Van Basten evenaart Maradona Eerste verliespunt Bayern met Lothar Matthaus Sport NEDERLANDER STAAT IN SERIE A OP 81 TREFFERS FC Vac alleen, aan de leiding Leidse Courant maandag 21 september 1992 FEITEN CIJFERS KNVB-BEKER Eerste ronde TSC-GWV 0-1 (0-0). 85. Kuis 0-1. Scheids rechter: Bossen. Toeschouwers: 150. Gele kaart: Koreman en Van Gils (TSC), Van Brink en Kuis(GVW). DETO-Valleivogels 2-0 (1-0). 13. Hopster 1-0, 56. Zwijse 2-0. Scheidsrechter: Metz. Toe schouwers: 100. Gele kaart: Dams en Völlmer (DETO), Menno van Ginkel en Alex van Ginkel (Valleivogels). Tweede ronde RCH-Willem II 0-5 (0-2). 6. Feskens 0-1, 22. Vincent 0-2, 51. Meijs 0-3, 53. Vincent 0-4, 56. Van Hintum 0-5. Scheidsrechter: Blommes- teyn. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Van der Hoeven (RCH). DCG-NEC 1-0 (0-0). 46. Ksikas 1-0. Scheids rechter: Kloeg. Toeschouwers: 1000. Gele kaart:.Kool en Vreugd (RCH), Lok (NEC). ADO ï)en Haag-Halsteren 6-0 (1-0). 5. Heesen 1-0,56. Van der Laan 2-0,64. Van Eijkeren 3-0, 67. Danen 4-0, 75. Van der Laan 5-0,81. Danen 6-0. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Metman (ADO Den Haag), Heeren (Halsteren). SC Enschede-Excelsior 0-1 (0-1). 16. Weezen- berg 0-1. Scheidsrechter: Van Veluwen. Toe schouwers: 400. Gele kaart: Poel (SC Ensche de), Verspuy (Excelsior). EDO-Fortuna S 0-0 n.v. Fortuna wint met 3-1 op strafschoppen. Scheidsrechter: Van der Neut. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: Boog- aart, Van Klooster (EDO), Custers (Fortuna). Achilles'94-FC Den Bosch 1-1 n.v. (0-0). Den Bosch wint met 5-3 op strafschoppen. 104. Noslin 1-0, 112. Derksen 1-1. Scheidsrechter: Meyer. Toeschouwers: 850. Gele kaart: Meu- lendijk, Laisina, Heine (Den Bosch). DOVO-AZ 0-3 (0-1). 32. Van Dam 0-1, 85. Bus- kermolen 0-2, 87. Van Dam 0-3. Scheidsrech ter: Van Egmond. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: De Vries (DOVO), Stroes (AZ). ACV-Veendam 0-1 (0-0). 74. Brouwer 0-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Risamasu (ACV), Bos (Veendam). Noordwijk-Helmond Sport 0-1 (0-1). 44. Mar tens 0-1. Scheidsrechter: Temmink. Toeschou wers: 700. Gele kaart: Van Kins (Noordwijk), Verbeek en Koenraadt (Helmond Sport). Rheden-Telstar 2-3 (1-2). 37. Talan 1-0, 39. Hoop 1-1, 42. Oostrom 1-2, 48. Van Eijck 2-2, 65. Hoop 2-3. Scheidsrechter: Janssen. Toe schouwers: 300. Gele kaart: Vink (Rheden), Van der Zwaan (Telstar). DWV-Cambuur 0-2 (0-0). 58. Mols 0-1, 76. Mols 0-2. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: McDonald (DWV), Haatrecht en Elzinga (Cambuur). VVV-Kozakken Boys 4-1 (2-1). 5. Graef 1-0,23. Graef 2-0, 32. De Haan 2-1, 49. Babangida 3-1, 76. Janfada 4-1 (strafschop). Scheidsrechter: De Graaf. Toeschouwers: 1128. Gele kaart: Van Leenders (VW), Asnus, Van der Linden, Frehe en Molenaar (Kozakken Boys). Haarlem-Volendam 1-2 1-1). 18. Berghuis 0-1, 35. Van Galen 1-1, 84. De Freitas 1-2. Scheids rechter: Houben. Toeschouwers: 1400. Rode kaart: 31. Burleson (Volendam). Quick Boys-De Graafschap 1-2 (0-1). 15. Van Schijndel 0-1, 57. Leeuwerik 0-2, 89. Jaap van Duin 1-2. Scheidsrechter: Takacs. Toeschou wers: 3200. Gele kaart: Hogervorst en Van der Kley (Quick Boys), Vink en Leeuwerik (De Graafschap). Go Ahead Eagles-Eindhoven 2-0 (1-0). 19. Overmars 1-0, 84. Knippenberg 2-0. Scheids rechter: Theelen. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Cornelissen, Winkelmolen, De Leeuw en Teuben (Eindhoven). Emmen-NAC 4-3 (2-2). 23. Lokhoff 0-1, 25. Lammers 0-2, 27. De Jonge 1-2, 45. Oosting 2- 2,50. Haverkort 3-2,55. Zegerius 4-2,90. Scha pendonk 4-3. Scheidsrechter: Sterk. Toeschou wers: 2200. Gele kaart: Zegerius en Haverkort (Emmen). Dordrecht'90-RBC 3-0 (2-0). 