De Kieviten: 'Als gemeente niet helpt moeten we dicht' Felle protesten tegen keerlus op Duinrell Bussen omgeleid wegens 3 October Leiden Omgeving Nota van geneesmiddelen rechtstreeks naar verzekeraar Programma viering Leidens ontzet O B - Leidse Courant hd woensdag 30 september 1992 Onderscheiding voor H. Tuik Meer ontwerpen stadskantoor Leidschendam LEIMUIDEN De Leimuidenaar H. Tuik heeft vanmid dag de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud uitgereikt gekregen door loco-burgemees- ter A. Kea. Hij kreeg de medaille vanwege zijn 40-jarig dienstverband bij Fokker Aircraft BV. Tuik trad na het be halen van het diploma machinebankwerken op de LTS in Amsterdam, op 18 augustus 1952 in dienst bij Fokker en werd als leerling vliegtuig-bank/plaatwerker geplaatst in de Bedrijfsschool. Op 25-jarige leeftijd werd hij aangesteld als leraar aan de bedrijfsschool van Fokker en ging hij les geven aan jongeren die het vliegtuigplaatwerkersvak moesten leren. Na enige jaren plaatsvervangend chef van de genoemde bedrijfsschool te zijn geweest, werd hij in 1977 benoemd tot chef. Deze functie vervult hij nu nog. Naast zijn werk bij Fokker is hij ook op maatschappelijk gebied actief. Hij vervult bestuursfuncties bij onder meer de Commissie Advies CW in Amsterdam, de Commissie Onderwijs van het Aluminium Centrum en de Stichting Randstad Midden. LEIDSCHENDAM - De langgerekte diagonaal is niet langer het enige uitgangs punt voor de ruimtelijke in vulling van het nieuwe stads kantoor van Leidschendam. Burgemeester en wethou ders hebben gisteren beslo ten dat er verschillende schetsontwerpen moeten ko- Reacties uit de gemeenteraad, burgerij en van de projectgroep Stadskantoor hebben B en W doen besluiten terug te komen op het plan van de diagonale be bouwing over de Koningin Wil- helminalaan. Het gebouw zou te sterk domineren, en sommi gen vonden zelfs: detoneren in de omliggende wijk die, evenals het raadhuis, is ontworpen door architect Kropholler. Alternatieven Daarmee is het plan overigens niet van de baan; het gaat deel uitmaken van een reeks alter natieven. Die moeten eveneens worden ontwikkeld door archi- tectenburerau Snelder uit Maastricht. Maar eerst moet het programma van eisen voor de nieuwbouw worden vastge steld. Afhankelijk van de beslis sing over de bouwlocatie Leizo, neemt de gemeenteraad in fe bruari of maart hierover een be sluit. Na de zomer heeft Snel der de plannen naar verwach ting klaar. Hoewel de gemeenteraad de wens heeft uitgesproken dat het nieuwe stadskantoor moet integreren met het raadhuis en het huidige kantoorgebouw aan de Koningin Wilhelminalaan 10, hoeft dat volgens B en W niet per definitie te leiden tot de geschetste diagonaal. Niet uit gesloten is, dat uiteindelijk voor een andere opzet wordt geko zen. NOORDWIJK/ALPHEN AAN DEN RIJN Verzekerden die bij de apo theken in Alphen aan den Rijn en Noordwijk geneesmiddelen halen, hoeven dat vanaf 1 oktober niet meer te betalen. De apotheker stuurt de nota rechtstreeks naar de verzeke raar. Nu is het nog zo dat de verzeker de de medicijnen eerst betaalt, waar na hij of zij dat bedrag bij de verzeke raar kan declareren. Deze nieuwe ma nier van werken is een experiment van Zilveren Kruis Ziektekostenver zekeringen te Noordwijk. Behalve Al phen en Noordwijk, wordt het project ook uitgevoerd in Zeewolde en Bad hoevedorp. In deze laatste twee ge meenten start het experiment op 1 november. Het project wordt op 1 april 1993 afgesloten. Er zijn in totaal 8000 verzekerden en tien