TOP stelt aanvallend teleur Bataven mist de begeerde promotie DIOK ploegen pakken winst Altior behoudt de ongeslagen status Monsterscores in afdeling zaterdag Sport I 81 Leidse Courant i maandag 21 september 1992 Het Leidse korfbal blinkt nog niet uit door goede resultaten. TOP en De Danaïden zijn zelfs nog puntloos. Fiks en Cresendo zijn de enige die voor een positieve inbreng zorgen. Leiden - De korfbalclubs uit de Leidse regio hebben hun draai na drie speeldagen nog steeds niet echt gevonden. De meeste achtallen hebben ge middeld nog geen punt per wed strijd gehaald, met als positieve uitschieters Fiks en Crescendo. Zij staan met nieuwe winstpar tijen op ADO (7-11) en Dubbel Zes (10-8) op vijf en vier pun ten. Daarentegen hebben TOP en De Algemene na nederlagen te gen Nic. (10-15) en De Danaï den (9-7) nog altijd geen enkel punt op hun conto staan. Voor De Danaïden betekende de derbywinst op De Algemene overigens ook pas de eerste punten in de zojuist begonnen competitie. De aanval van TOP was in het tweede half uur tegen Nic. vrij wel geheel schotloos en kwam niet verder dan twee goals van Gerco Langelaan. „Als er ooit een kans is geweest om te win nen, dan was hefvandaag wel," verzuchtte trainer Theo Korpo raal, doelend op de 8-5 voor sprong bij rust en de diverse mogelijkheden die onbenut ble ven. Gerco Langelaan, goed voor in totaal zes treffers, Tim van der Horst, Aad Wiegerink en Ron van der Willik hadden de genoemde ruststand bijeen- geschoten, maar daarna ging het snel bergafwaarts via 8-10, 9-10 en 10-14 naar de 10-15 eindscore. Tamme derby Tijdens het derde kwartier leek De Danaïden nog in de proble men te komen, omdat De Alge mene van 6-3 (rust) tot 6-5 na derde en ook gelijk was geko men, ware het niet dat een strafworp onbenut bleef. Dat was in feite het breekpunt in de tamme derby, want Richard Dikken en Eric Kromhout (strafworp) maakten vervol gens 8-5. „Wij zijn op de goede weg, want de bezieling was er tenminste weer," constateerde trainer Ruud Schreuder van de thuisclub, die zijn nieuwe krachten Sandra Kalthof en Ri chard Dikken tweemaal tot sco- Aan de andere kant waren Jory Sjardijn en Alfred Lambooy ook twee keer succesvol in het duel, dat een 9-7 eindstand kreeg. Alweer had Pernix het onfor- tuin om voor eigen aanhang met de oneven goal te verliezen, ditmaal tegen De Vinken: 13- 14. Helene Zuurmond (twee maal), Marjolein Kriek, Lian Tieleman, Erick Lepelaar en Jeroen Wayenberg brachten na 6-10 de stand nog op 12-12, waarna de bezoekers tweemaal scoorden en dat was ook met in vallers Erica Velders en Peter Kuipers niet meer goed te ma ken. Fouten Slechts één helft gaf Fides Pac ta goed tegenspel aan Achilles, maar daarna verdwenen de strijdlust en de slagvaardigheid en liep de achterstand van 5-6 (rust) op naar 8-13. Jan Willem Meijer en Frank Peter de Haas, die de geblesseerde Henk van der Waals verving, waren de enigen die tweemaal de vijande lijke korf wisten te doorboren. De verdediging van KZ Leiden was bij Amstel net zo zwak op dreef als vorige week, wat an dermaal tot ruim verlies leidde met 14-7. Coach Henny Piket zag zijn spelers tal van ,pupil- len-fouten' maken en kon na 5- 4 alleen nog doelpunten van Sa bine Marquenie, Ronald Siera en Aldo Spadon noteren. Dirèkt na de paalwisseling kreeg Tempo drie doelpunten van Altius op rij te incasseren, waardoor de achterstand van 5- 4 tot 8-4 opliep. De Alphenaren konden dit deficit nooit meer goedmaken en verloren met doelpunten van Martij n Hooijer (tweemaal), Joke Boot en inval ler Ben Nikkels afgetekend met 12-8. Fiks speelde in het tweede half uur bij ADO met beduidend meer concentratie en slagvaar digheid na een zwakke eerste helft (2-0, 4-2, 5-3 en 5-4 rust). Matthijs de Visser en Theo Vreeken, allebei goed voor vier treffers, en Marleen Boom gaard brachten hun club na 6-5 voor het eerst met 6-9 op voor- sprpng en die bleef verder in tact: 7-11 eindstand. Crescendo had tegen Dubbel Zes wel steeds de leiding, maar gunde haar opponent zoveel ruimte dat het na 8-6 nog 8-8 werd. De formatie van Liesbeth Kok stelde in de laatste twee minuten toch nog een 10-8 overwinning veilig door toe doen van Neel van Egmond en Peter Baak, die net als Saskia Baak, Marlies Brouwer en Henk Alberts tweemaal trefze ker was. Zelfs het omgooien van de op stelling bracht geen uitkomst voor Velocitas, want bij Blauw Wit (K) bleef het spel lang on dermaats (5-1 en 8-2 rust). Je roen van Driel (2), Jetske Goud smit, Selma Hulst, Femmy van Nieuwkoop en invaller Steven de Ronde konden de nederlaag foto Henk van oen Ende De korfbalderby tussen De Algemen en De Danaïden verliep vrij tam. Uiteindelijk bleek De Algemene over de meeste inhoud te beschikken. met 12-8 enkel wat dragelijker Rijndelfland-beker afgewerkt, cijfers geven. Op het programma staan on- Morgenavond wordt de tweede dermeer KZ Leiden - Dubbel ronde van het toernooi om de Zes; HKV/Ons Eiberbest - De Danaïden; KVS - Fiks; Futura - De Algemene; Tempo - De Meervogels; Kwiek - Fides Pac ta; Pernix - Crescendo; Veloci tas - De Dijkvogels; TOP - Achilles en Madjoe - Phoenix. Alle wedstrijden beginnen om 18.30 uur. Door Gert Velthuizen Leiden - Door allerlei oorzaken kwam Bataven niet in de sterk ste opstelling aan de start van de finale wedstrijd in de eerste klasse. Van de mensen die wel naar Emmeloord meegingen presteerden een aantal nog ma tig ook en zo bleef Bataven op 76 punten steken van de fel be geerde promotie naar de voor haar veel aantrekkelijker lan delijke klasse. De ploeg van Im pala kan echter, als zij niet wil len promoveren, redding bren gen. Door slechte informatie over de kwalificatie voor de landelijke finale wedstrjd kon Bataven coach Cees Hoogenboom pas erg laat aan de opstelling van zijn ploeg beginnen en dus had den een aantal toppers al ande re afspraken gemaakt. Dat Ba taven 76 punten te kort kwam voor promotie lag echter niet aan de lopers van de midden en lange afstand. Zij zorgden per slot voor de prestaties die het mogelijk maakte om aan die promotie wedstrijd deel te ne men. De ploeg zoals die in Em meloord aamtrad (en eigenlijk zoals die er al jaren uitziet) is veel te onevenwichtig om ook maar enige ambitie waar te kunnen maken. Aan de sprinters Shane Willi ams en Steven Ringeling lag het niet. Zij scoorden 11.27en 11.35 seconden. Aan Joost la Lau lag het ook niet: hij soleerde in drukwekkend naar 3.48.81 mi nuten. Michel Versteegen volg de goed met 3.56.95 minuten. Jan Kortekaas verdient bijna een lintje voor zijn inzet. Ook nu weer was hij met 15.13.89 minuten goed voor veel punten. De tijden op de 110 meter hor den vielen niet tegen, maar vreemd genoeg moest een vete raan (Theo Brusche liep 16.89 seconden) het een junior voor doen (Rens Bouman noteerde bij zijn debuut op de herenhoog te 17.42 seconden). Brusche no teerde verder nog een verte- sprong van 6.29 meter terwijl maatje Harry van der Velde op nieuw 3.80 meter polssotk haal de. Mare de Boer was nog een keer in Bataven tenue te zien na zijn