Toch maatregelen nodig voor vuil- stort Roomburg Teraarders wacht lastenverzwaring 2 Leiden Omgeving Automobilist rijdt door na aanrijding Bewoners Oostkanaalweg Ter Aar verwijten gemeente laksheid Leidse Courant maandag 5 oktober 1992 Brommer neemt Man met pistool bocht te ruim zit vast LVC in teken van Latijns-Amerika ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 18-jarige Alphenaar heeft zater dag ernstig beenletsel opgelopen bij een aanrijding op de Planeten- singel in Alphen. De jongen kwam op zijn brommer uit de Saturnus- straat, nam de bocht te ruim en knalde op de Planetensingel tegen een aankomende auto, bestuurd door een 24-jarige Alphenaar. Daarbij belandde de jongen tegen de voorruit van de wagen. On danks het feit dat de bromfietser geen helm droeg, liep hij geen hoofdletsel op. Wel brak hij zijn linkerkuit- en scheenbeen. ZOETERWOUDE RIJNDIJK Een 26-jarige Hagenaar is zaterdagavond op de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude aange houden omdat hij met een gela den pistool op zak liep. De rijks politie was door de gemeente politie gewaarschuwd dat de man mogelijk van plan was met een vriend van zijn ex-vrouw af te rekenen. De politie wachtte de man bij de woning van de vrierid op en hield hem aan. Het pistool, half met kogels ge vuld, werd in beslag genomen. De man is ingesloten. LEIDEN In het filmhuis van het LVC zijn van donderdag 8 oktober tot en met zondag 11 oktober vier films te zien in het kader van het Latijns-Ame- rikafestival. Het is dit jaar 500 jaar geleden dat Amerika werd ontdekt. De films komen uit verschil lende landen en zullen telkens worden ingeleid. Ook het popprogramma in het weekend staat in het te ken van Latijns-Amerika. Donderdag is de film 'Het bloed van de condor' te zien. De film dateert uit 1969 en gaat over eenm door de Verenigde Staten opgezet bevolkingscontroleprogramma, met als enig doel sterilisatie van Indiaanse vrouwen zonder hun medeweten of toestemming. Vrijdag wordt 'Sur' gedraaid. Hoewel het centrale thema in deze film de klassieke, Argentijnse tango is, wordt ook het leven van Floreal gevolgd. Hij komt na vijfjaar gevangenis weer vrij, in de eerste dagen na de mili taire dictatuur. Tegen het weerzien met vrouw en kinderen en een veranderde maatschappij ziet hij op. Die avond speelt het Mexicaanse duo Cuahutli muziek uit de pré-Colombiaanse/Azteken-bescha- ving. Zij doen dat op originele instrumenten, die slechts konden worden nagemaakt op basis van overgeleverde kennis. Zaterdagavond is de film 'Mi- lagro en Roma' te zien. Een meisje van zeven over lijdt. Als haar stoffelijke resten twaalf jaar later wordne opgegraven, blijkt haar lichaam nog volle dig gaaf te zijn. Het kind schopt het tot heilige, en het lijkje wordt vervoerd naar het Vaticaan, dat er allerminst gelukkig mee is. In de Grote Zaal treedt het Ricardo Insuzo Sextet op, dat de immer aanste kelijke mix van latin en jazz op de planken zet. Zon dag wordt het festival afgesloten met de film 'A hora da Estrela', over het onopvallende, onnozele meisje plattelandsmeisje Macabéa, dat haar wens om film ster te worden in de grote stad hoopt te verwezenlij ken. Alle films beginnen om kwart voor negen 's avonds. Adres: Breestraat 66 Leiden. Vrachtwagen gestolen ZOETERWOUDE RIJN- DIJK Een vrachtwagen van het merk Mercedes Benz is in de nacht van zaterdag op zondag gestolen vanaf een parkeerplaats nabij meubel bedrijf Casba aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. Het ging om een vrachtwagen met witte cabine en een wis selcontainer, die verder geen goederen bevatte. Bij het wegrijden werd een stalen kolom geraakt, waardoor de wagen schade moet hebben opgelopen. De waarde is niet bekend. Lissese aangerand LISSE Een 18-jarige vrouw uit Lisse is in de nacht van vrijdag op za terdag op de Ruishorn- laan aangerand. Om streeks drie uur werd de vrouw door een man aangesproken. Hij vroeg naar de tijd. Toen de