Asbest in schooltuinen Sassenheims park Rusthof De Na-Braassem had alles mee Schaatsen Straathof brengen ƒ850,- op Leiden Omgeving Veel bekeuringen bij snelheidscontroles K O-Katwijk geeft taalcursussen Missiemarkt overtreft verwachting Speelse olympiade voor scholieren in Wassenaar 11 6 Leidse Courant i maandag 28 september 1992 Geluidsoverlast in Hazerswoude HAZERSWOUDE - De po- litie van Hazerswoude heeft in de nacht van zaterdag op zondag in een feesttent aan de Galgweg ingegrepen na dat circa 14 klachten van ge luidsoverlast het bureau be reikten. In eerste instantie kreeg de organisatie van het feest een waarschuwing. Dit bleek echter niet te helpen, want de klachten, zelfs uit Koudekerk, bleven binnen komen. Toen de politie om kwart over drie zelf de ge- luidsknop naar links draai de, bleef het rustig. LEIDSCHENDAM De politie van Leidschen- dam heeft vanochtend op het Oosteinde in an derhalf uur tijd 96 snelheidsovertreders op de bon geslingerd. De maximumsnelheid op het Oosteinde bedraagt er 60 kilometer per uur, maar de meeste automobilisten reden vele kilo meters harder. De hoogst gemeten snelheid was 118 kilometer per uur. Inbraak in caravans NOORDWIJKERHOUT Bij twee caravans op de camping aan het Duinschooten in Noord- wijkerhout is de afgelopen week ingebroken. Om binnen te komen sneden de inbrekers een raam uit de rubbers. De buit bestond onder meer uit een kleuren televisie en een autoradio. Autokraker derde keèr aangehouden WASSENAAR - Een 32-jarige Hagenaar is vannacht rond tien over half twee aan de Prinsenweg in Wassenaar gearresteerd nadat hij was betrapt op het openbreken van auto's. Drie auto's vertoonden beschadigingen. Het is de derde keer in enkele weken tijd dat de man is aangehouden. De eerste keer gaf hij 35 auto-inbraken toe, de tweede keer vijf. De man zat vanmorgen nog vast. Naar ver wachting wordt hij vandaag of morgen voorgeleid aan de officier van justitie die in eerste instantie moet besluiten of hij in verzekerde bewaring wordt gesteld. Inbraken in Woubrugge WOUBRUGGE - In een woning aan de G. Swartlaan en een aan de Dr. Lothlaan is gisteren tussen tien uur 's morgens en acht uur 's avonds ingebroken. De in brekers kwamen de wonin gen binnen door respectie velijk een ruit aan de achter zijde en een slot aan de ach terzijde te vernielen. Ze wa ren alleen öp geld uit. In de eerstgenoemde woning maakten zij een klein geld bedrag buit, in de andere woning haalden zij een aan zienlijk geldbedrag weg. KATWIJK K O-Katwijk verzorgt het komende winterseizoen diverse taalcursussen. In cursus Frans begint dinsdagavond om kwart voor negen en wordt gegeven in het K O-gebouw, Sluisweg 16 in Katwijk. De cursus duurt 25 weken. Tegelijkertijd en in hetzelfde gebouw start een 20 weken durende cursus Nederlands voor buitenlanders. De cursussen Engels, Spaans en Duits beginnen op 6 oktober en worden in het Pieter Groen-college (Helmbergweg 10) gehouden. Alle cursussen duren 25 weken. Op niet-schoolse wijze wordt getracht wordt getracht alle vaardigheden die men in het da gelijks leven tegenkomt, de cursist bij te brengen. Er wordt gewerkt in groepen van 10 tot 15 cursisten. Voor meer informatie kan worden gebeld naar K& O, tel: 01718-16400. Bejaarde gewond bij aanrijding WASSENAAR Een 80-jarige Hagenaar is gisteravond met on bekend letsel naar het Bronovo- ziekenhuis gebracht. De man zat bij zijn 27-jarige zoon in de auto toen deze rond tien voor half ne gen betrokken raakte bij een aanrijding op de hoek Raaphorst laan-Rijksstraatweg in Wasse naar. De botsing ontstond toen een 39-jarige Rijswijker met zijn auto rechtsaf sloeg naar de Raap horstlaan. De Rijswijker had naar eigen zeggen een black out waardoor hij de linker weghelft op reed en frontaal botste met de