apotheken bij betrokken in de vier genoemde plaatsen. De verzekerden in Alphen en Noordwijk zijn inmiddels aange schreven met de vraag of men aan dit experiment mee wil doen. Niemand wordt ertoe verplicht. Voordelen van deze nieuwe manier van werken zijn werkbesparing voor de betrokkenen, voor de gezondheidszorg een financië le besparing en voor de klant een nog groter betalingsgemak. Wassenaarse sportclub in problemen Wassenaar ,,Als de ge meente ons niet helpt met die twee miljoen gulden dan moeten we per 1 december dicht". Dat was gisteravond de boodschap aan de leden van sportvereniging de Kie viten uit Wassenaar door voorzitter C. van der Kaa. De Kieviten doet op het terrein aan de Dr. Mansveltkade aan hockey, cricket, golf, squash en tennis. Tijdens een drukbezochte le denvergadering zette de voor zitter uiteen hoe het bestuur uit de financiële zorgen denkt te komen. Op de vraag hoe het tekort van twee miljoen gulden kon ontstaan werd nauwelijks ingegaan. 'Je moet niet terug kijken, maar vooruitzien', was het motto van het bestuur. Door de jaren heen hebben de leningen zich opgestapeld. Be gin jaren tachtig werd bij drie verschillende banken gepro beerd twee miljoen gulden te le nen. Dat was nodig om de te grote uitgaven van het toenma lige bestuur te kunnen dekken. Pas na toezegging van een ge meentegarantie kwamen de banken over de brug. In 1986 bleek dat de vereniging de le ning niet kon aflossen en werd een lening van 875.000 gulden 1 aan de gemeente. De g in 1986 na lang aandringen van wethou der C. Barning (WD, finan ciën) akkoord. Volgens Barning waren er goede afspraken ge maakt over het financieel be heer van de vereniging. Inmid dels heeft het bestuur het te rugbetalen van de lening aan de banken gestaakt wegens gebrek aan geld. Onderhoud De voorzitter maakte gister avond duidelijk dat achterstal lig onderhoud van de com plexen ook een van de oorzaken van het tekort is. Voor onder houd is nooit geld gereserveerd op de begrotingen. Door dat ge brek aan onderhoud is, volgens Van der Kaa, een goede exploi tatie niet mogelijk. Voorts is er jaarlijks ruim 100.000 gulden nodig voor energieverbruik, een bedrag dat het bestuur ook boven het hoofd groeit. Het be stuur wil een miljoen gulden ge bruiken om alsnog onderhoud en energiebesparende maatre gelen uit te voeren. Met het an dere miljoen zou een deel van de lening kunnen worden afgelost. Eerder werd al aangekondigd dat in verband met de miljoe nenschuld voor twee werkne mers ontslag zal worden aange- Een forse opknapbeurt van het clubhuis, daken van sporthal len die gerestaureerd moeten worden, het vervangen van het kunstgrasveld en de aanleg van all-weather tennisbanen zijn nodig om het complex weer ren dabel te maken. Het bestuur van de Kieviten toonde zich verbijsterd over de weigering van de gemeente om de twee miljoen gulden bij te passen. ,,De gemeente is die twee miljoen gulden toch kwijt. Ze heeft garant gestaan voor de lening. Als we failliet gaan heeft de gemeente alleen een leeg complex over. Maar als de ge meente ons voorstel volgt heeft ze een florerende sportvereni ging waar 1700 Wassenaarders actief zijn. Het geld zijn ze ech ter kwijt", aldus Van der Kaa. „Het dreigende faillisement kon voor de gemeente geen ver rassing zijn omdat het bestuur van de Kieviten al in juni dit jaar bij de wethouders C. Apt- root (VVD, financiële zaken) en V. Wensveen (CDA, sportza ken) aan de bel trok over de fi nanciën. In dat gesprek is aan gegeven dat de Kieviten op een