Paul Haarhuis stort in Goeljajev wordt trainer in Den Haag Valse start ADO Sport NEDERLAND EN URUGUAY NOG IN EVENWICHT Nunez scherpt conflict met Johan Cruijff aan Zeven Brabanders in kwartfinales driebanden RUS KRIJGT GEEN SALARIS VAN NOODLIJDENDE UITHOF c i Leidse Courant zaterdag 26 september 1992 i eeri bezorgd over vele nlanders in Italië Het overschot aan bui- se topspelers in de Itali- ompetitie baart de we- tbalbond (FIFA) zorg. de vergadering van het stuur in december zal ileem aan de orde ko- Vat er op dit moment in ebeurt, is niet correct ichte van de landen die ite spelers hebben afge- verklaarde secretaris llatter voor de Italiaan- isie. „Met een tribune niemand geholpen". nche voor n München nd Bayern München vanche genomen op Bo- )ortmund. De bekerne- twee weken geleden na ioppen, werd gisteren m in de competitiekra- jrern won de topper met lat de koploper van de een voorsprong van genomen. en Kuijs lit elkaar in De Koninklijke Ne- se Wielren Unie heeft het contract met iach Piet Kuijs van de rs toch niet te verlen- verbintenis van de Bra- loopt op 31 december af. in 1988 de succes- ndré Boskamp op als Dach. Hij had daarvoor izoenen de juniorense- an de KNWU onder zijn ehad. Onder leiding van jander werd Erik Dek- le Olympische Spelen in jna tweede tijdens de Istrijd. Islag voor tjlooydonck :k Edwig van Hooy- lakte gisteren in de Ron- Ierland.de dagoverwin- de leiderstrui. De Belgi- - jjelrenner had dat vooral ;en aan de inspanningen medevluchter Thomas iller, die zich nooit ver een ontsnapping, maar ik een beloning voor zijn itende werklust krijgt. lijn tekent anse club te Moussa Saib, de (rder van Algerije, heeft kxtract getekend bij de I club Auxerre. De 23-ja- rxiddenvelcler profiteert (nieuwe regel, die spelers jian 29 jaar toestaat naar 3itenland te verhuizen. >n met Algerije in 1990 ta-Cup en met zijn club ie Sportive de Kabylie likaans kampioenschap. la wintieden zij Maradona Vijftien maanden ng wegens cocaïnege- lijkt de goede naam van Maradona nauwelijks te aangetast. Sinds hij 5 miljoen dollar door FC werd overgenomen van heeft de 31-jarige Ar se vedette zijn nieuwe ie club namelijk al een le- ïwas van tien pocent b§- „Voor we Maradona con- rden hadden we 30.000 nu zijn dat er al 3000 zei de manager. in Jol kenhuis aag Martin Jol, trai- n eersteklasser ADO, is in voor observatie opge- in het Bronovo-zieken- lij heeft vermoedelijk een lvergiftiging opgelopen, iet onderzoek heeft dat et bevestigd. Jol moet tot weekeinde in het zieken- lijven. Zijn broer Cock, assistent-trainer is bij de lclub uit het Zuiderpark, morgen de honneurs ijdens de thuiswedstrijd iwijndrecht. kie onderuit rste duel choten FV Snoekie laar eerste duel van de zaalvoetbalcompetitie landelijke eerste divisie in. In sporthal De Vliet - in Voorschoten won Mar- intrum met 3-1. Snoekie ia Jimmy Charité nog wel irsprong. Beide partijen aan elkaar gewaagd en xkkigste won. ison stapt uit commissie ngeles Basketballegen- rvin 'Magie' Johnson, die jaar in de Verenigde Sta- >r enorme opschudding met de mededeling dat ropositief was, is uit de kaanse AIDS-commissie >t uit grote onvrede met leid ten aanzien van de leeslijke ziekte. Hij voelt lisbruikt omdat er van re- (swege achteraf geen en- teun te verwachten bleek. HONKBAL Vrijwel iedereen rekende erop dat de stand in de Davis Cup-wedstrijd Nederland-Uruguay na één speeldag 2-0 zou zijn. Een beschamende nederlaag van Paul Haarhuis verstoorde dat scenario echter. De Brabander stortte in de partij tegen Marcello Filippini na de reglementaire onderbreking volledig in. door Peter van Duyl Den Haag' Het was beslist dapper dat Paul Haarhuis ook na het