Jonk heeft geen illusies PSV doet zijn plicht FC Groningen wacht financieel sombere tijden Toevalstreffer redt Stuttgart in Leeds Sport Weinig verrassingen in toernooi bekerwinnaars Leo Beenhakker verslaat Bobby Robsons Sporting Leidse Courant donderdag 1 oktober 1992 i Taylor wil Gascoigne in Engelse selectie Londen - De Engelse bonds- coach Graham Taylor zal Paul Gascoigne oproepen voor de .eerstvolgende WK-kwalificatie- 3 wedstrijd. 'Gazza' kwam we- •ge ns een blessure zestien maanden niet in actie. Bij zijn rentree, afgelopen zondag in het shirt van Lazio, raakte hij aan de geopereerde l knie geblesseerd. Engeland a speelt op 14 oktober tegen Noorwegen. „Ik zal Gascoigne daarvoor selecteren", verklaar- de Taylor. „Maar het is te vroeg om te zeggen dat hij zeker zal i spelen". (Protest PSV en Feyenoord Aviv Feyenoord en PSV samen bij de KNVB protest aangetekend tegen het Ifeit dat de competitiewedstrijd tussen beide clubs, die voor zondag op het programma staat iom half zes niet rechtstreeks (mag worden uitgezonden. Fey- 1 ?noord en PSV eisen bovendien ?en schadevergoeding van 150.000 gulden van de voetbal- i bond. Als de wedstrijd op televi zou worden uitgezonden, 'hadden beide clubs ieder de helft van dat bedrag van de r NOS tegemoet kunnen zien. iluur zesde op «de uitdagerslijst Regilio Tuur bezet 1 le zesde plaats op de uitdagers- 0 ijst van de World Boxing Coun- 1 :il (WBC). Eerste kandidaat om wereldkampioen in het de Gha- hees Azumah Nelson, uit te da- in is de Amerikaan Gabriel luelas. In het vedergewicht imt Tuurs Amerikaanse trai- lingspartner Kevin Kelley als •rste in aanmerking een greep taar de titel te doen. In die cate gorie is de Brit Paul Hodkinson le WBC-kampioen. Sanderson stopt net atletiek flavana De Britse atlete Tes- a Sanderson heeft afscheid ge- lomen van de wedstrijdsport, ianderson werd in 1984 olym- fcsch kampioen speerwerpen, fijf keer nam zij deel aan de llympische Spelen. In Barcelo- eindigde de 36-jarige San- Jerson als vierde. rtjomova voor het even geschorst Moskou De Russische atle- ekbond heeft de atlete Natalja g' rtjomova voor het leven ge- shorst. Die straf werd haar op- V degd naar aanleiding van het ibruik van verboden middelen n de poging met het urinestaal manipuleren. ielijkspel van V Snoekie Den Haag FV Snoekie kwam zijn tweede wedstrijd van de e aalvoetbalcompetitie niet ver- rer dan een 4-4 gelijkspel. Bij ïst stond Snoekie nog met 3-2 aor. e partij tegen Home Center if goed en snel zaalvoetbal te Uitblinker was doelman Selter, die Snoekie voor gin nederlaag behoedde. Rob in der Tas en Peter Wickel oorden allebei twee keer. -MSH is net te iterk voor ZVVL ïidschendam In de tweede visie B van de zaalvoetbal- impetitie won HMSH de span- inde thuiswedstrijd tegen i WL met 6-5. Cees Paternot jx), Herman Thomassen, Ar- >ld Thomassen en Marcel Pa is mot zorgden voor de zes tref- 1 rs.. Aan de andere kant scoor- ein Ben Blommestijn, Johan 'n der Helm en Hans Kwet- rs. Alter Boys speelde uit te- n Kawin en moest in de laat- b i minuut de gelijkmaker in- H sseren. Het werd daardoor 3- Bakker (2x) en Schultz scoor- n n namens Alter Boys. jeense politie zet itpoligans op de boot 5 penhagen De Deense poli- heeft voor en na het UEFA- kerduel Aarhus GF-AIK Dckholm 27 Zweedse voetbal- pporters gearresteerd. In de i menstad van Aarhus vielen passanten lastig en werden Mmielingen aangericht. De 1 aligans zijn op de boot naar eden gezet. 