SASSENHEIM - Op het terrein van de schooltuinen in het Sassenheimse park Rusthof is asbest aangetrof fen. Het gaat om een aantal asbest golfplaten. Volgens de gemeente is er geen sprake van direct gevaar voor de volksgezondheid. Niettemin zullen de platen vrijdag met spoed en met inachtne ming van uitgebreide veilig heidsmaatregelen worden verwijderd. De reden voor deze haast is dat bij bewerking van de platen, zo als breken of gaten boren, as best-vezels vrij kunnen komen. Deze kunnen bij inademing schadelijke gevolgen hebben. Het verwijderen van de platen zal door het bedrijf MEUVA bv uit Rotterdam worden verricht. Zij zullen de werkzaamheden volgens het zogenaamde as- best-besluit uit voeren. Dit houdt in dat de platen eerst geïmpregneerd worden en ver volgens voorzichtig losge schroefd. De eventuele vezels die toch vrij komen worden di rect opgezogen door een ter plekke aanwezige stofzuiger. Vervolgens worden de platen dubbel verpakt in speciaal daar voor bestemde zakken en afge voerd naar een erkende stort plaats. De werknemers van MEUVA zullen gekleed zijn in bescher mende overalls, handschoenen en laarzen, ook zullen ze een gasmasker dragen. Volgens de gemeente zijn de be schermende maatregelen nodig omdat de werknemers dagelijks met asbest in aanraking ko men. Voor toevallige voorbij gangers, die slechts eenmalig met de vezels in aanraking zou den komen, zou er geen risico bestaan. Idoor EDITH BROER RIJNÈVELD De missie- markt die zaterdag in Ha- zerswoude-Dorp is gehouden voor pater Jan Koot in Irian Jaya is een succes geworden. De netto opbrengst van 16.500 gulden overtrof alle verwachtingen. De markt maakte deel uit van een actie van de parochie van de H.H.Engelbewaarders in Ha- zerswoude-Dorp om hun plaatsgenoot te steunen. De missionaris is sinds 1957 werk zaam in het voormalig Neder landse Nieuw Guinea en heeft onder andere veel behoefte aan les- en schrijfmateriaal voor jongeren. Volgens zijn zuster Annie Koot die hem twee jaar geleden heeft bezocht, is hij ook erg blij als hij de onderwijzers en pastorale werkers, waaron der Franciskaner papoea's kan betalen. Op de missiemarkt viel veel te beleven. In een zomers zonnetje verkochten, begeleid door de vrolijke tonen van een draaior gel kinderen hun tweedehands waar. Veel van hen waren ge schminkt als chinees, clown of Rijnsburgse brandweer wint wedstrijd De jaarlijkse brandweerwedstrijden tussen 15 korpsen uit de Duin- en Bollenstreek zijn gewon nen door Rijnsburg. De spuitgasten uit het Rijn dorp hielden de altijd sterke Noordwijkerhouters achter zich. Sassenheim werd derde. De wedstrij den vonden dit jaar plaats in Noordwijk. Op de foto wordt door twee deelnemers een brandslachtoffer weggevoerd. Bij het slijpen is zijn werkplaats in brand gevlogen en de deelnemers moesten zowel hem als de brand op deskundige wijze aanpakken. Het leverde de korpsen geen onoverkomelijke pro blemen op. Meer te stellen had men met een schaap dat uit de brandende werkplaats gered moest worden. Niet alle korpsen waren even han dig met wolletje maar toch wist men het beest tot vijftien keer toe het vege lijf te redden. De Noordwij kerhouters bleken daarbij het handigst opgetre den. Zij werden daarom na afloop van de wedstrij den in de brandweerkazerne aan de Duinwetering uitgeroepen tot het schaapvriendelijkste korps uit de regio. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Onder zonnige omstandigheden verkochten kinderen hun waar op de I- vlinder. Binpen konden de vele bezoekers kiezen uit spelletjes als sjoelen, rad van avontuur grabbelen, ping-pongen, of muntjes werpen voor het goede doel. Maar het hoogtepunt van de markt was de amerikaanse vei ling. Onder leiding van de vlot babbelende veilingmeester J. Schouten boden de bezoekers met tientjes tegelijk tegen el kaar op, waarbij elk 'bod' direkt in een doos werd gedaan en op geteld bij het totaal. De pret om elkaar het laatste bod af te troe ven en natuurlijk het goede doel waren duidelijk belangrijker dan de prijs op zich. Zo bracht een vruchtentaart 760 gulden op en een buxus-boompje 1470 gulden. Het schaap brak met een opbrengst van 3.400 gulden het veilingrecord van vorig jaar. Mede-organisator E. Rietveld toonde zich na afloop zeer te vreden. „Er kwamen veel men sen op het geluid van het draaiorgel af, mensen op de fiets stapten even af en de kerk zat bopmvol. Ons streefbedrag was 10.000 gulden. Pater Koot zal er heel blij mee zijn." Missieveiling Zoeterwoude ZOETERWOUDE- De Zoe- terwoudse missieveiling heeft zaterdag f66.742,25 opgeleverd. Dat is 300 gulden meer dan vorig jaar toen de veiling nog op twee avonden plaats vond. Gelet op het resultaat, de be langstelling en de sfeer mag de conclusie luiden dat de ge wijzigde opzet geslaagd is. Na de kinderveiling opende wereldkampioen Jeroen Straathof de grote veiling door een paar schaatsen te verkopen. De gladde ijzers brachten direkt 850 gulden op. De grote klapper van de avond was een Gouds kaasje dat voor maar liefst 2.700 gulden van eigenaar wisselde In gebouw Ons Huis was het za terdagavond al vroeg druk. On der aanvoering van Ada van Rijn leverde de kinderveiling 345,25 gulden op. Twintig arti kelen gingen tegen kindvrien delijke prijzen de deur uit. Daarna vlogen de prijzen om hoog. De veilingmeesters Jac. Paar- dekooper en Tom van der Meer moesten meer dan 600 artike len veilen. De kazen, taarten en flessen jenever gingen soms voor honderden guldens van de hand. Een dagje met de veearts mee bracht 170 gulden op, een baal hooi en stro 70 gulden, een kip maar liefst 130 gulden en een verstekzaag 510 gulden. Een antiek kruisbeeld uit 1865 werd verkocht voor 1.025 gul den en een dinerbon van een ge- renomeerd restaurant bracht 1.600 gulden in het laatje. Opmerkelijk was het dat op de dag van de veiling nog tiental len artikelen werdén aangebo den om 's avond te veilen. Een jubileumfeest van kaasboerde rij Rustdam leverde 900 gulden op en dat bedrag werd spontaan beschikbaar gesteld aan de mis sionarissen. ROELOFARENDSVEEN - „We hadden dit weekend al les mee: veel wind en veel zon. Eigenlijk kon het niet beter". Dat zegt Anneke Brouwers van de organisatie van de Na-Braassem. Dat jaarlijkse zeil-evenement werd het afgelopen weekein de weer gehouden nabij het clubhuis van Watersportver eniging Braassemermeer aan het einde van de Noor- derhemweg. Niet minder dan 430 zeilboten in 22 verschillende klassen de den mee. Bemanningen en hun supporters op het terras geno ten voor het laatst dit seizoen van zon, water, wind en en de sfeer van de zeilwedstrijd. De Na-Braassem gisteren werd ook gebruikt voor de officiële aanbieding van een drietal Ho- bie-cats, kleine catamarans, die Watersportvereniging Braasse mermeer zal gaan gebruiken voor de opleiding van jeugdige watersporters. Vice-voorzitter Pim Fromberg was ermee in zijn nopjes en be loofde de fabrikant nog deze week met de lessen te beginnen. „Totdat er ijs is gaan we door met zeilen; daarna schakelen we uiteraard over op ijszeilen met onze DN's" zo beloofde hij de aanwezigen. Uitslagen Eerste prijswinnaars: Laser (22 deelnemers); J.W.Harwijne; Con tender (14 deelnemers): Bernard Stienstra; Optimist (42 deelne mers): Guido Hiep; Solo (2"Tdeelne- mers): Henk Gorter; Splash (37 deelnemers): Jeroen den Boer, Hoofddorp Voetjol (19 deelne mers): Rolf van der Baumen, Was senaar Hornet (14 deelnemers): Th;Oosterhof, Gouda; Javelin (17 deelnemers): Frank Zarember; Valken (27 deelnemers): Jan Wil lem van den Hondel, Gouda; Stern (13 deelnemers): Maarten Veldhui