even verrassende als de sastreuze verlies tegen Marcelo Filippini zijn verhaal kwam doen. Ook in woorden slaagde de Brabander er echter niet in een ander licht op zijn optreden te werpen. Omdat Richard Kra- jicek eerder op de dag wel deed wat van hem werd verwacht (hij won in drie sets van Diego Perez), is de tussenstand bij de Davis Cup-wedstrijd tussen Ne derland en Uruguay 1-1. Het breekpunt in de partij was de pauze die reglementair na drie sets werd ingelast. Voor die tussenstop was er nog geen vuiltje aan de lucht. Goed, Haarhuis had set twee via een tie-break (waarin hij drie set- punten onbenut liet) aan zijn opponent moeten laten. Maai de manier waarop hij deel drie met 6-1 naar zich toetrok en daarmee de stand op 2-1 bracht (eerste set 6-3) deed het beste hopen voor het restant van de partij. Schande Wat er in de onderbreking ge beurde, zal wel nooit helemaal duidelijk worden, maar feit was dat Haarhuis daarna vrijwel geen bal meer raakte. In min der dan een uur was het pleit beslecht en toen de Nederlan der een blik op het scorebord wierp, moest hij tot zijn schan de constateren, dat hij na de pauze nog maar twee games had gewonnen: 6-1, 6-1. Het was voor Haarhuis de derde ne derlaag op rij tegen Filippini, die in juni in Italië ook al twee keer te sterk voor hem was. Toveren De spelers lieten de afgelopen dagen geen mogelijkheid onbe nut te benadrukken dat de Da- vis Cup anders is dan alle ande re wedstrijden in het jaar. Waarschijnlijk moet ook daarin het opvallend sterke optreden van Uruguay worden gezocht. De Zuidamerikanen werden vooraf beschouwd als gravel- UITSLAGEN DAMMEN Toulon. WK dam men. Zesde rónde: G. Delmotte (Fra)-Scholma (Ned) 1-1, Trao re (Ivo)-Nimbi (Fra) 2-0, Jan sen (Ned)-Clerc (Ned) 1-1, N'Diaye (Sen)-Samb (Sen) 1-1, Wiersma (Ned)-Fofana (Ivo) 2- 0, T. Delmotte (Fra)-Sijbrands (Ned) 0-2, Marcos (Bra)-Chmiel (Pol) 1-1, Boezinski (Lit)-Gant- warg (WRu) 1-1, Hubner (Bel)- Mogiljanski (VSt) 0-2, Valneris (Let)-Foerman (Rus) 0-2, Koe- perman (VSt)-Baljakin (WRu) 1-1, Tsjizjov (Rus)-Koyfman (Isr) 1-1. Stand: 1. Gantwarg 11, 2. Tsjizjov en Wiersma 10,4. SijbrandsenBaljakin9. TENNIS Davis Cup. Wereld- groep, eerste dag: Halve finales: Geneve: Zwitserland-Brazilië 2-0 (Rosset-Oncins 6-3 7-5 7-5, Hlasek-Mattar 6-2 6-3 6-7 6-3). Promotie/Degradatie: Den Haag: Nederland-Uruguay 1-1 (Krajicek-Perez 6-2 6-4 7-6, Haarhuis-Filippini 6-3 6-7 6-1 1-6 1-6). Essen: Duitsland-België 2-0 (Stich-Wuyts 6-3 6-4 6-4, Bec- ker-Dewulf6-4 6-4 6-4). Aviles: Spanje-Israel 2-0 (Arre- se-Bloom 6-1 7-5 6-4, Costa-Ran 6-2 7-5 6-0). New Delhi: India-Groot-Brit- tannië 1-0 (Paes-Bates 6-2 6-7 7-5 6-1, Krishnan-Petchey 6-3 3-6 6-3 6-7 afgebroken wegens duisternis). Moskou: GOS-Zuid-Korea 2-0 (Tsjerkasov-Tcher Tchen Hran 6-2 6-4 6-0, Volkov-Jong Tchang Iou 6-2 6-2 6-2. VOETBAL Duitsland: FC Saar- brücken-Dynamo Dresden 1-1, Borussia Dortmund-Bayern München 1-2. België: Anderlecht-Waregem 2- 5, Standard Luik-KV Mechelen 3-1. Frankrijk: Le Havre-St. Etien- ne 0-1, Nimes-Sochaux 1-1, Mo- naco-Nantes 3-1, Toulon-Caen 1-1, Bordeaux-Straatsburg 1-1, Lyon-Montpeliier 2-1, Metz- Valenciennes 0-0, Toulouse-Pa- ris S.G 2-2. IJSHOCKEY Competitie: Nij- megen-Geleen 2-5 (2-0 0-3 0-2). Scheidsrechter: Engelsman. Toeschouwers: 1250. Strafmi- nuten: Nijmegen: 19; Geleen: 21. spelers pur sang en de overtui ging heerste, dat ze op het su preme van Houtrust Sport niet tot hun recht zouden komen. Maar met name Filippini, en toch ook Perez in zijn partij te gen Krajicek, stond met grote regelmaat aan het net om daar zeer behoorlijke volley's uit het racket te toveren. Waar Haarhuis aan dat spelle tje ten onder