'illit 'vermoedelijk' iding afgenomen n Haag In de korte sa aivatting boven het inter- le w met bondscoach Dick Ad- s caat in de krant van gisteren, ie vermeld dat Ruud Gullit de R ling van het Nederlands elf- ti is afgenomen na diens kri- k op de tactiek van het Ne- l lands elftal in de wedstrijd en Italë. In de oorspronkelij- t versie stond dat bij de ver- n ggever slechts het vermoe- i9 ibestond dat die ingreep had atsgevonden. EUROPACUP 1 Tegen Austria Salzburg was Wim Jonk gisteren weer goed op dreef. Ajax won met 3-1, maar Jonk rekent ondanks zijn prima spel niet op een plaatsje in Oranje. „Advocaat heeft voor een ander systeem gekozen en daarin is geen plaats voor mij door Gert van Dijk Amsterdam De splijtende pass is zijn onbetwiste handels merk. Bij Ajax althans, want Wim Jonk gaat er niet vanuit dat bondscoach Dick Advocaat een beroep op hem zal doen in het WK-kwalifïcatieduel tegen Polen, woensdag 14 oktober in De Kuip. De Volendammer, gistermid dag met Ajax sterk op dreef te gen Austria Salzburg (3-1): „Advocaat heeft voor een ander systeem gekozen en daarin is geen plaats voor mij. Hoe goed ik misschien ook speel bij Ajax". Wim Jonk heeft vorige week thuis voor de buis met belang stelling gekeken naar de inter land tegen Noorwegen. De te kortkomingen bij Oranje wer den snel ontdekt door de Volen dammer. „Er werd te traag voor de aanval gekozen. Het duurde veel te lang voordat de bal eindelijk een keer bij Dennis Bergkamp of Marco van Basten terechtkwam". „Bij Ajax gaat dat in de regel een stuk sneller. Maar dat heeft ook met het spelsysteem te ma ken. Het Nederlands elftal wil de tegen Noorwegen hoe dan ook geen defensieve risico's ne men. En in zo'n systeem voel ik me niet thuis. Ergens kan ik me dan ook wel voorstellen, dat Ad vocaat op dit moment geen plaats voor mij in Oranje heeft". Er dient volgens Jonk heel wat te veranderen als hij toch wordt opgeroepen voor het Neder lands elftal. „Vooral in de ach terhoede. Ik voel me het meest op mijn gemak als ik in de rug wordt gedekt door een ijzerster- ke verdediger. Zoals bij Ajax door Danny Blind. Maar in Oranje staat Ronald Koeman op die plaats. En puur verdedi gen is niet zijn sterkste punt". foto ANP Dennis Bergkamp juicht. Ajax heeft zojuist met 3-1 gewonnen. Bergkamp heeft een innige band met Wim Jonk, de man die hem in het veld altijd zo goed weet te vinden. „Van mij kan hetzelfde gezegd worden. Koeman en Jonk in één elftal lijkt me daarom ook iets te veel van het goede. Als de bondscoach mij laat spelen, dan zal dat waarschijnlijk tenkoste van Ronald Koeman gaan. En hij is niet een speler, die je er zo maar naast zet. Dat lijkt me duidelijk". Bergkamp Dennis Bergkamp, gistermid dag bij vlagen weergaloos acte rend tegen Austria Salzburg en maker van de fraaie tweede Amsterdamse treffer, heeft een speciale band met Wim Jonk. Het Amsterdamse koningskop pel lijkt in het veld op telepati- sche wijze met elkaar in verbin ding te staan. En het ziet er al lemaal zo eenvoudig uit. Berg kamp sprint de diepte in en Jonk deponeert de bal bij wijze van spreken op zijn wenk brauw, zo zuiver zijn de lange passes van de Volendammer in de regel. Die innige samenwerking tus sen het tweetal verloopt in stinctief en intuïtief. Wim Jonk: „Ik kijk niet steeds waar Dennis nu precies rondloopt in het veld, maar ik kom toch bijna automatisch' bij hem terecht. Dat heeft ook alles te maken met de onderlinge afspraken tussen onze aanvallers. Stefan Pettersson moet voorin ruimte maken en van Dennis wordt juist verwacht dat hij steeds de vrije ruimte opzoekt. Logisch dus, dat hij vaker door mij wordt aangespeeld". „Dat aanspelen gebeurt puur op intuïtie. In een wedstrijd moet je in een fractie van een seconde de juiste beslissingen nemen. Kijken en die bal ergens neerleggen. Dan ligt het voor de hand, dat je vaak bij de vrij staande man terecht komt. En bij Ajax is dat Dennis Berg- kamp". De