EÏDEN Vlekkeloze start Oktoberfeesten B Erepenning van de gemeente Leiden uitgereikt aan journalist Ruud Paauw Provincie houdt hoor zittingen over stort plaatsen Hou 't droog! CeidaeSofna/nt EN OMGEVING LEIDSE COURANT ZATERDAG 3 OKTOBER 1992 ijEIDEN Geen regen, »en wind, geen wanorde. De irt van de viering van Lei- i iins Ontzet verliep gister- 7] ond in alle opzichten zon- ir wanklank. Tot grote te- i edenheid van de Leidse po- n" ie, die tijdens de Taptoe, de uuaditionele optocht van de ile verenigingen die Leiden jk is, nergens hoefde in te ïjpen. Igemeester Goekoop merkte 1 afloop van de Taptoe op zeer 1 hebben genoten, maar vond et wel jammer dat er bedui- nd minder publiek dan voor bande jaren langs de route ond. „Er stonden minder bur- |rs langs de kant, dat impli- ert dus dat er meer méédeden fcn de Taptoe", gaf hij een posi- eve draai aan zijn eerdere con- atering. optocht van de tientallen eidse verenigingen door de pinenstad bracht veel publiek p de been, maar het was inder ad niet bepaald dringen ge blazen aan weerszijden van de twee belangrijkste routes door Breestraat en Haarlemmer straat. De deelnemers aan de optocht lieten zich er niet door ontmoedigen. Luid zingend, dansend of capriolen makend trokken de sportverenigingen door het centrum, daarbij drif tig zwaaiend naar oma's, opa's, ooms en tantes aan weerskan ten van de straat. Een groot aantal fanfarekorpsen en drumbands namen de muzikale omlijsting voor hun rekening, waarbij vooral de drumbands voor het nodige vuurwerk zorg den. Een paar jongeren, die uit het raam hingen tegenover het bordes van het stadhuis, pro beerden nog wat roet in het eten te gooien, door op rustige momenten keiharde housemu ziek uit de luidsprekers te laten galmen. Maar verder viel er geen enkele wanklank te be speuren. Woordvoerder Dick Graveland van de Leidse poli tie, die sprak van een 'perfect feest', begrijpt wel waarom ie dereen zich op twee oktober ge deisd houdt. „Iedere Leidse knaap weet gewoon dat wan neer hij het feest verstoort, het voor hem dan helemaal over Collecteren Na de taptoe zwermde een groot aantal vrijwilligers uit door de binnenstad om te col lecteren voor de oorlogsslacht offers rond Sarajevo in het voormalige Joegoslavië. Burge meester Goekoop kondigde aan dat de gemeente Leiden voor deze actie een bedrag van 2000 gulden beschikbaar heeft ge steld. „Het is een merkwaardi ge speling van het lot: in het westen van Europa proberen we tot elkaar te komen, terwijl in Oost-Europa tegenstellingen de overhand krijgen", zei hij. Wijzend op de overeenkomst tussen de oorlogen in Joegosla vië en de wantoestanden rond Leidens Onzet in 1574, merkt hij op dat Leiden 'iets' moet Ook de Leidse Reddingsbrigade was met haar speedboot present op de traditionele Taptoe. I FOTO'S: WIM VAN NOORT e fusieclubs VNL en VTL presenteerden zich gisteren aan den publieke als VCL. Ruud Paauw, adjunct-hoofdredacteur van het Leidsch C penning van de stad Leiden in zilver. krijgt uit handen van burgemeester Goekoop de ere- DEN HAAG Vanaf maan dag houdt een speciale on derzoekscommissie openba re hoorzittingen over het provinciaal afval verwij de- ringsbeleid. Daarbij zullen verschillende zeer omstreden stortplaatsen aan bod komen, zoals de Coupé polder (Alphen aan den Rijn), Tespellaan (Noordwijkerhoutl, Roomburg (Leiden) en het Van der Marelterrein (Aarlander- De commissie heeft het afgelo pen jaar de gang van zaken rond de stortplaatsen onder zocht op basis van dossiers. Daarnaast hebben de leden van de commissie gesprekken ge voerd met mensen die betrok ken waren bij de vuilstort en bij het gevoerde provinciaal beleid. Ook de Afvalverwerking Rijn