TOP doorbreekt negatieve reeks Knappe winsf UVS-jeugd j Sterke start van vernieuwd Bollenstreek Sleutels nog steecf zonder puntverlie Altior en VNA i delen in topper Bataven succesvol in NKS interland 81 Leidse Courant mPORT ■i maandag 28 september 1992 k-fa uai 1 VOETBAL e Leiden Uit bij ADO heeft de UVS-jeugd knap twee punten weggesleept. De Roodenburg- en Quick Boys-talenten deden het minder goed. Roodenburg ging met 0-5 onderuit tegen VCS en Quick Boys verloor 3-1 van AFC. ADO-UVS1-2 (1-1) UVS startte niet erg sterk. Dit werd afgestraft door een Haag se treffer. Hierdoor werd UVS wakker geschud en nam het het heft in handen. Stefan van Daalen nam de gelijkmaker voor zijn rekening na twee man omspeeld te hebben. Ook na rust speelde UVS sterk. Barry Dubbeldeman zette zijn ploeg op voorsprong door de buitenspelval te omzeilen. Kan sen op een ruimere overwin ning werden niet meer benut. Roodenburg - VCS 0-5 Roodenburg kwam gee ment in het spel. Daaro VCS voor rust twee ma treffen. Ondanks kleine 1 konden de Roodenburgc 1 na rust niets terug doei.r bleef schotvaardig en kw j eindelijk op 0-5. AFC-Quick Boys 3-1 Een terechte nederlaa Quick Boys. Een sterki nam voor rust een l-( sprong. Direct na de rus de Quick Boys even zeei Toen AFC de tweede J maakte, zakte het echte io Tia weg- ,[d Ronald Pronk bracht zij weer terug in de wedstri, w een strafschop te benuttf derde treffer van AFC i echter aan alle twijfels e R de. de lid van de Bataafse mara- thonploeg, Jan Kortekaas, tien de in het sterke veld van de Coe- nekooploop. Over de 10 kilome ter op en rond een industrieter rein had hij 32.51 minuten no dig. In Katwijk kwam een ander deel van de rode sportdrink- ploeg aan de start en hier wel succes. Op de tweede plaats in de halve marathon kwam Jo Ferket over de streep in 1.15.20 uur. Derde werd Rob van der Luijt (1.15.53) voor AA drinker Ben Kerkvliet (1.16.56 uur). Ook de nummer vijf was een Bataaf: Dirk van Beelen kwam in 1.17.23 uur binnen. Meerkamp Bij de onderlinge meerkampen van AAV'36 en Bataven werden een aantal opvallende presta ties genoteerd. Meest opzienba rende was de 4989 punten van Marin van Spronsen die op de dames-zevenkamp weer ouder wets uithaalde: 14.4 seconden op de 100 meter horden, 1.65 meter hoogspringen, 10.84 me ter kopgelstoten, 26.4 seconden op de 200 meter, 5.55 meter verspringen, 31.72 meter speer werpen en 2.25.3 minuten op de 800 meter. Bij de mannen won Ruud van Maurik een van de tienkamp af geleide zevenkamp met onder andere 6.55 meter verspringen en 15.0 seconden op de 110 me ter horden. Roos Uittenboo- gaard was met 40.20 meter speer goed op dreef en ook C meisje Marloes Hopman zorgde met 1.60 meter hoog voor een uitzonderlijke prestatie. Bij Bataven won Harry van der Velde opnieuw. Zijn totaal had boven de limiet voor het nieuwe clubrecord uit kunnen komen als Van der Velde zijn aan- vangshoogte bij het polsstok- springen had gehaald. Junior Marco Kortleever haalde onver wacht knap uit met een tweede plaats in het senioren klasse ment. Hij scoorde 5053 punten, slechts 19 meer dan de nu wel goed verspringende Kempe Roosjen. II Het debuut van TOP in de hoofdklasse verliep tot nu toe niet voorspoedig. De woorden van coach Theo Korperaal dat hij nog nooit met een ploeg degradeerde verloren steeds meer waarde. Tegen DVO doorbraken de Sassenheimers echter de negatieve spiraal en werkten de hatelijke nul weg en dat geeft op de