vrouw hem ant woord gaf, werd de man handtastelijk. Nadat de vrouw hem een harde schop had gegeven, kon zij wegkomen. LEIDEN Om te voorko men dat de omgeving van de oude vuilstort op Roomburg vervuild raakt, zijn maatre gelen nodig. Op verschillen de plaatsen in de deklaag te dun, en er moet een zogehe ten monitoringsysteem wor den aangebracht om veront reinigingen van het grond water te kunnen controle- Uit nader onderzoek is geble ken dat de toplaag licht is ver vuild met zware metalen (ko per, zink en lood) en PAK's. Ook zijn zwaardere verontrei nigingen gevonden met koper, lood en cadmium. Op één loka- tie is een zware vervuiling, met lood, gevonden. Om te voorko men dat de vervuilingen uit het onderliggend materiaal naar boven komen, moet de afdek- laag op twee plekken worden verhoogd. Ook het grondwater, zowel het diepe als het ondiepe, blijkt licht verontreinigd. Het grond water buiten de stortplaats is echter niet aangetast. Hiervoor zijn daarom geen aanvullende maatregelen nodig, aldus de rapportage. Dat wil niet zeggen dat er geen gevaar bestaat in de toekomst. Om te voorkomen dat Leiden straks met sterk vervuild grondwater zit, moet er een continu controlesysteem worden aangebracht, dat de vervuiling meet. Om het gevaar voor de volksgezondheid te mi nimaliseren, wordt ook geadvi seerd fruitbomen en -struiken te verwijderen. Dat had Leiden al eerder gedaan. De gemeente wil Gedeputeerde Staten voorstellen om alleen op de plaatsen waar dat nodig is, de afdeklaag te herstellen. Daarnaast moet het monito ringsysteem worden aange bracht. 'Verantwoord' Een meerderheid van de pro jectgroep Roomburg volgt de gemeente in haar standpunt dat die maatregelen voldoende zijn. Maar de Stichting Meer burg, de bewonersorganisatie die ook deel uitmaakt van de projectgroep, is het daarmee volstrekt niet eens. Zij wil de hele stortplaats saneren. Als dat niet kan, dan moet de ver vuiling volledig worden geïso leerd. Maar volgens de gemeen te is geheel saneren volstrekt onmogelijk: één miljoen kubie ke meter afval en vervuilde grond zou moeten worden afge graven, getransporteerd en el ders verwerkt. Zij kiest daarom voor het laten liggen van hei' af val 'en er zorg voor te dragen dat dit milieuhygiënisch ver antwoord gebeurt Ook het isoleren van de vervui ling kan volgens de gemeente niet worden uitgevoerd. Daar voor moet namelijk water uit de stort worden onttrokken, en dat moet worden gezuiverd. Dat betekent extra energiever bruik, produktie van chemisch afval en een extra belasting voor het milieu. De vuilstort Roomburg werd in 1964 ingericht op een met bag gerspecie volgespoten zandwin put. In de jaren daarna werd er huis-, straat-, fabrieks- en land- bouwafval gestort. Vanaf 1980 is de stortplaats voorwerp van onderzoek. Nieuwe fietsroute door Alkemade ALKEMADE - In het kader van het fietsroute-plan ,,Het Groene Hart van Holland" komt er ook een themaroute door Alkemade. Het is de 60 km lange route „Waterland", die voert langs de plassen, meren en poelen van het Groene Hart. Deze week bespreken de raads commissies financiën en ruim telijke ordening een noodzake lijk krediet van vijfduizend gul den. De initiatiefnemers voor de fietsroutes zijn samenwer- kingsbieden Rijnstreek (IGOR) en Midden-Holland. Op hun verzoek heeft de Grontmij een plan opgesteld, waarvoor ook de medewerking van Alkemade is gevraagd. De hoofdroute wordt maar liefst 175 km lang. Deze geeft aansluiting op in totaal acht themaroutes. In de thema route „Waterland" die door Al kemade loopt zit één knelpunt, namelijk de verbinding tussen de Poeldijk in Rijpwetering en de Korte Dwarsweg in Nieuwe Wetering, onderdeel van een gepland fietspad. Dit pad kan nog steeds niet worden aange legd omdat de betrokken grond eigenaren hun medewerking vooralsnog weigeren. Ambtena ren van de gemeente Alkemade hebben daarom een voorlopig alternatief voor dit gedeelte van de route opgesteld. Dat loopt