GGD-Rijnstreek start met poliovaccinatieprogramma 21 Dorpshuis De Alkeburcht viert zilveren jubileum Gemeente Oud Ade is bijna volgebouwd Leiden Omgeving Trouwen worden zich bewuster van hun positie in de kerk' DIENSTVERLENI j] APOTHEKEN - De avond-, diensten van de apotheken in Leiden worden waargenomen apotheken die ook weekendd» ben STICHTING KRUISWERK LE t ji Centraal kantoor: Schuttersvel- j - informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencent pleegartikelen: Burggravenl; nil tololnnn (171.19100/1 1 91. telefoon 071-121894. Geopen lijks 13.30-17.00 uur, donderij 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZEN LEIDEN Ongevallendi dag Academisch Ziekenhuis van dinsdag 13.00 u. tot 13.00 u. (Diaconessenhuis j en' ken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.00i terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekl De Geneeskundige Dienst I verhuisd van de Roodenburge Leiden naar de Cronesteinkao Leiden VERENIGING BESCHERMINt BOREN KIND - Hulpverlenin gewenste zwangerschap voor en kind. Bel tel. 071-1" 897762; 033-620244 (dit laats mer is dag en nacht bereikbaaj BEZOEKUREN ZIEKENHUIZl aconessenhuis: Bezoekuur van 14.30 tot 15.15 uur en var 19.45 uur. Kinderafdeling dag 10.30 tot 19.00. Niet meer dar zoekers per patiënt. Op de special care kan men terecht1 tot 11.00 uur en van 19.00 tot Voordat de laatste twee afdele zocht kunnen worden dient 1 worden overlegd met de diens BSC verpleegkundige.» Sint Elisal (ge 9nSid u id ink kenhuis: Volwassenen dage 14.00-14.45 u. en van 18.30- klasse-afdelingen ook 11.15- Kraamafdeling: Naast de zoektijden alleen voor kraan van 19.30-21.00 u. Gynaecol loskunde/urologie van 14.00- van 18.30-19.30 uur. Kindei ouders zijn de gehele dag welk van beiden kan, indien of haar kind blijven slapen. Vo gg- tjes, zusjes en andere bezoekt bezoektijd van 15.00 u. t< CCU (hartbewaking) dag 14.30 u. en van 19.00-19.30 care: dag. van 14.00-14.45 19.00-19.30 u. Sport-Medisch centrum: Spreekuur ma. 19.30 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. geest: Di. en vr. 13.00-14.31 11.00-12.00 u. en 14.00-15.001 ech klasse: de gehele dag. Jelge niek: Jongerenteam: za. en z 17.00 u. Opname: werkdage 17.45 u.; za. zo en feestdai erii 11.30 en 14.00-16.30 u. Teani D: dag. tot 21.00 u. met uitz van behandeltijden en etens Academisch Ziekenhuis: Voo tiënten (behalve kinderen) zijl zoekuren als volgt: Dagelijkïre 15.00 u. en 18.30-19.30 zoekuur afdeling verloskundi 19.00 u. De Praematurenafdel ouders en familie is na overlei tiënten doorlopend bezoek ER Bezoek aan ernstige patiëntu neer aan ernstige patiënten Im pend bezoek wordt toegestaa hoofdverpleegkundige hiervoo Ie kaarten verstrekken. Kind' zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, baby boxenafdeling: volgens afspi het verpleegkundig hoofd den kinderafdelingen: voor opgenomen kinderen na c verpleegkundig hoofd. Voor zoekers van kinderen: Keel-, oorheelkunde en neurologie!* 15.00 en 18.30-19.30. OoghiëJ en heelkunde: 14.15-15.00 r 19.00. Rijnoordziekenhuis lijks 14.30-15.15 u. en 18.30- Kraamafdeling: vaders, broe zusjes zijn de gehele dag overleg met het hoofd van Kinderafdeling 14.30-15.30 leg met de verpleging zijn hiei dere bezoektijden mogelijk. D zijn de gehele dag welkom (ii met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg 2, Leiden, tel 254810.) Informatii aanmelden voor kinderopvan 'st' den. Geopend: mat/m vrdagJ »r. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN Ketj.