6. Schmidt 1-0, 13. Breetveld 2-0, 46. Langerak 3-0. Scheids rechter: Schaap. Toeschouwers: 1132. Gele kaart: Kraay (Dordrecht '90), Hendriksen en Kort (RBC). EHC-TOP 1-3 (1-3). 8. Brancard 1-0, 13. Van der Weert 1-1, 18. Waterink 1-2, 26. Purper hart 1-3. Scheidsrechter: Van Haaften. Toe schouwers: 600. Gele kaart: Duut, Duif en Van Wijnen (EHC). PROGRAMMA EREDIVISIE Zaterdag: Ajax-Roda JC, Willem II-GA Eagles, Den Bosch-Volendam, Cambuur-RKC, MW- PSV. zondag: FC Twente-FC Utrecht, FC Gronin gen-Dordrecht'90, Feyenoord-Sparta, Vitesse- Fortuna. PROGRAMMA EERSTE DIVISIE Zaterdag: Emmen-Telstar, VW-FC Zwolle, Helmond Sport-Excelsior, RBC-NEC, SC He- racles-AZ, Haarlem-Veendam, Eindhoven- Heerenveen. Zondag: TOP-NAC, De Graafschap-ADO Den Ben Sport (Cambuur) duelleert met Charles van Altena (links) van DWV in de tweede ronde van het KNVB-bekertoernooi. De Friezen plaatsten zich in Amsterdam-Noord voor de volgende ronde. Rome Marco van Basten en Die- go Maradona zijn de beste buiten landse schutters in de Italiaanse competitie sinds 1980. Van Basten scoorde gisteren een keer in het thuisduel tegen Atalanta (2-0). Het was zijn 81ste treffer in de Serie A, waarmee hij de Argentijn evenaar de. Van Basten verruilde Ajax in de zo mer van 1987 voor AC Milan. Voor zijn 81 doelpunten had hij dus vijf seizoenen en drie duels nodig. Ove rigens is de Zweed Nordahl (jaren zestig) met 225 doelpunten de ab solute koploper onder de buiten landers. AC Milan heeft zes uit drie en een punt voorsprong op Torino en Sampdoria. AC had, net als twee weken geleden tegen Foggia, moei te de verdediging van de tegen stander te slechten. De Braziliaan Alemao, gekomen van Napoli, gaf bekwaam leiding aan de defensie van Atalanta. Een spectaculaire kopbal van Massaro in de 57ste mi nuut brak het verzet. Twaqlf mi nuten later scoorde de Utrechter voor de vierde keer in deze compe titie. Hij is daarmee topscorer, sa men met international Signori. AC Milan speelde net als vorige week tegen Pescara met de buiten landers Van Basten, Rijkaard en Savicevic. Gullit, die zich afmeldde voor Oranje, Papin en Boban zaten op de tribune. Ze konden in de laat ste minuten zien dat ernstige rel len uitbraken onder de toeschou wers. De politie greep in met wa penstokken. Fiorentina behaalde de grootste zege van de dag, met 7-1 op het ge promoveerde Ancona, dat dank zij de Horigaar Detari op voorsprong kwam. De Florentijnse doelpunten waren van Laudrup (2), Di Mauro (2), Orlando, Baiano en Luppi. Marco van Basten: 81 treffers. Gelijk De andere Nederlanders speelden gelijk, beiden voor de derde keer. Genoa, met John van 't Schip, hield titelpretendent Juventus thuis op 2-2. Drie doelpunten wa ren van Genuase makelij. Padova- no, de Tsjechoslowaak Skuhravy en Ruotolo. De laatste werkte de bal achter de eigen doelman. De Engelsman Platt bezorgde Juve in de 73ste minuut tenminste een punt. Juventus speelde toen met tien man, omdat Di Canio de rode kaart kreeg. Lazio speelde op Sar dinië 1-1 tegen Cagliari. De Ro meinse gelijkmaker was zeventien minuten voor tijd van Signori. Winter schoot tegen dè lat. De Uruguayaan Fonseca, die woens dag vijf keer scoorde tegen Valen cia en vorig weekeinde tegen Fog gia twee rnaal, maakte wederom een doelpunt; zijn achtste in een week dus. Napoli stond op dat moment thuis tegen Inter achter met 0-2, door Sammer en Schillaci. Bij 1-2 bleef het. Torino Torino won met 3-0 van Parma, door louter Zuidamerikaanse doel punten: Aguilera (2) en Casagran- de. Lombardo bracht Sampdoria vijf minuten voor tijd twee punten in het