Veiling Roelofarendsveen introduceert kopersclub Bijna 200 voertuigen in Veens bloemencorso li Definitieve afsluiting van Kruisherentijdperk Gemeenteraad van Oegstgeest veel te bemoeizuchtig L Leiden Omgeving 61A LeidseCousant i maandag 21 september 1992 Open dag gemeentehuis Ter Aar druk bezocht TER AAR Meer dan duizend mensen hebben afgelopen zaterdag van de gele genheid gebruik gemaakt om het nieuwe gedeelte en het gerenoveerde oude deel van het Ter Aarse gemeentehuis te be zichtigen. De bezoekers werden door de ambtenaren ingelicht en rondgeleid. In het archief was gelegenheid om de eigen geboorteakte op te zoeken, warvan gre tig gebruik werd gemaakt. De brandweer had een informatieve stand ingericht met de meest actuele beelden van de vorige week gehouden oe fening te Langeraar. Bureau gemeente werken liet zien wat er allemaal komt kijken bij het verwerken van huisvuil en speciaal het verwerken van het klein chemisch afval. Onder meer was de vei- ligheidskleding te zien die gedragen moet worden bij het aanpakken van che misch afval. Door het hele gemeentehuis heen was een expositie te zien waarbij de foto's van Aat Korving en de aquarellen en pastels van Vicky Born veel aandacht trokken. Ook het historische hang- en sluitwerk van Gerard van Winden en de opgegraven voorwerpen onder en rond het gemeentehuis, verzameld door Mar tin Vermeulen waren zeer de moeite waard. Wat opviel was het schitterende uitzicht dat de ambtenaren hebben van uit het nieuw gebouwde gedeelte. De me dewerkers kijken uit over het polder landschap. Voor de verbouwing werd meestal tegen muren aangekeken. Ernstig gewond na aanrijding VOORSCHOTEN Een 15-jarige jongen uit Voorschoten is zaterdag middag rond half vier in zijn woonplaats ernstig gewond geraakt nadat hij was geschept door de auto van een 53-jarige plaatsgenoot. De jongen stak plotseling de Lord Baden Powellweg over. De automobilist kon hem niet meer ontwij ken. Met een ingeklapte nier en een gebroken been is hij opgenomen in het AZL. Alphenaar gearresteerd na inbraak ALPHEN AAN DEN RIJN Een 21-jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is zondagoch tend rond half zes aange houden nadat hij in een flat aan de Vliestroom had ingebroken. In de betrokken woning lagen de bewoners te slapen. Buurtbewoners hadden hem naar binnen zien klimmen en waarschuw den de politie. Die heeft hem in de hal van de flat aangehouden. Tweetal verdacht van 30 inbraken NOORD WIJK De 19-jarige Leidenaar en de 21-jarige Kat- wijker die in de nacht van don derdag op vrijdag op heterdaad werden betrapt bij een inbraak in Noordwijk, worden verdacht van het plegen van 30 inbraken en diefstallen van auto's. Dat was het afgelopen weekeinde gebleken uit het verhoor van het tweetal. De delicten werden vanaf half augustus gepleegd in Leiden, Noordwijk, Katwijk en Oegst geest. Het tweetal wordt van daag voorgeleid bij de officier van justitie in Den Haag. Brandje in slaapkamer ALPHEN AAN DEN RIJN Een kortslui ting in een langs de plint gespijkerd snoer was zaterdag de oor zaak van een brandje in een woning aan de Essenburg in Alphen. Het vuur bleef be perkt tot de slaapka mer. Er was echter sprake van rookscha de door het hele huis. De totale schade wordt geschat op 20.000 gulden. Vernielingen in Lisse LISSE - Op diverse plaatsen in Lisse zijn het afgelopen weekeinde vernielingen aangericht. In de Ka naalstraat in Lisse werden in de nacht van zaterdag op zondag van zeven auto's de ruitenwissers ver bogen. Er werd eveneens in die nacht vanaf het