ging, beheerste Ri chard Krajicek (die als single speler debuteerde in de Davis Cup) zijn partij van begin tot eind. De Hagenaar begon met twee dubbele fouten en een mis lukte volley (0-40), maar nadat hij de eerste game toch naar zich had toegetrokken, kwam hij zelden meer in de proble men. Krajicek was zelfs zoveel ster ker dan zijn tegenstander, dat hij zich in de derde set liet ver leiden tot een paar slordighe den. Perez profiteerde onmid dellijk en brak door de service van de Nederlander heen. In de tiende game brak Krajicek te rug en na een geslaagde tie-bre ak konden de setstanden 6-2, 6- 4 en 7-6 in de boeken worden bijgeschreven. „Ik was eigenlijk alleen op het eerste punt ge spannen, daarna ging het toch vrij goed", verklaarde de debu tant later. Schenken Het is na de eerste twee enkel spelen dus nog allerminst zeker dat Nederland zijn plaats in de wereldgroep behoudt. Op de vraag of hij na de nederlaag van Haarhuis in paniek is, stelde bondscoach Stanley Franker doodleuk dat hij zelfs geen te leurstelling voelde. „Je hoopt op 2-0, maar de realiteit is dat het 1-1 staat. Dat kan nu een maal gebeuren". De vraag die na de eerste wed strijddag resteerde, was wie vandaag voor Nederland in het dubbelspel zullen uitkomen. Ondanks zijn nederlaag was Paul Haarhuis van mening dat hij, zoals gepland, vandaag aan de zijde van Mark Koevermans moet staan. Gezien zijn hulpe loze optreden in de laatste sets foto ANP Richard Krajicek deed wel wat er van hem werd verwacht. De debutant won met gemak van Diego Perez. door Frank Werkman Haarlem De honkballers van Install Data ADO hebben gis teravond een valse start ge maakt in de Holland Series. De Hagenaars gingen in het Pim Mulierstadion met 4-1 tenon- der tegen Planeta Kinheim in het eerste duel van de finale om maximaal vijf wedstrijden. De formatie van coach Robert Niggebrugge kon de aan Haag se kant hoge verwachtingen geen moment waarmaken. Waar de Escamp-bewoners in de halve finales tegen Levi's Neptunus uitblonken door con centratie en inzet, waren juist die elementen gisteravond slecht verzorgd. ADO liet al in de eerste drie innings vier fou ten in de boeken noteren en die povere start is de verrassende finalist niet meer teboven geko men. Kinheim, al net zo'n sur prise in de eindstrijd als de Ha genaars, profiteerde daarvan. De Haarlemmers produceerden weliswaar ook niet zo gek veel spectaculair slag- en veldwerk, maar opereerden meer solide en produktief. De papieren hadden vooraf zo gunstig gelegen voor ADO. De Hagenaars hadden in de regu liere competitie vijf van de zes ontmoetingen tegen Kinheim in winst omgezet. Bovendien kon Niggebrugge zijn beste werper naar de heuvel dirige ren, maai* ook Bart Volkerijk leek in het stadion waar hij als international menige triomf vierde plankenkoorts te heb ben. De bijna 36-jarige routinier had moeite met zijn controle en toonde zich gaandeweg de wed strijd ook weinig content met de beoordelingen van Ton Bodaan. Maar voornaamste euvel aan Haagse zijde was het werk van de velders achter Volkerijk. Vooral de doorgaans zo be trouwbaar acterende kortestop Myron Myman grabbelde op vallend, waarbij hij evenwel in het 'foutenboek' gezelschap kreeg van Adonis Kemp en Lut- ti Bernadina. De eindstrijd zonder echte favo riet kreeg er in de eerste editie van gisteravond een wat vlak karakter door. Ondanks de aan wezigheid van circa 1200 toe schouwers. Kinheim produ ceerde immers in totaal ook drie veldfouten, maar die ble ven op één run na zonder fatale gevolgen. ADO kreeg tegen Tom Nanne op de Haarlemse heuvel weinig kansen. De jong ste van de beide broers bij Kin heim moest weliswaar acht honkslagen