Groenendijk: Ik hoor op het veld Goeljajevs vlucht in het ongewisse Sport Maradona: Droom is verwezenlijkt Leidse Courant dinsdag 29 september 1992 Wprse bondscoach irvangt Strandli lo - De Noorse bondscoach Olsen heeft in zijn selectie orde nationale ploeg, die op 7 LEic tober in en tegen San Marino l geit, één wijziging aange- i acht in vergelijking met de nla* öeP voriSe week met er>i ices opnam tegen het Neder- 'dag ads elftal. Middenvelder Tore dré Dahlum van Rosenburg >mt de plaats in van Frank randli. 05 g ouwenelftal speelt igen Noorwegen it Lei iirich - In navolging van de N jnnen op weg naar het WK, jjgt de Nederlandse vrouwen NGo etbalploeg te maken met ling; orwegen. Het team van ndscoach Derks speelt in de lartfinales van de Europese istrijd tegen de Scandina- ZÉnLs, Eerst is de uitwedstrijd, arschijnlijk op 18 oktober. Etthuisduel is mogelijk op 15 •iN ivember. De winnaar komt in halve eindstrijd uit tegen het ite land van de dubbele ont ij^ Deling tussen Zweden en De- ei marken, istt Jj ;roen Boere in staat in beschuldiging venter Jeroen Boere van i Ahead Eagles is door de chtcommissie van de KNVB staat van beschuldiging jlkop, ld naar aanleiding van een se overtreding op Dean Gor- De spits ging over de schreef lens de thuiswedstrijd tegen yenoord van twee weken len. Boere kreeg van scheids- thter Reygwart de gele kaart 302cDr overtreding, maar de •I IVB liet daarop weten de ik ernstig op te nemen. Mijn- i (Go Ahead Eagles), Seve rn (Roda JC), Van der Weide lendam) en Uneken (Vitesse) rden geschorst voor één wed- ïïi 9' uis de Koning een sr naar Jan Raas liet Louis de Koning eling It het komende seizoen voor nieuwe WordPerfect-ploeg ,™nJan Raas. De bijna 25-jari- Heenvlieter kwam gisteren overeenstemming over een wi itract voor één jaar. De Ko- ig: „Ik had ook voor twee jaar 3y2 nnen tekenen, maar ik geef -jrai voorkeur aan één seizoen. B-- in kunnen beide partijen he rn of ze elkaar bevallen". ld-waterpolocoach te n ZIAN overleden orschoten Na langdurig kbed is Hans van der Moolen teren in zijn woonplaats orschoten overleden. Van Moolen maakte in de 1 regio naam als coach van wa- (De' polovereniging ZIAN/Vites- Met deze club behaalde de 'i« idenaar vele internationale fessen, ieo 71 yenoorder Heus jft thuis idij tterdam Feyenoord is sder Ruud Heus naar Israël trokken, waar morgenmid- Jui gde return voor het toernooi ■te de Europese beker voor be- winnaars tegen Hapoel Pe- vre h Tik va wordt gespeeld. Een pekking in een kuitspier, ndag opgelopen in de derby en Sparta, houdt de linker- m ugelverdediger noodge ongen thuis. Orlando Trust- werd als vervanger aan de ectie van zestien spelers toe- jfj irver en Rayer ïiilen van club blond-De trainers Frans irver en Henk Rayer ruilen club. Körver verhuist van Imond Sport naar VW, Ray- shS gaat de omgekeerde Weg. De ig* tbs uit de eerste divisie zijn iteren tot de trainersi-uil ge ien. VW heeft met Körver overeenkomst gesloten tot :LB iili 1995. Rayer blijft in eerste intie tot medio 1993 bij Imond Sport. De nieuwe con- l actie gaat op 1 oktober in. irver is daarmee toe aan zijn -rde en laatste betaalde club g, Limburg. Hij was eerder oe- ind uneester van Fortuna Sit- kuii rd, MW en Roda JC. Rayer, ruim een jaar geleden pro beerde met VW maar ïhts een seizoen in de. hoog- klasse mocht vertoeven, fde in onmin met zijn club. een conflict met mana- Teeuwen en werd de laatste dstrijden vervangen door as tent Rey nier se. 