9 Alecto-dames nestelen zich steviger aan kop Sensationeel slot bij Grasshoppers Bassets houden voorsprong vast Sport Saturnus verslaat EDH in dei ig bij der Reyd VVSB Lrdwijkerhout Fokke van I Reyd houdt het voor gezien WSB. De trainer van de ferdwijkerhoutse derdeklas- nam zijn besluit na de 7-2 vorige week te- [NSV'46. Na onderling over- ileek de basis voor een goe- [samenwerking niet meer •ezig. WSB gaat op zoek een nieuwe oefenmeester. •lopig neemt Kees van der de trainingen waar. Ilenstreek ir Geleen ferhout De handbalsters Bollenstreek uit Voorhout jen morgenavond in Lim- V de tweede competitiewed- Fd in de eredivisie tegen V en jt Geleen. De ploeg van de iwe trainer Zsigmond Ma- won de eerste wedstrijd van seizoen met 18-14 van Bevo. B en Van Nispen len voor Afrika irdwijkerhout WSB en 1 Nispen spelen morgen- Iid om 19.00 een vriend- ppelijk wedstrijd op sport- De Boekhorst in Noord erhout. Dit duel, een initia- van burgmeester Andel, t als voornaamste doel het Inielen van gelden voor de pgte en hongersnood getrof- ;bieden in Afrika. Idjin de Haan n kop ranglijst fee Radjin de Haan van FC fee voert momenteel de rang- j aan van de verkiezing van r de amateurvoetballer van jaar. Zijn ploeggenoten Ro- it Vermin en Ralph Polman fet respectievelijk tweede en fende. Martin Steenvoorden Gert Aandewiel van Quick |s zijn ook nog bij de eerste fete vinden. irde ronde trictsbeker raen Het programma voor (lerde ronde om de districts ter van West II, die in het ikeinde van 24 en 25 oktober [dt verspeeld, luidt: zaterdag nktober: VCS - Quick Boys 2, 10 - FC Lisse (za), Lugdu- n - KRV/RCL, Jodan Boys - hwkoop, Ter Leede - Quick ps. zondag 25 oktober: [O - Wilhelmus, RKAW - SB, SJC - Tonegido, DOSR - tSH. lick Boys op tg naar mijlpaal |(»ijk Quick Boys is na de overwinning tegen Noord- weer een stap dichter geko- bij de magische grens van ;end doelpunten in de eerste ise sinds het seizoen 1970- '1. De Katwijkers staan nu 193 doelpunten en kunnen tomende weken de mijlpaal iken. Lisse oefent gen Haarlem se FC Lisse (za) speelt sdag 20 oktober een oefen- Jstrijd tegen eerstedivisio- l Haarlem. De aanvang van jduel op Ter Specke is 19.30. wedstrijd vormt de afslui- g van een jeugdpromotiedag de Lisser voetbalvereniging. «persdag i Kagia serbroek De KNVB afde- l Leiden organiseert op vrij- '23 oktober op het terrein i Kagia in Lisserbroek een ipersdag voor doelverdedi- s van acht tot en met twintig r. Het evenement onder lei- g van de keeperstrainer van ac Frans Hoek begint om 0. Inschrijven kan via de in- irijfformulieren bij de LVB igesloten verenigingen. lillens eindigt iemaal als eerste 11 Haag In het Sterrenbad Wassenaar trof DES in de enigingscompetitie AZL, LZ !6 (Leiden) en Sassenheim. i hoofdrol was weggelegd ir 'Veronique Swillens van S, dié driemaal de zege ïiste. Op de 100 meter wissel- l (1.20.9), vlinderslag 20.6) en vrijeslag (1.11.3) tik- se als snelste aan. De eerste ats in het tussenklassement g echter naar de Leidschen- nmers van Mieke Heijne. S volgt op de tweede plaats. Morgenstond zwom DSZ ir de landelijke B-afdeling, de Haagse equipe hebben i van der Vin en Jan Schou- een punt achter hun jaren- ge trainersloopbaan gezet, n taak is overgenomen door i groep enthousiaste jonge iners onder supervisie van zelfde Van der Vin. Gisteren est de ploeg echter genoegen nen met een derde plaats in iter de Stormvogel uit Vlis- gen en VZC Vlaardingen. irtijn Broodbakker (DSZ) m twee overwinningen voor i rekening. fotoAndnevan Haasteren De dames