zen, Amsterdam 420 (11 deelne mers): Oscar Deurloo; Yngling (19 deelnemers): Max Visser, Amster dam Randmeer: (10 deelhemers): Hans Kuiper, Amsterdam Jeugd- boot (7 deelnemers): Jochem Ver- berne, Aerdenhout; Regenboog (34 deelnemers): Rob de Kraa, Oegst- geest; Vrijheid (9 deelnemers): Th;Erf de Meyer; 16 kwadraat (19 deelnemers): J;van Drunen, Gou da; Flying Dutchman (15 deelne mers): Enho Kramer; Schotel (18 deelnemers): Hr;Grandiek, Hoorn; Sharpy (12 deelnemers): Jos van Wij, Vinkeveen; O jollen (16 deel nemers): Hr;Vossenberg; OKjol (6 deelnemers): Christof Kolle, Bel gië. Molenactie overschrijdt halve ton RIJNEVELD De opbrengst van de actie tot behoud van de Hazerswoudse molen de 'Rooie Wip' is de 50.000 gulden-grens werd Klazien Pouw-Zwetsloot benoejnd tot 'VTP van de Rooie Wip' omdat zij met haar gift het totaal op 50.000 gulden bracht. Dat is de helft van het benodig de bedrag voor restauratie van deze 16e eeuwse wipwatermo- len. In het bijzijn van wethou der P. van der Werf mocht zij de stand van de geldthermometer aanpassen. G. van Diggele bood haar vervolgens namens de 'vriènden van de molen' een 'VIP-dag' aan. Ze wordt dan in een auto met chauffeur rondge reden langs de Rijneveldse mid denstand voor diverse (gratis) boodschappen. Vervolgens krijgt zij in de molen een Oud hollandse lunch en mag zij op de thee bij kamerlid Vreugden- hil. De VIP werkt bij het lood- gietersbedrijf Kuijt dat al zijn werknemers had opgegeven als donateur. Inbraken LEIDERDORP - Dieven heb ben het afgelopen weekeinde drie keer toegeslagen in Leider dorp. Ingebroken werd in wo ningen aan de Heemraadlaan, de Bekesteijn en de Schepen straat. Nu ook nachtzorg mogelijk in de Bollenstreek STREEK - Met ingang van 1 oktober bieden de afdeling ge zinsverzorging van de Stichtin gen voor Maatschappelijke Dienstverlening in de Duin- en Bollenstreek ook nachtzorg. Nachtzorg is hulp van een ver zorgende of een begeleidende die gegeven wordt tussen elf en acht uur. Deze hulp kan voor of na een verpleeg- of ziekenhuis opname geboden worden. An dere situaties waarbij nacht zorg denkbaar is, zijn bij tijde lijke uitval of ter ontlasting van vaste verzorgers van zieken, ge handicapten en ouderen en in terminale situaties. In voorko mende gevallen, met name in situaties waar intensieve thuis zorg noodzakelijk is, wordt zeer nauw samengewerkt met het Kruiswerk Rijn en Duin. Nade re informatie is te verkrijgen bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Bollenstreek (02522-19127) en bij de Stich ting Maatschappelijk Dienst verlening Duinstreek (01718- 54321). Taptoe Leiderdorp Voor de tweede keer is afgelopen zater dagavond de Taptoe Leiderdorp' gehou den. De talrijke toeschouwers die op de fraaie zomeravond het terrein van het Zijl- kwartier omzoomden zagen een perfecte show. Behalve de organiserende drum fanfare Tamarco, namen aan de taptoe deel de muziek- en showbands Juliana uit Amersfoort en Concordia uit Leiden, de drumfanfares Drumguards uit Delft en de Rijntamboers uit Zoeterwoude. De fi nale, waaraan door alle korpsen werd deelgenomen, stond onder leiding van Simon Dubbelaar. Taptoe Leiderdorp was, zoals loco-burgemeester mevrouw C. Huigen-van Boven bij de aanvang ver onderstelde, een stukje promotie voort Leiderdorp. FOTO: WIM VAN NOORT WASSENAAR - De eerste Ne derlandse Minilympics, die za terdag in Wassenaar werden gehouden, hebben ruim 20.000 gulden opgebracht. Aangelokt door het schitterende her- stweer trok de vooral speelse olympiade, waaraan door enige honderden leerlingen van Ne derlandse en buitenlandse scholen werd meegedaan, vele duizenden toeschouwers. Burgemeester P.H. Schoute opende het sportieve festijn op het gemeentelijk sportveld bij het Sterrenbad 's morgens met het