'ikaanse atleten innen bij mannen rana Afrika bij de man- i en het Gemenebest van iafhankelijke Staten bij de ®uwen hebben de wereldbe- lEK18 atletiek in Havana gewon- Afrika verwees de Europe- bekerhouder Groot-Brittan- fnaar de tweede plaats. Het bleef in Havana Europa or. Er werd in de Cubaanse d voor de zesde keer 'de wereldbekers gestreden. Op advies van Beenhakker betaalde Ajax vorigjaar 1,2 miljoen gulden aan Roda JC voor Alfons Groenendijk. De linkshalf moest Richard Witschge doen vergeten. Het ging goed totdat Van Gaal het roer overnam. Als Groenendijk niet geblesseerd is, zit hij nu tandenknarsend in de dug-out. door Gijsbert Spierenburg Amsterdam - Een kleine atten tie kan soms al heel mooi zijn, in de voetbaljungle is er even wel zelden ruimte voor. Een zware enkelblessure houdt Al fons Groenendijk al weken uit de roulatie. Het gevolg van een trap van Ron van den Berg van Sparta. „Van boze opzet was geen sprake, maar los daarvan: het is toch niet te veel gevraagd om mij een bloemetje of een kaartje te sturen. Of wel soms?". De reserve-speler van Ajax spreekt bedachtzaam met soms mooi geweven herfstdraden rond de zinnen. De warmte van zijn stem is de warmte van zijn hart. „Ik speel nu tien jaar betaald voetbal. Bij FC Den Haag, bij Roda JC en nu bij Ajax. Ik had alleen maar trainers gehad die gek van me waren en volledig achter me stonden. Cor van der Hart zette me op m'n zeven tiende al in het eerste van FC Den Haag. Ik heb het vertrou wen gehad van Rob Baan, van Leo Steegman, Rob Jacobs, Jan Reker en Leo Beenhakker. Het heeft me niet tegengezeten. Nu heb ik bij Ajax in de persoon van Van Gaal dus een trainer, die niet gek van me is. Dat kan een keer gebeuren in je carrière. Zo iets heb je te accepteren. De trainer die mij naar Amsterdam haalde (Beenhakker, red.) zit nu in Zürich. Daarom zit ik op de bank. Zo simpel is dat". Visie Bij Ajax-boss Van Gaal komt Groenendijk niet in aanmer king, evenmin als trouwens die andere twee aankopen van Beenhakker, Van Loen en Alf- len. „In de visie van Van Gaal heeft de linkermiddenvelder van Ajax in eerste instantie een controlerende taak. Die rol ligt SCHAATSEN Michel Kreek beter. Die jongen doet het op die positie boven dien goed. Je wint niet zomaar een UEFA Cup. Je hoort mij ook niet zeggen dat Van Gaal met Kreek een verkeerde keuze heeft gemaakt". „Als men mij zuiver beoordeelt op mijn verdedigende kwalitei ten blijft er weinig van me over. Maar ik kan natuurlijk meer. Ik heb heel mijn leven al avon tuurlijk gevoetbald. Ik ben al tijd op pad. In tien jaar betaald voetbal ben ik gemiddeld goed geweest voor zes doelpunten en elf assists per seizoen. Sla de statistieken er maar op na. Het is heel simpel: wie mij opstelt of koopt, weet dat ik per seizoen bij zeventien doelpunten be trokken ben. Een trainer die achter mij staat, krijgt dat er voor terug. En dat is heel wat". Onbevredigend Alfons Groenendijk is er niet de man naar zich in zijn lot te schikken. „In de afgelopen va kantie had ik een onbevredi gend gevoel. Er moest, vond ik, veel meer in zitten dan er tot nu toe was uitgekomen. Ik nam me meteen voor het nog ten minste één seizoen bij Ajax te probe ren; wie er ook zou komen en wat er ook zou gebeuren. Om die reden heb ik bij voorbeeld ook 'nee' gezegd tegen FC Twente". „In de voorbereiding deed ik het goed. Omdat Michel Kreek geblesseerd raakte, speelde ik praktisch alle wedstrijden mee. Ik heb veel assists gegeven en ook nog gescoord. Ik kan mezelf niets verwijten, ik heb er alles aan gedaan. Uiteindelijk heeft Van Gaal toch weer de voorkeur gegeven aan Michel Kreek. Ik heb er nog met de trainer over gesproken, maar op die positie wil hij nu eenmaal een ander type dan ik. Het is zijn keuze. Hij is daar ten opzichte van mij Alfons Groenendijk; 'Ik vind het zonde voor het