verhuizing wegens stu die naar Eindhoven. Hij scoor de 46.28 meter met de speer en dat was het voor ploegleider Cees Hoogenboom. Promotie Toch bestaat er nog een klein kansje dat Bataven promo veert. De ploegleiding van Im pala uit Drachten overweegt namelijk om geen gebruik te maken van het recht om te pro- Door Peter Klein Leiden - Na de royale winst in de openingsronde haalde DIOK gisteren opnieuw zeer ruim uit. Ascrum uit Amsterdam werd met 77-3 verpletterd. Het twee de team, de Athletics, bleef in de streekderby bij de Sassen- heimse Bassets met 5-17 aan de goede kant van de score. In de eerste helft speelde DIOK vooral verstandig rugby. Van Ascrum moest ruim gewonnen worden, de vele try's gaven het krachtsverschil bij de rust (56- 3) dan ook ruim weer. Tot de doelpuntenmakers mochten zich, behalve ervaren mannen als Marcel Chaudron, Remco Roest, Justin Verhoogh en Bert Wisse, ook de nieuwe aanwin sten Perry Noordermeer (van de Bassets overgekomen) en de Nieuwzeelander Don McDo nald, rekenen. Ook Gottfried Bos, die de conversies voor zijn rekening nam, smaakte het ge noegen een try te drukken. As crum kon slechts met een pe nalty iets terug doen. Na de pauze ging de DIOK-ploeg meer op de solo-toer, zodat nog slechts 21 punten uit drie try's toegevoegd konden worden. Goede kant Het tweede team, de Athletics, bleef in de streekderby bij de Bassets in Sassenheim met 5- 17 aan de goede kant van de sco re. De overstap van Noorder meer, en Maarten Verschoor, die gisteren tegen zijn oude ploeg mocht aantreden, was bij de Bassets niet helemaal in goe de aarde gevallen. DIOK, en daarmee de directe belager in de ereklasse, Castricum, wordt vooral het verwijt gemaakt te klagen over gebrek aan compe titie, terwijl het goede materi aal nu juist bij die concurrentie wordt weggetrokken. Op het veld was van een grimmige sfeer niets te merken. „De At- fotoHenkSnaterse DIOK boekte tegen Ascrum zijn tweede overwinning van het seizoen. De Leidenaars speelden echter veel te solistisch. Leiden Altior zit nog steeds op rozen met zes punten uit drie wedstrijden. Dit weekeinde versloeg de koploper UDO met 2-1. VNA staat nu tweede op de ranglijst na de winst op Alphen (0-2). ASC - Stompwijkse Boys 1-1 (0-0) Het spel was aan beide kanten bar en boos. Veel balverlies, te gejaagd spel en vooral weinig kansen. Meteen na rust brak Stompwijkse Boys de score ech ter open door een doelpunt van Jeroen van Emmerik. Lange tijd probeerde ASC deze achter stand weg te werken, maar dit lukte pas in de blessuretijd, toen Ton Nieuwenburg alsnog een punt voor ASC veroverde. Warmunda -Kickers 3-2 (2-0) De thuisclub ging iets feller de duels in, wat na een kwartier resulteerde in een doelpunt van Michel Schouten. Een minuut later stond de 2-0 al op het sco rebord, door Ton Schuiling. Na de thee brachten doelpunten van Hein Visser en Adri Koster Kickers weer terug in de wed strijd. Uiteindelijk bracht Mi chel Schouten de zege naar Warmuna. De hachelijke situa ties voor het Warmondse doel konden hier niets meer aan ver anderen. Altior-UDO 2-1(0-1) Een wedstrijd waarin met name UDO-keeper Alex Bur gerhout de show stal. Verschei dene malen kwamen Altior-spe- lers alleen voor hem te staan, maar steeds weer hield de kee per zijn doel schoon. Halverwe ge de eerste helft bracht Wer ner Knets UDO uiteindelijk op voorsprong. Na rust viel UDO terug en kon Altior in haar spel komen. Prompt werd er twee maal gescoord door Sander van der Hoorn en Edwin Sasse. Alphen-VNA 0-2 (0-0) De