6 Quick Boys vernedert Rijnsburgse Boys Verjongd Noordwij k moet nog veel leren Abbenes krijgi weer pak slaag )?vanirVïlft delink Katwijk haalt streep door ambities FC Lisse Sport SPORTHAL MIDDELMORS arc behaalt eerste punt Leidse Courant maandag 28 september 1992 Hij staat, zeker na een voetbalwedstrijd, niet zo vaak met z'n mond vol tanden. Arie Kurver, trainer van Rijnsburgse Boys. Op zich niet onlogisch. De Bergschenhoeker is enige branie niet vreemd. Daarbij traint hij een ploeg die zich al jaren een van de betere zaterdageersteklassers mag noemen. Afgelopen zaterdag evenwel, zat Kurver duidelijk wel om woorden verlegen. En ook dat was niet zo merkwaardig. Zo vaak wordt Rijnsburgse Boys op eigen veld niet met 1-7 afgedroogd. Sterker nog, tot zaterdag was dat in de eerste klasse nog nooit met die cijfers gebeurd. En als de winnende tegenstander dan ook nog eens Quick Boys heet en je eigenlijk geen goed woord overhebt voor de wanprestatie van je eigen team. Ja dan wordt ook het beantwoorden van simpele vragen een heus probleem... door Gert-jan Onvlee Rijnsburg Met onder ande ren Quick Boys-collega Hans van der Zee als aandachtige en meelevende toehoorder, deed Kurver dan ook geen serieuze poging die 1-7 te verklaren." 'Wie het weet, mag het zeggen, Ik kan het in ieder geval niet. Hoe ik deze ploeg weer op de rails moet krijgen. Daar heb ik nu ook geen antwoord op. Jij wel?' Ook niet dus. Daarvoor overheerste het onbegrip zater dag te zeer op Sportpark Mid- delmors. Sterker nog, de kans is klein dat ook maar één van de drieduizend toeschouwers die de derby bezochten, wel een passende verklaring voor de onthutsende Rijnsburgse ne derlaag in petto zou hebben ge had. Nadenken Vooral de manier waarop het' verlies tot stand was gekomen, moet immers binnen de Rijns burgse gelederen tot nadenken hebben gestemd. Verliezen van Quick Boys op zich is immers geen schande, zelfs in Rijns burg niet. De Katwijkers sloten het seizoen 1991-1992 niet voor niets als regerend amateur kampioen van Nederland af en zijn er deze jaargang bepaald niet zwakker op geworden. Maar zonder enige strijd van betekenis ten onder gaan, dat kan natuurlijk niet. En toch was dat precies wat zaterdag gebeurde. De Rijnsburgers voetbalden van meet af aan met de uitstraling van een goed ge vulde zoutzak, en gedroegen zich na de eerste, zeer vroege tegentreffer al als een vrijwel Kwetsbaar Die in de eerste minuut van het duel door Fred Kanbier ge scoorde goal werd door Van der Zee later bijna vergoeilijkend nog aangehaald. 'Quick Boys had het scoreverloop hier na tuurlijk wel mee'. Maar ook Van der Zee moest toch toege ven dat het verweer van de Rijnsburgers zaterdag nergens naai* had geleken. 'Ik heb het hier nog nooit zo gemakkelijk gehad, dat is een feit. Quick Boys heeft de wedstrijd vanaf de eerste minuut gedomineerd'. Na de snelle voorsprong duurde het tot halverwege de eerste helft voordat Quick Boys verder afstand nam. Peter van Duyn benadrukte de defensieve kwetsbaarheid van zijn team nog eens door aan het shirt van de even later door Hennie Koet uit de wedstrijd geschopte Leen van der Plas te gaan hangen en Edwin Otte maakte van elf me ter geen fout. Vanaf dat mo ment was Rijnsburgse Boys de finitief een geslagen ploeg. Het toch al nauwelijks aanwezige geloof in eigen kunnen was na die 0-2 helemaal verdwenen en omdat ook de mouwen niet wer den opgestroopt, was het op Middelmors nog slechts wach ten op meer Katwijkse goals. En die kwamen ook. Voor de pauze