Menneweg weer het nodige vertrouwen voor de toekomst. Leiden Alle tien verenigin gen uit de Leidse regio die op landelijk niveau korfballen hebben na vier speeldagen ten minste één punt op hun conto staan. TOP en De Algemene werkten als laatste achttallen de nul weg met een 10-11 over winning op DVO en een 9-9 ge lijkspel tegen ZKV. Fiks en Crescendo doen het verhou dingsgewijs nog altijd het best. Zij bleven tegen respectievelijk Vriendenschaar (H) met 11-11 en De Kapellen met 6-12 dan ook opnieuw aan de goede kant van de score. Tijdens het derde kwartier leek TOP bij DVO in de problemen te komen, want zij kon niet ver hinderen dat de achterstand van 5-4 (rust) tot 7-5 opliep. Aad Wiegerink (2), Barbara Romsom, Stella Tiggelman, Gerco Langelaan en Ron van der Willik brachten echter in de volgende twaalf minuten de stand op 8-11 en die voorsprong werd tot het einde töe verde digd: 10-11. „Wij hebben bewe zen op karakter en conditie te kunnen winnen en dat geeft vertrouwen voor de toekomst," toonde trainer Theo Korporaal zich dik tevreden over de eerste overwinning in de hoofdklasse. Acht mindere minuten werden Pernix fataal bij ONDO (sGr), dat in die tijdsspanne van 3-3 naar 6-3 en daarna van 6-5 (rust) naar 10-5 uitliep. De Leidse formatie was mentaal gebroken door deze tegenslag en eindigde met goals van Mar co van der Lucht, die net als Je roen Wayenberg tweemaal raak sqhoot, Lian Tieleman en inval ler Raymond Boerman met een 12-8 nederlaag. Breekpunt Even scheen De Danaïden aan het begin van de tweede helft bij Sporting West terug in de wedstrijd te komen, doordat In- grid Slingerland en Eric Krom hout de achterstand van 9-3 (rust) tot 9-5 verkleinden. De formatie van Ruud Schreuder miste vervolgens twee straf- worpen op rij en dat bleek ach teraf het breekpunt in de wed strijd, die met 13-10 roemloos verloren ging. Poulegenoot De Algemene liet zich niet ontmoedigen door de wetenschap dat ZKV tot nu toe vijf punten meer had verzameld en zij verdiende het 9-9 gelijk spel dan ook volkomen. Het achttal van coach Ruud van Vliet en trainer Wim van Huis had door een sterke eerste helft (4-1 rust) tot 8-6 de leiding en kwam ook de enige achterstand (8-9) te boven door een treffer van Jory Sjardijn, die net als Miranda van der Lely en Alfred Lambooy tweemaal trefzeker was. Ruimte Fides Pacta hield zich op het gravelveld van Roda goed staande en had na rust (6-5) zelfs even een voorsprong van twee punten. De Leidenaars met René van der Vooren (3), Karin van der Blom en Wendy van Hooven (2) als gevaarlijk ste aanvallers, gaven toen ech ter teveel ruimte aan haar te genstanders met als gevolg dat zij ten slotte toch nog met 11-9 in het stof beten. Het ontbrak KZ Leiden in ern stige mate aan bezieling, werk lust en schotvaardigheid en daardoor kreeg Oosterkwartier alle kans om via 1-4 (rust) tot liefst 1-7 uit te lopen. Martin Verhorik (2), Kitty de Wit en Ronald Siera konden zich als enigen even aan de malaise in de aanval onttrekken, al moet gezegd worden dat onder die vier goals ook nog twee straf- worpen zaten. De tweede aanval van Tempo had een belangrijk aandeel in de 8-6 zege over Rozenburg door in drie beurten vijfmaal te scoren via Joke Boot (3), San dra Buiskool en Rudolf de Jon ge. De ploeg van Nico Oskam had erg veel moeite met het harde spel van haar tegenstan der en veelzeggend is ook wel, dat twee van de drie goals in de tweede helft (5-3 rust) vanaf de