Ruud Gullit is niet langer de aanvoerder van Oranje Roy blij in rol van Bergkamp Feyenoord en het Ut Arad-syndroom Alcala komt naar Raas, Solleveld staat op straat Sport Vitesse gaat verder na een minimale inspanning Leidse Courant woensdag 30 september 1992 rco van Basten gt vanavond rust Marco van Basten |t vanavond niet mee met Milan in de uitwedstrijd de Europa Cup I tegen ipija Ljubljana. De Italia- wonnen de thuiswedstrijd 4-0. Ook de Fransman i-Pierre Papin krijgt rust. ervangers zijn Ruud Gullit 'rank Rijkaard. Dejan Savi- heeft gevraagd of hij in an kan achterblijven. Hij it voor zijn veiligheid in >nië. Montenegro, het iland van Savicevic, neemt le zijde van Servië deel aan ïrgeroorlog in het voorma- Joegoslavië. „Het zijn niet ir de Slovenen, voor wie ik ben, maar de Kroaten,", Savicevic. „Per auto kun- ;e in een uur in Ljubljana Niemand die ze aan de i tegenhoudt". De ver van- van Savicevic is Zvonimir in, uitgerekend een Kro- Chester United ikelt over Torpedo Manchester Uni- zich niet weten te ien voor de tweede ronde iet toernooi om de UEFA- jr. In Moskou speelde de ier twee van Engeland rorig seizoen opnieuw ge- [0-0) tegen Torpedo. Na schoppen won de ploeg uit lormalige Sovjetunie met 'nited speelde in de ver- g met een man minder, laatste minuut van de offï- speeltijd werd Mark Hug- jit het veld gestuurd. An- :ht had het moeilijk. Op ei- 'eld kwam het tegen Hiber- niet verder dan 1-1. Dat de 2-2 eerder in Schot- net voldoende. acles ontsnapt en DETO-amateurs Heerenveen en icles hebben zich ten koste amateurclubs geplaatst de derde ronde van het B-bekertoernooi. Heeren- versloeg GVW met ruim hil (7-1), Heracles had een iging nodig om zich van het lijf te houden, irwege leidden de ama- met 0-2, twaalf minuten tijd nog met 1-3. Diphoorn Boer sleepten echter nog ia verlenging uit het vuur in Heracles. In de extra speel- ifiaakte Evers 4-3. Heeren- speelt 28 oktober in de ronde uit tegen Cam- Heracles komt die dag in g jen Den Bosch in actie. (0 jzon ian Marco van Basten is voorlopig voor de duur van het WK- kwalificatie-toernooi de aanvoerder van het Nederlands Elftal. Gullit is de leiding afgenomen op grond van diens kritiek na Nederland-Italië door Gijsbert Spierenburg Zeist Dick Advocaat heeft het Ruud Gullit kwalijk geno men dat hij na de 2-3-nederlaag in de vriendschappelijke inter land tegen Italië in het open baar ernstige kritiek heeft gele verd op de tactiek en de speel wijze van het Nederlands elftal. Naar zijn mening was die suïci- gic' gaat weer r Lakers spelen ngeles Earvin 'Magie' >on heeft aangekondigd in nieuwe seizoen van de lamerikaanse Profliga weer voor zijn oude club >s Angeles Lakers te gaan De 33-jarige basketbal- lie tijdens de Olympische in met het Amerikaanse m Team' de gouden me- veroverde, trok zich op 7 nber van hét vorig jaar op iden van zijn artsen terug i actieve sport omdat hij iet HIV-virus was besmet, inkondiging van Johnson voor de Lakers uit te ko- /olgt vier dagen nadat hij erugtrok uit de door presi- Bush voorgezeten AIDS- Groningen wil geld r Zigmantovitsj iingen FC Groningen 1de UEFA inschakelen om Tdering te verkrijgen over jfertrek van Andrej Zigman- Bj naar Dinamo Minsk. $ns de tolk van de Witrus e voormalige internatio- jran de Sovjetunie alweer eeld voor z'n oude club Di- terwijl FC Groningen meent te hebben