was het Floor van Duyn die na voorbereidend werk van ijzersterke Gert Aandewiel 0-3 binnenschoof en direct na de pauze was hij het opnieuw die nummer vier, nu koppend, liet aantekenen. En het tweede part was nog geen tien minuten oud toen aanwinst Martin Steenvoorden de vijfde achter Blankespoor joeg. Massaal Het Katwijkse publiek verzocht de blauwwitten op dat moment massaal om een verdubbeling van dat aantal (gezien het spel- beeld bepaald geen onlogisch verzoek), maar in het veld stok te het toch even. Hoewel alle Rijnsburgers nog even hard de verkeerde kant opvoetbalden (Kurver: 'Dan moeten de doel punten ook wel aan die ene kant vallen'), en Quick Boys nog volop mogelijkheden kreeg, bleek het vizier tijdelijk verkeerd ingesteld. Tijdelijk in derdaad, want in het laatste kwartier slaagden Otte (weer een strafschop) en invaller Martin Rog waar dit tweetal en Kanbier daarvoor nog in meer dan kansrijke posities hadden gefaald. Het was uiteindelijk aan Leon Vonk om, althans op papier, nog de Rijnsburgse eer te redden. Quick Boys speelde toen overi gens al enige tijd met tien man. Scheidsrechter Sjoerdstra uit Friesland, die daarvoor een meer dan opzettelijke handsbal van Dick Heemskerk nog (te recht) met de mantel der liefde had bedekt, vond het vervol gens wel nodig om Richard Hoogervors.t na een - zeker bij die stand - even onschuldig ak kefietje met een tweede gele kaart te belonen. 'Maar ook al waren er drie van Quick Boys uitgestuurd, hadden we het nog niet gered', dacht Kurver later hardop. Een opmerking die door Van der Zee wel moest worden beaamd. 'Het is als trai ner van Quick Boys leuk om hier een keer zo dik te winnen. Maar we moeten ons natuurlijk niet op de waarde verkijken. Wij speelden goed, maar de te genstand was wel heel erg ma tig- Een stelling die door Kurver, zwijgend, werd onderschre- Opstellingen: Rijnsburgse Boys: Blankes poor, Heemskerk, Koet (Bo- daan), Vaartjes, Van Duyn, Janmaat, Vonk, Marcel de Ja ger (Carli), De Louw, Ronde Ja ger. Quick Boys: Van der Niet, Pluimgraaff, Aandewiel, Hoog- ervorst, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Otte (Geijte- man), Floor van Duyn, Leen van der Plas (Rog), Steenvoor den, Kanbier. foto Henk van de j Gerf Aandewiel komt namens Quick Bovs net iets hoger dan Marcel de Jager van de Rijnsburgerse Boys. Een typerend beeld uit de derby. door Kees van Kesteren Noordwijk Vallen en op staan is veel gevallen het ken merk van een ploeg in opbouw. De duikeling die Noordwijk te gen Vitesse Delft maakte hoeft dus geen reden te zijn voor pa niek op sportpark Duinwete ring. Toch was het een bittere pil die John Eelman te slikken kreeg want de stijgende lijn die de laatste weken te constateren viel werd door de Delftenaren abrupt onderbroken. Noordwijk staat dus weer met de beide benen op de grond. Door de redelijke seizoensstart was er bij de meeste spelers het idee ontstaan dat het bereiken van een hoge positie in klasse- ment wel weer tot de mogelijk heden zou behoren. Een pijnlij ke vergissing want tegen Vites se Delft werden de zwakke plekken duidelijk zichtbaar. Het belangrijkste euvel was het gebrek aan agressie. Vrijwel alle persoonlijke duels werden verloren waardoor Noordwijk geen moment in de wedstrijd kwam. Eelman schreeuwde zich langs de kant zijn longen uit zijn lijf maar naarmate het duel vorderde moet hij zich steeds meer een roepende in» de woestijn gevoeld hebben. Inzet In de eerste minuten van de wedstrijd werd al duidelijk dat Vitesse Delft