cjlessure van luijs domper p winst MSV isse bereikt voorlopig veilige middenmoot Koppositie voor Alecto, Roomburg en Leidse Studs atig DIOK pas I rust op dreef Pecos dolt pover Vught WpAOT1 Leidse Courant |Q kjl vylvl maandag 28 september 1992 i u HOCKEY Door Peter Klein Leiden - Met de 2-3 zege bij SCHC hebben de hockeydames van Alecto de koppositie van de overgangsklasse A in de nog prille competitie veroverd. Het goede voorbeeld wordt bij de mannen gevolgd door Room burg in de eerste klasje A en Leidse Studs in de tweede klas se A. „Perfect", noemt Ingeborg van der Touw de 2-3 zege van Alec to op SCHC in Bilthoven. „In de eerste helft waren we door de warmte een beetje sloom, maar halverwege de tweede helft kre gen we een duidelijk overwicht. Met de overwinning doen we ons woord gestand, dat we dit jaar bovenin wilden meedraai en." Spits Tessa van Dijk open de de score na een voorzet op maat van Sylvia Karres. De rust werd met 1-1 bereikt, omdat SCHC uit een strafcorner, waaraan een reëel buitenspel luchtje hing, doel wist te tref fen. Direct na de pauze leidden de Bilthovensen met 2-1, waar na Alecto het overwicht ver wierf. De van Hudito overgeko men Marijke Janssen scoorde uit een strafcorner na een com binatie met Van Dijk de gelijk maker. Het vijftienjarige talent Karres tekende hoogstpersoon lijk voor de winnende treffer. De dames van LOHC wonnen bij Kameleon met 0-1. „Het had meer moeten zijn", stelt coach Ruud Lutz. „Maar na de treffer van Henriette Smit uit een vrije slag van Ellen Palm, ging voor al door de warmte het tempo uit het spel. We kregen nog wel acht corners, misten in de twee de helft ook een strafbal, maar het voorlopige doel de subtop is in ieder geval bereikt. Merlijn Thunnissen keepte trouwens een prima wedstrijd." De da mes van Roomburg leden in de tweede klasse een 1-2 thuisver- lies tegen Groen Geel. „Een ge lijkspel had de verhoudingen beter weergegeven", meent coach Jaap Visser. „Maar je moet nu eenmaal de doelpun ten maken en dat deed Groen Geel wel." Drie onbenutte cor ners zorgden daarom voor de 0- 0 ruststand op het scorebord. Via 0-2 doelpuntte Meike de Boer om de hatelijke nul weg te werken. Paulien Baars was uit blinkster. De wedstrijd van Fo- rescate in dezelfde klasse werd afgelast. Heren Helaas een 1-0 nederlaag", was het commentaar van de nieuwe coach Cees Koppelaar over de derde wedstrijd van de heren van LOHC in de overgangsklas se A. -„Van beide kanten een WATERPOLO matige wedstrijd, waarin beide partijen op zoek zijn naar dat enige doelpunt, dat de wedstrijd beslist. In de eerste helft stopt de Wassenaarse goalie op per fecte wijze onze twee kansen. Na rust zijn we wel agressiever, maar kwam vooral Groen Geel beter in de wedstrijd. Het grote re fysiek wordt uitgebuit met schoten op paal en lat. Drie a vier minuten voor tijd scoren zij tenslotte toch". In de eerste klasse A is Room burg na de derde overwinning op rij koploper geworden. Al in de eerste minuut kon Bas Ko ning vanuit een vrije slag tus sen de benen van de keeper doorspelen. Een lekkere opste ker, die het spel bij Zwart Wit negatief beïnvoedde. Halverwe ge de eerste helft zag coach Bie- kart, zoon Johan keurig in de diepte sprinten en de verdedi gers naar zich toe trekken. Bas Koning passte echter naar de vrijstaande Oscar Snijders, die beheerst doel trof. Het offensief van de ploeg uit Breda leidde tot een tegentreffer, een sterke Willem Hogewoning stond een gelijkmaker met veel glans in de weg. Forescate, in Tiel bij Kromhou- ters gesteund door de niet-spe- lende dames, stond binnen tien minuten op een 0-2 voorsprong. Erik Kruismulder benutte een corner en Resa Taberima een voorzet. Voor