Quick Boys eenvoudig langs Noordwijk 0 FC Lisse terug op het juiste spoor Marco de Ridder komt sterk terug TAVV schiet fo uit zijn slof Sport Rijnsburgse Boys komt terug uit achterstand fa -r| Leidse Courant \J i maandag 5 oktober 1992 Quick Boys heeft in deze competitie weinig meededogen met de streekgenoten. Na de strafexpeditie op sportpark Middelmors kreeg ditmaal Noordwijk met 4-0 klop in Katwijk. Een uitslag die nog aanzienlijk hoger uit kunnen vallen indien de blauw-witten met name in de tweede helft wat zorgvuldiger met de kansen had omgesprongen. Trainer Hans van der Zee waakt echter voor te veel optimisme en hield na afloop zijn gehoor voor dat de competitie nog lang is. door Kees van Kesteren Katwijk De periode dat de derby's tussen Quick Boys en Noordwijk garant stonden voor spectaculair voetbal lijkt voor lopig ver achter ons te liggen. Het krachtsverschil tussen blauw-wit en rood-wit is in deze voetbaljaargang zo groot dat er nauwelijks nog sprake kan zijn van enige spanning. De 2500 toeschouwers op Nieuw Zuid keken dan ook naar een vrij matte vertonig waarin Quick Boys eenvoudig de volle winst pakte. En dat is geen vrolijk stemmen de conclusie. De enorme bloei van het zaterdagvoetbal in de duin-en bollenstreek was im mers gebaseerd op de enorme rivaliteit tussen clubs die el kaar in kracht niet veel ontlie pen. Quick Boys lijkt hier dit seizoen een einde aan te maken. Na de 7-1 in Rijnsburg werd Noordwijk door de ploeg van Hans van der Zee met 4-0 met de neus op de harde feiten ge drukt. Het is allemaal wellicht nog wat voorbarig maar de su perieure manier waarop de Katwijkers zich dit seizoen ma nifesteren belooft weinig goeds voor de spanning in de eerste Gretig Op Nieuw Zuid heeft men geen boodschap aan deze ontwikke ling. En terecht, want de vier jaar geleden ingeslagen weg is succesvol gebleken en voorlopig lijkt het einde nog niet in zicht. Trainer Hans van der Zee heeft de beschikking over een kwali tatief zeer sterke selectie die nog steeds een zeer gretige in druk maakt. Noordwijk kon daar alleen een portie goede wil tegenover stellen maar het ver schil in klasse werd naarmate het duel vorderde steeds duide lijker. John Eelman had na de uitglijder tegen Vitesse Delft zijn ploeg op twee posities ge wijzigd. Hein van Heek en Adri an Carter werden vervangen door Joop Tegelaar en Cees Nulkes. De start van Noordwijk was overigens niet slecht. Eel man liet zijn ploeg vrij aanval lend beginnen. Libero Tegelaar schoof regelmatig door om het middenveld zoveel mogelijk te ondersteunen. Dat lukte de eer ste tien minuten redelijk maar Quick Boys zette al snel een domper op deze hoopvolle start. Een slechte uittrap van doel man Arjan van Heusden werd door Leen van der Plas opge vangen en hij stuurde Floor van Duijn de diepte in. Van Heus den kon de kleine middenvelder alleen afstoppen via een over treding waardoor Edwin Otte zijn specialiteit vanaf elf meter weer eens waar kon maken: 1-0 Opleving Noordwijk herstelde zich ech ter knap van deze vroege tegen valler en bleef vol goede moed de richting van het doel van Tom van der Niet zoeken. Aan vallend bleef de ploeg echter on der de maat waardoor de abso luut niet zeker ogende Katwijk- se-defensie eenvoudig op de been bleef. De thuisploeg stelde dan ook na een half uur orde op zaken. Eerst profiteerde Fred