Van den Herik kijkt vooruit FC Köln wint wel in Europa Cup Van Boeckel niet in hoofdtoernooi Sport Damaschin gaat terug - Maradona voelt zich weer tiener Leidse Courant woensdag 16 september 1992 yerton klopt IGlackburn i na ickburn Blackburn Ro- in de Engelse Premier rfigue niet langer ongeslagen. promovendus, mede dank zij i aantal fikse investeringen 1 V rk debuterend, verloor op ei- |1t^s' i veld met 2-3 van Everton. ploeg van manager Dalglish da am na twaalf minuten op 3 irsprong toen international _wu jarer een strafschop verzil- ls,| de. Cottee en Ebbrell brach- aeh; i de bezoekers uit Liverpool ns< ,r de rust op 1-2. Een kwar- voor tijd leek een tweede fer van Shearer de status nhui Blackburn te handhaven, ;tee besliste, negen minuten »tr^ tijd, anders. °n nne gaat d|ar Catania Volleyballer Edwin nne speelt komend seizoen ir de Siciliaanse club Cata- De international tekende jjksu( teren een contract voor één weel r met een optie voor het vol- ide seizoen. De Fransman neau verbond zich eveneens Catania. De Siciliaanse b behoort tot de favorieten doei ir de titel in de serie A2. ath-2 |ks io aangeklaagd igens doodslag /adÉ ccio Een Corsicaanse 45 hter heeft opnieuw twee tdeii nsen in staat van beschuldi- g gesteld in verband met de dionramp in Bastia afgelo- voorjaar. In totaal zijn nu 9.'ooltien personen ;ens hun aandeel in het dra- I waarbij vijftien supporters het leven kwamen en ruim fans gewond raakten. Luc En ard, de voorzitter van het co- dat het Franse bekertoer- smai0' org niseerde, en Mireille 14 idicelli, assistent van de pre- van Bastia, werd doodslag laste gelegd. Gisteren werd duo in vrijheid gesteld. bij; Ilogie van ^jdurain Feliu de Guixols Miguel v lurain heeft ook zijn leiders- met li uit de Ronde van Catalonië Hg thuis gebracht. Het was doó ir de winnaar van de Giro en Tour zijn derde overwinning Catalaanse ronde. Lau- it Jalabert voltooide in San ]iu de Guixols ook zijn trilo- Het sprintsucces tegen ;zoelnzoni, Hermans en Koerts ekende zijn derde etappeo- winning. Toni Rominger, maar van de Ronde van mje, wei*d in het klassement lede op negentien seconden, Da k Breukink eindigde als 9.30 rde weer eens in de top van klassement in een etappe- Sjttórijd. 01 gmantovitsj aar Cambuur edapest FC Groningen opt Andrej Zigmantovitsj ir te doen aan Cambuur euwarden. Volgens directeur i^fenk Nienhuis zijn de clubs het lboeiijwel eens en dient de Witrus ber' f tot een vergelijk te komen t de Friezen. Zigmantovitsj am vorig jaar naar FC Gro- uridi! ïgen, door bemiddeling van zakenman. Hij speelde een seizoen en werd door de eemjpporters uitgeroepen tot 18. ïbvoetballer van het jaar. De -jarige verdediger, 34-voudig ternational, vroeg daarop een nmerkelijk hoger salaris. FC oningen vraagt tussen de een Jtwee ton voor Zigmantovitsj. Bt Cambuur valt ook te pra- 3n p lover verhuur. ruijff passeert lits Stoitsjkov ircelona Hristo Stoitsjkov elt vandaag niet met FC 'celona tegen Viking Stavan- r. De grillige Bulgaar, in de laanse competitie niet in bes- r% doen, wordt door trainer IJ Iruijff gepasseerd voor de eer wedstrijd van het toernooi de Europa Cup voor lands- impioenen. Ook Benito Floro, nieuwe trainer van Real Ma- 1 fid, durft zijn vedetten aan te ':en. Floro het voor de eer wedstrijd tegen Politehnica isoara, in de eerste ronde de strijd om de UEFA-be- !r, zowel Emilio Butragueno, t vorm, als de Kroaat Robert isinecki, licht Het nieuws dat Jorien van den Herik was benoemd tot voorzitter van Feyenoord 'viel' midden in het toernooi om de Europese titel in Zweden. De promotie van penningmeester tot praeses vormde in die dagen een tienregelig berichtje in de landelijke media. door Frank Werkman Rotterdam Jorien van den Herik knikt instemmend als hem nog vóór het vraaggesprek goed en wel op gang is gekomen wordt gezegd dat hij meer ont spannen oogt dan ooit. Hij steekt direct van wal om die constatering kracht bij te zet ten, zoals hij ook later toont wel zin te hebben in het 'onderhou den van het contact tussen clubleiding en publiek' „Het is zeker zo dat ik me meer ontspannen voel dan een paar jaar geleden", zegt de 48-jarige, begin juli aangetreden voorzit ter. „Misschien ben ik zelfs ook meer relaxed dan een jaar gele den. Eén ding is zeker: je voelt je natuurlijk altijd wat meer op je gemak als je de materie be heerst. Ik voel me nu thuis in watje deze bedrijfstak zou kun nen noemen. Dat geeft rust en zelfvertrouwen. Hoewel ik niet wil ontkennen dat ik door de ja ren heen ook wel eens door schade en schande wijs ben ge worden. Voorbeelden? Ach, de meeste zaken speelden intern; gelukkig". Tevreden Vlak vóór Feyenoord opnieuw gaat trachten de opgebloeide Kuip-reputatie van nieuwe glans te voorzien in het Europa Cupduel met Hapoel, kan Jo rien van den Herik niet anders dan tevreden zijn. Sportief en commercieel gaat het Feye noord weer redelijk voor de wind. Hoewel óók de van leider van de supportersclub via spon sorschap naar de voorzitters- stoel doorgestoten eigenaar van een internationale holding in Zwijndrecht waarschuwt voor al te groot optimisme. „Er is nu een goede basis om op verder te bouwen", typeert hij de huidige situatie. Die al onmetelijk veel positiever is dan ruim een jaar geleden, toen zelfs de licentie van Feyenoord als profclub even ter discussie stond. Koel bloedige sanering en medewer king van een aantal schuldei sers zorgden voor orde in de fi nanciële huishouding. Die ver- foto Jacques Zorgman Jorien van den Herik heeft de lucht boven de Kuip enorm zien opklaren. 'Er is nu bij Feyenoord een goede basis om verder op te bouwen'. der werd versoberd door vooral het afstoten van de naar huidi ge maatstaven gemeten extra vagant betaalde loan Sabau. Jorien van den Herik kan een opgeruimde indruk maken, om dat bij zijn club alles weer op de rails staat. In welke operatie het paste om zijn aantreden als voorzitter ruim twee maanden geleden zonder al te veel bom barie te doen geschieden. „Al in april wist ik dat het er aan zat te komen", geeft Van den Herik nu toe. „Maar de bekendma king hebben we met opzet zó gedaan om allerlei onnodige speculaties te vermijden. Dat is soms het vervelende, bepaalde dingen komen toch altijd weer anders in de openbaarheid dan je ze bedoelt of dan ze zijn. Daarom was deze methode, vonden we, de beste. We kon den in alle rust verder gaan werken aan de toekomst". Van den Herik koos zelf in sa menspraak met André van der Louw een aantal mede-be stuursleden. Zijn ruim een