TOP vergeet te scoren tegen DOS'46 UDO wint in matte derby -8' Sport Altior en Warmunda geven de toon aan Valse start van Leython en NOV< MVKV overtroeft Woubrugge VOETBAL LVB ZONDAG LVB ZATERDAG Ed Korff de Gidts Oegstgeest De Oegstgeestse derby tussen ASC en UDO gaat niet als een opvallende wed strijd de geschiedenisboeken in. Gisteren won UDO met 0-2, maar het vertoonde spel was matig en verwaaide bovendien door de harde wind. De eerste helft liet over het al gemeen slecht voetbal zien aan beide kanten. ASC had in de eerste fase duidelijk het initia tief, maar kon verder weinig uitrichten met de kleine kans jes die het kreeg. Paul de Bruin verrichte goed voorbereidend werk en zorgde voor een paar moeilijke momenten voor het doel van UDO-keeper Alex Bur gerhout. Deze keeper is de laat ste tijd in een uitstekende vorm, zodat hij zich niet liet kennen' en zijn doel keurig schoon hield. Pas na een kwar tier kwam UDO in de schijn werpers toen Ruud Stuifzand doorbrak in het ASC-straf- schopgebied. Hij schoot de bal echter naast het doel van kee per Eugene Korff. De bezoekers leken niet veel zelfvertrouwen te hebben en verspeelden op soms ronduit knullige manier de bal. Wat eveneens opviel was dat de gelederen zich niet goed aaneensloten bij counters, zo dat er nauwelijks afspeelmoge- lijkheden waren en elke aanval doodbloedde. ASC-speler Niels Ulrich kreeg de kans op een openingstreffer na een fout van rechtsachter Ed van Delft, maar hij schoot de bal vóór langs het doel. Paul de Bruin kon soms heel ver opko men met de bal voordat hij pas werd afgestopt. Feller Na de rust kreeg de wedstrijd een totaal ander aanzien. Aller eerst was bij UDO Ruud van Abswoude vervangen door Mar co van den Hollander. Wat ech- 'ter van meer invloed was op de wedstrijd, was dat na twee mi nuten UDO de score openbrak door een lob over grote afstand van Wilko van Elk. De bal was zo verrassend dat keeper Korff het nakijken had. Van Elk leek zelf overigens ook verbaasd te zijn over het succes. Even leek het dat UDO zou ontbranden. De Poorter kreeg een ideale kans om de voorsprong te ver groten, maar hij liet de bal van zijn voet schuiven en schoot naast het doel. UDO was in deze fase duidelijk de fellere ploeg en alles leek opeens te lukken. Prominenter Jan Willem Ruigrok ging steeds prominenter spelen en was soms opvallend snel los van zijn directe tegenstander. Werner Knets schoot na een kwartier na rust vanuit een moeilijke lin kerhoek hard op het ASC-doel. Korff liet zich toen echter niet verrassen. Trainer John Manu- putti bracht voor het slotoffen- sief twee nieuwe krachten in het veld, te weten Jarno Vlogt- man (voor Ton Nieuwburg) en Liat Goey (voor Pieter van der Klugt). Tegen Goey werd met een een forse overtreding ge maakt door Wilko Knetsch, waarvoor hij geel kreeg. ASC Eo Korff De Gidts Leiden Altior voelt zich bij zonder goed thuis aan de kop van de afdeling zondag. Dit weekeinde snoepte de koploper weer twee punten af van Al phen (2-1). Ook Warmunda nestelt zich behaaglijk in de hoogste regionen, door met 1-0 te winnen van VNA. Bernardus - Kickers 0-0 (0-0) Eigenlijk was de laatste minuut van de wedstrijd de leukste, toen beide ploegen dé kans van de wedstrijd kregen. Allereerst schoot Bernardus-speler Jos van Kampen de bal keihard op de lat van het Kickers-doel. Vlak hierna kreeg Peter van der Zwaan van Kickers de bal voor zijn voeten, maar hij