De eeuwige eerzucht van Danny Blind Sdunek blijft bondscoach Sport Opzet Interpolis-toernooi dwingt schakers tot risico Zowel Krajicek, Siemerink als Haarhuis in kwartfinale Drama dreigt voor Gantwarg Leidse Couhant VRUDAG 9 OKTOBER 1992 t iy Silooy met :ure bij Oranje Sonny Silooy meldde idaag met een blessure trainingskamp van het [lands elftal. De Ajacied isteren tijdens de trai- |door zijn rechter enkel, de banden licht in- •n. Dick Advocaat de medische keuring van ïdsarts af voor hij een ver- jr oproept voor het WK- icatieduel tegen Polen, lag in Rotterdam. Kandi- zijn de Ajacieden Frank ;ren Danny Blind. afzeggingen j Pools elftal chau De Poolse bonds- jStrejlau kan voor de WK- icatiewedstrijd tegen Ne- id niet beschikken over :itenlanders'. Belangrijk- •ezige is de spits Andrzej ïak. De topscorer in het lisch voetbaltoernooi en inst van Sporting Lissa- lelde af na overleg met iach Bobby Robson. Hij is irmoeid. iwe hoofdsponsor rlands Elftal aag Voor een niet ge keerd miljoenenbedrag is lale Nederlanden giste- 'l Den Haag officieel hoofd- van het Nederlands 'J geworden. Het contract 'erd ondertekend door Bouma, directeur van •zekeringsbedrijf, en Eric !ilten, bestuurslid com- de zaken betaald voetbal, ;n looptijd van vier jaar. lis toegang bij arta-FC Twente Tdam Bij Sparta zijn ze iinge belangstelling voor d beu. Op zondag 25 okto- jjgen de fans op Spangen toegang bij het duel tegen TWente. Voor de rest van feizoen staan meer pu- cVriendelijke acties op het l'lmma, zoals een knaken- karbij de supporters tegen "Itandaardbedrag (f 2,50) ^el kunnen bezoeken. [co Boogers drie ^strijden geschorst M Marco Boogers van is voor drie wedstrijden forst. Hij gaf tegen Ajax 'fegenspeler een kopstoot, idien kreeg hij een voor- Helijke straf van één wed- urfnet een proeftijd van een iefoor één duel geschorst: 9^s (Cambuur), Boessen ^echt), Bosz (Feyenoord), Jc Geurts Helmond Van As (MW), Van 4oy (NEC), Van Tiggelen 3Piqué (VVV). pnal en Palace in 'j tegen racisme in Twee Engelse top- LAArsenal en Crystal Pala- 4>ben de strijd aangebon- Jjet racistische grofheden 4'ieldpartijen in hun sta- jCrystal Palace biedt zijn !°Jhgers toegangskaarten gereduceerde prijzen aan -itifer zij zich schriftelijk gethten gekleurde spelers 3 !t te schelden. 'Haarhuisin ey uitgeschakeld Paul Haarhuis ver- li de kwartfinales van het vrtoernooi van Sydney van Ivanisevic. De Kroaat ej eerste set in de tiebreak nol - In de tweede had Ivani- ;uflan één doorbraak vol- >rfevoor de zege, 6-3. en Van Dijk atgereeks voort pussen Jeroen van iarfreikte de laatste zestien Duitse badminton-titel- Ook Pierre Pelupessy de derde ronde. In het e fgd dubbel kwamen Sonja Kk en Ron Michels in de 15nales. Monique Hoog- "lopte in de eerste ronde Onesische Juliana Santo- ia Jrna was de Canadese De- Dien te sterk: 4-112-11. ia.. ^ntiende partij in nrado uitgesteld *e5do De zeventiende In de tweekamp tussen isr en Spasski is gisteren pNeld. Spasski vroeg voor n Tde keer in de match een c 'i#t aan. Hij heeft last van t iien uitputtingsverschijn- 3li|t)e tweekamp gaat over Bf1ewonnen partijen. Fi- E leidt na zestien partijen ó-i] '3 Kasparov wil Lgit Fischer spelen °K® Aires Wereldkam- d^parri Kasparov is bereid /jde Amerikaan Bobby Fi ll te schaken. Kasparov ds voorwaarde dat het (eld niet afkomstig mag iailhet Servische propagan- p. Danny Blind is door bondscoach Dick Advocaat niet opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal voor de WK-kwalifïcatie-wedstrijd tegen Polen. Voor de aanvoerder van Ajax betekent dit een nieuw dieptepunt in zijn interland-carrière. door Gijsbert Spierenburg Amsterdam Als het woord valt, is daar meteen die strakke blik. Over Oranje wenst de ge vallen international te zwijgen als het graf, hij is blij dat de pijn is verdwenen. 