strafworp-stip tot stand kwa men. In de slotfase kreeg Fiks twee afstandschoten van Vrienden schaar (H) tegen, waardoor de 11-9 voorsprong net nog verlo ren ging: 11-11. De Oegstgees- tenaren met Theo Vreeken (4) en Jaap Rietdijk (3) als hoofd rolspelers in de aanval, hadden zeker meer verdiend want zij dicteerden vanaf 3-3 steeds het scoreverloop, waarbij zij een maximale voorsprong van drie punten bezaten. „Het liep bij ons gewoon als een trein," bejubelde Liesbeth Kok van Crescendo de afgetekende zege over De Kapellen. De trainster van de groen-witten miste met Neel van Egmond (vakantie) en Peter Baak (ge schorst) twee basisspelers, maar zag met name Henk Al- HANDBAL door Ed Korff De Gidts Leiden Met een flink ver nieuwd team is Bollenstreek het nieuwe zaalhandbalseizoen dit weekeinde goed begonnen met een 18-14 overwinning op BEVO. De Poolse international Beata Kurda zit echter nog steeds in België en kwam niet opdagen. De dames van Olym- pia verloren hun eerste wed strijd in de eerste divisie van Westlandia (20-13) Bollenstreek - BEVO 18-14 (11-6) Het damesteam uit Voorhout kwam op een 0-1 achterstand, maar herstelde zich meteen. Na een wat nerveuze start liepen de dames onder leiding van de nieuwe coach Zsigmond Makay echter simpel weg naar de rust stand 11-6. De zes tegendoel punten van BEVO waren overi gens tot na fouten van de Bol lenstreek-verdediging. Na de rust kwam de bezoekende club terug tot 12-11. Hierna begon de ervaring bij de thuisploeg toch in haar voordeel te wer ken. Gerrie van Jaarsveld be nutte maar liefst twaalf kan- sén, waarvan vijf uit strafwor- pen. Bollenstreek speelde com pact en zat over het geheel ge nomen goed in "haar spel. De nieuwe keepster Geraldine van Dijk maakte een opvallend goed debuut. De handbalclub beraadt zich overigens nog op nadere stap pen, nu haar nieuwkomer Beata Kurda, de favoriet uit de Poolse competitie, tussentijds door het Belgische DHCM is in gelijfd. „Ze had eind juli met ons een overschrijvingsformu lier ondertekend", aldus woordvoerster A. Ploeg van Bollenstreek. „We hadden daarom al tien duizend gulden en een nieuw huis in haar geïn vesteerd". De internationale handbalbond IHF is op dit mo ment in nauw overleg met alle betrokkenen over de gang van zaken; Bollenstreek heeft bijna dagelijks contact met DHCM. Het is echter niet te verwachten dat Kurda er volgende week dinsdag tegen VNL er al bij is. Westlandia - Olympia 20-13 In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd. Olympia kwam op een 0-2 voorsprong, maar Westlandia toonde veel veerkracht en ging met een 9-6 voorsprong de rust in. Hierna ging het eigenljk steeds slechter met de Wassenaarse dames. Keepster Anita Seurs hield wel iswaar drie strafworpen, maar de Westlandia-speelsters dron gen steeds vaker door de verde diging. Ellie van Leeuwen kreeg in de tweede helft haar derde twee- minutenstraf, waardoor ze het veld moest verlaten. Hierdoor raakte Olympia haar angel kwijt en kon Westlandia de wedstrijd uitspelen. Connie van der Werf, Diana van Rooden en Marjan Mens waren de tops- coorsters bij Olympia. 