op een jfersom. Zigmantovitsj |i met FC Groningen niet |rereenstemming over een J contract en een transfer ■Cambuur ging niet door. leerde daarop terug naar Groningen heeft hem Jr niet vrijgegeven. etbalteam Den h naar winst a EBBC Den Bösch het verre Samara een isende overwinning be- in de eerste wedstrijd de tweede ronde van het ooi om de Europese bas- lbeker voor bekerwin- Het sterke Stroitel werd en verschil van tien pun- 'erslagen: 101-91 na een eer tand van 53-50 in Bra- iel g voordeel. Verrassend om- e faam de Russen vooruit esneld en de sfeer bij spe- n bestuur van Den Bosch van optimaal was vanwe- Onmiddellijk na afloop had de Milanees geen blad voor zijn mond genomen, toen hem om een reactie naar zijn tegenval lende prestatie werd gevraagd. „We hadden vanavond net zo goed met 8-2 kunnen verliezen. Zo voetballen staat gelijk aan zelfmoord". De kritiek van zijn aanvoerder trof Advocaat rechtstreeks in het hart. In Oslo vorige week, de dag voor het eerste WK-kwa- liflcatieduel van Oranje tegen Noorwegen, gaf de Hagenaar de spelersgroep te verstaan dat hij dit soort uitlatingen niet tole reert, ook niet van zijn aanvoer der. Ook nieuweling Arthur Numan, die via radio en tv had gezegd niet begrepen te hebben waarom zijn ploeggenoot Va nenburg niet was geselecteerd, kreeg een schrobbering. Sinds september 1990 bestaat binnen Oranje de afspraak dat in de media over tactische be spiegelingen in het algemeen en over collega's in het bijzonder wordt gezwegen. Het was oud- bondscoach Michels die de maatregel afkondigde op basis van de ervaringen kort voor dien op het WK'90 in Italië, dat voor Oranje het WK van de Vui le Was was geworden. „Ik heb de groep vorige week in Oslo verteld", aldus Advocaat gisteren, „dat tegen Gullit en Numan normaal maatregelen zouden zijn getroffen. De sanc ties zijn uiteindelijk uitgeble ven, omdat Gullit had afgezegd en Numan als debutant in de groep van de bestaande afspra ken niet op de hoogte was". Aan de vooravond van de (met 2-1 verloren) kwalificatie-wed strijd tegen de Noren bedankte Gullit om persoonlijke redenen voor de eer. Advocaat ontkent dat hij zijn aanvoerder in woede uit de selectie heeft gezet. Polen Verwacht u dat Gullit voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen, op woensdag 14 oktober in Rotterdam, weer present zal zijn Advocaat: „Ik reken er niet op dat Ruud er dan al weer bij is. Volgende week dinsdag maak ik de selectie bekend. Als Ruud voor dinsdag niets van zich heeft laten horen, ga ik ervan uit dat hij niet beschikbaar is". Gaat u zondag nog naar hem kijken „AC Milan speelt zondag in Flo rence, tegen Fiorentina. Ik ga niet kijken. Ik weet wat hij kan. Zijn kwaliteiten zijn mij be kend". Van Basten verving Gullit vori ge week in Oslo als aanvoerder van Oranje. Volgens een mede deling van Advocaat in de Noor se hoofdstad aan de spelers groep zal Van Basten voorlopig voor de duur van het WK-kwali- ficatie-toernooi de aanvoerders- t. H enorme sponsorproble- Volgende week woensdag een bedrag van drie ton ïilieiponsorgelden binnen zijn. dat niet, dan zal de club aterug moeten trekken uit npetitie. Er zijn thans vijf idaat-geldschieters. 