van AlectO boekte een belangrijke zege tegen naaste belager Pinoké. De ploeg uit Leiderdorp won met 1-0. De hockey-dames van Alecto kennen een veelbelovende start van de competitie. De verwachtingen van het nog jonge Leiderdorpse team waren niet zo hooggespannen. Maar voorlopig presteren de talenten van coach Robert Kruidenier uitstekend. De welliswaar magere maar belangrijke 1-0 zege op het nog ongeslagen Pinoké vormde een belangrijke stap richting het hoogste niveau. door Peter Klein Leiden De hockeydames van Alecto nestelden zich met de 1- 0 thuiszege op het eveneens nog ongeslagen Pinoké steviger aan kop in de overgangsklasse van de landelijke competitie. Het voorbeeld van de Noorlander- formatie wordt in de tweede klasse gevolgd door Forescate. Roomburg boekte hier nuttige winst bij Overbos. Alecto - Pinoké 1-0 De competitiestart van Alecto is veelbelovend. De positieve ge dachten vorig seizoen geuit door coach Robbert Kruidenier over een kampioenschap en een eventuele promotie van zijn 'meiden' lijken ondanks een duidelijk gematigder prognose voor dit jaar toch een grote kern van, waarheid te bevatten. De jeugdige ploeg sloot de thuis wedstrijd tegen het ook nog zonder puntverlies zijnde Pino ké met een 1-0 zege af en pakte, mede omdat het eveneens onge slagen Ede van Oranje Zwart verloor, nu met twee punten voorsprong op de geklopte Am- stelveensen nog steviger de koppositie in de overgangsklas- „In het veld liepen twee gelijk waardige teams", lichtte Rob bert Kruidenier na afloop toe. „We kunnen het spel prima ma ken, maar hebben problemen als het tempo te hoog wordt. Zou dat wel lukken, dan hadden we Pinoké inderdaad kunnen walsen. We hebben nu toch dat beetje geluk, dat wij scoren en het technisch met meer raffine ment spelende Pinoké dat niet doet. Ik ben in ieder gavel blij met een thuiszege op een ploeg, die ik met Oranje Zwart en Ede tot de top van onze afdeling re kende." Na een 0-0 ruststand, kreeg Sylvia Karres in de twee de helft de bal uit een corner op maat aangespeeld. Het talent van Alecto, die deel uitmaakt van de nationale jeugdselectie, scoorde via de stick van ,een te genstandster het enige doel punt voor haar ploeg. LOHC - Gooische 1-1 LOHC behield met het gelijk spel tegen de eveneens vier punten bezittende Gooische da mes haar plaats in de subtop. „Een terechte uitslag", vindt coach Ruud Lutz. „Voor mij is dit team een van de kansheb bers voor de titel en dus is een gelijkspel een goed resultaat." Uit een over tal gaf Sophie van Hoytema een uitstekende pass aan Carien Fikkert, die niet meer kon missen. Drie minuten voor de rust scoort Gooische via een perfect 'wippertje' over de Leidse keeper. In de tweede helft wordt door de verder ge lijkwaardige eersteklasteams niet meer gescoord. Forescate - Hoorn 5-1 De ruime overwinning op Hoorn brengt Forescate fier aan kop. De Voorschotense da mes lijken hiermee in het voet spoor te treden van de mannen, die vorig seizoen met over macht de titel in de tweede klas se grepen. Romee Zwaan bracht met twee trefffers de ruststand op het scorebord. Direct na rust vergrootte Dominique Linge- man de afstand. Annemiek Ste vens tekende voor het vierde doelpunt, waarna Hoorn via een strafbal de gelegenheid kreeg iets terug te doen. In het duel, waarin de sfeer in het veld bepaald ruzieachtig was, nam Lingeman de vijfde treffer voor haar rekening. Overbos - Roomburg 0-1 „We hadden de puntjes heel hard nodig", is het commentaar van coach Jaap Visser. „En het ging goed vandaag. De eerste