto: winnend 1,70 f 1,60 koppel 2,40 trio 12,5 talisator-omzet: 193.523. schaken Tilburg. Inte toernooi, derde ronde I partij): Lautier (Fra)-l joek (Oek) 0,5-0,5, Sej VSt)-Andersson (Zwe) Ij Winants (Bel)-Kamski (j 0, Joesoepov (Rus)j (Rus) 1-0, Stohl (Tsj)-Q (WRus) 0,5-0,5, Kengis' Rohde (VSt) 1-0, Kol (Zwi)-Piket (Ned) 1-0,1 (Ind)-Tiviakov (Rus) Vizmanian (Rus)-Sjirovi 0, Nikolic (Bos)-Nof (Cub) 0,5-0,5, Kosten Smirin (Isr) 0,5-0,5, (Eng)-Petursson (IJs) Smyslov (Rus)-Serper 0,5-0,5, Timman (Ned)-S kov (Rus) 0,5-0,5, Gi (Bul)-Adams (Eng) 0-1, nin (Rus)-Kovalev (Rus)1 squash Vancouver WK landenteams, vr derde dag. Nieuw-Zeela derland 3-0. tennis Tokio. Mann miljoen gulden: Tweede Krajicek (Ned/7)-Wo! (Aus) 6-4 6-2.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12