Kanbier van het gebrek aan rugdekking in de Noordwijk- defensie en even later rondde Edwin Otte een fraaie voorzet van Leen van der Plas met het hoofd af. Deze productieve ople ving haalde het laatste restje spanning uit de wedstrijd. Vooral na de pauze viel er dan ook nog maar weinig te beleven in de duinpan. Het overwicht van Quick Boys werd steeds groter en daarvoor behoefden de Katwijkers niets eens heel diep te gaan. Noordwijk kreeg steeds meer de figurantenrol opgedrongen en beperkte zich tot het zo klein mogelijk hou den van de nederlaag. Een ver nedering bleef echter uit omdat de Katwijkers wel erg noncha lant met de kansen omspron gen. Alleen Floor van Duijn slaagde erin het overwicht van de thuisploeg nog in een doel punt uit te drukken. Hans van der Zee reageerde na afloop op vallend ingetogen op overwin ning. Een verstandige reactie want het gevaar van zelfover schatting na de successen van de afgelopen weken is niet denkbeeldig. Opstellingen: Quick Boys: Van der Niet, Rog, Pluimgraaff, Aandewiel, Hans van der Plas, Jaap van Duijn, Otte, Floor van Duijn, Leen van der Plas, Steenvoorden, Kan bier (Van der Kley). Noordwijk: Van Heusden, Van Kins, Tegelaar, Zethof, Van Roon, Van Dijk, Stolk, Nulkes, Bosma (Smit), Gerlof (Carter), Van der Fits. door Jankees Faas Lisse FC Lisse weet na twee nederlagen op rij weer wat win nen is. En dat is maar goed ook voor trainer Ruud Brring. Im mers bij tegenvallende resulta ten begint het gemor bij spon sors en supporters over veran dering. Met de winst op ARC heeft Bröring de mond van zijn critici voorlopig weer gesnoerd. FC Lisse verdiende de winst op grond van de eerste 45 minu ten. Via met name de rechter flank werden keer op keer Rad- jin de Haan en Jelle Visser in stelling gebracht. Het spitsen- duo toonde zich gretig aan de bal, maar kende in de afwer king de nodige pech. ARC be perkte zich grotendeels tot ver dedigen. Een logisch concept van trainer Aad Koren, die ge handicapt was door het ontbre ken van spelbepalende voetbal lers als Johan Boer, Rob Koster en Rene Lammers. Ondanks de defensieve spelwijze had ARC na vier minuten aan de leiding moeten koiyien. Martin van der Plas werd in de diepte wegge stuurd en werd in zijn daden drang pas op het laatste mo ment pas gestopt door FC Lisse- doelman Paul Veenboer. Kansen FC Lissp liet zich door dit voor- yal niet van de wijs brengen en kreeg in het eerste kwartier reeds drie unieke mogelijkhe den. De utblinkende Visser de lat en kopte rakelings over en De Haan zag zijn inzet ternau wernood gestopt door Remco Tuinenburg. Het opkomen van Leon Hoep bracht ARC ook tel kens in problemen. Dezelfde Hoep stond aan de basis van de 1-0. Een vrije trap werd door John Vermeulen kort genomen naar Hoep, die De Haan daarna op maat bediende. ARC kwam in de laatste minuut gelukkig langszij. Leon van der Zwet had een onnodige over training gemaakt, waarna Wal ter van der Weiden zich over de vrije trap ontfermde. Veenboer kon de dwarrelbal niet onder controle krijgen. Voordat Veen boer zijn teleurstelling kon ver werken was her alweer 2-1. Vermeulen vond het hoofd van Visser, die zijn verdiende belo- Omzettingen De tweede helft begon voor FC Lisse desastreus. Zowel Carl de Keizer en Rene Ras met een spierscheuring konden niet verder spelen. Hun vervangers heten Edward van der Putten en