over een onverhard pad vanaf Lijkermolen nr. 1 op de Poeldijk in Rijpwetering naar de Molen weg en de Korte Oostweg in Nieuwe Wetering. Vandaar rijdt men over de Noordveen- weg en het fietspad langs de Ringvaart naar de Roelofa- rendsveense Sotaweg en van daar naar de hoofdroute over de Noorderhemweg naar het Braassemermeer. Voor de financiering van het to tale fietsrouteplan werken di verse overheidsinstanties sa men. Voor de plankosten, pro motie, kaarten, routebordjes en onderhoud alleen moet al een half miljoen gulden op tafel worden gelegd. Driekwart daar van wordt betaald door rijk en provincie. De rest moet worden opgehoest door de betrokken gemeenten. Voor Alkemade komt dat neer op eenmalig 35 cent per inwoner, vijfduizend gulden in totaal. Als de fietsrou tes volgend jaar mei in gebruik zijn genomen, zullen hier en daar nog wat fietspaden wor den aangelegd. Oversteekplaat sen zullen worden beveiligd en op een aantal plaatsen komen informatieborden en picknick plaatsen. Het geheel komt op zo'n vijf miljoen gulden. Motor betrokken bij aanrijding Drie mensen zijn zaterdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Van der Valk Boumanweg. Een motorrijder met duopassagiere die een file auto's voorbijreed, botste op een fietser die vanaf de Oc- kenrode de Van der Valk Boumanweg overstak. Alle slachtoffers moesten naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Zij zijn inmiddels allen weer thuis. Een paar uur later, even na zeven uur 's avonds, raakte een 19-jarige vrouw uit Hoogamde gewond bij een aanrijding met een NZH-bus. Dat gebeurde op de kruising Persant SnoepwegA/oorhoflaan/Simon Smitweg, voor het Elisabethzieken- huis. De 45-jarige Leidse buschauffeur verleende de auto geen voor rang. De vrouw liep een hersenschudding en een gebroken linker arm op. FOTO: WIM VAN NOORT |'<j I TER AAR De afvalstoffen heffing in Ter Aar stijgt vol gend jaar met 40 procent. Eenpersoonshuishoudens gaan dan 273,60 en meer- persoonshuishoudens 406,80 betalen voor afvoer van huisvuil en gft-afval. Dat is althans het voorstel van het college van burgemeester en wethouders om de begro ting voor 1993 sluitend te krijgen. In de aanbiedingsnota 1993 stel het college verder voor de on- roerendgoedbelasting te laten stijgen met 6 procent met als basistarief 6,98 voor elke 3000,- economische waarde. Voor bouwleges en secretarie werkzaamheden wil de ge meente 10 procent meer in re kening gaan brengen. Het ge meentebestuur raamt de meer opbrengst voor het volgend jaar op een half miljoen gulden. De stijgende kosten voor afvoer en verwerking van afval vor men de belangrijkste oorzaak van de stijgende tarieven. Ver branding bij de Afvalverwer king Rijnmond, waar Ter Aar op afvoert, wordt steeds duur der. Dat géldt ook voor verwer king van veegvuil, rioolslib en kolkenslib, omdat dat wordt be schouwd als matig tot licht ver ontreinigd afval. Daarnaast streeft Ter Aar ernaar, dat in 1994 alle afvalverwerking wordt betaald uit de afvalstof fenheffing. In 1993 bedraagt die zogeheten dekking 90 pro cent, tien procent meer dan dit jaar. Gescheiden inzamelingen de bouw van de composterings- installatie in Alphen moeten de afvalverwerkingskosten op de langere termijn weer doen da len. Door het gescheiden inzamelen van het afval is de hoeveelheid huisvuil voor het eerst gedaald, met 10 procent tot 2450 ton. Via de groene container werd 1050 ton groen afval aangebo den. Aan KCA afval is 14.400 kilo aangeleverd en aan verlo pen- en smeerolie 9100 liter- .Voor deze verwerking betalen de inwoners van Ter Aar geen extra kosten. Beperkt In de aanbiedingsnota bij de be groting wordt verder aangekon digd dat de onroerend goedbe- lasting stijgt. Oorzaak daarvan is de noodzakelijke vervanging van de verzakte riolering van de vogelwijk in Aardam en de aan leg van een gescheiden riole ringssysteem in de Korteraar- seweg. Beide projecten zullen in 1993 van start gaan. B en