steraanvaller van de Am sterdammers én Oranje is zelf ook zeer te spreken over de wis selwerking met Wim Jonk. „Hij voelt mij heel goed aan. Jonk deinst er nooit voor terug om een lange, diepe bal te geven. Dat doet hij juist graag en zo vaak mogelijk. En ik ben een diepgaande speler, dus dat is wel lekker. Jonk in Oranje? Dat moet de bondscoach maar be slissen. Maar wat mij betreft: hoe meer Ajacieden in Oranje, hoe beter". OPSTELLINGEN: Ajax: Menzo; Silooy, Blind en De Boer; Vink, Jonk, Bergkamp en Kreek (74. Petersen); Over- mars, Pettersson en Davids (65. Van Loen). Austria Salzburg: Konrad; Stadler, Lainer, Weber, Garger en Reisinger; Feiersingr, Hris- tic (74. Erkovic), Willfurth en Sabitzer (68. Emich); Jurcevic. Eerste wedstrijd 3-0, Ajax naar volgende ronde. Vilnjoes Een grote club heeft grote verplichtingen. PSV heeft dat gisteren in Vilnjoes begre pen. De zekere plaats in de tweede ronde, na de overwin ning van 6-0 in Eindhoven, werd vervolgd met een even duidelijke 0-2 overwinning. Het was op zichzelf een eenvou dige klus. Vanaf de eerste mi nuten zagen de paar duizend toeschouwers in het vrij kille stadion, dat er slecht één voet balelftal op het veld stond en dat die ploeg, PSV dus, er ook voor wilde werken. De eerste ronde van het toer nooi van de landskampioenen kon geen test voor de ware kracht van PSV worden ge noemd. De tweede ronde, met mogelijke tegenstanders in de orde van grootte van Sion, AEK, Glasgow Rangers of CSKA Moskou, ook niet. De competitiewedstrijd van zon dag tegen Feyenoord zal meer duidelijk maken. Westerhof had voor de wed strijd tegen Zalgiris geen extra voorzichtigheid ingebouwd, be halve dan de vooraf aangekon digde wissel van De Jong voor Van Aerle. „Het gaat altijd om de eerstkomende wedstrijd en als die achter de rug is, kijken we verder", stelde de coach. De spelers pakten dat uitgangs punt op. „Ik ben zeer tevre den", vertelde Westerhof na af loop. „Wij hebben' gewonnen en we hebben de wedstrijd voort durend gecontroleerd. Dat was wat ik wilde". Net als in Eindhoven moesten de Litouwers van meet af aan terug in de laatste linie. De aan vallers, met uitzondering van Poderis, werden verdedigende middenvelders. Zuliauskas, de vervanger van de naar Israël vertrokken Sukristovas, stond vast als vijfde man in de verde diging om een oogje op Romario te houden. Het bleek een onmogelijke op gave. Romario leek door PSV meegenomen voor de kunstjes, maar de Braziliaan wilde het daarbij niet laten. Alleen in de openingsfase moest Zuliauskas op de doellijn redden en na het eerste doelpunt van Numan halverwege de eerste helft, te kende Romario zelf voor de tweede treffer, waarbij hij zo wel Zuliauskas als Spetila mis leidde. Het was natuurlijk niet zo dat Romario zich, voor en na zijn eerste Europese doelpunt in bij na drie jaar, het vuur uit de schoenen liep. Maar de Brazili aan, vijf minuten voor tijd ver vangen (op eigen verzoek) door Beerens, toonde wel een voor zijn doen opmerkelijke ijver. Hij was opvallend vaak aan speelbaar op het middenveld, maakte zich geregeld onderge schikt in de combinatie en opende keer op keer de weg voor Popescu en diens schot van afstand. De kracht van de Roemeen werd echter net niet voldoende ondersteund door een juistrichtinggevoel. Een probleempje dat ook Ellerman kende. In de tweede helft bood Zalgiris door een iets aanvallen der instelling van zijn midden velders wat meer verweer. Inci denteel - bij een vrije trap van Baltusnikas bij voorbeeld - was de aanwezigheid van doelman Van Breukelen zelfs dringend gewenst. OPSTELLINGEN: Zalgiris: Spetila; Zvirgzdaus- kas, Ziukas, Baltusnikas, Zuri- askas en Skarbalius; Zdancius, Mikulenas (46. Kervelis), Te- reskinas en Preiksaitis (66. Stonkus); Poderis. PSV: Van Breukelen; Van Aerle (46. De Jong), Van Tiggelen, Popescu en Heintze; Linkens en Koeman; Ellerman, Kieft, Romario (85. Beerens) en Nu- door Andre Venema Groningen FC Groningen gaat na een antal goede jaren op finacieel gebied slechte tijden tegemoet. Het loopt door de uit schakeling in de UEFA Cup door de Hongaarse pronvincie- club FC Vac Samsung (1-1 op eigen veld) zeker vier ton aan directe inkomsten mis, waar door de Groningers zich op nieuw een jaartje afzijdig zullen moeten houden op de transfer markt. Stilstand dus, hetgeen ook in de voetballerij gewoon achteruitgang betekent. En dat steekt Groningen, dat over loopt van ambitie. De toekomst van de Groningers interesseerde de Hongaren na afloop niets. Trainer Janos Csank dankte Groningen op nieuw lief te zijn geweest voor een 'zwakkere' ploeg, voor de sociale opstelling. „Ik was er van overtuigd dat we Gronin gen zouden uitschakelen", sprak Csank vervolgens. De sleet die er vorig seizoen al in de Groningse spelersgroep zat, is door de leiding onvol doende onderkend. De presti gieuze Galerij (een plaats waar bijna 200 rijke noorderlingen achter glas, weggezakt in plu che en met de tap binnen hand bereik, naar voetbal kijken) en de daarmee gepaard gaande in vestering kreeg van directeur Henk Nienhuis de voorkeur bo ven 'vers bloed'. Tot ergernis van Pim Verbeek en technisch- manager Martin Koeman, die tevergeefs op versterking aan drongen. Op termijn zal het stokpaardje van Nienhuis onge twijfeld muntjes gaan opleve ren, maar de hedendaagse reali teit is dat Groningen op dit mo ment een modaal ploegje is. Niets meer en niets minder. De nivellering heeft ook in Gronin gen kennelijk toegeslagen. Twee weken geleden, ergens hoog in de lucht tussen Boeda pest en Amsterdam, verklaarde Claus Boekweg nog dat Gronin gen de Hongaren voor eigen pu bliek 'op zou vreten'. Dat had den de spelers elkaar na de ne derlaag in het voorstadje van Boedapest plechtig beloofd. Want een afgang zoals vorig sei zoen, nee, dat wilden de profs niet nog een keer meemaken. Het echec van Erfurt diende goedgemaakt te worden. Het zelfvertrouwen was er, ver klaarde Pim Verbeek dinsdag nog strijdlustig. De trainer voegde er aan toe dat hij zeker wist dat zijn discipelen twee keer zouden gaan scoren. Daar in vergiste hij zich, in tegenstel ling tot collega Csank. De Hon gaarse trainer van het jaar voorspelde dat een doelpunt van zijn manschappen voldoen de zou zijn voor overleving. Vlak voor rust kregen de Hon garen dat doelpuntje waarop ze zo vurig gehoopt hadden. En net als in Vac vormden Nagy en Fülle het winnende gouden koppeltje. Rick Slor liet zich simpel uitspelen door de mee opgerukte Nagy, die maatje Fülle zocht en vond. De spits was even aan de aandacht van bewaker Claus Boekweg ont glipt en had van dichtbij geen enkele moeite zijn ploeg op voorsprong te zetten. „Dat was de nekslag", meende de zicht baar aangeslagen Verbeek. In de tweede helft gooiden de Groningers alle schroom van zich af. „In de rust hebben we besloten Harris Huizingh die per door te laten schuiven en meer de zijkanten te benut ten", verklaarde Verbeek. Het bleef bij woorden, want net als in de eerste helft werd constant het hoofd van Huizingh ge zocht. En juist in het centrum hadden de Hongaren een le vend cordon gevormd. Na een uur vond Groningen een gaatje, uitblinker Huizingh gleed een afgemeten voorzet van Slor achter doelman Koszta. De op leving kreeg geen passend ver volg. OPSTELLINGEN: FC Groningen: Lodewijks; Slor (57. Hamming), Boekweg, Pij per en Wilson; Van Duren, Ilie, Roossien en Van Kessel; Hui zingh en