rust joeg Gert- Jan Egberink nummer drie in de touwen. In de tweede helft scoorde Koen Ramakers na een een-tweetje met Wouter Eiken hout voor een tweede ruime overwinning. De Leidse Studs volgen in de tweede klasse A het voorbeeld van Roomburg. Met de 2-0 zege tegen Oude Maas hebben de studenten nog geen doelpunt tegen. Schutter Steven van Randwijk was niet echt in vorm, zodat voornaamgenoot Kuik de enige treffer voor rust mocht noteren. Na de pauze doelpuntte Joost Govaert. Een bescheiden score voor de studs, die tien strafcorners meekre gen tegen Oude Maas slechts twee. De vorige week aan het hoofd getroffen Jan-Willem Seppmeijer en de laatste twin tig minuten invallende Steven de Bruijne waren van hun res pectievelijke lichte en zware hersenschudding volledig her steld. In afdeling B kreeg Noordwijk geen schijn van kans tegen Randwijck (0-3). „In de eerste helft stond het nog wel 0-0", merkt keeper Noël Minnes op. „Maar in de tweede helft liepen we echt achter de feiten aan. Als je verkeerde pas ses geeft binnen je eigen 23-me- ter gebied, dan verlies je te recht." Zijl/LGB wint eigen toernooi DoorGuidoreineveld Voorschoten - Het Zijl waterpo- lotoernooi, dat het afgelopen weekeinde in het zwembad "Het Wedde" plaatsvond, is een succes geworden voor de or ganiserende vereniging Zijl/LGB. Wuppertal en Nereus werden verslagen. De Leidse waterpoloërs waren net terug uit Italië, waar een bezoek aan de landskampioen Savona werd gebracht. Bij het oefentoernooi afgelopen week einde miste de club Mark van Belkum, die wegens een arm- blessure aan de kant moest blij ven. De Zijl/LGB verwacht ech ter, dat de international voor de bekerwedstrijd op 14 oktober tegen Brandenburg weer be schikbaar is. Zaterdag startte De Zijl haar ei gen toernooi sterk door zowel van van Nereus, als van Wup pertal te winnen. Gesteld moet worden, dat het team van de Duitsers, ondanks dat drie Duitse en twee Mexicaanse in- TAFELTENNIS ternationals in het water lagen, toch incompleet was. De Zijl won met slechts een doelpunt verschil. De beste speler bij de oosterbu ren was Rheinmann, die het Zijl-goalie Martin Nederlof knap lastig maakte door in de eerste wedstrijd zes maal te sco ren. Zondag ging het De Zijl/LGB minder goed af. De ploeg uit Leiden moest ge noegen nemen met een gelijk spel tegen Wuppertal en zelfs een «nederlaag tegen Nereus, waar oud-speler Stan van Bel kum de ploeg dirigeert. Al met al kon coach/organisator Rob Schouten tevreden terugzien op zijn ploeg en het verloop van dit oefentoernooi. Uitslagen: Zaterdag: Zijl/LGB - Nereus 11-9; Wup pertal - Nereus 16-12; Zijl/LGB - Wuppertal 16-15. Zondag: Ne reus - Zijl/LGB 10-9; Wuppertal - Zijl/LGB 13-13; Wuppertal - Nereus 21-19. Door Peter Klein Leiden - De tafeltennissers van Pecos dolden zaterdag in de landelijke competitie het pove re Vught met de maximale cij fers, 18-0. Een score, die tevens inhield, dat Ted van den Berg, Herman van den Broek, Friso Reitsma en Rob Turk, een 100% winstscore op hun conto kregen. De promotie terug naar het hoogste nivo is slechts het rustig uitspelen van de najaars competitie, waarin al met een heuse straatlengte voorsprong de koppositie wordt ingeno men. In die eredivisie leed het Leidse Scylla een verwachte 9-1 nederlaag bij Kluis. Lars Witte brood redde de eer. Het hand haven van de huidige klasse komt neer op een strijd met de eveneens vrijwel punt- en spon sor-loze clubs Tempo Team en Middelburg-Zuid. Bij de dames boekte Pecos haar tweede gélijkspel, nu tegen Rhenus. Mariska de Haas en Iris Sjaardema behaalden twee individuele overwinningen, Mariska Karsdorp één. .joordwijkse debutant in de eredivisie MSV iji ilde in Arasterdam een Pyrrusoverwinning. 