Bestemmingsplan Lisserbeek krijgt definitieve vorm Beestenspulis een Leids succes i Leiden Omgeving Gemeentedag ook in Zoeterwoude Inspraak herinrichting Van Poelgeestlaan een schijnvertoning Veel belangstelling voor taptoe, sjoelen en bridge Inbraken met geringe buit LISSE Dieven hebben vannacht weinig baat ge had bij drie inbraken in wo ningen aan de Van Linscho- tenstraat, de Crocussen- straat en de Grevelingen- straat in Lisse. Er werden slechts enkele guldens buitgemaakt. De achterdeur bleek steeds het zwakke punt: die bleek of niet afgesloten of kon makkelijk worden geopend door de scharnieren te ver wijderen of het slot te force- Lisse neemt ontheemden op LISSE De gemeente Lisse stelt twee woningen beschik baar voor ontheemden uit het voormalige Joegoslavië. Lisse willigt hiermee een ver zoek in van het Landelijk Bu reau Vluchtelingenwerk, dat de gemeente had gevraagd naar opvangplaaten te zoeken. De woonruimtecommissie zal gaan kijken welke woningen voor de opvang benut kunnen worden. De gemeente zal verder partcu- liere eigenaren aansporen ook plaats te bieden aan vluchtelin gen. Meisje (14) Auto's beschadigd Gelijkspel voor Velocitas aangereden WASSENAAR - Een 14- jarig meisje is gistermiddag vlak voor half vier aangere den op de Prinsenweg in Wassenaar ter hoogte van de Prinses Margrietlaart. Ze reed in op een groep fiet sers en wilde plotseling rechtsaf slaan. Ze had echter niet gezien dat een auto vlak achter haar reed. De 28-jarige Haagse bestuurder ervan kon haai* niet meer ontwij ken. Het meisje liep schaaf wonden aan armen en be nen op. ALPHEN AAN DEN RIJN - Tien auto's zijn dinsdagnacht het mikpunt geweest van vanda len. De auto's stonden bij een garagebedrijf aan de Koperweg in Alphen. Er werden spiegels' afgebroken, evenals een nummerplaat, ruitewissers en enkele banden zijn lekgestoken. De schade wordt geschat op 2.500 gulden. Auto's negeren inrijverbod WASSENAAR Tijdens een controle op de kruising Landscheidingsweg/Buurtweg zijn gisteravond 26 automobilisten bekeurd omdat zij het inrijverbod negeerden. Ze mochten niet linksaf slaan maar deden dat toch. VLAARDINGEN/LEIDERDORP Velocitas heeft haar eer ste punten in het nieuwe veldkorfbalseizoen binnen gehaald. Het achttal van Wim van Poelgeest en Klaas Bosman behaalde bij Spirit een 6 - 6 gelijkspel, wat gezien de kansverhouding een teleurstellend resultaat was. Arjan Bakker, Jetske en Ron Goudsmit zorgden immers in het eerste kwartier voor 0 - 2 en 1 - 3, maar de volgende goal viel pas halverwege de tweede helft op 5 - 3. Jeroen van Driel be nutte toen een strafworp en tekende vervolgens ook voor de gelijkmaker. De thuisclub nam nog één keer de leiding, waarna Selma Hulst zes minuten vóór tijd de eindstand op 6 - 6 bepaalde. De Lei derdorpers hadden genoeg kansen om te winnen, maar met name de beginaanval verprutste de mooiste mogelijkheden en kreeg ook met invallers Erik Spek, die zijn debuut maakte in de hoofdmacht en Joyce Kamphuis zelden de geest. Hagenaar opnieuw vast voor kraken van auto's WASSENAAR - Een 32-ja- rige man uit Den Haag is vannacht voor de tweede keer binnen een week aange- houdqn wegens het kraken van auto's. Vorige keer heeft hij 35 autoinbraken bekend, maar moest toen worden vrijgelaten. Hij werd dit keer in de buurt van de Van Duy- venvoordelaan betrapt, en had wat automaterialen bij zich. Dit keer zit hij wel vast. LISSE De gemeenteraad van Lisse heeft gisteravond het bestemmingsplan Lisser beek