Vierkant te Lisse een fiets gestolen welke later ge heel vernield werd aangetroffen in Blokhuis. Ook werd politie-assis- tentie gevraagd omdat een 'over spannen' persoon een deuk trapte in een personenauto van een be zoeker van een horecagelegen heid. De man is overgebracht naar een psychiatrisch ziekenhuis. ROELOFARENDSVEEN - Op geen enkele veiling heb ben kopers vanaf vandaag zoveel invloed op het beleid als in Roelofarendsveen. Vanochtend om half zes riep manager C.van Gaaien de ko pers op de Veense veiling bij een om de start van de eerste kopersveiling in Nederland aan te kondigen. In plaats van een gewone kwekers coöperatie is VBA-Roelof- arendsveen een veiling ge worden waar de kopers in sterke mate het aanbod be palen. De kopersdoelgroep van deze veiling wordt gevormd door de kleine groothandelaren, de kléi ne lijnrijders en de detail-, straat- en markthandel. Roelof arendsveen stelt als eerste vei ling in Nederland het lidmaat schap voor kopers in. Dit lid maatschap kost 1500 gulden per jaar en geeft onder meer recht op consumptiebonnen. Voor elk lid van de club verval len de dagelijkse plaat- en servi cekosten. Tevens wordt de mo gelijkheid geboden om deel te nemen aan de Telemarketing- service. Deze belservice houdt in dat kopers in de avonduren gebeld worden met de vraag wat zij de volgende dag denken nodig te hebben. De Veense vei ling garandeert vervolgens dat 90 procent van de via Telemar- ketingservice gevraagde pro- dukten ook daadwerkelijk voor de klok zullen komen. Een bij komend voordeel van het lid- de kopersclub is dat de kopers iedere dag zonder verdere kosten op de veiling kunnen kopen. Hiermee hoopt de VBA te bereiken dat de ko pers van kleine partijen steeds vaker naar Roelofarendsveen gaan voor hun aankopen. Het is de bedoeling dat in de toekomst leden van de koper sclub zullen worden bevoor deeld bij het verlenen van ver- deelservice. Het lidmaatschap is niet verplicht. Wie er niet aan wil blijft gewoon plaatgeld beta len, dat overigens wel is ver hoogd naar 15 gulden. Als direct gevolg van de overval die onlangs op de Veense veiling plaatsvond, zal contante beta ling via extra kosten worden ontmoedigd. Kwekers zullen niet meer ongelimiteerd hun produkten naar de veiling kun nen brengen. Sommigen zullen moeten uitwijken naar Aals meer, anderen zullen worden aangemoedigd om in Roelof arendsveen aan te leveren. De leden van de Raad van Be heer, bestaande uit twee ko pers, twee kwekers, algemeen directeur A. Mulder en C. van Gaaien van VBA Roelofarends veen, hebben het revolutionaire plan uitgewerkt. Het is een uit vloeisel van aanbevelingen uit het onderzoek dat bureau Be renschot heeft gedaan naar de toekomstmogelijkheden voor VBA Roelofarendsveen. De nieuwe directeur C. van Gaaien heeft laten weten dat hij de om zet van de Veense veiling bin nen drie jaar verdubbeld wil zien tot honderd miljoen gul den. Dit heeft positieve gevol gen voor de werkgelegenheid op de veiling. Onderscheiding voor A. Jansen ALKEMADE A. Jansen ont ving zaterdagmiddag uit han den van burgemeester A.H. Meerburg de eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje Nassau in zilver. De feestelijke gebeurtenis vond plaats in Res taurant De Woelige Baren in Oude Wetering. Daar werd niet alleen de 70e verjaardag van de heer Jansen gevierd, maar ook zijn zilveren jubileum als voor zitter van de regionale afdeling van de Industrie- en Voedings bond CNV. Jansen was van 1935 tot 1955 werkzaam in de land- en tuin bouw. Daarna werkte hij 27 jaar bij Boot