faillissement afstevende", al dus de voorzitter. Overigens is het bestuur bang dat veel leden nog geen contri butie zullen betalen in oktober zoals gebruikelijk is, maar de ontwikkelingen in december zullen afwachten. Op dit geld is in de begroting wel gerekend. De leden krijgen waarschijnlijk te maken met een forse verho ging van de contributie. Hoe veel wilde Van der Kaa nog niet zeggen, maar daar zal in de le denvergadering van december uitsluitsel over worden gege ven. Momenteel betalen leden tweehonderd gulden per jaar aan basis-contributie. Vervol gens dienen ze 235 gulden voor hockey, 140 gulden voor tennis, 130 gulden voor cricket, 215 gulden voor golf of 180 gulden voor squash bij te betalen. Van der Kaa kondigde aan dat er strenger op de betaling zal wor den toegezien en dat er bij wan betaling een déurwaarder zal worden ingeschakeld. WASSENAAR - Het meren deel van de omwonenden van het attractiepark Duinrell wil geen keerlus voor auto bussen en geen gescheiden in- en uitgangen. De bewo ners willen wel aannemen dat het toeristisch verkeer sneller wordt afgewikkeld, maar zijn er zeker van dat dan ook de bezoekersaantal len verder zullen groeien. Verschillende insprekers zei den dit tijdens de informatiea vond die de gemeente gister avond in cultureel centrum Wa- renar voor de buurt had georga niseerd en die door een kleine honderd Wassenaarders werd bijgewoond. Drie wethouders, met een groot aantal ambtelijke adviseurs in de zaal, schetsten uitvoerig de jarenlange onderhandelingen die tot het huidige voorstel heb ben geleid. „Een compromis", gaf wethouder C. Aptroot (WD, financiële en economi sche zaken) onomwonden toe. Hij legde uit dat een eerder (naar hem genoemd) plan, dat voorziet in één inrit en één uit rit, door zowel Duinrell als de NZH-vervoersmaatschappij was afgewezen. „Dat plan was gewoon goed en we kiezen dat of gewoon niets", hield voorzit ter D. Schönbach namens de buurtvereniging Duinrell vol. Als meest directe buurman sprak deze, op emotionele toon, over de 'onaanvaardbare aan slag' die de gemeente op de Bos jes van Pallandt zou willen ple gen. „Op het allerlaatste res tant van de eeuwenoude, na tuurlijke verbinding tusssen duin en bos en het historisch hart van ons dorp". REGIOJOURNAAL Concert Het Christelijke Koor Halleluja geeft vrijdag een concert in de Dorpskerk in Katwijk. Het koor onder leiding van Sytze Stel zal begeleid worden door het Ne derlands Radio Orkest, het op treden begint om kwart over acht. Toegangsprijs 17,50. Expositie (1) Oud-burgemeester C. Bos opent zaterdagmiddag om vijf uur de expositie 'Stillevens' in het Kat- wijks Museum. Tot en 14 no vember zullen in het museum werken van Tineke Ouwehand te zien zijn. Openingstijden: donderdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 en van 14 tot 17 Dierenambulance Expositie (2) In het kader van Dierendag houdt de dierenambulance Oegstgeest houdt zaterdag een open-dag. De dierenambulance aan de Haarlemmerstraat 12 te Oegstgeest is open van tien tot vier uur. Voor informatie: 071- 174141. Burgemeester W. van Beek opent zaterdag om twee uur in 't Schoolhuis in Rijnsaterwoude de expositie van de Stichting Te- ken- en Schilderclub Jacobs- woude. De club exposeert gedu rende de maand oktober in het Schoolhuis met afbeeldingen Donor, zaterdag in Alphen uit de omgeving van Jacobs- woude. Kindertheater Op uitnodiging van de Werk groep Speelparasol komt Teater 42 zondag naar Dorpshuis De Alkeburcht in Roelof ar endsveen met de theatervoorstelling