op basis van een enorme inzet de punten wilden pakken. Trainer Peter van Vel- zen had zijn huiswerk goed ge daan en gaf zijn ploeg opdracht de spelopbouw van de thuis ploeg al in vroeg stadium te on derbreken. Een tactische zet waar Noordwijk het enorm moeilijk mee had. Met name de middenvelders Rick van Dijk en Jeffrey Stolk werden compleet overlopen door hun opponen ten Bert van der Helm en Je roen Gronsveld. De druk op doel van Arjan van Heusden werd dan ook enorm groot en de voormalige RCL-doelman moest al zijn talenten uit de kast halen om zijn ploeg door deze moeilijke fase heen te lood sen. Het weerwerk van de rood- witten bleef beperkt tot een fraaie actie van Timo Gerlof die als een circusartiest zich een weg baande door de Delftse-de- fensie maar in de afwerking stuitte op doelman Hans Schot. Toch kreeg het zeer chaotische spel van de Eelman-brigade nog een onverwachte beloning. Een diepe bal van Rick van Dijk be reikte Gerlof en de routinier maakte oog in oog met Schot geen fout: 1-0. Slordig De Noordwijk-aanhang reken de na deze opsteker vlak voor rust op een herboren thuis ploeg. Maar dat bleek ijdele hoop want de roodwitten ble ven de indruk wekken een zeer zware -avond achter de rug te hebben. Vitesse Delft profiteer de bekwaam van deze lome houding en ging verbeten op jacht naar de verdiende gelijk maker. En die viel na tien mi nuten. Harry Garnaat liet Mar tin van Kins zijn hielen zien en zijn voorzet vond in Jeroen Gronsveld een doeltreffend eindstation: 1-1. Ook deze tref fer kon Noordwijk niet inspire ren tot opvallende daden want de ploeg bleef maar volharden in een tempoloze en slordige spelopbouw. Eelman probeerde het tij nog te keren door zijn fa lende aanvoerder Rick van Dijk te wisselen voor Joop Tegelaar waardoor de boomlange Patrick van der Fits doorschoof naar de punt van de aanval. Maar ook dat zette geen zoden aan de dijk en de winnende treffer van in valler Joop Hoornweg was dan ook het logische gevolg van het collectief falen van Noordwijk. Het is voor John Eelman te ho pen dat na het duel tegen Vites se Delft zijn spelers weer snel het in de gaten krijgen dat het huidige Noordwijk zonder de nodige inzet gewoon een moda le ploeg is. En dat besef zal het proces van vallen en opstaan ze ker stimuleren. Opstelling: Noordwijk: Van Heusden, Van Kins, Van der Fits, Zethof, Van Roon, Bosma (Smits), Van Dijk (Tegelaar), Stolk, Ccüter, Van Heek, Gerlof. Leiden ARC is van de hatelij ke nul af. In en bij Rozenburg werd zaterdag het eerste punt in de wacht gesleept. In de niet bijster goede wedstrijd was Jac ques Key trefzeker voor de Al- phenaren. ARC heeft nog geen wedstrijd met het sterktste team kunnen opereren. Tegen Rozenburg bleven de ge blesseerden Johan Boer en Rob Koster aan de kant en zat Jo han Lammers een schorsing uit. Sjaak Key vormde zo de aanval met Robin Leunissen. Key was het ook, die na een kwartier een pass van Martin van der Plas verzilverde. Vervolgens drong Rozenburg fel aan. Tien minuten voor de rust kwam de thuisclub op dubieuze wijze langszij. Jan Wouters leek op tijd zijn tegenstander Danny Kuppen buitenspel te hebben gezet. Er werd echter net gefloten, zo dat Kuppen de partijen in even wicht bracht. In de tweede helft had Rozen burg opnieuw een veldover- wicht. Schoten uit de tweede lijn kon ARC echter niet veront rusten. Het was zelfs ARC, dat in de counter gelegenheden kreeg een voorsprong te nemen. Leunissen tot twee keer aan toe en Key faalden echter in de af werking. Het