Sportclub De Kieviten mder curatele gesteld Pastoor Straatkof blij met De Engel uiskamerproject ouderen oorziet in sterke behoefte porthal verpacht voor één gulden Leiden Omgeving Fietser gewond B O Leidse Courant /i donderdag 15 oktober 1992 i zm- fogelexcursie iHazerswoude ^ZERSWOUDE - De Vogel werkgroep udekerk/Hazerswoude en omstreken udt zaterdag een vogelexcursie in het ge ld Kruiskade en omgeving in Hazerswoude. Kruiskade is een oude houtkade, waar vo- werkgroep in de winter veel tijd in steekt het onderhoud van het bomenbestand, on- r andere door het te knotten. De kade irdt omsloten door jonge beplantingen, ver- lillende plas-dras-gebiedjes en weilanden, ist nu de zangvogeltrek op haar hoogte- nt is kunnen hier vele soorten als de groen- l, ringmus, graspieper, gele en witte kwik- art, veldleeuwerik en de holenduif. De ht start om acht uur 's morgens bij het evaarsnest aan het Spookverlaat, te berei- via de Gemeneweg en de Galgweg. Eigenaar snackbar opgesloten LISSE Een snack bareigenaar uit Lisse is vanacht het slacht offer geworden van een brutale overval. Toen hij na sluitings tijd in zijn schuur bij de snackbar aan de Heereweg bezig was sloten onbekenden hem op. Met behulp van een trap wist hij te ontsnappen, om tot de ontdekking te ko men dat de snackbar in de tussentijd leeg geroofd was. Bloembollenmarkt in CNB-hallen LISSE Bloembollenliefhebbers uit het hele land zullen dit weekeinde een bezoek brengen aan de Nationale Bloembollenmarkt voor particulie ren. Het jaarlijkse festijn wordt ge houden in de veilinghallen van de CNB in Lisse. Naast de kramen met bloembollen zijn ook een twintigtal verwante stands aanwezig. Daar kunnen de bezoekers terecht voor uiteenlopende zaken als paddestoel cultures, wormenmest en bonsai boompjes. De markt is vrijdagavond geopend van zes tot negen uur. Zater dag zijn de CNB-hallen aan de Grachtweg van negen tot vijf uur open. Actie Rijnlands lyceum voor bewoners Bijlmer OEGSTGEEST Leerlingen van het Rijn lands Lyceum Oegstgeest voeren vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur een actie voor de getroffe nen in de Amsterdamse Bijlmer. Er wordt ge durende de middag en een deel van de voora vond door negen bands opgetreden. Het gaat daarbij om The'Crew, As The Eye, Gospeljon en de veertig fietsers, Maximum overdrive, Geniet ervan, twee Afrikaanse bands, Major Cross en een band van muzikale leraren. Naast de optredens zijn er een bloemenvei ling en een rad van avontuur. Er wordt voorts een litho geveild van kunstenaar Bert Mau ri ts. Toegangskaarten voor het evenement zijn aan de ingang van de hal van het Rijn lands Lyceum aan de Apollolaan te koop voor vijf gulden. WASSENAAR - Een 73- jarige inwoner van Wasse naar is gisteren rond tien over een gewond geraakt bij een aanrijding in zijn woonplaats. De man fietste op de Buurtweg en wilde linksaf de Dennenlaan in rijden. Hij vergat achter zich te kijken en werd ver volgens geschept door de auto van een 29-jarige Haagse. De man is met on bekend letsel overgebracht naar het Bronovo-zieken- huis in Den Haag. 3000 gulden uit auto gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een geldbedrag van 3000 gulden en een aantal reiskoffers zijn gisteroch tend tussen vijf en zeven uur gestolen uit een auto die aan de Paddestoelweg in Alphen stond gepar keerd. De dieven sloegen een ruit van de auto in. De koffers zijn later terugge vonden. Het geld en de kof fers waren eigendom van een 57-jarige inwoner van Uden. Inbraak in snackbar ALPHEN AAN DEN RIJN Een snack bar aan de Hooft- straat in Alphen is vannacht doelwit ge weest van inbrekers. De deur werd gefor ceerd en vervolgens zijn een kassa en een gokkast opengebro ken. Voor zover van morgen bekend is daar geen geld uit ge haald. De inbrekers hebben wel een partij sigaretten meegeno men. Juwelier slachtoffer babbeltruc WASSENAAR - Bij een jJ- welierszaak aan de- -Lang straat in Wassenaar id gister middag een armband ter waarde van ongeveer^ 2000 gestolen. De dieven wisten zich de armband toe te eige nen via een babbeltfud. Ze stapten gedrieën 's middags de zaak binnen. Twee van hen hielden de verkoopster aan de praat, de derde slaag de erin de armband'Üit de etalage te halen. Daarna gin gen ze er vandoor. 