voetbal dat een speler als ik reserve staat'. foto Theo Böhmers heel eerlijk in geweest". De Leidenaar vindt het te goed koop om met zijn vinger uitslui tend in de richting van zijn trai ner te wijzen. „Ik verwijt Van Gaal niets. Hij is de technisch- directeur. Het is zijn ploeg, zijn tactiek en zijn visie. Hij heeft het recht het elftal samen te stellen zoals hij dat wil. Ik heb het maar te accepteren. Daar ben ik professional voor. Ik weet waar ik aan toe ben nu. Ik ben aangewezen op de bank. Daarbij ben ik 28 jaar. Dat is nog geen leeftijd voor de bank. Ik heb haast. Ik vind het zonde voor het voetbal dat een speler als ik reserve is. Ik behoor op het veld te staan. Die overtui ging ben ik nog steeds toege daan". Paradoxaal genoeg is elke nieu we dag in de Meer voor Alfons Groenendijk nog immer een feestdag. „Ondanks het feit dat ik niet speel vind ik het een eer om lid van Ajax te mogen zijn. Nog elke dag ga ik met plezier naar de training. Ik ben er nog altijd enorm trots op dat Ajax mij vorigjaar heeft gekocht. Je kunt je eenvoudig geen betere club wensen. Ik heb het naar mijn zin hier en daar verandert mijn huidige positie niets aan". „Ik hou verschrikkelijk van het leven. Een chagrijnige dag komt bij mij niet voor. Ik ben niet iemand die zegt: Dan gaan we maar weg, dan geven we het maar op. Zo zit ik niet in elkaar. Ik geef toe dat ik nog best twee jaar naar het buitenland zou willen. Wie wil dat niet? Maar op dit moment verkeer ik niet in de positie dat ik eisen kan stellen. Ik ben geblesseerd en val niet op. Ja, alleen in het krachtcentrum. Ik fiets wat af. Bergje op, bergje af. Ik fietste van de week op de home-trainer zo hard dat op een gegeven mo ment het telefoonnummer van Peter Post voor me in beeld ver scheen". „Ik bedoel - de wil om te slagen is bij mij nog altijd aanwezig. Ik zit nog boordevol ambities. Ik zou heel graag bij Ajax slagen, maar merkje dat dat er niet in zit dan moetje reëel zijn. In Ne derland zijn op het ogenblik 131 voetballers werkloos. Ik maak me niet direct zorgen. Ik weet wat ik kan. Alleen: Als je een maal bij Ajax hebt gevoetbald, waar moet je dan nog heen in Nederland? Naar PSV of Feye noord misschien, maar die zijn ruim voorzien. Die zitten niet op mij te wachten". „Eigenlijk ben ik net zo'n type als Richard Witschge. Ook niet zo'n geweldige verdediger. We hebben veel gemeen. Hij staat ernaast bij Barcelona, ik bij Ajax. Ik weet vrijwel zeker dat hij bij Ajax nu ook niet zou heb- doorGuidoBindels Den Haag De komst van ex- olympisch, Europees en wereld kampioen Nicolaj Goeljajev naar Den Haag is ook voor hem niet meer dan een vlucht in het ongewisse. Zoals we zaterdag al aankon digden presenteerde de directie van schaatscentrum De Uithof gisteren vol trots zijn nieuwe trainer, die inmiddels op het pretpark Duinrell een vakan tiebungalow heeft betrokken, overdag aan een come-back werkt en vanaf zaterdag in de avonduren les gaat geven aan recreanten. Goeljajev hield het niet meer uit in Rusland, waar de sport en vooral het schaatsen lang niet meer zo'n belangrijke plaats inneemt. Als afgestu deerd sportinstructeur kon hij er geen werk vinden en de roem van zijn behaalde successen is er al een hele tijd geleden ver bleekt. Nederland is voor hem al jaren het beloofde land. Daarom hap te Goeljajev maar wat graag toe, toen hem de mógelijkheid werd geboden hier aan de slag te gaan. Zelfs al staat daar slechts een onkostenvergoe ding en dus geen echt salaris te genover. Het deert de Moskoviet in eer ste instantie niet. Dat zegt hij althans, maar wie met Goelja jev praat kan zich niet aan de indruk onttrekken, dat de man dan