msm Bosgebied sneuvelt voor vernieuwing van Duinrell Duivenvoorden star seizoen succesvol A Leiden Omgeving Geen zorgen over asbest in gemeentegebouwen arnoldus 61 Leidse Courant i vrijdag 18 september 1992 Buurtvereniging geschokt allerleids Bowling Noordwij kerhout WASSENAAR - Voor een nieuwe weg, een grotere in gang, kantoorruimte en twee tennisbanen bij Duinrell moet bosgebied verdwijnen. De gemeente Wassenaar is in elk geval bereid voor de ver andering van de ingangpartij te helpen het nu geldend be stemmingsplan versneld te wijzigen (artikel 19-procedu- re). De verbetering van de in- en uitgang van zowel camping als attractiepark maakt onderdeel uit van de overeenkomst tussen de Duinrell-directie en het col lege van burgemeester en wet houders over de aanleg van een keerlus langs de Storm van 's Gravesandeweg, zo blijkt uit een brief die is verstuurd aan de omwonenden van het pretpark. De Vereniging van Vrienden van Wassenaar en de buurtver eniging Duinrell reageren ge schokt op de nieuwste plannen, waarbij ze niet zijn betrokken. „Niet echt een democratische gang van zaken", reageert D. Schönbach, voorzitter van de buurtvereniging Duinrell. „De angst slaat ons om het hart. De plannen roepen zeer veel vraagtekens op en ik vrees dat het karakter van Wasse naar danig wordt aangetast", aldus O. Ebbing van de Vrien den van Wassenaar. Asfalt In tegenstelling tot eerdere be richten blijkt uit de brief dat de halte met keermogelijkheid voor de NZH-buslijnen niet ge heel op het grondgebied van Duinrell komt te liggen. Verder wordt de huidige ingang ge bruikt voor campinggangers en komt er voor de attractiebezoe kers een aparte ingang die di rect aansluit op het inmiddels uitgebreide parkeerterrein. Deze verandering is noodzake lijk om ruimte te maken voor een uitrit van de bussen. Om de verkeersafwikkeling soepel te laten verlopen voorrang voor de bus komen er bij de in gang verkeerslichten te staan. „De gemeente gaat op haar beurt verkeersaanpassingen plegen op de Storm van 's-Gra- vesandeweg die eveneens wordt geasfalteerd, omdat er spoor vorming is ontstaan in de klin kerbestrating". Verder komen er nieuwe opstelstroken en worden de huidige parkeer plaatsen verplaatst. Alles, aldus de gemeente in de brief, leidt tot 'verbetering van de verkeerssituatie in de woon omgeving'. Daarover heeft buurtvereniging Duinrell zo haar twijfels. Gevreesd wordt dat juist meer geluidsoverlast voor de buurt ontstaat als er meer ruimte voor bussen en au to's is. Ook de uitbreiding van kan toorruimte voor de campingre ceptie en de aanleg van tennis banen in het hertenkamp valt slecht bij de buurt. Voorzitter Schönbach: „Wij hebben nooit gevraagd om een keerlus, laat staan om tennisbanen. Ik vrees dat verbetering van de toegan kelijkheid uiteindelijk leidt tot meer overlast". Mevrouw Eb bing van de Vrienden van Was senaar vult aan: „Als er klin kers worden vervangen door as falt, betekent dat een verar ming van Wassenaar". In Eb- bings ogen kan veel beter een andere weg worden gekozen. „Er zou nou eindelijk eens be keken moeten worden of niet aan de Katwijkseweg een nieu we ingang van Duinrell kan ko men. Dan zijn wij het verkeer kwijt en is er een perfecte aan sluiting op de snelweg naar Lei den". Voor commentaar op de plan nen rond Duinrell waren de wethouders M. van Rij (CDA, verkeer) en A. Pruijs (WD, ruimtelijke ordening) gisteren niet bereikbaar. Beiden hopen wel op 29 september de buurt te informeren op een voorlichting avond (aanvang 20 uur) in cul tureel centrum 'Warenar'. Theater The Mystery of Edwin Drood is de titel van het toneelstuk dat morgen wordt opgevoerd in de Leidse Schouwburg door het Leiden English