„ steeg 10. Ma. t/m vr. telefoniscf baar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.00- do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL Adviesbureau, Ketelboeterssf' tel. 130775; afdeling belastii'ncl leen op afspraak, klachtenbu Bel en do. 18.30-20.30, afdeling v me lingenrecht ma. 13-15 20.30, afdeling vrouw: v. SOS Telefonische HulpdiensUV e.o. Voor een gesprek van i mens. Vertrouwelijk. Dag en i Cl reikbaar. Telefoonnummer acl ){j lijfi >ve n 1 de ed Taptoe RIJPWETERING De Rijpweteringse muziekvereniging Noméro organiseert vrijdagavond een grote taptoe op het Her togspark in Rijpwetering. De deelnemen de muziekkorpsen zijn De Heerlijkheid uit Hoogmade, De Harmonie uit Wou- brugge, Liefde voor Harmonie uit Roelof- arendsveen en Noméro uit Rijpwetering zelf. De taptoe duurt van 20.00 uur tot on geveer 21.45 uur. Gratis toegang. Klaverjassen OUD ADE Ten bate van de bejaarden- kas wordt in het Oud Adese Café 't Lage Land vrijdagavond een klaverjasavond georganiseerd. De inschrijving voor de kaartavond begint om 20.00 uur. Om half negen precies begint het kaarten. OUD ADE In Oud Ade zullen tot het jaar 2000 nog slechts 28 huizen worden gebouwd. Twaalf daarvan worden nog dit jaar in aanbouw genomen op de plaats van de voormalige basis school naast de kerk. Volgend jaar mogen nog twee huizen worden gebouwd en in 1994 nog 4. Voor 1995 zijn hooguit 2 woningen gepland en in 1996 drie. In het jaar 1997 kunnen 4 huizen verrijzen en in 1998 nog 1. Daarna mogen in Oud Ade, bij ongewijzigd provinciaal beleid, geen nieuwe woningen in aanbouw worden ge nomen. Dat liet wethouder W. Nugteren gister avond weten aan de bezoekers van een in spraakavond over het nieuwe bestemmingsplan voor Oud Ade. De matte bijeenkomst in „Ons Dorpshuis" werd bezocht door enige tientallen belangstellenden. In antwoord op vragen liet de wethouder weten dat in het bestemmingsplan de mogelijkheid is open gelaten voor een voet- /fietspad door het dorp, maar dat de aanleg er van nog wel even op zich kan laten wachten. Datzelfde geldt voor een brug voor langzaam verkeer over de Oude Ade ter ontsluiting van de nieuwbouwwijk. „Het leuke van deze brug is dat er een aardige wandelroute door het dorp zou kunnen ontstaan", zo legde gemeente-ambte naar A. de Kok uit. Een plan voor de aanleg van parkeerplaatsen op het terrein van een voorma lige benzinepomp aan de Kolk is in voorberei ding. Wethouder Nugteren zei te verwachten dat de eerste fase van de aanleg nog eind van dit jaar kan aanvangen. Dwars door de nieuwbouw wijk loopt een straalpad van de P.T.T. Dit houdt in dat ter plaatse geen panden hoger dan 28 me ter mogen verrijzen. Als belangrijkste uitgangs punt van het nieuwe bestemmingsplan is geko zen voor het vastleggen van de huidige situatie. Op een paar plaatsen in het dorp wordt via wijzi- gingsrasters woningbouw mogelijk gemaakt. Dat is onder meer aan de zuidzijde om het dorp ruimtelijk af te ronden. Ten oosten van de Oos tenrijkse woningen aan de Kolk is ruimte voor enige huizen door er het rondje volledig te ma ken. Tot slot is de boomgaard van boerderij Van der Meer aangewezen voor huizenbouw. Voor het overige is de ruimtelijke structuur van Oud Ade ten opzichte van de omliggende polders vastgelegd evenals de vierkante vorm van het centrum. Nieuw is de aanwijzing van een beeld bepalend gebied om conservering van de huidige aanblik van het open centrum te waarborgen. Daar zullen geen moderne dingen als telefoon cellen en abri's meer mogen komen. Er wordt naar gestreefd enige ouderwetse lantaarnpalen te plaatsen. Ook de boenplaats voor de boerderij van Van der Meer wordt beschermd. Bestrating en beplanting, met name de bomen bij de kerk, de pastorie en de boerderij, en het riviertje de Oude Ade met het onbebouwde eilandje erin, moeten blijven. Beschermde panden in het mid dengebied zijn Leidseweg 2 en 4 en Kolk 4 en 12. Enige bestaande aannemingsbedrijven kunnen uit milieu-oogpunt