mond en de suggestie om afval te exporteren, naar bijvoor beeld Polen, zijn onder de loep genomen. De hoorzittingen vor men het laatste onderdeel van het onderzoek. Tijdens de zit tingen zullen oud-bestuurders en de huidige gedeputeerde van milieu, Van der Vlist, worden gehoord over het algemene be leid rondom afvalverwerking, de gang van zaken rond stort plaatsen en de rol van de pro vincie. Na de hoorzittingen zal de commissie haar eindrapport opstellen. De zittingen zijn ge pland voor 5/6/8/12/13 en 16 ok tober. Ze worden gehouden op het Provinciehuis in Den Haag, Koningskade 1. Bussen omgeleid wegens werk aan Lelyviaduct LEIDEN - Het oude Dr. Lely viaduct, dat de Dr. lelylaan overspant en ligt in de spoorlijn Leiden-Den Haag, wordt vanaf maandag 5 oktober gesloopt. De al bestaande nieuwbouw wordt daarna uitgebreid tot een com pleet nieuw viaduct, voor de fundering zal geheid moete worden. Het verkeer moet zes weken lang worden omgeleid. Voor voetgangers en fietsers wordt wel een noodconstructie aangelegd, via de Hoge mors- weg, Morsviaduct en Morslaan. Alleen op 7, 8 en 9 oktober zal die niet gebruikt kunnen wor den. De buslijnen 13, 14 en 33 van de NZH moeten een tijdelij ke route rijden via het Mors- kwartier. De halte Diamant laan op de Dr. Lelylaan wordt verplaatst naar de halte Opaal straat van de lijnen 15 en 16. Speurtocht voor kinderen aaar schat )ibliotheek jEIDEN Ter gelegenheid 'an de Kinderboekenweek die begint op woensdag 7 ok- ober organiseren zeven ieidse mus§a een speurtocht 'oor lezende kinderen. Het thema is 'Land in zicht'. In een spannend fantasieverhaal [aan twee kinderen op zoek naar een schat. Ze reizen door de tijd en komen in verschillen de culturen. Ieder museum legt een stukje van het mysterie bloot. De speurtocht naar de schat duurt ongeveer 2,5 uur en s bestemd voor kinderen van negen tot twaalf jaar, of jongere kinderen onder begeleiding van iun ouders. De tocht start in de Lakenhal en voert langs Molen museum De Val, het Rijksmu seum voor Volkenkunde, de Hortus, het Koninklijk Pen ningkabinet, het Rijksmuseum voor Oudheden en museum Boerhaave. Kinderen betalen voor deelname 1,50, ouders krijgen voor 7,- een passepar tout voor alle musea. Een mu seumjaarkaart levert een gratis Passepartout op. Geen krant ontvangen Bel tussen 1800 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14 00 en 15.00 uur. telefoonnr.071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde ^ond nabezorgd LEIDEN De erepenning van de gemeente Leiden is gisteravond uitgereikt aan de 55-jarige Leidse journa list R. D. Paauw. Paauw kreeg de onderscheiding vanwege zijn verdiensten als journalist en adjunct hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad, en zijn in zet voor de stad Leiden op uiteenlopende gebieden. In zijn speech prees burge meester Goekoop de Leidse journalist, die zichzelf ooit omschreef als een 'korzelige man', om zijn scherpe schrijf trant, waardoor hij met name als columnschrijver niet erg geliefd was. „Maar hij bleef al tijd fair", voegde Goekoop er aan toe. Paauw volgde de Leidse politiek kritisch, maar werd volgens Goekoop de laat ste tijd milder in zijn beschou wingen. Zo verleende hij de laatste jaren zelfs medewer king aan de gemeentelijke 'Haringkrant'. „Toch een pro motiekrant van het gemeente bestuur", constateerde Goe koop niet zonder genoegen. Op tal van andere gebieden was Paauw maatschappelijk actief. Zo was hij onder meer werkzaam 'in de besturen van het comité 'Regio Leiden helpt Polen' en het Instituut Bur gerraadslieden. Voor de ont wikkeling en de promotie van de sport in Leiden was Paauw belangrijk vanwege onder meer zijn