10 VAN DER VELDE SSENAAR - De rse sportvereniging De iriten is met onmiddellij- ïgang door het college burgemeester en wet- ders onder curatele ge- I. De club mag sinds gis- n geen enkele verplich- meer aangaan. bestuur is een verbod opge- om betalingen te doen, Ier dat de rekeningen voor- irzien van een handte- ing van ambtenaren van de ling financieel-economi- zaken van de gemeente senaar. schrijven burgemeester en louders in een vertrouwe- brief aan De Kieviten. W kondigen daarin aan dat ze, indien nodig, bestuur maar ook voormalige bestuurs leden persoonlijk aansprakelijk zullen stellen voor de ontstane financiële situatie. Sportclub De Kieviten richt zich op hockey, golf, squash, tennis en cricket. Ze telt 1700 leden; De Kieviten is de groot ste sportclub van Wassenaar. Eind vorige maand werd be kend dat de club door 'torenho ge lasten' met grote schulden kampt. Het bestuur deed een beroep op de gemeente, Het hoopt op een bijdrage van twee miljoen gulden. De gemeente is inmiddels voor een flink deel van de schulden al aansprakelijk gesteld door de stichting Pensioenfonds Inter nationale Nederlandse Bank. Andere banken die in de brief worden genoemd zijn de ABN/ Amrobank (kantoor Wasse naar) en de NV Bank Neder landse Gemeenten. Wethouder C. Aptroot (WD, fi nanciële zaken) weigerde gis teravond desgevraagd commen taar te geven op de inhoud van de brief. Sportclub De Kieviten heeft van het college te horen gekre gen dat onder meer de sporthal, vier tennisbanen, vier squash- courts en twee kleedkamers die alle eigendom zijn van de club desnoods zonder enige vergoeding naar de gemeente kunnen overgaan. Leningen B en W halen tevens tal van raadsbesluiten aan waarin, naar blijkt sinds 1977, voor waarden zijn gesteld om de gel den binnen de club doelmatig te beheren. In 1977 stelde Wasse naar zich garant voor een toen al omstreden lening van een miljoen gulden. Een van de voorwaarden was dat De Kievi ten zonder toestemming nooit het beheer en de exploitatie van de eigen sporthal aan derden mocht overdragen. Inzicht Bij een nieuwe geldlening van nog eens 875.000 gulden, in 1986, werden nog meer voor waarden gesteld. De club zou, zonder toestemming van de ge meente, geen enkele verplich ting tot hogere lasten meer mo gen aangaan; voorts moest het bestuur elk kwartaal inzicht ge ven in het feitelijk verloop van Bij die tweede lening kwam reeds op tafel dat de Wasse- naarse club van 1983 tot en met 1985 ook al te veel geld had uit gegeven. In opdracht van de ge meente zal een register-accoun tant de boekhouding van De Kieviten gaan onderzoeken. TERWOUDE - De ge- ite speelt onvoldoende in 't toenemend aantal oude- n de problemen die daarbij aan. Dat het is de stellige uiging van de begeleiders het Huiskamerproject in Zoeterwoudse bejaarden- "um Huize Emmaus. Dat iet voorziet in dagopvang tensieve begeleiding. Hoe- ;s in Zoeterwoude een groep Gecoördineerd Ou- ïbeleid is geïnstalleerd die >unten binnen het totale renbeleid zal inventarise- 'n oplossingen aandraagt, nu al duidelijk een nood- te horen. aantal ouderen groeit ge- Met name de geestelijke iruitgang van de mensen oge leeftijd baart zorgen, al contact verloopt moei en terwijl sommige bewo- van Huize Emmaus juist aandacht en hulp nodig en, loopt de personele be- ig door allerlei bezuinigin- erug. Dat heeft Huize Efti- er evenwel niet van kun- weerhouden het huiska- roject absolute prioriteit ten. i dagen per week kunnen woners die zelfs in het ver- ngstehuis niet of nauwe