w van Ter Aar wijzen erop dat de eigen gemeentelijke be leidsruimte bijzonder beperkt is en dat er dus nauwelijks ruimte is voor nieuw beleid. Het overschot op de rekening van 1991, ruim 424.000 gulden, wordt toegevoegd aan de ge meentelijke reserves. De begro ting staat op de agenda van de vergadering van de begrotings commissie voor Konijnen, geiten, schapen en kippen in alle soorten en maten, is sinds gisteren een nieuwe kinderboerderij rijker. Kinderen en be heerders waren speciaal voor de opening op dierendag uitgedost als echte boeren en boerinnen. De Klarinet, zoals de boerderij heet, be vindt zich vlak bij de gelijknamige basisschool aan de Handelstraat. Ruim een jaar is er door vrijwilligers gewerkt om het kindereldorado te realiseren. De boerderij zal dagelijks open zijn van kwart over drie tot half vijf en op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddagen van twee tot vijf uur. Boerenkleding is dan overigens niet meer verplicht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE LEIDEN Een 33-jarige vrouw uit Leiden is in de nacht van vrij dag op zaterdag ernstig gewond geraakt bij een aanrijding op de 5 Meilaan. De dader is doorgereden. De vrouw reed op de fietsstrook in de richting van de Churchilllaan toen zij vanachter werd aangere den door een auto. Zij vloog ruggelings over de wagen en kwam ach ter neer. Met letsel aan hoofd, rug en enkel moest ze naar het Elisa- bethziekenhuis. Haar bijrijders konden geen goed signalement ge ven van de auto van de dader, behalve dat het in elk geval een blau we wagen betreft, waarschijnlijk een Ford Escort. De politie zpekt getuigen. Het ongeval gebeurde om tien voor vijf 's morgens. Parijzenaar met 140 over Rijksstraatweg WASSENAAR Een inwoner van Parijs is vannacht rond kwart over twaalf aangehouden nadat hij met 140 kilometer over de Rijksstraatweg in Was senaar was gereden. Daar gel den maximumsnelheden van 70 en 50 kilometer per uur. Hij' werd staande gehouden nadat hij linksaf was geslagen, de Ro- zenlaan op, en daarbij een rood licht negeerde. In overleg met de officier van justitie is hem een schikking van 750 gulden aangeboden die hij direct be taalde. Scheidsrechter mishandeld NOORDWIJKERHOUTER - Een .onwelgevallige beslissing van een 36-jarige Noordwijker- houtse scheidsrechter is hem zaterdag duur komen te staan. Eén van de spelers van de we gens buitenspel teruggefloten partij protesteerde zo heftig dat hij een gele kaart kreeg voorge houden. Een medespeler ont stak daarop in woede en sloeg de man in het zwart met zijn vuisten diverse malen in het ge zicht. De arbiter moest door de overige spelers ontzet worden. Het incident vond plaats op het terrein van WSB in Noord wij- kerhout. De wedstrijd werd na de mishandeling gestaakt. Bij de Leidsevaart hadden de renners wind mee. I FOTO: HENK VAN DEN ENDE Peter Zwiers winnaar Omloop Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT - Pe ter Zwiers heeft zaterdag de Omloop van Noordwijkerhout gewonnen. De atleet uit de Haarlemmermeer liep de vijf tien kilometer in een recordtijd van 49 minuten en 57 seconden. Aan de KNAU-loop deden 105 lopers mee, terwijl voor de trim- loop zich 175 hadden opgege ven. De Omloop van Noordwijker hout had als start en finish De Schelft. Het parcours ging via het winkelcentrum, richting de Ruigenhoek en vervolgens via de Leidsevaart en de Pilaren- laan weer terug. De lopers had den voor het eerst sinds jaren de wind mee op de Leidsevaart. Dit verklaart ook de snelle tij den. Achter Zwiers kwam Ge rard van Lent van Suomi op de tweede plaats en Fred Sluis van de NSL op de derde stek. Bij de dames toonde Liesbeth Vergeer van de NSL zich in 1 uur twee minuten en dertien seconden de sterkste. Vergeer werd gevolgd door Thea van Koppen (Olympus'90) en Trijn Israels (HCA). Bij de veteranen bepaalden Kees van Ham (Ron Clarke) en Petra van Marrewijk (Olympus'90) het koersverloop. L TER AAR De bewoners