incasseren, maar die vielen te verspreid om de score te beïnvloeden. Derde honk Slechts Hans van de Renselaar, die overigens als enige bij een pick-off werd verrast, kon de thuisplaat bereiken. Voor het overige kwamen de Hagenaars niet verder dan slechts twee maal het derde honk. Eenmaal kreeg ADO zelfs drie honken bezet, maar zelfs uit die situatie vloeiden geen runs voort, het geen typerend mocht worden genoemd voor het gebrek aan agressiviteit aan Haagse zijde. Kinheim had bovendien het voordeel boven Neptunus dat de schaarse tikken van de Es camp-bewoners ditmaal niet langs maar in de richting van de verdedigers gingen. Vandaag en morgen staat ADO nu voor de belangrijke taak Kinheim niet verder te laten weglopen. De Hagenaars kun nen namelijk slechts door de landstitel te veroveren Euro pees gaan spelen. Alleen de win naar van de Holland Series komt uit in het Europa Cup I- toernooi. Neptunus heeft zich als winnaar van de reguliere competitie al verzekerd van deelneming aan het tweede Eu ropese everlement. Als ADO landskampioen wordt speelt Kinheim als nummer twee uit het voorseizoen in het Europa Cup III-toernooi. ADO 0-1-0-0-0-0-0-0-0=1 Kinheim l-0-l-l-0-0-l-0-X=4 Werpers: Kinheim: Tom Nanne 3-3-8-3 (9 innings), ADO: Vol kerijk 5-3-8-4 (9 innings). Slag- prestaties: Kinheim: Koene, Paul Nanne, Halderman 0.500. ADO: Badaracco 0.500, Brauck- miller 0.400. tegen Filippini, lijkt het echter ondenkbaar dat Franker Haar huis dat vertrouwen zal schen ken. De kans is dus groot dat Michiel Schapers zich van zijn trainingspak mag ontdoen. Het is zelfs niet ondenkbaar dat niet Koevermans maar Krajicek een koppel met de routinier zal vor men. De twee bespraken die op tie gisteren onderling, maar zij hebben nu eenmaal niet de eindverantwoordelijkheid. Ondanks alles kleefde er ook een pluspunt aan de verliespar- tij van Haarhuis. Hoe het dub belspel vandaag ook afloopt, ze ker is dat de beslissing in de wedstrijd pas zondag valt. En dus zullen de lege plekken op de tribunes zondag aanmerkelijk minder talrijk zijn dan gisteren. De naam Richard Krajicek trok nog wel een kleine 2000 mensen naar Houtrust, maar toen Haarhuis en Filippini de baan verlieten voor de onderbreking, verkoos een groot deel van het publiek het thuis aan te schui ven voor de warme hap, zodat slechts duizend mensen getuige waren van de afgang van Haar huis. Utrecht De provincie Noord- Brabant is met zeven biljarters vertegenwoordigd in de kwart finales van de Masters drieban den in Utrecht, tevens het NK. Opvallendste afwezige is Rini van Bracht, die het aflegde te gen twee aankomende en een gerenommeerde twintiger. Na zijn nederlaag tegen de 20-jari- ge Dick van Uum verloor de Waalwijker gisteren van de vier jaar oudere John Tijssens, de tweede debutant in Utrecht, en tenslotte van de 27-jarige kam pioen Dick Jaspers. Van de zestien starters waren er slechts vier niet "uit Brabant afkomstig. De aanvulling op de Brabantse overheersing in de kwartfinale bestaat uit Dick van Uum, plaatselijk favoriet. Naast Rini van Bracht viel ook Raimond Burgman weg, de fi nalist van vorig jaar. Joop de Wilde, met 56 jaar de oudste van het stel, verliet het toernooi met de nodige ergernis. De trambestuurder uit Delft had twee van de drie duels gewon nen, maar was toch afhankelijk van de slotwedstrijd tussen de al geplaatste Van Kuyk en Van der Smissen, een Brabants on deronsje. De laatste won en ging over, De Wilde zag het ge laten aan. Sommigen konden zich niet aan de indruk konden onttrekken dat Van Kuyk het niet zo erg vond te verliezen. Voor Frans van Kuyk was de dag toch al geslaagd. De 30-jari- ge magazijnbediende uit Ou denbosch, die