boogschieten. Zichbaar tot zijn eigen verbazing belandde de pijl meteen in de roos. „En ik heb nog nooit eerder zo'n ding in mijn handen gehad", ver klaarde Schoute bijna ge schrokken tegen de omstan ders. Daarna werd het een dag vol sport en spel waaraan door vijfendertig teams, bestaande uit leerlingen van meer dan vijf tig nationaliteiten, in de leeftijd van acht t/m zestien jaar, werd Spectaculair In tegenstelling tot de Olympi sche Spelen 'voor grote men sen' ging het er nu eens niet om wie de meeste medailles won maar meer om de gezelligheid. Spectaculair waren sommige spelonderdelen wel. Bij voor beeld de 'nooduitgang' van een Boeing 747, van waaruit de deelnemers via een glijbaan in een soort van estafette naar be neden moesten roetsjen. En basketbal op een luchtkussen spelen bleek verschrikkelijk moeilijk maar was voor de va ders en moeders gewoon leuk om te zien. De Minilympics werden georga niseerd door de twintig leden tellende Wassenaarse afdeling van de Tafelronde 51. „We heb ben ruim driekwart jaar aan de voorbereidingen van dit evene ment gewerkt", vertelde orga nisator Eric Nolet, „maar der de hulp van tientallen spon sors en de ruim honderd vrijwil ligers had dit nooit zo'n succes kunnen worden Met een gigantische ballon, die temidden van de honderden vermoeid kijkende deelnemers het hemelruim koos, werd de sluitingsceremonie nog extra luister bijgezet. De opbrengst van deze eerste Minilympics is bestemd voor de prof.dr- .H. Weijers stichting die veel werk verzet voor de opvang en de begeleiding van kinderen met een aangeboren afwijking aan het hoofd. DIENSTVERLENINl APOTHEKEN - De avond diensten van de apotheken Leiden worden waargenomen do apotheken die ook weekenddiens STICHTING KRUISWERK LEIDft Centraal kantoor Schuttersveld informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: lijks 13.30-17.00 uur, donderdag iL 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKER ZEN LEIDEN - Ongevalle dag Academisch Ziekenhuis befcn van dinsdag 13.00 u. tot 13.00 u. (Diaconessenhuis polilL ken tel 155543, afdeling S.C1^ 175639) en van vrijdag 13.00 u. terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenl !r De Geneeskundige Dienst Leu n verhuisd van de Roodenburgerstr Leiden naar de Cronesteinkade Leiden. VERENIGING BESCHERMING 0|Q BOREN KIND - Hulpverlening tp gewenste zwangerschap v en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dai[ van 14.30 tot 15.15 uur en 19.45 uur Kinderafdeling dagelij)) 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twf zoekers per patiënt. Op de special care kan men terecht tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.: Voordat de laatste twee afdeling! zocht kunnen worden dient worden overlegd met de dienstdt verpleegkundige Sint Elisabeth kenhuis: Volwassenen dagelijk i 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.r klasse-afdelingen ook 11.15-12 Kraamafdeling: Naast de i zoektijden alleen voor „kraamvah van 19.30-21.00 u. Gynaecolog loskunde/urologie van 14.00-14. van 18.30-19.30 uur. Kinderafd1* ouders zijn de gehele dag welkon van beid.en kan, indien me of haar kind blijven slapen. Voor tjes, zusjes en andere bezoekers bezoektijd van 15 00 u. tot 19 CCU (hartbewaking) dag. 14.30 u. en van 19 00-19.30 u Intfa care: dag. van 14.00-14.4" 19.00-19.30 u. Sport-Medisch A centrum: Spreekuur ma. 19.30-21 in het St. Elisabeth-ziekenhuis geest: Di. en vr. 13.00-14.30 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u klasse: de gehele dag. Jelgersi niek: Jongerenteam za. en zo. 17 00 u Opname: werkdagen 17.45 u.; za. zo en feestdag 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A D: dag. tot 21.00 u. met uitzonij. van behandeltijden en etenstijc 1 Academisch Ziekenhuis: Voor a tiënten (behalve kinderen) zijn