'Danny Blind is niet geselecteerd voor het Ne derlands elftal, maar hij blijft zich wel beschikbaar stellen'. Een verslaggever meldde het op de radio, een bericht zomaar tussen de woedende oorlog in Sarajevo en de moordende ramp in de Bijlmer in. De voetballer kijkt ons verwij tend aan. „Alsof er geen belang rijker dingen in de wereld zijn dan mijn positie ten opzichte van het Nederlands elftal. Elk woord dat ik nu over Oranje zou zeggen, zou er één te veel zijn. Wat zou ik er trouwens mee op schieten? Ik zou enkel in cli- ché's vervallen. Jullie moeten het allemaal niet zo dramatise ren. Over zoiets kan ik gemak kelijk heen stappen. Ik ben niet iemand die lang met de woede in het lijf rondloopt. Zo zit ik niet in elkaar. Ik ben daags na de mededeling van Advocaat ge woon weer aan het werk ge gaan, verder bij mijn club, mijn werkgever. Zo simpel is dat". Onder zijn druipende krullen hangt de melancholiek van kaarslicht. Fletse ogen die naar onbereikbare einders dwalen. De 31-jarige Zeeuw is vandaag niet in de stemming om warme woorden te laten optekenen. Zonder vragen spreekt hij niet. De schouders doen het werk. Hij is bang dat het gesprek de kant opgaat van een klaagzang en de wond van het voor hem zo wrange EK in Zweden opnieuw zal openrijten. „Wat moet ik zeggen? Dat ik het vervelend vind dat ik door de bondscoach ben gepasseerd? Dat ik in het Nederlands elftal thuishoor? Die antwoorden kunnen jullie toch zelf wel bedenken?". De oud-Spartaan zit niet als een rebel op z'n stoel. Hij is en blijft een bevlogen voetballer en wenst dat graag onderstreept te zien. „Ik vind het nog elke dag een feest om te trainen of te voetballen. Elke dag geef ik wat ik heb. Of ik nu tegen PSV of Feyenoord voetbal of tegen een afdelingsclubje. Het is die eeu wige eerzucht hè". „Ooit, zo'n jaar of acht geleden, heb ik in een interview eens ge zegd dat ik het me niet kon voorstellen op m'n dertigste nog te zullen voetballen. Tegen die tijd zou ik het allemaal wel zo ongeveer hebben gezien. Dat dacht ik toen. Het is één van de achterlijkste uitspraken ge weest die ik ooit heb gedaan. Zoals ik me nu voel denk ik dat ik het nog zo'n jaar of vier, vijf kan volhouden". Sergej Boebka In de ogen van de bondscoach lijkt de libero van Ajax te heb ben afgedaan als rechtsback- /mandekker. Is dat de leeftijd misschien? Danny Blind beant woordt de vraag met een verle gen glimlachje. „Waarom breekt. Sergej Boebka keer op keer het wereldrecord polsstok hoogspringen, maar won hij in Barcelona geen Olympisch goud? Ik bedoel maar. Soms heb ik mijn dag, soms heb ik mijn dag niet. Dat is voetbal. Ik ben gelukkig ook maar een mens, net als Boebka. We zijn geen ro bots. Het is niet zo dat ik op een knop druk en dat het dan van zelf gaat". „Ik ontken dat ik als rechtsback op het ogenblik minder zou presteren. Alleen: Ik sta bij SCHAKEN Tilburg Praktisch de hele wereld-schaaktop, met uitzon dering van Kasparov is neerge streken in Tilburg voor het jaarlijkse Interpolis Schaak toernooi. Dit jaar zal er meer dramatiek en spanning te bele ven zijn, omdat de organisato ren, voor het