jaar in functie geweest zijnde colle ga's Lundqvist en De Jong gin gen deel uitmaken van een ze ven man sterke raad van ad vies. Waarin onder meer de be kende Rotterdamse advocaat Mentink, degene die Feyenoord terzijde stond in de rechtszaak tegen HCS. Van den Herik ont kent dat de ooit zo gewraakte, ingewikkelde structuur van Feyenoord daarmee weer gro tendeels terug is. „Die raad van advies is slechts een soort klankbord. Het huidige bestuur heeft de dagelijkse leiding. Waarbij ik het voordeel heb bo ven Lundqvist, die overigens door een promotie bij zijn eigen bedrijf minder tijd-mogelijkhe- den kreeg, dat ik voortdurend in contact met de club sta". Rechtzetten In dat kader wil Van den Herik ook nog wel even een misver stand rechtzetten. In de volks mond heette het dat de nieuwe voorzitter zélf de Nigeriaan Obiku binnensluisde. Die op Cyprus speelde, waar de Feye- noord-voorzitter een filiaal van zijn bedrijf heeft. „Bij mij op de zaak werd daar vaak over die Obiku gepraat. Zo in de trant van: 'Hij heeft goed gespeeld' en 'Is hij niets voor jouw club?'. Ik had 'm nog nooit gezien toen Wim Jansen me op een avond daar belde. Hij had een tip ge kregen overObiku. Of ik hem niet een keer zou kunnen bekijken. Heb ik gedaan. Op ba sis van mijn bevindingen zijn Jansen en ik Obiku samen ^aan zien. Ik heb zelf niet veel ver stand van voetbal. Maar Jansen zei dat hij dingen van 'm had waargenomen, waardoor hij het idee had dat Obiku wel eens wat voor Feyenoord zou kunnen be tekenen. In de wedstrijd tegen SVV/Dordrecht heb ik Obiku voor het eerst zien spelen op de manier waardoor ik denk dat hij inderdaad die scorende cen trumspits zou kunnen worden Den Haag FC Köln, nog zon der overwinning in de Bundes- liga en voor de Duitse beker uit geschakeld door MSV Duis burg, is op het Europese plan beter begonnen. In de eerste ronde van de strijd om de UEFA-beker werd Celtic Glas gow met 2-0 verslagen. Ander- lecht gaf in Edinburgh een voorsprong van 2-1 weg tegen tien spelers van Hibernian. Acht minuten voor tijd maakte invaller Evans gelijk voor de Schotten. Het Duitse duel van de win naars van de Europese- en Duitse beker, tussen Werder en~ Hannover, eindigde in het We- ser-stadion in een duidelijke overwinning voor de ploeg uit de Bundesliga, 3-1. Door doel punten van Rufer (twee) en Bratseth voor Werder en een te gentreffer van Wojcicki uit een strafschop was de eindstand al bij rust bereikt. Werder werd vorig jaar in de halve finales van het toernooi om de Duitse beker door Hannover uitge schakeld. Gisteravond was het een eenzijdig duel, zeker in de tweede helft. Na twee gele kaar ten voor Schönberg speelde Hannover een half uur met tien man en probeerde alleen maar doelpunten te voorkomen. FC Köln was voor 26.000 toe schouwers duidelijk sterker dan Celtic, maar kreeg de wed strijd pas in handen na de ope ningstreffer van libero Jensen. Bij een hoekschop van Littbars- ki sprong de Deen aanzienlijk hoger dan de verdedigers. Doel man Marshall, de beste man van de Schotten, was kansloos, maar verrichtte kort daarna een paar opmerkelijke reddin gen bij pogingen van uitblinker Littbarski en Lehmann. Na rust hield Köln de goede lijn vast. De 26.000 toeschouwers waren zo enthousiast dat