eerste punt wordt door ARC gekoesterd. Aad Koren is wat betreft een realistische trainer, die eerst resultaat wil zien voordat hij meer op de aan val gaat spelen. door Jankees Faas Katwijk 'Het' moet dit jaar gebeuren voor de W Katwijk. Het kleine broertje van Quick Boys is niet langer meer tevre den met een tweede plaats. De ploeg van de na dit seizoen af scheid nemende Arie Lagendijk heeft alles in huis om Quick Boys van de kampioenstroon te stoten. Om dit te onderstrepen werd zaterdag op De Krom het ambitieuze FC Lisse met 3-0 hardhandig op haar nummer gezet. Lagendijk heeft vier seizoenen gezaaid om in zijn lustrumjaar te kunnen oogsten. Katwijk kent geen zwakke plekken en is een en al degelijkheid. Opere rend vanuit een versterkte de fensie en in staat in korte tijd over te schakelen van verdedi ging naar aanval. Het gaat bij Katwijk niet om de pionnetjes op het veld, maar om het uit te voeren spelsysteem. Weet iede re speler zijn mogelijkheden op timaal te benutten dan zijn de oranjehemden niet te houden. FC Lisse-trainer Ruud Bröring is niet zo ver. Na vier wedstrij den heeft hij nog niet de juiste basis gevonden. Nieuwkomers Jelle Visser en Bert van Dui- venbode vallen tot dusverre te gen. Zo kwam Van Duivenbode tegen Katwijk snelheid en con ditie tekort, zodat er geen aan sluiting was vanuit het midden veld naar de tweemansaanval van Mark Ens en Visser. Laatstgenoemde begeeft zicht te vaak in soloacties, die op niets uitlopen. Beweging Katwijk wachtte tegen FC Lisse geduldig op haar kansen. De kustbewoners spelen op 'Noor se' wijze, wat wil zeggen zonder echte libero. Beweging zonder bal is daarbij haar sterkste wa- foto Henk van den Ende Kees Krayenoord schermt namens Katwijk de bal af voor Emiel Waayer van FC Lisse. pen. Ook op dit taktisch punt kan FC Lisse nog leren. Na vier minuten had de spelwijze van Katwijk bijna succes. Een voor zet van Marco van der Plas werd ingekopt door Hans Zwaan, maar Paul Veenboer kon op de doellijn redden. FC Lisse leek met haar verdedi gende instelling succes te heb ben, want behalve een vrije schietkans voor Pim Langeveld gebeurde er in de eerste helft lange tijd niets. In de 42ste mi nuut viel echter het concept van Bröring in duigen. Een voorzet van Kees Krayenoord kwam uit de kluts bij Dennis- Jan Mieras, die verwoestend uithaalde. In de tweede helft werd FC Lis se door Katwijk volledig over speeld. Aangezien Leon Hoep naar de kant was gehaald voor Robert Vermin kwam er geen enkele fatsoenlijke bal vanuit het achterland van FC Lisse. Het één op één spelen door FC Lisse werd de ploeg fataal. Keer op keer werden de snelle Kat wijk-spitsen Van der Plas en Krayenoord in stelling ge bracht, waarbij Zwaan ieder luchtduel won. De meeopgeruk- te rechtback Carlo van Zeist be- slistte na tien minuten de wed strijd. Vervolgens had Katwijk nog kunnen uitlopen naar een veel hogere score. Het bleef ech ter bij een rake kopbal van Zwaan. Buiten wat spelden prikken van Vermin en Radjin de Haan kon FC Lisse weinig beginnen tegen de Katwijkse overmacht. Een eerste stap naar 'Het' is door Katwijk ge zet. Opstellingen: Katwijk: Van Duivenbode, Van Zeist, Pouw, Langemaat, De Kroon, Langeveld (Guyt), Ver hoogt (Van Beele), Mieras, Krayenoord, Zwaan en Van der Plas. FC Lisse: Veenboer, Vermeu len, Hoep (Vermin), Polman, Wajer, Van Duivenbode (Ras), Van der Zwet, De Keizer, De Haan, Visser en Ens. door Carole Massee Leiden Abbenes zal met eni ge weemoed terug denken aan de afdeling. Na het pak slag