betrokkenheid bij de verkiezingen van de verkie zingen voor de Leidse sport man, sportvrouw en sportclub van het jaar. De erepenning werd tot dus ver aan personen van zeer ver schillend pluimage uitgereikt, maar nog nooit viel deze eer aan een journalist te beurt. „Journalisten zijn zo weinig honkvast. Het zijn net duiven, vliegen wat rond, poepen wat en vliegen weer weg. Daarop vormt Ruud Pauw een uitzon dering". Sinds 1927 zijn 48 erepennin gen uitgereikt. De volgende personen en instellingen heb ben de afgelopen jaren de ere penning van de gemeente Lei den ontvangen: Ir. G.L. Driessen (Directeur Gemeentewerken) 1927 F.G. Koster (Referendaris ter Secretarie) 1933 Mevrouw Coert-De Jong (Her opening De Lakenhal) 1933 Drie October Vereeniging (50- jarig bestaan1936 Leidsch Studenten Corps 100-jarig bestaan) 1939 Dr. W. Stuurman (Directeur Slachthuis) 1941 W. van der Laan (Voorzitter Drie October Vereeniging) 1950 Vereniging Oud Leiden (50-ja- rig bestaan) 1952 Mejuffrouw J.L. van Hoorn (Directrice Meisjes HBS) 1954 Jhr. mr. F.H. van Kinschot (Burgemeester van Leiden) 1964 Mej. Dr. C. Hovens Greve (Arts te Leiden) 1965 H. de Wilde (Drie October Vereeniging) 1967 Leidsche Vereen, van Indus triëlen (50-jarig bestaan) 1967 Stichting Leidsche Spaarbank 150-jarig bestaan) 1968 Dr. E.H. Reerink (President- Curator Rijksuniver.) 1969 Mej. Dr. A.M.M. Smit (Advi seur open. voort, onderw.) 1970 Kol. Th.H. Wessels (Comman dant Koksschool) 1970 S. Menken (25 jaar wethou der) 1970 Mr. G.C. van der Willigen (Burgemeester van Leiden) 1971 Mr. J.C. van Eek (Notaris te Leiden) 1971 Dr. M.A. van Dongen (Chirurg te Leiden) 1972 J. van der Zwart (Secretaris Bond van Amateurtuinders) 1973 Mr. Ph.J. de Ruijter de Wildt Voorz. Drie Oct. Ver.) 1974 Rijksuniversiteit Leiden (400- jarig bestaan) 1975 Pater M.G. de Ponti O.F.M. (R.K. Priester te Leiden1975 I. Coster (Voorzitter N.V.V. afdeling Leiden) 1976 Mevrouw J.M. van der Blom- Vijlbrief (Raadslid) 1977 Mr. C.J. Woudstra (Voorz. Commissie Beroepschriften) 1978 M.J.J. Riethoven (Sportorga- nisator) 1978 H. Kleibrink (Auteur) 1979 A. Verboom (Wethouder) 1980 Dr. A.J. Vis (Burgemeester Leiden) 1980 P.F.S. Biegstraaten (Voorzit ter Sportstichting Leiden) P. Herfst (Zakenman, be schermer cultuurbezit) 1981 Mr. D.E. Krantz (Reclasse ring, Stichting Diogenes 1982 Boekhandel en Drukkerij Brill (300-jarig bestaan) 1983 Mr. C.J.D. Waal (Wethouder) 1984 Mevrouw M.J.E. Kerckhoffs (Jongeren- en bejaardenzorg) 1984 Mevrouw A.B.J. van der Vliet- de Vries (Huisarts) 1985 J.M.A. Biesheuvel (Schrijver) 1986 Rijksmuseum voor Volken kunde (150-jarig bestaan) 1987 Mary Servaes, zangeres zon der naam, (Afscheid) 1987 J. van Zijp (Ondernemer, oud raadslid, Leidatoër) 1988 Het Amerikaanse volk (tgv be zoek president Bush) 1989 R.H. Rementeria Troncoso (Chileense vluchteling) 1989 Mw. C.W. Fock (Hoogleraar kunstgeschiedenis) 1990 Mw. M.J.E. Schouten-van Veldhuizen (Huisvesting werkende jonge ren) 1991 R.D. Paauw (adjunct-hoofdre dacteur Leidsch Dagblad) 1992 Onder deze zwart/geel gekleurde kingsize paraplu voelt u geen nattigheid. krijgt dit solide regenscherm toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis. Noteer als nieuwe abonne Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: voor controle bczorgingl^ Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f27,00 kwartaal (automatische betaling) f79.80 kwartaal via acceptgiro f82.80 Stuur als dank de paraplu naar: Naam: Straat: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de j Leidse Courant, antwoordnummer 998. 2501 VC Den Haag JNZ I |Tiiurtii#ui|if<i|iM|T

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9