Beton, eerst als produktiemedewerker, later als voorman en kwaliteitscontro leur. Hij was een van de oprich ters van de personeelsvereni ging van het bedrijf en hanteer de er 13 jaar de voorzittersha mer. Later werd hij benoemd tot ere-lid van deze vereniging. Naast zijn werk bij Boot Beton heeft hij van 1955 tot 1971 een eigen bloementeeltbedrijf ge rund. De heer Jansen werd zaterdag echter ook geëerd om zijn ker kelijke activiteiten voor de Ge reformeerde Kerk te Oude en Nieuwe Wetering. Zo werd hij in 1950 leider bij het jeugdwerk van de Gereformeerde Kerk. In die funktie bleef hij 9 jaar ak- tief, waarvan de laatste zes jaar als voorzitter van het overkoe pelend orgaan voor het Jeugd werk van zijn kerk. Ook was hij 14 jaar ouderling van de Kerke- raad. Tevens had hij gedurende 9 jaar zitting in de commissie van administratie en beheer van zijn kerk. Daarnaast is hij vijf jaar actief geweest in de commissie Samen op Weg van de Gereformeerde en Hervorm de gemeenten in Oude en Nieu we Wetering. Inbraak op klaarlichte dag KATWIJK In een woning aan de Helmbergweg in Kat wijk is zaterdag op klaarlichte dag ingebroken. De bewoners verlieten het huis 's ochtends om een uur of tien. Toen zij rond half vijf thuiskwamen, stond tot hun verbazing de voordeur open. Het slot lag in stukken op de grond. De politie vermoedt dat de deur is inge trapt. De bewoners missen een groot aantal gouden en zilveren sieraden, cheques en 600 gul den aan contant geld. ZOETERWOUDE - Met het vertrek van de paters Seb. van Beurden en F. Huls kamp is gisteren in Zoeter woude het tijdperk van de Kruisheren definitief vol tooid verleden tijd. Beide geestelijken kregen een warm afscheid van de vele belangstellenden die waarde volle cadeau's hadden mee gebracht. Ook zuster Aman da van Haagen verlaat Zoe- terwoude. Tijdens de afscheids-eucharis- tieviering verzorgde pater Th. Boereboom, provinciaal van de Kruisheren, de predikatie. Het was een indrukwekkende toe spraak waarin hij omschreef dat de Kruisheren de Zoeter- woudse parochie steeds hebben ervaren als een zeer actieve ge meenschap met mensen die be reid zijn zich in te zetten voor het parochiewerk. „De kruis heren verlaten Zoeterwoude met pijn in het hart, maar de wetenschap dat ons werk door gaat sterkt ons", aldus pater Boereboom. Aan het slot van de eiicharistieviering in de Sint Jan's kerk omschreef pater Hulskamp zich als een soort twaalfde man. ,,Ik zat als het ware op de reservebank en viel in als dat nodig was. Maar dat deed ik dan erg graag", aldus Hulskamp. Pater Van Beurden omschreef zijn Zoeterwoudse periode in de vorm van 'drie maal is scheepsrecht'. Hij doel de daarmee op zijn studietijd in het Kruisherenklooster aan de Vrouwenweg, zijn werkperiode tot 1963 en vervolgens de perio de 1980-1992. Bij de receptie in Don Bosco wees de vice-voorzitter van het parochiebestuur, Jac. van der Geest, op de moeilijke positie waarin het bestuur was geko men. Het bleek namelijk niet mogelijk de paters Hulskamp en Van Beurden langer huisves ting te bieden in de pastorie aan de Zuidbuurtseweg. Elders in het dorp was geen woonruimte beschikbaar zodat de beide pa ters nu naar elders vertrekken. Dat gebeurde op nadrukkelijk verzoek van het bisdom. Daar door ontstond een pijnlijke situ atie omdat de beide paters grote verdiensten hebben gehad voor de Zoeterwoudse gemeenschap. Parochiebestuurslid Van der Geest beklemtoonde dat hij eni ge tijd geleden geen prettige boodschap had en dat de nieu we pastoor (op 1 december komt pater Van der Plas, nu