gehandhaafd blijven, maar mogen niet worden uitgebreid. Verandering van bedrijfsactiviteiten in activiteiten met een zwaardere hindercategorie is niet toegestaan. Bij bedrijfsbeëindiging of -verplaatsing moeten beide bedrijven een „in de structuur van Oud Ade" passende bestemming krijgen. RIJNSTREEK - De GGD- Rijnstreek is gestart met een vaccinatie-programma tegen polio. De Rijnstreek (Alphen, Nieuw koop, Nieuwveen, Ter Aar, Ja- cobswoude en Rijneveld) is na melijk één van de elf regio's waar volgens de geneeskundige hoofdinspectie gevaar bestaat voor besmetting. De maatrege len worden getroffen nadat in de Alblasserwaard een geval van poliomyelitis (kinderver lamming) was geconstateerd. De GGD nodigt in eerste in stantie de jeugdigen uit die niet of onvoldoende tegen polio zijn gevaccineerd. Kinderen onder de 13 zullen hiervoor een per soonlijke uitnodiging krijgen. Daarna worden ook anderen die na 1930 geboren zijn en niet of onvolledig zijn gevaccineerd in de gelegenheid gesteld zich alsnog te laten vaccineren. De vaccinatie wordt uitgevoerd met injecties of suikerklontjes met - vaccin. Vandaag kunnen vaccinaties tussen een en vier uur en morgenochtend tussen acht en tien uur worden ge haald in het pand van de GGD- Rijnstreek, Prins Bernhard- laan 10, Alphen aan den Rijn. Morgen kunnen mensen tussen twaalf en twee uur ook terecht in de kruisgebouw van Zeven hoven en Benthuizen (resp. Htg. Albrechtshof 5, Juliana- straat 16b). Tussen drie en vijf uur kunnen vaccinaties worden gehaald in het kruisgebouw van Hazerswoude (Raadhuislaan 6). Maandag, tussen vijf en acht uur kan men weer in het ge bouw van de GGD-Rijnstreek in Alphen terecht, 's Middags tus sen twaalf en twee uur wordt er gevaccineerd in het kruisge bouw van Nieuwveen (Conrad- park 13). Herhalingsvaccinaties vinden plaats op woensdag 28 oktober, tussen drie en zeven uur in het gebouw van de GGD-Rijnstreek in Alphen, op donderdag 29 ok tober, tussen twaalf en drie uur in het kruisgebouw van Bent huizen en op vrijdag tussen twaalf en drie uur in het kruis gebouw van Zevenhoven. Voor meer informatie kan con tact worden opgenomen met de GGD-Rijnstreek: 01720-90250. REGIOJOURNAAL Postzegels Ruilvereniging Alkemade houdt vrijdag een ruil- en con tactavond in Dorpshuis De Al keburcht aan de Noordhoek in Roelof arendsveen. De zaal is open van zeven tot tien uur. Het eerste uurtje is speciaal voor de jeugd. Volwassenen betalen een gulden entree; de jeugd twee kwartjes. Leden hebben gratis toegang. Braderie In het centrum van Voorscho ten wordt zaterdag tussen ne gen en vijf uur een braderie ge houden. Voor de kinderen is er een draaimolen en een groot luchtkussen. Een clown deelt ballonnen uit en kinderen kunnen geschminkt worden door twee clowns. Dansgroep Dansgroep Coup d Amour treedt zaterdag op in het Park theater, Corn. Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn met de dans 'RienUitgangspunt voor Rien is de wereld van de jacht, waarin jagers een rid derlijke houding tegenover hun dierbare tegenstanders cultiveren. De aanvang is half negen. De toegangsprijs be draagt 17,50 (cjp/pas 65+ 15,-). Jan Rot Jan Rot voert zaterdagavond zijn theaterprogramma 'Jan Rot gaat nooit uit elkaar' op in dorpshuis De Alkeburcht in Roelof arendsveen. De organi satie is in handen van de Werkgroep Cultuur Alkemade. De aanvang is half negen. De toegangsprijs bedraagt 10,- (65+ 7,50). Kaarten zijn ver krijgbaar bij Boekhandel Vee- nerick aan Noordeinde 33. Job Schuring Cabaretier Job Schuring opent Jan Rot, zaterdag in Roelofarend! zaterdagavond het nieuwe the aterseizoen in De Schelft in Noordwijkerhout met het pro gramma Kangoeroe's in Zee land. De aanvang is kwart over acht. De toegang