11 rste winst was natuurlijk uitstekend maar de eenbreuk van Renate Sluijs zette een domper succes. Want zonder de inbreng van Sluijs MSV het extra moeilijk op het hoogste ,<?a tballniveau. Wille WS acht rusti aie si i mis ns v< ker. 1 ien af dnga op m de unun I-OC d hai dover thi?' - De dames van MSV len hun eerste overwin- eredivisie. In Am- a wonnen de Noordwijk- t 43-56 van Canadians, erlóór het Renate Sluijs r kuitbeen brak. Grass won nipt van Festo 2-50), terwijl Lisse in en )en Helder een respecta- iltaat boekte 68-57). »n van Luba Leiden kre- n de reserves van bal er maar niet in. k verloor Leiden met minimaal verschil inde in de Amsterdamse ial een voortvarende Canadians dat waar- jk de zwakste ploeg uit ietitie heeft, had vanaf in weinig in te brengen le snelle Noordwijksen. Sluijs, de absolute ve- an de equipe van coach •iessen, leidde haar team in voorsprong van der- ïten in nog geen tien mi- 10-23). )een ebeurde het ergste wat ig uit Noordwijk kon nen. Sluijs brak door in .et van Canadians, pas- p Vlieger en landde zelf oet van een tegenspeel aar kuitbeen brak en en de illusies van MSV. agen voltooide het team helft (rust 25-28). Na ichten de pupillen van voldoende strijd om ilijk nog vrij ruim te winnen (43-56), maar de komende wedstrijden wor den met weinig vertrouwen te gemoet te zien. De kwaliteiten van de ploeg zijn beperkt en het behoud lijkt voornamelijk af te hangen van Sluijs. Driessen houdt rekening met haar afwe zigheid voor een termijn van drie maanden: „Elke dag dat ze eerder weer beschikbaar is, is meegenomen". Brutaal De dames van Lisse leden een zelfde verlies als MSV. De kan sen in en tegen Den Helder had coach Peter Lapidaire sowieso al klein geacht, de zware enkel blessure van zijn aanwinst Es ther van der Bosch, maakte het verlies (68-57) alleen nog maar pijnlijker. Lisse speelde alles zins acceptabel en met name Esther van der Bosch (15 pun ten) deed opnieuw van zich spreken. De brutaliteit van van' der Bosch droeg zij over op haar teamgenoten die onbevangen speelden en de discipline van Lapidaire steeds beter binnen de lijnen wisten te brengen. Te gen Den Helder verdween het aanvankelijke respect voor deze 'grote' tegenstander en na de scoreloze periode na de rust (43-28 en 53 28 na zes minuten) hervond de Lisse-ploeg zich. Den Helder had zichtbaar moeite met de agressief ge speelde zóne-verdediging (60- 52 na 18 minuten) en dankte de overwinning slechts aan ener zijds het uitvallen van Van der Bosch en anderzijds het schut- terswerk van Eugene Lewis 18 punten). Lapidaire had echter MINT0N rspro lansc later spele n del n En b rspro ter Klein phen icht i liendi nlani -rijd ip, di reem t H id wi ïteen spiM ats 2- evolgj Jert Met de 7-1 thuiswinst nskerk hebben de bad- ïers van Lisse hun de middenmoot van de klasse voorlopig veilig Van de beide Flair- peelde het eerste gelijk het tweede nuttige tegen Ley ton 1. Meren- (elde teleur door 4-4 te lij Martinus in Amstel- ndelijke eredivisie heeft ie plaats van het spon- en teruggetrokken BC :togenbosch spelende ili na de verrassende en 10 overwinning bij AA Nuenen de koppositie veroverd. Lissese Brenda Co- nijn had een belangrijk aandeel in de zege door in het enkelspel tegen Selma Linders en de mixed met Joris van Soerland ongeslagen te blijven. Met de 7-1 overwinning op Heemskerk heeft de BC Lisse zich in de veilige middenmoot gespeeld. De geuite doelstel ling, 'handhaven in de tweede klasse van landelijke competi tie', is daarmee tevens voorlo pig bewaarheid. Erik Mesman, Angela Conijn en Christien van Santen bleven ongeslagen. Bert de Geus moest de single gewon nen geven. Het eerste