Het Mysterie van de Bibliotheek van Tildonk. De voorstelling is be stemd voor kinderen vanaf 5 jaar en begint om half drie. De toegangsprijs is vier gulden voor kinderen en zes gulden voor volwassenen. Telefonisch kunnen kaarten worden besteld vanaf 12.00 uur op de dag van de voorstelling. Telefoon: 01713-12720. Folk De House Band brengt zondag in het Parktheater, Cornelis Geellaan 2 in Alphen een pro gramma gebaseerd op Engelse traditionele folkmuziek, gelar deerd met bretonse invloeden. De aanvang is half negen, de toegang bedraagt 15,- (CJP/pas 65+ 12,50). Voor re servering/kaartverkoop: 01720 - 95600172875. Donor De Zaans-Amsterdamse metal- band Donor staat zaterdag op de planken van jongerencen trum Het Kasteel, Concertweg 1 in Alphen aan den Rijn. Het concert van Donor wordt voor afgegaan door een korte set van Age of Agony. De toegangsprijs bedraagt 8,-. Het Kasteel is open vanaf negen uur. 2 oktober 16.00-24.00: Kermis op Stationsplein, Schuttersveld, Rijnsburgersin- gel, Lammermarkt rond molen De Valk, Nieuwe Beesten markt. 16.00-24.00: Stationsweg, Tweede Binnen- véstgracht, Nieuwe Mare, Oude Singel en Turfmarkt, feestelijke warenmarkt. 16.00-24.00: Vlootschouw Stichting Histo rische Haven. 18.30-19.30: Stadhuistoren, beiaardbespe ling door Co Groenewoud. 19.30: Taptoe, vertrek vanaf Kaasmarkt, vervolgens langs -Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Steen- schuur (oostzijde), Van der Werf- park, Doezastraat, Jan van Houtka de, Geregracht (Jan van Hout-mo nument). 21.00: Taptoe door K en G en diverse ande re muziekkorpsen bij de Pieters kerk. 's avonds live-muziek in groot aantal cafés e.d., hieronder enkele voorbeelden: 19.00: Praethuys, Vrouwenkerkplein, op treden Kwakberg Band, Elixer en Convenant. 20.00: Antonius Clubhuis, Lange Mare Ha ring- en wittebroodfestival met De Rijnsons, Leidse Kees en Ali van Tongeren. 21.00: Droomfabriek, Oude Singel 56, op treden Bleu Band. 21.00: La Bota, Herensteeg, optreden The Shoes. 3 Oktober 7.00: Stadhuisplein, Reveille door Leids Politie Muziek Gezelschap. 7.30-9.30: Waag, uitreiking haring en wit tebrood. 8.00: Van der Werfpark, koraalmuziek. 8.30-9.30: Stadhuistoren, beiaardconcert door Henk Groeneweg. 9.00-24.00: Kermis en feestelijke waren markt (lokaties zie boven). 9.30-12.00: Poppenkast op Stille Mare, Ge recht, Breestraat (bij Gangetje) en Burchtplein. 9.00-24.00: Vlootschouw Galgewater, met vanaf 9.00 ruilbeurs en ambach tenmarkt en om 11.00 en 14.00 optredens van Zakkendragers- gilde St. Anthonis uit Schiedam. Ieder half uur rondvaarten door Schuitje Vaart langs de gepavoi- seerde vloot. 10.00-12.00: Lakenhal gratis geopend. 10.00-12.00: Wielerkoers voor dames over Korevaarstraat, Steenschuur, Doezastraat en Jan van Hout kade. 10.00-16.00: Stadhuisplein, muziek- en amusementsplein. 10.00-17.00: Haarlemmerstraat, Histori sche stoomtram. 10.00-12.00: Breestraat, theater 10.15: Pieterskerk, herdenkingsdienst. 10.15-10.45: Zijlsingel, marinedemonstra ties. 12.00: Van der Werfpark, aankomst Geu- zenvloot (200 kano's). 12;30: Steenschuur, Japans dagvuurwerk. 13.00: Optocht met als thema 'Europa in harmonie'. GEWIJZIGDE ROUTE: Burggravenlaan, Hoge Rijndijk, Plantagelaan, Levendaal, Korevaar straat, Breestraat, Nooi;deinde, Wit- tesingel, Koepoortsbrug, Jan van Houtkade, Geregracht, Levendaal, PLantagelaan, Hoge Rijndijk, Burg gravenlaan. 13.00-17.00: Galgewater, molen De Put, H.Ms Bulgia te bezichtigen voor publiek. 14.00-22.00: Kaasmarkt, Countryfestival. 