bedraagt 17,50. Taptoe Op het speelveld naast clubge bouw Tamarco (Splinterlaan 89a) in Leiderdorp wordt za terdagavond een taptoe gehou- den. De organisatie is in han den van Drumfanfare Tamar co. Deelnemende korpsen zijn behalve Tamarco, Juliana uit Amersfoort, Concordia uit Lei den, Drumawards uit Delft, de Rijntamboers uit Zoeterwoude en de Haagse Hooglanders uit FOTO: PR Den Haag. De aanvang is acht uur. Blaaskapellen Het Noordwijkse Hoofdstraat Koopcentrum is zaterdag het decor van een blaaskapellen- festival. Tien blaaskapellen uit de regio brengen vanaf elf uur doorlopend in de gehele Hoofdstraat hun muzikale no ten ten gehore. Bij de 'Punt' staat een podium opgesteld, waarop continu optredens worden verzorgd door de tien deelnemende t blaaskapellen. Na de gezamenlijke afsluiting door de deelnemers om vier uur, vindt de prijsuitreiking plaats. Deze uitreiking wordt verricht door de wethouder van toerisme en economische zaken, P. Barnhoorn. De Aarlanden moet plaatsing van machine gemalen staken ALPHEN AAN DEN RIJN- /TER AAR - Het Water schap de Aarlanden moet haar werk voor de plaatsing van machinegemalen aan de Dorpsstraat en de Ziendeweg in Aarlanderveen staken. Het waterschap beschikt na melijk niet over een bouw vergunning. Dat hebben burgemeester en wethouders van Alphen giste ren in een brief het water schap meegedeeld. Uiterlijk binnen een week moet De Aarlanden een aanvraag om een bouwvergunning indie nen. Of die vergunning dan vervolgens wordt verleend, is nog lang niet zeker. De land schappelijke waarden zullen zeer zwaar worden afgewogen tegen de bouw van machine gemalen aan de Ziendeweg. Bovendien moet het water schap voor het gemaal langs de Ziendeweg een hinderwet vergunning aanvragen, om dat het gemaal in een stiltege- bied ligt. Vorige week begon het water schap plotseling met de bouw van de elektrische gemalen die de functie van de molen viergang over zou moeten ne men. Overigens zijn dit nog maar tijdelijke installaties. De definitieve machinegemalen moeten er naast worden ge bouwd. Tegen de komst van de electrische gemalen be staat veel weerstand onder een groot deel van de plaatse lijke bevolking. Gevreesd wordt voor snelle achteruit gang van de enige nog in wer king zijnde molenviergang ter wereld als haar functie door de machinegemalen wordt overgenomen. Snelkrakers kiezen hazenpad OEGSTGEEST - Een heren- modezaak aan de Kempenaar straat in Oegstgeest is vanacht het doelwit geweest van snel krakers. De daders, vermoede lijk twee, gooiden een putdeksel door de etalageruit. Toen ech ter een paar gealarmeerde om wonenden polshoogte kwamen nemen vertrok het duo zonder buit. Nog niet bekend is hoe groot de aangerichte schade is. Geen afdeklaag Coupépolder' \LPHEN AAN DEN KIJN - De meerderheid van de provinci- ile projectgroep Coupépolder rindt het niet nodig dat ook de jovenkant van de Coupépolder vordt afgedekt. Wel dient er re gelmatig luchtonderzoek plaats 'e vinden. Aan de onderkant van le voormalige stortplaats dient ien fijnmazig netwerk te wor- len aangebracht. Zodra veront reinigingen worden gemeten, lient dat onmiddellijk te worden ipgepompt. Voor de zijkanten ran de Coupépolder zijn al sane ringsmaatregelen getroffen. De (roep stuitte nog op de definitie- ■e formulering van het advies tan Gedeputeerde Staten. Vol- ;ende week komt de provincie net een tekstvoorstel. Als ieder een daarmee akkoord gaat, kan het als definitief advies naar GS. Vrouw-Kerk-Geloof-Bollenstreek viert tweede lustrum LISSE Dolle Mina, School voor Volwassenen, Moedermavo en Vrouwen Oriënteren zich op de samenleving. De vrouw in de jaren zestig en zeventig wilde niet meer langer als tweede rangsburger worden gezien. Binnen de kerk kwam deze