eerst in de Neder landse schaakgeschiedenis, ge kozen hebben voor de genadelo ze knock-out-formule. Wie wint gaat een ronde verder, wie verliest kan vertrekken. Want om het prijzengeld hoog te houden (de uiteindelijke win naar krijgt op 28 oktober een ton) houdt de onkostenvergoe ding meteen na uitschakeling op. Voor de vele even sterke als armlastige Oosteuropese scha kers, van wie er onherroepelijk al na een paar dagen een hand vol zal zijn afgevoerd, betekent dit dat zij gedwongen zullen zijn meer risico te nemen. Men speelt een korte match van twee partijen tegen een door het lot aangewezen tegenstan der. Eindigt die match in een gelijkspel dan komt er een bar rage, waarin rapid-partijen met beperkte tijdsduur de beslissing moeten brengen. Dat is natuur lijk helemaal ellendig voor de profspeler: dat hij door één en kel ongelukkig moment ge dwongen kan worden om zijn koffer te pakken en te proberen op de markt van Tilburg met wat vluggertjes alsnog brood op de plank te krijgen. De eerste ronde van gisteren gaf al enkele zeer wanhopige schaakhoofden te zien. Zoals die van Gert-Jan de Boer, die de Estlandse grootmeester Oil in gewonnen stand liet glippen. De Boer zal dus vandaag moeten winnen in de tweede partij. Eenzelfde zelfbeklag paste Hoeksema, die tegen Bel- javski (nog niet zo lang geleden wereldkampioenskandidaat verzuimde zijn kansen waar te nemen. En de onberekenbare Knoppert had helemaal de winst voor het grijpen tegen Goelko. Ook de andere Nederlanders speelden wisselvallig. Smyslov- Grooten kluisterde de oud-we reldkampioen zeven volle uren aan het bord, voordat hij in een zeer ver eindspel tegen de loka le favoriet kon doorzetten. Svesjnikov-Ree liep jammer ge noeg remise, doordat Ree een kansrijke positie met een pion meer in het toreneindspel liet verzanden. Van der Wiel (tegen de Moldaviër Bologan) en Van Wely (tegen de Rus Magerra- mov) waren al evenmin tevre den met hun overmachtsremi ses en zullen nu met zwart min stens gelijke tred moeten zien te houden. Alleen Kuyf, die van mijn club niet meer op die posi tie. De laatste drie jaar al niet meer. Sinds september 1989 ben ik bij Ajax libero. Het was een experiment van Beenhak ker aan de vooravond van de Europa Cup-wedstrijden tegen Austria Wien en dat is goed uit gepakt. Die rol heeft niets met mijn leeftijd te maken. Ik sta op die positie vanwege mijn in zicht, mijn positionele opstel lingen mijn ervaring". „Ik ben nu eenmaal geen klit- ter, geen klever. Ik ben niet het type van de ouderwetse voor stopper. Nooit geweest trou wens en ik zal het ook nooit worden. Frank de Boer is dat ook niet. Het Ajax-systeem vraagt om een ander soort ver dedigers. Natuurlijk, primair zijn de verdedigers ook bij Ajax verantwoordelijk voor de uit schakeling van hun directe te genstander, maar daarnaast wordt er van ons ook in opbou wende zin het nodige verwacht. Dat hoort nu eenmaal bij Ajax. Ons publiek vraagt niet om spe lers die alleen kunnen schaven. Ze moeten hier wel iets meer met een bal kunnen". Niets en niemand-ontziende mandekkers zijn er niet meer in Nederland. Ook bij Ajax wor den ze blijkbaar niet gevormd. Danny Blind: „Ajax leidt spe lers op voor het eerste elftal. Sonny Silooy en Frank de Boer zijn beiden produkten die zijn voortgekomen uit de Ajax- school. De scepsis over de kwa liteit van de Ajax-verdedigers begrijp ik niet. Vorig jaar was de verdediging van Ajax na Fey enoord de minst gepasseerde van Nederland. We hebben vo rig seizoën de UEFA Cup ge wonnen met in twaalf zware in ternationale wedstrijden niet meer dan zes doelpunten tegen. Ik begrijp het echt niet dat er nu allerwegen ineens om een ander soort verdedigers wordt geroepen". 