thuisclub hield lange tijd stand maar moest de laatste tien minuten toch terrein prijs geven aan VNA. Yacha Farhane scoorde twee keer achter el- moveren zodat de eerst vo f de ploeg in aanmerking zo y nen komen voor de dAn staande plaats in de land competitie. Met meer a op de loopnummers zot S voor Bataven te wensen zij de Friezen zich op distrikt bezig blijven houden. Bij de dames was de n voorhand al groot. Regim Duijn was er niet omdat in in bed moest blijven. Een vangster voor Van Duijn niet zo snel gevonden v en ook het hoogspringen niet bezet worden. Daar kon van de wel aanwezig mes geen wonderen vener worden. Saskia Engels (80 'P' ter winst in 2.16.28 mini!!; Astrid van Velden (30001 in 10.34.93 minuten en§ van der Geer 100 meter h in 16.83 seconden) zorgdi 1 voor eeen beetje aanzien, meer dan de laatste er niet weggelegd voo se dames. Tevreden In Zoetermeer traden Ha; ker en Jan Dirk Hazelegi1 in een door Patrick Aris g niseerde 10 kilometer. is nog niet helemaal gf aan de snelheid en de 1 van „de weg", maar zijn11 plaats in 29.58 minuten e( vermoeden dat dit snel wordt. Jan Dirk Hazelegi 11 na twee dagen ziek te z weest best tevreden twaalfde plaats in 30.01 ten. AA drink Bataven Man team maatjes Huub Pn Joke KLeyweg hebben Dam tot Dam loop wen zienbarend gepresteerd, weg werd tiende dame in minuten en daarmee vier derlandse, Pragt no 52.52 minuten en werd mee wonderlijk genoeg oi j^' Luuk Steenbergen no 55.33 minuten, terwijl van Velzen fraai negend raan werd in 54.07 minut In Hilversum noteerde I van Maurik een goede tij I weinig gelopen 200 metr I den. Met 24.59 secondei hij tweede achter thui Marco Beukenkamp. Op meter horden noteerde de er 14.77 seconden. Bij de jes B werd Bataafse Else Roksnoer tweede in conden, slechts een achter de winnares bij de Esther Schouten. Thirza werd in 3112 seconde kn< de. David Bruinvels stori top tien van Bataven bini dit fraaie nummer met 2' conden. Marian van Spi (AAV) was de beste op meter horden (14.62 sei en met het verspringen meter). In Bergen op Zoom was e gensploeg van De Sparta tief in de Interregionale wedstrijd van de B ju competitie. Edwin Koi pakte met 48.60 meter de kaar. Marcel Verkerk kreeg nog wel een kans om de eer te red den, maar hij benutte deze niet. Farhane werd vlak voor tijd uit het veld gestuurd toen hij een lama imiteerde na opmerkin gen over zijn uiterlijk. Leidsche Bovs - FC Rijnland 3-4(1-2) Een open, sportieve wedstrijd waarin de score geopend werd met een strafschop aan de kant van Leidsche Boys. Richard Kooien benutte deze. Herman Glasbergen en Remco Arnoldus brachten Rijnland nog voor de thee op voorsprong. Deze werd uitgebouwd in de tweede helft met een juweeltje van Michel Staats en een doelpunt van Hans de Kruif. Deze werd overi gens om dubieuze redenen van het veld gestuurd, nadat hij te gen een tegenstander was opge lopen. Vlak voor tijd verschalk te Erwin Nieboer twee keer de Rijnland-doelman, maar het mocht Leidsche Boys niet meer baten. nale toppositie met de terwijl Joost Jan Izebou 12.61 meter reikte met Bij de nationale D spele soort Nationaal Kam schap voor 12 en 13 ji y was er twee maal goui AAV atleet Wouter Jan Zowel het discuswerpen i kogelstoten was een pro: de eerste jaars: 25.14 ei meter. Clubgenoot Bas mans pakte zilver op de ter horden in 13.5 sec terwijl Evelien Pieterse 60 meter horden met 11 conden het brons vero Brons was er ook voor d( le n Velzen (1.45 meter springen 2e jaars) en van der Krogt (26.62 speerwerpen eerste jaar taafse Maartje Versteeg poneerde met een derde op de 1000 meter voor D- jes. Na 3.11.3 minuten brons en het clubrecoi* deel. hletics toonden zich in een har de, maar vooral eerlijke wed strijd verdiend de sterksten", stelt Bassets p.r.