her haaldelijk spreekkoren ten gunste van de veelgeplaagde trainer Berger opklonken, maar de nummer vier uit de Schotse eredivisie kon het ni veau van de Bundesliga bij lan ge na niet halen. Daarom kon moeilijk van een opmerkelijk FOTO AP Jann Jensen (midden) scoort namens FC Köln de eerste treffer in het duel met Celtic. herstel van Köln. na de belab berde start van het seizoen ge sproken worden. Al was het maar omdat de tweede en be slissende treffer, van Ordene- witz, pas acht minuten voor tijd viel. Anderlecht kwam in Edinburgh al vroeg in de problemen. Doel man De Wilde werd na vier mi nuten bestraft voor zijn eigen fout. Beaumont scoorde uit een rebound. Zes minuten voor de rust kwamen de Belgen op gelij ke hoogte. Degryse belastte zich met de strafschop nadat de Duitse scheidsrechter Weber een overtreding op Bruno Ver- savel had gezien. Halverwege de tweede helft leek het verzorgder voetbal van Anderlecht te worden beloond toen Oranje-international Van Vossen na een snelle counter met een lob over de Schotse doelman voor 1-2 zorgde. In de slotfase maakte invaller McGinley nog 2-2. TENNIS ekker wint chtste etappe ouesnant De Nederlandse enners beheersen de dagelijk- in zaken in de open onde van de Toekomst. Ama- sur Erik Dekker won de acht te etappe. Nationaal profkam- ioen Tristan Hoffman ging 2 go 'em al twee keer voor. Dekker, weede in de olympische weg- 'edstryd, versloeg aan het ein- evan de 139,5 kilometer lange It door het Bretonse land van ^|0[ Brest naar Fouesnant zijn ^de-vluchters Armstrong en |\|l lodrigues. Gainetdinov finish- edrie seconden later. In het al- emeen klassement leidt de lansman Hervé Garel. Hoorn Het was gis mendag bij het NK tennis in Hoorn. Voor de scheidsrechters wel te verstaan. Terwijl tribu ne-bouwers zich bezig hielden met het scheppen van accom modatie voor het weekeinde, voelde de leiding bij de acht res terende kwalificatie-partijen zich in de rug gekeken. Als het aan Huub van Boeckel ligt, komt de man die bij hem op de stoel zat, niet in aanmerking voor het rood-wit-blauwe insig ne. Zijn tegenstander Martijn Belgraver was veel kvieker ge bekt en trok daardoor menig cruciaal punt naar zich toe. Streekfavoriet en troublema ker Timo Luca kreeg daarente gen vanwege de scherpere con trole lik op stuk. Toen bij een voorsprong van 4-3 in de derde set zijn racket voor de tweede keer richting net vertrok, kreeg tegenstander en trainingsge- noot Dennis van Scheppingen het punt en even later de partij cadeau. Door de doorkomst van de zeventien-jarige van Schep pingen is in beide categorien van het hoofdtoernooi de jeugd vertegenwoordigd. Bij de vrou wen kwalificeerde de vijftienja rige Yvette Bastin zich ten kos te van de jarige (19) Anique Snijders. Het schema van het hoofdtoer nooi van de vrouwen wordt ver der aangevuld door Nancy van Erp, Lara Bitter en Heieen van den Berg, die als titelhoudster de kampioene van vijfjaar gele den Eveline Hamers met 6-2 6- 2 aftroefde. Huib Troos en Mar tijn Belgraver vulden samen met Richard van Steenwijk bij de mannen de opengehouden plaatsen. De laatste begon te gen Martijn Bok hij een achter stand van 1-5 in, ide derde aan een onweerstaanbare opmars. De plaats van de geblesseerde Mark Koevermans