'W:: door Marcel van der Kraan Tel Aviv Niemand maakte zich toen zorgen over de eerste ronde van het Europa Cup toernooi voor landskampioenen na een seizoen waarin de Kuip meer dan eens was omgetoverd in een tempel van uitzinnige foto ANP Feyenoord bracht de eerste dag in het hete Tel Aviv (28 graden) in alle rust door. Met een slome wandeling over het strand probeerden Rob Witschge, Gaston Taument, John de Wolf en Regi Blinker (v.l.n.r.) de tijd te doden. de inkomsten uit een heel jaar competitievoetbal. Aan de weg timmeren in Euro pa levert daarnaast internatio nale erkenning op. Het is vooral om die reden dat Van den Herik aanspraak maakt op een groter aandeel in de revenuen uit tv- gelden, die de KNVB van de NOS incasseert. „Ajax, PSV en Feyenoord heb ben een voortrekkersrol in Ne derland. Dat trio vormt het ge zicht van het vaderlandse prof voetbal. Maar dat hebben de kleinere clubs niet in de gaten. Wij worden als de grote melk koe gezien. Dat is echt ver keerd. Op basis van onze aan trekkingskracht wensen wij nu aanspraak te maken op een gro ter deel van de zeventien mil joen die er nu beschikbaar is". Van den Herik verder: „Men vergeet namelijk dat wij die ex tra inkomsten hard nodig heb ben om de voortrekkersrol te kunnen blijven bekleden. Om onze commerciële mogelijkhe den volledig uit te baten, moet er op korte termijn worden in gegrepen." Maar de naam Ut Arad zou nog maanden in de herinnering blij ven bij de spelers en aanhang van Feyenoord. De Roemenen bestonden het immers om Eu ropa's topclub van dat moment van zijn voetstuk te stoten. Na in Rotterdam met 1-1 gelijk te hebben gespeeld (doelpunt van Wim Jansen), kwam Feyenoord in Roemenië niet verder dan 0- 0. Zoals Ut Arad toen niet tot de verbeelding sprak, zo weinig zei deze zomer de naam Hapoel Pe- tach Tikva. Een bescheiden Is raëlische arbeidersvereniging, die voor het eerst z'n geluk mag beproeven in Europa. De leiding van Feyenoord moet er niet aan denken net als des tijds te worden vernederd door semi-profs, al is het respect voor de tegenstander bij de technische staf van de Rotter dammers groter dan bij de spe lers en de media. De kritiek na de thuiswedstrijd (1-0) heeft het duo Meijer en Van Hane- gem koud gelaten. Trainer Geert Meijer houdt vol dat de geringe marge, in de Kuip geno men, geen schande is. PSV, de Nederlandse kam pioen, wist wel raad met een nieuw gezicht (Zalgiris) op het internationale podium. Meijer: „Maar je moet ons ook niet ge lijk stellen aan PSV. Wij preten deren nog geen echte Europese topclub te zijn. Bovendien is er een aantal clubs dat over veel creativiteit beschikt. Feye noord blijft, hoe je het ook wendt of keert, toch een ploeg die werkvoetbal als grote kracht heeft." Meijer beseft desondanks dat een vroegtijdige uitschakeling voor veel gezichtsverlies zou zorgen. De financiële schade zou minstens zo groot zijn. Het afgelopen seizoen, waarin Monaco net voor Feyenoord de eindstrijd binnenglipte, bete kende min of meer de redding van de club. Voorzitter Jorien van den Herik: „Door de Euro pese successen waren we in staat het jaar in financieel op zicht op nul te eindigen. Het doorkomen van de eerste ronde in dit toernooi is zo ontzettend belangrijk, omdat Feyenoord dan voor het eerst in jaren weer kan gaan groeien. En groeien betekent meteen ook investe ren in spelers". De Feyenoord-praeses, een jaar geleden nog penningmeester in de Kuip, heeft met eigen ogen kunnen zien hoe snel de miljoe nen binnenstromen bij Europe se