duel bij Udinese. In negen duels vielen dertig doelpunten, waarvan precies de helft gemaakt door buitenlanders. Overigens heeft Silvio Berlusconi zijn beklag gedaan over de regel dat Italiaanse voetbalclubs slechts drie buitenlanders mogen opstel len. De voorzitter van AC Milan zei dat hiermee voor 50 miljoen dollar wordt weggegooid. Volgens de Italiaanse voetbalwet ten moeten onder de zestien na men op het formulier voor compe titie- en bekerwedstrijden dertien autochtonen voorkomen. Berlus coni wenst nu dat naast de drie binnen de lijnen ook buitenlandse spelers op de bank kunnen plaats Jean-Pierre Papin, de nieuwste aanwinst van de kapitaalkrachtige Berlusconi en gisteren toeschower, is het roerend met zijn broodheer eens. ,,Er heerst veel spanning in de groep", vertelde hij een verslag gever van de Gazzetta Dello Sport. Ook het afgelopen weekeinde zat in Italië weer voor een kapitaal op de tribunes. Den Haag FC Vac Samsung,, tegenstander van FC Groningen] de eerste ronde van de strijd omL UEFA-beker, blijft lijstaanvoerA fi rn Hongarije De formatie won dit weekeinde de hoofdstad van MTK BudapeJ' 2-3. Vac versloeg woensdag Groningen met 1-0. MTK Vac was de topper vani lg zesde speeldag. De verrassen! nummer twee van vorig seizos kwam voor de pauze twee keer achterstand, de laatste keer uit et M strafschop. Middenvelder Kriska verzorgdei eerste gelijkmaker. Na de ru maakte Repasi, topscorer met doelpunten, 2-2. De winnende t« fer kwam een kwartier voor h iei einde van een spannende wedsf van verdediger Banfi. Vac heeft tien punten, een me dan de populairste club van k oi land, Ferencvaros. Punt verspeeld Austria Salzburg, dat woensd met 0-3 op eigen veld onderuit gii tegen Ajax, werd in de top van Oostenrijkse competitie achti haald door Austria Wien. Salzburg verspeelde in de thulmi wedstrijd tegen Linzer ASK punt, 1-1. Het doelpunt van Sal^1 burg was van Sabitzer. Austree' Wien, de titelverdediger, won Wacker Innsbrück, 1-2 In de Israëlische competitie wai Hapoel Petach Tikva, de stander van Feyenoord, nog alt op de eerste overwinning. Het di ee tegen Haifa werd met 1-2 verion Met één punt uit vier wedstrijd n is Hapoel nog steeds de trieste hi kesluiter in de hoogste afdeli van de Israëlische competitie. Mark Gielis van Belgische Lomme overleden Lommei Mark Gielis, linksai ter van de Belgische Lommei dat de eerste klasse van de Belgis voetbalbond speelt, is overled aan deverwondingen die hij zesi gen eerder had opgelopen bij verkeersongeval Lommei, dit seizoen debuterend de hoogste afdeling, speelde zat dagavond op eigen veld tegen ks pioen Club Brugge. Na de v strijd (0-2) werd het overlijden de 29-jarige voetballer bekend maakt. BUITENLANDS VOETBAL München De terugkeer van Lot har Matthaus heeft meer dan 50.000 toeschouwers naar het Olympia-stadion van München en het eerste verliespunt voor Bayern gebracht. Wattenscheid speelde te gen Bayern gelijk (1-1) door een doelpunt van Sane in de laatste mi nuut. Bayerns voorsprong bleef nage noeg ongeschonden, want ook Bay er Leverkusen, Eintracht Frank furt en Stuttgart werden maar één punt rijker. Borussia Dortmund kwam iets dichter bij door in Keu len te winnen. FC Köln, slechts één punt en Hamburger SV (vier keer gelijk) zijn de enige ploegen die nog geen overwinning behaalden in de Bundsliga. Matthaus speelde op Bayerns vijf mans middenveld geen hoofdrol. „Dat hadden wij ook niet ver wacht", ^stelde vice-voorzitter Karl-Heinz Rummenigge, „maar hij heeft het behoorlijk gedaan. Het is tenslotte maar goed vijf maanden geleden dat hij zijn kruis banden gescheurd heeft". Bayern was minder overtuigend dan in de