51? ■■■■■■■■SB foto Henk van denEnde Gerrie van Jaarsveld komt hoog boven de Bevo- defensie uit. Bollenstreek startte de competitie met een overwinning. Door Gert Velthuizen Leiden - Mede door de goede in breng van een viertal Bataven heeft de Nederlandse afvaardi ging van de NKS de jaarlijkse drielandenwedstrijd gewonnen. In de diverse clubmeerkampen van het afgelopen weekeinde verrastte Harry van de Velde bij Bataven niet, Marco Kort leever wel. Bij AAV was Marian van Spronsen weer ouderwets grandioos op dreef. In Baden Wettingen werd dit weekeinde de katholieke drie- landenwedstrijden afgewerkt. Joost la Lau was op de 800 me ter met 1.51.80 fraai derde, Mi chel Versteegen scoorde op de 1500 meter iiv 3.56.98 minuten eenzelfde plaats. Bij de vrou wen werd Sakia Engels tweede op de 800 meter. Haar 2.15.54 minuten was een exacte evena ring van haar recórd. Astrid van Velde, ingevallen voor de niet helemaal fitte Regina van Duijn, werd vierde op de 1500 meter na een boemelrace in 4.51.78 minuten. In de nationale jeugd meer- kampstrijd in Zierikzee akteer den twee Spartaan meisjes: In- grid van Welie werd tussen de liefst 18 meisjes C achtste met een score van 3809 punten. Debby van de Kraan kwam bij de meisjes D niet verder dan een vijftiende plaats met 2875 punten. Bij Van Welie was de 600 meter erg snel (1.40.5 mi nuut), Van der Kraan had een heel slechte speerworp, maar ook twee i-ecords: 1.40 meter hoog en 1.48.4 minuut op de 600 meter. Maastricht In een halve marathon in Maas tricht kwam Huub Pragt met een tijd van 1.11.26 uur nog niet tot geweldige daden. AA drink Bataven marathon kop- vrouw Joke KIey weg begint met haar vijfde plaats in 1.23.37 uur langzaam, maar heel zeker naar een nieuw, eindelijk weer eens goed, seizoen toe te wer ken. In Waddinxveen werd een der en mede daarom kon Woi ge de wedstrijd dominen in de eerste minuut wj raak; Martin de Rooij kap man uit en scoorde 1-0, minuten later bekroonde Hoogenboom een één-t met Martin de Rooij; 2-0 van Luijk tilde met een solo de stand naar 3-0. De de helft drong Woubrugg01 meer aan. Uit een vrije deed Sander Disseldorp n j. terug; 3-1. e GWS-LugdunumO-l(;S GWS kwam aanvallend startblokken. Verder da i buitenspelgoal van Wille der Meij kwam GWS niet. Vrij onverwacht Daan Kooijmans na rusti re open met een fraaie si tie. Mart van Beelen mis voor het doel de kans va leven op de gelijkmaker. 1 blessuretijd raakte een alB' schot van Peter Hulzinga waarna Erik Cornet op d kopte. Daarna kwam de winning van Lugdunun j meer in gevaar. Valken'68-HVZ3-0(2 I De gehele wedstrijd ha<1 ken'68 een licht veldovera Van de rand van het sraf 1 gebied knalde Robert B dijk de openingstreffer b Vincent Zandbergen bi f een strafschop, die werd kerid na een overtredi Hassan Alouat. Na de thf F te het niveau. Vlak voor I paalde Peter van Delft d(B stand op 3-0. scherpst van de snede. Nin tig minuten haalde ASC Jasper Wegman uit na ei3 te uitgooi van de Kickei 1 per. Even later zette Möllers de zaken weer re 1) en vlak hierna zelfs kop: 2-1. Na de rust ontstond er ee i end spel dat heen en wee de. ASC was iets feller, door Kickers kansen kree eindelijk benutte Roger i enboom hier één van, 3-11' na kon ASC geen vuist" maken. Stompwijkse Bovs - Bj dus 2t2 (2-1) 1 Al na dertig seconden Stompwijk op voorspro een goal van Leon Janso derhalve minuut later teerde Bernardus-spele van Kampen van een dek fout, 1-1. Jeroen van En bracht de thuisclub noj rust op een 2-1 voorspro rust kreeg Bernardus de ste kansen, waaruit Valk de gelijkmaker si Peter Bregman en Hai Benthem moesten bij wijkse Boys geblesseei veld verlaten. L FC Rijnland - Alphen 11 -i Dick Hoogenes bracht al snel op een verdiendt sprong, omdat Rijnlani^ mak aan de wedstrijd Door een strafschop, di| alle