team van Flair speelde gelijk bij Flash in Alkmaar. Drie punten werden behaald op het tweede nivo, de enkelspelen en de gezamenlijke mixed van Cees-Jan van Vliet en Eline de Lijster. Eerstge noemde bleef ongeslagen door met Ronald van der Meer ook het herendubbel positief af te sluiten. Het tweede team speel de zich net als Lisse ruim in het veilige midden. De nuttige pun ten in de regioderby tegen Ley- ton kwamen van de rackets van Bas van Zeist, John Roessink, die in de derde game een 5-14 achterstand in de verlenging tot 17-16 winst omboog, en Na- tasja van Zeist. Bianca Dijkstra verloor met de vreemde cijfers, 11-0,0-11,9-11. Het damesdub- bel en de mixed van Dijkstra en Bas van Zeist leidden tot de 5-3 eindoverwinning. De wedstrijd van Vlietwijk werd tot 10 okto ber uitgesteld. In de derde klasse stelde Me- renwiek teleur door een 3-1 voorsprong na de enkelspelen van Rob Burgerjon, Bert van Eijck (overigens met 18-15 in de derde game) en Sandra van der Hart uit handen te geven. Co- rinne Kortekaas en partner Burgerjon tekenden tenslotte voor het vierde puntje bij Marti nus in Amstelveen. Voor het tweede team van de Leidenaars kwam tegen Voorburg alleen Ad van de Brand twee maal tot winst, de herendubbel met Pe ter Tengeler en de mixed met Saskia de Mos. De streekderby tussen Dynamo Sassem en Wassenaar leverde geen win naar op. Jan Klein verloor van John van Egmond, maar Bert Kemner herstelde tegen inval ler Léon van Leeuwen. Myrna van Reisen was niet opgewas sen tegen Monique Hilgeman, maar nieuwkomer Petra van Dam won nipt van Margret van Bourgondiën. Herendubbel en eerste mixed waren voor Was senaar, damesdubbel en tweede mixed voor Sassenheim. Veglo boekte een nuttige winst op het vijfde team van Dropshot. Mo nique Borsboom bleef zonder verlies in single, damesdubbel met Judy Mantel en mixed met Randy Thepas. Frits Eulderink won eveneens in zijn twee par tijen, de single en de mixed met Mantel. Rolf Driessen en Carol van Oyen, alsmede winst in alle dubbels, zorgden ervoor, dat de zege in de regioderby in de vier de klasse tussen Apollo en Lis se 2 met 6-2 in Roelofsarends- veen bleef. Paul van der Hulst en Sandra Bon scoorden tegen. De BC Leiden constateerde een singlezege, na een jaar zonder, voor Thea Turk en zelfs na on geveer driejaar winst in het da mesdubbel van Wilma Breijer en Annelies Segijn. Omdat de mannen, Bram Segijn, Jan Slin gerland en Jan Slats ongesla gen bleven is de 7-1 zege op Mij drecht en de koppositie ver klaard. Vlietwijk 2 verloor voor de derde achtereenvolgende maal met 8-0. ter Klein De rugbyers van DIOK na een uiterst matige d tegen de Delftse stu- van DSRC koploper in asse. Het tweede team, tics leed in de eerste en zware nederlaag bij e Bassets gingen in een iel bij Alkmaar ten on- keek het zeker in de ïelft tegen DSRC heel ïgbyend DIOK zelfs te- 8-10 achterstand aan. ;ry van Nieuwzeelander IcDonald waren het de studenten, die gretiger n twee maal de bal ach- Ichterlijn konden druk- m dropkick van Mare j en zorgde in ieder geval or rust voor een dragelij- :ien van de stand, pauze verrichtten de irtsen weer wel goed laar vooral het centrum drie-kwart lijn liet veel Omdat de wingers bij nuttiVeer we' £oede ak- T&men, konden de vier- Leidse landskampioe- nog enige afstand ne- Twee try's van Justin Ver- hoogh en één van Remco Roest, twee conversies van Gottfried Bos, die ook nog eens drie pe nalty's benutte zorgden voor de achtentwintig punten, die de eindstand op 36-10 bepaalden. DIOK heeft een schrale troost. De jarenlange concurrent Cas- tricum leed alweer haar tweede nederlaag, nu tegen Amstel veen. Het tweede DIOK-team, de At hletics, leed in de eerste klasse