goedgekeurd. Aan dit besluit zijn twee jaar van dis- cussies binnen en buiten de politiek voorafgegaan, die zich toespitste op het behoud van drie oude bollenvila's aan de Heereweg met de aan wezige bomen. Het is de be doeling dat er in Lisse-Noord de komende jaren ruim 70 woningen worden gebouwd. Van de drie bollenvilla's is er in tussen reeds een tegen de vlak te. De Vereniging Oud Lisse doet er alles aan om de twee an dere te behouden voor de on dergang. Voor het pand Heere weg 27a/29 is er hoop, omdat projectontwikkelaar Van der Hulst heeft toegezegd deze villa een jaar te koop aan te bieden. Om Van der Hulst de huizen en flats te laten bouwen lijkt er aan de sloop van Heereweg 27 niet te ontkomen. Niemand is bovendien volgens de gemeente bereid om het geschatte tekort in het exploitatieplan van 7,5 ton op te brengen en verder is Heereweg 27 alleen geschikt als woonbestemming. De beoogde woningbouw zal over vijf jaar worden uitge smeerd. De woningen zijn uit sluitend bestemd voor Lissese woningzoekenden en mensen die wat voor wijze dan ook eco nomisch of sociaal aan het bol- lendorp zijn -verbonden. Het nieuwe woongebied zal door middel van een eigen ontslui- tingsweg op de Heereweg uitko men. Om het karakteristieke van de Heereweg te behouden zal er aan het bomenbestand praktisch niets veranderen. ZOETERWOUDE - In ver band met de landelijke gemeen tedag, houdt ook de gemeente Zoeterwoude zaterdag open huis. Van elf tot twee uur is er van alles te zien en te doen in het gemeentehuis. Zo geeft de afdeling huisvestingszaken uit leg over het systeem van wo ningtoewijzing terwijl in het geautomatiseerde bevolkings register van burgerzaken de mensen kunnen zien hoe zij staan ingeschreven. Het is wel noodzakelijk een legitimatiebe wijs mee te nemen. Milieuza ken geeft uitleg over de nieuwe Wet Milieubeheer en bij Bouw en Woningtoezicht geven de medewerkers een toelichting op de gewijzigde situatie rond het aanvragen van bouwvergun ningen. De buitendienst heeft diverse materialen uitgestald. Bureau Weg- en Waterbouw geeft informatie over weg- en rioolbeheer, terwijl er tevens een demonstratie is met gea vanceerde apparatuur. De me dewerkers van financiën geven inzage in het geautomatiseerde belastingsysteem en tevens is er uitleg over de gemeentebe groting, de jaarrekening en het investeringsplan. De politie en de brandweer geven uitleg over hun werk. Voorts zijn de drie plaatselijke politieke partijen aanwezig om vragen op politiek gebied te beantwoorden. Kinde ren kunnen die dag buttons en/ of brooddeegfiguren maken. Duizenden bezoekers Alphense jaarmarkt De achttiende Alphense jaarmarkt was weer een traditioneel gezelli ge dag met een centrum vol handelaren en bezoekers, tal van activi teiten, de kermis en een gezellig terras van de samenwerkende hore cabedrijven. Het weer was uitstekend zodat meteen al om tien uur de eerste kooplustigen naar het centrum trokken om daar hun slag te slaan. De markt zelf met 600 kramen en nog een groot aantal grondplaat- sen voor kinderen is het belangrijkste onderdeel van de jaarmarkt. Daarnaast trekt altijd weer het traditionele ringsteken met paard en wagen veel bezoekers. De beste ringsteker was W. van Kempen uit Aarlanderveen. De poedelprijs, een één meter lange ontbijtkoek, was Missieveiling op zaterdagavond ZOETERWOUDE - De Zoe- terwoudse missieveiling wordt dit jaar op slechts één avond gehouden. Gekozen is voor zaterdag 26 september. Die nacht eindigt de