schoot nèt naast het doel. De wedstrijd was toen echter al op enkele se conden na afgelopen. Warmunda-VNA 1-0 (1-0) De eerste tien minuten waren voor VNA, maar hierna nam Warmunda de teugels snel in ei gen handen. De ploeg miste Mi chel Schouten, die geschorst is, en verwachtte dat Yacha Far- hane bij VNA eveneens langs de kant zou zitten (vanwege een onlangs opgelopen schorsing). Taktiek Toen deze toch bleek te spelen moest de taktiek op het laatste moment veranderd worden. Uiteindelijk bracht Michel van Tongeren Warmunda op een 1- 0 voorsprong. Vlak voor de thee kreeg VNA een strafschop toe gewezen, maar Yacha Farhane miste de kans op de gelijkma ker. Na rust is Warmunda ei genlijk niet meer voor het VNA- doel verschenen. VNA kon niet profiteren van de ruimte die ontstond door het terugtrek ken. Altior-Alphen 2-1 (1-1) Alphen had de eerste helft de harde wind mee en kon zodoen de in de zesde minuut door'een door de wind gedragen afstand schot van Pascal Mulder op voorsprong komen. Vijf minu ten later maakte Edwin Sassen met zijn hoofd de gelijkmaker voor de thuisclub. Na rust liet Altior de bal beter circuleren in het team, waardoor de controle op haar spel zienderogen toe nam. Toen Marco van der Jacht na een half uur een strafschop voor Altior benutte, was het pleit beslecht. Gezien het door Alphen vertoonde spel was een gelijkspel echter rechtvaardi ger geweest. Leidsche Boys - Stompwijkse Boys 0-3 (0-2) Een leuke wedstrijd in een vriendschappelijke sfeer. Na een kwartier opende Jeroen van Emmerink de score voor de bezoekers. Strafschop Even later had Leidsche Boys langszij kunnen komen toen ze een strafschop kreeg toegewe zen, maar de Stompwijkse kee per Pim Duyvestein hield zijn goal leeg. Het werd voor rust nog 0-2, nadat Johan van der Meer had geprofiteerd van een misverstand tussen de Leidse verdediging en hun keeper. Na rust kon Stompwijkse Boys het karwei simpel afmaken. Sjaak de Boer deed dit op bijzonder fa buleuze wijze, toen hij van 25 meter de bal keurig in het net stifte. KORFBAL VOLLEYBAL Paul van Leeuwen Leiden De start van de vol leybalteams uit de Leidse regio verliep geheel volgens de som bere voorspellingen. De sportie ve aderlatingen bij Leython en NOVO resulteerden in kanslo ze nederlagen tegen respectie velijk Zovoc en Bosta de Smash. Ook het debuut van VCS in de derde klasse verliep niet voor spoedig. De Sassenheimers ver loren kansloos van SVC. Leython ging in de tweede divi sie met 3-1 ten onder tegen Zo voc. De eerste set liep alles op rolletjes en werd via een 11-1 tussenstand de winst met 15 - 10 gepakt. De drie volgende sets waren de rollen volledig omge draaid. Ondanks de aanwezige individuele kwaliteiten stond er geen team. De oorzaak hiervan kan gevonden worden in de ma tige oefenperiode. NOVO werd binnen een uurtje weggespeeld door Bosta de Smash 2. Door het ontbreken van een spelverdeler moest de toch weer teruggekeerde Macco Korteweg Maris de ballen op gooien. Omdat er bovendien maar zes spelers waren was de organisatie ver te zoeken. Een betere opkomst op de trainin gen zal dit team misschien wat meer kracht geven. Gemini Kangeroes 1 wist een voudig te winnen bij THOR. Coach Leon Jungslager was te vreden over het gevarieerde spel van zijn team en ziet de toekomst met vol vertrouwen tegemoet. Kwaliteit VCS had een moeilijk debuut in de derde divisie. De Sassenhei mers verloren met 3 - 0 van