successen. „Het bereiken van de halve finale betekent al leen aan tv-rechten al een paar miljoen gulden. Dan praten we nog niet eens over de reclame borden die bij zulke wedstrijden Voortrekkersrol Aan (bruto) recettes mocht Van\ den Herik de lieve som van 6,5 miljoen gulden incasseren, bij na anderhalf miljoen meer dan Advocaat: „In de continuïteit van het Nederlands elftal is Ruud door zijn positie bij AC Milan een onzekere factor ge worden. Om die reden hebben wij Van Basten gevraagd in het veld de verantwoordelijkheid voor zijn rekening te nemen". Hebt u Gullit tijdens dat bewus te telefoongesprek, waarin hij bedankte voor Oranje, meege deeld dat u besloten had hem de aanvoerdersband af te nemen Advocaat: „Met Ruud heb ik af gesproken dat we de inhoud van ons gesprek niet naar buiten zouden brengen. Als er van ons tweeën één iets over zou zeg gen, zou hij dat zijn". Hebt u Gullit het leiderschap ontnomen als sanctie voor zijn openlijke kritiek na de inter land tegen Italië? „Ik doe daarover geen medede lingen. Dat heb ik Ruud toege zegd". Hoe is uw relatie thans met Gul lit? „We hebben een uitstekende relatie. We hebben volledig be grip voor eikaars standpun ten". door Henk Ruijl Den Haag De voormalige 'Zwarte Parel' heeft aan glans ingeboet. Zodanig zelfs dat trai ner Louis van Gaal van Ajax hem naar het tweede elftal van de Amsterdamse grootmacht heeft verbannen. En speelt die Bryan Roy eens mee met die re serves van Ajax, krijgen ze na drie zeges op rij (doelsaldo 18-1) met 4-1 klop van ADO Den Haag 2. Geen leuke rapportcij fers dus om vandaag te overleg gen aan meester Van Gaal, maar het valt te betwijfelen of het op de dag van de EC-return tegen Austria Salzburg über haupt tot een gesprek met de Ajax-trainer is gekomen. Roy wist gisteravond na de neder laag in het Zuiderpark zelfs nog niet of hij vandaag wel ging kij ken. „Daar moet ik nog eens goed over nadenken", aldus de ex-linksbuiten van Ajax 1, die volgens Van Gaal niet is ver bannen uit de A-selectie „maar daar nog steeds toe behoort, maar moet spelen in het tweede elftal". Veel minder wilde Roy, die vol gens Van Gaal mag uitzien naar een andere club, gisteravond niet kwijt. Hoewel zijn optre den een legertje fotografen en media-mensen ertoe had ver leid het duel van ADO Den Haag 2 met een bezoek te vere ren, hield Roy de kaken (bijna) stijf op elkaar. Of hij lekker had gevoetbald als schaduwspits? „Ja", luidde het antwoord van de (nu) nummer tien. Of hij wel eens vaker in de Bergkamp-rol was opgesteld? „Nee", dat kon hij zich niet herinneren. En daar wandelde hij weg om met Menno van Appelen, Dick van Burik, Robin Fokke, André Ooyer en andere minder beken de goden de terugreis te aan vaarden. ADO Den Haag ver zachtte het leed van de aanval ler enigszins, al had dat met de score niets te maken. Roy kon zich tenminste nog wanen op enig niveau, omdat hij tegen stand ondervond van het halve eerste elftal van de thuisploeg. Marcel Valk was zijn directe te genstander, maar Frans Da- nen, Marco Gentile, Edwin Grunholz, René Stam en Jef frey Talan moet hij ook zijn te gengekomen. Daarom ook had trainer Gerard van der Lem niet eens zoveel moeite met het verlies dat tot stand kwam door prima spel van ADO Den Haag 2 en tref fers van Grunholz (tweemaal), Danen en Torken. Van der Lem zegde zelfs toe dat hij over Roy