lijks zelfstandig kunnen wonen in de huiskamer terecht. Onder leiding van Henriëtte van Son, hoofd verzorging, zijn Annie Koek, Mariëtte Luiten en Joke van Haastert, met het project belast. Zij krijgen daarbij steun van de welfare van het Rode Kruis en andere vrijwilligers. Begeleiding Een zeer intensieve begeleiding van de ouderen is noodzakelijk. Henriëtte van Son: „De oude ren die hier komen hebben alle maal individuele begeleiding nodig. Kwamen een aantal ja ren geleden zes bewoners naar de centrale huiskamer, nu zijn het er iedere dag twaalf. Daar door was de huiskamer te klein geworden. De nieuwe die twee maal zo groot is als de oude, is op 25 september officieel in ge bruik genomen, 's Morgens drinken we gezamenlijk koffie en doen spelletjes. Bij de warme maaltijd moeten de mensen ge holpen worden. Je komt dan handen te kort. Na het eten gaan de mensen rusten en ko men daarna weer terug in de huiskamer". De groep van het huiskamer project denkt dat bij de over heid het idee bestaat dat 'het al lemaal wel goed gaat'. Huize Emmaus voelt zich een beetje in de steek gelaten door de poli tiek al erkent men zelf daaraan enigszins schuldig te zijn. „We hebben wellicht te lang een ei gen koers gevaren en zonder hulp van anderen gewerkt. Nu moeten we met te weinig men sen te veel werk verzetten". De woordvoersters benadruk ken overigens dat Emmaus slechts een onderdeel is binnen het totale plaatselijke ouderen beleid. „Voor mensen uit de ge meente is opvang binnen Huize Emmaus mogelijk. Het aantal mensen dat van die faciliteiten gebruik maakt groeit gestaag. Daar hangt echter wel een prijs kaartje aan. Het gaat uiteinde lijk om inwoners van Zoeter woude en dan is het toch niet zo vreemd dat de gemeente over de brug komt", aldus Henriëtte Van Son. Om het Huiskamer project succesvol te kunnen voortzetten- zijn daarnaast meer vrijwilligers nodig. Met name 's middags van drie tot vijf uur is er gebrek aan begelei ding. Wie wil helpen kan con tact opnemen met Huize Em maus, Henriëtte van Son, tele foon 01715-9203 of met een van de activiteitenbegeleidsters. REGIOJOURNAAL Interview Het Interview van Natalia Ginzburg wordt morgenavond gespeeld door Caroussel in het Parktheater, Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn. De aanvang is half negen. De toe gangsprijs bedraagt 20,- (cjplpas 65+ 17,50). Voor re servering/kaartverkoop 01720- 95600/72875. Klokken De Toren en oudheidkamer van de Sassenheimse Dorpskerk is vanaf zaterdag ingericht als ex positieruimte. Te zien is een per manente tentoonstelling van klokken samengesteld door de klokkencommissie Sassenheim. Oud-burgemeester A. Kret zal de expositie om half drie offi cieel openen. Zizero De clown Zizero verzorgt in de herfstvakantie verschillende op tredens in de Duin- en Bollen streek. Zaterdag is hij vanaf twee uur in Tripodia in Kat wijk. Dinsdag volgt een optre den in Noordwijk. Zizero zal daar ook vanaf twee uur te zien zijn in De Kuip. Woensdag is de clown in Leiden. Het op-treden vindt om twee uur plaats in de K O-zaal aan de Oude Vest. Ruilbeurs De Nederlandsche Vereniging van Postzegelverzamelaars af deling Alphen aan den Rijn houdt zaterdag weer haar twee jaarlijkse regionale Postzegel- en Poststukken ruilbeurs in ge bouw Nabij aan het Lauraplein. Voor leden en jeugd is de toegang gratis. Niet-leden beta len één gulden entree. De beurs is geopend van tien tot vijf uur. Voor inlichtingen: 01720- 21057. Verhuizing Het stedelijk bureau van de Stichting Kinderopvang Al phen aan den Rijn betrekt maandag een nieuwe kantoor ruimte. Het nieuwe adres wordt De Oude Wereld 51 in Alphen aan den Rijn. De corresponden tie kan naar Postbus 499, 2400 AL in Alphen aan den Rijn. Te lefoon: 01720-24824. Tevens is op dit adres het gastouderpro- pSENAAR De gemeente penaar gaat de sporthal aan F- Mansveltkade privatise- Le hal zal nog deze maand [een gulden per jaar ver- pj worden aan een particu- rle hal en restaurant over paar weken gaat exploite- jvooruitlopend daarop heb- (BenWde nu nog gemeen de[Sporthal, die geen naam [De Schulp wei genoemd, ■heente Wassenaar zal wel ^genaar blijven van het sportcomplex. Sinds 1990 wilde Wassenaar van de exploitatie af omdat het jaarlijks tekort was opgelopen tot 155.000 gulden. Omdat de nieuwe pachter on der meer een deel van de ener giekosten zal betalen, verwacht de gemeente dat dit tekort zal verminderen tot 58.500 gulden. De gemeente is dan overigens nog altijd 72.500 gulden kwijt aan onderhoud, erfpacht en verzekeringen. De WD slikte gisteravond tijdens een verga dering van de raadscommssie voor financiële zaken de eerde re bezwaren tegen de voorgeno men transactie in. Eergisteren eiste woordvoerder mevrouw E. Vegter, namens de voltallige fractie, nog een uitgewerkt voorstel voor de grootscheepse verbouwing die de gemeente voor eigen rekening komende zomer wil laten uitvoeren. Op vragen van PvdA'er H. Hupkes gaf wethouder C. Aptroot (WD, financiële za ken) toe, dat in het college het nog onduidelijke karakter van de verbouwing ter sprake is ge weest. „Maar ik heb me laten overtuigen dat het geen haalba re kaart is om die gegevens voor de raadsvergadering nog op ta fel te krijgen". Als de raad (CDA, D66 en PvdA zijn al ak koord) komende maand de pri vatisering goedkeurt, gaat de overeenkomst met terugwer kende kracht met ingang van Pastoor Straathof: „De kerk is gebaat bij meedenkende parochianen. I FOTO: HENK VAN DEN ENDE DE ENGEL - „Ik ben blij dat de pastor niet langer het middelpunt van de kerk is. De kerk is immers gebaat bij meedenkende parochianen. Het meegroeien met maat schappelijke ontwikkelingen is dan ook van levensbelang voor de kerk". Pastoor J. Straathof verruilde enkele weken geleden de parochie Maria ter Zee in voor de Ma ria Parochie en de Engelen- bewaardersparochie in het buurtschap De Engel bij Lis- se. Als katholiek volgt hij de gebeurtenissen in kerk en sa menleving op de voet. Naast zijn werk als pastor is Straathof sinds driejaar coördi nator van het dekenaat Bollen streek in Noordwijkerhout. Hier komen honderden mensen uit veertien verschillende paro chies uit de Bollenstreek bijeen om te vergaderen, informatie te verzamelen of zich te scholen voor kerkelijke functies. „Het dekenaat functioneert naar be horen. Juist omdat de betrok kenheid van vrijwilligers bij hun kerk is toegenomen heeft deze groep ondersteuning no dig", aldus Straathof. Straathof heeft er altijd voor ge ijverd de afstand tussen de pas tor en zijn parochianen te laten verdwijnen. „In het verleden werden directeuren van lagere scholen en pastoren als de be langrijkste personen in het dorp gezien", zegt Straathof. „Gelukkig is er binnen de maat schappij een tegenbeweging op gekomen, die vraagtekens ging plaatsen bij de macht van deze mensen. Een kerk behoort im mers gedragen te worden door de parochianen en niet alleen door de pastor zelf'. Alvorens pastor Straathof be leid uitstippelt luistert hij kri tisch naar zijn achterban. „Veel meer mensen dan vroeger zet ten zich in voor de kerk. In deze groep zitten mensen met veel kwaliteit. Ik heb dan ook graag overleg met het kerkbestuur en werkgroepen, die binnen de kerk actief zijn. Hoewel de pas tor de eindverantwoordelijk heid heeft is het belangrijk dat alle neuzen dezelfde kant op staan". Pastor Straathof heeft vijftien jaar in volle tevredenheid ge werkt in zijn parochie in Noord- wijk. „Toen ik begon bij Maria ter Zee stond de parochie er slecht voor. De betrokkenheid van de parochianen was tot een dieptepunt weggezakt, omdat ze van mijn voorganger niet de kans, kregen zich te uiten. Ik ben erin geslaagd de parochie uit het moeras te tillen". Pastor Straathof heeft in Noordwijk vooral succes ge oogst met zijn catecheseproject voor de jeugd van