SVC. Door hard werken kon men de tegenstander tot een punt of tien bijhouden maar daarna gaf de kwaliteit van de opponent de doorslag. VCS wist tegen de titel-pretendent moei lijk op de eigen service te sco ren. RVV begon goed met een 3 - 1 overwinning in Delft op Skania. De Rijnsburgers hebben vier jongens van 17 jaar in de ploeg. Van dat viertal onderscheidde met name Kyriell Poelmans zich in de eerste set. De tweede set ging verloren waarna de derde en vierde set werden ge domineerd door een andere younster Arjen de Mare. Dit nieuwe talent van 2 meter wist vooral door goed blokkeren in zijn eentje al tien punten te sco ren. Gemini Kangaroes 2 verloor in Boskoop met 3 - 2 van Agon. De eerste set was zeer spannend en werd met 16 - 14 gewonnen. Daarna had de ploeg uit Voór- schoten weinig in te brengen en wist alleen met enig fortuin de vierde set te winnen. Graficon Donar won in een koude veilinghal in Wateriifclei met 3 -1 van Velo. Na een njsai zame start werd de eerstmve: verloren. In de drie daaropr ei gende sets bleken de langelrlo gens van Velo niet geheel ofedi kaar ingespeeld te zijn. Dames Gemini Kangeroes was PI" maatje te klein voor Rijnmlrh- De tegenstander speelde B< tempo hoger en wist door glen blokkering de aanval onschk d lijk te maken. Alleen de did i set wist men de tegenstaat1 enigzins bij te benen. uvvi Een nerveus spelend Leytjwc verloor met 3 - 0 van Zovocpei pass was niet perfect, de aaj te voorspelbaar en Paula BC| kert werd node gemist. Bol. dien ontbrak Karin HerreP" nen omdat haar overschrijf nog niet in orde was. i VCS zegevierde in een romnd lige wedstrijd met 3-1 ®p' DAC. De eerste set werd <k een slechte pass verlorenlei rest van de wedstrijd weij aanval en pass beter en DAC bovendien steeds slechm spelen. In een verder mabg wedstrijd wist alleen Lucie ge Luinen in positieve zin on vallen. rij Leython 2 verloor in een att tieve wedstrijd van Be Fair. I" de teams speelde zeer aanfee lend en de mindere pass te Leiderdorpse zijde gaf de dl a slag. Bovendien moest spelt i deelster Dorine Jakobs netja rug gekeerd van een enkel b|1 sure met diezelfde kwetat het veld voortijdig verlaten er dat een speelster van Be BG> onder het net door kwam. fs Gemini Kangeroes 2 won it eigen gemakzucht moeizi met 3 - 0 van Rentokil-Ze^j huizen 2. De eerste set liep au nog perfect maar in het twep en derde part moest telkensldi grote achterstand ingehèe worden om de sets nipt te Me: nen. ik RVV moest de winst met ld aan Tonegido Voorbrug labk De sterke tegenstander 4,' met goede service-druk RV\h haar spel te halen. De wisu van coach Sieme Boom hadp: geen effect en daardoor werl( kansloos verloren. S' WW kon het niet bolwerfê tegen Raaphorst Noten VSj De Wassenaarse dames spedj te wisselvallig om het de bel tegenstander moeilijk te ken. NOVO wist verassend met| winst te strijken tegen THI De ploeg telde slechts z< speelsters en mist nog altijd i coach. De eerste twee sets wte er goed gespeeld onder leidjl van de nieuwe spelverdeelaS Anneke van Delft. Concent™ verlies in de derde set gaf deje genstander vleugels zodat vierde set nog spannend wer De opleving van TOP bleek uiteindelijk van korte duur. Na de winst van vorige week bleven de Sassenheimers zaterdag met lege handen achter. Het gebrek aan productiviteit brak de thuisploeg uiteindelijk tegen DOS '46 op. Coach Theo Korperaal blijft echter het toonbeeld van optimisme en