Bert van Duivenbode. Door al deze omzettingen verloor het FC Lisse-spel aan kracht. Krampachtig probeerde FC Lis se de kleine voorsprong te ver dedigen. Veenboer maakte daarbij zijn fout vlak voor rust meer dan goed door een aantal malen een zeker doelpunt te voorkomen. Zo waren Sjaak Key, Van der Plas en Leunisse niet in staat het FC Lisse-bol- werk te slechten. Voor de mooi ste actie van de tweede rond gang zorgde Emiel Wajer. Als een volwaardig balletdanser ontwijkte hij vier tegenstan ders, waarna zijn technisch hoogstandje een einde kreeg met een schot over het doel. Opstellingen: FC Lisse: Veenboer, John Ver meulen, Hoep, Polman, Wajer, Ras (Van Duivenbode), Van der Zwet, De Keizer (Van der Put ten), Visser, De Haan en Ver min. ARC: Tuinenburg, Van der Weiden, Bonefaas, Wouters, Hoogendoorn, Vermeer, Laros, Bloemheuvel, Van der Plas, Key en Leunisse. Patrick yan der Fits maakt een aangeslagen indruk. Net als zijn Noordwijkse ploeggenoten in de kansloos verloren derby tegen Quick Boys. Teun van Duyvenbode liep in het duel tegen Scheveningen tegen een rode kaart op. door Henk Ruijl Den Haag Als Katwijk er ooit toe overgaat een eregalerij in te richten voor de waardevolste voetballers, dan mag Marco de Ridder er niet in ontbreken. Twee weken geleden lag de aan valler nog op de operatie-tafel en zaterdag voorkwam hij hoog- spersoonlijk de eerste neder laagvan Katwijk. Een kijk-operatie ten spijt stond De Ridder eergisteren ge woon weer op het veld. De uit gangssituatie was niet geheel prettig, want toen de aanvaller na drie kwartier zijn onver wachte terugkeer beleefde leid de tegenstander Scheveningen met 2-0. Onder aanvoering van De Ridder en met één-tegen- één spelen achterin egaliseer den de mannen van Arie Lagen dijk de stand. Met dank, ook, aan die trainingen waar het oe fenen op de vrije trap centraal heeft gestaan. Het waren im mers de 'dode' spelmomenten die de rooskleurige voorsprong van Scheveningen om zeep hiel pen. Eerst was het Hans Zwaan die het laatste tikje gaf na een vrije trap en daarna zorgde De Ridder er hoogstpersoonlijk voor dat de bal vanaf de rand van het strafschopgebied ach ter Scheveningen-doelman Dirk Kok belandde: 2-2. Katwijk speelde toen al met slechts tien man, omdat doel man Teun van Duijvenbode met 'rood' naar de kleedkamer was gezonden. Er viel op die uit sluiting niets af te dingen. Van Duijvenbode vloerde Scheve- ningen-spits Hans Tellier, die juist op weg was naar het doel van Katwijk. Indien 'Zeist' het werk snel doet, dan staat Henk van Voorbergen de komende zaterdag in het doel. „Anders neemt hij een weekje later de plaats in van Van Duijvenbo de", kondigde Lagendijk aan. Blij De oefenmeester zei na afloop dat hij blij was met het punt, ook al had Katwijk de tegen stander na de rust de duim schroeven aangedraaid. De eer ste helft had daarmee alles van doen. Voor de doelwisseling gaf een flink aantal Katwijkers niet thuis en ontbrak het de ploeg simpelweg aan werklust. „We zijn te gemakzuchtig begon nen", oordeelde Lagendijk. Katwijk kreeg de rekening voor die lakse instelling snel gepre senteerd. Nadat Johan de Kroon een voorzet van Scheve- ninger Raymond Buis in eigen doel had gewerkt, stond het al voor de pauze 2-0, omdat John Blok een formidabel schot afle verde, waaruit Van Duijvenbo de de bal via de onderkant van de lat