's Avonds in groot aantal cafés live optre dens. 20.00: Antonius Clubhuis, Lange Mare Ha ring- en wittebroodfestival met De Rijnsons, Leidse Kees en Ali van Tongeren. 23.30: Ankerpark, Vuurwerk. Stilleven; Eén van de olieverven van Tineke Ouwehand te zien in het Katwijks Museum. illustratie: pr LEIDEN - Zoals elk jaar moeten de busroutes in de bin nenstad van Leiden weer wor den omgelegd voor de 3 Octo- berviering. Er zullen tijdelijk haltes vervallen. Dit jaar rijdt er voor de eerste keer een pen delbus tijdens de optocht op za terdag 3 oktober. Door de opbouw van de ker mis op de Lammermarkt rijdt buslijn 15 vanaf donderdag 1 oktober tot en met maandag 5 oktober via de Zijlsingel en het Levendaal. Lijnen 111 en 112 van Centraal Nederland rijden om via de schipholweg en de Willem de Zwijgerlaan. De hal tes Langegracht, Herensingel, Pelikaanstraat, Ir. Driessen- straat en Oosterkerkstraat vér- vallen. Bussen zullen vanaf donder dagmiddag ook niet meer via de Nieuwe Beestenmarkt rijden. Vanuit het centrum rijden de bussen via Noordeinde, Rijn- zichtbrug en Morssingel naar het station. De haltes Kort Ra penburg en Nieuwe Beesten markt vervallen. Door de opbouw van de wa renmarkt in de Steenstraat en de Stationsweg rijden de bus sen op vrijdag tot 16.00 uur naar de Breestraat via de Mors singel, Rijnzichtbrug en Noord einde. Na 16.00 uur en op zater dag is ook de Breestraat afge sloten. De route van de bussen vanaf het station voert dan via de morssingel, Rijnzichtbrug, de Witte Singel en Jan van Houtkade naar de Korevaar straat. In de richting van het station rijden de bussen via de Zoetwoudsesingel, Witte Sin gel, Rijnzichtbrug en Morssin gel. Tijdens deze omleiding zijn de haltes Stationsweg ver plaatst naar Stationsplein. Door de nieuwe route van de optocht, is de Witte singel op za terdag tussen 12.00 en 18.00 niet bruikbaar als alternatieve route. Tijdens die uren wordt een pendelbus ingezet. Alle bussen vanuit Leiden-Zuid- west, Voorschoten en Leider- DIENSTVERLEN APOTHEKEN - De avond diensten van de apotheken Leiden worden waargenomen apotheken die ook weekenddi ben. /IIN(C STICHTING KRUISWERK LE^V Centraal kantoor: Schuttersvel: hl informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencenli j pleegartikelen: Burggravenlaie telefoon 071-121894. Geopen n lijks 13.30-17.00 uur, donderd; ;h' 19.00 ONGEVALLENDIENST ZIEK ZEN LEIDEN Ongevallendj dag Academisch Ziekenhuis van dinsdag 13.00 u. tot «w 13.00 u. (Diaconessenhuis p fl ken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.00i terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziek;in De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenburge - Leiden naar de Cronesteinkai Leiden. VERENIGING BESCHERMD BOREN KIND - Hulpverlenii gewenste zwangerschap voo en kind. Bel tel. 071-8963 897762; 033-620244 (dit laat mer is dag en nacht bereikbaar^ BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ^ aconessenhuis: Bezoekuur van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.45 uur. Kinderafdeling dag; 10.30 tot 19.00. Niet meer dan zoekers per patiënt. Op de special care kan men terecht v tot 11.00 uur en van 19.00 tot 1 Voordat de laatste twee afdeli zocht kunnen worden dient worden overlegd met de diens Al verpleegkundige Sint Elisa! kenhuis: Volwassenen dage 14.00-14.45 u. en van 18.30- klasse-afdelingen ook 11.15- Kraamafdeling: Naast de non zoektijden alleen voor „kraan 11 van 19.30-21.00 u. Gynaecol loskunde/urologie van 14.00-» van 18.30-19.30 uur Kinder1'1 ouders