rekent ondanks de sportieve tegenslagen op handhaving op het hoogste niveau. foto Andre vak Haasteren UDO en ASC konden niet zorgen voor een echt boeiende editie van de Oegstgeester derby. kreeg weliswaar iets meer grip op het spel, maar UDO bleef le vensgevaarlijk in de counters. Korff moest herhaaldelijk heel ver uitlopen om het gevaar te bezweren. Ruigrok en De Poor ter kregen nog goede kansen op de 2-0, maar het was uiteinde lijk Ruud Stuifzand die het tweede doelpunt liet aanteke nen. Hij schoot de bal hard uit de linkerhoek tegen de tweede paal, waarna de bal het doel in ketste. Opstellingen: ASC: Korff, Teitler, Schoonwa- ter, de Bruin, Roest, Baks, Ul rich, van der Broek, Nieuwburg (Vlogtman), van der Klugt (Goey), Wegman. UDO: Burgerhout, Wilco Knetsch, Werner Knetsch, van Elk, van Delft, van Abswoude (van den Hollander), de Poor ter, de Jong, Kompier, Ruigrok, Stuifzand. Leiden In de afdeling za dag werden er maar twee c< petitiewedstrijden afgewe: MVKV won verrassend met i me cijfers van Woubrugge. 1 ken '68 versloeg SVOW op gen terrein (1-3). MVKV - Woubrugge 5-1 (2-0 Beide teams speelden in i hoog tempo, waarbij MV vooral in de eerste helft meer grip op het spel had. vijf minuten had Martin Ou hoorn al de 1-0 op het scorebi laten aantekenen. Vlak hiei profiteerde Chris van Dijk een verdedigingsfout en st< het 2-0. Na rust kopte Kees i Rijn de bal in het Woubrug net, nadat hij bij een corner gedekt stond. Alex van Li redde voor Woubrugge uite delijk de eer, toen hij uit t vrije trap 1-3 scoorde. Ver! gens werd de wedstrijd best door doelpunten van Ouj hoorn en Maarten de Mol. SVOW -Valken '681-3 (0-3) Het eerste kwartier van de w strijd werd SVOW helem weggespeeld door Valken. I doende stond het al vrij snel 0-3 door doelpunten van Mi Duindam (twee keer) en cent Zandbergen (uit sti schop). Na rust werd de sf wat onvriendelijker, nadat ken-keeper Johan de Winter doorgebroken Mark van VI gen vloerde. Peter van Rijn nutte de hieruit voortvloeiei penalty, 1-3. De vlam sloeg dit incident in de pan en de la ste man bij Valken, Fred Vc bergen, moest eveneens r een rode kaart het veld verlat (twee keer geel). Leiden De korfballers uit de Leidse regio hebben niet op zienbarend beter of minder ge presteerd als gevolg van Lei- dens ontzet. Er kwamen in to taal negen verenigingen in actie - Velocitas had haar duel tegen Spirit al afgewerkt - waarvan er drie wonnen, twee gelijk speel den en vier verloren. TOP, De Algemene en De Da naïden behoorden tot de verlie zers en staan thans op een de gradatieplaats, net als Veloci tas. Fiks en Crescendo behaal den wel punten en staan in de top van hun afdelingen. De ove rige clubs hebben zich na vijf wedstrijddagen in de grijze middenmoot genesteld. Zesentwintig minuten lang kon TOP niet scoren tegen DOS '46, terwijl er kansen genoeg waren waaronder een strafworp. Het achttal van Theo Korporaal raakte door deze improductivi teit van 3-2 wel 3-7 achter, waarna Gerco Langelaan (2) en Barbara Romsom nieuwe hoop brachten onder de supporters (5-7 en 6-8). De bezoekers uit Nijenveen waren echter gerou tineerd genoeg om uit minder kansen meer rendement te ha len en wonnen derhalve met 6- 10, wat zeker geen goede weer gave van de krachtsverhoudin gen was. Blessure Al na zes minuten raakte Per- nix tegen IJsselvogels Marjo lein Kriek kwijt met een ernsti ge enkelblessure en nadien moest de ploeg tot 6-7 