van de Oostkanaalweg richting Al phen aan de Rijn klagen in een brief aan de gemeenteraad over de slechte conditie van de popu lieren langs de weg. Maar er is veel meer wat hen dwars zit. Daarom schreven zij het ge meentebestuur een boze brief, die werd ondertekend door 25 bewoners. De populieren zouden al jaren in slechte staat verkeren, waar door bij wind of storm takken afbreken en op de weg of fiets pad komen. Dat zijn soms wel takken van tien centimeter dik te. Het fietspad langs deze weg is bovendien beschadigd door opgroeiende wortels. De bewo ners vinden dat een gevaarlijke en onacceptabele situatie en zijn dan ook zeer verbaasd dat het gemeentebestuur het de Provinciale Waterstaat verhin derd heeft, deze bomen enkele jaren terug te rooien. Ze vinden dat er een verkeerde beslissing genomen is. Van de Provinciale Waterstaat hebben de bewoners vernomen dat een vergunning is aange vraagd bij de gemeente om de bomen aan de kanaalzijde te rooien. Zij vinden echter dat de bomen langs het fietspad beter kunnen sneuvelen omdat die het meeste gevaar opleveren. Het liefste zagen ze alle bomen gerooid. Maar de bewoners van de Oost kanaalweg voelen zich in veel meer zaken door de gemeente op een zijspoor gezet. Als mede burgers dragen ze wel bij in de gemeentelijke lasten, maar zij hebben nog steeds geen straat verlichting, rioolaansluiting of kabeltelevisie. De huisnumme ring is nog steeds slecht, de vei ligheid op de kruising met de Kerkweg is nog steeds niet ver beterd, en woningen aan het einde van de Oostkanaalweg zijn nog steeds niet aangesloten op het gasnet. Gezien de investeringen die in de gemeente zijn gedaan om het verkeer veiliger te maken voe len ze zich werkelijk verwaar loosd. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en n» diensten van de apotheken in de i Leiden worden waargenomen doo apotheken die ook weekenddienst ben. STICHTING KRUISWERK LEIDEÜ Centraal kantoor: Schuttersveld 11 informatie: tel.: 071-120144 tu 08 30-17.00 uur Uitleencentrale i pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894 Geopend d lijks 13 30-17 00 uur, donderdag if 19.00 uur 1 ONGEVALLENDIENST ZIEKEN; ZEN LEIDEN Ongevallendienslf dag Academisch Ziekenhuis ben- van dinsdag 13.00 u tot woenj 13 00 u (Diaconessenhuis polik) ken tel 155543, afdeling S C U, 175639) en van vrijdag 13.00 u tel terdag 13.00 u (Elisabeth-ziekenhif De Geneeskundige Dienst Leidj verhuisd van de Roodenburgerstraj Leiden naar de Cronesteinkade 18 Leiden VERENIGING BESCHERMING Of( BOREN KIND - Hulpverlening bij gewenste zwangerschap voor moi en kind. Bel tel 071-896309, 897762. 033-620244 (dit laatste ij mer is dag en nacht bereikbaar) I BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dage van 14.30 tot 15 15 uur en van 19 q 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twea zoekers per patiënt. Op de afd^ special care kan men terecht van 1| tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19 30 Voordat de laatste twee afdelingen zocht kunnen worden dient eed worden overlegd met de dienstdoe verpleegkundige Sint Elisabeth* kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14 45 u. en van 18.30-1930 klasse-afdelingen ook 11 15-12.01 Kraamafdeling: Naast de normale; zoektijden alleen voor „kraamvadj van 19.30-21.00 u Gynaecologie) loskunde/urologie van 14.00-14 4J van 18.30-19.30 uur Kinderafdel ouders zijn de gehele dag welkom van beiden kan, indien men wil, bij of haar kind blijven slapen. Voor br tjes, zusjes en andere bezoekers, n bezoektijd van 15.00 u. tot 19 01 CCU (hartbewaking) dag. van 14 14.30 u en van 19.00-19.30 u. Inten care dag van 14 00-14.45 u en 19 00-19 30 u Sport-Medisch Ad\ centrum Spreekuur ma. 19.30-20.3 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Er geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00u.; ee klasse: de gehele dag. Jelgersm. niek: Jongerenteam: za en zo. 14 17.00 u Opname: werkdagen 16 17 45 