acht tot en met vijftien jaar. „Vijfjaar gele den heb ik iemand aangetrok ken, die theologie had gestu deerd. Omdat heeft deze mede werker als onderbouw didak- tiek, zodat hij samen met de ou ders de juiste methode heeft ge hanteerd om kinderen enthou siast te maken voor dit pro ject". Uitdaging Pastor Straathof is nu 55 jaar. Het moment een andere paro chie op te zoeken. „Als je te lang in een parochie werkt voel je datje geen vernieuwingen meer kunt aanbrengen. Ik zocht dui delijk naar een nieuwe uitda ging. Wat betreft mijn leeftijd zit ik aan een grens. Nog langer wachten en je komt niet meer weg". De eerste weken in Lisse zijn pastor Straathof goed bevallen. „Er is in Lisse een grote ver bondenheid en saamhorigheid tussen de mensen. De mensen in een dorp kennen elkaar goed en gaan als vrienden met elkaar om". De keuze voor de Mariaparo- chie is niet zo vreemd voor pas tor Straathof. „Het is onmoge lijk om in ieder parochie een pastoor aan te stellen. Zo ont staan dubbele benoemingen. Als deken was ik al waarnemer in de Mariakerk, waardoor deze parochie voor mij bekend ter rein is. Om het werk goed te verdelen ga ik in De Engel wo nen en heb ik een werkkamer in de Mariakerk". Voorlopig heeft pastor Straa thof nog weinig plannen voor het opzetten van projecten in Lisse. „In het eerste jaar wil ik vooral kijken hoe de bestaande zaken lopen. Belangrijk is dat ik eerst ingeburgerd raak. Om mij thuis te voelen heb ik tijd nodig". Samenwerking Pastor Straathof vindt het een goede zaak als de samenwer king tussen de drie katholieke kerken in Lisse wordt bevor derd. „Met kerkdiensten wer ken we al samen als het gaat om voor elkaar in te springen. Ver der is er al een jeugdpastoraat van de Agathakerk en Maria kerk. Wat wel nieuw is dat we de mensen in de nieuwbouwwij ken, zoals Poelpolder Zuid 2, zelf willen laten kiezen tot wel ke parochie zij wensen toe te treden". Pastor Straathof krijgt in Lisse ondersteuning van een pastora le medewerker. „Deze leken zijn vaak uitstekende in staat als voorganger in een dienst te preken. Ze hebben daarvoor dan ook een zware opleiding achter de rug. Voor het toedie nen van de sacrementen is ech ter een priester nodig, die de kerkelijke zending van een bis schop hebben gekregen". Hoewel de kerk in beweging is verwacht Straathof voorlopig niet, dat een vrouw tot priester kan worden gewijd. „Binnen het katholieke kerk als wereld godsdienst in West-Europa en de Verenigde Staten komt deze gedachte nauwelijks voor. Hoe wel ik niet tegen vrouwelijke priesters ben zie ik deze ont wikkeling de eerstkomende ja ren nog niet voorkomen. Wel denk ik, dat het op een gegeven moment wordt geaccepteerd, dat gehuwde mannen als pries ters gaan optreden". DIENSTVERLENING ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendlèhst élke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13 00 u (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U tel 175639) en van vrijdag 13.00 ïï.'tpt'za terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenbciis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMINGONGE- BOREN KIND - Hulpverlening bij .on gewenste zwangerschap voor 'moeder en kind. Bel tel 071-8963Q9; .071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar)" BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14 30 tot 15.15 uur en van 19.0Q tot 19 45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10 30 tot 19 00. Niet meer dan^tV/eebe- zoekers per patiënt. Op de> -afmeting special care kan men terecht v^n 3 0.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot feg&.uur. Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dientlCaècst.-te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige Sint Elisa&êtrëzie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14 45 u. en van 18.30-I9r30'u.; klasse-afdelingen ook 11.15-13^00 u. Kraamafdeling: Naast de normafe:,be- zoektijden alleen voor „kraamvadars" van 19.30-21.00 u Gynaecoloaie/ver- loskunde/urologie van 14 00-Ï4.