nog actief in Noordwijkerhout, haar Zoeterwoude, red.) op geen enkele manier invloed heeft gehad op de beslissingen die zijn genomen. „Ik hoop op recht dat het geloof van u in ons niet is bezweken. En ik kan u verzekeren dat naast weemoed onze dankbaarheid voor wat u heeft gedaan overheerst", al dus Van der Geest in de rich ting van de paters Hulskamp en Van Beurden. Als afscheidscadeau ontving pa ter Hulskamp de nieuwe editie van de 'Dikke van Dale', voor pater Van Beurden was er een wereldontvanger terwijl zuster Amanda een fiets kreeg aange boden. Burgemeester Houdijk bood het drietal een wandbord met afbeelding van het gemeen tehuis aan. Vele tientallen mensen bezoch ten de receptie. Onder de geno digden onder andere de oud pastores van Zoeterwoude A. Lamoten F. Buil. Eén van de deelnemers aan het corso. I FOTO- WIM VAN NOORT VÓCt geamputeerd De Kruisheren pater F. Hulskamp (links) en pater S. van Beurden flankeren Zr. Amanda van Haagen. na val met motor F0T0: HENK VAN DEN ENDE ROELOFARENDSVEEN - In een kilometerslange stoet trok ken tegen de 200 grote en klei ne voertuigen afgewisseld door muziekkorpsen zaterdagmor gen door Roelofarendsveen. Het aantal belangstellenden langs de kant leek groter dan ooit. Onder hen ook een groepje vrouwelijke demonstranten, getooid met de Oranje linten, die de leden van het Oranje Co mité dragen: Zij demonstreer den tegen alleen maar Oranje heren, omdat „een Oranje-co mité alleen met heren wel wat lijkt op discrimineren". Veel wagens, karretjes, groen- containers en fietsen in het Veense Bloemencorso droegen versieringen met als thema: het milieu. Zo was er een heel klein jongetje, gekleed in overall met rode zakdoek, op een traptrac- tor, die liet weten: „Vandaag geen mest of gier, want het is bloemencorso hier". Een ander kind liet met een groot bord on omwonden weten: „Ruim je ei gen rotzooi op". Maai- er waren ook corsodeelnemers met een geheel eigen kijk op de milieu problematiek. Zo waren twee praalwagens getooid met gigan tische „stinkbakken", zoals groencontainers werden beti teld. Uit begeleidende teksten bleek een heimwee naar de ou derwetse vuilniszak, zoals „Het is na achten, nu moet ik weer twee weken op de vuilniswagen wachten". De publieksprijs ging naar een prachtige praal wagen over het leven in het ste nen tijdperk met Fred Flintsto- ne. De originaliteitsprijs was voor „Noodplein", een parodie op de winkeliers van het Noord plein. Vriendengroep De Vodjes had als MIS (poes) een letterak- tie op touw gezet, die verdacht veel leek op een minder geslaag de Paas-letteraktie van de RAAK-winkeliers Wip „Een wip in de morgen is een kermis zonder zorgen". Die tekst sloeg op het hoogtepunt van het corso, namelijk een wip, bereden door Don de Jeu en Bart van Rijn. Deze kleine praalwagen werd beloond met een eerste prijs met lof van de jury en de wisselbeker. In de ca tegorie grote praalwagens ging de wisselbeker naar de bewo ners van de Geestweg met „Vrouwen bloot, bloemen in de goot". Deze met zeer veel zorg versierde lange praalwagen kreeg halverwege de route te maken met een klapband en kon daardoor zijn weg niet ver volgen. Disneyland was een van de professioneel gemaakte praalwagens. Deze wagen met een Goofy-traktor en heel veel Mickey Mousjes erachter was versierd door mensen van de Josefschool en de Veenkragge. In de categorie verenigingen werd de eerste prijs met lof van de jury toegekend aan Voetbal vereniging DOSR, die de spoe dige opening van een eigen speeltuin per prachtig versier de corsowagen