vijf minuten waren volledig voor ons, maar toen kregen we in de verdediging toch enkele probleempjes. Door met een ex tra voorstopper te gaan spelen werden die snel opgelost." Bij de rust was de score geheel dub- belblank. Vijftien minuten na de kantwisseling wordt een Overbosser strafcorner slecht weggewerkt. Uit de rebound weet Inge Spijkman de plank te treffen voor een nuttige Room- door Peter Klein Leiden De mannen van LOHC hieven vol opluchting de armen na de eerste, nipte zege van het nieuwe hockeyseizoen in de overgangsklasse A. In de eerste klasse slikten koploper Roomburg en Forescate een ne derlaag. De Leidse Studs bleven na het 1-1 gelijkspel bij Zoeter- meer wel op de eerste plaats staan. LOHC - Groningen 1-0 De heren van de hoogst spelen de Leidse hockeyploeg, LOHC, hieven vol opluchting de armen na de nipte 1-0 zege op Gronin gen. Met slechts een enkel pun tje uit drie rondes in de compe titie in de overgangsklasse A doemde weer het beeld van de laatste drie jaren op, waarin LOHC telkenmale pas in laat ste instantie aan degradatie wist te ontsnappen. Coach Cees Koppelaar was optimistisch. „Ik vind de ploeg toch rustiger spelen. We controleren weer het spel, zodat we toch de bete re ploeg waren. En daarmee dwingen we dan dat beetje ge luk af, waardoor we een aantal scoringskansen krijgen en ook één maal scoren. Het belang rijkste is voorlopig enkele pun ten te sprokkelen en daarna meer te gaan hockeyen." Groningen, dat dit seizoen en kele spelers uit de basis zag ver trekken, was minder sterk dan verwacht. De twee tot drie sco ringskansen werden in de eer ste helft echter niet benut. In de tweede helft bleek het opstellen van assistenttrainer en coach Maurits Eikenhout een goede greep te zijn. De routinier stond op scherp, verwachtte inder daad die ene bal en reageerde snel in een heel kleine ruimte. Voldoende voor die ene veelbe tekende treffer en de eerste zege van LOHC. Ook Jeroen Dubbeld toonde zich positief over de toekomst. „We zijn thuis nog ongeslagen. Het wordt tijd, dat bij ons de tijden van.de Hel van Hofbrouck te rugkeren." De LOHC-speler dacht hierbij aan de jaren van de Leids-Oegstgeester ploeg in door Peter Klein Leiden Pas na twee verlen gingen versloegen de dames van Grasshoppers in de eredivi sie van de landelijke competitie basketbal verrassend het thuis- spelende Rotterdam-Zuid. Lis se en MSV slikten ruime neder lagen. Bij de mannen herstelde Luba-Leiden zich pas in de t.weede helft van een uitermate slechte start die de basketbal lers eerder hadden laten zien. De Grasshoppers pasten zich in het eredivisieduel bij Rotter dam-Zuid beter aan aan de bij zonder streng leidende scheids rechters dan de gastvrouwen. Tegen het einde van de regulie re speeltijd zaten vrijwel alle sterren van RZ met vijf per soonlijke fouten aan de kant en hadden de Leidse dames twaalf punten voorsprong genomen. Agressiever De TVZ-ploeg speelde in die tweede helft ook agressiever en verdiende die voorsprong vol komen. Totdat in de laatste vier minuten een storing kwam in de geolied lopende machine. Rotterdam-Zuid werkte de ach terstand volledig weg en be schikte met nog zeventien se conden te gaan over drie pun ten voorsprong. Een vrije worp en een prima steal van Marian ne Schuyt, die Marie-José Al- bers in staat stelde te scoren, leidden tot een 50-50 eind stand. Na de eerste verlenging dach ten de Grasshoppers met 56-59 de winst alsnog te hebben ge pakt. De scheidsrechters beslis ten echter, dat door een time out nog vier seconden