Speaking Thea tre. Het toneelstuk is een gedra matiseerde versie van de gelijk namige roman van Charles Dic kens. Drugsverslaving en moord zijn de twee centrale the ma's in het stuk. Squash De Leidse Squash en Racket- club houdt op morgen en zon dag open dagen, ledereen die dat wil kan dan kennismaken met de squash-sport. Rackets, ballen en ander materiaal zijn aanwezig. Geïnteresserden kun nen beide dagen van 12.00 tot 16.00 uur terecht in de 3 Octo- berhal. Parkconcert Het zesde parkconcert in de Leidse Hout wordt op zondag 'gegeven door de Franciscus- band Leiden. Het optreden be gint om 14.00 uur bij het Thee huisje. Rommelmarkt Buurtcentrum Dijk 33, aan de Apothekersdijk 33, houdt zon dag een rommelmarkt. De markt duurt van 10 tot 16 uur en de toegang is gratis. REGIO Joost Duivenvoor den maakte bij bowling Noordwijkerhout een sterke seizoensstart. Voor de Inva ders bracht hij een game van 246 op zijn naam. Zijn serie bedroeg 716 pins. Eerder scoorde Duivenvoorden voor The Champ een game van 243 pins. Tessa van der Valk was de beste dame met twee tweehonderd games. Haar totaal telde 595 pins. Annelies van Rhijn bleef met een game van 222 op 580 pins steken. Ruud Boll en Loek Nederpelt begonnen hun sei zoen met een zeshonderd-serie. Boll scoorde 617 en Nederpelt 603. In Leiderdorp kwam Hes Koster slechts één pin te kort om de achthonderd te bereiken (vier games). Na een regelmati ge serie, 192, 199, 217 en 191, bereikte de bowler van de Tur- kies een serie van 799. Tony Hoeberichts bowlde de hoogste game met 244 pins. Het team de Eagles was met een serie van 2269 en een game van 608 het meest succesvol. Bij Zuid-West bleek Ellen Ver- degaal bij de dames niet te klop pen. Via games van 198, 158 en 188 kwam zij tot een totaal van 544 pins. Jacqueline Bergman scoorde met een game van 187 een serie van 514 pins. Bij Na- tasja Hoge woning gingen er vijf pins minder om. Haar beste game bedroeg 177 pins. Frenk Scheffer gooide de meeste pins om. Middels games van 212, 179 en 244 scoorde hij een to taal van 635. Jan Messemaker scoorde in Ho liday Inn zowel de hoogste game als de hoogste serie: 224 en 585 pins. Kees Plezier (552) en Frank Abrahams (540) volg den op afstand. Diny de Mooy was met een serie van 529 en een game van 193 de sterkste dame. Bowlingstanden Noordwijkerhout: Maandag vroeg: HBE 1 2-14; Duindam 2- 12; Van de Meer en Invaders 2- UI 8. Maandag laat: Van 2-14; Madero 2-12; Niss Dinsdag vroeg: Ploegm -«j taarn 2-14; Padjes 2-1^^ dag laat: Huis ter D van Eden 2 1-8; Pinhil Woensdag: Estec 2 ders 1-6; Aartman, The Champ 1-4. Holi .^j Maandag vroeg: V& RVE 1-14; House of Lo Maandag laat: HI-21 Egmond 1-15; Heinek Dinsdag dubbels: RVE en B, Kweenietjes 1-1 der West: Maandag vroej aro Het Wedde 1-3; Maandag laat: PBS, 1-4; Ladan 1-3. Dinsdi KMK 1-2,5; Van Mui* 31 otjt njc boon 3 1-2. Dinsdag la Van Schaik 1-4. Gigan1 ffie LEIDEN Het college van burgemeester en wethouders maakt zich weinig zorgen over de aanwezigheid van asbest in de gebouwen van de gemeente. Dat blijkt uit antwoorden op vragen van de raadsleden Rian- ne van Schreven (Groen Links) en Reini Hulsker (PvdA). Toch is het waarschijnlijk dat het kankerverwekkende spul zich in nagenoeg alle gebouwen bevindt, omdat het tot voor kort overal werd gebruikt, voorna melijk als brandwerend middel. Zolang echter de structuur van asbesthoudende platen intact blijft zolang er niet in zaagd, geboord, wordt bestaat er geen enkel gevaar voor de ambtenaren. Daarom ziet het college ook geen noodzaak tot het nemen van beschermende maatrege len. Inmiddels is aan alle be heerders van gemeentelijke ge bouwen gevraagd om de inven tarisatie van asbest