in het doel zag belanden. Invalbeurt Waarop de invalbeurt van De Ridder volgde, „hoewel die", volgens Lagendijk, „nog niet was gepland". De uitsluiting van Van Duijvenbode (bij 2-1) zorgde er voor dat Katwijk ten slotte al lang blij was dat er als nog een gelijkspel uitrolde. „Hoewel we na die snelle aan- sluitings-treffer nog heel ver hadden kunnen komen als we compleet waren gebleven", analyseerde Lagendijk. Daarte genover stond een handvol kan sen waarbij Scheveningen wel heel liefdevol te werk ging. Van daar dat Scheveningen-coach Leen de Graaf het halfvolle glas wat minder positief beoordeel de. „Wij hebben een punt ver speeld", oordeelde hij over de 2- 2. Scheidsrechter Meints toon de de Katwijkers Verhoogt en Langemaat 'geel'; eenzelfde lot was Blok, Luhulima en De Rijk van Scheveningen beschoren. Opstellingen Scheveningen: Kok; Kleijn, Lu hulima, Cramer en Roeleveld; Buis, Blok en Tjaden (De Rijk); Tellier, Lier en Groen (Vrolijk). Katwijk: Van Duijvenbode; Pouw, Van Zeist, Langemaat en De Kroon; Langeveld, Mieras en Verhoogt (De Ridder); Kray- enoord, Zwaan en Marco van der Plas (Cor van der Plas). Rijnsburg Sommige suppor ters zagen de bui alweer han gen, nadat hun club binnen twintig minuten op 0-2 stond tegen Rozenburg. De ploeg van Arie Kurver beschikte dit keer wel over veerkracht en boog nog voor de rust de achterstand om in een voorsprong. Uiteindelijk mocht Rijnsburg teleurgesteld zijn met de 3-3 eindstand. Kurver had Rijns burg ondanks het debacle tegen Quick Boys van een week eerder in tact gehouden. Dat vertrouwen werd aanvankelijk beschaamd, aangezien Rozen burg door fouten in de achter hoede van Rijnsburg kon uitlo pen na 0-2. De aansluitingtreffer van Ron de Jager in de 25ste minuut bracht het heilige vuur bij Rijnsburg terug. Een schitte rend afstandsschot en een beauty van een boogbal van Martin de Louw brachten sportpark Middelmors in ver voering. In de tweede helft kon Rijns burg de 3-2 voorsprong niet uit bouwen. Een legio aan kansen werd niet benut. Op dat mo ment is een wet in de voetbal sport van kracht, dat dan de te- genparty scoort. Na een doel- worsteling in het strafschopge bied van Rijnsburg kwam de bal op de stip terecht. Rozenburg behaalde zo een kostbaar punt. Aan Kurver de taak de komende weken de wis selvalligheid uit zijn ploeg te halen. door Carole Massee Leiden Zevenhoven blijft het goed doen in de tweede klasse. De remise tegen medekoploper .Ajax vormt daarvan het over tuigende bewijs. In de derde klasse had Leiden weinig last van de 3 Oktober-perikelen en won met 1-0 van Spirit. In de vierde klasse was het weer prijsschieten. TAW zorgde dit maal met 7-0 tegen Rijnstreek voor de hoogste score. Zevenhoven - Ajax 1-1 (0-1) Zevenhoven-trainer Arie van der Laan was na afloop niet echt tevreden over de punten- deling. „Voorafhad ik voor één punt getekend maar met name in de tweede helft hadden we de volle winst voor het grijpen. De thuisploeg begon wat angstig aan het duel tegen de Amster dammers. Ajax profiteerde hier dan ook van en nam na een kwartier de leiding. Zevenho ven herstelde zich echter knap en na tien minuten in de tweede helft kwam de ploeg via Wino Verleun op gelijke hoogte. Daarna kreeg de Van der Laan- brigade diverse kansen om de wedstrijd te beslissen maar de stand bleef 1-1. Ter Leede - BVCB 1-0 (0-0) Ter