^53en van 18.30-19,30 uur Kinderafdeling: ouders zijn de'gehele dag welkom. Eén van beiden kan, indien men wiLzijn of haar kind blijven slapen Voor broer tjes, zusjes en andere bezoelie^^de bezoektijd van 15.00 u. tot 19.00 u CCU (hartbewaking) dag van ,14.00- 14.30 u en van 19.00-19.30 u Intensive care dag van 14 00-14 45 u. ^qovan 19.00-19.30 u Sport-Medisch Advies centrum. Spreekuur ma. 19.30-20.30 u in het St. Elisabeth-ziekenhuis^* Ende geest: Di en vr. 13.00-14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 U-eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakli- niek: Jongerenteam za en zo'. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16:45- 17.45 u za. zo en feestdag. 10.00- 11.30 en 14 00-16.30 u. Team A C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenétijdën. Academisch Ziekenhuis: Voor alle>pa- tiènten (behalve kinderen) zi|qjd§ jae- zoekuren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbe zoekuur afdeling verloskunde" 18.00- 19 00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met pa tiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wan neer aan ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor specia le kaarten verstrekken Kinderkliniek zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor andere be zoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie 14.15- 15.00 en 18.30-19 30. Oogheelkunde en heelkunde. 14 15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Kraamafdeling: vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In over leg met de verpleging zijn hier ook an dere bezoektijden mogelijk. De ouders zijn de gehele dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderopvang in Lei den Geopend: mat/mvrdag9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma t/m vr telefonisch bereik baar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15.00 en do 18 80-20.30 LEIDSE RECHTSWINKEL - Jundisch Adviesbureau, Ketelboeterssteeg 10. tel. 130775; afdeling belastingen al leen op afspraak, klachtenbureau di en do 18.30-20.30. afdeling vreemde lingenrecht: ma 13-15 en do. 18.30- 20.30, afdeling vrouw vr 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Leiden e.o. - Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk Dag en nacht be reikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - He rengracht 50, Leiden tel. 123942; 01720-72611 Alphen aan den Rijn. Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN" AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN - Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren) Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u .do. 18 30-2000u GEZINSVERZORGING - Stichting ge zinsverzorainci Leiden Aanvraaen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rembrandtstraat 17. tel 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFOON - Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur Het nummer is 071 -120611 MAATSCHAPPELIJK WERK - Stich ting Maatschappelijk Werk, Lange- gracht 1b, spreekuur ma. t/m vr 9.00- 10.00 en volgens afspraak, tel. 142144 Gezondheidscentrum Merenwijk. spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondheids centrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00. tel. 311506. Sector Noord: Herensingel 53. spreekuur ma. t/m vr 9.00-10.00, tel. 146041 Sector Zuid: Morsweg 83. spreekuur ma. t/m vr. 9 00-10.00 en volgens afspraak, tel 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk m ge val van directe noodsituaties 's nachts en in het weekeinde bereikbaar onder nummer: 06-8212141. WERKENDE JONGEREN - Wachten en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot 20.00 u KWJ-kantoor Koppenhinksteeg 2, Leiden Tel. 071- 121139.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11