zijn de gehele dag well ll van beiden kan, indien men w of haar kind blijven slapen. Vo tjes, zusjes en andere bezoek^1 bezoektijd van 15.00 u. tot CCU (hartbewaking) dag. va 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. care: dag. van 14.00-14.45 u 19.00-19.30 u. Sport-Medisctm centrum: Spreekuur ma. 19." in het St. Elisabeth-ziekenhuis. geest: Di. en vr. 13.00-14.3i 11.00-12.00 u. en 14.00-15 OOi klasse: de gehele dag. Jelge niek: Jongerentearh: za. en 17.00 u. Opname: werkdagejk 17.45 u.; za. zo en 11.30 en 14.00-16.30 D: dag. tot 21.00 u. met uitz van behandeltijden en etens'f Academisch Ziekenhuis: Voc d tiënten (behalve kinderen) zij; zoekuren als volgt: DagelïjL 15.00 u. en 18.30-19.30 u. /w zoekuur afdeling verloskund;,e 19.00 u. De Praematurenafdel 1 ouders en familie is na overlei tiënten doorlopend bezoek Bezoek aan ernstige patiënti neer aan ernstige patiënten pend bezoek wordt toegestaa hoofdverpleegkundige hiervoC|e Ie kaarten verstrekken. Kind zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyf' boxenafdeling: volgens afspi s het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: voor opgenomen kinderen na ove^ verpleegkundig hoofd. Voor ar zoekers van kinderen: Keel- oorheelkunde en neurologii 15.00 en 18.30-19.30. Oogh en heelkunde: 14.15-15.00 i 19.00. Rijnoordziekenhui lijks 14.30-15.15 u. en 18.30 Kraamafdeling: vaders, bro zusjes zijn de gehele dag overleg met het hoofd van Kinderafdeling 14.30-15.30 u leg met de verpleging zijn hie dere bezoektijden mogelijk. zijn de gehele dag welkom met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg 2,1 Leiden, tel 254810.) InformatiL aanmelden voor kinderopvai* den. Geopend: ma t/m vrdagi ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN steeg 10. Ma. t/m vr. telefonist baar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.00 do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Adviesbureau, Ketelboeterss tel. 130775; afdeling belasti leen op afspraak, klachtenbi en do. 18.30-20.30, afdeling lingenrecht: ma. 13-15 en d 20.30, afdeling vrouw: vr 10-r SOS Telefonische Hulpdien! e.o. - Voor een gesprek van mens. Vertrouwelijk. Dag c reikbaar. Telefoonnummer telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHU rengracht 50, Leiden 01720-72611 Alphen aan Spreekuren volgens afspraak.l MELDLIJN AGRESSIE EN NATIE HOMOSEXUALITEIT| 221008. zo. 20-24. JE BENT G( BIJ DE TIJD1 dorp/Zoeterwoude rijden via de Vijf Meilaan, Churchilllaan en Haagweg naar het station. De pendelbus rijdt vanaf de Jan van Houtbrug via de Koningin- nelaan,Vijrheidslaan, Vijf Mei laan, Churchilllaan, Voorscho- terweg en Lammenschansweg. Bij de haltes Lammenschans NS, Vijf Meiplein en Vijf Mei laan ter hoogte van de Chur chilllaan kan worden overge stapt op doorgaande lijnen. Tijdens de taptoe, de demon straties en het vuurwerk zullen buslijnen voor kortere periodes worden omgeleid. Medewer kers van de NZH zijn op 2 en 3 oktober aanwezig om het pu bliek te informeren. MET EEN LEN VANDEGKB i, Natuurlijk gaat u voor uw I!f naar een vertrouwd adrese Zoals de GKB Leiden dusS Daar maken ze uw persoc t lening of doorlopend kred d prima in orde voor u. it Snel, zonder poespas enik aantrekkelijke voorwaarde Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 - uur en donderdagavond v 17.30- 19.30 uur. Of bel voor informatie. q /OÜ£goed\; <oreuwLEi[ Gemeentelijke Kredietba Leiden Breestraat 24, Postbus 11300,2301 EH tel. 071-254145

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10