zomer tijd zodat de mensen een uur extra hebben. Met de keuze voor één avond verwacht de werkgroep missie en ontwik keling beter tegemoet te kunnen komen aan de wen sen van de bezoekers. Plaats van handeling is zoals altijd Ons Huis aan het Koster spad. In het verleden werd steeds op twee avonden geveild. De be- langtelling op de vrijdag was evenwel gering met als gevolg dat van een echte veilingsfeer geen sprake was. De werkgroep gaat trouwens toch een andere koers varen. Na 17 jaar heeft Jac. Paardekooper de voorzit tershamer overgedragen aan Annie Borst-Mooijman. De heer Paardekooper blijft, samen met stand-in Tom van der Meer, wel als veilingmeester optreden. Voorts zijn enkele nieuwe leden toegetreden tot de werkgroep. Overigens zal de doelstelling, geld inzamelen voor 16 missie gebieden waar Zoeterwoudse missionarissen werkzaam wa ren of zijn, niet veranderen. Mensen die nog artikelen be schikbaar willen stellen kun nen kontakt opnemen met me vrouw A. Borst, tel. 01715-3283 of de heer G. Berk, tel. 01715- 1663. Naast het bezoeken van de veiling kan het werk van de missionarissen ook op een an dere manier worden gesteund: via het veilingfonds, gironum mer 42.65.827 ten name van de werkgroep missie en ontwikke ling te Zoeterwoude. Onderzoeknaar stankoverlast in Leidschendam LEIDSCHENDAM - De be strijding van de al jaren duren de stankoverlast van het riool gemaal aan de Van Ruysdael- laan in Leidschendam is een dermate ingewikkelde zaak dat een speciaal bureau opnieuw een onderzoek zal instellen. Hiervoor zal een deel (28.500 gulden) worden besteed van de 70.000 gulden die de raad al voor een filter beschikbaar heeft gesteld. Overwogen wordt een koolstof-filter te installe ren, dat echter belangrijk duur der zal zijn. De omwonenden hebben op spoed aangedron gen. LEIDERDORP - De in spraakprocedure voor de herinrichting van de Van Poelgeestlaan in Leiderdorp is een wassen neus geweest. Dat is de mening van me vrouw H.J. Dekkers-van Stijn. Met enkele medebewo ners protesteert zij tegen de plannen om de Van Poel geestlaan opnieuw in te rich ten. Het geschil spitst zich toe op de keuze van de mogelijke varian ten. In juni heeft de gemeente in Muzenhof een informatie- en inspraakavond voor de bewo ners gehouden. Dekkers verwijt de gemeente, dat met de bewo ners slechts twee varianten voor een herinrichting zijn be sproken. Door in de beslissende fase voor een derde variant te kiezen, handelt de gemeente volgens haar in strijd met de ei gen inspraakverordening. Het herinrichtingsplan gaat uit van de aanleg van 22 schuine parkeerhavens en 11 langspar- keerhavens. Door middel van een lijst met handtekeningen hebben de bewoners van de Van Poelgeestlaan er blijk van gege ven geen behoefte aan langs- parkeerhavens voor hun wo ningen te hebben. Zij geven de voorkeur aan groen (variant Al). De kwestie heeft onlangs voor verwarring gezorgd in de com missie ROVM. Blijkens vragen van het raadslid J. Janssen (GL) was hij ook verrast door de keuze voor de zogenaamde A2- A-variant. Volgens hem was slechts gesproken over de va rianten Al en A2. Janssen liet zich echter overtuigen door de mededeling van wethouder J. Veldstra-van Donk (D66), dat deze variant ter inzage heeft gelegen voor de leden van de commissie ROVM. Mevrouw Dekkers stelt echter in haar bezwaarschrift, dat dit een verkeerde voorstelling van zaken is. Zij heeft met enkele medebewoners vastgesteld, dat de bewuste variant niet ter in zage heeft