ook nauwelijks toekomst plannen heeft en dat hij eigen lijk alleen maar naar Nederland is gekomen in de stille hoop hier vroeg of laat een echte baan te vinden. „Ik kan niet vooruitblikken, omdat die toekomst voor mij zo vreselijk onzeker is. Daarom probeert ik nu maar van jaar naar jaar te leven en ondertus sen te kijken of er hier iemand UITSLAGEN foto Jacques Zorgman Nicolaj Goeljajev: 'Ik ben maar een schaatser. Rusland had mij niets meer te bieden. Daarom ben ik hier naar toe gekomen'. Vooral wat het schaatsen be treft. Dat vinden ze niet com mercieel genoeg. Ik heb nog wel even in een schaatsploeg geze ten, maar ik kon er niet meer tegen. Ik wil eindelijk eens op eigen benen staan, mijn eigen weg uitstippelen". Die weg is er dus vooralsnog een zonder duidelijke bestem ming. Ook op sportief gebied kun je je immers afvragen wat de toekomst moet brengen voor de gouden-medaillewinnaar (1000 meter) van Calgary. Zelf zegt hij het dit jaar rustig aan te willen doen, om zich dan volle dig te richten op de Olympische Spelen van 1994 in Lilleham- mer. Daar wil hij nog één keer toe slaan, maar wie hem gisteren confronteerde met zijn presta ties van de afgelopen seizoenen, kon zich niet aan de indruk ont trekken, dat de wens ook hier de vader van de gedachten is. Goeljajev kampt immers nog, steeds met problemen in de bloedtoevoer van zijn benen. Bovendien speelde hem de afge lopen maanden een oude rug blessure, een erfenis van een valpartij vijfjaar geleden, weer parten. Op de duizend meter, zo is zijn overtuiging, hoeft dat al lemaal geen problemen op te le veren. Maar als allrounder heeft de Europese en wereld kampioen van 1987 toch echt Diego Maradona maakte gisteravond in het shirt van Sevilla zijn rentree op de voetbalvelden. BASKETBAL Eredivisie vrou wen: Tonego-Den Helder 71-58. BOKSEN Zuidhollandse kam pioenschappen, Oranjeplein Den Haag. Halve finales. A- klasse, zwaarwelter: Lotgering (Boxing'82) w.o.p Van Leeuwen (Alphen), Antony Medina (Schildkamp) w.o.p. Van der Veen (Kristalijn); licht: San- ches (Boxing'82) w.o.p. Krijgs man (Houwaart), Dias (Huize naar) w.o.p. Jose Medina (Schildkamp); B-midden: Craanen (Alphen) w.o.p. Con- valius (Boxing'82); C-zwaar: is die gebruik wil maken van mijn ervaringen als top-sport- er. Wie weet loop ik dan ooit te gen een fulltime-baan als trai ner in het Westen aan". „In Rusland heb ik momenteel niets te zoeken. Het is daar zo enorm snel vreanderd, dat het niet eens meer bij te houden is. Onderwater (Leiden) wint door ko (h) in 1ste ronde van Bou- man (BC'88); halfzwaar: Hana- chi (Houwaart) w.o.p. Lont (Hoboken), Witteling (Boxing'82) wint door w.o. Rit meester (BC'88); zwaarwelter: Overgauw (Boxing'82) wint door w.o. Candello (Kristalijn); N-klasse, zwaarwelter: Con wint door opgave in 1ste ronde van Van Leeuwen (Portugaal); lichtwelter: Akbulalu (Leiden) w.o.p. Goddijn (Kristalijn). Kwartfinales, C-midden: Bos (BC'88) w.o.p. Pires In februari heb ik van het Sportcomité voor het laatst geld gehad. Zeshonderd roebel. Als ik dat nu weer zou krijgen is dat geld inmiddels tien keer zo wei nig waard als een paar maan den geleden". „Voor de sport hebben ze er nauwelijks meer iets over. (Boxing'82), Gregardus (Kris talijn) wint door k.o (h) in 1ste ronde van Ten Burgh (Krista lijn); N-midden: Van Tongeren (Kristalijn) w.o.p. Van Doorn (Boxing'82), Van der Plas (Houtzagerij) wint door w.o. Aghziel (Houwaart), Lopes (Boxing'82) wint door w.o. Monteiro (Boxing'82), Starke (Kristalijn) wint door ko (h) in 3e ronde van Bazel (Houwaart). TENNIS Vancouver. Davis Cup, promotie/degradatie we- reldgroep. Canada-Oostenrijk 