resteer den. Vier seconden, waarin RZ foto Henk Snaterse Lisse-coach Peter Lapidaire volgt met enige berusting het verloop van het kansloos verloren duel tegen Tonego. de hoofdklasse, die nu nog ver weg lijkt. Roomburg - Evergreen 1-2 „Toch een beetje pech met de scheidsrechters", stelt Stef Verplaneke. „Voor de twee doelpunten van Evergreen had naar mijn smaak afgefloten moeten worden. Maar aan de andere kant, als je beter bent dan zet je daar zelf iets tegen over. En dat hebben bijvoor beeld uit de twaalf corners die wij kregen toch niet gedaan." De eerste helft bleef zonder doelpunten. Na de 0-1 voor Evergreen maakte invaller Roeland van Schaik met een fraaie backhand in de verre hoek gelijk. Evergreen nam vervolgens opnieuw een voor sprong. Forescate - Zwart Wit 0-3 Tegen het fysiek sterkere Zwart Wit verloor Forescate volgens aanvoerder Olivier Kist toch wel terecht. „We krijgen in to taal achttien corners, maar het gaat bij hockey nu eenmaal ook om doelpunten maken. Zwart Wit scoorde er gewoon drie." De ruststand was 0-2. Zoetermeer - Leidse Studs 1- Zoetermeer toonde zich een re delijk combinerende ploeg, die daarmee met Leidse Studs aan de top van het klassement in de tweede klasse had genesteld. De studenten draaiden niet naar behoren, weinig agressie en veel slechte passes. De 1-1 rust stand werd bereikt, omdat trai- ner-coach-speler Bob-Jan Die trich uit een strafcorner de 1-0 achterstand wist weg te wer ken. Positieve uitzonderingen bij de Studs waren keeper Bart Orth en Jeroen Weidema. Noordwijk - Overbos 0-3 Noordwijk zal moeten trainen op het afmaken van de kansen. Frank Holte mist bijvoorbeeld een strafbal en ook de zes cor ners leveren geen treffers op. Overbos gaf Noordwijk het goe de voorbeeld, drie kansen voor evenzovele doelpunten. HANDBAL Leiden De Leidse handbal club Saturnus heeft dit week einde simpel met 16-6 gewon nen van het Delftse EDH. De handbalsters van Olympia ver loren voor de tweede, maal in successie. Saturnus-EDH 16-6(9-5) Het was een vrij gemakkelijke wedstrijd voor Saturnus. De ploeg ondervond weinig tegen stand van EDH uit Delft. Satur nus zat zowel offensief als de fensief goed in elkaar. Keeper Martin Kok had zijn zaakjes eveneens goed voor elkaar. De meeste doelpunten werden ge maakt door Dick Klok, Hans Blanchard en André van Es. Olympia - Swift 10-14 De dames van Olympia hebben eigenlijk de gehele wedstrijd te gen een achterstand aangeke ken. Het spel van Swift was dui delijker beter. Bovendien hielp Olympia verscheidene malen eigen kansen om zeep, die wa ren ontstaan uit break-outs. Swift scoorde erg veel doelpun ten uit strafworpen, terwijl de scheidsrechter karig was met het toekennen van strafworpen aan Olympia. Topscorsters wa ren Nicole Donners, Ellie van Leeuwen en Connie van der Werf. RUGBY via een gelukkige driepunter corers bij Grasshoppers waren opnieuw langszij kwam. In de Anja Kuijt met 20 en Marie- tweede verlenging waren de José Albers met 15 punten. Grasshoppers wel dat ietsje be- Het in het nieuwe, blauwe tenu ter, vooral door een worp met van sponsor Lis Parket gesto- bonus van Marion Hoogkamer, ken BV Lisse kreeg een ruime gedoodverfde kampioenskandi daat Texim/Tonego. Tot elf mi nuten in de eerste helft kond de ploeg uit Lisse bijblijven, 16-17. Daarna begon spelverdeelster Daphne Berendsen inderdaad De eindstand werd 68-70. Tops- nederlaag te slikken tegen de het spel beter te verdelen en lie pen de gasten gestaag uit. De ruststand kwam met 29-42. Coach Peter Lapidaire bleef