voorgaande thuiswed strijden. De ploeg, die al vroeg Ma- zinho met een blessure kwijt raak te, moest herhaaldelijk een beroep doen op doelman Aumann, maar kwam kort voor rust op voor sprong door een strafschop van Thon. Wattenscheid gebruikte pas in de laatste seconden de ruimte die de ploeg had gekregen nadat Scholl een half uur voor tijd met twee gele kaarten moest vertrek ken. Kampioen VfB Stuttgart heeft nog geen uitwedstrijd gewonnen. In Krefeld, bij Bayer Uerdingen, wa ren de Zwaben er dicht bij. Acht minuten voor tijd leidde Stuttgart nog met 2-0, de ruststand door doelpunten van Knup en Walter. In het laatste kwartier moest de ti telhouder met tien man verder na twee gele kaarten van Knup. Uer dingen kwam op 1-2 door een straf schop van Stassen, maar het snelle antwoord van het tiental door Strunz (1-3) leek de overwinning vijf minuten voor tijd veilig gesteld te hebben. In de laatste drie minu ten echter zetten Lassig en Brem- ser een rem op de winstgedachten van Stuttgart. Saarbrücken, ook dit seizoen te ruggekeerd in de hoogste klasse, haalde een punt weg bij Frankfurt en weer viel de beslissing pas in de laatste minuut. Eintracht kwam kort voor rust op 1-0 door Kruse, toen scheidsrechter Aust niet voor een strafschop, maar voor de voor- deelregel koos. Saarbrücken, met zijn slagvaardige spits Wynalda, Lothar Matthaus maakte zaterdag zijn rentree voor Bayern München. De koploper speelde prompt gelijk. bleef ook in de tweede helft aanval lend spelen en verdiende zijn ge lijkmaker uit de laatste minuut, waarbij Eichmann een handje ge holpen werd door Frankfurts ver dediger Roth. Hamburger SV, dat vrijdagavond in een belabberde wedstrijd van Karlsruher SC had verloren, be hield als voorlaatste zijn drie pun ten voorsprong op FC Köln, dat in de strijd om de UEFA-beker mor gen Celtic met 2-0 had verslagen. In de Bundesliga hebben de Keule naren het licht nog niet gezien. De eerste helft was duidelijk voor Dortmund, maar Illgner hield Köln met goede reddingen over eind tot de 45e minuut Schmidt profiteerde van de zwakke middag van zijn directe tegenspeler Litt- barski. Trainer Berger hield zijn aanvoerder na de rust in de kleed kamer, Köln ging beter voetballen, maar miste de kansen op de gelijk maker door goede reddingen van doelman Klos en een redding op de doellijn van Rummenigge. BELGIË De topclubs in de Belgische compe titie hebben op de zesde speeldag weinig problemen gehad in uitwed strijden. Cercle Brugge - Ander - lecht eindigde in 2-5, Lokeren - Standard in 1-4, Lommei - Club Brugge in 0-2. Anderlecht heeft twee punten voorsprong op Stan dard. Peter van Vossen, die het EK in Zweden miste door een blessure, verkeert in uitstekende vorm. De Zeeuw scoorde twee keer voor An derlecht. De andere Brusselse doelpunten waren van Boffin, Nilis en Albert. Pas op 0-4 had nummer laatst Cercle succes via Wellens. De laatste treffer was van de Kroaat Weber. John Bosman, afge lopen week grieperig, voetbalde pas in de tweede helft. Verdediger Rutjes komt niet meer in aanmer king voor eén plaats in de basis. Arie Haans Standard Luik won bij Lokeren met 4-1. Doelpunten: Wil mots, Bettagno en de 18-jarige Goossens twee keer. Club Brugge versloeg Lommei met 2-0. De spe lers van de thuisclub waren in rouw gedompeld door het ernstige auto-ongeluk van Mare Gielis, die inmiddels is overleden. Het was toch een goede dag voor de gastploegen, want naast de grote drie wonnen ook AA Gent en Ger minal Ekeren op vreemde bodem. Gent had dat vrijdag al gedaan bij Beveren, Simon Tahamata's Eke ren sloeg toe bij KV Mechelen: 0-2. Voor de club van René Eykelkamp, die meedeed ondanks