gelegen. De commissie beroep- en be zwaarschriften behandelt de zaak in een openbare hoorzit ting op 22 september. Beestenspul, g en zondag weer in de Leidse Groenoordhallen. FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Andere steden hebben het ook geprobeerd. Maar nergens sloeg het idee van de huisdierenshow Bees tenspul zo aan als in Leiden. Komend weekeinde wordt Beestenspul voor de zeven tiende keer gehouden in de Groenoordhallen. Liefheb bers kunnen er terecht voor bijna alle soorten huisdieren. Van katten, honden en mui zen, tot slangen, lama's een vogelspin en het vaste pro gramma-onderdeel: de zeug met zestien biggen. Directeur André de Jong van de Groenoordhallen heeft wel een verklaring voor het succes. „Je moet zoiets opbouwen in de loop der jaren. Exploitanten van andere hallen zien Beesten spul steeds terugkeren op onze agenda en horen dat er elk jaar weer zo'n 18.000 mensen op af komen en denken dan 'dat kun nen wij ook'. Maar je kunt dat niet zo maar in één keer doen, daar gaat tijd overheen". Die andere shows mogen de naam 'Beestenspul' overigens niet ge bruiken. De Jong heeft die, toen het in Leiden een succes was, direct laten deponeren. Elders is het daarom bijvoorbeeld 'Beestenboel'. 'Beestenspul' heeft in Leiden inmiddels een breed draagvlak. Bezoekers en vooral de kinde ren komen om zich te laten ver tederen door dieren en om ze te kopen. De belangstelling van fokkersverenigingen uit de re gio is zo groot, dat de stands snel vol zijn. De Jong kan zelfs selecteren. Lama De grootste stand gaat dit keer naar de Vereniging voor exoti sche zoogdieren. Leden tonen onder andere stinkdieren, nert sen, beverratten, bunzingen en stekelvarkens. Ook zijn diverse reptielen vertegenwoordigd en komt uit Wassenaar een lama bezitster met haar huisdieren naar Leiden. Gewoon en toch exclusief is de vertegenwoordiging van de In ternationale Rattenfokkers Fanclub. Verder is een zeer groot aantal geitensoorten te zien, zijn er njinuscule pony's 'schootpony's' volgens André de Jong te bewonderen en na tuurlijk de onvermijdelijke kat ten en honden. Opvallend is de vaste plaats die de zeug met biggen in de loop der jaren heeft verworven in de Groenoordhallen. André de Jong: „Inmiddels komt die al een paar jaar van dezelfde boer die steeds kort voor Beesten spul belt om te melden dat hij er weer een heeft. De aantrek kingskracht voor het publiek? De mensen komen er steeds minder vaak mee in aanraking, biggen schreeuwen als je ze aanraakt en het is toch een bij zonder gezicht zo'n rij biggen die bij hun moeder drinken". De belangstelling voor Beesten spul is al jaren vrij constant. Even constant is ook het ver schijnsel dat de Groenoordhal len op zondag afgeladen vol zijn en dat het op zaterdag betrek kelijk rustig is. De Jong is dan ook onvermoeibaar in zijn op roep aan het publiek om vooral op zaterdag te komen. „Het zal misschien nooit veranderen, maar ik blijf erbij, kom vooral op zaterdag". De huisdierenshow Beesten spul, zaterdag en zondag 19 en 20 september in de Groenoord hallen aan de Willem de Zwij gerlaan. Beide dagen 10.00- 18.00 uur. ROELOFARENDSVEEN - Een taptoe, een groot ker- missjoeltoernooi en een brid ge-drive trokken gisteravond tallozen. Vooral voor de tap toe was de belangstelling, on danks een voetbalwedstrijd op televisie, bijzonder groot. Het evenement was dan ook van grote klasse. Niet alleen het muzikaal zeer hoogstaande mu ziekkorps 'Liefde voor Harmo nie' uit