in de tweede helft doorwisselen om zijn jonge selectie de beno digde ervaring te laten opdoen. Texim/Tonego met twee Ameri- kaansen en drie potentiële in ternationals in de gelederen, was sneller en schotvaster. Na zes minuten was het 38-59, na twaalf minuten 45-72. De eind stand werd op 51-83 bepaald. MSV verloor in Noordwijk met 52-77 van Byte/BVG. Zwak De mannen van LUBA-Leiden gingen uitermate zwak van start. Na een veertiental minu ten waren pas 21 punten ge scoord, terwijl daar in de daar opvolgende zes minuten slechts een enkel puntje uit een vrije worp aan werd toegevoegd. Pro movendus Molen WSC uit Waalwijk profiteerde handig van het Leidse onvermogen en liet bij de rust vijfendertig pun ten aantekenen. Met zes man in een hecht collectief, René Pau- lides, Maarten Wals, Loet de Ruijter, Anthony van Eijck, Erik van der Maas en Richard Zevenhoven, die de 2 meter 11 lange Nathan Dijkstra goed uit de wedstrijd hield, werden in de tweede helft 46 punten aan het schamele totaal toegevoegd. Positief De flinke achterstand werd in een positieve 62-68 winst omge bogen. Het scoringspercentage bedroeg in de tweede helft bo ven de zestig procent, maar kwam totaal over de wedstrijd op 52%. Topscorers waren De Ruijter met 16, Zevenhoven met 15 en Van der Maas met 14 punten. door Peter Klein Sassenheim De Bassets boekten hun eerste zege in de eerste klasse van de landelijke rugbycompetitie tegen Haar lem met 19-13. Een overwinning, die vooral tot stand kwam door een vlammen de eerste twintig minuten. De snelle Wilco Meeuwissen trok zijn ploeg uit het dal, waarin de Bassets na drie achtereenvol gende nederlagen toch terecht was gekomen. Na zeven minu ten brak de full-back door de Haarlemse linies heen voor de eerste try, die door Willem Heemskerk prompt werd ge converteerd. Acht minuten la ter eenzelfde actie van Meeu wissen, die aan trainer, maar tevens invaller Tinus van Har- WATERPOLO kamp vervolgens de eer liet. Heemskerk tekende opnieuw voor de conversie. Na een half uur bracht de uitblinker met zijn tweede try de score op 19-0. Voor rust kon Haarlem via een penalty-try de hatelijke nul wegwerken. Onder neutrale en prima lei ding van lid Jan Schrama, die moest opdraven omdat de aan gewezen scheidsrechter niet kwam opdagen, kwamen de Bassets in de tweede helft niet meer aan scoren toe. Haarlem werkte beduidend harder, zo^ dat de wedstrijd rommeliger werd met wisselende kansen. De Bassets misten drie penal ty's, waar Haarlem er wel twee wist te benutten. De Sassenhei- mers hielden ditmaal hun voor sprong vast. Zijl/LGB wint bekerwedstrijd doorGuidoReineveld Leiden DE Zijl/LGB heeft de eerste bekerwedstrijd in winst omgezet. Met 14-8 bleven de Leidse waterpoloërs Branden burg overtuigend de baas. In de aanvangsfase leek niets een monsterscore in de weg te staan. Een aanvallend onmach tig Brandenburg werd terugge drongen en met de regelmaat van de klok vonden de Leidse voorwaartsen gaten in de af weer. Een 9-3 tussenstand na twee perioden was dan ook niet verwonderlijk. In de derde pe riode werd het nivo beduidend minder. De Leidse aanvallen verzandden in onnauwkeurig heid en Brandenburg hervond zich enigzins. Met een 10-4 voorsprong ging De Zijl de laat ste zeven minuten in. Die perio de werd met vier doelpunten voor beide teams uitgspeeld. Periodestanden: 4-0, 9-3, 10-4, 14-8. Doelpunten: Mark van Belkum, Niels Joor, Marco Kerkvliet 3, Pascal Bontje, Ronnie Ligtvoet 2, Robbie Dubbeldeman 1.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 25