af te ron den. Op plekken waar het zit, wordt een sticker geplakt. Dat is in 1989 al afgesproken, maar die afspraak werd niet altijd na gekomen. In het voorjaar van dit jaar ontstond enige commo tie toen in het Stadsbouwhuis weer vrolijk werd geknutseld aan wanden, terwijl er asbest houdende platen aan bevestigd om "wakker" te blijven Stichting LEZEN, Keizersgracht 391 Mitsubishi L300 standaard stuurbekrachtiging vanaf f 20.790,-. is al ve: is al verkrijgbaar vanaf f. 20.790,-. Redenen voldoende om de L300 eens uitvoerig te testen. U bent van harte welkom. En uw baas natuurlijk ook. De L300 van Mitsubishi komt standaard als beste uit de bus. Natuurlijk niet. Maar uw baas misschien wel. Want er zijn nog altijd opdrachtgevers die hun chauffeurs op pad sturen met een bestelwagen zonder stuurbekrachtiging. Wij van Mitsubishi trekken ons dat zwaar aan. Als geen ander kennen wij immers de specifieke wensen van iedere bestelwagen chauffeur. Vandaar dat wij al onze L300-bestelwagens standaard hebben voorzien van stuurbekrachtiging. Hiermee laat de L300 zich moeiteloos file-parkeren, neemt met gemak de scherpste bochtjes voor- en achteruit en gaat geen slalom uit de weg. Kortom, stuurgemak waar u als full-time chauffeur alle recht op heeft. Natuurlijk heeft de L300 ook standaard een 5e deur en, in dieseluitvoering, standaard een 2.5 liter motor. De Mitsubishi L300 Prijzen zijn excl. BTW, kosten rijklaar maken, af Sassenheim. Prijs- en modelwijzigingen voorbehouden. Imp.: HNG Bedrijfswagens B.V., Sassenheim, tel.: 02522-66257. LEIDEN MULTICARGO BEDRIJFSWAGENS B.V., Vondellaan 80, tel. 071-318931 LEIDERDORP AUTOMOBIELBEDRIJF OUDSHOORN B.V., Touwbaan 5, tel. 071-410141. SASSENHEIM A. MULDER B.V., Anton Philipsweg 20, tel. 02522-13813. Hemert 1-2. Woensda fei Van Bostelen Boot, Luba, Bakker 1-i dag laat: Quelles 1-3,5; Klaas cht Leiderdorp: Maanda nei /Spendel, Smikkelshi d Huspub 1-18. Dinsda|er( Mooyenkind 1-22; Smi je 1-19. Woensdag: Eag Proshop 1-23; Turkies iet i I 'er PLAVUIZEN GRATIS GELEGD va. 28.75 pm2 VLOERVERWARMING GRATIS GELEGD va. 25 m2 c°mpL aanSesloten v a. door heel Nederland Let ook op onze exclusieve wandtegels KWALITEIT - VAKMANSCHAP - GARANTIE Leverancier van o.a.: Mosa - Sphinx - Villeroy Boch - Ariostea - Emil - Belvedere - Alfa - Floorgres - Cisa - Iris - Kosmi Vg( Piemme - Omega - Savoia - Settencento - Stilgres - Cerdomus - Imola - Inalco - Ragno - Dryton - Marazzi. Showroom: Hoge Rijndijk 74 Leiden, tel 071-123061 's Maandags td iet' ARNOLDUS 100 jaar V krijgt het cadeautje, dat maak je niet veel mee. Bouwpartners Keuken- en badkamershowroom en werk plaats, W. Barentzstraat 23 te Leiden, indus trieterrein 'De Waard'. Telefoon: 071-211578 Ook op maandag geopend. een dagblad-advertentie zit nergens mee. WATERSCHAP DE VEEN- EN GEESTLANDEN BEKENDMAKING Overeenkomstig het bepaalde in artikel 101 van het reglement van het waterschap De Veen- en Geestlanden brengen dijkgraaf en heemraden ter openbare kennis dat vanaf 21 september 1992 gedurende een periode van 30 dagen ter secre tarie van het waterschap, Hoofdstraat 3, te Lei derdorp voor een ieder ter inzage zijn gelegd de besluiten van gedeputeerde staten van Zuid-Hol land tot goedkeuring van de besluiten van de verenigde vergadering van het hoogheemraad schap van Rijnland d.d. 22 februari 1989 en de besluiten van het algemeen bestuur van het wa terschap De Veen- en Geestlanden d.d. 27 no vember 1990, inzake peilbesluiten van onder staande polders: Beekpolder Berg- en Daalpolder Binnenpolder Boekhorstpolder Bonte Krielpolder Duivenvoordse- Veenzijdsepolder Elsbroekerpolder Hogeveensepolder Huis ter Weerpolder Knippolder Lageveensepolder