steeds te gen een kleine achterstand aan kijken. De thuisploeg, waarbij Erica de Rooy de plaats van Eri ca Hardam in de basis heeft in genomen, kwam middenin de tweede helft door Erick Lepe laar (2), Marco van der Lucht en Jeroen Wayenberg voor het eerst aan de leiding en die 9-7 score bleef in de resterende tien minuten onveranderd. De Algemene speelde meer te gen zichzelf dan tegen BEP en foto Henk Snaterse Gerco Langelaan zoekt de opening voor TOP in het duel tegen DOS'46. Een gebrek aan schotkracht brak de Sassenheimers echter op. kwam na 0-4 (rust) typerend genoeg niet verder dan twee strafworpen en twee veldgoals. Coach Ruud van Vliet hoopte na de 2-4 van Alfred Lambooy en Ramond Terwiel ook de tweede aanval te inspireren door Brenda Venema en Remco Molloy in te zetten, maar dat had geen effect meer en met 2-7 was de strijd in een vroeg stadi um beslecht. In de tweede helft benutte De Danaïden bij Samos het wind- voordeel naar behoren, want Eric Kromhout (2) en Heiko Lo cher brachten na 7-5 hun club voor het eerst aan de goede kant van de score (7-8). De Lei- denaars verzuimden verder af stand te nemen en dat had ern stige gevolgen: het werd gelijk en dertig seconden voor hét eindsignaal vloog er weer een vijandelijk schot door de mand, zodat er toch nog met 9-8 verlo ren werd. Hattrick Verdedigend was Fides Pacta niet sterk op dreef tegen De Corvers, wat na 5-5 (rust) steeds een achterstand van ten hoogste twee doelpunten tot ge volg had. Jan Willem Meijer, topscorer met een hattrick, Pa tricia Gottmer, Wendy van Hooven en Sander de Haas hiel den tot de 54ste minuut de hoop op puntenwinst in leven, maar direkt na de gelijkmaker viel de fatale twaalfde tegentreffer: 11- 12 verlies. KZ Leiden speelde bij Aurora voor het eerst in het nieuwe clubtenue en dat leverde gelijk de eerste uitoverwinning van dit seizoen op: 5-7. Martin Ver- horik (strafworp) en invaller Chris van Schie beslisten het duel met de hekkesluiter van 2E in het laatste kwartier, na dat eerder een 3-5 voorsprong, bijeengeschoten door een hat trick van Ronals Siera, nog ge heel uit handen was gegeven (5- 5). „Het is jammer dat wij in de laatste minuut die strafworp te gen krijgen, maar eerlijk gezegd was een gelijkspel wel terecht," becommentarieerde trainer Nico Oskam van Tempo de 10- 10 tegen DKC. Ronald Driedui- te, Rudolf de Jong (2), Arianne Verweij en Jim Vos leken na 4-7 met 10-9 voor een krappe winst te zorgen, totdat de bezoekers op de valreep een strafworp kregen en benutten om op gelij ke hoogte te komen. Alweer slaagde Fiks er niet in om een voorsprong van twee punten tot het einde toe vast te houden, ditmaal tegen mede koploper Merwede: 10-10. De oranje-blauwen verzuimden in de eerste helft te profiteren van de schepmand (5-5 rust) en mis ten na de 9-8 en 10-8 van Gwen- ny de Best en Marleen Boom gaard ook de scherpte en de zelfverzekerdheid om hun naaste concurrent van zich af te schudden. Crescendo kwam bij Terheijden moeizaam op gang (2-0) om in het tweede kwartier na 4-4 defi nitief afstand te nemen door treffers van Wijnand Alberts (2), Marlies Brouwer en Mare Biermann, vervanger van de af wezige Henk Alberts (4-8). De formatie van Liesbeth Kok bleek daarmee al haar kruit verschoten te hebben en had het aan ijzersterk verdedigen te danken dat de zege niet meer in gevaar kwam: 5-8 eindstand.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 24