Roelofarendsveen speelde, maar ook de Marching and Cycling Band (MAC) uit Haarlem. Deze internationaal bekende band onderscheidt zich van andere muziekkorpsen door optredens per fiets. De bandleden bleken ware even wichtskunstenaars en hun op tredens werden dan ook be loond met luid applaus. Aan het kermissjoeltoernooi in Café-Bar 't Veen deden in to en voor P. Hartveld uit Rijnsaterwoude. Zijn paard liep zo hard, dat zijn compagnon nauwelijks kans kreeg om raak te steken. Voorafgaande aan het ringsteken, werd in het Burgemeester Visser park, ook nog de rolstoeltennister Monique van de Bosch gehuldigd. Deze inwoonster van Alphen wist twee medailles te behalen tijdens de paralympics in Barcelona. Handelaren en bezoekers toonden zich tevreden na afloop vna de jaarmarkt. De Stichting Jaarmarkt Alphen, de organisator van deze dag, had gezorgd voor een goed programma. Dit ondanks het ge brek aan financiën. FOTO: WIM VAN NOORT taal 50 sjoelliefhebbers mee. Zij speelden in teams van drie per sonen, waarvan één ervaren sjoeler. De prachtige met blad goud belegde wisselbeker werd gewonnen door het team van Hugo van der Salm uit Nieuwe Wetering. Tweede werd het team van Cock Tukker even eens uit Nieuwe Wetering en de derde prijs was voor het Veense team van Jan Pouw. De poedel prijs, bestaande uit een gratis lidmaatschap van de plaatselij ke sjoelvereniging voor de twee onervaren leden van het team, ging naar het team van Jolanda Hoogenboom. Aan de tot diep in de nacht du rende Oranje-Bridge Drive in Café De Pepersteeg deden gis teravond in totaal 56 paren mee. De winnaars in Klasse A werden Herman Verdel en Koos de Koning. In Klasse B streken Leo Klein en Ton l'A- mie met de eer. En bij de thuis- bridgers waren dat Alie van Klink en Michiel Verdel. stil - iti DIENSTVERLEN - fielc APOTHEKEN - De avond- diensten van de apotheken Leiden worden waargenomen apotheken die ook weekend^ ben. STICHTING KRUISWERK L[ feit' Centraal kantoor: Schuttersve eedi informatie: tel.: 071-12014< 08.30-17.00 uur. UitleencenJ pleegartikelen: Burggraven »un' telefoon 071-121894. Geopen tieri lijks 13.30-17.00 uur, donderd 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIE ZEN LEIDEN - Ongevallend P1 dag Academisch Ziekenhuis van dinsdag 13.00 u. tot y, zjel 13.00 u. (Diaconessenhuis ken tel 155543, afdeling S 175639) en van vrijdag 13.00 J terdag 13.00u. (Elisabeth-ziet and De Geneeskundige Dienst! verhuisd van de Roodenburc: m Leiden naar de Cronesteinka I I Leiden. anf VERENIGING BESCHERMINi 'IJ1 BOREN KIND - Hulpverlen; Hel gewenste zwangerschap voo nr en kind. Bel tel. 071-8963.' 897762; 033-620244 (dit laat|öe' mer is dag en nacht bereikba? it li BEZOEKUREN ZIEKENHUIZ aril aconessenhuis: Bezoekuur van 14.30 tot 15.15 u 19.45 uur. Kinderafdeling dajta 10.30 tot 19.00. Niet meer dar V" zoekers per patiënt. Op de e special care kan men terecht tot 11.00 uur en van 19.00 tol Voordat de laatste twee afdel !S° zocht kunnen worden dienl worden overlegd met de dien ie-£ verpleegkundige.