Luizenmarktpolder Meer- en Duinpolder Morsebelpolder Mottigerpolder Oostboschpolder Oostdorperpolder Oranjepolder Roodemölenpolder Ruygelaansepolder Starrenburgerpolder Stevenhofjespolder Zemelpolder Zilkerpolder Zonneveldsepolder Zqid-Hoflandsepolder Zwetterpolder Belanghebbenden kunnen gedurende de termijn van terinzageligging tegen bovengenoemde be sluiten van Gedeputeerde Staten beroep instel len op de Kroon. De beroepschriften dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en te worden ingediend bij de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland, Ko ningskade 1 te 's-Gravenhage. Leiderdorp, 16 J. B. Uit den D. de Blaeij, secretaris 1992. dijkgraaf WATERSCHAP DE VEl* EN GEESTLANDEN BEKENDMAKING Dijkgraaf en heemraden van het waterschap D ne en Geestlanden maken bekend dat zij hebben I vergunning te verlenen aan: - Architectenbureau Groenewegen b.n.a. te Leii l mens de Verto te Leiderdorp, voor het aani van een dam met duiker in een watergang im H niken-, Zijllaan- en Meijepolder ter realisering ga uitrit naar de Touwbaan. - Th. A. C. van der Voort te Lisse voor het van een beschoeiing langs een overige watei de Meer- en Duinpolder. - N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland, Bollenstreek te Lisse voor het vernieuwen hoofdleiding (water) in de Zeestraat te Noorl hout. Ten behoeve van de aansluiting op deer in de Schulpweg dient een horizontaal gestui ring te worden gemaakt onder de dubbele di de hoek Schulpweg-Zeestraat. Eén en ander gen op ca. 150 meter vanaf het gemaal „West van de Noordzijderpolder. - N.V. Energie- en Watervoorziening Rijnland, Rijnstreek, te Alphen a.d. Rijn voor het aanl van een elektriciteitskabel voor een kwekerij Korte Oostweg te Nieuwe Wetering. Daarti een kabelzinker te worden gemaakt in de u tergang langs de Korte Oostweg in de Dr. Lijkerpolder. - Maatschappij P. A. M. v.d. Zon en P. L. M. v. Lisse voor het leggen en hebben van een duiker in de hoofdwatergang van de Lissei der. Belanghebbenden kunnen vanaf 14 septemb gedurende een termijn van dertig dagen tegen te van bovengenoemde vergunning schriftelijk indienen bij het college van dijkgraaf en hee van het waterschap De Veen- en Geestlanden, 160, 2350 AD Leiderdorp. De desbetreffende vergunningsaanvragen ligge rende bovengenoemde periode ter inzage ten van het waterschap aan de Hoofdstraat 3 te dorp. Leiderdorp, 9 september 1 "J in c -- VW Kever Cabrio Porsche 928 uitv., zeer apar Ponliac. Fiero, '86, brons mei. Jaguar XJ6 4.2, in nw.st., '85, donkerblauw MGB Cabrio, '77, groen BMW 2002 aut.,'72. beige - VW Golf 4-drs. 11- 87. zw mei. .- Jaguar XJ6 4 2, '81, nwe. auto, blauw VW Golf diesel,'87, wil Jaguar 4.2 XJ6, '82, zwarl Peugeot 205 XSi, '87, rood, zeer mooi Opel Omega, Ipg, '87, groen Triumph TR7, '79, geel, zeer mooi Peugeot 205, gr. kent., '87 Opel Rekord 2.0 S, Ipg, '86, anlr grijs Austin Monlego, 4-'86, bord. metzeer compl Ford Escort 1300 L, 6-'84, wil Opel Kadett 1 6 SR Irmscher, geel, zeer excl. Ford Sierra 1600 Laser, Ipg, 5-'83. gr mei Audi 80, '84, champ, mei Fiat Panda. 85, rood Citroen BX 14 TRS, 8 '83, grijs mei Citroen Axel, 86, wil Opel Ascona 1.6 S, '83, br mei Ford Escort '81, mei groen Citroen GSA XI, 11- M wit Oa'.sun Sylvia 18C SX Ccupe '82 Opel Kaoen 1 3 S. 82, wi 3MW 320 aut. iz gst '81 Fiat Panda, '83. zwaï VW Go'f aut 16. '81. groen mei Mus.ib.sn Con. '81 beige Piai Rrimo. 84-85 va Toyoia Corolla Coupe. 81. wit Ford Tanus. '81. groen mei Ford Taunus 23. 81. wit Tevens diverse auto's voor inruilprijs auto's incl. APK en 3 mnd. garantie. Oc wij gespec. AUTOPOETSCENTRAl Inruil en financiering mogelijk.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14