geldt als een der beste driebanders, was na vlot te zeges op Valentijn en De Wil de als een van de eersten zeker van een kwart-finaleplaats. Barcelona Voorzitter José Luis Nunez heeft trainer Johan Cruijff bij Barcelona op zijn plaats gezet. „Hij dient meer respect op te brengen voor de club en de supporters", waar schuwde de leider. „Ik kan voorlopig nog geduld en begrip opbrengen, maar er komt een dag dat ik kwaad word. Dan is het definitief over met Cruijff Nunez scherpte het conflict met de Amsterdammer over contractverlenging openlijk aan. Barcelona wil slechts pra ten over één jaar, Cruijff eist twee jaar en andere (financiële) condities. Nunez: „Hij heeft onze aanbieding belachelijk ge noemd en daarmee heeft hij de club in diskrediet gebracht". „Onze supporters, die zich veel moeten ontzeggen om hun so- cios-bijdrage te kunnen vol doen, verdienen dit niet. Ik ben van mening, dat een voetbal trainer zich geen beter aanbod kan wensen. Cruijff is de best betaalde coach ter wereld, zon der de plicht iets te winnen. In het nieuwe contract wordt voor titels extra betaald. Dat lijkt me niet meer dan logisch". Nunez herhaalde zijn stand punt inzake de tijdelijke coa ching door Cruijff van Oranje bij de eindronde van het WK in 1994 in de Verenigde Staten. „Zolang hij bij Barcelona onder contract staat, is elke betrok kenheid bij de Nederlandse se lectie uitgesloten", verzekerde de voorzitter. „Voor een jaarsa laris van zes miljoen eis ik volle dige en exclusieve toewijding aan Barcelona". doorGuidoBindels Den Haag Nicolaj Goeljajev, de voormalige wereld- en olym pisch kampioen, wordt trainer in Den Haag. De Rus arriveert vanavond vanuit Moskou in Nederland. De directie van het schaatscentrum De Uithof zal een en ander maandag bekend maken. Goeljajev zal'vanaf 3 oktober, als de ijsbaan haar poorten opent, een groot deel van de schaatslessen in de avonduren voor zijn rekening nemen. Overdag traint hij zelf, omdat hij wil proberen zich te kwalifi ceren voor de grote toernooien. Thuis in Moskou wordt die mo gelijkheid hem niet meer gebo den. Vanwege de slechte econo mische toestand kan hij daar bovendien nauwelijks aan ge zond eten komen. Via Nederland wil Goeljajev dus nog één keer aan een come-back werken. De afgelopen jaren tob de hij met zijn gezondheid, er was iets niet in orde met de bloedcirculatie in zijn benen. Nu het weer beter met hem gaat, denkthij dat hij nog steeds de kwaliteiten bezit om zich met de wereldtop te kun nen meten. De komst van Goeljajev kost De Uithof geen extra geld. De Mos- koviet ziet af van een salaris en zal middels enkele kleine spon sors in zijn levensonderhoud voorzien. Zo zal hij met zijn vrouw en 3-jarig dochtertje Ma ria gaan wonen in een vakantie bungalow van het preïpark Duinrell, dat in ruil daarvoor een reclamebord langs de ijs baan mag plaatsen. Dat Goeljajev in 1988, het jaar waarin hij olympisch kampioen op de 1000 meter werd, was be trokken bij een dopfngsmokkel naar Noorwegen hij gebruik te indertijd een volgens eigen zeggen, onwetende Geir Karl stad als koerier deert de di rectie van De Uithof niet. „Er is nooit bewezen dat hij zelf heeft gebruikt", zegt Hans Künz. „Bovendien is het zo lang gele- deh, dat iedereen dat alweer vergeten is". Het aanstellen van Goeljajev als trainer ziet De Uithof vooral als een publicitaire stunt, in een jaar waarin het water het schaatscentrum tot aan de lip pen is gestegen. Directeur Künz: „Vanaf volgend seizoen krijgen wij helemaal geen sub sidie meer. Dat kan dus niet. Het komende boekjaar krijgen we nog een restant van 185.000 gulden, maar ook daar redden we het nauwelijks mee". „We hebben de tarieven