'Beppie' Tijdens het EK-kwalificatie- toernooi was Danny Blind een Archieffoto Danny Blind, teleurgesteld maar niet kwaad: „Ik ben niet iemand die lang met de woede in het lijf rondloopt. Ik ben daags na de mededeling van Advocaat gewoon weer aan het werk gegaan, verder bij mijn club, mijn werkgever". vaste keus in het nationale elf tal. De Ajacied was de enige in ternational die alle acht duels met Portugal, Griekenland, Finland en Malta van de eerste tot de laatste minuut mee speelde. In Thessaloniki, in het beslissende duel tegen de Grie ken, maakte de rechtsback met een prachtige snoekduik zelfs nog het tweede Nederlandse doelpunt. Sindsdien wordt de krullebol in Mokum 'Beppie' genoemd, naar de legendari sche Bep Bakhuys. Eenmaal in TENNIS Zweden, in de eindronde, was de Zeeuw tot zijn verdriet de enige veldspeler uit de Oranje selectie die niet in het veld kwam. Hij verwerkte in Scandi navië aldus één van de grootste teleurstellingen uit zijn loop baan. Vorige maand in Oslo tegen de Noren werd hij door Advocaat weer opgeroepen. Het zou zijn 21ste en voorlopig laatste inter land worden. BOKSEN uit een gedrukte stand kon pro fiteren van een half mislukte combinatie van Kortsjnoj, en Nijboer, die gestroomlijnd won van Kurajica (wiens woon plaats, Serajevo, wellicht een excuus inhoudt) konden tevre den zijn. Zeer gaaf waren de overwinningen van Vaganjan op Portisch, van Sokolov op Ra- zoevajev en van Drejev op Sax. Het krachtspel van de Pool Wojtkiewicz, die met zwart in tijdnood middels een stukoffer de geduchte Einhorn door de wringer haalde, maakte grote indruk. Tragisch tenslotte was het falen van de oude Geiler, die zich zijn straal gewonnen stel ling tegen Chandler in tijdnood Jiet afpakken. Commentaar De namen van Karpov, Tim man, Anand, Short, Ivantsjoek en enkele andere super-topspe- lers zijn nog niet gevallen. Toch doen zij mee, maar dat zal pas vanaf a.s. zondag zijn. Dan be gint, met in totaal 64 overgeble ven spelers, de tweede ronde, die ook weer twee speeldagen, gevolgd door een dag voor bar ragepartijen, zal vergen. Zo gaat het toernooi onafgebroken door, tot 28 oktober. Vanaf 17 oktober, als het aantal deelne mers tot 16 zal zijn geslonken, zal er door deskundigen com mentaar worden gegeven in het Interpolis-gebouw aan de Con servatoriumlaan in Tilburg. De partijen beginnen telkens om 15.00 uur. door Dennis Mulkens Rotterdam Fritz Sdunek blijft ook volgend jaar bonds coach aan de Nederlandse boks- bond. De voormalige Oostduit ser verkreeg gisteren zekerheid nadat de boksbond een com mercieel contract had afgeslo ten met het bureau Top Sport Marketing TSM Het salaris van Sdunek wordt voor zestig procent door het mi nisterie van WVC gedragen. Di recteur Peter Bonthuis van TSM staat garant voor de reste rende veertig procent. Het was een direct uitvloeisel van het principe-akkoord met de bond. Liefst 250.000 gulden denkt Bonthuis binnen te halen voor de boksbond, die nooit met enig succes een sponsor aan zich heeft weten te binden. „Ik moet eerlijk toegeven dat ik er zelf niet toe in staat ben", zei bondsvoorzitter Henk Los. „Begrijpelijk dat we daarom zeer verheugd zijn over deze ontwikkeling". De 250.000 gulden waarnaar