partijen even vreem I ontvangen, bracht H Glasbergen Rijnland wi rug in de race. Meteen wisseling van' de spt scoorde Michel Staats 2 de Leidse ploeg, gevolg een doelpunt van Bert der, 3-1. door Stan van Haasteren Leiden Na de 1-4 winst bij SVLV gaat Sleutels ruim aan kop in de zaterdagafdeling. Al leen Alphia, dat MVKV ver- sloeg, en Woubrugge, dat de punten pakte tegen SVOW, kunnen nog in de buurt blijven. GWS lijkt een zwak seizoen te gemoet te gaan na alweer een nederlaag tegen Lugdunum. SVLV-Sleutels 1-4 (0-3) Al direct na de aftrap was Sleu tels heer en meester. Afrim van Es en Leo Compeer zette Sleu tels al snel op een riante voor sprong; 0-2. Marcel Groenen dijk maakte er koppend 0-3 van. Na rust kwam SVLV wat beter in het spel. Na een scrimmage bracht Marcel van Vliet de Voorschotenaren weer wat dichter bij; 1-3. Vlak voor tijd maakte Leo Compeer echter aan alle twijfels een eind; 1-4. Alphia-MVKV 3-1 (2-0) Met geluk kwam Alphia al vroeg aan de leiding; een voor zet van Leen Baaij draaide het doel in. Hierna waren de betere kansen voor Alphia. Gordon de Pater verdubbelde de voor sprong met een halve omhaal. Na de thee pakte MVKV de za ken wat fanatieker aan. Het doelpunt viel aan de andere kant; Hassan Asbai rondde een combinatie met Nico de Gans af. Vlak voor tijd redde Henk Iterson de eer van MVKV; 3-1. Woubrugge - SVOW 3-1 (3-0) SVOW miste vijf basisspelers door Ed Korff De Gidts UDO - Warmunda 1-3 (0-2) In de eerste helft een wat rom melig spelend UDO, zodat War munda terecht de leiding nam door een goal van Michel Schouten. Enkele minuten la ter was het weer Schouten die het doel vond, 0-2. Na de thee bracht UDO meer gevaar in haar spel, onder andere door twee wisselspelers. Na een kwartier kon Ronald de Jong uit een strafschop de 1-2 laten aantekenen. De Warmunda- spelers hadden echter een bete re conditie, zodat Schouten uit eindelijk een hattrick op zijn naam kon brengen. Kickers '69 - ASC 3-1 (2-1) Beide partijen speelden op het Tanja Huizing waagt namens Pernix een doelpoging in het duel tegen Vriendenschaar. berts (4), Arno Kooloos (3), Sas- kia Baak en Marlies Brouwer (2) genoeg scoren om via 0-3, 3- 6 (rust), 4-8 en 5-11 een pro bleemloze 6-12 overwinning te behalen. Velocitas weerde zich in haar eerste thuiswedstrijd van dit seizoen .voorbeeldig en had te gen Luctór gezien het aantal kansen meer moeten bereiken dan de 11-11 puntendeling. In valler Steven de Ronde moest in de slotminuut zelfs het ene punt redden, nadat Jeroen van Driel (2), Jetske Goudsmit, Sel- ma Hulst, Arjan Bakker en Paul Meeburg voor rust nog voor een 6-3 voorsprong hadden ATLETIEK Leiden De nummer één en twee van de afdeling zondag, Altior en VNA, kwamen dit weekeinde een puntendeling overeen. Na een spannende wedstrijd werd het uiteindelijk 1-1. FC Rijnland gaat goed mee in de kop, want het won met 3-1 thuis van Alphen. VNA-Altior 1-1 (0-1) Een enerverende wedstrijd waarbij Altior na afloop blij was met het behaalde punt. De club kwam na een half uur op een voorsprong door een kopdoel punt van Sander van der Hoorn. In de tweede helft maakte Yacha Farhane echter de gelijkmaker en kwam VNA herhaaldelijk gevaarlijk voor de Altior-keeper. Hoewel menig kans niet te missen viel, kwa- mer geen doelpunt uit voort. Al- tior-speler Martij n van der Bos kreeg eveneens een paar mooie kansen op het winnende doel punt.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20