een zware nederlaag bij het bij keuze uit de tweede klasse ge promoveerde Delft. Na een 15-0 ruststand, kon Evert-Jan van Seggelen pas bij 22-0 met een try iets iets terugdoen. De twee de try kwam op naam van San- der Verhoogh, vers uit het ju niorenteam de Colts, André van Kruijssen converteerde wel de laatste. Delft liep tot in de vijf tig punten uit. De Bassets speelden een heel open wedstrijd, dat een leuk kijkspel opleverde. Maar ook een nederlaag, die pas in de laatste vijftien minuten gestal te kreeg. De rust kwam met 12- 8 voor Alkmaar, waarbij voor de Sassemmers Willem Heems- foto Henk van den Ende DIOK speelde tegen de Delftse studenten vrij matig maar pakte toch eenvoudig de volle winst. kerk uit een penalty en Gerard Heemskerk en een door de laat- teit naar voren", stelt p.r.-man voor onze trainer Tinus Hars- Vos uit een try scoorden. Na ste benutte conversie na een try Gerard Schaap. „We zijn er te- kamp." Alkmaar boog in vijf- rust namen de Bassets een ver- van Wilco Meeuwissen. „En veel om te rugbyen en niet om tien minuten de stand van 12- diende voorsprong via kicks van dan komt de Bassets-mentali- te winnen. Dat is heel moeilijk 21 naar 37-21 om. niet zozeer aandacht voor de uitslag als wel voor de blessure van van der Bosch: „Tegen To nego wil ik haar nog wel mis sen, want die ploeg wordt flui tend kampioen van Nederland. Daarna wachten echter Gro ningen uit, Canadians thuis en MSV uit, wedstrijden die voor ons van enorm belang zijn met het oog op de play offs. We laten de blessure van Esther daarom met spoed opnieuw onderzoe ken". Ongeschonden De dames van Grasshoppers waren de enigen die én onge schonden én met een overwin ning het weekeinde doorkwa men. In Katwijk kwam Festo BW op bezoek. Een bijzondere tegenstander waartegen Grass hoppers nog niet eerder tot winst kon komen en een ploeg waar Grasshopper-coach Lace Strong vorig jaar actief was. Voor Strong betekende de 52- 50 overwinning dan ook een bij zonder feestje. Festo dat een aantal speelsters kwijtraakte (Inge ter Vaarwerk aan Groningen en Jolanda Hoolboom die stopte) bleek za terdag door Strongs informatie een goed te bespelen ploeg. Met de rust leidden de Voorburgsen nog wel (25-28), na de pauze drong Grasshoppers steeds meer aan. De Katwijksen die zich versterkt weten met Wen dy Boon (ex Amiga), Menke Vis ser (Canadians) en Johnie Tho mas (ex-Lions), pakte een mini male voorsprong die vakkundig werd vastgehouden. De laatste twee minuten wérd Annet Keur via een box-and-one speciale be waking gegeven, en die aanpak voorkwam dat het balbezit van Festo geen score meer oplever de. Grasshoppers won en door de midweekse overwinning in Groningen (48-53) heeft de ploeg de slechte opening tegen Lisse al aardig goedgemaakt. Luba Leiden kende in en tegen foto Andre van Haasteren Grasshoppers herstelde zich van de nederlaag tegen BV Lisse door in eigen huis Voorburg te verslaan. Weert een off-day. Leiden dat een sterk team heeft, was geen schim meer van de ploeg die één week eerder tegen Celeritas nog overtuigend speelde en won. De ploeg schoot slechts 36% van de pogingen binnen en speelde meer tegen zichzelf dan tegen Weert. Coach Time Winkel baalde: „Dit leek nergens op. Het enige positieve wat ik heb gezien is dat de ploeg keihard heeft gewerkt en weigerde op te geven. Daarom konden we kort voor tijd ook een voorsprong pakken (49-51), de manier waarop we die - na zoveel in spanningen - vervolgens weer uit handen geven is schrij nend." Weert profiteerde van de chaos bij Leiden en wist in de laatste dertig seconden de winst alsnog veilig te stellen. Eindstand 56-55).

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21