te gen Kagia ging de debutant in de vierde klasse ditmaal met 8- 2 over de knie bij Oegstgeest. Zevenhoven blijft stunten en is nog ongeslagen in de tweede klasse. Zevenhoven - Zandvoort '75 3-2(2-2) Halverwege de eerste helft had Zevenhoven een 2-0 voorspx*ong via goals van Tom Roovers en Leo Lipps. De ploeg bleef niet attent genoeg en moest met een gelijke stand gaan rusten. De thuisploeg speelde na de thee meer vooruit en liet zich niet meer in de verdediging druk ken. Op aangeven van Lipps scoorde Roovers de winnende BVCB - RCL 3-2 1-0) RCL speelde een zeer zwakke eerste helft, wat een tegendoel punt tot gevolg had. Het fysiek sterkere BVCB breidde na de rust de voorsprong uit. Via een penalty vond Niek Oosterlee de aansluiting. Na de derde thui- streffer benutte Oosterlee we derom een strafschop, nadat Robert Planje was gevloerd. BVCB moest de strijd zonder doelman uitspelen, maar daar konden de gasten niet van pro fiteren. Zwaluwen (VI.) - Ter Leede 3-2(3-1) Ter Leede werd de eerste twin tig minuten volledig overklast door Zwaluwen, dat direct een 3-0 voorsprong nam. Daarna kregen de gasten de wedstrijd meer onder controle. Mario Fa- ber schoot een vrije trap schit terend in de kruising. Na de i'ust tekende Marco Verbree voor het tweede Sassenheimse doelpunt. De vele kansen op de gelijkma ker werden niet benut. Leiden-DieHaghe2-2 (1-1) Die Haghe had voor de rust het betere van het speL In de twin tigste minuut resulteei'de dit in de openingstreffer. Niet lang daarna zette Rob Bink de stand weer recht. In de tweede helft speelde Leiden stei'ker. De ploeg creëex'de genoeg kansen, maar kwam toch op een achter stand te staan. Via een treffer van Paul Kerkhof pakte Leiden alsnog een punt. KRV - Hazerswoudse Boys 1-0(1-0) In de beginfase trok Ha woudse Boys het spel naaiv toe. Desondanks opende de score al na tién minute een treffer van Daan N boom, In de tweede helft kreeg de.! wijkse formatie de mogeli^ den om uit te lopen, maa'! tweede doelpunt bleef uit. Oegstgeest - Abbenes 8 0) In de eerste tien minuten 1 Abbenes nog wat kansjes, r daarna dicteerde Oegst1 het spel. Rein Grooters bef= de de x*uststand op 1-0. thee kwam de thuisploe; echt goed op gang. Rein (r tei's (2x), Ronald PillrrA Rick Abma, Ron van Delft Willem Pott-Hofstede en i I Hemelaar scoorde de rest de zeven goals. Rob Corn was tweemaal succesvol Abbenes. Kagia - Floreant 3-1 (1-1 De eerste helft ging geli met voor beide ploegen e. kansen. Op slag vaxx rust b René Warmerdam Kagia a leiding. Na de thee liet de thuis3 zich te veel in de vex'dec1 drukken, waai*door'Flox*ea^ gelijkmaker kon scoren, mei'dam zorgde via de lat 1 rug van de doelman weer de vooi'sprong. Jan Kaak s de in de laatste minuut n snelle counter het derde doelpunt. Sportlust - TAVV 5-0 (2 !1 TAVV was in de beginfasr helemaal bij de les. Binnei^ minuten stond de ploeg a 2-0 achter. Kansen om w x*ug te doen werden niet b In de tweede helft ging beter van stax*t. Sportlust P bineerde echter beter en de agressiever. Na nog tw gentreffers was TAW ken. Vlak voor tijd viel heP de doelpunt. Vooischoten - Koudeki1 0(1-0) Koudekei'k kwam sterk i startblokken. Geleidelie kwam Voorschoten beter i spel, wat na twintig minui0 voorsprong oplevex*de. N^ voorzet van Arwin schoot Jan de Graaff raa de thee kreeg Voorschot vex*se kansen, die niets opB den. Het laatste kwartiep1 beerde Koudekerk ballen de stand gelijk te!1 ken, maar dat mocht nietp baten.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18