zoekuren als volgt: Dagelijks 15.00 u en 18.30-19.30 i zoekuur afdeling verloskunde: 19.00 u. De Praematurenafdeling1( ouders en familie is na overleg m 1 tiënten doorlopend bezoek i Bezoek aan ernstige patiënten:: neer aan ernstige patiënten dl pend bezoek wordt toegestaan I hoofdverpleegkundige hiervoor s Ie kaarten verstrekken. Kinder! zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, babyza r boxenafdeling: volgens afspraa| het verpleegkundig hoofd. Bezl den kinderafdelingen: voor oude opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd. Voor and< zoekers van kinderen: Keel-, r oorheelkunde en neurologie 15 00 en 18.30-19.30. OogheelL en heelkunde: 14 15-15.00 er 19.00. Rijnoordziekenhuis lijks 14.30-15,15 u. en 18.30-19p' Kraamafdeling: vaders, broertj zusjes zijn de gehele dag welki overleg met het hoofd van de afJ Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In' leg met de verpleging zijn hier oc dere bezoektijden mogelijk. De zijn de gehele dag welkom (in met het hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE Kil OPVANG (Koornbrugstee<_ Leiden, tel 254810.) Informatie o|n aanmelden voor kinderopvang den. Geopend: ma t/m vr dag 9- ANTI-DISCRIMINATIE CENT MELDPUNT LEIDEN. Ketell steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch baar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.00- do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Adviesbureau, KetelboeterssteeW tel. 130775; afdeling belasting^ leen op afspraak, klachtenburel en do. 18.30-20.30, afdeling vrer lingenrecht: ma. 13-15 en do. ff 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12 I SOS Telefonische Hulpdienst ü- e.o. - Voor een gesprek van mi mens. Vertrouwelijk. Dag en naA- reikbaar. Telefoonnummer achtel, telefoongids (071-125202). f BUREAU VOOR RECHTSHULP' rengracht 50, Leiden tel. 1ft 01720-72611 Alphen aan derj Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBUL/ DIENST - Hulpverlening in lin Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnü: Valkenburg, Voorschoten, Wa! en Zoeterwoude. Tel. 071-17414L. BURGERRAADSLIEDEN - P* brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoobi Spreekuren ma., di. en wo. 11.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - Stichti zinsverzorging Leiden. Aanvrage 1( voor bejaarden en langdurige en gezinsverzorging, Rembrand s 17, tel. 149441 (ma. t/m v u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE - Dagelijks geopend van 16. 20.00 uur Het nummer is 071-12( MAATSCHAPPELIJK WERK ting Maatschappelijk Werk, IL gracht 1b, spreekuur ma. t/m 10.00 en volgens afspraak, tel. •Gezondheidscentrum Men spreekuur ma. 11.00-12.00 e)c 14.00-15.00, tel. 212195. Gezond 2l centrum Stevenshof, spreekui 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Herensingel 53, spreekuur ma. 9.00-10.00, tel. 146041 Sectoral Morsweg 83, spreekuur ma. 9 00-10 00 en volgens afsprat 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk val van directe noodsituaties 's u en in het weekeinde bereikbaar nummer: 06-8212141, MELDLIJN AGRESSIE EN DIS( NATIE HOMOSEXUALITEIT - 221008 zo.20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge 306, Leiden, tel 071-899375. K geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 1 Telefonische informatie over kinf^ slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN - Spreekuren: ma. 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. I weg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATlEDIEkd' Groenesteeg 33, Leiden. Tel: 134640 Of 071-144600 Hulp matie op medisch, juridisch en gebied, werk, sociale verzeke huurkwesties. Spreekuur: elke dag van 20.00-21.00 u. MEIDENTELEFOON - Te 141616, bereikbaar maandag 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 6