be wustwording onder vrouwen pas in de jaren tachtig op gang. Vandaar dat Vrouw-Kerk-Ge- loof-Bollenstreek komende weekeinde uitgebreid haar tien jarig bestaan viert. Het idee voor een vrouwengroep in de kerk ontstond in 1980. Een groep vrouwen van de Pastorale School in Noordwij k pleitte voor meer aandacht voor vrouwen in kerk en samenleving. Contact persoon Marianne Van der Berg-Dijkman vertelt: „De vrouwen wilde weten hoe de kerk over hen dacht; Hoe de kerk tegenover seksualiteit staat en wat er onder pastoraat voor vrouwen wordt verstaan". Niet iedereen stond aanvanke lijk te springen om VKG Bollen streek. „In de kerkhiërarchie van het bisdom leeft nu eenmaal het klassieke vrouwenbeeld. De vrouw staat hierin als opvoed ster dichter bij de natuur, terwijl de man juist leidinggevend moet zijn", zegt van der Berg. „Ver der vonden heel wat mensen dat VKG te hard van stapel liep. Vechten is nooit leuk, maar om aanvaard te worden in de maat schappij is dit nodig". De twee derangspositie van vrouwen blijkt volgens haar niet uit de kerkgeschiedenis. Diverse strijdbare vrouwen als Jeanne d'Arc en Agatha hebben als mar telaren gediend. Vrouwen heb ben daarnaast vooral in de tijd van Paulus leidinggevende func ties gehad. Wie goed de Bijbel bestudeerd, komt bijvoorbeeld het verhaal van Judith tegen. Deze vrouw wist in haar eentje een belegering van een stad in Israël ongedaan te maken door het hoofd van de romp van de leider der vijandelijke troepen te slaan. VKG heeft de afgelopen tien jaar met haai' discussie bijeenkomsten honderden vrou wen bereikt. „VKG is voor een aantal vrouwen een aanzet ge weest om zich bewuster te wor den van hun eigen positie. Ande re vrouwen ging het vooral om overdracht van kennis. Zo zijn enkele vrouwen vanuit VKG theologie gaan studeren, waar door ze later kunnen worden in gezet als opbouwkracht of pasto raal werkster". Zaterdag houdt VKG een feestelijke bijeen komst in het voormalige Agat- haklooster aan de Heereweg in Lisse. Onder leiding van gast spreekster W. Verhoef worden de resultaten van 10 jaar VKG besproken. In de Agathakerk is er 's avonds en zondagmorgen in de Poelpolder een eucharistie viering verzorgd door VKG. ROELOFARENDSVEEN - „De totstandkoming van het Dorpshuis De Alkeburcht heeft tien jaar geduurd". Zo begint het geschiedenisver haal dat een lid van het Stichtingsbestuur, de heer J. Kret, heeft geschreven in het jubileumboekje over de 25-ja- rige Alkeburcht. Dit boekje wordt een dezer dagen huis- aan-huis verspreid in Roelof- arendsveen, Oude en Nieuwe Wetering. Kret verhaalt van een gesprek tussen de kapelaans Van Roode en Van Veen op 1 september 1956, over de oude Pancratius- zaal op de hoek van de Kerkweg en het Noordeinde. Dat houten gebouw stond namelijk een functionele ruilverkaveling in de weg. Er moest een nieuw jeugdgebouw komen en de vraag was waar. In maart van het jaar erop werd onder voor zitterschap van J.S. Wagenaar een Stichting Jeugd- en Vereni gingsgebouwen opgericht. Se cretaris werd J.Th. Wesselman en de overige bestuursleden waren afgevaardigden van drie parochies. De stichting zou zich gaan belasten met de totstand koming van een nieuw jeugdge bouw voor Roelofarendsveen, Oude en Nieuwe Wetering. Pas in maart 1962 verklaarde de ge meente Alkemade zich bereid tot medewerking en stelde een stuk dijkgrond gelegen tussen de Ringsloot en de Wilgenstraat gratis beschikbaar. Deze grond was vanaf de Noordhoek nau welijks bereikbaar. Watertoren Er stonden in die tijd al een elektriciteitshuisje en de water toren. Maar er waren ook een groot café met een erf erbij van Ludlage, een vieze stinksloot en een serie oude gemeentewo ninkjes. Besloten werd tot de aankoop van het café voor de