zal worden ingenomen door Freddie Sauer. De rugblessure van Koever mans valt in zoverre mee, dat hij weer aangepast kan trainen. Non-playing captain Stanley Franker wacht op het medisch rapport alvorens te beslissen of Koevermans deel blijft uitma ken van het Davis Cupteam, dat volgende week in Den Haag te gen Uruguay uitkomt. Mocht hij niet fit worden bevonden, dan wordt zijn plaats ingeno men door Jacco Eltingh*. die we nodig hebben". Voor het overige wenst Jorien van den Herik niet tot nauwelijks in te gaan op zaken, waardoor hij - ook negatief - in de publiciteit is geweest. „Het verleden is al leen nuttig, omdat je er uit kunt leren waar je fouten hebt ge maakt en hoe je die voortaan kunt vermijden", zegt hij een tikje overpeinzend. Uitspraken „Daarom heb ik ook geen zin om in te gaan op bepaalde uit spraken van anderen, zoals van die man die, geloof ik, directeur sportief (Ger Lagendijk) werd genoemd. Die verweet mij be paalde zaken, maar de argu menten daarvoor werden niet aangevoerd. Dat zei mij vol doende. Ach, in z'n algemeen heid is het zo dat je hét voor de één goed doet en voor de ander nooit. Daarom moet je je daar over niet druk maken. Dat heb ik ondertussen wel geleerd in deze bedrijfstak". UITSLAGEN SPORTPRIJSVRAGEN Toto 37: eerste prijs: 9 winnaars elk bru to 7335,60, tweede prijs: 133 deelnemers elk 105,60, derde prijs 1314 deelnemers elk 26,70. TENNIS Hoorn, kwalificatie NK, derde ronde. Mannen: Bel graver - Van Boeckel 7-6 6-4, Van Steenwijk - Bok 6-4 7-5, Troost - Hoppenbrouwers 6-3 6-3, Van Scheppingen - Luca 6- 1 3-6 7-5. Vrouwen: Van Erp - Verhaar 7-6 6-1, Basting - Snij ders 5-7 6-16-2, Bitter - Stassen 6-3 6-1, Van den Berg - Hamers 6-2 6-3. VOETBAL Europa Cup voor be kerwinnaars. Werder Bremen (Dui) - Hanno ver '96 (Dui) 3-1 (3-1). 19. Rufer 1-0, 26. Wojcicki 1-1 (straf schop), 28. Rufer 2-1, 45. Brat seth 3-1. Scheidsrechter: Elle- ray (Eng). Toeschouwers: 17.003. Rode kaart: 59. Schön berg (Hannover, 2x geel). Gele kaart: Herzog, Bockenfeld, Harttgen (Werder), Koch en Bi- cici (Hannover). Glenavon (NIe) - FC Antwerp (Bel) 1-1 (1-0). 44. Smith 1-0, 52. Lehnhoff 1-1. Scheidsrech ter: Djurhuus (Far). AIK Solna (Zwe) - Aarhus (Den) 3-3 (0-2). 15. Tofting 0-1, 35. Christiansen 0-2, 51. Simpson 1-2, 54. Christiansen 1-3, 56. Hellström 2-3, 85. Jevtoesjenko 3-3. Scheidsrechter: Lodge (Eng). Toeschouwers: 3976. Airdrieonians (Sch) - Sparta Praag (Tsj) 0-1 (0-0). 88. Sopko 0-1. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschouwers: 7000. UEFA-beker. Hibernian Edinburgh (Sch) - Anderlecht (Bel) 2-2 (1-1). 4. Beaumont 1-0, 39. Degryse 1-1 (strafschop), 67. Van Vossen 1- 2, 81. McGinley 2-2. Scheids rechter: Weber (Dui). Toe schouwers: 14.213. Caen (Fra) - ZarUgoza (Spa) 3-2 (3-1). 7. Gravelaine 1-0, 14. Gravelaine 2-0, 31. Sanjuan Garcia 2-1, 36. Paille 3-1, 79. Pardeza 3-2. Scheidsrechter: Rothlisberger (Zwi). Toeschou wers: 7000. Fram Reykjavik (IJsl) - FC Kai- serslautern (Dui) 0-3 (0-1). 