* Sint Elisi ,iol kenhuis: Volwassenen dagi1 14.00-14.45 u. en van 18.30 klasse-afdelingen ook 11.15 bij Kraamafdeling: Naast de noi zoektijden alleen voor „kra i 19.30-21.00 u. Gynaec ouders zijn de gehele dag wë n van beiden kan, indien mer of haar kind blijven slapen, tjes, zusjes en andere bezoel etl bezoektijd van 15 00 u. toljort; CCU (hartbewaking) dag 14.30 u. en van 19.00-19.30 uy, care: dag. van 14.00-14 451 19.00-19.30 u. Sport-Medisc centrum: Spreekuur ma. 19.3 ord in het St. Elisabeth-ziekenhui jon geest: Di. en vr. 13.00-14 3 ivo, 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 klasse: de gehele dag. JelgD niek: Jongerenteam: 17.00 u. Opname: werkdag 17.45 u.; za. zo en feestdi 11.30 en 14.00-16.30 D: dag. tot 21.00 u. met uiiP van behandeltijden en etenmst Academisch Ziekenhuis: Vo adi< tiënten (behalve kinderen) zoekuren als volgt: Dageli, 15.00 u. en 18.30-19.30 u lec zpekuur afdeling verloskun 19.00 u. De Praematurenafdi ouders en familie is na overle tiënten doorlopend bezoek Bezoek aan ernstige patiënt neer aan ernstige patiënte pend bezoek wordt toegesta te hoofdverpleegkundige hiervi Ie kaarten verstrekken Kin zalen voor peuters, kleuters kinderen 15.15-17.00, bat ïdi boxenafdeling: volgens afsi jj d het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen opgenomen kinderen verpleegkundig hoofd. Voori zoekers van kinderen: Keel- oorheelkunde en neurolog je£ 15.00 en 18.30-19.30. Oog! en heelkunde.' 14.15-15.00 19.00. Rijnoordziekenhu lijks 14.30-15.15 u. en 18.31 Kraamafdeling: vaders, bro zusjes zijn de gehele dag w overleg met het hoofd van d Dl Kinderafdeling 14.30-15.30 leg met de verpleging zijn hii dere bezoektijden mogelijk, zijn de gehele dag welkom met het hoofd van de afdeling CENTRALE REGISTRATIE OPVANG (Koornbrugsteeg 2 Leiden, tel 254810.) Informal aanmelden voor kinderopvai den. Geopend: ma t/m vr dag ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN. Kefenc steeg 10 Ma t/m vr. telefonis baar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.00 do. 18.80-20 30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Adviesbureau, Ketelboeterss tel. 130775; afdeling belask leen op afspraak, klachtenbi en do. 18.30-20.30, afdeling lingenrecht: ma. 13-15 20.30, afdeling vrouw v SOS Telefonische HulpdienL. - Voor een gesprek van VI mens. Vertrouwelijk. Dag en reikbaar. Telefoonnummer ac telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHU rengracht 50, Leiden tel. 01720-72611 Alphen Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBI DIENST Hulpverlening Leiderdorp, Oegstgeest, Valkenburg, Voorschoten, n Zoeterwoude. Tel. 071-174 BURGERRAADSLIEDEN - brugsteeg 2, tel. 143171 (kanl Spreekuren ma., di. en wo. 11 „do. 18.30-20.00 GEZINSVERZORGING - Stil zinsverzorging Leiden. Aanvri ee r bejaarden en langdurii gezinsverzorging, Rembn 17, tel. 149441 (ma. t/m u. en 13.00-14.00 u.) KINDER- EN JONGERENTE Dagelijks geopend van 20.00 uur. Het nummer is 071 MAATSCHAPPELIJK WERK ting Maatschappelijk Werk gracht 1 b, spreekuur ma. t/m 10.00 en volgens afspraak, tëen Gezondheidscentrum N spreekuur ma. 11.00-12.00' 14.00-15.00, tel. 212195. Gezi centrum Stevenshof, spreel U 10.00-11.00, tel. 311506. Sec' 'tu Herensingels, spreekuur m jf 9.00-10.00, tel. 146041. Sec Morsweg 83, spreekuur ma n 9.00-10.00 en volgens afsp ri 316167. Algemeen Maatschappelijk val van directe noodsituaties i het weekeinde bereikbfWi 06-821214 MELDLIJN AGRESSIE EN 0 lOj vlc Be: lei Hool-c 17: RAAD VAN ARBEID 306, Leiden, tel 071-899375 geopend ma. t/m vr. 9-12 u Telefonische informatie over slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW SCHOTEN - Spreekui 20.00 u. wo. en vr. 9 00-10 30i weg 33, Voorschoten. Tel. 325 SP HULP- EN INFORMATIEOf,0"! Groenesteeg 33, Leiden. 134640 of 071-144600. Hulp matie op medisch, juridisch i jjX; gebied, werk, sociale verzei

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18