1-3. Connell-Antonitsch 2-6 4-6 Hij wil zich dan ook gaan con centreren op de sprint. En waar mogelijk toch nog een klein beetje op zijn toekomst. Wat die te bieden heeft? Wie het weet mag het zeggen, want Nicolaj Goeljajev, schaatser uit de voor malige Sovjet-Unie, sportin structeur zonder werk in Rus land, moet het antwoord schul dig blijven. „Ik ben maar een schaatser. Rusland had mij niets meer te bieden. Daarom ben ik hier naar toe gekomen". Sevilla Diego Maradona kon de gevoelens bij zijn rentree al leen vergelijken met de emoties na de geboorte van zijn doch ters. De Argentijnse voetballer keerde gisteren terug in het topvoetbal, in een voor hem ge organiseerde wedstrijd tussen zijn nieuwe club Sevilla en Bay- ern München. Maradona impo neerde bij vlagen en leidde de Spanjaarden naar de zege van 3-1. Hij torste nog wat overgewicht mee, maar speelde negentig mi nuten. En was tevreden: „Mijn droom is verwezenlijkt. Ik dank alle mensen van Sevilla die dit mogelijk hebben gemaakt". Landgenoot Carlos Bilardo, trainer van Sevilla, had zelfs niet overwogen zijn bescherme ling'een applauswissel te geven. „Want hij wil spelen, spelen, zo veel mogelijk". De persoonlijke trainer van de voetballer, Javier Valdecantos, Bryan sjouwt ballen voor reserve-spelers door Gijsbert Spierenburg Amsterdam - In een okergele pantalon met daaronder zwar ten fluwelen schoentjes ver schijnt de gevallen ster, een halfuur voor aanvang van de training van het tweede elftal, in een tweedehands bolide op de parkeerplaats van het Ajax-sta- dion. „Jullie zien het", grapt Bryan Roy als een boer met kiespijn, „ik heb mijn lease auto al moeten inleveren. Het wordt nu dus echt tijd dat ik op kras hier". De omstreden linksbuiten meldt zich voor de training van de reserves onder leiding van Gerard van der Lem. Over de affaire met trainer Van Gaal, die het bestuur heeft gevraagd hem te verkopen, wenst hij niets los te laten. „Ik geef pas commentaar als mijn zaak waarnemer met Ajax een oplos sing heeft gevonden Zorgenkind Als eerste stapt de verloren zoon even later het trainings veld op, een zak met ballen op de rug. Aan zijn inzet ontbreekt het die middag niet. Trainer Van der Lem aait zorgenkind maar eens over de krullen: Bryan is een vreselijk aardige gozer, binnen de vereniging een vreselijk sociale jongen, die ook bij de junior-wedstrijdjes nog weieens zijn gezicht laat zien. En dat kan niet iedere speler van het eerste zeggen. Het is absoluut niet waar, zoals in een ochtendkrant is gesuggereerd, dat hij arrogant zou zijn en niet goed in de groep zou liggen. Dat is absoluut niet waar. Vraag er de spelers van het eerste elftal maar naar. Wat hem nu is over komen, is rottig. Het is voor de technische staf een heel moeilij ke beslissing geweest, neem dat maar gerust van mij aan. Het is misschien hard gespeeld, je weet hoe Louis (Van Gaal, red.) is. Maar bij Ajax weet nu ieder een waar die aan toe is. Nie mand hoeft nu meer verstop pertje te spelen". Bryan Roy speelt vanavond met de Ajax-reserves in het Zuider park tegen ADO Den Haag 2. Van der Lem heeft voor de afge schreven linksbuiten een posi tie als schaduwspits in gedach ten. „Misschien dat hij met aijn intuïtie op die plaats beter tot zijn recht komt. Onder de hui dige omstandigheden zal ik voor hem de druk niet nog gro ter maken dan die op het ogen blik al is. Ik zal hem alleen -vra gen in de Ajax-geest te voetbal len". BOKSEN Saaie opening districtsstrijd foto ap door Dennis Mulkens zei: „Hij kan zonder problemen gewicht kwijtraken, maar het aansterken van de spieren zal moeilijker zijn en een paar maanden duren". Maradona had fraaie