positief zou berichten aan zijn baas. „Hij was fel, lekker gretig en pakte veel ballen af', aldus Van der Lem. „Misschien dat Roy het in de rol van Bergkamp heel erg goed zou doen. Bryan weet echter ook wel dat de speler die die plek nu inneemt een hele goede is". Bij Lotto, sponsor van Roy, is men wat minder opgetogen. Roy vervult thans het eerste seizoen van vier contractjaren en nu al zit het bij de introduc tie van de perla-nera lijn, waar in Bryan 'Zwarte Parel' Roy een prominente rol heeft, flink Londenderry Vitesse ver stond dinsdag de kunst met een minimale krachtsinspanning een maximaal resultaat te be halen. De Arnhemmers bereik ten de tweede ronde van de strijd om de UEFA-beker. Bij Derry City was een bescheiden zege van 2-1 ruim voldoende na de 3-0 in Arnhem. In Londonderry had Vitesse een rustige avond. Met het doel punt, dat Straal pal voor de rust maakte na een fout van doel man O'Neill, verdween ook het laatste restje twijfel. Mooney zorgde na een uur uit een direc te vrije trap voor 1-1, maar vijf minuten later stopte Laamers het even opgelaaide enthousias me van de 3500 kijkers alweer. Daarna consolideerde Vitesse de voorsprong en was het alleen aan mindere concentratie te wijten dat Derry nog enkele ri ante mogelijkheden kreeg. Van der Gouw en Eijer voorkwamen een tweede gelijkmaker. Het aanstaande vervolg, waar voor vrijdag de tegenstander bekend wordt, stemde Jan Jongbloed tot tevredenheid. „Maar over het vertoonde spel kan ik niet tevreden zijn. Het was een wedstrijd met soms te veel rennen en draven. En als het rommelig wordt, is Vitesse niet op z'n sterkst", aldus de as sistent van trainer Neumann. „PSV en Ajax hadden hier met een nulletje of zes gewonnen. Zo ver zijn wij nog niet. Daar- WIELRENNEN doorGuidoBindels De Lier Op de dag dat Jan Raas eindelijk de voor zijn nieu we WordPerfect-ploeg zo fel be geerde etappe-renner contrac teerde, kreeg de man die hem het langst van allemaal trouw is gebleven een telefoontje dat er op zijn medewerking verder geen prijs meer wordt gesteld. Raul Alcala komt, samen overi gens met de Belg Sammy Mo reels; Gerrit Solleveld mag, met in zijn kielzog Twan Poels, Pa trick Eyk, Antoine Goense, Pa trick Robeet en David Rayner, vertrekken. De 28-jarige Mexicaan Raul Al cala, waarvan aanvankelijk werd verwacht dat hij Jan Gis- bers naar het Spaanse Festina zou volgen, wordt de nieuwe kopman van Raas, die ook nog gesprekken voert met de Italia nen Maurizio Fondriest en Mo reno Argentin. De 31-jarige Gerrit Solleveld daarentegen tast nu over zijn toekomst volle dig in het duister. Hij wil1 nog graag twee jaartjes fietsen, maar niet voor elke (minimale) prijs. Het telefoontje van Raas kwam voor Solleveld niet geheel on verwacht. „Dik drie weken ge leden hebben we al een gesprek gehad. In principe wilde hij met me verder, maar het hing van een hoop factoren af. Hij moest eerst met de kopmannen in de slag, daarna zouden wij aan de beurt komen. Toen het maar duurde en duurde, vreesde ik uiteraard al dat het niet goed zat, maar het maakt er het af scheid toch niet minder zuur „Raas belde zelf, inderdaad. Het was een van de weinige ke ren dit jaar, want het leek dit seizoen eigenlijk nergens op. Door al die sponsorperikelen werd de sfeer in de ploeg steeds foto Nico Schouten Bryan Roy vindt in een verlaten Zuiderpark Marco