jaarlijks wordt gestreefd vloeit rechtstreeks naar de begelei dingspot van het olympisch boksteam, dat zich vanaf heden gaat richten op het toernooi van 1996 in Atlanta. „Tijdens de Spelen in Barcelona heeft de boksploeg veel goodwill ge kweekt", vindt Bonthuis. „Daarom verwachten wij dat er wel degelijk sponsors geïnteres seerd zullen raken. We zijn in gesprek met een hoofdsponsor voor een bedrag van 100.000 foto ANP Peter Bonthuis van TSM schudt de hand van Arnold Vanderlijde. Op de achtergrond kijken (v.l.n.r.) Joval, Dias, Zwezerijnen en Delibas toe. gulden. Daarnaast zoeken we subsponsors voor een bijdrage van circa 30.000 gulden. Boven dien verwachten we dat in Ne derland zo'n honderd mensen of bedrijven bereid zullen zijn een bedrag van duizend gulden neer te tellen". Bonthuis zoekt onder de subsponsors twee me dia-bedrijven, die zodoende eni ge publiciteit kunnen garande ren voor de andere geldschie ters. RTL4 en Nieuwe Revu zijn de kandidaten. Visitekaartje TSM, dat zich verder met snoo ker, volleybal en schaatsen be zighoudt, kwam gisteren met Arnold Vanderlijde een verbin tenis voor twaalf maanden overeen. Vanderlijde besloot DAMMEN Toulon Voor oud-wereld kampioen Anatoli Gantwarg dreigt de strijd om de wereldti tel dammen in Toulon op een drama uit te lopen. Tien ronden had de Wit-Rus de leiding. Op zijn verjaardag ontsnapte hij nog net aan een nederlaag, maar in de zestiende ronde moest hij gisteren in de Neder lander Gérard Jansen zijn meerdere erkennen en viel te rug naar de zesde plaats. Titelverdediger Tsjizjov be hield zijn voorsprong van drie punten via een vlotte remise met Harm Wiersma, terwijl Ton Sijbrands hetzelfde resul taat overeenkwam met Valne- ris. Sijbrands kwam door het veroverde punt alleen op de tweede plaats, omdat Clerc zich liet verrassen door Foerman. Ook Scholma verloor. Huissenaar Gérard Jansen her stelt zich langzaam van de klap die hij halverwege het toernooi opliep. Na drie nederlagen op rij begon hij gisteren uiterst gemo tiveerd aan het duel tegen Gantwarg. Van de ex-wereld kampioen had hij nog nooit ge wonnen. „Ik was er wel enkele keren dichtbij." In de zestiende ronde van de wereldtitelstrijd was het eindelijk zover. De Wit-Rus leek de partij lange tijd redelijk onder controle te hebben. „Ik zette hem in de opening een beetje op een ver keerd spoor, maar hij nam tot mijn verbazing al heel snel een belangrijke beslissing in de op bouw van het centrum", analy seerde Jansen. Hij vond dat hij in het middenspel beslist 'min der' stond, maar had wel een aantal dreigende combinaties in de positie verwerkt. Daarmee moest Gantwarg re kening houden, maar de voor malige wereldkampioen dacht er te makkelijk over. In het ge vorderde middenspel werd hij opeens voor een grote proble men gesteld. Jansen: „Er was gevaar, maar hij pakte de pro blemen wel heel slecht aan." In een halfvolle stand dreigde de Nederlander een vernietigende rondslag te nemen. Gantwarg wachtte de vernedering niet af. „Misschien ziet hij nu wel in, dat hij op dit niveau beter kan stoppen", opperde de Huisse naar, die baalt van de in Toulon oplaaiende ruzies tussen een aantal topspelers. „Als Koeperman zich nu ook te rugtrekt, krijgen we misschien weer normale toestanden", stelde de oud-Europees kam pioen, die weer in de buurt komt van de mogelijk belangrij ke zesde plaats. In een voor het Congres van de Werelddam- bond klaarliggend plan wordt voorgesteld de eerste zes van het