aankondigde. Bij de kleine karren ging de eer ste prijs met lof van de jury naar „Wie is er bang voor geel, rood en blauw?", een parodie op het bekende schilderij. De maker van de kar, Eric van Rhoon, liet weten dat hij bij gebrek aan rode bloemen, deze kleur had vervangen door geel. Zijn neefje Jeroen van Rhoon won een eer ste prijs met zijn versie van de supersnelle TGV-trein. De wisselbeker in de categorie kleine karren was voor een heel mooi versierde riksja van Guus Bakker en Jasper van der Zwet. Vertederend was een peutertje in een bloemrijke kinderwagen met de tekst: „Gaan we naar toe papa?". Het antwoord „Naar de kermis" was op va ders rug te lezen. Heel origineel was: „Veense Oranjefeesten, ijskoud de beste". Nieuwe We tering liet zaterdag ook van zich horen, namelijk met een corsowagen waaruit bleek dat de nieuwe „Golfslagweg" over enige weken open is. Dat twee boeven in een cel geen proble men hoeft op te leveren, bleek uit lief spelende peutertjes met boevenpakjes aan in rijdende boxen. „Herenfantasie" en een fakir die zich per kleedje door de lucht voortbewoog vormden paren apart. Heel leuk was voorts de wagen van Jeugdvere niging Ranonkel met Klaas Vaak en die van Verzorgingste huis St.Jacobus. Op laatstge noemde praalwagen werd dui delijk gemaakt dat Jacobus zo langzamerhand uit zijn jasje groeit: de ouderen moeten al met zijn tweeën in één bed. Ver meldenswaard is het bruids paar Rick Huigsloot en Linda van Veen dat de Vrijgezellen- dag in het gips moest doorbren gen op een corsopraalwagen. Vrouwenkoor „Kruiwagen- spoor" zocht nog vrijgezelle boerenzonen met veel melkqu otum en jeugdige „Strippen- deels" promootten stripboek jes. Op het moment dat de cor sowagen van de zilveren Post duivenvereniging „De Witkop" over de Noordhoek reed, werd een groot aantal duiven gelost. HAZERSWOUDE - De voet van een 40-jarige man uit Ha- zerswoude-dorp moest zater dag worden geamputeerd nadat hij met zijn voet onder zijn mo tor terecht was gekomen. Het ongeluk gebeurde zaterdagoch tend rond elf uur op de Burge meester Smitweg in Hazers- woude-dorp. Bij het optrekken schoot de motor omhoog, waar na hij de ongelukkige val maak te. Hij werd opgenomen in het AZL. OEGSTGEEST De gemeen teraad van Oegstgeest bemoeit zich teveel met de details van het gemeentelijk beleid en legt daarmee een grote druk op de ambtenaren. Dat zegt het Oegstgeester college van burge meester en wethouder in de aan biedingsbriefbij de gemeentebe groting voor 1993. Door de te grote betrokkenheid van de ge meenteraad moet er in veel commmissievergaderingen over veel onderwerpen worden be raadslaagd. Dat heeft ook zijn gevolgen voor de publieke be langstelling. Door de vele herha lingen van discussies worden de commissies slecnt bezocht. Het college stelt voor om het aantal (openbare) commissies dras tisch te beperken en het aantal raadsvergaderingen uit te brei den. Mogelijk wordt ook spreek tijdbeperking ingevoerd. De in woners van Oegstgeest zullen in 1993 niet op kosten worden ge jaagd. De onroerend goedbelas- ting zal de komende jaren niet worden verhoogd, terwijl het ooit de bedoeling was die jaar lijks met zes procent te verho gen. De gemeenteraad voelt daar echter niets voor. De reini gingsrechten zullen evenmin worden verhoogd. Verder denkt het college er over om de hon denbelasting en de precario rechten af te schaffen, omdat die belastingen bijna net zoveel kos ten als ze opleveren en boven dien een aanslag doen op het ge meentelijk apparaat, dat toch al niet overbezet is. De verdeling van woonruimte kost de ambte naren veel tijd. Het college over weegt deze taak gedeeltelijk naar de woningbouwverenigin gen over te hevelen. Het beheer en onderhoud van sportvelden zou aan de verenigingen kunnen worden overgedragen. De finan ciële positie van Oegstgeest is niet zo rooskleurig. Het college verwacht dat er weinig ruimte is voor nieuw beleid in de komende jaren. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nj diensten van de apotheken in de ie Leiden worden waargenomen doa, apotheken die ook weekenddienst ben. STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld I u informatie: tel.: 071-120144 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: lijks 13.30-17.00 u 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKEN) ZEN LEIDEN - Ongevallendiensli dag Academisch Ziekenhuis bet van dinsdag 13.00 u. tot woenj 13.00 u. (Diaconessenhuis polil ken tel 155543, afdeling S.C.lJ 175639) en van vrijdag 13.00 u. terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhi De Geneeskundige Dienst Leicfe 'fle verhuisd van de Roodenburgerstraj Leiden naar de Cronesteinkade 18j Leiden. t VERENIGING BESCHERMING 0N( BOREN KIND - Hulpverlening b| gewenste zwangerschap voor moe I en kind. Bel tel. 071-896309; g 4 897762, 033-620244 (dit laatste m I mer is dag en nacht bereikbaar) J BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dags van 14.30 tot 15.15 uur en van 190] 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks' i 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee; zoekers per patiënt. Op de aids II special care kan men terecht van ij tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30y Voordat de laatste twee afdelingen! zocht kunnen worden dient eerst worden overlegd met de dienstdoj verpleegkundige.* Sint Elisabeth. I kenhuis: Volwassenen dagelijks i 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdeling: Naast de normale zoektijden alleen voor „kraamvad; fjK van 19.30-21.00 u. Gynaecologie loskunde/urologie van 14 00-14 45 van 18.30-19 30 uur. Kinderafdei )g] ouders zijn de gehele dag welkom.! van beiden kan, indien men wil, biji 2T of haar kind blijven slapen. Voor bra zo tjes; zusjes en andere bezoekers, is bezoektijd van 15.00 u. tot 19.0] m CCU (hartbewaking) dag van 1<| g I 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inter, Qrf care: dag van 14.00-14.45 u eni 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Ada ln 1 centrum: Spreekuur ma. 19.30-20.31 ie in het St Elisabeth-ziekenhuis. Eft i :r geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; 11.00-12 00 u. en 14.00-15.00 u.;ee Se klasse: de gehele dag. Jelgersmi ch niek:-Jongerenteam: za en zo. 14 17.00 u. Opname: werkdagen 16 17.45 u.; za. zo en feestdag 101 an 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C ejft D: dag. tot 21.00 u. met uitzonde van behandeltijden en etenstijd» Ite Academisch Ziekenhuis: Vooralle ill 2 tiënten (behalve kinderen) zijn de ,je[ zoekuren als volgt: Dagelijks 14, 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avond zoekuur afdeling verloskunde: 18 erd 19.00 u. De Praematurenafdeling:*: [wo ouders en familie is na overleg mei; i. tiënten doorlopend bezoek moge Bezoek aan ernstige patiënten: neer aan ernstige patiënten doiproc pend bezoek wordt toegestaan kan (wo hoofdverpleegkundige hiervoor spa j6 g Ie kaarten verstrekken. Kinderkin zalen voor peuters, kleuters en a kinderen 15.15-17.00, babyzaal deel boxenafdeling: volgens afspraak i ma het verpleegkundig hoofd. Bezoa ers den