acties. In de achttiende minuut redde doelman Aumann na een flit send schot van 'pluisje', die even later met een vrije trap de lat raakte. Sevilla stond toen al met 0-1 achter, door een doel punt van Thon. De wereldkampioen van 1986, meestal bewaakt door Schwabl, beroerde de bal 72 keer. Tussen de 60ste en 70ste minuut scoor de zijn club drie keer. Doelpun ten: Monchu (2) en de Kroaat Suker. In de voorbereiding van twee goals had het genie een aandeel. Tegenvallend was gisteravond alleen de opkomst van de toe schouwers. Met 35.000 fans was het stadion Ramon San chez Pizjuan half gevuld. 6-7, Nestor-Prerovsky 4-6 7-6 Minneapolis, halve finales. Ver enigde Staten-Zweden 4-1. Agassi-Kulti 6-7 6-2 6-4. Geneve. Zwitserland-Brazilië 5-0. Rosset-Oncins 6-3 7-5 7-5, Hlasek-Mattar 6-26-3 6-7 6-3, Hlasek/Rosset-Mótta/Roese 6-3 6-4 6-3, Hlasek-Oncins 6-4 6-2, Rosset-Mattar 7-6 6-3. Brisbane. Mannen, eerste ron de: Eltingh (Ned/7)-Steven (NZe) 5-7 7-6 6-4, Stark (VSt)- Matsuoka (Jap/3) 7-5 6-4, Grabb (VSt/8 (-Morgan (Aus) 6- 4 6-3, Raoux (Fra)-Stolle (Aus/4) 6-4 6-3, Holm (Zwe/1)- Fromberg (Aus) 2-6 7-5 6-4. Palermo. Mannen, eerste ron de: Perez-Roldan (Arg)-Kilder- ry (Aus) 6-3 6-2, Javier Sanchez (Spa/8)-Gilbert (Fra) 4-6 6-1 6- 4, Champion (Fra)-Riog (Spa) 6-4 6-2, Clavet, (Spa/4)-Pistolesi (Ita) 6-14-6 6-3. Leipzig. Vrouwen, eerste ron de: Porwik (Dui)-Holubova (Tsj) 3-6 6-0 6-2, Dechaume (Fra)-Probst (Dui) 5-7 7-6 6-4, Sukova (Tsj/5)-Babel (Dui) 6-3 6-1, Zrubakova (Tsj)-Adams (VSt) 6-3 6-2, Martinez (Spa/2)- Demongeot (Fra) 6-2 6-4. Bayonne. Vrouwen, eerste ron de: Kohde-Kilsch (Dui)-Ercego- vic (Kro) 6-1 4-6 6-3, Van Lot- tum (Fra)-Godridge (Aus) 6-2 6-1, Temesvari (Hon)-Nowak (Pol) 4-6 6-1 6-2, Tauziat (Fra/2)-Allen (VSt) 6-3 6-3. VOETBAL Engeland, tiende speeldag van de league Arse nal-Manchester City 1-0. Oe fenwedstrijd in het teken van de rentree van Diego Marado na: Sevilla-Bayern München 3- 1(0-1). Den Haag Een saaie opening van de Zuidhollandse bokskajn- pioenschappen was het gister avond in sporthal Oranjeplein. Geen hoogstaande partijen, geen vreemde uitslagen en geen verrassingen waren er bijlde strijd in het district waarvoor zich ruim honderd deelnemers hebben ingeschreven. De Zuidhollandse kampioen schappen zijn voor de komende weken over vijf avonden uitge smeerd. In andere districten zijn er soms maar twee pro gramma's nodig om de titels te verdedigen, dus wat dat betreft mag Zuid-Holland niet eens mopperen. Toch kon het pu bliek gisteren in Den Haag niet enthousiast raken over de kwa liteit van het schouwspel, dat zich voor tamelijk lege tribunes voltrok. Geen finale De twee Haagse A-klassers za gen beiden hun weg naar de fi nale afgesneden. Lichtgewicht Jacob Krijgsman van BV Hou waart moest zijn meerdere er kennen in José Sanches van Boxing'82. Het duel werd door de Rotterdammer duidelijk op punten beslist. In het zwaar- weltergewicht moest Rodney van der Veen (Kristalijn) bui gen voor Antony Medina van de Hoogvlietse school Schildkamp. Bepaald nog niet overtuigend was het boksen van Miguel Dias, die na de niet zo succesvol verlopen Olympische Spelen van Barcelona zijn rentree maakte. De Rotterdammer won weliswaar op punten van José Medina, die voor het eerst na vijf jaar weer in de ring ver scheen, maar spetterend was het optreden van Dias niet. In het lichtgewicht heeft hij trou wens voor de school van Huize naar gekozen, waar hij onder leiding van ex-bondscoach Stan van den Driessche een nieuwe weg heeft ingeslagen. Dias neemt het in de finale op tegen zijn ex-clubgenoot Jose San ches.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11