u., za zo en feestdag 10 11 30 en 14 00-16 30 u Team A. C D: dag tot 21 00 u met uitzonde van behandeltijden en etenstijdei Academisch Ziekenhuis: Voor alle tiënten (behalve kinderen) zijn de zoekuren als volgt. Dagelijks 14 15.00 u en 18.30-19.30 u Avonc zoekuur afdeling verloskunde: 18 19 00 u. De Praematurenafdeling: ouders en familie is na overleg met tiënten doorlopend bezoek moge Bezoek aan ernstige patiënten v neer aan ernstige patiënten doe pend bezoek wordt toegestaan kar hoofdverpleegkundige hiervoor spe Ie kaarten verstrekken Kinderklir zalen voor peuters, kleuters en g kinderen 15 15-17 00. babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezo« den kinderafdelingen: voor ouders opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd Voor andere zoekers van kinderen: Keel-, neus oorheelkunde en neurologie' 14 15 00 en 18.30-19.30. Oogheelku en heelkunde: 14.15-15.00 en 18 19.00 Rijnoordziekenhuis: Dj lijks 14 30-15.15 u en 18.30-19 3 Kraamafdeling: vaders, broertjes zusjes zijn de gehele dag welkonr overleg met het hoofd van de afdel Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In o leg met de verpleging zijn hier ook dere bezoektijden mogelijk. De ou< zijn de gehele dag welkom (in ove met het hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE KIND OPVANG (Koornbrugsteeg 2. 2311 Leiden, tel 254810.) Informatie ove aanmelden voor kinderopvang in den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRi MELDPUNT LEIDEN Ketelboi steeg 10. Ma t/m vr. telefonisch bei baar van 10.00 tot 16.00 via i 120903. Spreekuur ma. 13 00-15 0 do 18.80-20 30 LEIDSE RECHTSWINKEL - Jurid Adviesbureau, Ketelboeterssteeg tel. 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau en do. 18 30-20 30, afdeling vreen lingenrecht ma. 13-15 en do 16 20.30, afdeling vrouw vr 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei e.o. - Voor een gesprek van men mens. Vertrouwelijk. Dag en nachl reikbaar Telefoonnummer achteroi telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracht 50, Leiden tel 123: 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak DIERENHULP- EN AMBULAN DIENST Hulpverlening in Lei* Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsb Valkenburg, Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - Kc brugsteeg 2, tel 143171 (kantoorui Spreekuren ma di en wo. 11.00-1 u. do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING - Stichtinc zinsverzorging Leiden Aanvragen voor bejaarden en langdurige zie en gezinsverzorging, Rembrandts 17, tel. 149441 (ma. t/m vr 9 00-1 u. en 13 00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFt Dagelijks geopend van 16.0C 20.00 uur. Het nummer is 071 -1206 MAATSCHAPPELIJK WERK - S ting Maatschappelijk Werk, Lai gracht 1b. spreekuur ma t/m vr 6 10.00 en volgens afspraak, tel 142 Gezondheidscentrum Meren spreekuur ma. 11.00-12.00 en 14.00-15.00, tel. 212195 Gezondht centrum Stevenshof, spreekuur 10 00-11 00, tel 311506 Sector Nc Herensingel 53. spreekuur ma. t/r 9 00-10.00, tel 146041 Sector 2 Morsweg 83. spreekuur ma. t/rr 9 00-10 00 en volgens afspraak, 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk ir val van directe noodsituaties 's na en in het weekeinde bereikbaar o nummer: 06-8212141 MELDLIJN AGRESSIE EN DISCF NATIE HOMOSEXUALITEIT - 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge Riji 306, Leiden, tel 071-899375. Kar geopend ma t/m vr. 9-12 u. 14-1 Telefonische informatie over kindf slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VC SCHOTEN - Spreekuren: ma. 15 20.00 u. wo en vr 9.00-10 30 u. Lei weg 33, Voorschoten. Tel 3254 SP HULP- EN INFORMATIEDIENS Groenesteeg 33, Leiden. Tel. 134640 of 071-144600 Hulp en n matie op medisch, juridisch en ml gebied, werk, sociale verzekerinc huurkwesties. Spreekuur: elke dor dag van 20.00-21.00 u. MEIDENTELEFOON - Tel 141616, bereikbaar maandag 11 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12