toernooi in Toulon volgend jaar opnieuw om de wereldtitel te laten strijden. onlangs voor minimaal een jaar te stoppen met boksen. „Ik zal daarnaast toetreden tot de be geleiding van het olympische boksteam. Zelf mag ik vanwege mijn leeftijd niet meer meedoen in 1996, maar ik verwacht dat daar tien Nederlandse boksers zullen aantreden. Van wie de helft in aanmerking moet kun nen komen voor een medaille". Voorzitter Los gaf toe dat hier sprake is van een wel erg nobel streven. In Barcelona was Oranje met zes boksers al ster ker vertegenwoordigd dan ooit. „Maar je moet ergens een doel stellen", aldus de Hagenaar. „In elk geval beschikken we voor minimaal een jaar weer over een topcoach, die nu ook het land in kan gaan om per dis trict leiding te geven aan de op leidingen van de boksers". Belangrijkjaar Voor de boksploeg, die na het NK officieel wordt samenge steld maar in elk geval de olym- pia-gangers Orhan Delibas, Pe ter Zwezerijnen, Migual Dias, Raymond Joval en Jerry Nij- man bevat, wordt 1993 een be langrijk jaar. In mei wordt in het Finse Tampere het wereld kampioenschap gehouden. Vier maanden later volgt in Turkije het EK. De leden van het olym pisch boksteam jaarlijks een in tentieverklaring moeten teke nen waarin ze stellen dat ze tot en met een internationaal titel- toernooi niet naar de profs zul len overstappen. TSM verkreeg van de boksbond die zich bij de ÊBU kandidaat heeft gesteld voor de organisa tie van het EK in 1996, een pro motorslicentie om professio neel boksen te kunnen organi seren. In december heeft het sportmarketingbureau de orga nisatie in handen van het Euro pees titelgevecht van Regilio Tuur, dat in het Rotterdamse Ahoy' zal worden gehouden. Sydney/Toulouse Richard Krajicek en Paul Haarhuis heb ben de kwartfinales bereikt in het 1,25 miljoen gulden toer nooi van Sydney. Krajicek ver sloeg de Australiër Borwick in drie sets: 6-3,4-6,6-2. Haarhuis stond tegen Masur voor met 5- 3, toen de Australiër opgaf met een enkelblessure. In Toulouse haalde Jan Sieme rink de laatste acht. De 21-jari- ge Rijnsburger versloeg in de tweede ronde van het met 450.000 gulden gedoteerde toernooi de Zwitserse Olym pisch kampioen Mare Rosset in drie sets: 4-6,6-4,6-4. Neil Borwick (25) van Redcliffe, Queensland was de Australian Indoor Championships op een wild card binnengekomen. Na een bye in de eerste ronde ver sloeg hij in de tweede de Ameri kaan David Wheaton, de gele genheidspartner van Krajicek in het dubbelspel. In de achtste finales maakte hij het de als zesde geplaatste Krajicek vrij lastig. Pas in de derde set nam de Hagenaar afstand. In de kwartfinales ontmoet Krajicek de als vierde geplaatste Lendl. Haarhuis, negende op de plaat singslijst, schaarde zich gemak kelijker bij de laatste acht. Op 5-3 zette hij Wally Masur, een UITSLAGEN VOETBAL Spanje: Real Ma drid-Valencia 2-0. SCHAKEN Tilburg. Interpolis- toernooi, eerste ronde (eerste van twee of drie partijen): Ehl- vest (Est)-Psakhis (Isr) 1-0, Po- povic (Joe)-Ernst (Zwe) 0-1, De Boer (Ned)-Oll (Est) 0-1, Ein- gorn (Oek)-Wojtkiebicz (Pol) 0- 1, Vladimirov (Kaz)-Granda Zuniga (Per) 1-0, Smyslov (Rus)-Grooten (Ned) 1-0, Dol- matov (Rus)-Hertneck (Dui) 1/2-1/2, Sokolov (Bos/ht-Razoe- vajev (Rus) 1-0, Ftacnik (Tsj)- Winants (Bel) 1-0, Hort (Dui)- Illescas (Spa) 1-0, Tsjernin (Hon)-Gavrikov (Lit) 1-0, Leko (Hon)-Kovalev (Rus) 0-1, Dre jev (Rus)-Sax (Hon) 1-0, Kengis (Let)-Romanisjin (Oek) 1/2-1/2, Episjin (Rus)-Lutz (Dui) 1/2- 1/2, Oelibin (Rus)-Lautier (Fra) 1/2-1/2, Petursson (IJs)-Krnic (Joe) 1-0, Rozentalis (Lit)-Milos (Bra) 1/2-1/2, Blees (Ned)-Kos- ten (Eng) 0-1, DeFirmian (VSt)-Goldin (Rus) 0-1, Van der Wiel (Ned)-Bologan (Mol) 1/2- 1/2, Vaganjan (Arm(-Portisch (Hon) 1-0, Speelman (Eng)- Greenfeld (Isr) 1-0, Stohl (Tsj)- Ligterink (Ned) 1-0, Kovacevic (Kro (-Rogers (Aus) 0-1, Korts- jnoi (Zwi)-Kuijf (Ned) 1/2-1/2, Lobron (Dui)-Georgiev (Bul) 1/2-1/2, Dorfman (Fra)-Miles (Eng) 0-1, Rohde (VSt)-Ruban (Rus) 1/2-1/2, Pinter "(Hon)- Wismanavin (Rus) 0-1, Beljavs- ki (Oek)-Hoeksema (Ned) 1-0, Spasov (Bul)-Vogt (Dui) 1/2- 1/2, Wolff (VSt)-Lputian (Arm) 1/2-1/2, Van Wely (Ned)-Mager- ramov (Rus) 1/2-1/2, Cifuentes (Chi)-Serper (Oez) 1/2-1/2, Gei ler (Rus(-Chandler (Eng) 0-1, Tivjakov (Rus)-Van Mil (Ned) 1-0, Goelko (VSt)-Knoppert (Ned) 1/2-1/2, Damljanovic (Joe)-Christiansen (VSt) 0-1, plaats hoger ingeschaald, op het verkeerde been. De Austra liër verdraaide prompt de enkel en verliet ondersteund door EHBO-ers hinkend de baan. In de kwartfinales wordt Ivanise vic (2), met wie hij in het dub belspel eveens de kwartfinales haalde, zijn tegenstander. De verrassing in Sydney kwam op naam van Patrick Kuhnen, de nummer 106 van de wereld. Hij bombardeerde Agassi het toernooi uit. Kuhnen sloeg 23 aces in 10 opslagbeurten. Hij opende de wedstrijd met drie aces op rij. Wimbledon-winnaar stond erbij en keek ernaar. „Ik stond machteloos", zei hij na de nederlaag. „De ballen vlogen aan alle kanten langs me heen". Exuses voor het verlies had de Las Vegas Kid niet. ,,Ik heb last van een opkomend griepje en een lichte blessure aan mijn dij been, maar dat was niet de oor zaak van mijn nederlaag. Kuh nen serveerde gewoon te goed". Wel gaf Agassi aan dat hij het toernooi van Tokyo volgende week laat schieten om te her stellen. De Zweed Holm werd de tegenstander van Kuhnen in de kwart eindstrijd. Holm scha kelde de als vijfde Ferreira uit (6-3 6-3). Kuczynski (Pol)-Ribli (Hon) 1/2-1/2, Akopjan (Arm (-Bos boom (Ned) 1-0, Van der Ster ren (Ned)-Smirin (Isr) 1/2-1/2, Svesjnikov(Rus)-Ree(Ned) 1/2- 1/2, Nogueiras (Cub)-Pieterse (Ned) 1-0, Nijboer (Ned)-Kura- jica (Bos/H) 1-0, Hjartarson (IJs)-Novikov (Oek) 0-1, Barua (Ind)-Galjamova (Oek) 1-0. DAMMEN Toulon. WK dam men. Zestiende ronde: Fofana (Ivo(-Marcos (Bra) 2-0, Schol- ma (Ned)-Boezinski Lit 0-2, Nimbi (Fra)-Hubner (Bel) 2-0, Clerc (Ned)-Foerman (Rus) 0-2, Samb (Sen)-Mogiljanski (VSt) 1-1, Jansen (Ned(-Gantwarg (WRu) 2-0, Traore (Ivo)-Chmiel (Pol) 1-1, G. Delmotte (Fra)- Baljakin (WRu) 0-2, N'Diaye (Sen)-Koyfman (Isr) 1-1, Wiers ma (Ned)-Tsjizjov (Rus) 1-1, T. Delmotte (Fra (-Koeperman (VSt) 1-1, Sijbrands (Ned)-Val- neris (Let) 1-1. PAARDENSPORT Boekelo. In ternationale military, stand na eerste dag dressuur: 1. Bodenmüller (ZwiOree de la Brasserie 48.00 strafpunten, 2. Bodenmüller/Fancy Hill 48.20. 3. Serguret (Fra) Coeur de Roc ker 51.00, 4. Collier VSt) New market 52.80, 5. Van Spaen- donck (Ned) Heerle's Reine 54.80, 6. Seidel (Dui) Morning Glory 56.40, 7. Erhorn (Dui) Please Me 56.40, 8. Leroy (Fra) Papoose 57.80, 9. Rohof (Ned) Boa's Capo di Capo 59.80, 10. Kriegisch (Dui) Billy the Hit 60.00, 16. Alice Lozeman (Ned) Ruttchen Prelude 65.80. WIELRENNEN Etampes. Parijs - Bourges, eerste etappe: 1. Kir- sipuu (GOS) 136,9 km in 3.12.25, 2. Ludwig (Dui), 3. Pie- ters (Ned), 4. Abdoesjaparov

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13