Gentile op zijn weg. Ajax 2 verloor met 4-1. tegen. „We staan niet echt te juichen", zegt Lotto-woord voerder Coen de Rooij. De ver banning naar de reserves gaat ten koste van de portemonnee van Roy. De Rooij: „Het con tract gaat uit van loon naar prestatie. Als Roy niet speelt op het hoogste niveau, zijn de con sequenties navenant. Laten we eens duidelijk maken dat we hierbij spreken over een con tract waarbij Roy slechts enkele tonnen krijgt uitbetaald". voor scheppen wij te weinig kansen." Ai-jan Vermeulen, linksachter, haakte daarop in met: „Dat is precies het verschil tussen de top en de subtop van Neder land. Dat zien we in de eredivi sie ook terug." De opstelling van Vitesse was: Van der Gouw; Straal, Bos, Van de Looi en Vermeulen; Laam ers, Van den Brom en Eijer; La- tuheru (70. Roelofsen), Van Arum en Cocu. UITSLAGEN BILJARTEN Oosterhout, drie banden World Cup, kwalifica tie, eerste ronde: Gieskens-Van Daalen 2-0, Zwiers-Havermans 0-2, Broeders-Arguello (Arg) 0- 2, Steylaerts (Bel)-Van der Stappen 0-2, De Wijs-Stroob- ants (Bel) 0-2, De Wit-C. De Nijs 0-2, Hoekstra-Weingart (Fra) 0-2, Van Kuyk-K. Ceule- mans (Bel) 2-1, Velthuis-Pau- wels (Bel) 2-0, Ohagen (Dui)- Van Cromvoirt 2-0, H. Kobay- ashi (Jap)-Mano (Jap) 0-2, Uijt- dewillegen-De Wilde 1-2, Lo- rist-Buyle (Bel) 2-1, Janssen- Van Holst 2-1, A. de Nijs-Peter- son 2-0, Quetglas (Spa)-Van Schaik 0-2. DAMMEN Toulon, WK negen de ronde: Samb (Sen)-G. Del- motte (Fra) 1-1, Jansen (Ned)- Traore (Ivo) 2-0, Fofana (Ivo)- N'Diaye (Sen) 0-2, Clerc (Ned)- Wiersma (Ned) 1-1, Nimbi (Fra)-T. Delmotte (Fra) 0-2, Scholma (Ned)-Sijbrands (Ned) 1-1, Foerman (Rus)-Marcos (Bra) 2-0, Hubner (Bel)-Boe- zinski (Lit) 0-2, Baljakin (WRu)-Valneris (Let) 1-1, Mo- giljanski (VSt)-Koeperman (VSt) 1-1, Gantwarg (WRu)- Tsjizjov (Rus) 1-1, Chmiel (Pol)-Koyfman (Isr) 0-2. Stand aan kop: 1. Gantwarg 15, 2. Tsjizjov, Sijbrands en Wiers- ma 13, 5. Baljakin, Clerc, Jan sen, Scholma en Koyfman 12, 10. N'Diaye, Samb en Foerman 11. PRIJSVRAGEN Den Haag, Toto 39: eerste prijs: 16 win naars, elk 961,50, tweede prijs: 241 winnaars, elk 42,50, derde prijs: 2144 winnaars, elk 11,90. TENNIS Brisbane (Aus), man nen, 440.000 gulden, eerste ronde: Wahlgren (Zwe)-Martin (VSt) 4-6 6-3 6-3, Pridham (Can)-Van Rensburg (ZAf/5) 4- 6 6-2 6-3, Baur (Dui)-Krat- zmann (Aus) 3-6 6-3 7-6, Shel- ton (VSt/6)-Kroon (Zwe) 7-6 6- 4. Leipzig (Dui), vrouwen, 380.000 gulden, eerste ronde: Appelmans (Bel/8)-Muns-Ja- german (Ned) 6-4 4-6 6-0, Graf (Dui/l)-Begerow (Dui) 6-1 6-0, Wiesner (Oos)-Maniokova (GOS) 6-0 6-0, Huber (Dui)- Rittner (Dui) 7-6 6-0, Magdale- na Malejeva (Bul)-Paz (Arg) 6-0 6-4, Novotna (Tsj/4)-Strnadova (Tsj) 6-2 6-4. Bazel (Zwi), mannen, 1,25 mil joen gulden, eerste ronde: Lundgren (Zwe)-Davids (Ned) 6-7 6-3 6-3, Gilbert (VSt/5)-Mi- niussi (Arg) 6-16-3, Pescosolido (Ita)-Tarango (VSt) 7-6 7-6, Mansdorf (Isr/7)-Agenor (Hai) 2-6 7-6 6-4, Svensson (Zwe)- Hlasek (Zwi) 6-1 4-6 6-1, Tsjes- nokov (Rus)-Barahmi (Iran) 6-3 6-4, Boetsch (Fra)-Delaitre nerveuzer. Er kwamen alle maal groepjes, er was geen een heid meer. Daarom hoefde ik ook niet mee naar de Tour, want tja, je moet toch wel een beetje met plezier naar je werk gaan". De enige „Ik heb tijdens het seizoen ook enkele keren mijn mond open gedaan. Als je ergens mee zit, kom ermee op tafel, dat heb ik van Raas