Meijer. Vac: Koszta; Aranyos, Nagy, Hahn (40. Romanek) en Banfi; Zombori, Simon, Kriska en Horvath; Repasi en Füle (80. Szedlacsek). Den Haag Hét spektakelstuk in de Europacup 1 werd Leeds United-VfB Stuttgart. De Duit sers waanden zich veilig na de 3-0 in het Neckar-stadion. In Eiland Road gingen de Stutt- garters echter door een hel. Ze ontsnapten aan uitschakeling door de toevalstreffer van Buck, 4-1. Leeds ontwikkelde vanaf de eerste minuut een stormachtig offensief. In een onvoorstelbaar hoog tempo rol de de ene na de andere aanval af op het doel van Eike Immel. Verdedigend namen de Engel sen alle risico's. Walter en Gau- dino kregen in de openingsfase kansen het duel voortijdig te beslissen, maar stuitten op doelman Lukic. Uitblinker Speed kogelde Leeds naar 1-0. Buck maakte fortuinlijk gelijk. Zijn schot vloog door de benen van verdediger White, die het uitzicht van Lukic belemmerde (1-1). Door die treffer stond Leeds voor de opdracht nog minstens vier keer te scoren. De Engelse kampioen kwam aan de streep één treffer te kort. Voor de ogen van de 20.547 toeschouwers in het uit verkochte stadion viel Leeds met man en macht aan. McAIis- ter, uit een strafschop na een overtreding van Buchwald op Chapman, Cantona en Chap man brachten 4-1 op het bord. In de laatste tien minuten wis selde Stuttgart-trainer Daum beide aanvallers voor twee ver dedigers. Hij had er succes mee, al klaag de alles wat Leeds was over een beslissing van arbiter Nielsen. De Deen oordeelde dat een kop bal van Chapman via de onder kant van de lat de doellijn niet was gepasseerd, terwijl heel Leeds overtuigd was van de rechtsgeldigheid van het doel punt. In Noorwegen ging de Spaanse Goliath, FC Barcelona, naar de tweede ronde bij de landskam pioenen en sneuvelde de Noorse EUROPA CUP 2 David, Viking Stavanger. De Noren hielden de vedetten van Johan Cruijff in het kille, natte Stavanger op 0-0. Veertien da gen eerder verloren ze in de laatste minuten door de treffer van Amor met 1-0 in Nou Camp. In dat duel had Cruijff zijn sterren Koeman en Stoits- jkov rust gegund. Het werd bij na de ondergang van de trots van Catalonië, die pas kort voor tijd doelpuntte. AC Milan kwam tegen Olimpija in Ljubljana zonder Marco van Basten niet in gevaar. De 4-0 in Milaan werd in Slovenië ge volgd door 0-3. De doelpunten kwamen op naam van Massaro, Rijkaard en Tassotti. Bij Olym- pique Marseille speelde Rudi Voller niet mee. Na de 5-0 in Noord-Ierland tegen Glentoran werd het 3-0 in Marseille. Glasgow Rangers, AEK Athene, FC Sion en CSKA Moskou be reikten ook de tweede rond. Van die vier maakte Glasgow indruk door Lyngby in Kopen hagen met 0-1 te verslaan. Het- doelpunt kwam zeven minuten voor het einde op naam van Durrant. In Schotland hadden de Rangers de basis gelegd met 2-0. AEK verslikte zich bijna in Hapoel Nicosia. Na de 1-1 in Athene nam de Griekse kam pioen op Cyprus een voor sprong van 0-2. In de laatste tien minuten kwamen de Cy prioten langszij, maar misten de adem voor de winnende tref fer. CSKA Moskou gaf Viking Reyk javik voetballes (4-1). In IJs land had CSKA zuinigjes aan gedaan (0-1). FC Sion was in de Oekraïne op schot bij Tavria Simferopol (1-3). Voor de Zwit sers scoorden de buitenlanders Humberto en Luis elk een doel punt. De thuiswedstrijd had Sion, dat vorig seizoen door Feyenoord werd uitgeschakeld in het toernooi van de beker winnaars, met 4-1 positief afge sloten. Den Haag - De eerste ronde van het Europese toernooi voor bekerwinnaars leverde geen echte verrassingen op. Een be laden duel was het treffen tus sen de twee Duitse ploegen in het toernooi. Het naar de twee de Bundesliga gedegradeerde Hannover'96 won op eigen ter