29 Witeczek 0-1, 64. Wagner 0-2r Jorien van den Herik zit niet al leen gevoelsmatig tot over zijn oren in Feyenoord. De voorzit ter staat ook nog steeds te boek als één der crediteuren van de profclub. In de loop der jaren stak hij voor ongeveer drie mil joen gulden in de Kuip. „Dat is op termijn een onhoudbare si tuatie", geeft hij ook zelf toe. „Vandaar dat tussen nu en vijf jaar die verplichting wordt af gebouwd. Een voetbalbedrijf moet zichzelf kunnen bedrui pen. Daar streven we naar. Vandaar ook dat we bij Feye noord menen dat er vanuit Zeist meer beleid moet worden gemaakt om de bijdrijfstak ge zonder te maken. Niet zielto gende clubs op alle mogelijke manieren overeind houden, maar op basis van spreiding een zo sterk mogelijke competitie organiseren. Slechts dan kun je race volhouden en voorkomen dat alle toppers en zelfs spelers onder die categorie naar het buitenland vertrekken". 66. Witeczek 0-3. Scheidsrech ter: Aass (Noo). Toeschouwers: 1500. Gele kaart: Wagner (Kai- serslautern). Floriana (Mal) - Borussia Dort mund (Dui) 0-1 (0-1). 21. Rum- menigge 0-1. Scheidsrechter: Georgiou (Cyp). Toeschouwers: 3000. Gele kaart: Franck (Bo russia). FC Köln (Dui) - Celtic Glasgow (Sch) 2-0 (1-0). 24. Jensen 1-0, 82. Ordenewitz 2-0. Scheids rechter: Tsjoek (WRu). Toe schouwers: 26.000. Gele kaart: Galloway (Celtic). Xamax Neuchatel (Zwi) - Frem Kopenhagen (Den) 2-2 (0-2). 17. Mikkelsen 0-1, 21. Henchoz 0-2 (eigen doel), 50. Sutter 1-2, 52. Manfreda 2-2. Scheidsrech ter: Batta (Fra). Toeschouwers: 5000. Engeland competitie: Black burn Rovers - Everton 2-3. Stand: 1. Norwich 8-19, 2. Co ventry 8-18, 3. Blackburn 8-17, 4. Manchester U. 8-16, 5. Queen's Park 8-15. WIELRENNEN San Feliu de Guixols. Ronde van Catalonië, zevende en laatste etappe, Lla- ners - San Feliu de Guixols: 1. Jalabert (Fra), 172 km in 4.08.56, 2. Menzoni (Ita), 3. Hermans (Ned), 4. Koerts (Ned), 5. Vermote (Bel). Eindklassement: 1. Indurain 24.29.40, 2. Rominger 0.19, 3. Velasco (Spa) 1.18, 4. Breukink 1.27,5. Bernard (Fra) 1.47. Fouesnant. Ronde van de Toe komst (open), achtste etappe, Brest - Fouesnant: 1. Deldcer (Ned), 139,5 km in 3.14.03, 2. Armstrong (VSt), 3. Rodrigues (Por), 4. Gainetdinov (Rus) 0.03, 5. Rota (Spa) 0.22, 6. Wüst (Dui), 7. Capelle (Fra), 8. Tefar (Tsj), 9. Francois Simon (Fra), 10. Sapronov (Rus), 11. Van Steen, 36. Boogerd, 41. Richard Groenendaal, 45. Van Bon, 61. Voskamp, 90. Hoffman, 92. Ko- nings. Algemeen klassement: 1. Garel (Fra) 25.22.26, 2. Wüst 1.18, 3. Dojwa (Fra) 1.32, 4. Magnin (Fra) 1.35, 5. Brochard (Fra) 1.51, 6. Arenas (Spa) 2.06, 7. Voskamp 2.12, 8. Berzin (Rus) 2.13, 10. Richard Groenendaal 2.29,28. Dekker 4.30. Rotterdam Marian Dama schin zet nog deze week ëéri punt achter zijn voetballoóp- baan. De Roemeen zal de'lei-- ding van Feyenoord overmdr- gen laten weten dat hij niet lhh1 ger wil wachten op een nieu#e werkgever en met zijn gezirV te1 rugkeert naar zijn vaderland. Damaschin zag de afgelopenxla^ gen een transfer naar de FraVise- tweede divisieclub Grenoble-èf- ketsen, omdat men niet aan zij rï persoonlijke eisen kon voldoen. Feyenoord had met Grenoblë al overeenstemming bereikt ovër de transfersom. De Rotterdam1-' mers zien nu waarschijnlijk he lemaal niets terug van hun-in vestering, die tussen de drie en vier ton schommelde. >J< Toevallig informeerde Hapoel Petach Tikva, Feyenoords te genstander van vanavond, gis teren nog of Damaschin trek had in een Israëlisch avontuur. Maar ook dat wimpelde