droeve ge beurtenissen in de familie, was het de derde nederlaag in de competi tie. Claesen en Dheedene scoorden. Een opmerkelijk incident bij Club Luik - Lierse, 1-1. De gasten kwa men op voorsprong uit een indirec te vrije trap, gegeven na een Luik se terugspeelbal op de doelman. De verdediger kopte de bal echter te rug, hetgeen mag. De Noor Rekdal profiteerde van de blunder van scheidsrechter Moons. Luik-trai ner Erik Gerets hield zich na af loop in, omdat de Belgische trai ners een brief hebben gekregen waarin staat dat ze zich terughou dend dienen op te stellen met hun kritiek op de arbitrage. RWDM be haalde de eerste zege, met 2-1 op Boom. De Nederlandse spits Ed win van Ankeren scoorde. ENGELAND Bij Liverpool was Dean Saunders overbodig. Zaterdag bewees hij het ongelijk van de clubleiding. Saun ders was, met de tweede voormali ge Liverpool-speler Ray Houghton, de inspirerende kracht achter de ruime overwinning (4-2) van Aston Villa op de topclub. De op Anfield Road weggestuurde spits scoorde twee keer. Koploper Norwich haal de het maximale puntenaantal bin nen door Sheffield Wednesday met een minimale nederlaag (1-0) naar huis te sturen. De start van de competitie verloopt voor Liverpool desastreus. Zater dag leed de club van Graeme Sou ness tegen Aston Villa de vierde nederlaag van het seizoen. On danks de voorspoedige start. Kort voor de rust zette Walters Liver pool op voorsprong, Saunders maakte een minuut later gelijk bij zijn eerste optreden in Villapark. Twintig minuten na de pauze was de wedstrijd beslist via Atkinson en opnieuw Saunders, Parker maakte er in 79ste minuut nog 4-1 van voor de Israëlische internatio nal Rosenthal de eindstand op 4-2 bepaalde. Norwich bleef aan de leiding door een moeizame overwinning op Sheffield Wednesday, dat op slag van rust capituleerde voor een tref fer van Newman. Blackburn Ro vers, geleid door Kenny Dalglish, zag door het gelijke spel (1-1) tegen het laaggeplaatste Wimbledon de marge met de koploper groeien tot vier punten. In het duel werden drie spelers van het veld gestuurd. Voor de kaartenregen startte, stond de eindstand al vast. Ardley zette Wimbledon na 24 minuten op 1-0, acht minuten later zorgde Shearer voor 1-1. De eerste rode kaart was twee minuten later voor Vinnie Jones, de nieuwe aanwinst van Wimbledon. Later volgden Dobson (hands) en Newell zijn voorbeeld voor Blackburn. De strafschop die Wimbledon kreeg voor de handsbal van Dobson werd gemist. Landskampioen Leeds, woensdag in de strijd om de Europa Cup door VfB Stuttgart met 3-0 weggevaagd, kwam tegen Southampton niet verder dan 1-1. Speed werkte zes minuten voor het einde de in de eerste helft opgelopen achterstand voor de titelverdediger weg.Man- chester United zag de achterstand op koploper Norwich oplopen naar vijf punten. De ploeg liet een punt liggen bij Tottenham (1-1). FRANKRIJK Nantes heeft zich zaterdag, naast Paris SG, aan de kop van de rang lijst geplaatst. Nantes, de produk- tiefste ploeg uit de Franse hoogste klasse won met 3-2 van Lens dank zij drie treffers van Japhet N'Do- ram. Paris SG, slechts één doel punt tegen in de voorgaande zes wedstrijden, hield ook in Montpel- lier de deur dicht, maar scoorde zelf evenmin. Verrassend was dat kampioen Olympique tegen Le Havre in Mar seille een punt liet liggen. Bertin opende voor rust de score voor Le Havre. De 30.000 toeschouwers za gen de Kroaat Boksic tien minuten na de hervatting gelijk maken, maar verder kwam Marseille niet. Auxerre kreeg weer contact met de top-drie door een sprekende ovi winning (3-0) bij Sochaux. sj<

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14