voor een enkelvoudig toegangsbe wijs met 75 cent moeten verho gen naar 7,75. De huur van de ijsbanen is zelfs met 20 procent omhoog gegaan. De ijshockey- verenigingen hebben daar min der last van, die krijgen voor 500 uur subsidie van de ge meente, betalen voor die tijds duur hetzelfde als andere vere nigingen voor zaalhuur in ge wone sporthallen moeten neer- Archieffoto Nicolaj Goeljajev, in 1988 olympisch kampioen in Calgary, straks schaatstrainer op De Uithof. tellen. Maar de kunstrijders, de short-trackers en de ijsdansers krijgen die subsidie niet. Voor hen komt die verhoging dus kei hard aan". De duurste „De rek is er uit, als er voor vol gend jaar niet een oplossing komt zie ik het nóg somberder in. Je kunt een en ander im mers ook weer niet onbetaal baar maken."We zijn al de duur ste ijsbaan van Nederland, duurder dus ook nog dan Thialf inHeerenveen". „Een accommodatie waar jaar lijks 300.000 recreanten komen schaatsen heeft toch bestaans recht? In het nooi'den en oosten van het land kan het blijkbaar allemaal wel. In Deventer komt een nieuw complex van 45 mil joen gulden, waarbij een half overkapte ijsbaan zit. In Assen is men bezig met een soortgelijk iets. In Groningen idem dito". „Daar komen dus de miljoenen los, in Den Haag en Amsterdam daarentegen staat de boel op de tocht. En dat terwijl de bevol kingsdichtheid in het westen toch veel groter is dan in het nooi'den en het oosten. Perso- neelsmatig kunnen we al niets meer doen.. We zitten met een minimale bezetting' Ook op het sportieve vlak gaat het nog steeds niet goed met De Uithof. Hoewel er dit seizoen het Nederlands kampioenschap marathonschaatsen zal worden gehouden, kreeg het schaats centrum geen enkele all-round- wedstrijd toegewezen. Künz: „Nadat we tevergeefs gepro beerd hadden om, desnoods via de rechter, het EK van Thialf over te nemen, hebben we aan vankelijk gezegd: dan hoeven we ook die zogenaamde tweede rangs wedstxüj den niet. Maar op een gegeven moment kwam de schaatsbond naar ons toe en bood ons aan om de World Cup finale van Heerenveen over te nemen". „Wij wilden dat graag, mits de bond een toezegging deed dat het alleenrecht dat Thialf nu heeft om de grote internationa le toernooien in Nederland te organiseren na 1997, als een en ander contractueel is afgelo pen, komt te vexwallen. Sinds we dat hebben voorgesteld heb ben we niets meer van de KNSB gehoord. Ik heb gisteren toeval lig de schaatskalender bekeken. Nou, De Uithof staat nergens meer bij". Zweven „Dat is jammer. We hebben ge probeerd weer 'on speaking terms' te komen met de bond, maar dat is niet gelukt. Ze zijn bij de KNSB natuurlijk ook be stuurlijk' nog niet op orde. Ze hebben nog steeds geen voorzit ter, ze missen daar een sterke man. Nu zweeft het allemaal een beetje". AI heeft hij dan niets meer ge hoord of vernomen, toch ver wacht Hans Künz dat Thialf na 1997 geen alleenrecht meer zal hebben. „Dat er in Deventer, Assen en Groningen nieuwe, moderne accommodaties ko men is in ons voordeel. Straks staat Den Haag niet meer al leen. Dan kunnen we met z'n allen de bond onder druk zet ten. Daar wordt nu al aan ge werkt". Het is voor De Uithof te hopen dat het complex dan nog in de huidige vorm bestaat. Ondanks alle sombere geluiden blijft Hans Künz daar in geloven. „We zullen alle zeilen moeten bijzetten om het jaar 2000 te halen, maar ik ben er de per- soon niet naar om de pessimist uit te hangen. We zullen straks samen met de gemeente een creatieve oplossing voor al onze financiële problemen moeten zien te vinden en ik weiger te geloven dat die gemeente óns in de steek zal laten".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21