kinderafdelingen: voor ouders: opgenomen kinderen na overleg i11 m verpleegkundig hoofd. Voor ander! ma zoekers van kinderen: Keel-, r oorheelkunde en neurologie: ijmkl 15.00 en 18.30-19.30. Oogheellflp en heelkunde: 14.15-15.00 en 1 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.31 m Kraamafdeling- vaders, broertjes zusjes zijn de gehele dag welkon, overleg met het hoofd van de afdër nr Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In a leg met de verpleging zijn hier oos wel dere bezoektijden mogelijk De ouè ]2fc zijn de gehele dag welkom (in ovefi ic met het hoofd van de afdeling) CENTRALE REGISTRATIE KIND! ttl OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 Leiden, tel 254810.) Informatie ovet aanmelden voor kinderopvang in t den. Geopend: mat/m vrdag 9-12 ANTI-DISCRIMINATIE CENTR MELDPUNT LEIDEN Ketelboë steeg 10. Ma t/m vr. telefonisch bi baar van 10.00 tot 16.00 via 120903 Spreekuur ma. 13 00-1500 do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juritfc Adviesbureau, Ketelboeterssteeg tel. 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau n do. 18.30-20.30, afdeling vreent lingenrecht: ma. 13-15 en do 18 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lek - Voor een gesprek van mens Vertrouwelijk. Dag reikbaar. Telefoonnummer achterop telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP rengracht 50, Leiden tel. 1239 ej 01720-72611 Alphen aan Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULANtfhet DIENST Hulpverlening Riinsb#. ten ÏIMQI roff Jüi 9 00-10 len' 1 als' vin Valkenburg, Voorschoten, Warr en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN - H brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoorun Spreekuren ma., di. u., do. 18.30-20.00 u GEZINSVERZORGING - Stichting! zinsverzorging Leiden. Aanvragend voor bejaarden en langdurige ziel en gezinsverzorging, RembrandlsB 17, tel. 149441 (ma. t/m u en 13.00-14.00u.). KINDER- EN JONGERENTELEFCX Dagelijks geopend van 16 00' 20.00 uur. Het nummer is 071 -120611 MAATSCHAPPELIJK WERK - SS ting Maatschappelijk Werk, Lang gracht 1 b, spreekuur ma. t/m vr. 9.I 10.00 en volgens afspraak, tel. 142W Gezondheidscentrum Merentf|eel spreekuur ma. 11.00-12.00 en 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondhei ga[ centrum Stevenshof, spreekuur^u,, 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Noc' T Herensingel 53, spreekuur ma. t/m'ann 9.00-10.00, tel. 146041. Sector Zu 'oor Morsweg 83, spreekuur ma. t/m1 9.00-10.00 en volgens afspraak,! 316167 Algemeen Maatschappelijk Werk in val van directe noodsituaties 's natij 8 v en in het weekeinde bereikbaar oni tinen nummer: 06-8212141. |e„, MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRI" NATIE HOMOSEXUALITEIT - 0? een 221008.zo 20-24 RAAD VAN ARBEID - Hoge Rijn) eent 306, Leiden, tel 071-899375. Kan!«Vand geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16' Telefonische informatie over kinderi» slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN - Spreekuren: ma 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Lei# weg 33, Voorschoten. Tel. 3254 SP HULP- EN INFORMATIEDIENST; «StlSl Groenesteeg 33, Leiden. Tel. nte-u 134640 of 071-144600. Hulp en in» „a. matie op medisch, juridisch en mfi gebied, werk, sociale verzekering' huurkwesties. Spreekuur: elke don# 'iDf dag van 20.00-21.00 u. Borstvoeding Begeleidingsgrtf r b Leiden. Telefonische hulpdienst (jj praktische hulp en informatie): 170083,215332 of 312556. voo'wc Sch dun tfgh bet litdee

Leidse Courant | 1992 | | pagina 6