-man en club bladcriticus Gerard Schaap. „Ze hadden door hun snelle voorwaartsen een overwicht, terwijl de Bassets alleen op hun inzet konden terugkomen." Na vijf minuten opende Steve Smith de score, terwijl de En gelsman in de eerste helft ook de tweede try voor zijn reke ning nam. De van de DIOK-jeugd, de Colts, naar het tweede team overgestapte Jacob Bonnet be nutte de conversie. Beide doel punten ontstonden, nadat try's van de Bassets waren afge keurd en de Sassenheimers zich nog niet voldoende hadden ge hergroepeerd. In de tweede helft toonde Bonnet aan een all round talent te zijn door met een try de score naar 0-17 te til len. Ruud Vos redde kort voor tijd de eer, 5-17. De Bassets missen na gisteren niet alleen de twee vertrokken steunpilaren, maar ook Pieter Alleblas, die met een elleboogblessure het zieken huis moest opzoeken en min stens zes weken is uitgescha keld. Leiden In de afdeling zater dag zijn de krachtsverschillen dit seizoen weer bijzonder groot. De grote overwinningen van Valken '68 en Woubrugge op respectievelijk Lugdunum (6-1) en HVZ (6-0) vormden daarvan het bewijs. Sleutels bleef ongeslagen en won met 7- 2 van GWS. MVKV - LSVV'70 3-0 (2-0) In de beginfase van de wedstrijd ging het gelijk op, totdat MVKV door een kopbal van Maarten de Mol op voorsprong kwam. Vlak hierna bouwde Kees van Rijn de voorsprong uit door eveneens met het hoofd te scoren (2-0). Na de thee was LSW de betere ploeg, maar ze kon dit niet om zetten in doelpunten. Mark Roofthooft kreeg echter een goede kans om in ieder geval de eer te redden, toen hij vanuit een vrije trap tegen de lat schoot. Uiteindelijk besliste Martin Oudshoorn de wed strijd, 3-0. SVOW - Alphia 0-0 (0-0) Een wedstrijd waarin beide ploegen voornamelijk op het middenveld opereerden. Aan beide kanten waren enkele kan sen, maar de verdedigingen za ten goed in elkaar. Na rust zak te Alphia terug. De thuisclub wist echter geen raad met de hierdoor ontstane kansen. HVZ - Woubrugge 0-6 (0-2) Het brede spel van Woubrugge wierp al na een kwartier haar vruchten af. Bas Endlich ver schalkte toen de HVZ-keeper Walter van der Velde. Deze had niet zo'n gelukkige dag, want tien minuten later werd het door zijn fout 0-2, nadat Corné Brunt een afstandschot op hem af vuurde. Na rust stortte HVZ volledig in elkaar. Woubrugge liep simpel weg door doelpun ten van Peter Gosen, Hans Hoogenboom, Martin de Rooy en Ron Both. Lugdunum - Valken '68 1-6 (1-1) Valken was de gehele wedstrijd de betere ploeg. In de eerste helft bood Lugdunum echter nog tegenwicht, onder andere door een -goal van Daan Kooy- mans. Mark Duindam had toen overigens al de openingstreffer voor Valken gemaakt. Na de veldwisseling was de fut er uit bij Lugdunum. Door conditie gebrek en persoonlijke fouten konden Frank Duindam (twee maal), Hassan Alouat e ev( cent Zandbergen het do aai omhoogschroeven. Sleutels - GWS 7-2 (3- Al na een kwartier stc thuisclub op voorspron een doelpunt van Rons>ei bordes. Nog voor de the den Leo Compeer en Ee! lebrand de zege eigenlijk lig. In de tweede helft z overwinningsroes dooi doelpunten van Afrim Ronald Hendrikse, Rona demeester en weer Co n Wim van de Mey en Johc scoorden nog tegen. ibe

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20