somma van 25.000 gulden. De Alkeburcht-t gemeente werkte mee door het pand voor dezelfde prijs van het Stichtingsbestuur over te ne men en de huisjes te saneren. Een groot parkeerterrein zou het toekomstige Dorpshuis goed toegankelijk maken. De plaatselijk architect G.F. Stroek uit Oude Wetering kreeg de opdracht een plan op te stellen. Stroek ontwierp een dorpshuis met toneelzaal op de bovenverdieping die bereikbaar was vanaf de Noordhoek. Op de benedenverdieping zou een zaal Dlwater-van Klink op de brug voor c met bar komen die toegankelijk zou zijn vanaf de Wilgenstraat. In een aangrenzend gebouw zouden verdeeld over twee ver diepingen vergaderkamers ko men. De bouw en inrichtings kosten werden geraamd op 375.000 gulden, De gemeente Alkemade, het provinciebe stuur en het rijk stelden in 1965 gezamenlijk 215.000 gulden subsidie beschikbaar. Vermel denswaard hierbij is dat de rijkssubsidie tot stand kwam na een „onderonsje" tussen Wage naar en de toenmalige minister i ingang van het Dorpshuis. M. Vrolijk op de stoep bij een ge renommeerd Haags café. Tesa- men met een legaat van 50.000 gulden en een gespaard bedrag van 10.000 gulden als onder pand kon een lening van een ton worden afgesloten. Tot slot kwam het Anjerfonds nog met een bedrag van 10.000 gulden over de brug. De volgende stap werd gevormd door de instelling van een bouwcommissie onder voorzit terschap van N.J. Verhaar, la ter wethouder van Alkemade. FOTO: WIM VAN NOORT De laagste inschrijver, aanne mer C.J.van Berkel Zoon uit Roelofarendsveen kreeg de op dracht. De „eerste" steen met de foute datum van 10 april 1967 werd op 1 juni 1967 gelegd door voorzitter Wagenaar. Voor het kiezen van de naam van het Dorpshuis schreef het bestuur van de Stichting Jeugd- en Ver enigingsgebouw een prijsvraag uit. De inzending van Henk Hoogenboom met de naam Al keburcht werd gekozen. Hij won hiermee het voor die tijd forse bedrag van 75 gulden. De opening van het dorpshuis werd in september 1967 ver richt door de Zuidhollandse ge deputeerde dr. R. Eysink. Aan de officiële handeling waren in totaal 107 vergaderingen van het stichtingsbestuur en 150 vergaderingen van de bouw commissie voorafgegaan. Klad Het jubileumboekje van de heer Kret maakt melding van enige goede exploitatiejaren. Helaas kwam er in de jaren zeventig de klad in het reilen en zeilen van De Alkeburcht. De gemeente moest financieel bijspringen en als nieuwe beheerder werd Henk van Klink aangesteld. Hierna verbeterde de financiële positie en groeide al spoedig het verlangen naar een groter dorpshuis met een veel grotere bibliotheek. De gemeente riep een speciale commissie in het leven, die de uitbreidingsmoge lijkheden moest onderzoeken. Als voorzitter werd een beken de aangezocht, namelijk J.S. Wagenaar, inmiddels burge meester van het plaatsje Zeven hoven. Het werk van de com missie ging bepaald niet van een leien dakje, omdat de wen sen van het bibliotheekbestuur en het dorpshuisbestuur aan vankelijk onverenigbaar wa ren. Uiteindelijk werd besloten om het Dorpshuis per verdie ping te splitsen, beneden de bi bliotheek (Wilgenstraat) en bo ven het dorpshuis (Noordhoek). In 1986 vond de verbouwing plaats. De totale kosten kwa men uit op twee miljoen gulden, hetgeen met veel moeite op ta fel gelegd kon worden. Inmiddels is De Alkeburcht uit de zorgen en organiseert een voor iedereen toegankelijke feestweek tussen 6 en 10 okto ber aanstaande. Hoogtepunt wordt een feestavond op zater dag 10 oktober met een optre den van de dixielandband The Uncle Bob's Midnight Band. De Clemountains, de Animo's en als klapper de Flying Birds. En tree vijf gulden. Kaartverkoop in De Alkeburcht. I

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12