Leede kon na een periode vol blessures weer beschikken over een volledig team. „En dat scheelde een stuk. We speelden een stuk beter dan de afgelopen weken. We misten alleen teveel kansen", aldus trainer Willem van Harskamp. Ter Leede pro beerde voor de rust een opening te forceren, maar dit wilde niet echt lukken. BVCB speelde met veel mansen achter de bal. Na de thee speelde de Sassenheim- se formatie nog aanvallender, wat werd beloond met een tref fer van Erwin Crooy. De gasten zetten in de eindfase nog alles op alles, maar veel gevaar schuilde er niet in de aanvallen. RCL - De Jodan Boys 0-3 (0- 2) In Leiderdorp slaagde RCL er niet in om het koploper Jodan Boys erg moeilijk te maken. Voor rust bleven de rood-witten nog redelijk op de been maar twee fouten in de defensie zorg de voor een 0-2 ruststand. Na de pauze bleef RCL proberen de aansluiting te vinden maar dit leverde niets op. Jodan Boys bouwde de voorsprong zelfs verder uit. Spirit - Leiden 0-1 (0-0) Leiden speelde deze matige wedstrijd vooral erg verdedi gend. De beste kansen waren voor Spirit, maar het verdiende gelijkspel bleef uit. Marco de la Rie scoorde na een kwartier in de tweede helft na een snelle counter de winnende goal voor Leiden. Soccer Boys - Kagia 6-0 1-0) inj Kagia miste in de eerste he nodige kansen om de st sprong te nemen. Soccer[n] scoorde na een half uur \^ej de tweede helft zocht Ka| aanval, maar paal en lat herhaaldelijk in de weg. $r Boys verzilverde de mogel^ den wel, waardoor de |pv enigszins geflatteerd met (£r winst pakte. fijd Floreant - Oegstgeest 1 he 0) Oegstgeest ging goed van JS' Na de tegentreffer van Floith gaf de ploeg de wedstrijd eftw uit handen. Na de rust pa de gasten de draad goed ofl ter Wieringa, Ronald Piling en Rick Abma (strafsi zorgden binnen een kw^ voor drie treffers. De thuisi moest de strijd met tient! uitspelen. Abma zorgde: slotte nog voor de vierde ga )r Abbenes-KRV 1-5(0-1) Arno van de Boon opened tien minuten de score ec KRV. Na de rust breit r Bouwe van Beelen (strafsij en Leen Guyt de voorsjL verder uit. Abbenes kwanfeti even terug door een van|2 ting verandere vrije traptid Peter Katteberg. Daan Iji boom (2x) maakte de vijf vjrc gen het inmiddels met tieiit spelende Abbenes. Arijo] Katteberg was het veld i[l stuurd. te Hazerswoudse Boys dekerk 2-1 (1-1) De ploegen hielden elkaar deze streekderby redelijk evenwicht. Na een voorzein Marcel Roos kwamen de k door een treffer van Coen k nau aan de leiding. Pieteid Harskamp zorgde voor dbt lijkmaker. Tien minuten If tijd stond Roos ook aan de )e van het tweede thuisdoelj< Dit maal maakte Marcel V$s rik het werk af. g Sportlust '46 - Voorset 2-0(0-0) U Voor de rust speelde VoorK ten een aardige partij vo4i De kansen bleven ontgr waardoor de ploeg teleu^] lend met 0-0 moest rusteifcl de thee daalde het niij Sportlust kwam op voorset en creëerde via snelle uitvfc de nodige kansen. Vijf miij] voor tijd kreeg Voorschotefe tweede doelpunt om de oreh TAVV - Rijnstreek 7-0 TAW was duidelijk de bh ploeg. Door fanatiek verfe gen hield Rijnstreek de scfc lange tijd beperkt. Edwin f tens bepaalde de ruststad 1-0. Na de thee benutte J meer kansen tegen het mell man spelende Rijnstl Frank Aartman (3x), Broer (2x) en Ron Hoppenl^ wer zorgden voor de overwinning.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 22