hij af. „Ik had m'n gezin al verteld dat we teruggaan naar Roemenië. De verhuizing is al bijna gere geld. Mijn familie in Boekafest rekent ook op onze terugkeer. Ik ben uitgekeken op Feye noord en ga een of andere furi'é- tie vervullen bij Dinamo Boeka rest", aldus Damaschin. Opstelling Feyenoord: Dp Goey; Refos, Metgod, De Wolf; Scholten, Bosz, Fraser, Witscji- ge; Taument, Kiprich, Blinker.' Sevilla Diego Maradona heeft weer plezier in voetbal. De kleine Argentijn voelt 2i'ch als een vijftienjarige, die 'ahn het begin staat van een lange en succesvolle loopbaan. „Ik ben gebrand op een revanche, vóór1- al op mezelf', verklaarde de ge vallen sterspeler in Sevilla, waar hij als mens en voetballer een nieuwe start wil maken.- De begaafde aanvaller traindè het afgelopen weekeinde twee keer onder leiding van kijfi landgenoot Carlos Bilardo in wie hij een groot vertrouwen stelt. De oud-bondscoach leidde Argentinië, met Maradona" als aanvoerder, in 1986 naar de We reldtitel. „Ik ben speciaal voor hem naar Sevilla gekomen-", liet de vedette weten. „Op' dit moment heb ik zijn begeleiding hard nodig". Volgens Maradona, die afviel tot 76 kilogram, is zijn conditie redelijk op peil. Hij betuigde openlijk spijt voor zijn misdra gingen in zijn laatste maanden bij Napoli. Twee keer werd'hij opgepakt wegens cocaïne-bèzit. De FIFA schorste hem wegens druggebruik voor anderhalf jaar. „Ik heb tijdens mijn perio de van in-activiteit geestelijk, geleden. Ik ben mij mezelf te^ rade gegaan en heb ingezien,, dat ik grote fouten heb-ge-' maakt. Daarvoor heb ik een zware tol betaald. Ik was een slecht voorbeeld voor de jeugd". Maradona ontpopt zich in Se-, villa als een model-burger. „Voor mijn dochters wil ik een goede vader zijn. Ook als echt genoot zal ik mijn leven béte ren. Mijn vrouw Claudia heeft de laatste jaren niet veel aan mij gehad". Voorlopig is Mara dona nog niet speelgerechtigd voor Sevilla. Zijn oude club Na- poli, waar hij formeel nog een jaar contract staat, weigert hem binnen Europa te verkopen. PAARDESPORT Ludger Beerbaum koopt Ratina Z Lanaken Ratina Z, het paard waarmee Piet Raymakers tij dens de Olympische Spelen in Barcelona een gouden en ziL. veren medaille won, is .ver kocht. De nieuwe berijder heet, Ludger Beerbaum, de indivi duele olympisch kampioen. De verkoopprijs van het paard, dat vandaag wordt gekeurd, ligt rond de twee miljoen gulden. v Drie weken geleden was het' vertrek van Ratina van st&l Zangersheide in het Belgische Lanaken al bijna een feit. De Duitser Paul Schockemöhle en eigenaar Leon Melchior kwa-, men echter niet tot een ak koord. Moksel, de broodheer, van Beerbaum, legde wel .de, door Melchior gevraagde som. op tafel. Voor Beerbaum was de aankoop een noodzaak. Zijn toppaard Classic Touch was door eigenaar Schneider ,aap diens zoon gegeven. „Natuurlyk vind ik het jammqr dat Ratina weg is", zo reageer- de Piet Raymakers, „maar we wisten dat dit kon gebeuren. Ratina sprong vorige week, in Calgary wederom super. Er y/ar ren dan ook voldoende kaper§ op de kust. In Calgary verdien de Ratina (vierde in de Grote, Prijs) 80.000 gulden. De totale winstsom in ruim anderhalf jaar bedraagt ruim v\jf ton.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11