rein met 2-1 van Europees be kerhouder Werder Bremen, dat desondanks over ging naar de volgende ronde. Voor ruim 27.000 toeschouwers in het Niedersachsen-stadion begon Hannover zeer aanval lend. Toch viel het eerste doel punt aan de andere zijde. Na een scherpe voorzet van Wolter speelde libero Raikovic de bal in de negentiende minuut met de hand, hetgeen de Nederlandse scheidsrechter Mario van der Ende niet ontging. Hij legde de bal op de stip en Rufer maakte geen fout: 0-1. Hannover'96 was door die te genslag in het geheel niet ge schokt. Drie minuten later was het bijna gelijk, toen de kopbal van Dachsner net over het doel ging. Dezelfde speler had even .later wel succes. Uit een hoek schop van Bicici schoot hij na bijna een half uur de bal van 22 meter achter doelman Reek. Dachsner bracht het publiek vier minuten na zijn eerste tref fer tot groot enthousiasme. De 22-jarige middenvelder rondde een solo met succes af. In de tweede helft bleef Hanno ver'96 sterker. Koch en Groth kregen nog mogelijkheden, maar benutten die niet. Aan de andere kant kregen de tegen vallende Allofs en Rufer kan sen, maar zij slaagden er niet in de bekerhouder onder de druk van de tegenstander uit te ha len. Werder, dat de eerste ont moeting in Bremen met 3-1 had gewonnen, ging uiteindelijk over naar de tweede ronde. FC Antwerp had 120 minuten en strafschoppen nodig om het Noordierse Glenovan uit te schakelen. Na de normale speeltijd was de stand 1-1, de zelfde score als veertien dagen geleden. In de extra tijd werd niet gescoord. De Belgen na men de strafschoppen echter beter. UEFACUP Den Haag Leo Beenhakker klopte gisteravond Bobby Rob- son. In Lissabon schakelde Beenhakkers Grasshoppers na melijk Sporting Lissabon ver rassend uit, terwijl de Zwitserse club in Zürich veertien dagen geleden nog met 2-1 had verlo ren. Maar na negentig minuten was het gisteravond 2-1 voor Grassshoppers, dat in de verle ging (110de inuut, Eiber) sen sationeel met 3-1 zegevierde. De eerste ronde voor de UEFA Cup werd gekenmerkt door veel doelpunten. Eintracht Frank furt maakte de grootste score: 9-0 tegen Widzew Lodz uit Po len. Yeboah maakte vier doel punten, Kruse drie. Frankfurt overtrof de hoge scores van dinsdag van Auxerre (7-1 tegen Lokomotiv Plovdiv) en Borus- sia Dortmund (7-2 tegen Floria- na). Benfica maakte gisteren voor de tweede keer vijf doel punten tegen het Sloveense Belvedur Izola, waarvan drie door Pacheco. Verrassend was uitschakeling van Manchester United, vorig jaar nog winnaar van de Europa Cup voor bekerwinnaars. Na drieëneenhalf uur zonder tref fers schoot Torpedo Moskou de strafschoppen beter in. De drie Belgische ploegen gin gen door, al had Anderlecht de grootste moeite met het Schot se Hibernian. Op de 2-2 in Schotland volgende een be nauwde 1-1. KV Mechelen koes terde in Zweden een voor sprong van 2-1 tegen Orebrö en verdedigde professioneel naar 0-0. Standard Luik deed het kalmaan in Noord-Ierland te gen Portadown, eveneens 0-0. De club van Arie Haan begon met een voorsprong van 5-0. FC Köln, laatste in de Bundesli ga, kon bij Celtic een voor sprong van 2-0 niet vasthou den. De thuisclub, gesteund door 31.000 luidruchtige fans, zegevierde met 3-0. McStay, Creeney en Collins troffen doel. Jörg Berger, de trainer van Köln reageerde bitter op dit verlies. „Mijn spelers hebben de reputatie van hun club en veel geld op het spel gezet. Ze had den een voorbeeld moeten ne men aan hun tegenstanders, die met hard werken veel be reikten. Mijn ploeg betrad zon der hart het veld en kwam er met lege handen vanaf'. Romario was voor zijn dóen in Vilnjoes opvallend ijverig.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11