zelf geleerd. Mis schien is me dat achteraf toch niet in dank afgenomen. Toen Raas belde heb ik ook gezegd: moet het nu op deze manier. Ik heb alle negen jaren voor hem gewerkt. Eén jaartje toen hij nog zelf fietste en later vanaf de start van zijn loopbaan als ploegleider. Ik ben dus de enige die al die tijd bij hem is geble ven, want Jelle Nijdam is er pas later bij gekomen". „Raas gaf als reden op dat hij meer buitenlanders in zijn ploeg moet hebben. Nou ja, dat moet dan maar. Ik heb toch een mooie tijd bij hem meegemaakt. Gent-Wevelgem gewonnen, twee etappes én de rode trui in de Tour, ik kijk daar met een warm gevoel op terug. Al heb ik er nu even genoeg van. Tenmin ste van Raas, want ik hoop dat zich de komende weken toch nog een nieuwe werkgever zal melden". „Is dat niet het geval, ach, ik heb twee handen en wie wil werken kan altijd wel wat vin den. Al staat mijn hoofd daar momenteel absoluut niet naar, want ik zit te wachten tot ik va der word". „Dat had afgelopen weekeinde eigenlijk al moeten gebeuren, dus je begrijpt dat ik nu andere dingen aan mijn hoofd heb. Laat eerst die bevalling maar eens goed verlopen, daarna zien we wel verder". (Fra) 6-2 6-1, Engqvist (Zwe)- Bergström (Zwe) 6-2 6-4. Bayonne Fra), vrouwen, 250.000 gulden, eerste ronde: Fragnière-Malejeva (Zwi/1)- Ruano (Spa) 6-1 6-3, Herreman (Fra)-Golarsa (Irta) 7-5 6-1, Pierce (Fra/3)-Frankl (Dui) 6-3 6-3. Palermo (Ita), mannen, 530.000 gulden, eerste ronde: Costa (Spa/l)-Jonsson (Zwe) 4- 6 6-1 6-2, Bruguera (Spa/2)-Bu- rillo (Spa) 6-2 2-6 6-2, Lopez (Spa)-Arrese (Spa/5) 6-4 6-3, Prpic (Kro)-Filippini (Uru) 4-6 6-2 7-5, Santoro (Fra)-Wuyts (Bel) 6-3 6-3. VOETBAL EC-II, returns eer ste ronde: Steaua Bukarest (Roe)-Bohemians Dublin (Ier) 4-0 (3-0). Eerste wedstrijd 0-0. Steaua naar tweede ronde. Apollon Limassol (Cyp)-Liver- pool (Eng) 1-2 (0-0). Eerste wedstrijd 1-6. Liverpool naar tweede ronde. Aarhus (Den)-AIK Solna (Zwe) 1-1 (0-1). Eerste wedstrijd 3-3, Aarhus naar de tweede ronde. Admira Wacker (Oos)-Cardiff (Wal) 2-0 (0-0). Eerste wed strijd 1-1, Admira naar de twee de ronde. UEFA-beker, returns eerste ronde: Torpedo Moskou (Rus)- Manchester United (Eng) 0-0 nv, Torpedo wns (4-3). Eerste wedstrijd: 0-0. Torpedo naar tweede ronde. Galatasaray (Tur)-GKS Kato wice (Pol) 2-1 1-0). Eerste wed strijd 0-0. Galatasaray naar tweede ronde. Borussia Dortmund (Dui)-Flo- riana la Valetta (Mal) 7-2 (2-2). Eerste wedstrijd 1-0. Dort mund naar tweede ronde. Anortosis Famagousta (Cyp)- Juventus (Ita) 0-4 (0-2). Eerste wedstrijd 1-6, Juventus naar tweede ronde. Frem Kopenhagen (Den)-Neu- chatel Xamax (Zwi) 4-1 (3-1). Eerste wedstrijd 2-2, Frem naar tweede ronde. Anderlecht (Bel)-Hibernian (Sch) 1-1 (1-1). Eerste wedstrijd 2-2, Anderlecht naar tweede ronde. FC Portadown (Ier)-Standard Luik (Bel) 0-0. Eerste wedstrijd 0-5, Standard naar tweede ron de. Kaiserslautern (Dui)-Fram Reykjavik (IJsl) 4-0 (1-0). Eer ste wedstrijd 3-0, Kaiserslau tern naar tweede ronde. Derry City (Ier)-Vitesse (Ned) 1-2 (0-1). Eerste wedstrijd 0-3, Vitesse naar tweede ronde. Auxerre (Fra)-Lokomotiv Plov div (Bul) 7-1 (4-1). Eerste wed strijd 2-2, Auxerre naar tweede ronde. Real Madrid (Spa)-Politehnica Timisoara (Roe) 4-0 (1-0). Eer ste wedstrijd 1-1, Real Madrid naar tweede ronde.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15